Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ "Κορίτσια για φίλημα" Νο 3


Recommended Posts

Α, Χριστίνα, η Μαρίνα έγραψε ποστ για τη γέννα της: "Η γέννηση του μπεμπουλίνου μας" ή κάπως έτσι.

Σας είπα το καινούριο κλάμα του Αντρέα; Αντί ουά ουά κάνει "γγγγγγγγγγγγγγγγγγγγγγ, γγγγγγγγγγγγγγΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓ, ΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓ"...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 978
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλα το κλαμα τους ειναι πολυ αστειο!

Σε ευχαριστω γιατι ειναι πολυ ωραιο σημερα σε αυτο το σκατοκοσμο να ξερεις οτι ο αλλος ποναει με τη στεναχωρια σου και χαιρεται με τη χαρα σου! Πολυ σημαντικο στον αντιποδα της παρανοιας που ζουμε! Να εισαι καλα, ολες σας!

Με γεια το λαπιτοπι!

Κι εσυ Καρολινακι μου μεγεια το αυτοκινητακι, καλοταξιδο να ειναι και ασφαλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μολις διαβασα τα νεα της χριστινας μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D:D:D:D:ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause:

χαρηκα πάρα μα πάααααααααααααααρα πολυ βρε κοριτσακι μου...!!!!!!!!!!!1

πτου πτου μπραβοοοοοοοοοο στα μωρακια σας ειδες που το παλευουν? εχουν Το Θεουλη που τ α βοηθαει..και μην σκας ματια μου για το γυψο...δεν πειραζει..θα περασει καυτο..ολα τα αλλα ειναι λεπτομερειες!!!!!!

και παλι ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ ΣΤΑ ΝΙΝΑΚΙΑ ΜΑΣ!!!!!!!!σας ειχα παντα στο νου και οταν δεν ειχα λαπιτοπι ολο ρωταγα το κακγουρακι και την συμπεθερα μου(ανθουλι) για σας...

ελπίζω όλα καλα ..και αν δεν γινει κατι απροοπτο με τον ποντικουλη..μεσα στην εβδομαδα να κανονισουμε για καμμια καφεδια..με καγκουρακι και φραουλομανα και αν μπορεις και εσυ χριστινακι!!!!!!!!!!!!!μεχρι την τεταρτη το πολυ..απλα δευτερα η τριτη θα παμε το παλιο τουτου προς πωληση στο καραβι.. :D:D θα ταξιδεψει το γιαρακι μου κρητη :roll: και θ απρεπει να χει ασφαλισει ο αντρας μου το καινουργιο..το πολυ πολυ ερχεται η συμπεθερα και με παιρνει με το δικο της.. :roll::roll: ε φραουλομανα?

αυτα ..αγαπες σας φιλωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α αυριο θα κανω τη γιορτουλα της κορουλας μου και θα της κανω ενα μικρο παρτακι... :D:D:D

μιας και 6 ιουνη που θα χει γενεθλια δεν θα μπορουμε να της κανουμε παρτακι :( αφου θα χουμε σπιτι το πιο ανεκτιμητο δωρακι για την παπενια μας !!!!!!τον αδελφουλη της... :lol::lol::lol: το οποιο και καλα θα της κανει δωρακι ενα μεγαλο τουτου...η ενα μεγαλο τρενακι... :D:D αλλα επειδη αυτο που θελει μαλλον ειναι τσιμπημενο... :oops: θα δειξει τι θα της παρει τελικα ο ποντικουλης... :roll: σιγουρα κατι ωραιο...αυτη απο τη μερια της..ελπίζω να μην του κανει δωρακι πολλες σφαλιαριτσες... :lol::lol:

αχ αρχιζω και μετραω μερες σαν τα φανταρακια...7 και 1 :lol::lol::lol: μεχρι να σε δω μικρο μου αντρακιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!!!

γεννησε η μαρινα?να της ζησει και να ναι γερο και ευτυχισμενο..παω να δω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά αρχίσαμε τα φρούτα σήμερα! Του έδωσα μήλο-μπανάνα και το έφαγε και ευχαρίστηση, πιστεύω. Δεν το έφαγε όλο, βέβαια, αλλά έφαγε αρκετό και φάνηκε να του αρέσει! Πιστεύω ότι καλά έκανα και άκουσα το ένστικτό μου και άργησα λίγο να του τα ξεκινήσω.

Πω πω, τα έπαιξα πάλι σήμερα... Είπα μια που είμαι άρρωστη να μην κάνω δουλειές, αλλά μόνο αυτό δεν έκανα... Τίναξα τους καναπέδες και την πολυθρόνα, σκούπισα, σφουγγάρισα... Πονάει όλο μου το σώμα τώρα...

