Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ "Κορίτσια για φίλημα" Νο 3


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσάκια γράψατε πολλά και νιώθω πολύ κουρασμένη σήμερα.

Ειπα να σας πω ομως ένα γεια πριν πάω για υπνο. [smilie=sleepy1.gif][smilie=sleepy1.gif]

Καλο βράδυ θα τα πούμε αύριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 978
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κορίτσια!!! Σήμερα ξύπνησα σε χειρότερη κατάσταση από χθες :cry::cry::cry::cry: ...Είχα και έντονο βήχα σε σημείο να με πονάει η κοιλιά κάθε φορά που έβηχα...Ευτυχώς απο την ώρα που γύρισα από το γιατρό (στις 10.30 το βράδυ) ο βήχας είναι σε καλύτερη κατάσταση. Βήχω αλλά όχι τόσο σύχνά. Στο σπίτι φοράω πάντα μάσκα και γενικά κάνω ό,τι περνά από το χέρι μου για να μην κολλήσει ο μικρός..

Τα νέα μου από το γιατρό τώρα.Είδαμε το μπεμπάκι το οποίο είναι ΜΙΑ ΧΑΡΟΥΛΑ!!!!Μου έκανε και έγχρωμο υπέρηχο και έχω μια τέλεια φωτό με το μωράκι μου που έχει τα χεράκια του μπουνίτσες στο προσωπάκι του...Πόσο συγκινήθηκα...Επίσης μου είπε ότι είναι κοριτσάκι.Τον ρώτησα αν είναι σίγουρα κορίτσι και μου είπε "ε ναι, άντε κατά 90%"..Θέλω πολύ να κάνω το τικεράκι μου ροζ (μια που το έχω απωθημένο :lol::lol::lol: ) αλλά μέχρι να μου πει 100% το αφήνω κίτρινο :lol::lol::lol: ...Σημασία έχει κορίτσια που όλα ήταν καλά!

Πληροφορίες για το πάρτυ μας τώρα. Θα έχω 16 μεγάλους, 5 μικρά παιδάκια (στην ηλικία του Πάνου), την 10χρονη ανιψιά μου και 3 αγόρια ηλικίας 14 ως 16 ετών. Δε θα στρώσω τραπεζαρία αλλά θα κάνω μπουφέ. Αυτά είναι τα δεδομένα μας!

Κατερινάκι μου νομίζω ότι σου έδωσα όσες πληροφορίες χρειάζεσαι για να μου προτείνεις φαγητάκια. Προσπάθησε να σκεφτείς κάτι όχι τόσο εξεζητημένο αλλά κλασικό. Στους μεγαλύτερους (βλέπε γονείς) δεν αρέσουν οι περίεργες γεύσεις. Ούτε και στα παιδάκια βέβαια...Αχ ευχαριστώ προκαταβολικά!

Περαστικά και σε σένα και στον άντρα σου! Άντε να φύγει ο παλιοχειμώνας να ηρεμήσουμε....

Άννα Μαρία πεινάς κι εσύ ε;;; Τι πράγμα είναι αυτό πια;;; Σήμερα πηγαίναμε με τον άντρα μου στο γιατρό και έλεγα να κρατηθώ να μη φάω πολλά μέχρι την εξέταση (ο φόβος του ζυγίσματος :lol::lol::lol: )..Μου φέρνει τελικά ο άντρας μου ένα σάντουιτς και μία γαλατόπιτα..Του είπα ότι θα φάω το σάντουιτς μόνο(όχι τη γαλατόπιτα) μετά την εξέταση..Έμα λεπτό αφού το είπα είχα αρχίσει να χλαπακιάζω το σάντουιτς και μετά την εξέταση έφαγα και τη γαλατόπιτα :lol::lol::lol: Τώρα που γράφω πάλι πεινάω :?:?:lol::lol::lol: Τα κεφτεδάκια ωραία ιδέα και για μεγάλους και για μικρούς! Θα βάλω την πεθερά μου να τα κάνει που τα φτιάχνει και νόστιμα ;);) Πολύ μικρά μεν, νόστιμα δε!

Χριστίνα μου ο Πάνος μέχρι τώρα έχει περάσει πάρα πολλές φάσεις. Έτσι είναι τα παιδάκια. Τώρα διανύουμε φάση γκρίνιας. Όχι κλάματος. Μουρμούρας..Για το παραμικρό :?:? Θα περάσει και αυτό..Επίσης διανύουμε τη φάση του τρελού κυνηγητού και απειλών μέχρι να τον ντύσω...Άλλο παράδειγμα.Πριν λίγες μέρες άνοιγε το στόμα του διάπλατα για να του πλύνω τα δοντάκια. Τώρα δε θέλει με τίποτα :roll::roll:

Μια χαρά την έβγαλες με 13 κιλά και τόοοοοσο φαγητό! Μακάρι να είχα το μεταβολισμό σου. Τίποτα άλλο δε θα ήθελα..Όσο για το θέμα της αδερφής μου δεν είναι ότι δε θέλω να πάω για να μην πάθω κάτι..Σίγουρα δε θα πάθω κάτι με μια φορά..Απλά δυσανασχετώ πολύ σε τέτοια μέρη και πιέζομαι (στην εγκυμοσύνη, όχι πάντα). Δεδομένου όμως ότι έχω μια καλή εγκυμοσύνη (τουλάχιστον μέχρι τώρα) σκέφτομαι κι εγώ να πάω για να την ευχαριστήσω τη μέρα των γενεθλίων της.

Μαράκι πολύ χαίρομαι που ο γλύκας είναι καλύτερα!!! Μπράβο!!!! Μπράβο και σε σένα που βοηθάς τα παιδάκια που το έχουν τόσο πολύ ανάγκη! Όσο για το φάγητο..είναι πράγματι ΑΠΟΛΑΥΣΗ. Για μένα Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟΛΑΥΣΗ!Ύστερα ακολυθούν τα υπόλοιπα. Άλλωστε χωρίς φάγητο καμία από τις άλλες απολαύσεις δε μπορεί να υπάρξει...

Καγουράκι νύσταξες;;; Όλοι οι φυσιολογικοί άνθρωποι νυστάζουν κάποια στιγμή, όχι σαν κι εμένα το μουρλό :roll::roll: Αύριο θα μας πεις τα νέα σου!

Αυτά κοριτσάκια. Λίγα είχα σκοπό να πω, βιβλίο έγραψα τελικά :oops::oops:

Φιλάκια πολλά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου, καλό μηνα και ελπιζω να έρθει η άνοιξη!

Πήγα το μεσημέρι τη μικρή στη μαμά μου και θα την πάρουμε το βράδυ γιατι έχουμε κάτι δουλίτσες το απογευμα με τον άντρα μου και έτσι ειμαι λιγο χαλαρή τώρα. Της έφτιαξε και Μάρτη η μαμά μου και καμάρωνε με το βραχιολάκι της.

Αυτές τις μέρες κοιτάω παιδικούς σταθμούς θέλω να δω αλλον έναν την άλλη βδομάδα και να αποφασισω. Βασικά ειναι ένας που μου έκανε κλικ, με κέρδισε η παιδαγωγός πολύ ειμασταν εκει πάνω απο ώρα ειχα και την Αγγελική μαζί μου και οση ώρα ήμουν στο γραφειο της και μιλάγαμε ήταν με τα παιδάκια και δεν με αναζήτησε. Μου άρεσε και ο χώρος αρκετά ήταν γεμάτος με τις χειροτεχνιες των παιδιών και η τιμή λογική.

Αννα Μαρια επέστρεψες και ήταν σα να μην πέρασε μια μέρα, καλή αρχή λοιπον. Θα βρεις άκρη με τον θηλασμο και ποσο γάλα θα πινει και θα τα πας μια χαρά λιγο στην αρχή μέχρι να τα ρυθμισεις, δεν σε φοβάμαι.

