Μετάβαση σε περιεχόμενο

παιδια Μαιου-Ιουνιου-Ιουλ09+αδερφακια κ ερχονται κ αλλαΝο9


Recommended Posts

καλησπερα τι μου κανετε?εμεις καλα ησυχα με λιγα απο ολα ειχα τις προηγουμενες μερες παλι αρρωστο τον αντρα μου με γαστρεντριτιδα κ ειχα αγχος μην κολλησει παλι η οικογενεια αλλα ευτυχως εμεινε εκει αλλα εχω τωρα τον μεγαλο με λιγο βηχα τι να πω...καταλλα ησυχα να σημερα ς πουμε απο το πρωι φωναζουμε κ εγω κ ο αντρας μου οχι για τα παιχνιδια οχι για το φαγητο που δεν μας αφηνουν λιγη ωρα ησυχα μεσα να πανε να παιξουν αλλα μας τραβανε συνεχεια....αλλα μετα απο πολυ μαλωμα σημερα ειχαμε για πρωτη φορα απολυτη ηυσχια ολο το ποαγευμα αφου ειδαμε κ μια ολοκληρη ταινια με τα παιδια στο δωματιο τους τι να πω δεν εχουμε κ καθολου βοηθεια κ θιλο λιγο προσωπικο χωρο-χρονο...αχ πονεμενη ιστορια.....

σκεφτομαι οτι 4 μηνεςε δεν φυγαμε κ καθολου κ ισως φταει κ αυτο πρωτα ο θεος για πασχα θα φυγουμε θα λειψω κανα μηνα....μα ξεσκαοουμε λιγο.αυτα τα νεα μου καλο βραδυ...

post-9830-13873940073631_thumb.jpg

post-9830-13873940075755_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 921
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα που ειστε καλε? εμεις εδω ζουμε μεγαλες στιγμες....η μικρη αρχισε να ανεβενει σε τραπεζια,πολυθρονες στα μπρατσα που ειναι ξυλινα κ θελει να χορευει.......ολη μερα φωναζω σαν την τρελη...

κ αναγκαστικα μπενω στο υπολογιστη οσο πιο λιγο γινετε η οταν κοιμαται καποιος............ ;):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!

Κατερινακι .... καλα ξεμπερδεματα με την τσαπερδονα σου.. :lol::lol:

Ειναι τα κοριτσια... "ατιμα" πλασματα.... :lol:

Τι κανετε οι υπολοιπες?

Χαθηκαμε.... :(

Εμεις τα ιδια... Η μικρη ψιλοαρρωστη με βηχα-μυξα ευτυχως οχι πυρετο...

Κουραζομαι πολυ τελευταια... αλλα δεν πειραζει.. την υγεια μας να΄χουμε.

Σας καληνυχτω και σας σκεφομαι. Φιλια πολλα σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια.......οντως χαθηκαμε ολες...εγω σπτι με τον μπεμπινο ο οποιος κομαται τωρα, εβαλα το φαγακι μου κεφτεδακια με σαλτσουλα κ πιλαφι για σημερα εχει το μενου....

Στεφανια κ γω ειπα να του δοκιμασω κανενα αλλο μπας κ τον πιανει καλυτερα κ δεν τρωει τοσο συχνα σαν το νηστικο αν κ ο παιδιατρος ειχε αλλη αποψη, για να μη μακρυγορω δοκιμασα το almiron 2 κ την πατησα γιατι αρχισε να ξυπναει τα βραδια για γαλα κ εχω φρικαρει ενοειται οτι πηγα παλι στο παλιο γαλα aptamil 2 αλλα παλι ξυπανει..

Κ αναρωτιεμαι να φταει το γαλα ή κατι αλλο;;;γιατι το βραδινο ξυπνημα το κοψε πριν τους 2 μηνες...αχ αχ αχ..

Αν θες φοκιμασε κ το aptamil αυτο που λες δεν το χω δοκιμασει αλλα το ξερω ειναι της νουνου να δε κανω λαθος....

Κατερινα, τρελλλα η μικρη ε;;;καλο κουραγιο ευχομαι κ γω απο τωρα σκεφτομαι το σταδιο αυτο κ με πιανει τρελλα....

Φανη περαστικα για τις μυξουλες...εμεις φετος εχουμε ελαχιστες κ πιστευω οτι οφειλεται στο εμβολιο δεν μπορει να εινα τυχαια τοσο μεγαλη διαφορα απ τον περσινο χειμωνα...