Μετά θα πάμε μάλλον στα εγκαίνια μιας έκθεσης ζωγραφικής, αν έχει ξυπνήσει ο Αντρίκος μέχρι τότε, για να δούμε...

Εσείς πού γυρνάτε;

Κατερίνα, σήμερα είναι το παρτάκι ε;

Καρολινάκι, να σου ζήσει η Λυδία σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, δε σας είπα και το άλλο!

Δε λερώθηκε καθόλου!

Είχα πάει σήμερα να του πάρω πλαστικές σαλιάρες, αλλά δε βρήκα, και τι σκέφτηκε το πολυμήχανο μυαλό μου;

Θυμάστε που ήθελα να βάλω υφασμάτινες πάνες, αλλά τελικά δεν τις χρησιμοποιήσα; Ε, είχα αγοράσει και πλαστικά βρακάκια για να τα φοράει πάνω από την πάνα. Του έβαλα λοιπόν δύο από αυτά πάνω του, όπως καθόταν, και δε λερώθηκε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φίλες μου, κοιμήθηκε το ταρζανακι μου και κάθομαι να δω τα νεακια σας.

Χριστίνα τι υπέροχα νεα, να είναι καλα και τα δυο τα νινακια, τα καταφέρνουν με την αναπνοή παίρνουν και βάρος είστε σε καλο δρόμο.να πηγαίνουν κάθε μέρα και καλύτερα εύχομαι.

Καρολινακι πως πανε οι ετοιμασίες για αυριο,άντε πέρα απο μας θα γνωριστούν και τα ζουζουνια μας.

Άννα Μαρία περαστικα και πάλι, μπράβο και στον Αντρικό που έφαγε τα φρούτα, σιγα σιγα και προσθέτοντας κι αλλα θα του αρέσει όλο και περισσότερο. :lol: μου αρέσει η πατέντα σου με τα πλαστικά βρακακια καλε πως του τα φορεσες?

Κατερίνα περιμένουμε φωτο απο τις λιχουδιές που εφτιαξες για το πάρτυ, μην ξεχάσεις τα παγωτά θέλω να τα δω η γκαστρουλα :D

Ανθη επειδή την ώρα που θα μπεις θα είναι σίγουρα μετα τα μεσάνυχτα σου εύχομαι ολόψυχα να τα εκατοστησεις να είσαι πάντα χαμογελαστη και ευτυχισμένη να χαίρεσαι τον Πανουλη σου και με το καλο να γεννηθει και η φραουλιτσα σου! Θα τα πούμε βέβαια και αυριο....όσο για την πρόταση σας περιμένω να δω αυριο τον Πανουλη με την Αγγελική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουράκι, δεν του τα φόρεσα βρε, τα άπλωσα πάνω του. Ανοίγουν όπως η πάνα, οπότε, φαντάσου ότι του άπλωσα δύο πάνες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλες

εφτιαξα και την τουρτα το απογευμα και εγινε πολυ καλη,ολα ειναι ετοιμα για αυριο ψησιματα μονο εχω ειμαι ενα πτωμα αλλα χαλαλι του...

Ανθη μου πολυχρονη κοπελαρα μου γερη κι ευτυχισμενη να εισαι,με το καλο να φερεις στον κοσμο την φραουλιτσα σου και να χαιρεσε και τον γιοκα σου,ολα τα καλα του κοσμου σου ευχομαι!!!

σας ευχαριστω ολες για τις ευχουλες κοριτσακια μου να ειστε καλα και να χαιρεστε τα παιδακια σας,και με το καλο και οι φουσκουλες μας!!!

Χριστινακι μου το ποσο χαρηκα για τα μωρα σας δεν λεγεται,μπραβο ο ψυχουλες μου ειναι δυνατα μωρακια και το παλευουν αφου εβαλαν και βαρος πολυ καλα τα πανε,μπραβο ευχομαι μερα με τη μερα να πανε ολο και καλυτερα ,η Παναγια να ειναι μαζι τους να τα φυλαει

Αννα Μαρια καλα δεν παιζεσαι με τις πατεντες σου!!!οσο θα του προσθετεις νεα φρουτα θα του αρεσει ακομα πιο πολυ η φρουτοκρεμα,θα βαλες αργοτερα ροδακινο,βερυκοκο,καρπουζι, πεπονι και θα ξετρελενεται ο Αντρεακος ,μεγεια και το λαπιτοπι σου!!!

Καρολινακι καλοταξιδο το αυτοκινητακι σου,με το καλο να ερθει ο ποντικουλης σου και να κανετε πολλες βολτιτσες ολοι μαζι!!!