Χριστινα ολα τα παιδάκια περνάνε φάσεις αφου στην αγκαλια ηρεμει και νανουρίζετε με τα τραγουδάκια κάνει τα ναζάκια του, θα κουραστεις εσύ λιγο παραπάνω αλλά θα περάσει.

Ανθη να σου πω περαστικά και απο δω, ελπιζω να περάσει ο βήχας που σε ταλαιπωρει το γρηγορότερο. Οσο για το φύλο αφου σου ειπε κοριτσάκι 90% κοριτσάκι θα ειναι, ολα ροζ λοιπον!!!

Φιλάκια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!

Λοιπον παιδια, τελικα μαλλον παιζει ρολο που τον κοιμιζα αγκαλια και οχι στο κρεβατι του! Χτες παλι που τον ειχα αγκαλιτσα, μολις ειδα να κλεινουν τα ματακια του τον πηγα στην κουνια του, τον χαϊδολογησα κανενα 5λεπτο και τελος! Μετα κλαψουρισε καναδυο φορες, του εβαλα την πιπιλα και ουτε που κουνηθηκε! Απο τις 11 παρα ξυπνησε κατευθειαν 9 παρα το πρωι! Τωρα με τις φωνες εχουμε ενα θεμα...

Κατερινακι μου εγω δεν βρισκω αλλο τροπο. Ουτε απο μαλωμα καταλαβαινει ουτε απο μη, να τον δειρω εννοειται οτι δεν παιζει, στα χερακια που του κανω ντα που και που πιο πολυ παιχνιδι το βλεπει...Τωρα τελευταια ψαρωνει οταν του φωναζω εντονα "Εεεεεεεεεπ!" και σταματαει και ψευτοκλαιει. Τωρα κανει και το αλλο, μολις του φωναξω ερχεται και με κανει καλο! Η πονηροφατσα! Μονο με την τιμωρια εχω αποτελεσματα, μετα απο καμια 20ρια φορες που θα τον βαλω στο παρκο, με πολλη υπομονη και επιμονη!Τι να κανω, ελπιζω οτι οντως ειναι φαση...Εσενα τα ζουζουνια σου πως ειναι; Προσοχη, γιατι στα νοσοκομεια συνηθως καποια ιωση αρπαζεις, μην εχετε τωρα αλλα! Περαστικα! Ο Δημητρακης ειναι τελειως καλα τωρα;

Βρε Αννα Μαρια πραγματικα, τι ψοφοκρυο ειναι αυτο; Ελεος πια! Φετος που δεν υπαρχει μια για πετρελαιο και τοσος κοσμος ειναι αστεγος, φετος βρηκε να κανει χειμωνα στην Ελλαδα!

Καγκουρακι μου καλη ξεκουραση! Η εγκυμοσυνη παντα φερνει υπνηλιες, ειναι και ο καιρος...Η Αγγελικουλα; Πολυ καλος ακουγεται ο σταθμος! Και γενικα πιστευω οτι η πρωτη αισθηση και το ενστικτο ειναι βασικοι παραγοντες, οποτε go for it!

Ανθη μου ΤΕΛΕΙΑ τα νεα σου! Μπεμπα τελικα! Αχ πως θελω κι εγω μια μπεμπα! Μολις φτιαξουν λιγο τα οικονομικα μας βουρ για αδερφακι! Ελπιζω να περασει γρηγορα ο βηχας, γιατι τα εμβρυακια τον ακουνε πολυ δυνατα και τρομαζουν τα κακομοιρουλια! Φαντασου, σαν σεισμος θα ειναι για αυτα...

Πολυ καλα το λες, κριμα ειναι να τη στεναχωρησεις στα γενεθλια της, ειδικα μια και ειστε τοσο κοντα! Απο εκει και περα, η καθε γυναικα κανει αυτο που αισθανεται καλυτερα στην εγκυμοσυνη. Επειδη εγω πχ πηγαινα παντου και σε συναυλιες και σε μαγαζια και νομιζω του μωρου του αρεσε πολυ, δε σημαινει οτι μια γυναικα που δεν αισθανεται ανετα σε τετοιους χωρους ειναι υπερβολικη κλπ!

Ναι, ευτυχως με το μεταβολισμο, γιατι παντα το ειχα αγχος επειδη η μαμα μου εχει παραπανω κιλα και σωμα αχλαδι και γενικα της μοιαζω, αν και μετα τη γεννα νομιζω αλλαξε λιγο ο μεταβολισμος μου, δεν παχαινω αλλα δεν χανω και τοσο ευκολα πια! Βεβαια ισως να μην ειναι η γεννα το θεμα αλλα οτι περασα τα 30 και λενε οτι αλλαζει μετα...

Κι εσυ και το Μαρακι καλα τα λετε! ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΟΛΑΥΣΗ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ! Κι επειδη μια ζη την εχουμε, ας παμε χορτατοι! ;)

Φιλια πολλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλες και καλο μηνα,ελπιζω να ερθει συντομα η Ανοιξη δεν μπορω αλλο...........

Ανθη μου χαιρομαι που ειναι ολα καλα με την μπεμπουλα και σε μερικες βδομαδες θα την νιωσεις κιολας,μπορεις να κανεις σνιτσελ κοτοπουλο που αρεσει σε ολους ή κοτοκροκετες ή μπουκιτσες κοτοπουλου τυλιγμενες με μπεικον ή μια πολυ νοστιμη συνταγη που εχω κανει πολλες φορες κοτοπουλο με κρεμα γαλακτος και μανιταρια σβησμενο με ουζο ειναι πολυ νοστιμο αλλα δεν ειναι τοσο κλασικο,μπουκιτσες χοιρινες σαν τηγανια,κεφτεδακια στανταρ μπορεις να τα τυλιξεις με λωριδες μπεικον και να τα ψησεις στο φουρνο,ρολο με κιμα,σου βαζω και συνδεσμο αυτα που ειχα κανει στα γενεθλια του Δημητρη να τα δεις αναλυτικα : http://www.sintagespareas.gr/forum/13-p ... mikrou-mou και αν θελησεις καμια αλλη συνταγη πες μου,εκτος απο κρεας τι αλλο εχεις σκεφτει να κανεις;;για να σου πω κι αλλα

Χριστινακι δεν μπορω να κανω κατι αν κολλησαμε ειναι αναποφευκτο, γιαυτο και ηθελα να φυγουμε συντομα απο κει μεσα,ο Δημητρης ειναι πολυ καλυτερα βηχει λιγο και συνεχιζουμε να κανουμε εισπνεομενα,εισαι πολυ τυχερη που πηρες τοσα λιγα κιλα,εγω μονο στην δευτερη μου εγκυμοσυνη πηρα λιγα 15 κιλα στις αλλες δυο 20 και 26 αλλα ευτυχως με λιγη προσπαθεια καταφερα και τα εχασα,οντως μετα τα 30 αλλαζει ο μεταβολισμος και χανεις δυσκολοτερα,καποτε ετρωγα οσο ηθελα και δεν εβαζα τωρα ομως καταπιεζω τον εαυτο μου να μην φαει γιατι βαζω πιο ευκολα και μου τη δινει αφανταστα που δεν μπορω να φαω ενω θελω............

Κατερινακι αφου δεν σε αναζητησε η Αγγελικη μαλλον της αρεσε ο παιδικος σταθμος και αφου σε κερδισε και η παιδαγωγος και εχει και λογικη τιμη μια χαρα θα ειναι ευχομαι να καταληξετε συντομα στον καλυτερο σταθμο για την ζουζουνα ,εσυ πως εισαι;;

Αννα Μαρια που χαθηκες σημερα;;;δεν μας εχεις συνηθισει ετσι..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας! Πολλλλλλλλλλλλλλή γκρίνια ο Αντρίκος χτες βράδι και σήμερα... Μάλλον έχουν αρχίσει να τον τρώνε τα ούλα του, γιατί έχει αρχίσει να παίρνει πιπίλα, ενώ πριν ούτε να τη βλέπει στα μάτια του... Τον άντρα μου τον τρέλανε το απόγευμα, τελικά κατάφερε και τον κοίμισε κατά τις οκτώ...