Κ για να πουμε κ κατι ευχαριστω τα καμαρια σας διαλεξαν αποκριατικες στολες;;; εμενα θελει φανταρος κομαντο αλλα γενικως μεχρι να την αγορασουμε σιγουρα θ αλλαξει γνωμη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kaλημερα τι μου κανετε?εχω μερες να εμφανιστω εδω στο σπιτι κ νοσοκομα μαζι...αναρρωσαμε για μια εβδομαδα κ τωρα εχουμε παλι 3-4μετρες βηχα μυξα κ οι 3 κ εγω να υποφερω εδω κ μια εβδομαδα με τα αυχενικα μου τα εχω χρονια κ εδω ορεστιαδα υποφερω ειδικα φετος δεν ξερω γιατι εχω 10 μερες απο τη πλατη κ ως το κεφαλι ποναω συνεχεια αφηστε...δεν αντεχω εχουμε 2 μηνες μονο αρρωστιες τι ειναι αυτο φετος......

καταλλα ιδια ..

για τις στολες τη μικρη μου κατι σαν πριγκιπισσα κ τον μεγαλο λιονταρακι εχω τις στολες απο τη κουνιδα μου κ βολευομαι μιας κ για να αγορασω απ μγαζι θελω μεσο ορο 60 ευρβ για 2 κ ετσι δεν παιρνω περισυ ειχα παει κ ρωτησα κ αυτη την τιμη μου ειπαν με σκοντο θα μου εβγαιναν 45 ευρω....

κατερινα μου καλο τρεξιμο απο εδω κ περα για τον επομενο χρονο ετσι θα εισαι εγω ακομα τρεχω μιας κ την αφηνω πλεον στα δωματια μονη αλλα αμα ειναι με τον μεγαλο σκαρφαλωνουν μαζι κ πηδανε στα κρεββατια ενα σου λεω τις προαλλες πηραν το σκαμπο ανεβηκε η γεωργια κ ηθελε να μπει στο κρεββατι της το οποιο τα καγκελα τα εχω συνεχεια ναεβασμενα τερμα κ επειδη δεν εφτανε πηγε ο μεγαλος κ την εσπρωχνε στο τσακ τους προλαβα

φανη μου πες μας κανα νεο σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κι απο μενα...

Μολις ξεμπερδεψα απο παιδιατρο-φαρμακεια κτλ κτλ κτλ........ :twisted::twisted:

Η μικρη ανεβασε 2 μερες πυρετο και την πηγα πρωι πρωι γιατρο..

Η μυτη "πατατα" απ΄τις μυξες, βηχας ασταματητος.. γκρινια που τρυπαει κοκκαλα... :evil:

Πυωδης ρινιτιδα με ωτιτιδα.. Λαιμος κατακοκκινος.... χαλια μαυρα... :(:(:(

Ξεκιναμε αντιβιωση για 10 μερες και εχει ο θεος...

Η παιδιατρος φωναζε που κανω "διαιτα" στην μικρη.

Μου σηκωσε και τον τονο της φωνης λεγοντας μου οτι δεν κανουμε διαιτα στα παιδια...

Του εξηγησα οτι κοψαμε τα "σκατίδια", οχι το φαγητο... εκει καλμαρε..

Χασαμε 2 κιλα!!!!!! :D:D:D Ειμαι πολυ χαρουμενη!

Μαλιστα της εδωσε ενα καραμελακι-ζελεδακι και δεν το ανοιξε καν.. ειπε "η μαμα μου δεν αφηνει να τρωω".!

Το καμαρι μου... ακουει και σε κατι.. :D:D

Δεν εχω χρονο να σας σχολιασω , συγχωρεστε με ... δουλευω 3 η ωρα και πρεπει να αποτελειωσω τα ρεβυθια, να κανω ενα καλο μαζεμα και να φυγω.

Σας φιλω ολες.!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα τσούπρες!

