Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΑ ΜΑΣΚΑΡΑΚΙΑ 2009 νο31 !


Recommended Posts

Καλημερααααα!!!

Χθες ήμουν κομμάτια μονο σας διαβασα. Οπότε ξερω Καλα το μάθημα μου!

Με λουμπαγκο ειμαι και περνάμε ομορφα ομορφα ομορφα!!!!

Βασικά εχω παθει τρελή ζημια απο το νοσοκομείο που κοιμόμουν στο ενα κωλομερι στο σίδερο του κρεββατιου καθε βραδυ ε και δεν ήθελα πολυ γιατι εχω κηλη.... Να τα μας τωρα.

Ενυ γουευ με ενέσεις ειμαι καλύτερα πολυ και θα αρχίσω φυσικοθεραπειες τωρα πια.

Κατα τ´αλλα ηρεμα.

Χαρα μου καλοριζικο το νεο σπιτακι!!!!! Αντε να ηρεμησετε απο τη παλαβιαρα!!!

Η Φροσω που ειναι!;;;

Η ισμηνη;;;;

Σημερα ρεβίθια. Ασχετο...... Αλλα σχετικό με αυτα που λέγατε για χυτρες.

Χυτρα δαγκωτο! Απορώ με τις νοικοκυρές που δε τη χρησιμοποιούν ειλικρινά!!!!!!!! Και γω καινουρια εχω που δε βουλωνει. Εχω ομως και μια μικρούλα που εχει αναστενάξει η ερμη!!!

Οπότε τα ρεβίθια έτοιμα σε ενα τεταρτακι χυλωμενα και ζουμερα.

Οχι θα κάθομαι να τα λιβανιζω10 ώρες!!!

Ρε Τζουλ 1 ωρα φακες να βράζουν;;;;;; Χαχαχα απο τι ηταν;;;;;;; Δε μου χειτύχει ποτε !!!! Χαχαχαχαχαχαχα :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 942
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημέρα!

χαρά, καλορίζικο το νέο σπιτάκι!

στείλε μας φωτό όταν το ετοιμάσεις!!!

ο Στεφανάκος πώς πήρε την αλλαγή;

που λέτε για χύτρα...

τις φοβόμουν πολύ, αν θυμάστε...

αγόρασα πριν κάνα 2 μήνες και μαγείρεψα μία φορά φακές και έγιναν τέλειες!!!

την είχα πάρει πολλή φθηνή... 37 ευρώ νομίζω... ήτανσούπερ προσφορά!!!

είναι fest η μάρκα της...

αλλά τώρα με αγχώσατε... έχει μία μικρή βαλβίδα ...

αλλά, είναι πολλή μικρή για να χορέσει φακή...

είναι επικίνδυνο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

de jerω νανα τι χυτρα εχεις....εγω την πηρα 160 προσφορα!!την ηθελα καλη .!!!

ηση της αλλαξα στα 2 χροναι 1 φορα το λαστιχο!!

απο την πολυ χρηση!!

ελα ρε μαρακι!!τετοια ταλαιπωρια;ο μικροςε τι κανεις;;

εμεις κιτρινες μυξες !!εγω δουλεια..

και το θεμα ειναιοτι τη παρασκ ερχεται η κουνιαδα με το μπατζανακι και το μωρο...και δε θελω να κολησει παλι τιποτα απο εμας..

αν συνεχισει μπορει να την ξαναπαω σε ωρλ!!

η παιδιατρο;;τι λετε;;

δε ξερω!!

εμεις φασολαδα απο εχτες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

εγω οσον αφορα το θεμα χυτρα δεν θα συμφωνισω καθολου- ειναι μεθοδος αποστειρωσης η χτρα ταχυτητας για το λογο αυτο και μαγειρευει γρηγορα -προκαλει μετουσιωση των πρωτεινων και καταστροφη των ιστων. μονο ως λυση αναγκης την χρησιμοποιω.

Φανταστειτε οτι ειμαι στην χρησιμοποιυμεν για να αποστειρωσουμε τα εργαλεια μας και οτιδημοτε μολυσματικο εχουμε στο εργαστηριο. ο δικος μας κλιβανος οπως λεγεται λειτουργει για πληρη αποστειρωση στους 121οC για 15λεπτα στις 1,15bar η χύτρα ταχυτητας δείτε παρακατω και βγαλτε συμπερασματα.