Κατερίνα, κι εμάς στο νοσοκομείο είχε τρελή ζέστη. Τις πρώτες μέρες τον μικρό τον είχα με ένα ζιπουνάκι και σκεπασμένο με σεντόνι! Λέγανε οι άλλοι για το κρύο που έχει έξω, κι ούτε που καταλάβαινα τι λέγανε, γιατί εγώ δεν έβγαινα έξω ποτέ...

Ανθή, κοριτσάκι ε;;; Πω πω... Καλά, κι εμάς σε μια επίσκεψη μας είχε πει ο γιατρός ότι είναι πιθανότατα κορίτσι, και μάλιστα είπε ότι αν είναι να το παίξει ΠΡΟ-ΠΟ, θα έβαζε Κορίτσι!!! Τελικά, όμως... δεν ήταν!

Όσο για το φαΐ, ρε κορίτσια, με πιάνει τρελή πείνα στο σχολείο... Πηγαίνω και νιώθω το στομάχι μου άδειο...

Καγκουράκι, συνήθως όταν μας καθίσει κάτι καλά, είναι και το οριστικό! Εμείς, π.χ. είχαμε δει διάφορα διαμερίσματα και δεν τρελαθήκαμε. Μόλις είδαμε το διαμέρισμά μας, μας κόλλησε κατευθείαν, και το αγοράσαμε κατευθείαν!

Ελπίζω να καταλήξεις σ' αυτόν τον παιδικό σταθμό και να είναι τόσο καλός όσο φαίνεται!

Χριστίνα, άσε, μιλάμε για κρύοοοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!!!! Τώρα που γυρνούσα σπίτι, το θερμόμετρο του αυτοκινήτου ξεκίνησε με 3 βαθμούς, πήγε 2, και μετά 5... Και μιλάμε για τη Λάρνακα στην Κύπρο...

Κι εγώ σώμα αχλάδι έχω! Χι χι, κλασικός μεσογειακός τύπος...

Άντε, για μας τελείωσε η βδομάδα! Αύριο θα πάμε εκκλησία στους Χαιρετισμούς, οπότε δεν έχει σχολείο! Εργάσιμες μέρες εβδομάδας: τρεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα, μαζί γράφαμε! Σήμερα έτρεχα όλη μέρα. Ξύπνησα, τάισα, έφαγα πρωινό, έβγαλα γάλα, μαγείρεψα, κράτησα τον Αντρέα που γκρίνιαζε, έκανα δουλειές του σχολείου, και έφυγα με την ψυχή στο στόμα...

Χτες βράδι, με το που ετοιμαζόμουν να σας γράψω, ξύπνησε και ήθελε φαΐ ο κύριος...

Ουφ, ελπίζω να κοιμηθούμε σήμερα το βράδιιιιιιιιι..............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια;; Εγώ ακόμα άρρωστη αλλά ΕΥΤΥΧΩΣ υποχώρησε ο βήχας :shock::shock: Κανά γκούχου γκούχου που και που..Ελπίζω να μην αρχίσει ξανά..Μακάρι γιατί λυπάμαι το νινάκι στην κοιλίτσα..Αφήστε που στο σπίτι είμαι ΣΥΝΕΧΕΙΑ με μάσκα..Εντωμεταξύ στις 5 το πρωί ήρθε ο Πάνος στο κρεβάτι μου και φόρεσα μάσκα και κοιμήθηκα με αυτή..ΔΡΑΜΑ..Θα προσπαθήσω όμως να μην κολλήσει γιατί στα παιδάκια η ίωση αυτή είναι βαριά..Μακάρι να τα καταφέρω...

Κατερίνα μου ενθουσιάστηκα από αυτά που πρότεινες...Λοιπόν, έχω ερωτήσεις. Τη γερμανική πατατοσαλάτα και το ρύζι στη φόρμα με σάλτσα τυριού πώς τα έφτιαξες;; Πού μπορώ να βρω συνταγές;;;Επίσης το κοτόπουλο με την κρέμα γάλακτος και το ούζο μου άρεσε..Συνταγή και γι΄αυτό! Να σου πω την αλήθεια τα τηγανιτά θα τα αποφύγω γιατί θέλω να τα φτιάξω ΟΛΑ από την προηγούμενη μέρα. Τη μέρα του πάρτυ θέλω να είμαι χαλαρή...Τα σνίτσελ ενώ τα λατρεύω θέλουν τηγάνισμα :?:?:? Οι πένες ογκρατέν είναι σαν σνίτσελ;;; Πώς γίνονται;; Αχ, τι ήθελες και έμπλεξες μαζί μου;; Θα σε πρήξω η άσχετη :?:?:?

Χριστίνα μου να σου πω την αλήθεια χάρηκα κι εγώ με τη μπέμπα! Του είπα του γιατρού να μη μου τα αλλάξει γιατί τώρα έχω χαρεί :lol::lol::lol: Γέλαγε ο άνθρωπος!

Η αλήθεια είναι ότι μετά τα 30 τα κιλά χάνονται δύσκολα..Πέρυσι το Φεβρουάριο είχα κάνει μια διαιτούλα και έχασα μέχρι τον Ιούνιο 13 κιλά. Τα είχα δει όλα όμως :shock::shock: Δεινοπάθησα. Ίσως γι' αυτό τώρα να φρικάρω όταν βλέπω να ανεβαίνει έτσι η ζυγαριά..Σκέφτομαι τον κόπο μου..Δεν πειράζει όμως. Θα προσέχω όσο περισσότερο μπορώ και από εκεί και πέρα όσα πάρω θα τα ξαναχάσω. Η θέληση ευτυχώς δεν μου λείπει. Είμαι πάρα πολύ πεισματάρα ;);););) !Κάνε υπομονή με τον μικρό. Θα στρώσει 1000%. Φάση περνά. Στον ύπνο πάντως τη βρήκες τη λύση! Σερί μέχρι τις 9! Τέλεια!

Καγκουράκι μου νομίζω κι εγώ πως τελικά θα την πας στο σταθμό που σου έκανε κλικ. Άλλωστε έχει μεγάλη σημασία που σου άρεσε η παιδαγωγός και που η Αγγελικούλα δεν σε αναζήτησε!Όσο για το φύλο του μωρού πιστεύω κι εγώ πως δεν θα αλλάξει..Τον είδα σίγουρο. Παρόλ' αυτά επιφυλάσσομαι ακόμα να κάνω το τικεράκι ροζ ή φούξια! Αν όμως και στην επόμενη επίσκεψη μου πει κορίτσι θα βάλω το πρώτο ροζ στη ζωή μου!!!! Θα ξεκινήσω από το τικεράκι :lol::lol::lol::lol:

Άννα Μαρία έχω ακούσει από αρκετές ότι τους έλεγαν κορίτσι και ήταν αγόρι. Εμένα μου το είπαν και 2 διαφορετικοί γιατροί..Ο δικός μου και της αυχενικής..Τι να πω;;; Αν πια πετάξει πουλί δε θα σκάσω κιόλας...Υγεία να έχει το μωράκι μου! Αυτό με καίει περισσότερο από όλα!Να πεις πάντως στο γιατρό σου να μην παίξει ποτέ ΠΡΟΠΟ καλύτερα :lol::lol::lol::lol: Μια χαρά οι 3 εργάσιμες μέρες ;);) Εύχομαι να έχετε μόνο ήρεμες νύχτες από εδώ και στο εξής ;););) Αφού τον ηρεμεί η πιπίλα, κάτι είναι και αυτό!

