Μετάβαση σε περιεχόμενο

παιδια Μαιου-Ιουνιου-Ιουλ09+αδερφακια κ ερχονται κ αλλαΝο9


Recommended Posts

καλημερα εδω ειμαστε καλε που να παμε? Ζαιρακι μου καλη χρονια κ σ εσενα κ ευχομαι οτι καλυτερο.... :)

Στεφανια μου εδω κοπελα μου ευτηχως ολοι καλα η μικρη πολυ απαιτικη κ πολυ γκρινιαρα..εχει ξεπερασει κ μενα :lol: ....... κοιμαται μια φορα πλεον την μερα....τρωει τα παντα ευτηχως..... ;) αλλα δεν βαζει κολο κατω.....για τριτο οχι πως θα ειναι ασχημα αλλα κοριτσια να ξεπετεχτουν λιγο αυτα......αλλα κ αν δεν ερθει ας ειναι γερα αυτα κ μια χαρα ειμαστε........

Φανη κοπελα μου χαιρομαι που το αποφασισες η σκεφτηκες τελος παντων ;) παντως μεχρι να γινει η μεγαλη σου θα ειναι 4 κ κατι δεν ξερω τι διαφορα εχεις με τ'αδερφια σου αλλα κατα τη γνωμη μου μην το αφησεις αλλο... :)

Ιφι περαστικα σας κοπελα μου.....υπομονη χειμωνας ειναι κ θα περασει....... :)

Δωρα εσυ που χαθηκες? :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 921
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

tι εγραψα πιο κατω? αχ μασ ματιαξα ο μεγαλος κανει εμετο απο το μεσημερι κ μετα μεχρι κ το νερο που πινει....κ η πλακα πως η μικρη ειναι συνεχεια διπλα του αχ να μην κολησει :| ......παλιοιωσεισ γμτ :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα!

Πφφφ...... ολοι αρρωστοι μωρε? :(:(

Περαστικα σας Ιφιγενεια.... ευχομαι να μη κολλησεις, γιατι οντως.... ποιος θα νταντεψει ποιον.... :(

Κατερινα... αχ! σας ματιαξες....περαστικα και σε σας....

Α! Οσο για την διαφορα που λες, εχω μια αδερφη ακριβως-ακριβως 4 χρονια πιο μικρη...

Δεν ξερω αν θελω κι αλλο παιδι ακομη... ειλικρινα.. :oops::oops::oops::oops:

Την μια μερα λεω ετσι, την αλλη αλλιως.... :?:?:?:?

Τελος παντων!

Στεφανια μου, γιατι γελας??? Εεεεεε??? :D

Πω πωωωωωωω φανταζομαι ερωτες και αγκαλιες και φιλια παλι απ΄την αρχη με το μωρο......!

Τι ωραιοοοοοο!!!!! :D:D

Ζαιρακι που χαθηκες εσυ?

Ειπαμε...τρεχεις ολιμερις αλλα μη μας ξεχνας ε!!!!!!! :D

Αντε βουρ για την κορη!!!!!!!

Εγω ειμαι με "αγκαλια την τουαλετα" δυο μερες. :oops::oops::oops::oops::oops::oops:

Πω ρεεεεεε.......... Τι επαθα η μανα........ Τα βλεπω ολα σιελ........ :lol::lol::lol::lol:

Αυριο θα ειμαι περδικι, το ξερω...

Ολη μερα σημερα ετρωγα ρυζια, πατατες, κοκα κολα και στραγαλια.. :lol:

Η μικρη εδω και εναν μηνα εχει κοψει το μεσημεριανο υπνο...

Αλλα η ωρα που κοιμαται το βραδυ δεν αλλαξε...... :evil:

7:30 το πρωι ξυπναει και κοιμαται 11:00-12:00 το βραδυ...

Εχω ενα πολυ δυσκολο παιδι στον υπνο, δεν παλευεται αλλο....... :(:(:(

Σας αφηνω κοριτσαρες μου...

Χαθηκαμε γμτ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια μου γλυκα....αχ χαθηκα αη αποχαμενη δεν ξερω γιατι περασαν πολυ γρηγορα οι μερες κ ως να μπουμε σε μια σειρα μετα τις γιορτες χαθηκα κ απο το μαμυ...ντροπη μμου!!!!!!!!

Σε γενικες γραμμες ειμστε καλα, ο μπεμπινος μου ξεκινησε τις κρεμουλες αλλα εχουμε μεγααααααλο θεματακι, καμια σχεση με τον Σταυρο αυτος ρε γμτ ειναι δυσκολος τωρα εστρωσε με τα φρουτα τα οποια τρωει με ευχαριστηση αλλα με την κρεμα βανιλια μαε ακουσει η γειτονια.....

Τωρα που ειπα γειτονια ακουστε να παθετε, στις 7 του μηνα ειχαμε γιρταζε ο αντρουλης μου κ ειμασταν μαζεμενοι σπιτι λογω γιορτης κ την ωρα εκεινη κλεβαν το απενατι σπιτι 7:30 το απογευμα ρε κοριτσια.ελεος.... κ το κανανε λιμπα το σπιτι.....ειχα σοκαριστει τοσο πολυ οπως κ ολη η γειτονια εννοειται, εμεις παντως βαλαμε συναγερμο παει το χιλιαρικακι βεβαια αλλα τι να κανεις....

