Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες 2008 - Νο 17 - Και ξανά προς την δόξα τραβά!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 778
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τι κάνετε? Καλά ειναι ο Κώστας ευτυχώς δεν έκανε ξανα πυρετό απο χθες..

Εγώ είμαι λίγο κομμάτια, δεν βολεύομαι να κάτσω πουθενά.. Χθες εβαλα τον μικρό να κοιμηθεί στην κρεβατοκάμαρα με τον πατέρα του (επειδή είχε πυρετό να τον προσέχουμε) και εγώ έκατσα να κοιμηθώ στο κρεβάτι του και δεν βολευόμουν με τίποτα... Τελικά κατέληξα στον καναπέ στις 5 η ώρα το πρωί.. δράμα :roll::roll:

Μιλησα και με γιατρό καε εμαθα εδώ για το σύστημα, ο γυναικολόγος ξεκινάει να σε βλέπει μετά την 12η εβδομάδα. Σε όλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης κάνεις 3 υπέρηχους. Στον γιατρό όμως μετά τον τρίτο μήνα πας μια φορά τον μήνα.. Οπότε εχω πολύ μέλλον μπροστά μου για να πάω στον γιατρό... κατα τις 10 Μαρτίου θα πάω..

Φιλάκιααα, ελπίζω να είστε όλες καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε κοριτσαρες,μολις εκατσα,εκανα δουλειες ποτε δεν σταματανε οι ατιμες...

ερη μου με το καλο νομιζω οτι εκει θα ναι ολα καλυτερα με το συστημα γιατρο εχεις βρει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ναι έχω γιατρό, είναι και η φίλη μου έγκυος εδώ και θα πάω στην δικιά της. Ειναι πολύ καλή λέει.. Εχουμε ακόμη..

εκανες πίτσα με τον μικρό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, καλημέρα!!!!

Αυτή η Παρασκευούλα είναι ξεχωριστή για μένα. Ξεχωριστή και αγαπημένη.

Σαν σήμερα πριν 5 χρόνια γέννησα το κοριτσάκι μου. Πότε περάσανε κιόλας 5 ολόκληρα χρόνια ούτε που το κατάλαβα. Μεγάλωσε η μικρούλα μου, μεγαλώσαμε κι εμείς μαζί.

Ότι και να πω θα είναι λίγο μπροστά στα δυνατά συναισθήματα που νιώθω αυτή την μέρα…

Καλή Παρασκευούλα να έχετε!!! Σας φιλώωωωω….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρονια Πολλα Ασπακι..να την χαιρεσαι!!!

τι κανετε οι υπολοιπες?εμεις καλα..σημερα εφυγε η μανουλα μου...κλαψ κλαψ...πηγα το πρωι κομμωτηριο εκοψα μαλλια και τα εβαψα ολα καστανα...βαρεθηκα τις ανταυγειες και μετα τις εγκυμοσυνες τα μαλλια μου ειχαν σκουρηνει πολυ.....τωρα απολαμβανω καφεδακι ηλιο και ηρεμια μεχρι να ξυπνησουν τα ζουζουνια

τα νεα σας?σας φιλωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια,

Ασπάκι μου να χαιρεσαι το κοριτσάκι σου!! [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion1.gif] :ymparty::ymparty::ymparty: Να ειναι πάντα γερό, δυνατό και ευτυχισμένο το μωράκι σου!

Τονάκι μεγια το μαλάκι! :D

Φιλενάδα φιλάκια!!! :x:x

Εμεις καλά είμαστε.. ήρεμα.. Σημερα πηρα τον φάκελο του Κώστα για να τον γράψουμε στο σχολείο για τον Σεπτέμβριο.. έχει τα πάντα μέσα.. ακομη και ασκήσεις να κάνεις με το παιδι σου για να τον προετοιμάσεις γενικά για το σχολείο.. Εχω αγχωθεί λίγο με το αποδεικτικό των εμβολίων..

Εγώ όταν έφυγα απο την Ελλάδα, πηρα ενα χαρτί απο τον γιατρό που έλεγε ότι τα είχε κάνει όλα τα εμβόλια και το έδωσα στον γιατρό μας εδώ.. αλλα δεν ξέρω αν αυτός ενημέρωσε την καρτέλα του..

Πρέπει να πάρω τηλέφωνο να ζητήσω το αποδείκτικό και φοβάμαι πως θα μου πεί ότι δεν το έχει.. :roll::roll: θα βάλω τα κλαματα στο τηλ!

Αυτά... Φιλάκια :x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οοοο σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές σας!!! Να χαίρεστε κι εσείς τα παιδάκια σας!!!