Χάθηκα και εγώ αλλά όπως λέει και η Κατερίνα, πού να βρώ χρόνο για να μπω στο ίντερνετ, να, τώρα που σας γράφω έχω βάλει τη μεγάλη να τρώει και η μικρή είναι στο καρότσι της και μουγκανίζει σαν αγελάδα, έχει πάλι τα κέφια της :evil::evil::evil:

αχ, πάλι για αρρώστιες διαβάζω, τί να πω βρε κορίτσια, εμείς λίγες μυξούλες έχουμε αυτές τις μέρες από τη μεγάλη αλλά τίποτα σοβαρό, Δώρα το εμβόλιο που κάνατε και κάναμε είναι μόνο για τον ιό της γρίπης(που είναι βέβαια πολύ σοβαρός), τις άλλες ιώσεις δεν τις καλύπτει ;)

Από κέφια δεν μπορώ να πω ότι είμαι και στα καλύτερά μου, είμαστε μια βδομάδα χωρίς καλοριφέρ γιατί οι συγκάτοικοι δεν θέλουν να βάλουμε πετρέλαιο ρε γαμώτο, και είμαστε μόνο με το σκατο αίρ κοντίσιον, οπότε καταλαβαίνετε..... :cry::cry::cry: θα μας έρθει τρελός λογαριασμός ρεύματος και το σπίτι είναι συνέχεια κρύο, πραγματικά έχω πελαγώσει και δεν ξέρω τί να κάνω, τί να αγοράσουμε για να ζεσταθούμε??? πείτε καμιά ιδέα, έχω σαλτάρει :cry::cry::cry:

Φανή μπράβο που χάσατε τα κιλά σας :ymapplause: και μεις έχουμε τη μεγάλη σε δίαιτα(παρότι σπάνια τρώει τα σκατολοϊδια που έλεγες και συ :D ) αλλά πρέπει να χάσει 2-3 κιλά για να βοηθηθεί στο θέμα της χοληστερίνης που είναι υψηλή. πόσα κιλά είπαμε είναι η δικιά σου? εμένα 23,5 :o:o:o , αυτό που τη σώζει είναι ότι είναι ψηλή, 1.07 :D πολύ στεναχωριέμαι ρε γαμώτο με την καημενούλα μου που τρώει υγειινά και όχι τίποτα τρελές ποσότητες και όμως δεν λέει να χάσει... και από τόσο μικρό στη δίαιτα.... :(

Απ την άλλη η μικρή αυτό το μήνα πήρε μόνο 200 γρ, αφού το σκατοπαιδάκι δεν τρώει το φαγητό του :evil: Έχω μπλέξει και με αυτή, γίνεται πόλεμος για να φάει 2-3 κουταλίτσες όλο και όλο!!! τα υπόλοιπα τα τρώει, γαλα και φρουτόκρεμα (τελικά Δώρα θα παραμείνω στο ίδιο γάλα, φοβάμαι τις αλλαγές), με το φαγητό έχουμε θέμα :cry:

Για τις στολές που λέγατε, εγώ βρε κορίτσια δεν έχω σκοπό να τα ντύσω, μου φαίνονται πολλά τα λεφτά και ότι είναι για πέταμα(δεν ήμουν και ποτέ φαν των απόκρεων ;) ), ας μεγαλώσουν λίγο ακόμα, δεν χάθηκε ο κόσμος....

αυτά τα νέα μας εν τάχει, φιλιά σε όλες :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!

Τι κανετε?

Παρασκευη σημερα.... μια βδομαδα βρεχει... σαπισαμε...

Το Σ/Κ πλησιαζει... καλη εκουραση στις εργαζομενες.

Εμεις σπιτι κλεισμενες, η μικρη απυρετη ευτυχως, αλλα το μεσα την εχει τρελανει.... δεν ξερει τι κανει και τιιιιιι να κανει ολη μερα.

Στεφανια για τα κιλα που με ρωτας.. ειχαμε ξεπερασει τα 21.

Προχθες η ζυγαρια εδειξε 19.300 με τα ρουχα.....!!! :D:D:D:D:D

Χθες φτιαξαμε κρουασανακια και εφαγε 4... Σαν τρελο εκανε.. :lol:

Νομιζω οτι την εχω "καταφερει" ως ενα βαθμο με το φαγητο.

Υπαρχουν ωρες που μου ζηταει επιμονα να φαει, τις καθαριζω φρουτα και ζηταει κι΄αλλα.

Τρελες πεινες... :lol::lol::lol:

Σταματησα να φτιαχνω γλυκα.. εχω μονο του κουταλιου που δεν της αρεσουν.

(πλακα πλακα.... για ελατε.. το πορτοκαλι μου εγινε τελειοοοο... :D )...!! :D

Σας αφηνω κοριτσαρες.