πιστευω να μην ξεχασα κατι σημαντικο,παω να στεγνωσω τα μαλλια μου και να κανω νανακια,πολλα φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννα μαρια μου ευχαριστω για τις ευχες! να σαι καλα κοριτσακι μου...και περαστικουλιαααααα

ανθη μου..συμπεθερουλα μου όμορφη..επειδη θα μπεις νυχτοπουλι μου αργα..να σου ευχηθω και εγω να σαι χιλιοχρονηηηηηηηηηηηηηη...αγαπημενη μου φιλεναδα... :D:D:x:x:ymparty::ymparty::ymparty:ευτυχισμενη με τους ανθρωπους που χεις γυρω σου... με το καλο να παρεις στην αγκαλιτσα σου την φραουλιτσα σου..η οποια εχουμε πει είναι φτυστη εσυ!!!!!!!!! :D:D και εννοειται θα ναι κουκλα για τον γιοκα μου! :lol::lol: να σε χαιρεται ο κοσμας και ο πανουλης σου...και ευχομαι απο την καινουργια χρονια να χεις μια πιο χαλαρη σχολικη χρονια ωστε να χαρεις λιγακι και την μπεμπα σου!

καγκουρακι μου ανυπομονω να σας γνωρισω οικογενειακως... :D:D να δω και την τσουπριτσα σου ..το ίδιο και η μανα μου ..θελει πολυ να σε δει...μμμμμμμμμμ ακουω και αλλα συμπεθεριασματα ε φιλεναδες? :lol::lol: εχουμε πολυ πλακα ..εμεις κανονιζουμε χωρις τον ξενοδοχο...

κατερινακι μου σε ευχαριστω για τις ευχουλες σου...να περασετε και εσεις τελεια αυριο..μμμμμμμ τουρτα διαβαζω ε? σλουρπππ..εγω εφαγα 4 κομματακια πιτσα...ναι μεν ηταν ελαφρια..ζαμπον τυρι ντοματα αλλα τωρα εχω λιγες τυψεις...αλλα εκει που χασα ενα κιλο ..το πηρα χωρις να τρωω πολυ,..οποτε τα πηρα :twisted: και ειπα...θα φαω..αυριο που θα χουμε διαφορα να δω πως θα κρατηθω :oops::oops:

σας καληνυχτιζω κουκλες...

α κατερινακι και ανθουλι..θα σας παρω αυριο τηλ..να σας πω για το δρομο γιατι εχει και αλλη εισοδο το σπιτι...οπου εχει πιο πολυ χωρο για παρκινγκ...για να μην πω απο δω δημοσιως... ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντε, ας ευχηθώ κι εγώ στην Ανθή, παρ' όλο που έλεγα να το κάνω αύριο το πρωί:

Ανθή!!!!! Χιλιόχρονη! Να σε χαίρεται η οικογένειά σου και να τους χαίρεσαι κι εσύ! Με το καλό η φραουλίτσα σου!

Κατερίνα, θέλουμε φωτογραφίες από τις δημιουργίες σου! Μου άνοιξες την όρεξη με τα φρουτάκια που έγραψες!

Καρολινάκι, μην αγχώνεσαι βρε για τα κιλά. Λίγες μέρες έμειναν, θα χάνεις κιλά τώρα;;;; Άστα να τα χάσεις όλα με το που θα γεννήσεις!

Σας καληνυχτώ κόρες, πάω να την πέσω, γιατί νυστάζω και είμαι κουρασμένη.

Φιλούρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας καλά μου κοριτσάκια!!! Σας ευχαριστώ πάαααααρα μα πάαααααρα πολύ για τις ευχούλες σας και σας δίνω μια μεγάαααααλη αγκαλίτσα :YMHUG::YMHUG::YMHUG: !!!!!Άλλον ένα χρόνο μεγάλωσα η σκατόγρια :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Να ευχηθώ με τη σειρά μου χρόνια πολλά στο Λυδιάκι μας, την κορούλα της Καρολίνας μας!! Να το χαίρεσαι συμπεθερούλα το κοριτσάκι σου!! Αύριο θα σας ευχηθώ και από κοντά!!!

Θα φτιάξει ο καιρός μέχρι το άλλο Σάββατο, μην ανησυχείς! Ο ποντικούλης θα τα δείξει τα ζουμερά μπουτάκια του :lol::lol::lol: !!!!!