Η βαλβίδα ρύθμισης της πίεσης σας επιτρέπει να

επιλέξετε την πίεση και την ένταση μαγειρέματος

που επιθυμείτε:

Θέση Ήπιο μαγείρεμα 0,5 bar / 50 kPa

Θέση Γρήγορο μαγείρεμα 0,9 bar / 50 kPa

Θέση Σταδιακή απελευθέρωση του ατμού

Θέση Αφαίρεση της βαλβίδας για

καθαρισμό

Μέγιστη επιτρεπόμενη πίεση: 1,6 bar / 160 kPa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλορυζικο χαρα μου

μακαρι να ην εχετε προβληματα σε αυτο το σπιτι

τουλαχιστον ηρθες και λιγο πιο κοντα :D

παλι μυξα σωσω ε;

εγω παιδιατρο θα πηγαινα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ ποιο πουλάκι τα μαρτυράει όλα?????????? :lol::lol::lol::lol::lol:

Σας ευχαριστώ μέσα απο την καρδιά μου για τις ευχές!!!! Σας εύχομαι σε όλες τα καλύτερα!

Και ναι είμαι 31 !!!! Μεγαλώνω κι εγώ!!!

Αντε βρε κορίτσια δεν έχω καταλάβει τίποτα για το πως περνά ο καιρός....καλά τα γενέθλια μου ούτε που τα έχω καταλάβει επίσης!!!!! Κάτι συνομοτούσαν πατέρας και κόρη μάλλον για τούρτα.....οταν θα γυρίσουν απο καράτε μάλλον. Καλά θα ήταν μόνο να μην έπαιρναν μπλακ φόρεστ που δεν με τρελένει κι όλας.....αρέσει όμως στον σύζηξ!!!

Τωρα που γράφω ο μικρός κάθεται στα πόδια μου κι έχει βγάλει όλα τα κουτάλια και μαγειρεύει.......ο μάστερ σεφ!!!! :P:P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

31 εεε

νομιζω οτι πρεπει να εχεις την πρωτια της μικροτερης μαμας εδω μεσα.

31 εσυ-7 η κορη = 24

δεν εχουμε μικροτερη απο οσο θυμαμαι.

αλλη μια τουτρα παρακαλω

ας ειναι και μπλακ φορεστ :lol:

σημερα τους κοιμησα νωρις

κουτουλαγαν και εκλαιγαν απο τη νυστα

τι να τους κανω;

ο στελιος ξυπνησε 5 και επαιζε με τον μπαζ και κοιμηθηκε μετα τις 6 και ξυπνησε 7 απο τοτε ειναι ξυπνιος - μαααααααααααυρα τα ματια

ο νικολας σε καλυτερη κατασταση αλλα και αυτος πολυ γκρινια

μου εσπασαν και το 3ο ζευγαρι γυαλια - καινουριο - δεν τα εχω 1 μηνα :evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηρθα κ εγω !

χρονια πολλα στο Μαρακι το ζουζουνακι ζζζζζζζζ!!!!!!!!

εμειςεδω αποκλειστηκαμε!!!!!! πολλεςμερε ςτωρα οχι καραβι ,ουτε ο δορυφορος που ειναι απο πανω μας δεν μα ς βλεπει....

10μποφορ,χωρις πλακα θα μας παρει το σπιτι ο αερας ,διακοπη ρευματος ,δεν εχει σχολειο....δεν εχει γαλα κ δεν εχει κ ξυλα (ολοι τζακι φετος ...)

δεν θυμαμαι τι αλλο δεν εχει :roll:

εχθες φωναζε η Αγγελικη καποια στιγμη μεσα στη νυχτα ...μαμα δεν βλεπω...μαμα που ειναι το φως ,μαμα δεν βλεπω σου λεωωωωωω!!!!!!!!!! ειχε κοπη το ρευμα......

αναψα κερακια στο χωλ.....

αυτα απο μας ...ευχομαι ολες καλα κ τα μικρα σας ακομα καλυτερα!!!!!

η γλυκουλα εγκυουλα μας τι κανει??????

:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ela re aleka...πωπωπ.τι να οω..γαλαλ δεν εχει;;απιστευτο...

φανταζομαι οτι τα μακρας διαρκειας δουλευουν πολυ σε σας!!τι να πω!!

31 εισαι μονο ζζζ;;απισυτευτο;;για παραπανω σε ειχα!!

και οχι..δε το βρηκα απο το φεισμπουκ!!χαχαχ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

νομίζω ότι η πιο μικρή μαμά είναι η σκ...

μόλις έφαγα ζολίτα που έστειλε η μάμυ... έχουν πολλές θερμίδες;

σας είπα;

πήγε ένας συνάδελφος του άνδρα μου στη Δράμα και του ζήτησα να μου φέρει κάτι λεφτά που θα μου έδινε η μάμυ (σήμερα θα ταξίδευα).

και τι έκανε η αθεόφοβη;

του φόρτωσε και μία βαλίτσα πράγματα...

βέβαια, του πήρε και ένα κιλό καριόκες... χαχαχα!!!

δώσε θάρρος στο χωριάτη...

έχω φιλολογική απορία.

όταν λέμε " αυτό συμβαίνει βάσει του προγράμματος τάδε"

το βάσει γράφεται με η ή με ει;

θέλω κι άλλα ζολίτα... να φάω;

επίσης, νυστάζω...

σήμερα μου είπε το κορυφαίο...

ετοιμαζόμασταν να φύγουμε και μου λέει: "άτε μάμα, αήχιαμε"= "άντε μαμά, αργήσαμε" :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!!

ναι νανουκα ειμαι η μικροτερη...25 ετων.......... μπραβο στην μανουλα σου....ετσι θα ειμαστε και μεις αραγε???

φιλολογικα?????????εδω.... το βαση γραφεται με η..

ειναι ουστιαστικο γενους θηλυκου και γραφονται ολα αυτα του ειδους με η. εκτος καποιες εξαιρεσεις...

χρονια πολλα ζζζζζζζζζ.. να τα εκατοστησεις....

εμεις πιεζομαστε πολυ στην δουλεια...τεσπα μακαρι αυτο που μας βρηκε να ειναι το λιγοτερο και να εχουμε την υγεια μας...ολα θα λυθουν ελπιζω...

το σαββατο θα δουλευω και μου την εχει παιξει λιγο.... :twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera

δουλευω 12 σημερα - για μια ωρα θα παω κεντρο και παλι πισω -δεν πειραζει

ελα ρε σκ - την εφαγες για 1 χρονιαμ :lol:

αχ πολυ μου αρεσουν οι μικρομαμαδες - δεν ξερω εχουν αλλο αερα - το ειδα με τη φιλεναδα μου

22 εκανε τον αλεξανδρο

αλεκαααααα

πωπω

μιλαμε ειναι μανικι- εμας εδω κοβετε 2-3 ωρες και παθαινουμε αμοκ

ριχνει 1 ωρα βροχη και νεκρωνουν τα παντα

φαντασου εκει

οντως τωρα τι γαλατακι πεινετε;

κουτι να φανταστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια σας βλεπω πολυ νταουν

πολυ στα καλλιτεχνικα το ρίξατε :D

που χαθηκατε;

φευγω σε΄λιγο

βαριεμαιιιιιι

14 φλεβαρη εχει γεννεθλια ο αντρουλης μου

θα του φτιαξω τουρτιτσα

σερανο με μους λεμονιου ελεγα

αλλα ολες οσες βρηκα οι λεμονιου δεν μου αρεσουν - εχουν μεσα και αυγα ωμα και δεν θελω

εαν φτιαξω σαντυγι και βαλω μεσα τη σκονη λεμονιου την ανθος για να μυρισει λετε να βγει βλακεια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα ζολίτα είναι ξηροί καρποί.

κάτι πορτοκαλί που από μέσα έχουν φυστίκι...

πήγα τουαλέτα και πάλι έχω καφέ υγρά.

