Μετάβαση σε περιεχόμενο

Για τις απανταχού ζουμερούλες!


Θέλω να γίνω μαμά

Recommended Posts

Καλημέρα τσούπρες!!!!!!! Τι κάνετε???? Πώς είστε?????

Λοιπόν.... επειδή το έχω παραχ@σει και τρώω του κόσμου όόόόόλες τις σαβούρες!!!!! Κι επειδή δεν πάει άλλο….. από σήμερα τα κεφάλια μέσα & γράφω οτιδήποτε θα τρώω μπας κι αρχίσω να προσέχω…… τις ατασθαλίες μου!!!!! Δίαιτα δεν κάνω (είμαι μια ζωή λιχούδα!!!!!) τουλάχιστον ας τρώω όσο περισσότερο γίνεται υγιεινά!!!!! Είμαι σταθερή στα 97 κιλά!!!!! Στόχος μου σε 1η φάση -10!!!! Εννοείται πως περιμένω σχόλια-συμβουλές-κατσάδες…… για να δούμε……

Σήμερα σαβούριασα τα ακόλουθα:

Πρωινό:

2 τοστ γαλοπούλα-τυρί τοστ-ketchup

1 κούπα χαμομήλι (2 κ.γλ.ζάχαρη μαύρη)

1 ποτήρι παγωμένο γάλα 1,5% λιπαρά

Δεκατιανό:

1 φραπεδάκι γλυκό με γάλα

Λίγη φρουτόκρεμα του μπόμπου

Μεσημέρι:

1 παπουτσάκι μελιτζάνα + 1 αυγό-μάτι + 1 χωριάτικη + 3 φέτες ψωμί

Απόγευμα:

1 κούπα χαμομήλι (2 κ.γλ.ζάχαρη μαύρη)

1 γάλα-κακάο 500μλ. άπαχο

Βράδυ:

4 ντακάκια (παξιμάδια) με φέτα milner και λαδάκι

1 ποτήρι παγωμένο γάλα 1,5 %λιπαρά

Τρώω συνέχεια ή είναι ιδέα μου???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 327
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

:lol::lol::lol:

Πιπιτσα μου απλά τρως πολύ μ- αμυλο κ δεν κανει...γαλα κακαο...Καλυτερα μονο τσαγακι..

Οχι πως εγω τα παω καλύτερα αλλά λεμε τωρα!!!!

:lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!

Εγώ αρρώστησα, δεν ξέρω τι έπαθα, στα καλά καθούμενα ανέβασα δέκατα, πονάω παντού, ζαλίζομαι, ένα μαύρο χάλι είμαι. Ξάπλωσα, πήρα ντεπόν και έπεσε ο πυρετός, αλλά γενικώς είμαι λίγο χάλια. Εν τω μεταξύ, μάλλον μου ήρθε και η περίοδος, λέτε να έχει σχέση;

Πόπη, χι χι, όχι βρε, γιατί λες ότι τρως συνέχεια; Είσαι πολύ αυστηρή με τον εαυτό σου! :P

Θα μπορούσες το πρωί να φας ένα τοστ και να παραλείψεις την κέτσαπ (καλά βρε, κέτσαπ πρωινιάτικα;), να παραλείψεις το αβγό μάτι, να φας μία φέτα ψωμί αντί τρεις, να βάζεις λιγότερη ζάχαρη στον καφέ.

Μιχαέλα, μια χαρά σε βλέπω εσένα! Για πρώτη μέρα, τέλεια!!! Εννοείται ότι πάντα ζυγιζόμαστε πρωί, και αφού έχουμε πάει τουαλέτα!

Δίνω αναφορά για χτες:

Πρωινό: Ένα τσάι γλυκάνισο και ένα τοστ τυρί-λούντζα.

Δεκατιανό: Ένα σπανακοπιτάκι με φύλλο κρούστας και ένα τυροπιτάκι κουρού, σπιτικά και τα δύο.

Μεσημεριανό: Μια μικρή χοιρινή μπριζόλα, στο φούρνο με πατάτες + τριμμένο καρότο σαλάτα.