Φιλάκια πολλάαααααααααα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Ευτυχώς είχαμε μια ήσυχη νύχτα! Ο μικρός κοιμήθηκε οκτώ-μία, και μετά μιάμιση-εφτά, με εξαίρεση κάτι κλαψουρίσματα τη νύχτα για πιπίλα, αλλά εγώ δεν πήρα χαμπάρι, αφού ήταν η σειρά του άντρα μου να τον προσέχει.

Α, δε σας είπα! Τώρα δε θέλει νανούρισμα πλέον! Κοιμάται μόνος του. Μακάρι να είναι καλά η αγία πιπίλα, βοήθειά μας!!!!!

Ανθή, τα φαγητά που λες, δε μου φαίνεται ότι γίνονται από την προηγούμενη. Σάλτσα τυριού, κοτόπουλο με κρέμα γάλακτος, μου φαίνεται ότι είναι της ώρας. Αλλά θα σου τα πει καλύτερα η Κατερίνα που είναι και η ειδική!

Εμένα στην αυχενική δεν είχε φανεί φύλο, και είπαμε "α, άρα κορίτσι είναι". Αλλά πάλι δε μου καθόταν ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ. Λέτε να ήταν το ένστικτο;

Καλά, τον ύπνο με μάσκα δεν τον σχολιάζω. Πρέπει να ήταν εφιάλτης...

Σήμερα μια που κοιμήθηκα καλά και είμαι ξεκούραστη, λέω να κάνω καμιά καθαριότητα τα υπνοδωμάτια, κι αύριο θα κάνουμε το υπόλοιπο σπίτι με τον άντρα μου (καιρού επιτρέποντος και Αντρέα θέλοντος).

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aνθη μου δεν με πρηζεις καθολου οτι θελεις ειμαι εδω να σε βοηθησω και μακαρι να ειμασταν κοντα να ερχομουνα να τα φτιαξουμε μαζι, οπως προειπε και η Αννα Μαρια το κοτοπουλο και το ρυζακι πρεπει να γινει την ιδια μερα,οχι οτι δεν τα εχω φαει απο την προηγουμενη αλλα ειναι πιο ωραια οταν ειναι φρεσκα και ειναι λιγο δυσκολο να γινουν ολα απο την προηγουμενη, οταν κανεις μπουφε ειδικα καποια πραγματα αναγκαστικα πρεπει να γινουν την ιδια μερα οπως ψησιματα και τηγανισματα ,αν κανεις καποια πραγματα το πρωι θα ειναι μια χαρα και θα μοιραστουν οι δουλειες,το λινκ που σου εδωσα εχει απο πανω απο τις φωτο κρυφους συνδεσμους για να δεις τις συνταγες,οπου θελεις διευκρινησεις κι εχεις αποριες ρωτα με οτι θελεις,την πατατοσαλατα μπορεις ανετα να την φτιαξεις απο την προηγουμενη,για τις πενες τωρα που δεν εχει συνδεσμο ,χρειαζεσαι:

μια συσκευασια πενες

μερικες φετες μπεικον

κασερι

μανιταρια σε φετες

μια κρεμα γαλακτος μεγαλη

βραζεις τις πενες,ριχνεις λιγο ελαιολαδο σε ενα πυρεξ και απλωνεις τις μισες,τις αλατοπιπερωνεις και μετα ριχνεις το μισο μπεικον κομμενο σε κομματακια,τα μισα μανιταρια και λιγο κασερι σε κομματακια παλι,ριχνεις τις αλλες μισες πενες απο πανω αλατοπιπερωνεις παλι,προσθετεις τα υπολοιπα υλικα(μανιταρια,μπεικον)ριχνεις την κρεμα γαλακτος και απλωνεις ολοκληρες φετες το κασερι απο πανω να καλυψει ολη την επιφανεια,ψηνεις στους 200 βαθμους για μιση ωρα περιπου,οσες φορες και να το εχω κανει το εξαφανιζουν ολο και αρεσει σε μικρους και μεγαλους ,αν φτιαξεις το ρυζι ειναι πολυ νοστιμο και εντυπωσιακο συνοδευτικο,η συνταγη που δινει για την σαλτσα τυριου ειναι πολυ , εγω χρειαστηκα την μιση δοση,και το κοτοπουλο που το εχω κανει απειρες φορες και μου αρεσει πολυ σου βαζω συνδεσμο: http://www.sintagespareas.gr/sintages/k ... -pasa.html

η φωτο ειναι δικη μου,οτι θελησεις πες μου ,ελπιζω να εισαι καλυτερα σημερα κι εγω ακομα συναχωμενη ειμαι,ολος ο κοσμος αρρωστος ειναι παντως,τι πραγμα κι αυτο φετος............

Αννα Μαρια τι γκρινιαζεις καλε;;μια χαρα κοιμαται το παιδι μια σταλια ειναι ακομα,υπναρου!!!! :lol::lol:εχω ακουσει εδω μεσα απειρες ιστοριες με παιδια που δεν κοιμουνται και πολυ μεγαλυτερα απο τον Ανδρεα,φτυστο το παιδι μια χαρα σε αφηνει και κοιμασαι,τυχερη εισαι

τα ξαναλεμε μετα να βαλω τον μπομπιρα για υπνο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα, για καλό το είπα βρε που κοιμήθηκε τόσο καλά, και μαζί του κι εμείς! Το χτεσινό βράδι ήταν τέλειο! Τα επόμενα να δούμε...

Άσε, κι εγώ είχα συνάχι μετά το νοσοκομείο, και τώρα έχει κι ο Αντρέας μυξούλες. Τις ακούω, αλλά όταν πήγα να του τις βγάλω, βγήκαν ελάχιστες. Ελπίζω να μην είναι τίποτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια για φίλημα!!!

Εφαγα φακές το μεσημέρι, μετά μιση σοκολάτα και τώρα ριχνει ο μικρός τις κλωτσιές του :D:D

Αννα Μαρια μια χαρά κοιμάται ο μικρούλης τώρα οτι κάποιες μέρες θα σας αναστατώνει περισσοτερο ειναι λογικό. Τι να πω εγώ που σχεδόν κάθε βράδυ με κρατάει η Αγγελική σε φορμα ...μη ξεσυνηθίσω να ειμαι ετοιμη για το μωράκι... και σηκωνόμαστε μια φορά την νύχτα σίγουρα. Χθες κοιμήθηκε σερί απο τις 10 και μισή μέχρι τις 8 μιση αλλά εγώ στις 4 νταν άνοιξε το μάτι και την περίμενα αλλά ευτυχώς ξανακοιμήθηκα ευκολα.

Ανθή συμβουλέψου την Κατερίνα και θα φτιάξεις τέλεια πραγματάκια!

Χριστίνα πως ήταν το χθεσινό βράδυ με τον μικρό? Βρήκες τελικά το κουμπί του?

Ελπιζω να φτιάξει και αυτος ο καιρός εβγαλε και ήλιο σήμερα ποσο θα κρατήσει δεν ξέρω...

Φιλάκια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!

Κατερινακι μπηκα ειδα τις φωτογραφιες, μου ετρεξαν τα σαλια, θελω συνταγες ΓΙΑ ΟΛΑ!!!!!!! :lol::P Respect!

Μπραβο που ειναι καλυτερα το ζουζουνι!!!

Αννα Μαρια μια χαρα το παει ο μικρος με τον υπνο, σε λιγο θα φτασει τα 8ωρα και 9ωρα σερι, να το δεις! Τωρα με τα δοντακια θελει υπομονη γιατι υποφερουν τα κακομοιρα και δεν μπορουν να εκφραστουν κιολας, αστα δραμα!