Χριστινάκι μου καλό το πόσο χάρηκα για τα ανιψάκια σου, δεν μπορείς να φανταστείς!!!Άντε να περάσει ο καιρός για να βγουν από το νοσοκομείο τα ζουζούνια και να δεις κι εσύ τη φατσούλα τους!!!!Κάνε υπομονή με τη δουλίτσα του άντρα σου. Να δεις που θα βρει και θα είστε καλύτερα οικονομικά..Παλιοεποχές :evil::evil: Μας έχουν τσακίσει :evil: :evil: :evil:

Άννα Μαρία με γεια το καινούριο λαπιτόπι! Τίποτα καλύτερο δεν υπάρχει από το να τρέχει ο υπολογιστής και τίποτα χειρότερο από το να κολλάει :evil::evil: Γέλασα πολύ με το νέο κλάμα του Αντρέα σου!!! Περίπτωση το αντράκι σου!

Καγκουράκι μου γλυκό αύριο θα γνωριστούν και τα βλαστάρια μας! Για να δούμε, για να δούμε, θα ταιριάξουν :lol::lol::lol::lol: ;;;;;;Εμάς πάντως μας αρέσουν οι ξανθούλες ειδικά όταν συμπαθούμε τόοοοσο πολύ τη μανούλα τους!!

Κατερινάκι μου πώς πήγε το παρτάκι σας;;; Θα περιμένουμε όοοοολα σας τα νέα και εννοείται φωτό από τις δημιουργίες σου!!!! Και πάλι να χαίρεσαι το μεγάλο σου το αντράκι!!!! Και τα τρία να τα χαίρεσαι!!!!!

Καρολινάκι μου έχω κάτι δουλίτσες που πρέπει να γίνουν αρχή εβδομάδας (ΙΚΑ, ΟΑΕΔ κλπ-είμαι βλέπεις πλέον απολυμένη μέχρι και το Σεπτέμβρη:?:?:lol::lol::lol: ).Αν όμως τελικά καταφέρουμε να κανονίσουμε καφεδούμπι εννοείται πως θα έρθω να σε παραλάβω. Θέλει και ερώτημα;;;

Άννα Μαρία καλή αρχή με τα φρουτάκια!! Είσαι τελικά πολύ εφευρετικό μυαλό!!!!! Μπράβο!

Σήμερα κορίτσια πήγαμε να δούμε την ανιψιά μου σε ένα θεατρικό έργο! Συμμετέχει στη θεατρική ομάδα του σχολείου της. Είναι 10 χρονών και έπαιξε τέλεια! Πολύ φυσικά..Δάκρυσα η χαζοθεία :?:?:roll::roll: Τρία-τέσσερα παιδάκια ξεχώρισαν για το φυσικό τρόπο με τον οποίο έπαιξαν! Πάντως ήταν όλα πολύ καλά οργανωμένα και προετοιμασμένα και τα παιδάκια όλα τα λεφτά! Ο Πανούλης στην αρχή παρακολούθησε με ενδιαφέρον αλλά μετά βαρέθηκε τη ζωή του και προς το τέλος της παράστασης ο άντρας μου αναγκάστηκε να τον βγάλει έξω και να κάνουν καμιά βόλτα..

Καλές μου φιλενάδες και πάλι σας ευχαριστώ για τις γλυκές σας τις ευχούλες!!!

Πολλά φιλάκια σε όλες σας! Να χαίρεστε κι εσείς την όμορφη οικογένειά σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο μενα...Κατερινακι χρονια πολλα στο Νικολακη σου !!!Μετο καλο και το παρτυσας..Ελπιζω να ναι καλος ο καιρος και να περασετε τελεια...

Καρολινακι χρονια πολλα στην παπενια σου .Νατη χαιρεσαι και μετο καλο και ο μπεμπουλης σου!!!

Αννα Μαρια μια χαρα ο Αντρικος μετα φρουτα Αχ πως μεγαλωσε εβλεπα το τικερακι σου..Ποτε πηγε πεντε μηνων...

Χριστινα πολυ χαρηκα με τα νεα σου για τα μωρακια ..Μακαρι να πανε ολα καλα και να βγουνε γρηγορα...

Εμεις χθες πηγαμε σε μια εκθεση εδω σε ενακοντινο χωριο αλλα μας επιασε βροχη ..Ειχε και κουνιες και λουνα παρκ αλλα ο Νικολας δεν ηθελε να ανεβει πουθενα ..Στενοχωρηθηκα γιατι δεν του αρεσουν οι κουνιες και ολα τα παιδακια παιζαν εκει και ο δικος μου επαιζε με το καροτσι του..Οποτε τον παω κουνιες παιζει με οτι αλλο βρει εκτος απο κουνιες...

Ξεκινησα να μαγειρευω ..Σημερα θα κανω μοσχαρι με πατατες ..Ελπιζω να μπορεσω να μπω πιο μετα ..φιλια πολλα καλα να περασετε σημερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνουν τα όμορφα κοριτσακια του καφε μας?