Απ οσα διαβασα στα γρηγορα Στεφανια μου κατι διαβασα για τριτο ε;;; φανταζομαι αστειευεσαι.....εγω παντως ουτε για αστειο δεν τολμω να το σκεφτω δε θελω με ΤΙΠΟΤΑ...πως πατε με τις κρεμες;;;

Ιφι, περατικα σας αλλα δεν καταλααβα ακριβως εκτος απ τον αντρα σου ποιον αλλο αρρωστο εχεις.....

Φανουλα, εννοειται οτι δευτερο παιδακι να κανεις μονο οταν εσυ θα το θες πραγματικα αλλα μην αφησεις μονο του το κοριτσακι σου ενα αδερφακια θα ειναι οτι πολυτιμοτερο θα αποκτησει σ ολη τη ζωη της....εμενα μου λεει ο μεγαλος εχθες "μαμακουλα χαιρομαι πο εκανες μωρακι κ τωρα δεν παιζω μονος μου" βεβαια δεν μπορει ακομη να παιξει με τον μικρο αλλα τον βαζω στο κρεβατι κ τον βλεπει καθως παιζει.... αυτες ειναι απο τις καλες μας στιγμες....γιατι κ οι αλλες ειναι πολλες ακομη δυστυχως.....

φιλια σε ολες!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας,

Δωρούλα μου και σύ τραβάς ζόρι, ε? αααχχχχ, που θα πάει, θα χρονίσουν τα σκατουλάκια μας και ίσως ηρεμήσουμε-κ επειδή με ξέρω, μετά θα αναπολώ τις στιγμές που είχα το βρεφάκι μου αγκαλιά :D -

Εμείς ξεκινήσαμε την κρέμα ρυζάλευρο-τη φρουτόκρεμα την αρχίζουμε από Δευτέρα, καθυστερήσαμε λίγο- την τρώει μεν αλλά όχι όπως τη χλαπάκιαζε η μεγάλη, βλέπω διαφορές στα δυο παιδιά αναφορικά με το φαγητό, μάλλον θα με δυσκολέψει η μικρή. Εν τω μεταξύ, δυο μέρες τώρα δεν πολυπίνει γάλα και έχω ανησυχήσει, απο κει που έπινε 240 μλ τώρα με το ζόρι πίνει 140- 160, ρε γαμώτο δεν ξέρω τί έχει πάθει :cry: Ελπιζω να μην έχουμε θέμα με τα κιλά της, τη Δευτέρα θα μας πει η παιδίατρος......

Δώρα καλύτερα πάντως που τρώει με ευχαρίστηση τη φρουτόκρεμα, ελπίζω να σας μοιάσουμε σε αυτό :D

Από δοντάκια, πώς τα πάτε? εμάς έχουν σκάσει δύο μυτούλες κάτω και κάτι πάει να εμφανιστεί και πάνω μου φαίνεται...

Φανή ομοιοπαθούσες είμαστε με τον ύπνο, κάθε βράδυ τσιρίζω για να πάει για ύπνο το νωρίτερο στις 23:30 και το μεσημέρι αν δεν ουρλιάξω και αν δεν ξαπλώσω δίπλα της, δεν παίζει να κοιμηθεί... :evil:

Βρε κορίτσια μου , τί πράγμα και αυτό με τις ιώσεις,περαστικά σε όλες σας και όλα τα παιδάκια (αν και το ζόρι είναι για τις έρμες τις μανούλες έτσι και αρρωστήσουν, συμφωνώ )

αχ βαχ,τώρα μου λέει η μεγάλη μου ότι τρέχει η μύτη της και φταρνίζεται κιόλας, καλέ μας κολλήσατε??? :lol::lol::lol:

Σας αφήνω γιατί τσιρίζει το σπόρι, καλό ΣΚ να έχουμε, σας φιλώ σταυρωτά :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!

Καλα ε! Θα το κλεισουμε τα "καταστημα"... Καμια δε γραφει....... :o:o

Τι κανετε? Πως περνατε?

Εμεις καλα .. δοξα το θεο!

Ο Γεναρης ηταν καλος μηνας για μας.Οι επομενοι δεν ξερω τι θα΄ναι.... ειλικρινα... :?

Πληρωθηκαν πολλες "πιστολιες" του Β , βγηκαμε για ψωνια.... Πολλαααααααα ψωνια, το ευχαριστηθηκε η ψυχη μου! :D:D ...

Η μικρη εχει νεο "θεμα" στο σχολειο.

Γυριζει καθε μεσημερι χεσμενη.

Οχι με κουραδιτσα στον κ@λο, :lol: αλλα κανει κακα στη λεκανη και δε το λεει στην κυρια της.

Της μιλησα ηρεμα της ειπα οτι η κυρια σου ειναι οπως η μαμα, εχει κι αυτη παιδακια και ξερει να σε σκουπισει, θα την φωναζεις οταν κανεις κτλ κτλ κτλ.. "Οοοοοοχι μαμα ντρεπομαι"... :shock:

Εννοειετε οτι μιλησα και με τις δασκαλες, αλλα οταν την ρωτανε αν εκανε αυτη λεει "οχι εκανα μονο τσισακια".. Ε! Αμα τρεχουν για 40 παιδια -2 δασκαλες ολη μερα για τα τσισα τους ... παει...