Απογευματινό: Ένα κομμάτι κρεμ καραμελέ δικής μου κατασκευής.

Ένα μανταρίνι και μία μπανάνα.

Βραδινό: Ένα κρύο σάντουιτς με ψωμί με προζύμι, τυρί και λούντζα + το καρότο που περίσσεψε απ' το μεσημέρι.

Ένα γιαουρτάκι (περίπου μισό κεσεδάκι), με μέλι και καρύδια.

Φαίνονται πολλά, αλλά δεν είναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να πω τι εφαγααα εχες τιποτα ολη μερα μονο ορο και εμετο...εβγαλα κιολας...

σημερα τιποτα ολη μερα και το απογευμα λιγα μακαρονια με κιμα...για βραδυ δεν ξερω ακομα να θα φαω χαλια το στομαχι...τουλαχιστον θα βοηθησει να χασω κανα γραμμαριο χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε συ Εύη, πρόσεχε! Ο ίλιγγος είναι ύπουλο πράγμα. Μη μένεις συνέχεια νηστική, γιατί θα γίνουν χειρότερα τα πράγματα.

Πάθαινα κι εγώ παλιότερα ιλίγγους, αλλά όχι τόσο έντονους όσο εσύ, οπότε έχω μια ιδέα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννα μαρια ελα να κανουμε παρεα.......κ εγω σημερα χαλια...η μυτη τρεχει,τα ματια τρεχουν,το κεφαλι μου ποναει,τα χειλια μου εσκασαν κ δεν εχω κουραγιο να παρω τα ποδια μου...ευτυχως δεν εκανα πυρετο......

η αληθεια για το πρωινο ζυγισμα το ηξερα...αλλα το κατουρημα ομολογω πως οχι :lol::lol::lol:

πιπιτσα οπως ειπε κ η αννα μαρια μπορεις να αφαιρεσεις μερικα απο αυτα που τρως...σιγα σιγα,κατι λιγο καθε μερα θα δεις οτι δεν θα σου φανει..κ εγω καπως ετσι το φιλοσοφησα κ νομιζω πως ειναι μια αρχη.

ευη εσυ οπως πας θα τρως κ θα χανεις κιολας...δεν ειναι κ οτι καλυτερο να ξερνοβολας....τα θυμασαι αλλωστε περυσι τετοιο καιρο πως ειμασταν....ωχ αμαν αμαν....βλεπω τωρα την συννιφαδα μου που ειναι εγκυος κ κανει εμετους κ θυμαμαι τα περσινα τα δικα μου...

ας δωσω την σημερινη μου αναφορα...αρκετα καλη θα ελεγα...θα μου πειτε κ εσεις....με το χερι στην.......κοιλια :lol::lol::lol::lol::lol:

πρωι: 1 τοστ με κασερι κ μισο αχλαδι (ηταν μεγαλο...το αλλο μισο το εφαγε η μπεμπα :) )

μεσημερι: 5 φιστικς με ρυζι κ λιγες τηγανιτες πατατες (εεεε μια μικρη παρασπονδια)

απογευμα: 1 χαμομηλι κ 2 μηλα :shock::shock::shock: (ωωω ναι δυο :D:D )

βραδυ: 1 μπολακι σουπα με δυο γουβαρλακια κ χωρις ψωμι

εεεεε τι λετε;καλα δεν ηταν....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαέλα, μια χαρά σε βλέπω!!!

Καλά, έτσι όπως έγραψες τα φιστικς, με το που το είδα λέω "καλά, φυστίκια έφαγε για μεσημέρι;". :lol::lol: Πώς τα έφτιαξες, τηγανιτά ή στο φούρνο;

Τις πατάτες δεν πειράζει, σου τις συγχωρούμε!

Γιουβαρλάκια ε; Γιάμ!!! Αχ να είχα λίγα! Αύριο θα βάλω τον άντρα μου να φτιάξει κοτόσουπα αβγολέμονο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α.μ. δυστυχως στο τηγανι...γιατι δεν αρεσουν στον αντρα μου στο φουρνο...γινονται στεγνα...λεει....εδω κ λιγη ωρα εχω μπει στο πειρασμο να υποκειψω στα σπορια... :?:?:? να αμαρτησω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμένα έτσι έλεγε για τα σνίτσελ, αλλά τώρα τα προτιμά στο φούρνο!

