Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2012 Νο2!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπερα! Σας εχασα.... εχασα πολλα επεισοδια απο τις κουβεντες σας...

Εγω ειμαι καλα εγινα και παλι θεια/νονα γεννησε η αδελφη μου πριν λιγες μερες :)

Εχω ραντεβου την ερχομενη Δευτερα για να δουμε τον μικρουλη.

Κατα τα αλλα ειμαι αρκετα καλα δεν εχω ετοιμασει τιποτα απο μωρουδιακα ουτε αγορασα τιποτα.. σε κανα μηνα θα αρχισω. Απο κιλα μη ρωτατε πρεπει να ειμαι στα +10.. οσο για ραγαδες δεν εχω κανει ακομα ειχα κανει 2-3 στην πρωτη μου εγκυμοσυνη πολυ χαμηλα στη κοιλια και δεν φενοντουσαν καθολου μετα.

Κοριτσια ελπιζω να μπαινω πιο συχνα θα προσπαθω δηλαδη εχω πολυ δουλεια στο γραφειο και μετα στο σπιτι μαγειρεμα, δουλειες σπιτιου κτλ. Σας εχω πει οτι σταματαω δουλεια μονο την 38 εβδομαδα??? ηλιθιοι κυπριακοι νομοι... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΟΜΑ κουραγιο κοπελα μου!δεν μπορεις να παρεις αναρρωτικη?ελεος ..πως θα ανταπεξελθεις με την κοιλια στο στομα?αν ειναι δυνατον.τελος παντων κανε υπομονη κοριτσακι μου.

ΚΑΤ6 εγω δεν ξερω ακομα αν θα μπορω γιατι δεν ξερω τι θα δουλευει ο αντρας μου.παντως εγω μπορω σιγουρα να ερθω απλα δεν ξερω για τον Τεο μου.

Παντως κοριτσια βαριεμαιιιι συνεχεια....θελω ναμαι εξω συνεχεια αλλα με τον αντρα μου...γιατι με νταντευει και δεν κουραζομαι..χιχιχιχι αυτος ομως ο καημενος δουλευει συνεχεια ατσαλα ωραρια και δεν μπορει τις πιο πολλες φορες κι ετσι καθομαι ολη μερα σπιτι με την μικρη μου και σκυλοβαριεμαι η με ανεβαζει την πιεση γιατι θελει παιχνιδακια κι εγω ειμαι κουρασμενη συνεχεια....Δεν ξερω τι θελω εν ολιγοις...

επισης αρχισα να θελω τσιγαροοοο...μιλαμε το ζηταωωωω...εκανα κανα 2 αλλα δεν ησυχαζωωω... :oops: εσεις πως πατε ?μιλαω στα κοριτσια μου ηταν καπνιστριες...

αυτα τα νεα μου!φιλακια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από εμένα!!!!

Μια χαρούλα είμαστε κι εμείς, ο μικρός κλωτσάει ασύστολα και χαίρομαι σαν χαζό!!! :)

Εγώ ήμουν καπνίστρια για δέκα χρόνια και μέχρι την ημέρα που έκανα το τεστ και βγήκε θετικό, μέχρι να πάρω τις αιματολογικές έκανα 2-3 και μετά το έκοψα μαχαίρι. Κάποιες φορές μου ρχεται αλλά όχι ιδιαίτερα και ελπίζω να μην μου ρθει και μετά τον θηλασμό γιατί θα ναι μεγάλη χαζομάρα να το ξαναρχίσω τότε. Ο άντρας μου καπνίζει ακόμη αλλά ποτέ μέσα στο σπίτι οπότε ούτε που με απασχολεί το ζήτημα. Κάπου είχα διαβάσει ότι το μωρό όσο η μαμά κάνει τσιγάρο είναι μέσα σε ένα σύννεφο καπνού στη μήτρα, οκ προφανώς δεν ισχύει κάτι τέτοιο αλλά και μόνο σαν εικόνα είναι πολύ αποτρεπτική για να καπνίσω!!