Ανθη μου χαιρομαι που εισαι καλυτερα! Υπνος με μασκα ε; Πολυ χαλι ρε παιδι μου, εγω χειροτερευω με τη μασκα μου αυξανει πολυ την καταρροη...ασε που ο μπεμπης μολις τη δει την τραβαει να τη βγαλει!...Κι εγω ειμαι πεισματαρα, αλλα ειμαι και τεμπελα, κακος συνδυασμος! 13 κιλα βρε θηριο σε 4 μηνες; Μπραβο!!!

Καγκουρακι μου ναι, ευτυχως απο τη μερα που αρχισα να τον βαζω στην κουνια του οταν ακομα δεν εχει κοιμηθει τελειως και καταλαβαινει οτι παμε κρεβατακι, εχει ησυχασει εντελως! Κιχ δε βγαζει, μονο αν δει κανενα ονειρο κακο κλαψουριζει για 1-2 λεπτα και τεζα παλι!Ωστε ετσι η Αγγελικουλα, σε εγρηγορση!!! Πωπω...

Ο καιρος σημερα ειναι τελειος, ο μπαμπας μας πηρε το μωρο το πρωι και πηγαν μεχρι την παιδικη χαρα, καβαλα τον ειχε η απο το χερακι να περπατησουν, τον αμολησε εκει στις κουνιες και ξετρελλαθηκε ο μπεμπης, εγω ειχα δουλειες δυστυχως και το εχασα...

Φιλιαααααα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουράκι, εμάς ο Αντρίκος δε μας ταλαιπωρεί γενικώς τα βράδια. Από νεογέννητο σπάνια μας κρατούσε ξύπνιους, γι' αυτό τώρα γκρινιάζω...

Κι εμάς έβγαλε ήλιο, κάνει κρύο, αλλά ελπίζω σιγά σιγά ν' αρχίσει ν' ανεβαίνει η θερμοκρασία... Χριστίνα, εμάς ακόμα δεν είναι για κούνιες, άσε που ο Αντρέας είναι πολύ μικρός για κούνιες! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας και πάλι!

Πήγαμε στους Χαιρετισμούς στο χωριό, και γύρισα σπίτι κατά τις εννιά παρά είκοσι! Μια χαρούλα!!! Κουράστηκα, όμως, σήμερα, γιατί καθάρισα τα δύο υπνοδωμάτια, όχι απλά ένα σκουπισματάκι, καθάρισα το χαλί του Αντρέα (δεν έχουμε ηλεκτρική σκούπα, αφού μόνο ένα χαλάκι στο δωμάτιο του Αντρέα έχουμε), κατέβασα τα βιβλία απ' τη βιβλιοθήκη του, γενικά καθάρισα τα πάντα. Μαγείρεψα, κάναμε μπάνιο τον Αντρέα, και μόλις γύρισα απ' την εκκλησία, έφαγα και στρώθηκα να σιδερώσω. Ευτυχώς όλο πετσέτες και πετσετοειδή είχε, οπότε ήταν εύκολο το σιδέρωμα.

Πάλι καλά που είπα στον άντρα μου για πλάκα να κοιμάται όλο αυτός με τον Αντρέα και δέχτηκε!!!!!!!!!!!!! Ευτυχώς, γιατί εγώ πάνω στο ράντζο γίνομαι χάλια, αφήστε που χάνω την υπομονή μου όταν ξυπνά και δεν κοιμάται... Ενώ ο άντρας μου τον αφήνει στο κρεβατάκι του και κοιμάται από μόνος του!

Εσείς πού χαθήκατε όλες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κοριτσάκια μου;;;;;

Εγώ είμαι πολύ πολύ καλύτερα αλλά ακόμα με μασκούλα. Σήμερα θα κοιμηθώ στο σαλόνι γιατί δεν την παλεύω να κοιμάμαι με μάσκα έτσι και έρθει ο Πάνος σε εμάς...Αφήστε που αύριο έχω πρωινό ξύπνημα. Ενημέρωση γονέων στο φροντιστήριο :shock::shock::shock:

Κατερινάκι ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!! Θα μελετήσω τις συνταγές και θα σε ρωτήσω αν δεν καταλαβαίνω κάτι..Δεν μπορείς να φανταστείς πόοοοοοσο θα ήθελα να μέναμε κοντά και να με βοηθούσες....Άλλωστε στο έχω πει. Μπορεί να μην έχω δοκιμάσει τα φαγητά σου αλλά σε θεωρώ σούπερ μαγείρισσα!!!!! Και πάλι ευχαριστώ!

Άννα Μαρία αστέρι ο Αντρίκος! Φοβερός! Δεν υπάρχουν πολλά τέτοια μωρά! Καταρρίπτεις το μύθο ότι τα μωρά που θηλάζουν δεν κοιμούνται πολύ το βράδυ!

Χριστινάκι κι εγώ αύριο που θα πάω δουλειά ο άντρας μου θα πάει τον μικρό για ποδήλατο στην πλατεία και ζηλεύω....Πήρε το ποδήλατο τα Χριστούγεννα και ο καιρός δεν βοήθησε ως τώρα να κάνει...Τι να κάνω όμως;;;Όσο για τη μάσκα, φοβάμαι τόοοοσο πολύ τις λαρυγγίτιδες που μου κάνει ο μικρός που δεν έχω άλλη επιλογή. Στην αρχή ούτε αυτός γούσταρε που τη φορούσα αλλά κατάλαβε όταν του εξήγησα!

Καγκουράκι κι εγώ φακές έφαγα σήμερα :lol::lol::lol: Έχω αρχίσει και τρομάζω :lol::lol::lol::lol: Αυτή τη φορά λέω να τα μαγειρέψω όλα μόνη μου και χρειάζομαι την Κατερίνα μια που θέλω να εντυπωσιάσω! Όλες τις άλλες φορές έρχεται η αδερφή μου πάνω και με βοηθάει..Τι με βοηθάει δηλαδή, εκείνη τα φτιάχνει..Τώρα λέω να βγάλω μόνη μου εις πέρας το τραπέζι αυτό!

Κοριτσάκια μου σας αφήνω γιατί αύριο δε θα έχω σηκωμό :?:? Δε θέλω να ξυπνήσω Σαββατιάτικο :?:?:evil::evil::evil::evil:

Φιλάκιαααααααα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και ας ξύπνησα στις 11,30 ήταν βαρύ το πάπλωμα . Ανθή πιστεύω να σε κατατόπησα σχετικά με το γιατρό πάντως μπορείς να πεις ότι θέλω να μιλήσω με το γιατρό , όταν βρει χρόνο θα σε πάρει .

Τα δικά μου νέα όπως τα ξέρετε τίποτα διαφορετικό περιμένουμε . Ο Σταύρος έχει μεγαλώσει πολύ και έχει δημιουργήσει δικιά του προσωπικότητα να σας πω το τελευταίο που μου είπε :Χτύπησε ένα παιδάκι στο σχολείο απο άλλο τμήμα της δευτέρας και η δασκάλα τον έβαλε να γράψει την αντιγραφή 4 φορές , τον ρώτησα γιατί τον χτύπησε ; του είπα :σε έδειρε ; σε πρόσβαλε; σε έβρισε και η απάντηση του ήταν ΟΧΙ και του λέω τότε γιατί Σταύρο χτύπησες το παιδί και η απάντηση του ήταν η εξής: Μαμά δεν ήθελα εγώ να το χτυπήσω τα χέρια μου το ζητούσαν .....

άντε βγάλτε άκρη η ετυμολογία και ο Σταύρος είναι αδέρφια .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας! Εγώ σήμερα συνέχισα τη φασίνα! Καθάρισα το γραφείο, το σαλόνι και λίγο την κουζίνα. Αλλά μιλάμε, το γραφείο από μόνο του ήθελε δυο ώρες καθάρισμα... Είναι το βασίλειο του άντρα μου, και υποτίθεται το καθάριζε αυτός... Το τι έβγαλα... δε λέγεται... Στο τέλος του λέω "σου έχω ένα καλό νέο: τελικά δεν έχεις αλλεργία στη σκόνη. Άμα είχες, θα είχες πάει εκατό φορές στο νοσοκομείο αφού όλη μέρα είσαι εκεί μέσα".