Που λέτε το σπίτι είναι ένα μαύρο χάλι. Δεν ξέρω από πού να πρωτοξεκινήσω να συμμαζεύω. Αλλά βαριέμαι σήμερα να ασχοληθώ. Θα χαζέψω λίγο στο pc και μετά θα κοιμηθώ.

Βλέπετε λόγω καιρού όλη την εβδομάδα δεν την πήγα την Μαρία σχολείο και γίνεται στο σπίτι ένας χαμός με τα παιχνίδια…..σκόρπια ΣΕ ΟΛΟ το σπίτι! Όχι ότι φταίει βέβαια μόνο αυτή, αλλά όταν είναι μόνος του ο Λεωνίδας βγάζει και παίζει με συγκεκριμένα παιχνίδια όπου μετά τα μαζεύει. Η δε Μαρία είναι πιο τσαπατσούλα, αλλά ώρες ώρες την πιάνει η νοικοκυροσύνη της.

Αααα δεν σας είπα έκοψα κι εγώ το μαλλί, το έκανα καρέ! Ωραίο είναι, ήθελα μια αλλαγή. Αύριο θα ξαναπάω κομμωτήριο να τα φτιάξω για το πάρτυ!!

Τόνια μεγειά τα μαλλάκια μας!!! Κοκέτες….

Ρε συ Έρη δεν πιστεύω να το έχασε το χαρτί των εμβολίων ο γιατρός….μα είναι δυνατόν?? Και εσύ βρε κορίτσι δεν κράταγες ένα αντίγραφο για παν ενδεχόμενο???

Κοτσιδούλα τι κάνεις, δεν σε πέτυχα καθόλου σήμερα!!!

Αλήθεια βρε κορίτσια όσες έχετε fb επικοινωνείτε με την Βάσω???? Που χάθηκε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κάνετε;;; Έγραψα και χτες τα νέα μου αλλά μόλις πάτησα υποβολή με πέταξε έξω από το ίντερντετ και δεν είχα κουράγιο να τα ξαναγράψω όλα όσα είχα γράψει :?:? ...Σήμερα Τόνια ήμουν στα μέρη σου αλλά όχι για καλό σκοπό. Δυστυχώς πέθανε ο πεθερός της αδερφής μου και η κηδεία έγινε σε ένα χωριό έξω από τον Πύργο. Βέβαια πολλή ώρα κάτσαμε και στον Πύργο γιατί εκεί μένει η κουνιάδα της.......Δύσκολη μέρα και ψυχολογικά και σωματικά..Πολλή κούραση. Ξεκινήσαμε 9 το πρωί και επιστρέψαμε στις 11 το βράδυ. Είχα αφήσει τον Πάνο στην πεθερά μου και μου έλειψε πάααρα πολύ το μωρό μου...

Ασπάκι μου, να χαίρεσαι τη Μαρία σου!!!!!!Πάντα ευτυχισμένο να είναι το κοριτσάκι σου!!! Με γεια το μαλλί κιόλας! Είδες πόσο γρήγορα περνούν τα χρόνια;; Ώρες ώρες με τρομάζει η σκέψη αυτή...

Έρη μου δε νομίζω ο γιατρός να έχει χάσει το χαρτί..Στον Καναδά φαντάζομαι πως είναι πιο οργανωμένοι οι άνθρωποι από εδώ...Μην ανησυχείς. Όλα καλά θα πάνε! Όσο για το σύστημα στην εγκυμοσύνη..άκρως αγχωτικό για μένα :?:? Πώς θα αντέξεις να κάνεις τον πρώτο σου υπέρηχο στις 10 Μαρτίου και μάλιστα χωρίς να έχει προηγηθεί χοριακή;;;;Και συγνώμη δηλαδή, αν εσύ γουστάρεις να κλείσεις ένα ραντεβού και να πας τώρα να το ακούσεις δεν μπορείς;;;;; Και αν θες να κάνεις το ίδιο και τον άλλο μήνα ποιος θα στο απαγορεύσει;;;; Πολύ χαλαροί είναι ε;;; Οι συνταγές σου δεν παίζονται...Κάθε φορά που μπαίνω στο fb (όχι πολύ συχνά βέβαια) μου τρέχουν τα σάλια.....

Βίκυ κι εσύ δεν πας όμως πίσω...Τη μία φτιάχνεις πίτσα, την άλλη φερέρο...Τι θα γίνει πια με εσάς;;;;;;;Με τις γάτες συνέβη κάτι και τις φοβάσαι τόσο ή χωρίς λόγο;;;;Φρόντισε να μην το μάθει ο Χάρης γιατί θα σε πάρει στο ψιλό μου φαίνεται :lol::lol::lol::lol::lol:

Τόνια με γεια και το δικό σου μαλλί! Μα βάλτε μας καμιά φωτό να σας δούμε να πάρουμε και ιδέες.....