Από μωρουδιακά κι εγώ χαζομαρούλες έχω πάρει, τίποτε χρήσιμο ως τα τώρα! Στο τέλος του μήνα θα πρέπει να δραστηριοποιηθώ, θα μπαίνω στον 7ο οπότε ας προλάβω και τις εκπτώσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ!!!!!! ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΕΣ ΚΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΕΣ! ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΦΕΤΟΣ ΝΙΩΘΩ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΗ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΜΕ ΤΟ ΑΝΤΡΑΚΙ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!! ΑΝΤΕ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ...... ΘΑ ΑΠΟΤΡΕΛΑΘΩ ΤΕΛΕΙΩΣ.

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΥ ΚΑΠΝΙΖΑΤΕ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΑΣ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΓΙΑΤΙ ΠΟΤΕ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ. ΥΠΟΜΟΝΗ ΟΜΩΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΩΝ ΜΩΡΑΚΙΩΝ ΣΑΣ.

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ!!!!! :-*

@};-@};-@};-@};-@};-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera kai apo mena...nai shmera k egw exw ksupnhsei kapws kala! mou esteile o kurios skoulikis olo mantinades k tragoudia agaphs apo th douleia se mhnumata kai egw gemisa ton toixo tou tragoudia pou mou ta esteile ekeinos.vevaia mou esteile o aderfos mou mhnuma na mh vgazw alla gt to paratraviksa h logokrisia tou fb...

koritsakia mou egw kapniza apo ta 14 mexri ta 22 asustola! k twra oute na to moirisw de mporw! katalavainw omws to steritiko sundromo !

shmera apo ta kshmerwmata me exei taraksei sthn klwtsia! den mporw na koimh8w ,prospa8w na koimamai sto plai alla de voleuomai exw dokimasei ta panta apo maksilari egkumosunhs mexri thn allh meria tou krevatiou!

elpizw na perasete wraia shmera...oti ki an kanete polla filia! <3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο ύπνος έχει αρχίσει να γίνεται είδος πολυτελείας, μας εκπαιδεύουν τα μικρούλια μας για μετά! Όταν κοιμηθώ χωρίς πόνους και ενοχλήσεις είναι θαύμα...

Πάντως πίστευα ότι με το τσιγάρο θα δυσκολευτώ αρκετά αλλά τελικά καμία σχέση!!Ούτε το ποτό μου λείπει καθόλου, μόνο ο καφές που είχα κόψει στο α' τρίμηνο, τον οποίο ξανάρχισα βέβαια στον 4ο μήνα γιατί δεν άντεχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhera koritsia kai xronia polla se oles mas!! eimaste dipla erwteumenes pleon... me ton antra mas kai ta mwrakia mas!!!

gia mena htan poly ksexwristh mera Agiou Valentinou gt simera pantreutikame me politiko gamo me ton pleon episimws antra mou!!!

htan ola poly omorfa!!!kai me ton mpemph na klwtsaei!!

:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sotkou μου απ' όσο διάβασα για τον καφέ, δεν είναι εξακριβωμένο καν που προκαλεί πρόβλημα και συνδέεται κάπως με μια πιο αυξημένη πιθανότητα αποβολής στο α' τρίμηνο, χωρίς όμως απόλυτη βεβαιότητα. Κοινώς, δεν ξέρουν ακόμη αν βλάπτει ή όχι. Επίσης, σε χαμηλές ποσότητες (1 καφές την ημέρα κι όχι 3 π.χ.) δεν αποτελεί κανένα απολύτως πρόβλημα.

mwroudenia2 να ζήσετε και πάντοτε ευτυχισμένοι κορίτσι μου!!!Ευχή και από τον μπέμπη που μόλις με κλώτσησε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mwroudenia2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ. ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΙ, ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΝΑΤΕ ΟΜΟΡΦΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ ΓΙΑ ΟΛΗ ΣΑΣ ΤΗ ΖΩΗ!

