Μετάβαση σε περιεχόμενο

Για τις απανταχού ζουμερούλες!


Θέλω να γίνω μαμά

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 327
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ρε αννα μαρια τι μας κανεις βραδυατικα...κ εγω το καημενο τρωω ενα τοστακι τωρα να ξεχασω την πεινα μου :(:(:(:( εφαγα ομως κ δυο σοκολατακια :D:D:D:D δεν αντεξα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας ζουμερες μανουλες!!!!!!!!

ειμαι κ εγω στο κλαμπ :lol: καλα περιττο να πω πως σας τρωω λαχανο ολες στα κιλα :lol: ειμαι μια βομβα ετοιμη να εκραγω :lol::lol::lol:

σαμανθακι εδω εισαι εσυ ε????λεω κ εγω μιση εγκυμοσυνη κ μονο ενα μιση κιλο????αλλα σε λαθος τοπικ εισαι...επρεπε να σαι στις απανταχου σκελετουλες!!!αφου εισαι κορμαρα :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα- μαρια Βαλτη εισαι καλε;;;;

απαπαπαπ...

εγω χτες δεν παρεκλεινα καθολου απο αυτα που σας ειπα...εφαγα μονο 2 μαρσμαλου το βραδυ γιατι μονο αυτα ειχα απο γλυκο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κούκλες!!!

Αννα Μαρία είπα ότι δεν θα διαβάζω όσα γράφεις και τώρα βάζεις και φωτόο??? :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Αυτά και αν είναι ακατάλληλο φωτογραφικό υλικό!!!! :lol::lol:

Λοιπόν τι εφαγα χθές

Πρωί : 1 κουλούρι 1 ποτηρι φυσικο χυμό πορτοκάλι

Δεκατ.: 1 αχλάδι

Μεσημ.: 3 κομμάτια πρασοπατατόπιτα,σαλάτα κοκκινη πιπερια ψητή, 4 ελιές

Απόγ.: 1 μήλο

Βραδ.: 1 κομμάτι πίτα,3 ελιές

Α ζυγίστηκα σήμερα και είμαι 900 γρ μείον. :D:D:D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Εγώ χτες τα πήγα αρκετά καλά σε σχέση με άλλες μέρες.

Έφαγα:

Πρωινό: Ένα τσάι γλυκάνισο και ένα τοστ με μαύρο ψωμί, τυρί και λούντζα.

Δεκατιανό: Ένα μπακλαβαδάκι τυλιχτό με αμύγδαλο. (προτίμησα να φάω το γλυκό πριν το φαγητό, έτσι ώστε να το κάψω. Ε; Με παραδέχεστε;).

Μεσημεριανό: Μια μικρή μερίδα κοτόπουλο με μανιτάρια και μπέικον σε κρασάτη σάλτσα + ρύζι + γιαούρτι + καρότο τριμμένο σαλάτα.

Απογευματινό: Μερικά αμύγδαλα ψητά, αλατισμένα.

Ένα μανταρίνι και μία μπανάνα.

Βραδινό: Ένα κομμάτι κοτόπιτα με φύλλο κρούστας και ένα καρότο τριμμένο σαλάτα.

Σήμερα που ζυγίστηκα έπεσα κάτω από τα 59, οι, 58.8 ήμουν, αλλά τουλάχιστον δεν υπήρχε πουθενά εννιάρι! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια σκέτη κολαση είσαι!!!!! :D Μου άρεσε η διακοσμηση σου... :D

Εγώ κοριτσια δεν θα γραψω τι έφαγα γιατι ούτε που θυμάμαι!!!! :D Με εχει πιάσει τρελλη λιγούρα...με πονάει και η κοιλιά αστα να πάνε!!! Πού θα πάει θα την αρχισω την άτιμη τη διαιτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηρθα για την χθεσινη αναφορα... :D:D:D λοιπον

πρωι: 1 τοστ τυρι-ντοματα

μεσημερι: 2 πιατα φακες με 2 φετες ψωμι κ τυρι :shock::shock::shock: (πινουσα κ εγινε κ νοστιμη η ατιμη)

απογευμα:τιποτα (κατεβηκαμε αγορα.οποτε ξεχασα ;) )

βραδυ: 1 μπολακι κοφτο μακαρονακι με τυρι ( ο αντρας μου φταιει που ηθελε να φαει τον τονο κ δεν ειχα λαχανο :D:D:D )

σε γενικες γραμμες δεν ηταν κ ασχημα :D:D:D

εγω λεω να ζυγιζομαι καθε κυριακη πρωι κ να δινω αναφορα...cu το βραδυ παλι για τα σημερινα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Να δώσω κι εγώ τη χτεσινή μου αναφορά:

Πρωινό: Ένα τσάι γλυκάνισο και ένα τοστ με μαύρο ψωμί και τυρί.