Φιλια πολλα σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ti κανετε βρε κοπελιες? εδω ειμαστε κ εμεισ οχι στα καλυτερα μας αρωστησαμε την κυριακη,πηγαμε σε χορο που τιμησαν τον αντρα μου,οσες ειδατε στο fb θα καταλαβατε,κ στο γυρισμο ειχε ο μικροσ 38+3 κ την επομενη μερα χτυπουσε 39 μισο.....στο καπακι την αρπαξα κ εγω με 38 μισο μια μερα κ τις επομενες μια μυτη κατακοκινη που τρεχει συνεχεια.......η μικρη κ αντρασ μου ευτηχως καλα......... ;)

Στεφανια για το βαρος που λεσ νομιζω πως η μικρη σου εχει τα κιλα της δεν τη λες κ αδυνατη ;) οσο για τη θερμανση αν ειναι δικο σας γιατι δεν κανετε ατομικο καλοριφερ,η τα πελετ?

Ιφι μου περαστικα σας δε ξερω αυτο το χειμωνα 2 φορες αρωστησαμε,εμενα πρεπει να ειναι χαλια ο οργανισμος μου σκεφτομαι να παρω πολυβιταμινες...... :|

Δωρα αυτο το κοιμαμαι κ μεγαλονω το χεις δοκιμασει........αλλα εγω νομιζο ειναι στο παιδι,της κοπελας απο πανω μας ως τα 2 μισι ξυπνουσε το ενα καθε βραδυ......

Φανη αυτο το θελω κατι αλλα δεν ξερω τι το χουμε κ εμεις με το μεγαλο...κοριτσια να καλοκαιριασει να φυγουμε εξω να ηρεμησουν κ αυτα κ εμεις............τα νευρα μου ειναι πολυ χαλια....ουφφφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μενα,

όλη μέρα βροχή, τί πράγμα και αυτό :shock: ξυπνήσαμε από τις αστραπές και τα μπουμπουνητά, χαμος!!!

Κατερίνα μου (περαστικά σας καταρχήν :x ) για τη θέρμανση, το ατομικό καλοριφέρ χρειάζεται και πετρέλαιο, και όταν μιλάμε ότι για να ζεσταθούμε ένα μήνα(καίγοντας δυομιση ώρες όπως το υπολόγισα) χρειαζόμαστε 650 ευρώ, ε, δεν συμφέρει! τα πέλετ δεν έχω καταλάβει τί είναι ακριβώς, για διαφώτισέ με.... Σκεφτόμαστε να αγοράσουμε θερμοπομπούς, αλλά δεν ξέρω άν συμφέρει...

Τα κιλά μας είναι πολλά βέβαια, γι αυτό και παλεύουμε μήπως τα μειώσουμε ή έστω μείνουμε σταθερές, για να δούμε...

Σήμερα το πρόγραμμα λέει καφεδάκι το απόγευμα με μια φίλη μου και αυτή φρεσκομανούλα, άντε να βγούμε λίγο οι μάνες να ξεσκάσουμε...Κοπιάστε βρε φιλενάδες! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stεφανια κοριτσι μου οχι..εμεις καναμε δικο μας λεβητα,μας στοιχισε 2000 περιπου τα σωματα υπηρχαν απλα μπηκε ο καυστηρας, κ το μπετονι που βαζουμε πετρελαιο..εμεισ με 200 ευρο το μηνα μας φτανει ,λεω τοσα γιατι για να το γεμισω 500λιτρα πρεπει να φυγει ολος ο μισθοσ του αντρα μου κ βαζουμε τοσα καθε μηνα...μην ξεχνας πως σ εμας εχει πολυ κρυο καμια σχεση μ εκει κ τα μειον που κανει εδω......τα πελετ που σου λεω εχουν βγει εδω κ 2 χρονια περιπου κ ειναι πιο οικονομικα,υπαρχουν κ τετοιες σομπεσ αν πατησεις αναζητηση στο GOOGLE τα δεις κ θα καταλαβεις........