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΜΕΝΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΙΝΩ ΕΝΑ ΚΑΦΕ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΒΓΑΖΟΥΝ ΚΑΤΑΚΑΘΙ, ΔΗΛΑΔΗ ΓΑΛΛΙΚΟ, ΕΛΛΗΝΙΚΟ, ΕΣΠΡΕΣΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΝΕΣ ΚΑΦΕ.

ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΟΛΕΣ ΟΜΟΡΦΑ ΣΗΜΕΡΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χ+Μ έχεις απόλυτο δίκιο και ξέχασα να το γράψω, εννοείται ότι απαγορεύεται ο νες και ο φραπέ δια ροπάλου, αλλά εγώ τους έχω κόψει εδώ και χρόνια γιατί με ενοχλούσαν στο στομάχι οπότε το θεώρησα αυτονόητο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera erotebmenes egkioules ! xronia sas polla !!!

emis imaste kala ... tha bgename mia boltoula alla o antroulis mou doulebi mexri arga to apogebma k den thelo na ton taleporiso mias k edo k kati oritses exi tromero ponokefalo . mou to matia3ane to agori mou :) .opote spitaki agkalitsa tha tin bgaloume . esis tha kanete tipota simera ??

3exasa na sas po oti to sabbato pou ixa bgi stin agora pira kati sentonakia k mia balitsoula roz gia tin mpempa , ola gia tin kliniki :)

mwroudenia na zisete oti kalitero efxome !!

oso gia to tsigaro k to poto ..pote den kapnisa k to alkool den mou aresi katholou . alla pano kato mporo na katalabo to steritiko sindromo mias k stin arxi ixa kopsi maxeri tin coca cola kai ixa pathi parakrousi . opote fantazome pos tha niothete esis pou iste kapnistries .

pantos gia ton kafe emena o giatros apo tin proti stigmi den mou to apagorefse , aparetites proipothesis na ine mono ENAS imerisios kai NTEKAFEINE .

filiaa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΥΚΛΙΤΣΕΣ!!!ΧΡΟΝΙΑ ΜΑΣ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΝΤΡΟΥΛΙΔΕΣ ΜΑΣ... ;););););)

ΤΟΜΑ ΜΟΥ ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΤΗΣ ΑΔΕΡΦΗΣ ΣΟΥ!!!ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ 38 ΕΒΔΟΜΑΔΑ???ΕΛΕΟΣ..ΕΓΩ ΤΟΤΕ ΓΕΝΝΗΣΑ!!! :shock::shock::?

ΓΙΑ ΚΑΦΕ ΑΠΟ ΟΣΟ ΞΕΡΩ ΔΕ ΘΕΛΕΙ ΥΠΕΡΒΟΛΕΣ, ΕΓΩ ΠΙΝΩ ΕΝΑ ΜΕ ΔΥΟ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ, ΓΑΛΛΙΚΟ Η ΕΛΛΗΝΙΚΟ.ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΠΝΙΣΤΡΙΑ ΟΠΟΤΕ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΩ...ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΠΟΤΕ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ!!ΥΠΟΜΟΝΗ ΟΜΩΣ ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΑΝΘΡΩΠΟ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ!!!ΤΑ ΝΙΝΑΚΙΑ ΜΑΣ...

ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου Χρονια μας Πολλα !ναμαστε παντα καλα με τους αντρουληδες μας και ευτυχισμενες!

Μωρουδενια να ζησετε κοπελα μου,καθε ευτυχια και αγαπη παντα μεσα στο σπιτικο σας!Με το καλο να δεχτειτε και το 1ο σας παιδακι και να ολοκληρωσετε την ευτυχια σας!

Εμενα ο ιατρος μου μου επετρεψε να πινω κρασι η μπυρα αν το επιθυμω οταν βγαινουμε .δηλαδη σπανια..χιχιχιχιιχι επισης μου επιτρεπει να πινω καφε και κοκακολα ...απλα δεν θελει να τρωω πολυ....και δικιο εχει ο ανθρωπος!τελος παντων .στην 1η εγκυμοσυνη τα ειχα κοψει ολα και το τσιγαρο μαχαιρι εννοειται.αλλα τωρα σαυτη την εγκυμοσυνη ενω ειχα κοψει μαχαιρι το τσιγαρο,απο τοτε που μπηκα στον 7ο εχω τρελαθει...εδω και 1 βδομαδα κανω απο 2 την ημερα αλλα δεν μου φτανειιιιι...τωρα θα προσπαθησω να το κοψω εντελως γιατι δεν με βλεπω καλα....