Ουφ, έχω κι ένα σωρό σίδερο, ένα πλυντήριο ρούχα του Αντρίκου κι ένα δικά μας... Αύριο αυτά... Κι έχω και προετοιμασία για το σχολείο, αλλά λίγα πράγματα.

Ανθή, είσαι σίγουρη ότι τώρα είναι η κατάλληλη περίοδος για να κάνεις μόνη σου όλο το τραπέζι; Είσαι και έγκυος, μην κουραστείς πολύ.

Βάνια, μοναδικός ο Σταύρος! Άκου "τα χέρια μου το ζητούσαν", χαχαχαχα!

Οι υπόλοιπες πού είστε; Άνοιξε ο καιρός και κάνετε βολτίτσες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου!τι κανετε?πολλες αρρωστιες διαβαζω και δεν μου αρεσει!ευτυχως απ'οτι βλεπω ολες τα ξεπερασατε!!!!ανθη ,κατερινα εισαστε καλα τωρα?κατερινακι μου ο δημητρακης σου ειναι τελειως καλα τωρα?μαρακι μου ο στεφανακος σου?αννα μαρια ο αντρικος εχει παλι μυξουλες?

εγκυουλες μου χαιρομαι πολυ που διαβαζω οτι οι εξετασεις σας ειναι καλα μεχρι τωρα κι ετσι ευχομαι να συνεχισετε μεχρι το τελος!!!!!

μαρακι μου μπραβο κοριτσι μου για τα καλα νεα που ακουσες απο τον διευθυντη!!!!παντα τετοια να ακους κι απο τους ανωτερους σου αλλα κι απο τους μαθητες σου!!!!!!

συμπεθερουλα μου τι ομορφα πραγματακια μας δειχνεις παλι?

αννα μαρια ακουω τελεια ωραρια του αντρικου σου και σας φτυνω για να μην σας ματιαξω!φτου φτου!!!!!κατερινακι κονεζουλα ε?εγω ντυθηκα ντισκογκερλ!!εκανα τελικα το παρτακι στο σπιτι και περασαμε πολυ ομορφα!πολυ χαβαλες!!!!!!

ανθη μου παλι αγχωνεσαι?????απολαυσε το κοριτσακι μου!!!!!θα περασουν αυτοι οι υπεροχοι μηνες και θα τους ζητας!!!!

χριστινακι μου βολτουλες ε?αντε να φτιαξει λιγο ο καιρος για να μπορουν να βγαινουν και τα μικρα μας λιγο εξω!!!

ολια,ομορφη θεσσαλονικια μου τι κανεις????

βανια μου τι ακουμε απο τα βλασταρια μας ε?????κι εμενα πεταει κατι τετοια η μικρη και μενουμε με ανοιχτο το στομα!!!!!

εγω κοριτσια τις 2 τελευταιες βδομαδες καθε πρωι αναγκαζομαι να φευγω απο το σπιτι γιατι οι διπλανοι μας ανακαινοιζουν το σπιτι τους και δεν μπορειται να φανταστητε τι γινεται!ενα μονο θα σας πω,οτι γυρισα μια μερα σπιτι και ηταν κατω ολα τα κανδρα και οι εικονες,απο το τρανταγμα των τοιχων!γκρεμιζουν τζακια και κατι χτιστα καναπεδακια,οπως και το παταρι,πρωτα με τη βαριοπουλα και μετα συνεχιζουν με το κομπρεσερ!κι ολα αυτα πανω στον κοινο μας τοιχο!!!!τα εχω δει ολα!!!!!ετσι αναγκαστικα φευγω καθε πρωι,γιατι και τα νευρα μου δεν ειναι σε καλη κατασταση για να αντεξω κι ολο αυτο τον θορυβο,και καθε μερα ψαχνω για "καταφυγιο"!!!δεν ξερω ποσους καφεδες εχω πιει και ποσα τσιγαρα εχω καπνισει αυτον τον καιρο!καλα ειναι βεβαια αλλα το κακο ειναι οτι μετα οοοοολα μενουν για το απογευμα.ετσι δυστυχως δεν προλαβαινω να μπαινω και πολυ συχνα εδω!σας σκεφτομαι ομως!!!

κατα τ'άλλα εμεις καλα ειμαστε!εμενα χθες μου'ρθε περιοδος και ποναω λιγο αλλα ολα οκ!!!!!αχ εχω τοοοοοσα πολλα να σας γραψω αλλα θα γεμισω 10 σελιδες!τελος παντων,θα τα ξεφουρνισω λιγα λιγα!!!χα χα χα!!!!!!

ευχομαι να μην ξεχασα καποια ή κατι!απλα επειδη διαβασα πολλες σελιδες μαζι,απο τοσες μερες που ελειπα,οσο να'ναι "συγχεστηκαν" λιγο μεσα στο μυαλο μου!!!!σας καληνυχτω κοριτσια για φιλημα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!! Είστε καλά;;;

Σήμερα είχαμε ενημέρωση γονέων και τα έπαιξα κυριολεκτικά. Κουράτηκα πάαααρα πολύ :?:?:? Αν καθόμουν λίιιιγο ακόμα μπορεί και να λιποθυμούσα..Τέλος πάντων..Ο Πάνος ήταν στην πεθερά μου και με έκανε ρεζίλι το παλιόπαιδο :evil::evil::evil: Όταν πήγα να τον πάρω μετά την ενημέρωση μου είπε πως θέλει να φύγουμε και να πάμε σπίτι μας γιατί το σπίτι της γιαγιάς είναι βρώμικο :shock::shock::shock: ..Καμία σχέση κορίτσια. Η πεθερά μου είναι πολύ καθαρή..Η πεθερά μου τότε τον ρώτησε γιατί το λέει αυτό και εκείνος είπε ότι η μαμά του το λέει(δηλαδή εγώ) :shock::shock::shock: ...Ρε κορίτσια θύμωσα πολύ.Εννοείται ότι δεν έχω πει ποτέ κάτι τέτοιο γιατί δεν ισχύει πρώτα απ' όλα...Στη θέση της πεθεράς μου πάντως θα το πίστευα γιατί όπως λέει και ο λαός από μικρό και από τρελό μαθαίνεις την αλήθεια..

Επίσης είμαι κάπως τώρα γιατί έκανα πάλι το λάθος να φάω σπανακόπιτα το βράδυ παρόλο που ξέρω πως αυτό το φαγητό όταν το τρώω βράδυ με πειράζει..Έχω ένα στομάχι χάλιααααα....

Φοβερό Σάββατο πέρασα κοινώς αλλά και η Κυριακή δεν προμηνύεται καλύτερη με τόση διόρθωση και σίδερο που έχω..Ο Πάνος κοιμάται στη μαμά μου. Πάλι καλά.

Άννα Μαρία σκέφτηκα κι εγώ πως δεν είναι και η καλύτερη ιδέα να τα κάνω όλα μόνη μου αλλά για κακή μου τύχη η αδερφή μου την Παρασκευή σχολάει πολύ αργά το βράδυ (κάνουμε την ίδια δουλειά) και το Σάββατο θα ετοιμάσει το δικό της τραπέζι μια που την Κυριακή θα κάνει τραπέζι για το μνημόσυνο του πεθερού της..Η μαμά μου θα κρατάει τον Πάνο και την πεθερά ντρέπομαι να τη χώσω τόσο. Δε θέλω κιόλας.