Δεκατιανό: Μια φέτα ψωμί με προζύμι.

Μεσημεριανό: Πληγούρι + καλαμαράκια + σαλάτα μαρούλι-κρεμμύδι-άνηθο.

Απογευματινό: Ένα μπακλαβαδάκι τυλιχτό με αμύγδαλο + ένα κομμάτι σοκολατίνα (κάποιος πρέπει να τα φάει...).

Ένα αχλάδι και μία μπανάνα.

Βραδινό: Ένα πιάτο πληγούρι με γιαούρτι + σαλάτα.

Όπως πάντα, είμαι αίσχος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολλες ερημιες βλεπω...κοπελιες :?:?:?:? λοιπον εχουμε κ λεμε....

πρωι: 1 φετα ψωμι με κασερι κ ενα καφε

μεσημερι: 1 πιατο ψευτομουσακα με τυρι (χωρις ψωμι)

απογευμα: 1 χαμομηλι

βραδυ: 1 τοστ με τυρι κ ντοματα

αυτααααα...καλα τα πηγα κ σημερα :D:D:D κ δεν εφαγα καθολου γλυκο ;);) ισως επειδη τα καταβροχθισαμε ολα τις προυγουμενες μερες κ τωρα δεν εχε τιποτα στο ντουλαπι :lol::lol::lol:

τελικα καταλαβαινω οτι οταν δεν υπαρχει γλυκατζουρα μεσα στο σπιτι δεν το ζηταω...αλλιως ψαχνομαι σαν την γατα γυρω γυρω κ ολο τρωω :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να ρωτησω??

Ξερετε κανενα συπληρωμα που να βοηθαει ωστε να μην κανεις κατακρατηση υγρων?

Ψαχνω να βρω κατι σε χαπακι οχι απο αυτα τα διαφημιζομενα γιατι ειναι και πανακριβα και ενα κουτι δεν φτανει το μηνα αλλα να κανει και κατι.Αν εχει δοκιμασει καμια κοπελα ας μας πει.Πηγα να βρω μυλοξυδο σε ταμπλετες αλλα δεν υπαρχει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!!

ινα δεν εχω ιδεα..

μωρη αννα μαρια!! :lol::lol::lol: τι ειναι αυτα που βαζεις??

μιχαελα (καλα θυμαμαι σισσι?) μια χαρα τα πηγες!

γιελιζ μια χαρα! μονο εγω βαζω αντι να χανω τετοια γουρουνα που ειμαι...

λοιπον, τα δικα μου

πρ: μια φετα ψωμι με ταχινι, 1 ποτηρι γαλα

δεκ: μισο μπολακι με βραστο καλαμποκι που αφησε ο αναστασης

μεσ: ενα πιατο κοτοσουπα κ 2 φετες ψωμι

απ: ενα τοστ

βρ: 2 μικρα κομματια μανιταροπιτα

μαλλον θα παω σε διαιτολογο γιατι απο μονη μου δεν το παιρνω αποφαση βλεπω..

αποφασισα οτι θελω να χασω 15 κιλα! :roll: να δω ποσα θα χασω τελικα

καλο βραδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!!!

Ινα και εγώ δεν γνωρίζω κάτι..