Ανθη μου και πολυ πολύχρονη, να σε χαίρονται οι δικοί σου και εμείς φυσικά. Λες να μην ταιριάζουν τα βλαστάρια μας, αν θυμάσαι θέλανε και τα δυο να ντυθούν γάιδαρος τις αποκριες :lol::lol: θα βρουν και αλλα κοινά.....

Καρολινακι να χαίρεσαι την Λυδια σου, να είναι πάντα ευτυχισμένη και να κάνει περήφανη την γλυκιά της μανούλα με ότι κάνει.

Κατερινακι να περάσετε τέλεια σήμερα στο παρτακι σας και να ευχαριστηθουν όλοι με τις υπέροχες λιχουδιές σου.

Ολια μην στεναχωριεσαι σε λίγο καιρο θα τρέχει και δεν θα τον προλαβαινεις στις κούνιες, κάποια παιδάκια θέλουν το χρόνο τους ακόμα και σε τέτοιες δραστηριότητες. Η Αγγελική είχε περασει μια φάση που δεν ήθελε κούνιες αλλα ήθελε να παίζει μόνο με τα κουβαδακια και τα χαλίκια όταν πηγαίναμε κούνιες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσαροι!

Πώς περάσατε την Κυριακή σας; Κατερίνα πώς ήταν το πάρτι; Ανθή εσείς τι κάνετε για τα γενέθλιά σου; Καμιά τουρτίτσα, χμ...

Εμάς μας κάνει νούμερα ο Αντρίκος με τον ύπνο, ξυπνά κατά τα χαράματα (εξήμιση σήμερα) και δεν ξανακοιμάται... Γκρινιάζει και όλη μέρα...εντός σπιτιού, όμως, γιατί εκτός είναι ένα αγγελούδι!

Όλια, έξι μηνών κλείνει ο Αντρίκος μεθαύριο!

Λοιπόν, σας κλείνω, γιατί πρέπει να βγάλω γάλα.

Α, το άλλο με τη μαθήτρια σας το είπα; Που έκανα επιτήρηση τις προάλλες στις εξετάσεις και παρέδωσε το γραπτό μαζί με το σκονάκι;;;;; :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε φιλενάδες μου;; Και πάλι σας ευχαριστώ για τις γλυκές σας τις ευχούλες!

Σήμερα δε γιόρτασα τα γενέθλιά μου. Γιορτάσαμε το Λυδιάκι της Καρολίνας μας! Καρολινάκι να χαίρεσαι και πάλι την κορούλα σου την όμορφη! Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ για την περιποίηση! Περάσαμε πάρα πολύ όμορφα! Όλα ήταν υπέροχα και κυρίως η τσαούσα η Λυδία!!! Είστε όλοι σας πολύ ζεστοί άνθρωποι!

Τα γενέθλιά μου θα τα γιορτάσω το Σάββατο που θα μας έρθει. Θα κόψουμε καμιά τουρτίτσα και θα φάμε καμιά πιτσούλα!

Κατερινάκι μου έχεις δίκιο για τη στολή γαϊδάρου :lol::lol::lol::lol: Θέλουν όμως λίγο ακόμα χρόνο μέχρι να σπάσει ο πάγος :lol::lol::lol: Είναι ένα πεντάγλυκο κοριτσάκι η Αγγελικούλα! Εμείς τη θέλουμε για νύφη μας!!!!

Άννα Μαρία το πόσο γέλασα με τη μαθήτρια και το σκονάκι δεν μπορείς να φανταστείς :lol::lol::lol: Όσο για τον Αντρίκο σου είναι πολύ νωρίς ακόμα να φτιάξει πρόγραμμα τέλειο.. Περνά φάση. Θα επανέλθει..Κάνε υπομονή..

Όλια μου μη στεναχωριέσαι για τις κούνιες. Κάθε παιδάκι έχει τις δικές του παραξενιές και περνά τις φάσεις του. Ο Πάνος πχ ενώ όταν είμαστε έξω (κούνιες, παιδότοπο κλπ) είναι πολύ κοινωνικό παιδάκι, όποτε πηγαίνουμε σε κάποιο σπίτι είναι πολύ κουμπωμένος και κολλημένος επάνω μου και μέχρι να ανοιχτεί και να ξεκολλήσει χρειαζόμαστε το χρόνο μας. Θα το ξεπεράσει όμως, δε σκάω.

Οι υπόλοιπες που χαθήκατε;;; Βολτάρατε σήμερα;;;

Φιλάκια πολλά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσαρες μου...

τι κανετε ?

χθες περασαμε πολυυυυ όμορφα στο παρτακι μας... :D:D:D:D

φαγαμε του σκασμου...ειδικα τα παγωτινια ήταν κόοοοολαση!!!!!!!!!