αα αφου στα κιλα σας ειναι μια χαρα αστην να φαει οσο θελει οποτε θελει.....αληθεια ποσο ειναι? εμεις 9200 κ με 5 δοντακια..αλλα οπως εγραψα δεν αφηνει τραπεζια κ καναπεδες..... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

na mai k εγω μπηκα να σας δω αχ πανω κατω ολες τα ιδια αχ κ εγω περιμενω να ερθει η ανοιξη να βγαινουμε λιγο να μην ειμαστε αλλο μεσα κ φτανει αυτες οι ιωσεις παλι οπως ειπα κανω τον μεγαλο μασκα....τι ναπω κ δεν παει παιδικο απο δευτερα θα τονστειλω αλλα σε μια βδομαδα παλι θα βυχει..τι να πω

για τα κιλα που λετε αχ κοριτσια ο μεγαλος μου ειναι 15,5 κ χαιρομαι λεω ευτυχως εχει βαλει κανα γρμ κ εσεις μου λετε για τα κιλα 19 κ 20 κ μου φαινονται πολλα στο υψος ειναι 1,02....η μικρη μου ειναι 11 κιλα υψος δεν θυμαμαι 80κατι 85 83 καπου εκει.....τι αλλο βρεχει σχεδον 2 μερες φτανει τοσο ευτυχως δεν ποναω ειχα 10 μερες υπεφερα ολκληρη τι εινια αυτο..αυτα καλο βραδυ...

α στεφανια μου για θερμανση οπως λες τι να σου πω ειμαστε σε διαμερισμα κ δωσαμε για 3 μηνες μεχρι 16 ιανουαριου δηλ 550 ευρω κ ηταν σχετικα μαλακος καιρος.....κ 300 δεη για το ιδιο διαστημα μιας κ καιγαμε κ κλιμα....

οσο για τα γλυκα τα δικα μου τρωνε μονο οτι εχει σχεση με σοκολοατα πχ σμαρτις ηκρουασαν η κιντερ ζελεδακια κ γαριδακια ολα τα υπολοιπα ουτε να τα δουν..αλλα με μετρο παλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kατερινακι ειδα δωτο σας στο φ/β!!! Πολυ ωραιες!! :D

Αλλα σας βγηκε "ξινη" η διασκεδαση ρε γμτ...? :cry::cry::cry:

Περαστικα σας. Ελπιζω να μη κολλσει και η υπολοιπη οικογενεια..

Στεφανια μου ψαξτε την αλλιως με την θερμανση αν το σπιτι ειναι δικο σας.

Υπαρχουν τζακοσομπες, τζακολεβυτες, λεβυτες πελετ, θερμοπομποι, λεβυτες με ξυλα...

Το πετρελαιο ειναι φωτια.. :evil:

Εμας παρ'ολα αυτα μας συμφερει, οσο τρελο κι΄αν σας ακουγεται.

Το σπιτι που νοικιαζουμε ειναι 63τμ. και το μονο πετρελαιο που βαλαμε εως τωρα ειναι 250 λιτρα και και μεσα γυρναμε με το κοντονανικο.

325 ευρω δλδ απο τις 10 Γεναρη και ακομη εχει μεσα τουλαχιστον 100 λιτρα. :shock:

Ο λεβυτας ειναι απο παλια πατεντα... εχει ενα συστημα που και να το βαλεις στο 0 τα σωματα μενουν ζεστα για τουλαχιστον 5 ωρες... Κουφο ε? :lol: Δεν ξερω ποιος το εκανε και πως το εκανε..! :mrgreen:

Ιφιγενεια.. Μια χαρα ειναι τα κιλα του παιδιου σου... Κι εγω θα ηθελα να εχει τοσα η δικια μου..

Και να φανταστεις τα μονα γαριδακια που εχει φαει στη ζωη της ειναι τον Ιουλιο σε ενα παιδικο παρτυ (την εβγαλα και φωτο στο φ/β να το θυμαμαι) και τον Γεναρη που πηγαμε παλι σε παρτυ.

Εφτιαχνα πολλα "ζυμαρωηδη σκατολοιδια".. Απο πιτες γλυκες-αλμυρες, κρεπες, πιτακια, κρουασαν, κεικ, ψωμια γεμιστα με τυρια-ελιες....πφφφφφφ

Κομμενα ολα τωρα.

Και ξερω πολυ καλα τι την εκανε να βαλει κιλα.

Το καλοκαιρι καθε μερα ετρωγε παγωτο.

Κααααααθε μερα ομως επι 3 μηνες...

Σε εκεινο το διαστημα Μαιου-Οκτωμβριου το μωρο πηρε 5 κιλα :o:o:o

Το υψος της ειναι 1,07... καλο νομιζω .. υπαρχουν και πιο ψηλα κοριτσακια στην ηλικια της.