Λένακι μια χαρά σε βρίσκω.. και εγώ μόνο όταν πάω διαιτολόγο συμμαζεύομαι και χάνω πολλά κιλά...Θα συνεχίσω τώρα μερικές εβδομάδες έτσι και αν δώ ότι δεν χάνω με τον ίδιο ρυθμό θα αρχίσω και εγώ πάλι... όσο ναναι αλλιώς είναι να σε ζυγίζει ο διαιτολόγος αλλιώς εσύ.... :lol::lol::lol::lol:

Α επίσης μου έλεγε η φίλη μου ότι θα πάει ο αδερφός της σε ρυθμιστή βιοισορροπίας :roll::roll: η κάπως έτσι... δεν το συγκράτησα.. αυτος ,τελοσπάντων, λέει σου κάνει μια μέτρηση και βρίσκει την τροφή η την ομάδα τροφών που σε "πειράζουν" (δεν μπορείς να κάψεις-μεταβολίσεις σωστά) και το μόνο που έχεις να κάνεις (σε συνδιασμό με υγιεινή διατροφή) είναι να μην τρώς αυτό το συγκεκριμένο που σε πειράζει και χάνεις κιλά... το έκαναν λέει 2 φίλες της και έχασαν πολλά κιλά....της μίας της έκοψε τη ντομάτα και τα σταφύλια και της άλλης τα γαλακτοκομικά... :roll::roll::roll: εσείς γνωρίζετε κάτι?

Λοιπόν τι έφαγα χθές και σήμερα...

Χθές

Πρωί: 1 κομμάτι πίτα 1 χυμό πορτοκάλι

Δεκατ.: 1 μήλο

Μεσημ.: 1 γύρο κοτόπουλο σε πίτα με ντομάτα και πάπρικα (είχα κάνει ρεβύθια αλλά ο άντρας μου λύσσαξε να φάμε γύρο)

Απόγ.: 1 πορτοκάλι 2 μανταρίνια

Βράδυ.: 1 μήλο 1 αχλάδι (είχα τύψεις για τον γύρο) :lol::lol::lol:

Σήμερα

Πρωί: 1 κομμάτι πίτα (το τελευταίο) 1 χυμό πορτοκάλι

Δεκατ.: 1 αχλάδι

Μεσημ.: 1 πιάτο ρεβύθια 2 φέτες ψωμί σαλάτα μπρόκολο

Απόγ.: 1 μήλο 1 μανταρίνι

Βράδ.: 1 σαλάτα μπρόκολο 1 φέτα ψωμί

Αυτάαααα

Α εδώ πρίν απο λίγο άρχισε να χιονίζει... για να δούμε θα το στρώσει αυτή τη φορά?

Να έχετε μια τέλεια Κυριακή!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χιονιζει??????????? αααααααααα κ εγω θελω!!!!!

το ξερω αυτο που λες, για τα τεστ δυσανεξιας στις τροφες λες..

αλλοι λενε οτι εχει αποτελεσματα αλλοι λενε οτι ειναι μουφες :roll:

ε κοπελια κ εγω αν ειχες κανει ρεβυθια βρωμογυρο θα ετρωγα!! :lol::lol::lol::lol:

φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol::lol: καλε ξέρεις τι ωραία που είχαν γίνει τα ρεβύθια??

Τα έφσγε σήμερα όμως, δεν είχε άλλη επιλογη... φταίει μωρέ που τα έκανα σκέτα... του αρέσουν πιο πολύ με κρεατάκι!!!

Αχ ναι χιονίζει και βγαίνω κάθε τόσο στο μπαλκόνι να δώ αν συνεχίζει.... :lol::lol: μαρέσει πολύυυ το χιόνι!! Μακάρι να το στρώσειι!!!

Για το τεστ δυσανεξίας... και εμένα μούφα μου φάνηκε... θα δούμε... ζητάει και 50 ευρώπουλα/ επίσκεψη λέει...ο ρυθμιστής ισορροπιστής πώς τον λένε.... :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Εγώ όπως πάντα, η χειρότερη όλων...

Ίνα, δεν ξέρω καθόλου να σου πω γι' αυτό που ρωτάς.

Γιελίζ, κι ο άντρας μου έτσι, πολλές φορές κάνει σαν πεντάχρονο για να φάει κάτι...

Αυτό με τον ισορροπιστή λίγο γιαλαντζί μου φαίνεται.

Γράφω τις χτεσινές ντροπές:

Πρωινό: Ένα τσάι γλυκάνισο και ένα τοστ με μαύρο ψωμί, τυρί και λούντζα.

Δεκατιανό: Τίποτα.

Μεσημεριανό: Κανελόνια με κιμά, σάλτσα ντομάτας και λαδοτύρι + καρότο σαλάτα.

Απογευματινό: Ένα κομμάτι σοκολατίνα.