Την ξερω την δικια μου ομως... ειναι υπουλη και πονηρη... :lol::lol::lol:

Τελος παντων! Δεν αγχωνομαι και τρελα, ξερω οτι θα της περασει..!

Μα εχω βαρεθει να αγοραζω βρακια.. Τα χεσμενα τα πεταω κατευθειαν... Δεν καθαριζουν ουτε στους 90 στο πλυντηριο. :lol::lol::lol:

Κατα τ' αλλα καλα.. Χαθηκαμε γμτ...

Να περνατε καλα ολες σας!

Φιλια πολλαα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα αχ Φανη μια μικρη κυρια μεγαλωνεισ καλε....... ;) θελει να τα κανει ολα μονη της μπραβο κουκλιτσα μου....... :x

Στεφανια καλε διαβασα καλα εχετε κιολασ δοντακια? εμεις 8μισι μηνων κ τα δυο βγαλανε τα πρωτα,η Λενια εχει τωρα 5.......... :)

Δωρα μου καλα κανατε κ βαλατε συναγερμο αχ που κανταντησαμε,μερα μεσημερι να κλεβει ο κοσμος κ οχι παντα αλοδαποι.που μαθαμε να τα ριχνουμε ολα σ'αυτους..... :|

εμεις τωρα ολη τη βδομαδα αρωστοι ενας-ενας ξεκινησε οπως ειχα γραψει με το μεγαλο,μετα εγω,μετα η μικρη κ τελος ο αντρας μου........διαβασαμε κ αυτο με το μωρακι που εφυγε,ψυχολογια κατω του μηδενος....πολυ ευκολα ομως ριχνει ευθυνες ο κοσμος βρε κοριτσια κ αυτο με θλιβει πιο πολυ....πια μανα θελει το κακο του παιδιου της? μη τρελαθουμε τελειος......... :cry: .ο καιρος εδω ειναι χαλια το πετρελαιο κατεβενει κ ο αντρας μου πηρε μισθο για 1μισι μηνα......ναι τους αλαξανε την ημερομηνια πληρωμης κ τωρα τελος φλεβαρη θα παρουμε λεφτα στα χερια μας,κ οι υποχρεωσεις τρεχουν.........ααα εμεις καναμε αιτηση για κοινονικο τιμολογιο στη δεη ψαξτε το κοριτσια οτι κ να μας καψουν για καλο θα ειναι....... :|

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καληπερα κ απο εμενα οπως ειπα ετρεχα οικογενειακως ειχα τον αντρα μου 4 μερες με πυρετο 39,5 μετα τη μικρη 4 μερες κ τωρα τον μεγαλο ευτυχως πλεον περασε ο πυρετος αλλα εχουν κ τα δυο ασχημο βηχα κ τα σιροπια δεν κανουν μια δωσαμε αντιβιωση τη μικρη αλλα την πειραξε κ τη3 μερα τη σταματησαμε τωρα κανουν μασκα κ τα δυο ελπιζω να περασει με τη μασκα αλλιως παλι αντιβιωση κ εκτος τουτου ειχα πριν αρρωστησει τον μεγαλο ενα θεμα εχε στενο πετσακι στο πουλακι του κ μας δημιουργουσε θεματα κατα καιρους το πετσακι κατεβαινει ολο απλα οσο μεγαλωνει το πουλακι στενευει εκεινο ειχε μια ελαφρια σαν φιμωση αλλα τις προαλλες παλι ειχαμε μια φλεγμονη πηρε αντιβιωση αλλα μας ειπαν οτι δεν γλυτωνουμε την περιτομη κ τωρα προσπαθουμε οσο μπορουμε να γλυτωσουμε αλλη φλεγμονη φιατι αυτο θα επιταχυνει την επεμβαση μπας κ γινει κανα 7-8 χρ τουλαχιστον τι να πουμε...

οσο για τα χρηματα τι μου λετε στον αντρα μου τον εκοψαν απο τον προηγουμενο μηνα αλλα 200 ευρω κ τωρα πλεον παιρνει 840 ευρω το μηνα ελεος με ενοικιο 260 μουηρθε η δεη 300 κ το πετρελαιο 550 βενζινη σουπερ χαρτζιλικα αλλοι λογαριασμοι η κατασταση παει στο απροχωρητο.ευτυχως εχω ταμειο ακομα αλλα στον ιουνιο μετα ειλικρινα δεν ξερω τα χαλι μας τι θαγινει

αυτα τα νεα μας λιγο στεναχωρα αλλα τι να πω πανω απο ολα υγεια κ βλεπουμε για τα υπολοιπα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημεεεερα!!!

Ιφιγενεια.... δεν εχω ιδεα για τσουτσουνια :?:?:? ... Ευχομαι να μη ποναει μονο ο μικρος και ολα να πανε καλα απο δω και μπρος..