αυριο παω για καμπυλη σακχαρου και ταχω παρει κρανιο...δενθελω καθολου να παωωω....αλλα τι να κανω?αναγκαστικα διοτι την προηγουμενη βδομαδα το ακυρωσα λογω χιονιων.

φιλακια σε ολες τις φουσκωκοιλιτσες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααααααα !!!σας ευχαριστω πολυ ολες για τις ομορφες ευχες σας,να στε καλα! :D:D

κοριτσια εμενα πονανε τα ποδια μου και εχουν πρηστει πολυ!!νιωθω σαν μπαλονι!

και εχθες που εβαλα τακουνια για το γαμο και περπατησα τα ενιωθα το βραδυ τοοσοο βαρια! :?

απο το πρηξιμο πονανε κιολας???μηπως πρεπει να κοψω τα αλμυρα και το αλατι ??? :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να πίνεις νερό για να μην γίνεται κατακράτηση!!!Εκτός αν αντέχεις να κόψεις το αλάτι, που προσωπικά για μένα το θεωρώ αρκετά δύσκολο να το κάνω από τώρα τουλάχιστον!!!Πάντως τα πόδια κι εμένα με ενοχλούν αρκετά κυριώς το βράδυ και δυσκολεύομαι πια με τακούνι αρκετά κι εγώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑΑΑΑ.. :):):):):)

ΑΡΓΥΡΩ ΜΟΥ ΚΑΙ ΓΩ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΤΗ ΚΑΜΠΥΛΗ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ??? ΑΝΑΓΚΑΙΟ ΚΑΚΟ!!!ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙΣ..ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΑΦΟΡΑ ΚΑΘΑΡΑ ΕΣΕΝΑ, ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΛΟΙ ΘΑ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΑ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΚΑΙ ΑΝΑΠΟΔΑ.ΔΗΛΑΔΗ ΑΝ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΤΡΩΩ ΓΛΥΚΟ (ΕΣΤΩ ΚΑΙ 2 ΚΟΜΜΑΤΑΚΙΑ ΣΟΚΟΛΑΤΑΣ ΘΑ ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΟΥΝ) ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΥΠΗΡΧΕ ΣΟΒΑΡΟΣ ΛΟΓΟΣ ΟΠΩΣ ΑΥΤΟΣ!!!ΤΟ ΣΠΟΡΑΚΙ ΣΟΥ..

ΜΩΡΟΥΔΕΝΙΑ ΚΑΙ EXPECTING MUMMY ΑΦΟΥ ΦΟΡΑΤΕ ΑΚΟΜΑ ΤΑΚΟΥΝΙ ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ!!!ΕΓΩ ΔΕ ΦΟΡΑΩ ΓΕΝΙΚΑ ΤΑΚΟΥΝΙ (ΔΕ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΙ ΠΟΛΥ) ΟΠΟΤΕ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΔΕ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!ΠΑΝΤΩΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ ΑΝ ΠΙΝΕΙΣ ΝΕΡΟ ΔΕ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΑΚΡΑΤΗΣΗ ΔΕ ΞΕΡΩ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΙΣΧΥΕΙ.ΕΓΩ ΠΙΝΩ ΠΟΛΥΥΥΥ ΝΕΡΟ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΕ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΦΟΥΣΚΩΣΑ. ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ , ΛΙΓΟ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ ΣΤΟΝ 7!!!!ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕΤΑ!!!ΕΛΕΟΣ...