δεν ζυγιζομαι πλεον..δεν ζυγιζομαι :lol::lol::lol: α πα πα

συμπεθερουλα μου ποσο χαρηκα που σας γνωρισα οικογενειακως... :D:D αντε να γεννηθει η νυφουλα μου η όμορφη!!!!!!!!!!!ησουν τοσο όμορφη χθες ελαμπες...και ο πανουλης όντως μετα τις δυομισυ ωρες ξαθαρρεψε :lol: αλλα ειναι τοσο γλυκος...και εκει που κανε τις φατσουλες και τα μουτρακια ηταν για φαγωμα... :x:-*

κατερινακι μου γλυκο...και εσεις ειστε τοσο γλυκια και όμορφη οικογενεια... :D:D:D και εσυ ήσουν πολύ όμορφη χθες... η αγγελικουλα σου δε τι να πω...όλα τ αλεφτα...και κουκλα και πολυυυυυυυ ζουζουνα... :-*:-* αντε να συναντηθει και η μαμα μου με τη μαμα σου να ηρεμησουμε :lol::lol::lol:

τα δωρακια σας ηταν τελεια...σας ευχαριστω πολυ που ηρθατε!!!!!!

και συγνωμη που αμελησα η φουσκωτουλα και δεν πηρα δωρακια για τα παιδακια :oops::oops: το τσεχασα...

οι υπολοιπες τι κανετε?

σας φιλω όλες αγαπες μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Μισή ώρα προσπαθούσα να ανεβάσω φωτογραφίες στην ομάδα μας και δεν τις φόρτωνε... Τέλος πάντων...

Αχ, τι ωραία που πήγατε όλες μαζί στης Καρολίνας. Τι άδικο παράλληλα, που δεν ήμασταν κι εμείς... Δεν παίζω...

Σήμερα ο Αντρίκος ξύπνησε 5.40 και ξανακοιμήθηκε 7. Ξαναξύπνησε οκτώ παρά τρία... Αμάν τι καινούριο είναι αυτό πάλι;

Καρολινάκι, άσε τη ζυγαριά, λίγες μέρες μείνανε!

Ανθή, κι εγώ έτσι είμαι, δεν ανοίγομαι με τη μία, ακόμα και τώρα. Είναι στο χαρακτήρα του κάθε ανθρώπου.

Τι τρώτε σήμερα; Εμείς μάλλον καμιά μακαρονάδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, δε σας είπα και το άλλο: τάιζα τώρα τον Αντρέα το ρυζάλευρο, και του έλεγα το παραμύθι "Ο Τζίτζικας κι ο Μέρμυγκας". Στο τέλος, ο Μέρμυγκας καθόταν στο τζάκι, έτρωγε ποπ κορν και έπινε τσάι, ακούγοντας τον ήχο της βροχής που έπεφτε, και του χτύπησε την πόρτα ο Τζίτζικας, με τις σαγιονάρες και την πορτοκαλί του βερμούδα με άσπρα λουλουδάκια καταλασπωμένα, το χαβανέζικο πουκάμισο μούσκεμα, το ψάθινο καπέλο σκισμένο, το μαντολίνο στο ένα χέρι βρεγμένο και την πίνα κολάντα στο άλλο χέρι να έχει ξεχειλίσει από το νερό της βροχής. Ο Μέρμυγκας ανοίγει και ο Τζίτζικας του λέει "αφού έχεις μαζέψει τόσα φαγητά και είσαι μόνος σου, να έρθω να τα φάμε μαζί;". Και ο Μέρμυγκας του λέει "άντε, έλα να τα φάμε μαζί". Και έτσι βγήκε η φράση: "ΜΑΖΙ ΤΑ ΦΑΓΑΜΕ"!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου

χθες περασαμε πολυ ομορφα,μας εκανε καλοκαιρινο καιρο και το διασκεδασαμε ολοι,η αυλη μου γεμισε παιδακια και γελια,περασανε ολοι ομορφα ειδικα τα παιδια ξετρελαθηκαν με τα γλειφιτζουρια, το φαγητο και το παιχνιδι,γενικως ολα ηταν πολυ ομορφα,οσο κι αν κουραζομαι μαρεσει πολυ να διοργανωνω παρτυ χαλαλι ολη η κουραση οταν βλεπω τα παιδακια μου ετσι χαρουμενα να διασκεδαζουν και να παιζουν με τους φιλους τους μου φευγει ολη η κουραση........σας ευχαριστω ολες για τις ευχες να ειστε καλα

Καρολινακι μαζι το καναμε το παρτυ τελικα,χαιρομαι που περασατε ομορφα κι εσεις για τα δωρακια που λες ουτε εγω πηρα εμεις εδω τα εχουμε κοψει αυτα,εξαλλου τα παιδια δεν θελουν και τιποτα το ιδιαιτερο για να χαρουν ενα γλειφιτζουρι ειναι αρκετο συμφωνειτε;