Περαστικα και στην μικρη σου ... Καλο κουραγιο με τις μασκες-φαρμακα... Πω πωωωωω μανικι... :(

Κατερινακι μου, περαστικα και σε σας κοριτσαρα μου...

Αχ.... κοριτσια μη λετε για ευρα...

Ειμαστε εδω και 3 χρονια χωρις μισθο.

Οτι βγαζω εγω απο δω κι απο κει, και ο Β τρωει πιστολες που μπορει να τις πληρωθει και μετα απο 1 χρονο.... :twisted: Χαλια το ελευθερο επαγγελμα... αλλιως τα υπολογιζαμε, ολα στραβα μας ηρθαν...

Κι εμεις ενοικιο 250, ηρθε η ΔΕΗ 161 ευρω, βαλαμε 300 ευρω πετρελαιο να "κουτσοβολευτουμε" γιατι το air condition τα΄χει δει ολα σιελ.. :lol: .... σουπερ μαρκετ, σκ@τ@-ματα... φευγουν τα λεφτα.

Αλλα κανω τον σταυρο μου και λεω δοξα το θεο. Υπαρχουν και χειροτερα.

Τιποτα δε μας λειπει...

Ε! Ενταξει.. οχι και τιποτα.... Ενα αδερφακι μας λειπει αλλα ας μη το κανουμε θεμα..... :lol::lol::lol:

Πειτε κανα γιατροσοφι για την περιοδο.... Ποναω υπερβολικα σημερα... Δε πιανουν τα φαρμακα... :(

Σας φιλω οοοοοοοολες!!!

Δωρουλα μου που εισαι?

Στελλιτσα?

Ζαιρακι?

Στεφανια....?

Και οοοοοοοοποια αλλη ξεχναω....... Φιλια πολλαααααααααααααα!!!!!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλημερα κοριτσια...Ιφι μου κ εμεις που εχουμε πουλακι μια χαρα ειμαστε δοξα το Θεο....περιπου στον 1μισι χρονο του το χε κατεβασει ο γιατρος βαζαμε ξυλοκαινη για 3 μερες κ μετα ολα οκ.......αν κ για ενα διαστημα φοβηθηκα ειχε το χερι κ το πειραζε συνεχεια,κ πιο πολυ ειχα το μυαλο μου μη μας κατσει καμια μολυνση...... :| πρωτη φορα περνατε την αντιβιωση κ σας πειραξε?..μασκα δεν εχω κανει σε κανενα αλλα νομιζο θελει υπομονη εδω ορο βαζουμε κ μας ακουει ολο το κτιριο....... :| η μικρη μου τωρα πανω που λεμε πως συνηρθε αντε παλι απο την αρχη,εκανε τα μεσανυχτα εμετο σε συνδιασμο με δοιαροια.......αλαξε σεντονια γκρινια αυτη,την πηρα μαζι μου κ με την πιπιλα στο στομα κ τα ματια κλειστα εκλεγε.......με πονοκεφαλο ξυπνησα σαν ζομπι παω.... :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κΑλησπερα τι μου κανετε?εγω ησυχα εκανα τυροπιτα κερναω...

χιονιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι πολυ γυρω στους 30 ποντους....κ μεσα...

για το τσουτσουνακι κατερινα το καναμε αυτο οταν ηταν 2χρ κανα 2-3 φορες που με ειχε πετυχει οταν ησουν εγκυςο στη δημητραδη αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα κοιταξε αν αποφυγουμε τις φλεγμονες γλυτωνουμε την επεμβαση μικρος μιας κ θα ειναι με ολικη ναρκωση κ θα πρεπει να μεινει καποιες μερες νοσοκομειο αν ομως γινει κατα τα 7 θα γινει με τοπικη κ ειναι αλλιως σε ενα τεταρτο με μιση ωρα φευγεις τι να πω ο θεος θα δειξει...

φανη μου ξερεις τι θα κανεις?να μεινεις γκυος για ενα χρονο δενθα εχεις περιοδο κ μετα που θα γεννησεις θα ηρεμησεις λιγο απο τη πρωτη γεννα δεν ειδες διαφορα?

αυτα σας αφηνω ισως δω καμια ταινια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!

Ειδα χιονι και μπηκα!!! :D

Ιφιγενειαααααα....... Χιονι 30 ποντους........>??? :o:o:o:o:o

Δε θελω να χιονισει εδω....... Θα μας φαει ολο το πετρελαιο το κρυο........ :evil::evil::lol::lol:

Δεν εχω καταλαβει ΤΙ ακριβως συμβαινει με το τσουτσουνακι....αλλα τελος παντων.. :oops::oops::oops:

Οντως ειχα βρει την υγεια μου μετα τη γεννα... Για 1-1,5 χρονο δεν πονουσα ΚΑΘΟΛΟΥ! :shock::shock:

Πιστευα οτι ετσι θα παραμεινω... Τρομαρα μου....

Πριν μεινω εγκυος ειχα φτασει πολλες φορες κεντρο υγειας με τσιριδες απ΄τον πονο και μου χτυπαγαν μια ενεση βολταρεν και οοοοοολα καλα...... :(:(

Τωρα παλι τα ιδια.... Σιχαθηκα πια.......

Κυκλο 25 ημερων και περιοδο που κραταει 7 μερες...