γιατί ρε γμτ;

αφού παίρνω προγεστερώνη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα ρε νανουκα - δεν πεταγεσε μια βολτισα στη γιατρο;

να μου πεις ολη μερα εκει θα εισαι;

αλλα δεν πειραζει και τι εγινε για καλο θα πας

απο την αλλη μου φαινεται ψιλολογικο

αλλο να εχεις ενα παιδακι αλλο 2

μηπως μεγαλωνει η μητρα και εχεις ψιλοαιμορραγιουλες;

καλα μπορει να λεω και μλκιες τωρα

αλλα τι σου εχει πει για αυτα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

25 ??? :shock::shock::shock::shock::shock::shock: Ελένη σκ ?? :shock::shock::shock:

[smilie=naka.gif][smilie=naka.gif][smilie=naka.gif][smilie=naka.gif][smilie=naka.gif]

νήπιο το καναμε εδω μέσα... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

αααχχχχχ να ταν να νιάτα 2 φορές τα γηρατεια καμία =))=))=))=))

μπιφτεκια με πατατες σημερα ! καλυψω μου χεις λειψει κ το περνας στο ντουκου !!! :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααα....

χθες ειχα γραψει παρα πολλα και δεν τα εβγαλε προφανως γιατι αργησα να πατησω υποβολη :evil::evil:

σημερα δεν θα προλαβω ολα αυτα ...

Νανα κοιτα κοριτσι μου για το τ ειδους αδεια δικαιουσαι...εστω και με χαρτι για επαπειλουμενη..με τη γιατρο σου εχεις καλη σχεση..κοιτα τι μπορεις να κανεις καθεσαι και δουλευεις χειμωνιατικα...

Αλεκα ειστε βεβαια συνηθισμενοι αλλα και εμεις πολυ κακομαθημενοι...μονο για τον γιατρο εχω θα αγχωνομουν..τα αλλα παλευονται...

Μαρια το αγορι μου στα φοιτητικα χρονια ειχε γενεθλια 14/2.. :oops::oops: ολο εκπληξεις μου εκανε αντι να του κανω...

Ελενη εισαι πολυ μικρη μαμα..εγω στα 25 δεν ειχα σκεφτει καν οτι καποια στιγμη θα κανω παιδι...

χυτρα αν και εχω την καλη της φισλερ δεν τη χρησιμοποιω ειμαι ανωμαλη μου αρεσει να ανακατευω να σιγοβραζω και να δοκιμαζω...οατν δεν εχω χρονο δε μαγειρευω καν :lol::lol:

τα ρουχα του παιδιου τα πλενω ξεχωριστα ακομα και θα συνεχισω για αρκετο καιρο...ειμαι λιγο ψυχαναγκαστικη με αυτα και δεν εννοω τα θεματα καθαριοτητας γιατι το ιδιο πλενονται αλλα με το θεμα ομοειδων πραγματων...βαζω πολλα και διαφορετικα πλυντηρια..αν δεν ειναι ομοειδη δεν πλενονται μαζι...εχω τετοια ζορια και ειλικρινα φοβαμαι οτι πασχω απο κατι..βεβαια δε δημιουργω προβλημα σε κανεναν..μου αρεσει ομως να γινονται μερικα πραγματα καπως...σας εχω πει οτι τις περισσοετερες φορες που ψωνιζω κατι παντα το παιρνω ζευγαρι?????σαας λεω πασχω :lol::lol::lol::lol:

ο μικρος ευτυχως συνηλθε και ξαναρχισε παιδικο...κολειο φωναζει πρωι πρωι!!!φυσικα ακομα δεν τρωει....δεν τον εχουν πεισει ακομα..ευτυχως ξανανοιξε η ορεξη του γιατι εχει αδυνατισει πολυυυυυ....εχει γινει μακροστενος :D:D