Βραδινό: Κανελόνια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεεεεεεεεερα....ινα ουτε εγω ξερω κατι...το μονο που ξερω κ αυτο γιατι η κουμπαρα μου που ειναι τωρα εγκυος,μιλησε με τον διατροφολογο ιατι στην πρωτης εγκυμοσυνη της ειχε πριστει παρα ππολυ...να φανταστεις φοραει νουμερο 38 παπουτσι κ τον τελευταιο μηνα αγορασε σπορτεξ ανδικα νουμερο 42 γιατι δεν εμπαινε σε κανενα....της ειπε λοιπον οτι ειναι καθαρα οργανικο κ τι παλι θα κανει,απλα αν δει κ πρηζεται να τρωει για 4-5 μερες λαπαδες κ ολα αναλατα....

γιεληζ αν το εστρωσε φυσα μηπως κ μας ερθει κ εμας κατιτις :lol::lol::lol::lol: εδω πολυ αερα κ κρυο.......μπρρρρρ κ δεν ειχαμε ρευμα απο τις 8 το πρωι μεχρι της 1....τον ηπιαμε :?:?:?:?

αυτος ο ρυθμιστης μηπως ειναι αυτος που εχει στην περαμο; πηγε μια φιλη μου που λες κ λεει οτι εκανε δουλεια...της βρηκε τι την πειραζει,τα εκοψε κ οντως εχασε κιλα...τυχαιο;δεν ξερω αλλα φανηκε η διαφορα επανω της....αν κ μου ειπε οτι ειναι λιγο δυσκολο γιατι της περιορισε αρκετα αλλα κατι εκανε τελικα...κ οντως ειναι 50 η επισκεψη,αν ειναι ο ιδιος που λεμε...

αναφορα το βραδυ....... :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gεια σας!

πρ: ενα μπολακι γαλα με δημητριακα

δεκ: μπισκοτακια :oops::oops: ηταν πολλα ουτε καν τα μετρησα :oops::oops::oops::oops::oops:

μεσ: κοτοπουλο στη γαστρα με κουσκουσακι

για τα υπολοιπα θα ενημερωσω το βραδυ!

γιελιζ το εστρωσε?

παντως αυτοι οι ρυθμιστες :P αποσο εχω ακουσει κοβουν τη μαγια το αλευρι ε αν τα κοψεια αυτα εννοειται οτι θα αδυνατισεις :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να'μαι κι εμενα!!!

Το πρωι έφαγα μιση τυροπιτα.

ενδοιαμεσο: ενα δαμασκηνο

μεσημέρι: σνιτσελ κοτοπουλο και μαρουλοσαλάτα

απογευματινο: προς το παρον τιποτα.

Το βραδυ μάλλον θα φαω λιγα δημητριακα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηρθα για την σημερινη αναφορα....το λοιπον

πρωι: εεεεεε....τιποτα :D

μεσημερι: χοιρινο λεμονατο με πατατες φουρνου,σαλατα,τυρι κ μια φετα ψωμι κ 1 σοκολατακι

απογευμα: εεεεεεεεε...τιποτα :D

βραδυ: τσιμπησα δυο πατατες κ 1 σοκοφρετα

τοσες μερες χωρις γλυκο...δεν αντεξα αλλο...το ειχα μεγαλη αναγκη :D:D:D

ααααα....κ ζυγηστηκα σημερα το πρωι....64,4...απο αυριο αρχιζω πλεον να προσεχω...πιο εντατικα αυτη την φορα....μεχρι το μαιο θελω να φτασω τα 60....ναι θα τα καταφερω...με λενε μιχαελα κ τρωω καλα :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ Μιχαελααα.αχ...μοιαζουμε στο φαγητο...σημερα εφαγα..

το πρωι...τιποτα

μεσημερι pljeskavica στο τζακι με πατατοσαλατα μουρλιαααα

απογευμα τιποτα

βραδυ 1 κοματι κεικ..