Άσπα ξέχασα να σου πω. Η Βάσω έχει άδεια. Την Τρίτη θα επιστρέψει στη δουλειά της αν δεν απατώμαι...Μόνο όταν είναι στη δουλειά μπαίνει στο μάμυ...Το είχε γράψει πριν λίγες μέρες εδώ στο θεματάκι μας.

Αυτάααα..Πάω να πατήσω πρώτα αντιγραφή για να μην ξαναπάθω τα χθεσινά που έγραφα έγραφα και χάθηκαν όλα :evil::evil:

Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααα.τι κανετε?ααα ανθη μου ησουν εδω κοντα τι καλα..βεβαια οχι για κατι ομορφο!!!

κοριτσια ειμαι πολυ στεναχωρημενη...συμφωνα με τα νεα μετρα θα απολυσουν αστυνομικους (ενστολους) και εκπαιδευτικους..τι θα κανουμε εαν τον νικο τον διωξουν???τα πραγματα λενε θα χειροτερεψουν πολυ...θελω να γινει κατι καλο πια βαρεθηκα να ακουω ασχημα πραγματα!!!ανθη που μενεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε κοριτσια??

εμεις χτες το βραδυ ειχαμε κοσμο ωραια περασαμε,μαρεσει να εχω κοσμο σπιτι ετσι ειχα μαθει παντα κ οταν λειπει κ ο χαρης κ ειμαι ολομοναχη με παιρνει πολυ απο κατω ομολογω,οπως τωρα!!!

το πρωι ξυπνησαμε πηραμε πρωινο ηρθε κ το κοριτσι του χαρη παιξανε φαγανε,κ τωρα εχει φυγει με το μπαμπα του θα παω το βραδυ να το παρω να παμε για φαγητο....

τονια κ ασπακι μεγια το μαλλι σας!!!

ανθη ελπιζω σημερα να χορτασεις το ζουζουνι σου!!!!

ερη μου δεν νομιζω να εχουν χαθει θα δεις...

αυτα ενα ομορφο σκ σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα εαν μπορω να πω οτι ειναι καλη μερα...εχθες το βραδυ εβρεχε ασταματητα επι 7ωρες με αποτελεσμα να πλημυρισσουμε και να γεμισει νερα το αμαξι μας....η πολυκατοικια γεμισε νερα στις αποθηκες και οι δρομοι ηταν ποταμια...σκετη θεομηνια...δεν φτανει που ειμαστε στριμωγμενοι ηρθε κ αυτο τωρα...το αμαξι εχει ζημια(περυσι το πηραμε)..ο νικος ειναι χαλια ψυχολογικα...τεσπα!!!αχ βαχ...καλα περασατε εχθες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλημερα κοριτσαρες τι κανετε???

τονια μου το διαβασα στο fb δραμα πολυ στεναχωρηθηκα ειδα κ αυτα που εβαλες σαν να ναι απο ταινια ειναι οι δρομοι :(:(:(:(:(

εμεις χτες το βραδυ πηγαμε γκαζι για φαγητο,του χαρη του αρεσε πολυ παιζει να ητανε κ το μονο παιδακι στο γκαζι χαχαχαχ κ μετα waffle house για παγωτακι γιαμι γιαμι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!ΚΑΛΑ ΕΙΣΤΕ??ΕΓΩ ΤΑ ΕΧΩ ΠΑΙΞΕΙ ΝΥΣΤΑΖΩ!!!!ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΠΕΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΥΠΝΙΑ!!

ΤΩΡΑ ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΜΕ ΜΙΑ ΒΟΛΤΟΥΛΑ ΤΑ ΔΥΟ ΜΑΣ.ΑΛΛΑ Κ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΕΧΩ Κ ΠΟΛΥ ΟΡΕΞΗ ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΑΛΛΑ ΠΑΝΩ ΠΟΥ ΚΟΙΜΑΤΕ ΤΟ ΕΝΑ ΞΥΠΝΑΕΙ ΤΟ ΑΛΛΟ :x !!!

ΕΛΠΙΖΩ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ....ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΟΛΕΣ,ΦΕΥΓΩ...! :o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια;;;; Πάει και αυτό το ΣΚ :(:(:( Σας έχω πει πόοοοοοσο πολύ μισώ τη Δευτέρα;;;;;; Δεν ήταν και το πιο ξεκούραστο ΣΚ. Είχα μάθημα και Σάββατο και Κυριακή (την Παρασκευή λόγω απουσίας στον Πύργο ακύρωσα όλα τα μαθήματα και έπρεπε να αναπληρώσω), είχα πολλή διόρθωση, σίδερο και άλλες πολλές υποχρεώσεις....Ο Πανούλης είναι συναχωμένος και λιγάκι βήχει..