Σιδηρος-αιματοκριτης στον πατο, τα χαπια σιδηρου (ταρντιφερον) που επερνα μου τρελαναν το εντερο, τα σταματησα...

Πολυ ωραια........ :twisted::twisted::twisted:

Και τοοοοοοοοοοοοοσο αιμα που χανω πως θα το αναπληρωσω μου λετε?

Σημερα το πρωι ξυπναμε και μου λεει ο Β...... "Αιντε το σφαξαμε τον κοκκορα".... Ολη η κρεβατοκαμαρα χαλια.......... :(:(:(

Αλλη εγκυμοσυνη δεν παιζει κοριτσια...Δεν ειμαι ετοιμη.Σας μιλαω με το χερι στην καρδια. :x

Κατερινα χιονιζει στα μερη σας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλιτσες μου...εξαφανιστηκα αν ειναι δυνατον....τωρα συνηδειτοποιω ποσες μερες εχω να μπω....ντροπημου!!!!!!!!!!

Φανουλα, σε καταλαβαινω κ γω πονουσα φρικτα αλλα μετα την 1η εγκυμοσυνη κοπηκε μαχαιρι προσωπικα το θεωρω θαυμα γιατι υπεφερα πολυ...εγω επερνα τα νουροφεν μονο μ αυτα εβρισκα ανακουφιση....υπομονη...

Κατερινα, περασικα σε ολους πως ειστε τωρα καλυτερα;

Ιφι, διαβαδα αυτα που γραψες για τον μικρο,αλλα να σε ρωτησω πως ηρθε η φιμωση εννοω δεν τοκατεβασε ο γιατρος ή απο αλλο λογο;κ πως το καταλαβες δεν μπορουσε να κατουρησει;

Στεφανια, κ γω τα χω παιξει με τις κρεμες τρωει τα φρουτα μόνο την αλλη με το ζορι....απο γαλα ποιο της δινεις;

Εν τω μεταξυ ρε κοριτσια οσες δινατε ξενο γαλα σ αυτην την ηλικια τι δινατε;δεν βλεπω λυση με οσα δοκιμασα τρωει συνεχεια,μηπως να δοκιμασω κ κανενα εκτος απο σκονη;ξερετε τι υπαρχει; βεβαια θατο συζητησω κ παλι με τον παιδιατρο αλλα βλεπω οτι τρωει πολυ κ δεν τον πιανουν κ το κακο ειναι οτι τον προηγουμενο μηνα πηρε μονο 300γρ. εχω γχωθει πολυ..

ο μεγαλος απο χθες εχει βραχνιασει κυκλοφορει ιωση φαρυγγιτιδας εδω....εχει κ λιγο βηχα.....βαρεθηκα τον χειμωνα....................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!

Δωρουλα εγω της εδινα το novalac 1 μεχρι τον 6ο μηνα... μετα τον χρονο το νο2 και μεχρι σχεδον 3 χρονων το νο 3.......! :shock:

Απο τον Μαιο πινει φρεσκο ή νουνου, αναλογα τα κεφια.. αλλα απαραιτητα πρωι-βραδυ, καμια φορα και μεσημερι.Ειναι γαλατου... :P:P

Μιλησε καλυτερα με τον παιδιατρο σας, ειναι ο μονος που θα με κατατοπισει.

Εμενα εβαζε βαρος "τσικι-τσικι"... αλλα ηταν λιγοφαγη...

Τωρα την κανω διαιτα... :oops::oops::oops::oops::oops:

Καλε χθες κλεισαμε με τον Β... 10 χρονια μαζι...........!!!!!! :D:D:D

4,5 παντρεμενοι..! :D

Ααααχχχχχχχ...... "νιά ημουν και γέρασα".... :lol:

Πλακα πλακα...... :roll::roll::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλησπερα εδω ειμαι καλε...οχι δεν εχουμε χιονια,αλλα κατι λιακαδες....κ εγω μη χασω την ευκαιρια ακομη δε συνηρθα,επλυνα τα χαλια μου χτες, ναι καλα διαβασατε μου μυριζαν κοριτσια απο τους εμετους,το βραδυ μου ρθε κ περιοδος αλλα δεν ποναω? κ κατι αλλο πριν τα παιδια ειχα καφε υγρα μια μερα κ ελεγα αυριο εχω περιοδο..τωρα μεχρι να δω κατι αργα το απογευμα το βραδυ αιμα κανονικα.....κ πονεσα μονο μια φορα γιατι παλι επλυνα μεσα στο κρυο......αλιως καμια σχεση με πριν δεν ξερω αργοτερα...... :|