απο ζυγισμα δεν εχω ιδεα..ζυγαρα δεν εχω σπιτι γιατι θα ανεβαινω καθε 3 και λιγο..αλλα να σας πω κατι...οκ θα ηθελα και εγω να ειμαι στα 60 κιλα ομως εχτες διαβαζα μια διασημη που γεννησε προσφατα και ελεγε το εξης....εφαγα 1 κοματι παστιτσιο για βραδυ και λιγο σοκολατα και θα κοιμηθω χωρις να το μετανιωσω...εεε οχι ρε κοριτσια δεν θα μετανιωσω ποτε..ολη μερα τρεχω και εχω μια απολαυση η οποια τις περισσοτερες φορες γινεται στο ποδι ορθια οκ 48 κιλα δεν θα ξαναγινω ποτε..αλλα δεν εχω κανενα να μου κρατησει τα παιδια να μου καθαρισει το σπιτι και να μου μαγειρευει και να εχω οοολο το χρονο να φτιαχνω πραγματα για τον εαυτο μου..οποτε οσο παρει χρονο ας παρει αμα χασω λιγο ακομα ας χασω...δεν εχω που δεν εχω δυναμεις αμα ειναι να λυμοκτονησω εε οχι...ο γιος μου καθε μερα μου λεει οτι ειμαι πανεμορφη ακομα και με το μαλλι κοτσο..ειμαι μανα και εχω σκοπο να κανω και αλλα παιδια...χολυγουντ μανα δεν θα γινω εε αμα πια...δεν κανω τιποτα..λενε τρεχω απο τα παιδια και αδυνατιζω...ξεχνανε να πουνε οτι δεν τρωνε ΤΙΠΟΤΑΑΑΑ τιποτα ομως....πφφφφ νευριασα με τις δηλωσεις που διαβασα..αυτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ γουρούνιασα σήμερα...

Μέχρι το απόγευμα καλά τα πήγαινα. Έφαγα το πρωί τοστ, το μεσημέρι σούπα αρνί με πατάτες, το απόγευμα μια μπανάνα και μια φέτα ψωμί σκέτη. Αλλά μετά... Μετά...

Έφαγα σπανακοπιτάκια, τυροπιτάκια, πίτσα και ένα κομμάτι κρεμ καραμελέ (δικής μου κατασκευής το γλυκό)... Ουφ... Κοντεύω να σκάσω... Νιώθω την κοιλιά μου να επεκτείνεται... :( :( :(

Εύη, η pljeskavica τι είναι;

Εγώ δεν υπάρχει περίπτωση να κάθομαι να φτιάχνω άλλο φαγητό για μένα. Κι αυτό το ένα που φτιάχνω, με το ζόρι και το τρέξιμο το φτιάχνω. Αλλά, όπως είπα και στην πρώτη μου δημοσίευση, θέλω να φτιάξω το πρόγραμμα της διατροφής μου. Να τρώω φρούτα, λαχανικά και να μην σκάω απ' τα γλυκά και τις χαζομάρες... :(

Πάντως εγώ, τρώγοντας έχασα τα έντεκα κιλά που έβαλα και μου μένουν άλλα δύο.

Τον ουτοπικό αριθμό των 55 κιλών δε νομίζω να τον ξαναφτάσω ποτέ μου... Αλλά δεν παύω να ελπίζω!

Κι εγώ θέλω να κάνω κι άλλα παιδιά! Δυο-τρία ακόμα, αλλά αγόρια αν γίνεται! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πού χαθήκατε βρε όλες; Χμ... Τι έγινε; Κάνουμε αταξιούλες; Εγώ προς το παρόν όχι χάλια! Θα δώσω αναφορά το βράδι ή αύριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εγω σημερα δεν τα παω κ ασχημα...σημερα το πρωι ανεβηκα στην ζυγαρια...με το που ξυπνησα...πριν φαω.. κ με εδειχνε 63.3....μα πως γινεται χθες να ημουν ενα κιλο πανω...μου λετε :?:?:? η αληθεια ειχα ζυγιστει αργα το απογευμα...οποτε μου αρεσει πιο πολυ το σημερινο...θα εχω λιγοτερα να χασω ;););) αρα θα πρεπει να ζυγιζομαι καθε κυριακη πουρνο πουρνο :lol::lol::lol:

το λοιπον....

πρωι: 2 φρυγανιες με βιταμ κ μαρμελαδα (σπιτικη)

μεσημερι: χοιρινο λεμονατο με πατατες (απο χθε),τυρι κ μια φετα ψωμι

απογευμα: για την ωρα τιποτα

βραδυ: μαλλον ενα τοστακι...

οχι κ ασχημα...για πρωτη μερα :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...