Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες 2008 - Νο 17 - Και ξανά προς την δόξα τραβά!


Recommended Posts

bikaki ti na pw...ουτε κ ο αλεξ μας παιδεψε με ξενυχτια...μονο νεογεννητος...η παιδιατρος ειπε οτι υπαρχει πιθανοτητα να πειναει η να ποναει...σημερα ειμαι μοναχουλα...θα φροντισω τον αλεξανδορυκο μου...αααα!!την τριτη ερχεται η μαμαμ....γιουπι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 778
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ θα σου έλεγα να δοκιμάσεις να του δώσεις γαλατάκι. Πιστεύω πως πεινάει, αλλά και να μην πεινάει σίγουρα θα πιεί λίγο και μετά θα κοιμηθεί πιο ήρεμο.

Εμένα τα παιδιά μου όταν ξυπνάγανε το βράδυ, έδινα κατευθείαν γάλα και ηρεμούσαν.

Βικάκι ωραία η χθεσινή παράσταση, αλλά και η σημερινή.

Σήμερα είδαμε τον «τζιμ το τζιτζίκι» του Ευγένιου Τριβιζά. Καλό ήταν αλλά το χθεσινό ήταν όλα τα λεφτά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mirlitsa ακομα κ σε αυτη την ηλια που ειναι τα δικα μου τους εδινες γαλα?και εγω πιστευω οτι πειναει..να ποναει καθε μερα αποκλειεται..θα δοκιμασω σημερα και θα σας πω αυριο..δεν αντεχω αλλο ξενυχτι ουτε νεογεννητο να ειχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

9 μηνών δεν είναι και μεγάλο, εμένα και τα 2 στην ηλικία αυτή ακόμα ξυπνάγανε. Πίνανε το γαλατάκι τους και αμέσως ύπνο.

Σίγουρα πεινάει και ξυπνάει...

Το κάθε παιδάκι είναι διαφορετικό και έχει διαφορετικές ανάγκες.

Πρίν το γαλατάκι τι τρώτε για βραδινό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

to βραδινο γευμα ειναι γαλατακι κ δεν πινει πολυ...λετε να το κανω?.?μακαρι να πιασει και να κοιμομαστε σαν ανθρωποι...θα σας πω αυριο νεα!!ο αλεξανδρος ψηνεται στον πυρετο κ τον εχω εδψ διπλα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου!

Έχω κέφια γιατί αύριο δε δουλεύω! Χτες πήγα σινεμά με τον άντρα μου και η ταινία μας άρεσε πολύ. Σήμερα ανάψαμε τζακάκι και χουχουλιάσαμε γιατί κάνει και ψοφόκρυο και αύριο ΔΕ ΔΟΥΛΕΥΩ!!!! Τι καλά! Έχω λοιπόν πολλά κεφάκια!

Στυλάκι ε;;;Να'σαι καλά για τα καλά σου λόγια!Άστα βρε Βάσω μου και για να είμαι σε αυτά τα κιλά το παλεύω συνέχεια. Δυστυχώς δεν είμαι από τους τυχερούς που τρώνε το καταπέτασμα και είναι αδύνατοι..Να φανταστείς έχω ήδη πάρει 2,5 κιλά χωρίς καταχρήσεις. Με γιαούρτια, φρούτα και ένα κανονικό φαγητό (προς μεγάλη μερίδα) το μεσημέρι...Δεν πειράζει όμως..Ας είναι γερό το νινί. Μου τη δίνει όμως που σε κάθε επίσκεψη στο γιατρό με ζυγίζουν λες και είμαι μοσχάρι.....Ουφ.....

Γεια σου Βικάκι;; Σιδέρωσες;;; Εγώ δεν έχω θέμα με το σίδερο. Μου αρέσει. Τα πουκάμισα όμως τα δίνω σε καθαριστήριο. Είναι πολύ σημαντικό που έχεις δίπλα σου ανθρώπους που σε στηρίζουν!