Όχιιιιι!!!!!!! Μην αμαρτήσεις!!!!!!!! Απορώ τι βρίσκετε στα σπόρια. Εγώ τα σιχαίνομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααα τα σνιτσελ τα κανουμε παντα φουρνο...θα τα πασαλειψω καμια μερα τα φιστικς με λαδακι κ θα πω οτι ειναι στο τηγανι ;););) ....τσικι τσικι....γιατι βρε μια χαρα ειναι με την τβ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι βρε, έτσι να κάνεις! Κι εγώ τις πατάτες τις κόβω ροδέλες και τις βάζω αλειμμένες με λάδι στο φούρνο και γίνονται ακριβώς όπως οι τηγανιτές! Αν δεν του το έλεγα την πρώτη φορά, ούτε που θα το καταλάβαινε!

Οι ξηροί καρποί δε μ' αρέσουν καθόλου. Τρώω μόνο αλατισμένα αμύγδαλα, φουντούκια και σπάνια και κανένα καρύδι, αλλά σε συνδυασμό με κάτι άλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τί κάνετε ζουμερούλες μου?????

Ήρθα να γράψω τα χθεσινά...... έφαγα πολύύύύ λιγότερα...... προτίμησα τον ύπνο......

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ΠΡΩΙΝΟ: (μετά τις 12.....)

-Γάλα 1,5% λιπαρά με chocο-pops

-1 σοκοφρετάκι υγείας

-Λίγη φρουτόκρεμα μπόμπου

ΜΕΣΗΜΕΡΙ: (καλάάάά...... είχε πάει 5 το απόγευμα!!!!)

-1 μερίδα αρακάς με πατατούλες+καρότα 2 κομμ. σπανακόπιτα εκ κατάψυξης (μόνο το φύλλο….. γέμιση λύσσα!!!!!!) και 3 φέτες ψωμί

-1 μπυρίτσα άνευ

ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ:

-1 2πλός ελληνικός καφές γλυκός με γάλα

ΒΡΑΔΥ:

-2 ποτήρια γάλα 1,5% λιπαρά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα καλο μηνα...εχθες τελικα δεν εφαγα τιποτα αλλο ρε γαμωτο ειναι δυσκολο με τοσο ανακατεμα να φας ουτε εγγυος πια..πφφφ Μιχαελααα δεν τα ξεχνω τα περσιναααα 6 μηνες πεθανααα με εμετους και υποθετα...εβλεπα στην τβ το κουταλι με τα φαγητα και ξερναγα που τα εβλεπα...σημερα πηγα να πιω λιγο γαλα αλλα με επιασε το στομαχι μεσημερι θα κανει η μανα μου πατατες γιαχνι και καλαμαρακια...ακομα δεν ξερω αν θα φαω θα δειξει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πόπη, μια χαρά σε βλέπω! Από τη μια μέρα στην άλλη μείωσες αρκετά την ποσότητα του φαγητού που τρως! Νομίζω ότι ένα από τα βασικά σου προβλήματα είναι ότι μαγειρεύεις πολλά φαγητά. Π.χ. είχες αρακά, είχες και σπανακόπιτα.

Εύη, άσε κι εγώ το πρώτο τρίμηνο έτσι ήμουν, έβλεπα διαφημίσεις με φαγητά στην τηλεόραση και ανακατευόμουν... Μήπως τα φαγητά που τρως είναι πολύ βαριά; Μακαρόνια με κιμά, πατάτες γιαχνί, καλαμαράκια... Κάνε μια ελαφριά σουπίτσα. Άσε, θυμάμαι εγώ όταν έπαιρνα χάπια για τον ίλιγγο, με έπιανε κατάθλιψη... Από όρεξη δεν το συζητάμε...

Δίνω αναφορά για χτες:

Πρωινό: Ένα τσάι γλυκάνισο και ένα τοστ με μαύρο ψωμί και τυρί.