Αννα Μαρια καλα τι παραμυθια λες του παιδιου να μπαινει στο νοημα απο τωρα ε :lol::lol::lol: δεν παιζεσαι!!ουτε εγω παιζω ειναι αδικια που δεν μπορουμε να συναντηθουμε ολες μαζι :cry::cry: κανε υπομονη για τον υπνο του θα περασει πολλα σταδια ωσπου να ηρεμησει κι αυτος κι εσεις,εγω πιστευω οτι ειναι απο τα δοντια του ολα αυτα παντως,υπομονη.........

Ολια μου να μην στεναχωριεσαι καθολου καθε παιδι διασκεδαζει με διαφορετικα πραγματα αλλο παιζει πιο ομαδικα κι αλλο οχι,αλλο κανει ποδηλατο πιο νωρις κι αλλο οχι,και οσο μεγαλωνουν αλλαζουν και τα ενδιαφεροντα και τα γουστα τους

θα προσπαθησω να βαλω φωτο στην ομαδα μετα και ευχομαι να μπορεσετε να τις δειτε αντε να δουμε

πολλα φιλια σε ολες κοριτσακια μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα, είδες, τον μυώ από τώρα στα νοήματα της ζωής! Το άλλο δίδαγμα που σκέφτηκα για τον Τζίτζικα και τον Μέρμυγκα ήταν "διασκέδασε όσο θες, και πάντα θα βρεθεί ένα κορόιδο για να του τα φας"!!!!! :P :P :P :P

Κι εγώ πιστεύω ότι είναι από τα δόντια που έχει τόση γκρίνια και δεν κοιμάται. Φυσικά, στην αγκαλιά ηρεμεί, πώς γίνεται αυτό δεν ξέρω... Αλλά μου φαίνεται να βγάλει δόντι θα αργήσει ακόμη.

Περιμένουμε φωτογραφίεεεες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου,

Χρόνια πολλα αν έχετε κάποιον δικό σας να γιορτάζει σήμερα. Εμένα γιορτάζει ο αντρουλης μου!!!!

Έκανα δουλιτσες στο σπίτι το πρωι γιατι θα έρθουν οι γονείς μας και ένα ζευγάρι φίλων το απόγευμα, ευτυχώς ήταν και η μαμα μου και μου έκανε πατζουρια και μπαλκόνια. Απο φαγητό θα κάνω μια σαλάτα μπροκολο με ντρεσσινγ με κρεμυδακι και μπεικον και μια τυρόπιτα. Επισης θα φέρει ο άντρας μου κοτόπουλο στη σχαρα γιατι το έχει υποσχεθεί στον φίλο του, οπότε δεν έχω να μαγειρεψω κάτι δύσκολο και γλυκό έχω παραγγείλει μιλφειγ με φράουλες. Αχ δεν το γλιτώνω το κιλό αυτές τις μέρες, και χθες και σήμερα....Ασε Καρολινα μου εγω ανέβηκαν στην ζυγαριά και ήταν ένα παραπάνω απο χθες το πρωι :o

Καρολινακι περάσαμε παρά πολυ όμορφα χθες, το ευχαριστηθηκαμε πολυ, η Αγγελική έπαιξε πολυ όμορφα, και εγω και ο Κώστας σας συμπαθησαμε τόσο πολυ όπως και την Ανθη και τον άντρα της. Καλα για τα κοινά δεν το συζητώ, με την Καρολινα εκτός του ότι οι μαμάδες μας είναι απο το ίδιο χωριό, οι άντρες μας πήγαιναν στο ίδιο δημοτικό αλλα με δυο τάξεις διάφορα......απίστευτο!!!!!! Καρολινακι βάλε και εσυ τις φωτο που βγάλαμε χθες στην ομάδα όταν μπορέσεις.

Κατερινακι περάσετε και εσείς όμορφα, πραγματικά δεν υπάρχει μεγαλύτερη χαρα απο το να βλέπεις τα παιδάκια σου να περνάνε καλα με τους φίλους τους, σίγουρα εκείνη την ώρα η οποία κούραση ξεχνιέται. Βάλε μας φωτο όταν μπορέσεις.

Καλα Άννα Μαρία,τέλειο το παραμύθι και η περιγραφή σου όσο για το δίδαγμα έτσι να μάθει απο νωρίς σε τι κόσμο ζούμε. Μπορει να έχει την ανησυχία απο το δοντακια και ας σκασουνε σε κανά μήνα.