Άσπα μου μπορεί να με επηρεάζει η Παρασκευούλα! Ευεργετική μέρα!!!!Περάσατε όμορφα στο θέατρο ε;; Η παράσταση που λες είναι για μεγάλα παιδάκια;;

Τόνια μου περαστικά στον Αλέξανδρο..Πάντως είναι πολύ σπαστικό που αρχίζουν οι ιώσεις με το που πηγαίνουν παιδικό.....Όσο για τον Απόλλωνα που ξυπνάει δοκίμασε να του δώσεις γάλα που λες. Ξυπνάει και κλαίει για ώρα;; Δεν ηρεμεί;; Ο Πάνος όταν ξυπνούσε δεν έκλαιγε και δεν του έδινα γάλα. Λίγη παρεούλα και ξανακοιμόταν..Κάθε παιδάκι έχει τα δικά του!

Αυτάααα! Πάω να κοιμηθώ! Ελπίζω να τα καταφέρω γιατί σήμερα ξύπνησα στις 12

:shock::shock:

Φιλάκια πολλά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας!!!!!!!!!ζεστο καφεδακι και αγκαλιτσες με τα ζουζουνια μου εχει το προγραμμα για το πρωι και λιγο αργοτερα φαγακι ,ε!και λιγο πιο μετα μαθημα οδηγησης που παρεπιπτοντως τα παω πολυ καλα........για να δω στα παρκαρισματα θα εξακολουθω να τα πηγαινω καλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες καλη εβδομαδα να εχουμε....

περασα ενα πολυ ομορφο σκ το σαββατο βολτουλα κ εχτες ολη μερα κ μονη κ με το χαρη....

ωραια τα σκ αλλα τελειωνουν τοσο γρηγορα :(:(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες :!::!::!:

Μολις ηρθα στην υπεροχη δουλεια μου για να βγαλω το μεροκαματο ;)

Ξυπνησα με τρελο συναχι και λιγουλακι πυρετο αντε να δω πως θα παει :?:?:?

Ο μικρος επιτελους ειναι καλα πανε οι διαροιες που ειχε :D

Στον παιδικο ομως δεν θα τον στειλω ουτε αυτη την βδομαδα.............

Ασπακι καλοπερασατε ε :?:

Και εγω ολο λεω να τον παω τον μικρο η θεατρο η σινεμα αλλα εμεινα στο λεω

να δω ποτε θα το βαλω στο προγραμμα.............

Βικαρα πως τα περασες μονη σου :?:

Ο χαρης περασε καλα :?:

Τονια περαστικα στον Αλεξανδρο τωρα δυστυχως με τον παιδικο θα εχεις και αυτα..........

Φανη τρελη οδηγαρααααααααααααααααααααα :!::!::!::!::!::!:

Ανθη μου σημερα αραχτη ε :?:

Οτι καλυτερο......οσο για τα κιλα μην αγχωνεσαι θα γεννησεις και ολα θα φυγουν............

Αααααα και εχε το νου σου απο σημερα περιμενω περιοδο οποτε πλησιαζουν οι μερες που θα σε ζαλιζω :lol::lol::lol::lol:

Αυταααααααααααααα..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!!!τι κανετε?εμεις καλα...ειμαι τοσο χαρουμενη!!!ο αλεξανδρος ειναι μια χαρα οποτε αυριο θα ξαναπαει σχολειο..εκλαιγε σημερα που δεν τον στειλαμε..επισης εγκριθηκε η αποσπαση του νικου να ερθει να δουλευει εδω στον πυργο..δουλευε ζαχαρω κ εκανε καθε μερα 73 χιλ...τελειθααααα!!

τελικα του απολλωνα του εδωσα γαλα αλλα αυτος τον χαβα του..μας ξυπνησε αρκετες φορες..οταν ξυπναει κλαει του βαζουμε πιπιλα κ μετα ξανακοιμαται...υπαρχουν φορες που συνεχιζει να κλαει κ εαν τον παρουμς αγκαλια ξανακοιμαται..δυστυχως τα παιδικα δωματια ειναι στην αλλη πλευρα του σπιτιου οποτε κανουμε καθε μερα γυμανστικη χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βαρεθηκα ειμαι απο την ωρα που ηρθα στο internet εχω δει τα παντα

εχω σαλταρει τελειως δουλεια μηδεν και δεν περναει η ωρα............