Δεκατιανό: Τίποτα.

Μεσημεριανό: Λίγο σαργό ψημένο στο φούρνο με λαδολέμονο + πατατοσαλάτα.

Απογευματινό: Ένα τσάι βουνού με λίγο μέλι.

Μια φέτα ψωμί με προζύμι με βιτάμ, μέλι και τυρί.

Βραδινό: Ένα τοστ με μαύρο ψωμί και τυρί.

Μια κούπα ζεστό γάλα και μια φέτα ψωμί με προζύμι.

Πολύ ψωμί χτες, αλλά ήταν το στομάχι μου κάπως και δε σήκωνε και πολλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες, καλό μήνα!!

Όλο κάτι γίνεται ατές τις μέρες και δεν προλαβαίνω να γράψω... λοιπόν

Κυριακή

Πρωί:1 κουλούρι

Δεκατ.:1 μήλο 1 πορτοκάλι

Μεσημ.:Κοτόπουλο στήθος στα κάρβουνα 1 φέτα ψωμί σαλάτα παντζάρι

Απόγ.:1 φρέσκο χυμό πορτοκάλι 1 μήλο 1 αχλάδι

Για βράδυ δεν έφαγα τίποτα.

Δευτέρα

Πρωί:1 τυρόπιτα σπιτική 1 κούπα τσάι

Δεκατ.:1 αχλάδι

για μεσημέρι φάγαμε ότι είχε μείνει απο τις προηγούμενες μέρες δηλ. λίγα ρεβύθια λίγο κοτόπουλο στα κάρβουνα σαλάτα παντζάρι 1 φέτα ψωμί

Απόγ.:1 μπανάνα

Βραδ.:1 σαλάτα μπροκολο πατάτα 1 φέτα ψωμί

Τρίτη

Πρωί: 1 τυρόπιτα 1 κούπα τσαι

Δεκατ.: 1 μπανάνα

Μεσημέρι δεν έφαγα γιατί άργησε ο άντρας μου και φάγαμε μια και καλή κατά τις 7 κρέας κοκκινηστό και μακαρόνια+σαλάτα μπρόκολο

Αργότερα έφαγα και 2 αχλάδια

Αυτάααα!!!

Α Λένα τελικά δεν το έστρωσε... :(:( έριξε μπόλικο χιόνι κανα 2ωρο και μετά τίποτα....

Τα λέμε κοριτσάρες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια τι κάνετε???? Λοιπον αυτες τις μερες τα πηγα πολύ καλά...βασικά με πονούσε το στομάχι πολύ :lol:

Εκανα ομως μια, ε βασικά 2...παρασπονδίες!!! :lol::lol: Εφαγα 2 σοκολάτες!!!

Κατα τα αλλα ειχα φαει πολύ λιγα αυτες τις μερες...

Σημερα:

πρωι: τοστ με κασερι γαλοπουλα.

ενδοιαμεσο: ελαχιστα ποπ κορν (κερασα στους μαθητες μου κι εφαγα 2-3)

Μεσημεριανο: σαλατα με πατατα βραστη και παντζάρι.

Απογευματινο θα φαω σε λιγο 1 μηλο

και το βραδυ κοτοπουλάκι στο φουρνο με σαλάτα. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον....τα σημερινα μου

πρωι: 1φετα ψωμι με κασερι

μεσημερι: 1 πιατο φακη κ 1φετα ψωμι κ μισο μηλο κ μια σοκοφρετα(υγειας ;) )

απογευμα:την κορα του ψωμιου που αφησε η μεγαλη μου με οση μερεντα ειχε απομεινει πανω :lol::lol: (την ειχε γλυψει κ αφησε το ξερο), μισο ποτηρι καφε

βραδυ: 1 τοστ με κασερι

αυτααααααααα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πώς είσαστε κυρίες μου?????

Πάλι τις "μεγάλες ώρες" με βλέπετε..... αρμεξούλι γαρ....

Για πάμε....

ΠΡΩΙΝΟ:

*1,5 τοστ γαλοπούλα-τυρί τοστ-τοματούλα (το άλλο ½ το χτύπησε ο άντρας μου!!!!)