Δωρα για το γαλα που λες εδωσα στο μεγαλο το νουλακ απο τον 7 μηνα.ως τα δυο.κ τωρα φρεσκο,στη μικρη παλι το αλμιρον το ειδικο στη αρχη γιατι ειχε παλινδρομηση,το ιδιο το 2 κανενα μηνα κ οταν ειδαμε πως δεν εχει προβλημα,το απλο κμετα το χρονο πινει κ αυτη νουλακ.....απο βαρος ουτε εμενα περνανε πολυ η μικρη 350 γραμ αλλα ειναι ολιγοφαγα κ τα δυο μου κ δεν τα ζοριζο........ ;) η γιατρος μου λεει ειναι πολυ καλα αν σκεφτουμε κ οτι δεν βαζουν κολο κατω..η μικρη κοιμαται μια ωρα πλεον κ ολη μερα ορθια.......... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εγω ειχα μεγαλο θεμα με περιοδο 7 μερες που τις εχω ακομα κ πονο τρελλο εφτασα να παιρνω 3 λοναριντ τη μερα φαντασου αλλα οταν γεννησα τον κωνσ/νο εξαφανιστηκαν οι πονοι κ ολα τα πρηξιματα μια κ πριν ειχα 10 μερες πριν τη περιοδο ανεβαινα ενα νουμ σουτιεν κ πρηξιμο κοιλιας κ πονος στη μεση τωβρα που γεννησα τη γεωργια εχω κατι πολυ ελαφρια πονακια μεσης κ κοιλιας μια με 2 μερες πριν δεν απαιρνω καποιο παυσιπονο ρωτησα το γιατρο κ αυτο γιατι εχω μητρα με κληση πισω καπως το λενε δεν θυμαμαι κ εκει οφειλεται αφου γεννησα λιγο ελχιστα αλλαξε κ μετα τη γεωργια ηρθε ξανα σχεδον στα ιδια..

δωρα μου οχι η φιμωση η ελαχιστη οφειλεται οτι ειναι στενο το πετσακι εκ γεννηθης...δηλ απο την αρχη λιγο λιγο το κατεβαζαμε κ στα 2 χρονια το καναμε ολο αλλα παλι κατα καιρους δημιουργει καποιες φλεγμονες να δουμε δεν μπορουμε να κανουμε πολλα...

οσο για το γαλα στο μεγαλο εδινα μεχρι 18 μην ενα ειδικο για παλινδρομηση αλλα στη μικρη ξεκινησα στο δελτα αντβανς η νεστλε εβαπορε οταν εκοψα το θιηλασμο ειχε φτασει τους 15 μηνες αλλα απο 15 μην κ κανα 2μηνο εδινα τα παντα ολα τα επινε απλα εδινα για να κοιμαται τη νυχτα μεσα στο γαλα της νουνου 2 σκονες που εχει ρυζαλευρο η δημητριακα 2-3 κουταλιες για να κανει το γαλα πιο βαρυ για δοκιμασε το..αν το παιδι ειναι λεπτεπιλεπτο οτι κ να το δινεις αυτο θα παρει πες μου ποσο μην ειναι κ τι βαρος εχει

καταλλα μεσα χιονια κρυα μασκς κ σχολειο γιοκ ειναι 3 βδομαδα που δεν παει ο μεγαλος λεω αυριο η μεθαυριο να τον στειλω δεν παει αλλο ελπιζω να μην κολλησει παλι κατι μου ερθει χειροτερα μιας κ ο λαιμος δεν συνηλθε πληρως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια....κρυο κ παγωνια..εχω κ τον μεγαλο με πυρετο γμτ...

Σορυ που σας ζαλιζω με το θεμα του γαλακτος αλλα εχω φαει κολλημα οτι το γαλα σκονη υστερει ποιοτικα σε σχεση μ ενα αλλο που μπορω να δωσω σ αυτην την ηλικια, αν κ απο οσα διαβαζω αυτες τις μερες στο ιντερνετ οι περισσοτεροι ειναι υπερ της σσκονης.εγω δεν τα χωνεψα ποτε κ στον μεγαλο μου ανυπομονουσα να χρονισει για να το αλλαξω απλως τωρα σ αυτον εχω αλλαξει καποια γαλατα κ δεν εχω βρει ενα που να τον χορταινει θα μιλησω παλι με τον παιδιατρο...

<φανουλα να ζησετε ευτυχισμενοι!!!!!!!!

φιλια σε ολες.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!

Εγω παλι κοριτσια ειμαι υπερ της σκονης παρα εβαπορε..

Εννοειτε οτι πρωτα λεω ΝΑΙ στο μητρικο και μετα ΚΑΝΕΝΑ γαλα... ΑΛΛΑ.... Τελος παντων..

Αν ανοιξουμε κουβεντα για τα γαλατα θα μας πιασει ξημερωμα... :roll:

Εχει γυρισει το ματι μου μετα τον αποτυχημενο θηλασμο μου... αλλά.... Παλι αλλά..... :(

Τι κανετε αλλο?

Εμεις φουλ μυξα-ψιλοβηχα...

Η διατροφη μας παει πολυ καλα..

Ειχε ξεφυγει η κατασταση με τα γλυκα μες στις γιοτρες...

Τι να περιμενω απο ενα παιδι 3,5 χρονων που συνεχως πειναει???

Πρωινο-μεσημεριανο τρωει στο σχολειο παντα λαιτ και χωρις ψωμια εννοειτε.

Ενα πορτοκαλι για απογευματινο και μισο τοστ και συνεχιζει να ζηταει να μασουλισει.. :lol:

Η χοντρουλα μου.. :mrgreen:

Κατερινα...... αχ! Αυτο το πραγμα τε τον εμμετουλι δε το αντεχω ρε...