Αλλες 2 εμειναν αλλα νιωθω πως δεν θα ερθει ποτε η ωρα να φυγω αυτο το απογευματινο με σκοτωνει...............

Τονια τι ωραια νεα για τον αντρα σου μπραβο :)

Οσο για τον μικρο μαλλον του αρεσει να σας βασανιζει και να σας κραταει σε φορμα :lol:

αΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ ΒΑΡΙΕΜΑΙ..............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax τονάκι μιλήσαμε στο Facebook αλλά δεν ήξερα ότι έχεις άρρωστο τον μικρό! :oops: Περαστικά! Τωρα για το γάλα που λες εγώ θα το δοκίμαζα μπορεί να πεινάει ο μπεμπούλης! :roll:

Μπράβο για την μετάθεση του άντρα σου, τι καλά δεν θα ταλαιπωρείται ο άνθρωπος! :D

Ασπάκι τέλεια θα ήταν στο θέατρο ε? :D Τι ωραία που πηγαίνετε και διασκεδάζετε! :D

Φιλενάδα πως ήταν το βράδυ σου χωρίς τον Χαράκη στο σπίτι? Πέρασε καλά? Τι σου είπε :?:

Ανθή μου χαίρομαι που έχεις κεφάκια, ελπίζω να απόλαυσες σήμερα την μέρα σου με τον μικρό! :D

Μια χαρά θα τα πας και στο παρκάρισμα Φανή μου! Καλό μάθημα!

Βασούλα μου περαστικά σου βρε συ ελπίζω να μην σε ρίξει! :YMHUG:

Εμείς καλά είμαστε, ήρεμα γενικά, έχει καλό καιρό, δεν θα βγούμε όμως σήμερα, μάλλον θα τον πάω αύριο στις κουνιες γιατι θα έχει πολύ καλό καιρό.. :D

Χθες βγήκαμε οι τρεις μας πήγαμε σε καφετέρια και μετά πηγαμε και φάγαμε κρέπες.. :@):@) καλά περάσαμε..

Φιλάκια κορίτσια!! :x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hI girls.... :D:D:D:D

Κρύοοοοο τσουχτεροοοοοο αχχχ!!!!

τσάκισα κάτι ωραία σουβλακια κ τωρα κάθομαι τζακάκι...

Τόνια μου μπραβο για τον αλεξ,θα το χαρηκε που ξαναπηγε σχολειο,κ μπραβο για το νικο να μην τραβιετε ετσι καθημερινα...

Βασω ξεκίνα το πλέξιμο στη δουλεία να περναει η ωρα... :lol::lol::lol:

ερακι μου πως τα πας??εγω σαββατο βραδυ βγηκα με το που τον αφησα πηρα ενα ζορι αλλα μιλαγαμε στο τηλ τον ακουγα καλα κ ηρεμησα κ εγω,βγηκα κ τη κυριακη τι μεσημερι ;););) κ μετα πηγα κ το πηρα το απογευμα κ συνεχισαμε τις βολτες μας...

θελω χιονια :D:D:D:D το χαβα μου εγωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τσάκισα κάτι ωραία σουβλακια κ τωρα κάθομαι τζακάκι...