Δε θα τρελαθουμε κι΄ολας... Σιγα σιγα θα κατεβουμε στα 17 κιλα που ειναι ο στοχος μας.. :D:D

Διαβασατε τα νεα της Μαριας?

Μαριααααααααααααααα που ειναι μαρη?

Ελα εδω να τα ξερασεις ολα μη σου βγαλω το μαλλι......!!!!

Μη κρυβεσαι...!! Σε βλεπω!!

Κοριτσια η ωρα ειναι 1 παρα κι εγω ξεσκονιζω... δεν ειμαι καλα.... :lol::lol:

Σας αφηνω!! Καλο ξημερωμα σε ολες! φιλια πολλαααααααα!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας,

μπήκα για ένα γεια και για να σας διαβάσω,

τίποτα νεότερο από θέρμανση, θα φτάσει καλοκαίρι και ακόμα θα το σκεφτόμαστε :lol:

Αχ επιτέλους ήλιος :D βρε κορίτσια, πόσο χαίρομαι και ας μην λέει τίποτα το πρόγραμμα για σήμερα, μόνο κούνιες πήγαμε να ξεσκάσει η μεγάλη μου.

Κατερίνα η μικρή μου στα κιλά είναι γύρω στα 8700(θρεφταράκι :D ) και ύψος 68 ή 69 εκ,δεν θυμάμαι... Α, ξαφνικά πριν 2-3 μέρες άρχισε να τρώει κανονικότατα, τι καλά!!!! Τελικά καταλαβαίνω ότι είναι πολύ μαράζι να κυνηγάς το παιδί σου για να φάει, χίλιες φορές να το κυνηγάς για να μη φάει :lol::lol::lol::lol: (που λέει ο λόγος βέβαια! ;) )

Φανή τις πήρες όλες τις γωνίες (για το ξεσκόνισμα λέω, άκου μία η ώρα το βράδυ!!! :o )

Φιλιά σε όλες, τα λέμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερούδιαααααααα!!!!!!

Καλή Κυριάκη σε όλες!

Κατερινάκι μου... με στεναχώρησες λιγάκι σε ένα θέμα που σε διάβασα... :cry:

Αλλά να ξέρεις οτι όλα για κάποιο σκοπό γίνονται.

Ότι θες .... ειμαστε εδώ..

Μιά εβδομάδα μέσα η μικρή εχει χαζεψει...

Ευτυχώς τις αγορασα νερομπογιές και απο χθες παίζει τουλάχιστον ενα 2ωρο την ημέρα.

Το πρόγραμμα εχει φαγητό στην μαμά μου και στις 3 αλλαζω βάρδια τα κουμπαράκια μου στο περιπτερο!

Καλά να περνάτε όοοοοολες!

Οτι κι΄άν κανετε!

Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Fανη μου καλο απογευμα...ναι κοπελα μου αυτη ειναι η αληθεια......απο τη μια δε λεω ειναι πολυ ομορφα να μεγαλωνεις τα παιδια σου μονη,αλλα κ απο την αλλη ερχοντε μερες που ακουω μονο κλαματα...ξερεις οτι δε μιλαει κανενα,αλαζω ταιζω,μαγειρευω κ λειτουργω μηχανικα...........

μετα δεν παμε επισκεψεις πρωτον γιατι ειναι πολυ ζωηρα κ δεν ειναι ο αλλος υποχρεωμενος να παω να του κανουμε το σπιτι πανυγηρι κ να φυγουμε,κ δευτερον πολλες ιωσεις που επισης δε βοηθανε την κατασταση..... :|

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας,

Κατερινάκι μου όντως, είναι δύσκολα τα πράγματα με 2 μικρά παιδιά, τί να λέμε τώρα.... και γω πόσες φορές λέω "άντε να βραδιάσει να πέσω στο κρεβάτι μου να νιώσω λίγο σαν άνθρωπος, να μην ακούω γκρίνιες, κλάμματα, μαμά και μαμά" ή πότε επιτέλους θα μεγαλώσει η μπέμπα να πάρω και τα δυο παιδιά και να βγω έξω ότι ώρα μου καπνίσει, χωρίς να έχω να σκεφτώ ότι πρέπει να ταϊσω τη μικρή φρουτόκρεμες και κάθε είδους κρέμες και χωρίς να πρέπει να κουβαλάω ένα σωρό συμπράγκαλα. Πραγματικά, κάποιες φορές λέω δεν αξίξει τον κόπο να βγω έξω, όταν χρειάζεται τόση προεργασία το πράγμα.... :cry:

Τέλοσπάντων, σίγουρα, για σένα αν δεν έχεις έναν άνθρωπο όλη μέρα να πεις μια κουβέντα, δυσκολεύει πιο πολύ το πράγμα.Κ μένα δουλεύει πολλές ώρες ο άντρας μου αλλά βλέπω πολύ συχνά τη μαμά μου, ευτυχώς. Ή αν δεν τη βλέπω είμαστε συνέχεια στα τηλέφωνα :D

Κουράγιο, πιστεύω πως μεγαλώνοντας τα παιδάκια μας και θα γίνουν πιο εύκολα τα πράγματα από μια άποψη. Προσπάθησε να μην κάνεις άσχημες σκέψεις και όπως είπε και η Φανή, είμαστε εδώ για ότι θες,ναι? :x

Φιλάκια πολλά, καλό βράδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερουδια ομορφες και καλη εβδομαδα να εχουμε.!

Τι κανετε? Πως παν τα κεφια?

Εγω ειμαι σπιτι..... ολομοναχη σα την καλαμια στον καμπο.. :lol: αλλα μ' αρεσει...!

Κατεβασα την μικρη σχολειο επιτελους.. και τωρα ησυχια.. :D

Λεω να βαλω φακες... αλλα προβληματιζομαι γιατι η Αναστ. τις τρωει παρα πολυ και την πιανει διαρροια.. :lol::lol: Μιλαμε για 3 φορες θα φαει σιγουρα.. :lol::lol::lol:

Στεφανια μου ποτε ξεκινας δουλεια? Με τα παιδια τι θα κανεις? Εχεις κοντα σου μαμα-πεθερα ή θα παρεις γυναικα?

Κατερινακι... Τι κανεις?

Οι υπολοιπες που ειναι? Ιφιγενειααααααα..... Στεεεελα, Μαριαααααα....Ζαιρααααααααα...??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera ti moy kanete?εμεις ησυχα ευτυχως ολοι ειναι σε καλο επιπεδο αναρρωσης γιατι δεν παλευεται αλλο ο μεγαλος σχολειο το πρωι η μικρη με τον μπαμπα της βολτα βγηκε ηλος μετα απο ουτε ξερω κ εγω ποσοσ καιρο κ εγω καθαριζα την κρυσραλλιερα μου επιτελους ειχα ενα χρονο και να την κανω που ορεξη λεμε περιμενω να περασει ο καιρος να παμε για πασχα στους γονεις μου θα κατσω κ κανα μηνα..

δεν ξερω τι μου λετε κατερινα κ μαρια για πειτε μου που να μπω να διαβασω..οσο για τα παιδια αχ αν οχι καθε μερα αλλα μερα παρα μερα μπορει να φωναζω για τα παιδια που ειναι ολη την ωρα πανω μου που μενω μονη μου στο σπιτι αρκετες μερες που δεν εχω καπου να τα αφησω για μια ωρα που δεν εχω ηρεμια ουτε για ενα καφε ακομα σορυ κ στη τουλετα καποιος θα μπει μεσα,που δεν εχω ορεξη για πολλα μιας κ οταν κοιμηθουν θ εχει παει 11 κ δεν θα θελω να κανω πολλα που δεν δουλευω κ μπορει να κανω κ μια βδομαδα να βγω απο το σπιτι κ πιστεψε με κατρεινα λεω πολλες φορες κ εγω κ ο αντρας μου να τα βαλουμε γθα υπνο να ηρεμησουμε...

ειναι μικρα καθολου βοηθεια αρα δυσκολα υπομονη θα μου πεις που να την βρεις αλλα κ τι να κανουμε αυτα ειναι η χαρα μου η ζωη μου το ενδιαφερων μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο βραδυ κοριτσια....Ιφι μου κακα τα ψεμματα τα τελεια παιδια,αυτα που ειναι ησυχα,κ παντα χαμογελαστα....ειναι μονο στις διαφημισεις........ ;) τα δικα μου ειναι θηρια κ τα δυο..ευτηχως κοιμουντε ολη νυχτα.......πανω κατω τα ιδια λεμε αλλα να ειναι κ αυτος ο χειμωνας που δε λεει να περασει να βγουνε εξω να ξεδοσουνε κ αυτα.... :|

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πφφφφφφφφφφ........ Μπραβο σας...Ωραιο θαρρος μου δινετε.. :lol:

Περα απ΄την πλακα... Εγω αν δω οτι δε μας σηκωνει το κλιμα στο σπιτι.. την αρπαζω... μπουφαν-παπουτσια και δρομο εξω. Δε με νιαζει αν βρεχει, αν χιονιζει ή αν εχει 50 βαθμους.. Με "εννοειτε"?