ξαναρχισε τις πολλες ζημιες αν και ειχε ηρεμησει καπως..παλι χωνει τη μυτη του παντου...θελει να καθεται στη λεκανη ολη την ωρα μηπως και θελησει να κανει τσισα... :lol::lol: προχθες μπηκε μεσα στο πλυντ πιατων..τον ειχα βαλει να με βοηθαει να βγαζω τα πραγματα που ειχαν πλυθει και μολις αδειασε τσουπ ορμησε μεσα.... :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Βρε κορίτσι μου όλα φυσιολογικά είναι αν δεν υπάρχει πόνος! Ηρέμησε λίγο... Αν δεν μπορείς καλύτερα να πάρεις ένα τηλέφωνο το γιατρό σου να σου φύγει το άγχος!!!
    • Να σου ζήσουν λοιπόν οι κορούλες σου!!γτ το βλέπεις σαν τελευταία ευκαιρία..;; Όπως είπες έστω κ με αυτό το σπέρμα έμεινες έγκυος 3 φορές, επομένως ποτέ δεν ξέρεις μην χάνεις τις ελπίδες σου!!! Και εμάς το σπέρμα είχε θέμα κινητικότητας και μορφολογίας ( είναι ο δεύτερος σύζυγος μου , είχε κιρσοκήλη αλλά παρόλα αυτά έχει ένα κοριτσάκι από τον πρώτο του γάμο.... έπειτα αφού ήμασταν μαζί αποφασίσαμε να κάνουμε εξετάσεις και να προχωρήσει σε χειρουργική επέμβαση για την κιρσοκήλη καθώς δεν εμένα έγγυος 3 χρόνια προσπαθειών!! Μετά το χειρουργείο περίπου 3 χρόνια έμεινα έγκυος αλλά το έχασα στο 6 εβδ! 😢 Δεν ξανά έκανε εκείνος εξετάσεις! Είναι κ λίγο περίεργος σε αυτό το θέμα...δεν πάει εύκολα! )  Τι θέμα έχει εσένα στο σπέρμα;;
    • Κορίτσι μου καλησπέρα!  Σου εξήγησε ο γιατρός γιατί συνέβη αυτό; Εγώ δύο φορές που έκανα πρόκληση απλά καθυστέρησε να γίνει η ωορρηξία(αντί για 32-36 ώρες που γίνεται μετά την ένεση εμένα πχ μου έπαιρνε 40 ώρες). Ίσως την επόμενη φορά που θα το δοκιμάσεις να πρέπει να κάνεις και έναν υπέρηχο 1-2μερες μετά την ωορρηξία (έτσι όπως θα έχει υπολογιστεί με βάση την πρόκληση) για να δείτε ότι όντως έσκασε το ωοθηλακιο και έκανες ωορρηξία.  
    • Κορίτσι μου, κι εγώ είχα περάσει ένα τέτοιο εφιαλτικό βράδυ. Μάλιστα η κοιλιά μου ήταν σκληρή και για αρκετή ώρα και έκανα ακριβώς τις ίδιες σκέψεις με σένα. Από τότε ανά διαστήματα μπορεί να την αισθανθώ να σκληραίνει και μετά από λίγο να μαλακώνει. Αλλά όταν μίλησα με τον γιατρό ήταν καθησυχαστικος. Είτε μεγαλώνει η μήτρα, είτε κάνει συσπάσεις ή μπορεί απλά το μωρό να είναι σε τέτοια θέση που η κοιλιά να σκληραίνει σε εκείνο το σημείο που βρίσκεται. Αυτά μου είπε  Πάντως και άλλες φίλες μου που ρώτησα μού είπαν ότι κι αυτές το είχαν αυτό. Και στην εφαρμογή εγκυμοσύνης που έχω το παρουσιάζει ως κάτι απολύτως φυσιολογικό. Αλλά φυσικά πάνω απ' όλα κρατάω ότι μου το επιβεβαίωσε και ο γυναικολόγος μου. Παρόλα αυτά αν αγχώνεσαι στείλε ένα μνμ στον γυναικολόγο σου, για να σου επιβεβαιώσει ότι όλα καλά!! ☺️
    • @Melikara86 για το 3ο. Εχω δυο κοριτσάκια 7 και 5. Ημουν εγκυος τ καλοκαιρι π μας περασε και εκανα διακοπη στην 11η βδομαδα. Τωρα τ μωρακι μου θα ηταν 40 ημερων. Εχει 2 κυκλους π ξεκινησαμε αλλα δ εχω αμαν ελπιδες. Έχουμε θεμα με το σπερμα. Απο παντα. Βεβαια εμεινα 3 φορες εγκυος αλλα πιστευω οτι αυτο τ μωρο π εφυγε ηταν η τελευταία μας ευκαιρια. Ειπαμε θα προσπαθησουμε μέχρι τέλος του χρόνου. Αν ρθει καλως, αν οχι παλι καλως.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...