Τόνια μου να έχετε θετική σκέψη..Δεν πιστεύω να χάσει ο αντρούλης σου τη δουλειά του...Πού καταντήσαμε ρε γαμώτο;;; Μας έχουν κάνει να τρέμουμε...Δεν την αντέχω άλλο αυτή την κατάσταση...

Όσο για τις πλημμύρες τι να πω πια;;; Φοβερές εικόνες...Μεγάλη ζημιά πάθατε;;;

Μένω στην Αθήνα.

Βίκυ μου στο Γκάζι ο μικρός ε;;; Από τώρα βόλτες στα νεανικά τα στέκια :lol::lol::lol: ;;;;;Ωραία περάσατε;;; Πάντως μου ανοίγεις πάντα την όρεξη..Και τι δε θα έδινα για ένα παγωτάκι με βάφλα και μερέντα...Υπερπαραγωγή!!!!

Στάμυ μου πώς τα πέρασες με τον αντρούλη σου;;; Πάντως η αλήθεια είναι πως δε μου δίνεις και πολύ κουράγιο με το θέμα των 2 παιδιών...Τόσο δύσκολα είναι τα πράγματα;;;;;;; :?:?:?:?:?:?

Μόλις διαπίστωσα ότι το τικεράκι εγκυμοσύνης που έχω βάλει τα έπαιξε...Και όχι τίποτα άλλο αλλά σκυλοβαριέμαι να το αλλάξω..........Τέλος πάντων...

Φιλάκια πολλά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εια σας κοριτσια !καιρο εχω να μπω ε?εμ πως να προλαβω που δεν εχω σηκωσει κεφαλι η κακομοιρα αφου στο ξαφνικο και ενω ειμαστε κλεισμενοι μεσα ολο λογω κρυου η μικρη κοπανησε μια καραμπινατη γαστρεντεριτιδα με εμετους 2 μερες με πυρετο 2 μερες και με 5 μερες διαροια...και στο καπακι που αρχιζουμε να παιρνουμε ανασα να σου κολαει και ο μεγαλος με τα ιδια ακριβως σημερα ευτηχως ειμαστε καλητερα τερμα ο πυρετο;ς τερμα και οι εμετοι....αφηστε δεν προλαβαινω να σιδερωνω να πλενω να μαζευω τοσες στοιβες ρουχα που βγηκαν off ωαπο εμετους διαροιες κτλ...μεγαλη ταλαιπωρια...ευτηχως σημερα ειναι πολυ καλητερα το ξεπερασαμε και αυτο.....φιλια σε ολες

mamys love

Platinum Boarder

Απαντήσεις: 748

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα απο τον συννεφιασμενο Πυργο..περιμενουμε παλι καταιγιδες...σημερα πηγε ο Νικος να του στεγνωσουν το αμαξι και αυριο θα παει στην Οpel να δουν γιατι αναβουν τα φωτακια των αεροσακων...καλα να ειμαστε..μεχρι στιγμης 500ευρω μας ειπαν...αχ βαχ!!!ο αλεξ ειναι σχολειο...ο μπεμπης κοιμηθηκε σερι αμην..κοιμηθηκαμε ολοι μαζι....σε εσν αδωματιο ολη η οικογνεια..βασικα εσπασε ο καυστηρας χυθηκε το πετρελαιο και ειμαστε ευτυχως με τα κλιματιστικα...

ελπιζω σημερα να μην πλημυρισσουμε παλι....καλη σας μερα και φιλακια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια τι κάνετε?

Σημερα θα πάμε στον γιατρό για να δούμε αν θα μας φτιάξει την καρτέλα για τα εμβόλια..

Επίσης δυστυχώς η εγκυμοσύνη μου δεν πήγε καλά και τελειώσε το θέμα απο εκεί..

Φιλάκια πολλά! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!!βροχη και κρυο....τι να σας πω τρελα ο καιρος!!!!!!!γιατι βρε ελευθερια μου τι εγινε?πολυ στεναχωρηθηκα,ελπιζω και ευχομαι ενα νεο σπορακι συντομα στην κοιλιτσα σου...........δεν ξερω τι αλλο να πω...λυπαμαι....ανθη αυχενικη ποτε εχεις?αληθεια τι θα ηθελες ?περα απο το να ειναι γερο παιδακι....βικη με εβαλες σε πειρασμο αλλα τελικα γλυκο δεν εκανα μαλλον αυριο ενα μπραουνις θα το φτιαξω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...