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το φούσκωμα δεν το γλιτώνουμε με τίποτε, αλλά όσο πιο πολύ νερό πίνουμε, τόσο το καλύτερο, γιατί μειώνεται αρκετά η κατακράτηση. Κάποια πράγματα είναι αναπόφευκτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera twra anevhka apo thn aderfh mou k eipa na sas dw. shmera de noiw8w kala exw upotash apo x8es ponokefalo kai tash gia emeto...pfff .

mwroudenia sou euxomai ta kalutera panta ! takounia foraw se stigmes voltas pou 8a eimai ka8hsth arketh wra . prox8es phra ena zeugari mpotes ippasias pou me exoun volepsei gt fovamai mh skotw8w se kamia skala.

x8es emeis phgame gia faghto sthn Pentelh kai meta gia potaki (hpia krasi leuko) perasame polu omorfa :)

expecting oso gia ton kafe twra teleutaia to exw riksei sto nes kai prepei na to kopsw vevaia milame gia 1 thn hmera kai auth mish koupa.

shmera hr8e kai to deutero xaratsi ths DEH... k elega na kleisw thn kounia...proexei h vlamenh h deh !

den 8a parw autokinhto oute shmera gt eimai xalia kukloforw me ena alouminoxarto full alati ! den antexete! filakia elpizw naeisaste kala oles!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsia ... ti kanete ?? emena simera apo to proi me ponai i aristeri mou thili k apo oti paratirisa ixe san 2-3 stagones axromo igro pano . exi simbi se kamia ?? ti ine afto ??

to stithos me ponouse arketa stis arxes...k apo ta misa tis egkimosinis k meta den me enoxli k exi malakosi arketa eno prin itan pio skliro ..alla simera ..me ponai i thili mou..gia pite an 3erete kati ...

mwroudenia expectingmummy k kat6 ego exo kopsi ta takounia . apo tote pou epesa e3 etias afton den ta exo 3anabali . k me ta flat den ime sinithismeni na perpataw alla ti na kanoume ...a3izi ..

sotkou perastikoulia elpizo sintoma na niosis kalitera

oi ipolipes ola kala ??

filakia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Veloudenia μου νομίζω ότι απλά ετοιμάζεται για το γαλατάκι το στήθος σου και άριχσε τις εκκρίσεις, ονομάζεται πύαρ και είναι απόλυτα φυσιολογικό απ΄όσο ξέρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Veloudenia 8a sumfwnhsw me thn expecting to eixa egw kata ton 5 mhna peripou gia polu ligo k to idio mou eipe o giatros.twra an deis kati allo rwta kai to giatro na eisai sigourh.gurisa mia wra nwritera me exei pe8anei to kefali mou k eimai sunexeia me 7 kai 4 piesh...an einai dunaton! paw na ksaplwsw ligo.filakia!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια, πολλά νεα είδα είχατε αυτές τις μέρες, δε σας προλαβαίνω. Κατ' αρχίν μωρουδένια να ζήσετε και με το καλό να έρθει και το μπεμπάκι σας. Κορίτσια, σχετικά με το τσιγάρο, κάπνιζα από τα 15 περίπου μέχρι πριν 2 χρόνια - και φέτος γίνομαι 30! Κάπνιζα πολύ αλλά ο άντρας μου το έκοψε και 2 μήνες μετά το έκοψα κι εγώ. Ο πρώτος καιρός ήταν χάλια, είχα και στερητικά αλλά τώρα που το σκέφτομαι αν και ταλαιπωρήθηκα άξιζε τον κόπο. Τους πρώτους 2 μήνες είχα κόψει και τον καφέ -όταν έκοψα το τσιγάρο, δεν άντεχα να πιω καφέ χωρίς να καπνίσω. Εμένα ο γιατρός με αφήνει ένα καφέ την ημέρα, γαλλικό ή ελληνικό ή χωρίς καφεινη. Είναι λίγο δύσκολο το πρωι να ανοίξει το ματι αλλά το παλεύω :lol:

Κορίτσια, εγώ τα τακούνια τα έχω κόψει σχεδόν από την αρχή και απ'ότι φαίνεται έτσι θα συνεχίσω. Εχω κάτι πόνους στη δεξιά πλευρά κοντά στα πλευρά με αποτέλεσμα να μην μπορώ να κάτσω πολύ ώρα όρθια- που να βάλω και τακούνια :oops:

Κατά τ' άλλα σήμερα είχε καλό καιρό ευτυχώς! Αύριο τι θα κάνετε? θα βγείτε να τσικνίσετε? Φιλιά πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κι απο μένα!Δεν ξέρω αν με θυμάστε...Ήμουν απο τις πρώτες που έγραψα στην ενότητα αλλα μετα χάθηκα...Είχα τόση χαρα με αυτή την εγκυμοσύνη αλλα μου κόπηκε οταν στην α επιπέδου μου είπαν ότι το μωρο έχει αυξημένη αυχενικη διαφανεια που σχετίζεται με γενετικά σύνδρομα και γενετικες ανωμαλίες κι ακόμα ότι εμφανίζει μια τρύπα στην καρδούλα...Όλο το βράδυ εκλαιγα δίπλα απο το γιο μου γιατι εκείνη την ημέρα έτυχε να πάμε στο Παίδων με το μικρο για προληπτικούς λόγους ( τον είδα να κρατάει στα χέρια του ένα Κουτακι χάπια)Όλοι οι δικοί μου θεωρούσαν φυσικό τη διακοπή της κύησης ενός "προβληματικού"μωρού αλλα εγω μέσα μου ήξερα πως αυτο το μωρο το ήθελα όπως και να ήταν...Πέντε μέρες αργότερα έκανα αμνιοπαρακεντιση και σε δυο μέρες βγήκε ο καιρυοτυπος απόλυτα φυσιολογικος!Η διαδικασία ψυχοφθόρα αλλα κάτι μέσα μου μου έλεγε να είμαι αισιόδοξη...Πέρασαν 4 εβδομάδες ώσπου να πάρουμε πλήρη απάντηση κι εκείνες τις μέρες ένιωθα πως τίποτα δε μπορούσα να ευχαριστήθω...Η απάντηση βγήκε το αγιου Νικολαου , Νίκο θα τον βαφτισουμε τον μπεμπη απο τον πατέρα μου που έχω χάσει μόλις ένα χρόνο τώρα.Αυτο για μένα ήταν σημάδι πως όλα θα πανε καλα...Κι όμως η γενετιστρια μας είπε ότι στη β επιπέδου θα φανεί το βίο φυσικό προφίλ του Εμβρυου κι ύστερα ίσως χρειαστεί να κάνουμε κι άλλες εξειδικευμένες εξετάσεις.Εγω της είπα πως όλα θα πανε καλα κι ότι άλλες εξετάσεις δεν θα κάνω...Άλλωστε δεν είχαμε αλλα λεφτά και δεν ήθελα να τα στέρηση απο τα παιδια μου...Τελικα μετα τις γιορτές κάναμε τη β επιπέδου και το μωράκι μας ζωηρό και υγιές μας επιβαιβεωσε ότι όλα είναι καλα!Στη συνέχεια ακολούθησε εμβρυοκαρδιογραφημα στο Ωνασειο που κι αυτο ήταν φυσιολογικό!Απο τότε άρχισα να ήρεμω και να χαίρομαι την εγκυμοσύνη μου...Δεν έχω καταλάβει ποτε μπαίνω στον έβδομο...αλλα περιμένω με Χαρα το αγγέλουδακι μου , να το σφιξω στην αγγαλια μου , να του πω ποσο το αγαπω , να του γνωρίσω τον αδερφό του και να γίνουμε ξανά η πιο ευτυχισμένοι γονείς του κόσμου!Αυτο το διάστημα ο μεγάλος μου γιος έπαθε πυρρετικους σπασμους και έχασε τις αισθήσεις του ... 3 το βράδυ τρέχουμε στο Παίδων , είχαμε κι αλλα οικογενειακά θέματα οποτε όπως κατσλαβαινετε δεν είχα χρόνο να μιλήσω στην όμορφη παρέα σας, κι ούτε ήθελα να σας τρόμαξω με λεπτομέρειες...Ελπιζω να μην είναι αργά να με ξαναδεί δείτε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...