Κι εγω μονιμως η τρελη της γειτονιας με τα χαλια να σταζουν στα μπαλκονια μες στις παγωνιες...

αλλα τι να κανουμε... :roll: Υπομονη...

Ιφιγενεια τωρα καταλαβα τις εχει ο Κων/νος..! ;)

Θελει προσοχη και σχολαστικο καθαρισμα να μη σου κανεις μολυνσεις.

Φιλια στην κουκλαρα σου..! :D

Δωρουλααααα.....Δε μας ζαλιζεις με τιποτα.. προς θεου! Μη λες χαζα.

Καλε για πες...Θελεις στρουμπουλο τον μπεμπη? Να τσιμπας μπουτια κτλ.. ;) ή πραγματικα ανησυχεις για το βαρος του? Ο παιδιατρος ειμαι σιγουρη οτι τον βλεπει φυσιολογικοτατο! Εσυ εχεις φαει σκαλωμα ε! :roll:

Κοριτσια να σας ρωτησω...

Κανατε χαρτια για επιδοτ. πετρελαιου?

Εμεις τα καταθεσαμε μεσω ΚΕΠ, πετρελαιο βαλαμε πριν 20 μερες αλλα λεφτα στον οριζοντα δεν ειδαμε.. :roll:

οπως και με τον οικογ. επιδομα.. Τι σκ@τ@ πια? :roll:

Σας αφηνω..... περιμενω να σβησω τα γεμιστα μου και να την πεσω...

10 η ωρα σχολασα.... με εφαγε η τσιγαριλα... εχω κατι νευρα... :twisted:

Καλο βραδυ σε ολες!

Φιλια πολλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας,

όπως πάντα στο πόδι θα σχολιάσω, πριν ξυπνήσει η μπέμπα και μας φάει τα αυτιά με τη γκρίνια :o , πωπω, κορίτσια, η γκρίνια της δεν παλεύεται , πολύ νευρικό αυτό το παιδί... :cry:

Δώρα μου αν θυμάμαι καλά εκτός σκόνης γάλα δίνουμε μετά τον πρώτο χρόνο, δεν είμαι όμως και σίγουρη, δεν ρωτάς καλύτερα τον παιδίατρό σας? αλήθεια, ο παιδίατρός σας τί σας λέει, δεν είναι καλά τα κιλά του μικρού? γιατί αν είναι οκ, τότε γιατί να αλλάξεις γάλα?

Εγώ πάλι θέλω να αλλάξω γάλα γιατί πίνει πολύ λίγο, γύρω στα 140 γρ τη φορά, και θέλω να δω μήπως της φταίει το γάλα που της δίνω( το s26 gold). από κιλά πάντως η παιδίατρός μας είναι ευχαριστημένη(τώρα είναι 8600).

Εμείς κορίτσια έχουμε μπλέξει πολύ με γιατρούς αυτές τις μέρες, βρήκαν στην Α υψηλό αιματοκρίτη, και πρέπει να το ψάξουμε, το θέμα είναι ότι θα ταλαιπωρηθεί το παιδάκι μου πολύ ρε γαμώτο :cry: με υπερήχους αλλά χαλάλι, μόνο να μην έχει τίποτα :cry: οι γιατροί είναι καθησυχαστικοί, ότι μπορεί να μην σημαίνει τίποτα, θα δούμε, όταν έχω νέα θα σας πω...

φιλιά σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια....πως ειστε ευτυχως καλα κ μεις τελος ο πυρετος ειναι καλυτερα το παιδακι μου....

Στεφανια, αστα κ μενα ο μικρος μου πολυ γκρινια τωρα τελευταια, οσο για το γαλα που λεμε εσενα ειναι πολυ πιο πανω στα κιλα της εμενα ηταν τον προηγουμενο μηνα 6500 ειχε βαλει πολυ λγο κ αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι τρωει πολυ...τι 140γρ. εμενα 250 παντα κ πολυ συχνα κ αλλο συμπληρωμα γι αυτο εχω κολλησει οτι το γαλα δεν το πιανει..κ ας μη σου πω ποσα γευματα πινει....αυτην την εβδομαδα θα τον παω για εμβολιο θα τρελαθω αν εβαλε παλι λιγο...

εσυ γιατι να το αλλξεις αφου ειναι μια χαρα στα κιλα τι πειραζει αν πινει λιγο αρα χορταινει...το s26 εδινα στον μεγαλο μου....

Φανη εμεις καναμε την αιτηση για το επιδομα κ μπηκαν κσνονικσ τσ χρηματα ειχαν καθυστερησει βεβαια γιατι ηταν στις αρχες της εφαρμογης αλλα μπηκαν να ελεγχεια οπου να ναι θα τα βαλουν....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα, τί έγινε, το διαλύσαμε μου φαίνεται το παρεάκι.... :cry: τόσες μέρες μπαίνω αλλά δεν βλέπω να έχει γράψει καμιά σας :cry::cry::cry:

τί κάνετε βρε κορίτσια? εμείς καλά, όλη τη βδομάδα τρέχαμε για εξετάσεις της Α,όπως σας είχα γράψει, τελικά δεν εντοπίσαμε κάτι ανησυχητικό, οπότε για την ώρα το αφήνουμε στην άκρη και θα ξανακάνουμε εξετάσεις σε κανα τρίμηνο.