Οπότε ο κλήρος πέφτει στην Ανθούλα την εγκυούλα :lol::lol::lol: Χαλάλι όμως. Για το γιόκα μου θα το κάνω...Θα προσπαθήσω να τα κάνω με δόσεις και θα φωνάξω και την κολλητή μου -νονά του Πάνου να βοηθήσει μάλλον (στα πλυσίματα τουλάχιστον :lol::lol::lol::lol: )...

Κατερινάκι σκέφτηκα φαγητά αλλά μου φαίνονται πολλά.Θέλω να μου πεις γνώμη (σου είπα για τον κόσμο που θα έχω). 1) ψαρονέφρι με τυρί, 2) το κοτόπουλο που μου είπες, 3) κεφτεδάκια, 4) τη ζαμπονοτυρόπιτα που μου είπες, 5) τυροπιτάκια, 6) πατατοσαλάτα, 7)σαλάτα με καλαμπόκι, κρουτόν και τυρί, 8)ρύζι με σάλτσα τυριού, 9) πένες ογρατέν. Είναι πολλά;;; Θα μου μείνουν;; Αν βγάλω τις πένες θα είναι ΟΚ ή θα υστερώ από συνοδευτικά;; Έχω την εντύπωση ότι και θα κουραστώ και όλα χάλια θα τα βγάλω αλλά δεν πειράζει..Η προσπάθεια μετράει, σωστά;;; ;););)

Κορίτσια πείτε μου και οι υπόλοιπες τη γνώμη σας.

Κάλλη μου δράμα αυτό που ζεις με την ανακαίνιση των δίπλα :?:?:? Δεν θα την πάλευα ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ. Πόσο λες να κρατήσει η όλη φάση;;; Και Σαββατοκύριακο έχετε νταβαντούρι;;; Υπομονή!

Βάνια μου ναι με κατατόπισες. Πολύ καλός ο γιατρός. Δεν έχω κανένα παράπονο φυσικά. Άλλωστε όπως λες κι εσύ αν θέλω να μιλήσω στον ίδιο μπορώ και να τον ζητήσω ;) . Όσο για την ατάκα του Σταύρου φοβερή..Σήμερα στην ενημέρωση γονέων ήρθε μια μάνα σάικο που δε δεχόταν ότι ο γιος της είναι τεμπέλης..Μου έφερε λοιπόν διαγωνίσματα του γιου της από το σχολείο με σβησμένο το βαθμό που του έβαλε ο καθηγητής για να κάτσω να τα διορθώσω και να τα βαθμολογήσω κι εγώ...Λες και είμαι υποχρεωμένη να κάθομαι να με τσεκάρει η κάθε μαλ...μένη...(sorry ρε κορίτσια). Ε λοιπόν ούτε με έβρισε, ούτε με χτύπησε αλλά κάτι έσπρωχνε τα χέρια μου να τη χτυπήσω εγώ και ευτυχώς τα συγράτησε ο φόβος μη χάσω τη δουλειά μου :?:?:?:lol::lol::lol::lol: ...Φαίνεται πως αυτό το παιδάκι με κάποιο τρόπο θα του έσπασε τα νεύρα του δικού σου....

Αυτά κοριτσάκια! Φιλάκια πολλά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθή μου ένα θα σου πω από μικρό και απο τρελό μαθαίνεις την αλήθεια !τι και αν το παιδί είπε ότι είναι βρόμικο το σπίτι της γιαγιάς ; θα παρεξηγήσει τα λόγια του παιδιού ; ρε κορίτσια μας τρελαίνουν τα μικρά . Τώρα Ανθή μου επειδή δεν παρατήρησα τι έχεις και κάνεις τραπέζι αλλά θεωρώ κοπέλα μου ότι κάνε ότι εσύ μπορείς μην επιβάλεις στον εαυτό σου να κάνει τόσα πράγματα υπολόγισε το εξής ότι καθαρίζεις το σπίτι για να υποδεχτείς τους καλεσμένους και μαγειρεύεις μετά ξέρεις ότι πάλι θα πρέπει να μαζεύεις πάλι το χάος που θα έχει ήδη δημιουργηθεί δεν ξέρω πόσο κόσμο έχει αλλά σαν μαζεύονται πολλά τα φαγητά . Φτιάξε 2 κύρια ( ψαρονέφρι και κοτόπουλο ) κάνε σαλάτα με ρύζι να συνοδεύσει το ψαρονέφρι , αφού θα κάνεις την ζαμπονοτυρόπιτα τα τυροπιτάκια άστα και κάνε και μια σαλάτα με καλαμπόκι , για μένα και η πατατοσαλάτα περιτή είναι μπορείς να βάλεις μεσα στη σαλάταμε το καλαμπόκι πατάτες . Μην κουραστείς αν σου μείνουν τα βάζεις κατάψυξη και έχετε και τρώτε αλλά μην κάνεις πολλά και κουραστείς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Τι κάνετε καλέ; Πού χαθήκατε όλες, ή μάλλον, οι μισές;

Εγώ το πρωί πήγα εκκλησία. Είχα πάρα πολύ καιρό να πάω σε πρωινή λειτουργία, τρεισίμιση μήνες περίπου! Επιτέλους τα κατάφερα! Ο Αντρίκος έμεινε σπίτι με τον μπαμπά του, τους είχα αφήσει γάλα στο ψυγείο, αλλά τελικά δε χρειάστηκε.

Το μεσημέρι πήγαμε στη μάνα μου για φαγητό, και μετά κάναμε και μια βολτίτσα στην παραλία με το αμάξι. Πάλι καλά που την κάναμε κι αυτήν!

Κάλη, άσε αυτό που περνάς, το πέρασα εγώ την περασμένη άνοιξη, που έκαναν ανακαίνιση οι από πάνω! Φυσικά όχι σε τέτοιο βαθμό, δεν είχαν πέσει κάδρα απ' τους τοίχους, αλλά είχαμε ένα διαρκές γκράααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααννννννννννννννννννννννννννννν πάνω απ' τα κεφάλια μας, και ήμουν και στο πρώτο τρίμηνο της εγκυμοσύνης... Κουράγιο, κάποια στιγμή θα τελειώσουν, εκτός κι αν φτιάχνουν το γεφύρι της Άρτας.

Ανθή, θα συμφωνήσω με τη Βάνια, πολλά μου φαίνονται τα πιάτα σου. Πόσο κόσμο είπες θα έχεις; Εγώ το καλοκαίρι που είχα κόσμο για τα γενέθλιά μου, είχα πει ότι θα κάνω κάποια πιάτα, τελικά έκανα λιγότερα, και κουράστηκα αφάνταστα, ενώ είχα πάρα πολλή βοήθεια απ' τον άντρα μου...

Όσο για την πεθερά και τον Πανούλη, θα ήθελα να ανοίξει η γη να με καταπιεί!!! Στάνταρ θα σκέφτεται ότι έτσι λες. Καλά, ο δικός μου τι έχει να πει στη δική μου πεθερά, που όντως είναι βρωμιάρα, όσο δεν πάει άλλο, και το λέω συνέχεια!

Για τη μάνα, τι να πω... Αχ αυτοί οι γονείς... Στην πινακίδα του συλλόγου στο σχολείο, έχουν βάλει μια γελοιογραφία που δείχνει δύο γονείς με το παιδί τους μπροστά στην καθηγήτρια το 1969, να κρατάνε το ενδεικτικό με τους βαθμούς και να λένε στο παιδί τους "ΤΙ ΒΑΘΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ;;;". Δίπλα δείχνει πάλι δύο γονείς με το παιδί τους μπροστά στην καθηγήτρια το 2011, να κρατάνε το ενδεικτικό με τους βαθμούς, και να λένε και οι τρεις μαζί (γονείς και παιδί) στην καθηγήτρια "ΤΙ ΒΑΘΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ;;;;;". Δυστυχώς οι γονείς καταστρέφουν εν πολλοίς το έργο του εκπαιδευτικού. Έχω ακούσει ιστορίες για αγρίους με γονείς, ευτυχώς εμείς δεν έχουμε στο σχολείο, χι χι!