:shock::shock::shock:=p~=p~=p~=p~=p~=p~=p~=p~=p~ [smilie=banghead.gif] [smilie=banghead.gif] [smilie=banghead.gif] [smilie=banghead.gif] [smilie=banghead.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια;;; Εγώ είμαι καλά και η αργία σήμερα ήταν λουκουμάκι! Πήγαμε βόλτα στο mall γιατί το κρύο δεν επέτρεπε να πάμε και πουθενά αλλού και ψώνισα ρουχαλάκια μια που πλέον μόνο κολλάν φοράω. Τα παντελονάκια μου δεν κλείνουν στην κοιλίτσα..Νωρίς νωρίς αυτή τη φορά. Σιγά σιγά πρέπει να το πω και στη δουλειά γιατί με βλέπω να γίνομαι ρεζίλι. Στάνταρ θα με ρωτήσουν όπου να' ναι τα παιδιά αν είμαι έγκυος..Μετά πήρε η μαμά μου τον Πάνο και την ανιψιά μου να τους ψωνίσει αποκριάτικες στολές. Ο Πάνος δήλωσε κατηγορηματικά ότι δε θέλει να βάλει καμία στολή και ότι θέλει να είναι με τα ρούχα του. Προσπάθησαν να του φορέσουν 2-3 στολές και αυτός μόνο που δεν τις έσκισε από τα νεύρα του :shock::shock::shock: Έχει άποψη...Κρίμα και ήθελα τόσο πολύ να τον ντύσω...Βρήκαν και μια τέλεια στολή Μπομπ μάστορα και δεν την ήθελε με τίποτα :(:(:(:( ..........

Φανή μου σε λίγο καιρό θα έχεις το δίπλωμα στα χέρια σου και θα είσαι μέσα στις βολτούλες με τα παιδάκια σου!!! Καλά έκανες και το πήρες απόφαση. Μεγάλη υπόθεση να ξέρεις να οδηγείς!

Βάσω μου λογικό να βαριέσαι άμα δεν έχετε δουλίτσα...Πώς είσαι;;; Καλύτερα ή ακόμα έχεις συναχάκι;Πρόσεχε να μην πολυπλησιάζεις το Δημήτρη..Όσο είναι εφικτό βέβαια...

Βίκυ μου είδες που τσάμπα ανησυχούσες;; Και εσύ πέρασες όμορφα και ο Χάρης σου! Με αυτά τα σουβλάκια πάντως...με κατέστρεψες....Κοντεύω να βγάλω γιαούρτι από τη μύτη..Θέλω σουβλάκια και πίτσες.......:lol::lol::lol:

Έρη μου κι εσύ με κατέστρεψες με τις κρέπες που χτυπήσατε!!! Ζηλέυωωωωωωωωωω...Δε μας είπες όμως, πώς είναι το σύστημα με τις εγκυμοσύνες εκεί;; Δεν έχεις δικό σου γυναικολόγο που σε εξετάζει κάθε μήνα;; Χοριακή γιατί δεν έκανες;;;;Όταν είναι να γεννήσεις σε ξεγεννά όποιος να' ναι;;; Μπορεί στην Ελλάδα οι γιατροί να είναι κάπως πιο υπερβολικοί αλλά δε θα άντεχα να μην κάνω υπέρηχο κάθε μήνα...Για πες..Πώς είναι εκεί τα πράγματα;;;

Τόνια μου πολύ όμορφα τα νέα σας! Και ο μικρούλης σου (ο μεγάλος σου δηλαδή..) είναι καλά και ο αντρούλης σου δε θα πρέπει να ξανακάνει τόοοσα χιλιόμετρα! Όσο για τον Απόλλωνα θα στρώσει, μην ανησυχείς. Κάνε υπομονή..Κάποια παιδάκια αργούν πολύ να στρώσουν στον ύπνο.....

Αυτά κοριτσάρες μου! Αύριο κανονικά δουλίτσα.....Ξενερώνω απίστευτα..Μου άρεσε πολύ σήμερα....

Φιλάκια πολλά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια ομορφα..

τι κανετε???το πρωι δεν μπορουσα να ξυπνησω απο το κρυο δραμα ηθελα να κοιμηθω μεχρι το μεσημερι...

ερη μου τι ειδα τις κουζινες τελειεςςς!!!

ανθη κ εγω το ιδιο θεμα εχω με το χαρη δεν του αρεσουν καθολου,βεβαια ουτε εμενα μ'αρεσουν οποτε το καταλαβαινω,φετος με εχουν κανει χρυση να ντυθω το σκεφτομαι οχι πολυ σοβαρα βεβαια 8-)8-)8-)8-)

που εισαστε υπολοιπες τσουπρες???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες καλη μας μερα :!::!::!:

Σημερα ειναι η τελευταια μερα στην δουλεια απο αυριο εχω αδεια και επιστρεφω

την Τριτη πρεπει να γεμισω τις μερες μου δεν προκειται να κλειστω μεσα στο σπιτι με

ΤΙΠΟΤΑ..............