κατά τα άλλα ήσυχα, αν εξαιρέσουμε ότι παλεύω να μάθει να τρώει η μικρή τις στέρεες τροφές αλλά μάλλον μου έχει κηρύξει πόλεμο η τσαπερδόνα μου :lol: φρουτόκρεμα τρώει λίγες κουταλιές με το ζόρι, σήμερα δοκιμάσαμε πρώτη μέρα κρεατοχορτόσουπα και μόνο που δεν τις εβγαλε :? τις δύο κουταλιές που δέχθηκε να φάει, αχ, τί να πω, μάλλον το δεύτερο μου βγήκε ολίγον κακόφαγο, καμία σχέση με τη μεγάλη που από την αρχή τά τρωγε όλα :D

Δώρα εσύ τί έκανες τελικά με το γάλα, πήγατε παιδίατρο, τί σας είπε από κιλά? ήθελα να σου πω και για την κρέμα που είχες πει ότι δεν τρώει, μήπως να δοκίμαζες επιδόρπιο γιαουρτιού? εγώ της δίνω της νουνού το απλό και της αρέσει, δεν το δοκιμάζεις και εσύ?

΄

φιλάκια κόρες, άντε, ελπίζω να μπείτε σύντομα να πείτε και σεις τα νέα σας, μου λείψατε μωρέ.... :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσιααααα...μα που εξαφανιστηκατε ολες;;;;;;;;;;;;; εχει δικιο η Στεφανια το διαλυσαμε το παρεακι...

Αστα στεφανια μου, μια ταλαιπωρια αυτες οι μερες....πηγαμε τον μικρο για εμβολιο εν τω μεταξυ κολλησε απ τον μεγαλο μυξες κ τον φερνουν βηχα δεν μπορει να κοιμηθει πνιγεται ξυπναει κλαιει γλρινιαζει ενα δραμα, εκανε κ λιγο πυρετο, τωρα ειναι λιγο καλυτερα...

Με τις κρεμες ειμαστε οκ ειδικα με τα φρουτα τρελλαινεται οσο κ να του κανω θα φαει τωρα περιμενω να φυγουν οι μυξουλες ν αρχισουμε τα λαχανικα..

Οσο για το γαλα αν κ αυτο το μηνα πηρε καλο βαρος θα τον δοκιμασω να του δωσω αλλο μηπως τον χορταινει καλυτερα .... εσυ ποιο της δινεις;;;

Οι υπολοιπες γιατι χαθηκατε;;; Φανουλα, κατερινα Ιφι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια τι κανετε? εμεισ μια χαρα συνυρθαμε ολοι ευτηχως......ο μεγαλος μου μονο δυσκολευται πολυ στα κακα του,κ χθες μετα απο πολυ κλαμα κ ζορι τα εκανε....στο τσακ ειμασταν να του παρουμε κλισμα.........

σημερα εφτιαξα κουλουρακια...... κ λιγες δουλιεσ στο σπιτι,θα παμε αυριο στην πεθερα μου κ ειπα να παω μερικα,εχουμε κ μπεμπα εκει δε θυμαμαι αν σας το ειπα........ ;):)

αα θελω κ μια χαρη εγραψα στο fb στο ειμαι μαμα ενα παραμυθι θελω να το διαβασετε κ να μου πειτε τη γνωμη σας...ναι καλε κρυβω μια συγραφεα μεσα μου....χιχι :lol::lol::lol: καλο σ/κ :x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!

Πώς πάει το ΣΚ? εμείς ήσυχα, για την ώρα τα μόνα μέρη που πήγαμε ήταν σούπερ μάρκετ και κούνιες, τρελή διασκέδαση δηλαδή :lol::lol::lol:

Κατερίνα μου διάβασα το παραμύθι, καλέ πολύ καλό, πολλά πολλά like!!! :ymapplause:

Δώρα μου, εγώ το s26 gold το 2 της δίνω, αλλά επειδή είναι ακριβό σε σχέση με άλλα και το βρίσκω μόνο στα φαρμακεία, σκέφτομαι μήπως να της δίνω κανένα άλλο,πιο φτηνό που να μπορώ να το πάρω και από το σούπερ μάρκετ. της δοκίμασα το frisomel και το πίνει, αλλά ρε γαμώτο δεν ξέρω, είναι καλό ? εννοώ φοβάμαι μήπως της αλλάξω γάλα και της προκαλέσει δυσκοιλιότητα, κάποια γάλατα ξέρω ότι το κάνουν αυτό, οπότε ακόμα δεν έχω καταλήξει τί θα κάνω. Το έχει δοκιμάσει καμιά να μου πεί?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Καλη Κυριακη σε ολες!!

Εδω ειμαι κι εγω.... :D μαγειρευω....!!

Η μικρη με τον Β ακομη χουζουρευουν..αλλα σε λιγο θα τους φωναξω για πρωινο.

Εξω εχει λιακαδα, μερα για βολτα!! :D

Θα μπω το βραδακι να .... σχολιασω τα νεα σας!

Φιλια πολλλαααααααα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...