Τωρα με 2 παιδια δεν ξερω τι θα εκανα :?:?:? .. Μαλλον θα "ετρωγα γκρινια επι δυο" μες στο σπιτι... :(

Θα βαλω μπρος για δευτερο οταν η Ανστ. παει Γυμνασιο.. Παει και τελειωσε.. :lol::lol::lol:

Ελαααααατε χαμογελαστε! Δωρο θεου ειναι τα παιδια... Υπαρχουν τοσα προνληματα εκει εξω.. Για δες τε λιγο..Ολοι κατι εχουμε να μας στεναχωρει και ολοι κατι να μας κανει χαρουμενους.

Σας φιλω ολες!

Κλαηνυχτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα να μαι παλι κατερινα μου αυτος οχ ρονος ειναι δυσκολος τωρα πλεον βλεπω διαφορα με τη μικρη υπομονη ακομα λιγο

φανη πιστεψε με ειναι τελειως διαφορετικα ολα με 2 θα αλλαξεις 360 μοιρες σκεψης λογικης κ αντιδρασης οταν εισαι με ενα ολα ειναι αλλιως οταν εισαι με 2 κ μικρα κ μονη το μπανιο ειναι πολυτελεια το 90%κανω μπανιο σπαστα τη μια μερα το σωμα κ την αλλη μερα το κεφαλι ενα απλο παραδειγμα σου ειπα μονο χαχχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το μπανιο ειναι πολυτελεια το 90%κανω μπανιο σπαστα τη μια μερα το σωμα κ την αλλη μερα το κεφαλι ενα απλο παραδειγμα σου ειπα μονο χαχχαχα
:lol::lol::lol: Ίφι έχεις απόλυτο δίκιο όταν λες ότι το μπάνιο είναι πολυτέλεια!!!! Εγώ μπάνιο κάνω κάτι μεταμεσονύχτιες ώρες, άν βέβαια δεν βαρεθώ μέχρι να το πάρω απόφαση :D
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πφφφφφφφφφφ........ Μπραβο σας...Ωραιο θαρρος μου δινετε.. :lol:

Περα απ΄την πλακα... Εγω αν δω οτι δε μας σηκωνει το κλιμα στο σπιτι.. την αρπαζω... μπουφαν-παπουτσια και δρομο εξω. Δε με νιαζει αν βρεχει, αν χιονιζει ή αν εχει 50 βαθμους.. Με "εννοειτε"?

Φανή, άστο, με δύο παιδιά( όταν το ένα είναι μωρό δηλαδή), δεν παίζει το παραπάνω σενάριο, βουτάω και βγαίνω :lol::cry:, το είδα στην πράξη!Όντως, ωραίο κουράγιο σου δίνουμε :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοριτσια καθιστε φρονιμα...... :lol: αχ Φανουλα μου εσυ ξερεις κοπελα μου τι θα κανετε σ αυτο το θεμα.....κοιταξε αυτο που λες ντυνω το μικρο κ φευγω οταν ειχα μονο το μεγαλο ηταν πολυ ευκολο...τωρα ομως παρε καροτσι,η μικρη θελει να κατεβει κ ο ενας παει προς τα εδω κ η αλλη προς τα αλλου ακομη κ εκκλησια που πηγενα καποτε θελω ατομο......στις κουνιες τα ιδια καποιος να προσεχει τον εναν αν μπορει ο αντρας μου εχει καλως διαφορετικα θα τρεχω σαν παλαβη.........κ δε λεω για γαλατα κ κρεμες που ειπε η Στεφανια,πλεον κ η μικρη τρωει τα παντα μη σου πω κ πιο καλα απο το μεγαλο οτι της δωσω ανοιγει το στομα..... τελος παντων μετα τα 5 αντε 7 που θα παει θα βρουμε ακρη.... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...