Εγω το συναχι το παλευω ο μικρος ομως αρχισε βηχα το ενα αφηνουμε αλλο μας

ηρθε........του πηρα σιροπακι και ελπιζω να γινει καλα.........

Βικαρα σαν να ακουω την μανα μου και αυτη μου λεει παρε να πλεκεις για να περναει η

ωρα :lol::lol:

εχθες και εγω τσακισα κατι σουβλακια μουρλια μαζι με τον μικρο :@):@):@)3:-O:?:3:-O3:-O

κατα τα αλλα θελω να χασω και κιλα............

Ερη τι λεει ολα καλα :?:

Τι κουζινες κοιτας :?: Για το σπιτι :?:

Ανθη μου καλοπερασες τωρα στρωσου στην δουλεια ;)

Ααααααα σημειωση περιοδος ακομη γιοκ απο εχθες περιμενω αλλα ουτε πονους εχω

ουτε πρηξιμο ουτε τιποτα.......βρε λες :?::?::?:

Για να πω την αληθεια πριν καμια βδομαδα εκανα ενα τεστακι απο αυτα που πηρα αλλα

εδειξε αρνητικο.......να δω ποσες μερες θα κανει να μου ξαναερθει.........

Ασπακι μου φτανει καλε τοσο δουλεια παρατησε τα ολα και ελα στην παρεας μας ;):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΑΧΑΧΑΧ ειδες που ολοι δρομοι οδηγουν στο πλεξιμο,μην χανεις ωρα ξεκινα :lol::lol::lol::lol:

τι ωραια που θα ηταν τωρα να ημασταν στην αραχωβα 8-)8-)8-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μμμμμμμμμμμμμμμμμ Αραχωβα................και φυσικα να πλεκουμε διπλα σε

ενα τζακι μμμμμμμμμμμμμμμμ τελειααααααααααα :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπεραααα περα ως περα..τι κανετε?εγω σημερα ειμαι μια χαρα...πηγε ο αλεξανδρος σχολειο και γυρισε πτωμα στην κουραση χαχαχ....επισης ηρθαν κ οι ειδικες δυναμεςι δηλ η μαμαααααα!!!!τελειααααα!!!

κοριτσια ακουστε να γελασετε..εχθες το βραδυ βρηκαμε ευκαρια με τον νικο να το γλεντησουμε λιγακι... ;) εκει που απλαυσαμες ο ενας τον αλλον,παω τουαλετα εγω(εχουμε μεσα στο δωματιο μας) κανω ετσι στην τραπεζαρια τι να δω...ο αλεξανδρος κρυμμενος στην γωνια με κατεβασμενο το κεφαλακι...εγω ημουν τσιτσιδηηηηη...εβαλα γρηγορα το μπουρνουζι κ του λεω αγαπη μου τι θες/εσενα μαμουλα...απανταει..του λεω η μαμα εκανς μπανιο πηγαινε τωρα να κανεις νανι...ενιωσα τετοια ντροπηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου,

Τονάκι μην αγχώνεσαι έτυχε βρε, ούτε που θα το θυμάται το παιδι!

Έβαλα στο γκρουπ που έχω στο φεις, εκεί που έχω τις κουζίνες και σηκώνω συνταγές, σας έβαλα μέσα λοιπόν, την Βάσω, την Ανθή και την Φανούλα. Τόνια μου δεν μπόρεσα να σε βάλω μάλλον σε είχα βάλει και βγήκες και δεν μπορώ να σε βάλω μόη μου αν βγείς..

Ανθή μου θα σου γράψω αργότερα για το εδώ σύστημα με τις εγκυμοσύνες.

Σημερα έχει πολύ καλό καιρό και θα πάμε βόλτα με τον μικρό, θα φάμε και έξω το μεσημέρι.. Φιλάκια πολλά, θα τα πούμε μετά! :x:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...