*2 ποτήρια γάλα 1,5% λιπαρά

ΔΕΚΑΤΙΑΝΟ:

*1 frappe γλυκό με γάλα

*Λίγη φρουτόκρεμα μπόμπου (δεν σας κρύβω........μιαααααμμμμμμ)

ΜΕΣΗΜΕΡΙ:

*1 μερίδα σπαγγέτι με τυρί τριμμένο (βρασμένο στο ζουμί του αρακά…… μιααααμμμμ!!!!!!)

*1 τοματίτσα με ελάχιστο αλατάκι χωρίς λάδι

*1 μπυρίτσα άνευ

ΑΠΟΓΕΥΜΑ:

*2 κούπες τσάϊ βουνού γλυκό

ΔΕΙΠΝΟ:

*1 σουβλάκι κοτομπέϊκον

*1 σοκολατούχο γάλα 1,5% λιπαρά (500μλ.)

ΤΟ ΣΚΟΤΩΣΑΑΑΑΑΑΑΑ.............. ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ????????

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Αναφορά για χτες:

Πρωινό: Ένα τσάι βουνού και μία φέτα ψωμί με προζύμι με βιτάμ και τυρί.

Δεκατιανό: Τίποτα.

Μεσημεριανό: Ένα πιάτο κοτόσουπα αβγολέμονο με κομματάκια βραστό κοτόπουλο, ένα ακόμα πιάτο μόνο σούπα (όχι γεμάτο) και μία φέτα ψωμί με προζύμι.

Απογευματινό: Ένα μικρό κομματάκι σοκολατίνα (επιτέλους τελείωσε).

Μια μπανάνα.

Βραδινό: Το ίδιο με το μεσημεριανό, μικρότερη ποσότητα και χωρίς το ψωμί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορτισάρες!

Χθες το βραδυ εφαγα τελικα λίγο κοτοπουλο στο φουρνο και κριθαρακι.

Σημερα το πρωι ενα τοστο κασερι γαλοπουλα.

Κερνουσαν στο σχολειο οποτε για ενδοιαμεσο το παρακανα κι εφαγα ενα κομματακι τυροπιτα και ενα κομματακι σοκολατινα :oops::oops::oops:

Το μεσημερι 2 κομματια πιτσα.

Για απογευματινο μαλλον φρουτο θα φαω και για το βραδυ...δεν εχω αποφασισει...Ισως δημητριακα??? :roll: Θα δειξει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το λοιπον.......

πρωι: 1τοστ με κασερι

μεσημερι: ενα πιατο γιουβετσι (η αληθεια ηταν αρκετο) με λιγη τυροσαλατα χωρις ψωμι

απογευμα: 1 καφε

βραδυ: ηδη απο νωρις εφαγα 1φετα ψωμι με κασερι...δεν νομιζω να φαω κατι αλλο...

γενικα σημερα απο το μεσημερι κ μετα ειμαι καπως....δεν τραβαει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αααααα καλάάά..... δεν τα σημείωσα όλα...... θυμάμαι ευτυχώς....... τος πάντων.....

ΠΡΩΙΝΟ:

Δεεεεεεεννννννν........ νάάάνι ως τις 12!!!!!!!!

Αργότερα λίγη φρουτόκρεμα του μπόμπου......

ΜΕΣΗΜΕΡΙ:

Πατατούλες βραστές σαλάτα (κρεμμυδάκι-άνιθο-λεμονάκι-λαδάκι-κρουτόν)

3-4 φρυγανιές

Λίγη φετούλα milner

ΑΠΟΓΕΥΜΑ:

Μισή μπανάνα-μισό μήλο

2 κούπες τσάϊ βουνού (2 κ. γλ. ζάχαρη μαύρη)

ΔΕΙΠΝΟ:

Μαρουλοτονοσαλάτα (μαγιονέζα-κρουτόν)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθερα για αυτοχαστουκισου..

μας δουλευει καλεεε..τι δουλεια εχεις εσυ στις ζουμερουλες;;;..ειδα τις φωτο στο φεισ...ναι ναι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...