Σας αφήνω κοριτσακια μου, φιλακια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινακι μου γλυκο... να τον χαιρεσαι φιλεναδακι τον αντρουλη σου!!!! :D:D:D

να ναι γερος..χιλιοχρονος... και να καμαρωσετε με τον καλο και τον υιο σε λιγο καιρο..

και εμεις σας συμπαθησαμε πολυ !!!!!! το ίδιο και το αλλο ζευγαρακι ανθη-κοσμας...

όσο για το αλλο συνοικεσιο... :lol::lol::lol: αγγελικουλα-πανουλης..διεκρινα και εγω μια χημεια :D:D

εχω τσακισει τα ξηροκαρπια η κοιλιοδουλη :oops::oops: αφου τσακισα νωριτερα τα γλυκα... :o

απο αυριο προσοχη...

σχετικα με το καφεδακι μας κοριτσια..αν μπορει να μεπαρει καποια απο το σπιτι την τεταρτη :roll::roll: δεν θα χω τουτου..το παλιο θα το στειλουμε αυριο πεσκεσι :lol::lol::lol: στην κρητη..εγω λεω κατα τις 11 αν μπορειτε και εσεις..τι λετε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου έχω ιντερνετ!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D Τι κάνετε? Μου λείψατε! Ελπιζω τωρα να τα καταφερω να μπαινω πιο συχνά.Εξάλλου τα σχολεία σε ένα μηνα κλείνουν και μετά θα εχω αρκετο χρόνο, ετσι λεω βεβαια δεν ξερω ο Στεφανος τι σχέδια έχει!!! :lol::lol: Ειμαστε καλά..ο μικρος ταρζανεύει, σημερα σηκωθηκε απο το χαλάκι του και επιασε στον καναπε κι εκοβε βολτες!! Μας κάνει πολλά ναζια και θέλει να παιζουμε συνεχεια μαζί αλλιώς βαριέται!! Σημερα εφαγε κριθαράκι και ντολμαδάκια.Αρχισα να του δοκιμάζω μαγειρευτα φαγητα και οσο φάει αλλιώς του δίνω τη σουπίτσα του! Ειναι πολύ τρελλο αγορι.Χθες τον μεταφέραμε επιτέλους στο δωμάτιο του και κοιμηθηκε μια χαρά.Γενικά τις τελευταιες μερες ρίχνει τρελλούς ύπνους. Ελπίζω να συνεχίσει έτσι. ;)

Εγινε και η εκδήλωση του σχολείου που σας έλεγα και τα πήγαμε καταπληκτικά.Ο διευθυντης μου ειπε να παρω και μια μέρα αδεια απο εκείνον!!Ετσι θα κατσω 4ημερο στο σπίτι.Την αλλη Παρασκευη θα μεινω στο σπιτι και Δευτερα είναι η αργία του Αγίου Πνευματος!

Εννοειται δεν σας ιάβασα γιατι γράψατε πολλά...απλά θα ευχηθώ στο Κατερινάκι να χαίρεται το Νικολάκη της.Παντα γερος να ειναι και καλότυχος.

Στο Καρολινάκι μας θα πω με το καλο!!! Οπου να΄ναι ερχεται το αγοράκι σου.Ειχε γενέθλια ή γιορτη η Λυδία?Να την χαιρεσαι!!!

Χρονια πολλά και στην εγκυούλα μας Ανθή!! Παντα γερη να εισαι κοπέλα μου και να σε χαίρεται η οικογενεια σου.Με το καλό κι ο μπέμπης.

Αννα Μαρία τι κάνει ο Αντρέας σου? Αρχισε και σουπίτσες ή ακόμη?

Καγκουράκι μου η Αγγελικούλα πώς τα πάει?Αρχισατε να κοβετε τις πάνες?

Ολια μου εσύ τι κάνεις?Ο γιος σου?

Κάλλι τι κάνεις βρε ψυχη?Γιορταζει η μικρη σου σημερα! Να την χαίρεσαι! Παντα χαμογελαστη να είναι.

Εχουμε κανενα αλλο που γιορτάζει?Αν εχετε να τους χαίρεστε!

Εμενα γιορτάζει η μανούλα μου και η βαφτισιμιά μου.

Γεννησε και η Μαρίνα? Πάω να διαβασω το ποστ της.

Χριστινάκι μου τι κάνεις κουκλιτσα μου?Πολύ χάρηκα με τα νέα για τα μωράκια σας.εριξα μια ματια στα ποστ σας πιο πολύ για να μαθω νεα σας.Αντε και για τον μικρο με το γυψο ισως να χρειαστει φυσιοθεραπεία αλλα αυτό είναι το λιγότερο.

Αντε κοριτσακια μου σας αφηνω προς το παρον...Πολλα φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...