Άντε, σας κλείνω μήπως και διαβάσω και λίγο για το σχολείο, να μην τα έχω μες στην εβδομάδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας είπα που σήμερα έβαλα τον Αντρίκο πρώτη φορά μπρούμυτα στην κούνια του, ξύπνιο εννοείται, και γύρισε ανάσκελα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας φιλεναδες!!!

ωραιες μερες μας κανει και σημερα και χθες λιακαδα και ανεβασμενες θερμοκρασιες αλλα απο αυριο παλι χαλαει βροχες ειπανε,τα παιδια θελουνε συνεχεια να παιζουνε εξω,ειδικα ο Δημητρης μολις δει ηλιο δεν μπορω να τον κρατησω πηγαινει και βγαζει τα παπουτσια και ετοιμαζεται,εγω φοβαμαι λιγο ακομα γιατι φυσαει και φοβαμαι μην μου ξανααρρωστησει

Ανθη μου αν θελεις να βγαλεις κατι μην βγαλεις τα μακαρονια αλλα το ρυζι,τις πενες θα τις φανε ολοι μικροι μεγαλοι ενω το ρυζι τα παιδια δεν θα το προτιμησουν,αν οργανωθεις σωστα και τιποτα να μην βγαλεις θα τα καταφερεις,εμενα μου αρεσει να εχω πλουσιο μπουφε παντα και γιαυτο και κανω αρκετα πραγματα,μπορεις να κανεις τα τυροπιτακια μεσα στην βδομαδα και να τα βαλεις καταψυξη ετσι εκεινη τη μερα το πρωι θα τα ψησεις μονο,την πατατοσαλατα και τα λαχανικα της σαλατας θα τα ετοιμασεις απο την προηγουμενη,οπως και τον κιμα μπορεις να τον ζυμωσεις απο την προηγουμενη και να ετοιμασεις ολα τα υλικα σου,να κοψεις το κοτοπουλο και τα μανιταρια και τα υλικα της ζαμπονοτυροπιτας ετσι εκεινη την μερα θα ξεκινησεις απο το πρωι να ψηνεις και να μαγειρευεις αφου θα εχεις και την κολλητη σου να σε βοηθαει λιγο πιστευω θα τα καταφερεις,το οτι θα κουραστεις λιγο ειναι το μονο σιγουρο προσπαθησε μονο να μην το παρακανεις,να κοιμηθεις τουλαχιστον νωρις εκεινες τις μερες και να ξεκουραστεις λιγο και το μεσημερι,το ψαρονεφρι με τυρι πως γινεται;;η πεθερα σου τελικα τον πιστεψε;;;φανταζομαι αβολα που θα ενιωσες :o:o

συμπεθερουλα χαιρομαιπου περασατε καλα και το διασκεδασατε τις αποκριες,ο Δημητρης ειναι τελειως καλα αλλα συνεχιζουμε τα εισπνεομενα ,τι ταλαιπωρια τραβας κι εσυ ευχομαι να τελειωσουν γρηγορα την ανακαινηση και να ηρεμησετε,ποτε θα βαλεις καμια φωτο να δω κι εγω την νυφουλα μου;;;

Βανια που χαθηκες ρε κοριτσι;;;πως παει ο Σταυρος με τα μαθηματα;;;καλα απο ατακες σκιζουν τα ζιζανια και εγω ακουω πολλα μαργαριταρια καθε μερα.............

Αννα Μαρια αντε γκρινιαρουλα πηγες βολτα στη θαλασσα τυχερη!!!ο καιρος εφτιαξε εκει;;;ειδες ποσο γρηγορα μεγαλωνουν αρχισε να γυρναει σε λιγο θα καθεται μετα θα μπουσουλησει και παει λεγοντας,ποτε ησουν εγκυος και λεγαμε ποτε θα γεννησεις,το ποσο γρηγορα περναει ο καιρος δεν λεγεται......

οι υπολοιπες που εξαφανιστηκατε;;Μαρακι,Κατερινα,Χριστινα,Ολια το ριξατε στις βολτες;;

η Αλινα και η Αθανασια χαθηκανε τελειως..................

τα λεμε παλι κουκλες καλο βραδυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!!!!!!!!τι κανετε?εμεις σημερα απο το πρωι ειμαστε αραχτοι!!!!!!εχω απιστευτο σιδερο αλλα σκεφτομαι να κανω ρεκορ μηπως μπορω να μπω και στο βιβλιο γκινες!!!!!προσπαθω να φτασω τα ασιδερωτα ρουχα στο ταβανι!!!!δεν εχω πολυ ακομα για να τα καταφερω!!!!πηγαμε εκκλησια το πρωι,μαγειρεψα,εκανα τα νυχια μου,ο σπορος διαβασε με τον αντρα μου,εβγαλα και τα φρυδια μου,επεξεργαστηκα για ακομα μια μερα το κιν μου....α!!!!!!πολυ κουραση!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol: παντως κοριτσια δεν ξερω για εσας αλλα εγω οσο περισσοτερο ελευθερο χρονο εχω κι οσο αραζω τοοοοοσο δεν μπορω με τιποτα να σηκωθω να κανω δουλειες μετα!μονο υπο πιεση λειτουργω τελικα!!!!!!τωρα ψαχνω σπιτι,μαγαζι οτιδηποτε τελος παντων για να περασω αυριο το πρωινο μου!!!!!δραμα κοριτσια,δραμα!!!!!!!!κι ακομα εχουν να ξηλωσουν κι ολα τα πλακακια!!!!!!καθεσαι στο σπιτι και νομιζεις οτι το κομπρεσερ θα σε τρυπησει απο κατω!δεν μπορεις να καταλαβεις που τρυπανε!!!!!!τελος παντων καπου θα βρω να παω!!δεν ειναι και καμια βρε κοριτσια κοντα για να την επισκεφτω!!!!! :lol::lol::lol:

ανθουλα μου ακουγονται πεντανοστιμα ολα αυτα που μας γραφεις αλλα μηπως οντως ειναι πολλα????μηπως αφου θα εχεις κρεατα,σαλατικα και τετοια να μην κανεις τα πιτοειδη??λεω εγω τωρα!!!!την παραγγειλατε την τουρτιτσα σας?ενταξει?αχ ποτε ηταν και η δικια μου 3 και ποτε κλεισαμε και τα 6!!!!!αχ αχ αχ!!!!!!!!!

την παρασκευη μου ειπε και κατι η δασκαλα της και στεναχωρεθηκα λιγο!μου ειπε οτι η κωνσταντινα καποιες φορες συμπεριφερεται σαν μωρο και γι αυτο φταιει το οτι ειναι μοναχοπαιδι κι εχουμε πεσει ολοι με τα μουτρα πανω της!!!!που να'ξερε οτι το παλευουμε τοσο καιρο αλλα τιποτα!!!!!!!στεναχωρεθηκα παρα πολυ γιατι δεν ηθελα με τιποτα να αφησω το κοριτσακι μου μονο του χωρις αδερφακι!παντα ηθελα να κανω μεγαλη οικογενεια!κλαψ!!!!οσο περναει ο καιρος βλεπω το ονειρο να απομακρυνεται ολο και πιο πολυ!!!!!!

αχ τωρα οσο εγραφα μου ειπε ο αντρας μου οτι ποναει το στηθος του!με πιανει απιστευτος πανικος με τετοια πραγματα!απο εκεινη την ωρα με εχει αναστατωσει απιστευτα!φοβαμαι πολυ!!!!!!ας ελπισουμε πως ειναι κατι νευρικο!!!!!!

σας καληνυχτω και σας φιλω!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...