Μετάβαση σε περιεχόμενο

Για τις απανταχού ζουμερούλες!


Θέλω να γίνω μαμά

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 327
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημεριζω τις απανταχου μανουλες!!!

τι κανετε;;;

εγω καλα..απολαμβανω εναν καπουτσινο με γαλα λαιτ χωρις ζαχαρι και ενα σοκολατακι νουαζετα.

Να πω τι εφαγα σημερα...τιποτα μεχρι στιγμης..

ο μεγαλο ςμου γιος ξυπνησε με απιστευτη γκρινια..απαπαπ...και δεν προλαβα ουτε τον καφε μου να ποιω ουτε την φετα ψωμι με ταχινι που μου ετοιμασε ο καλος μου.

Για μεσιμερι εχω κοτοσουπα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια λοιπον ξεκινω χτες

πρωη μια λουκανικοπιτα(ημουν εξω και με εκαψε η ατιμη)

δεκατιανο μαιμουνακια haribo :lol:

μεσημεριανο 1 πιπερια γεμιστη και ντοματα και λιγη φετα

απογευματινο 1 κρεμα λαιτ

βραδυνο μαυρα μακαρονια με σαλτσα και γραβιερα και σαλατα μαρουλι

αυτα κοριτσαρες μου φιλια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας...γεια σας...λοιπον εχουμε κ λεμε....για την ωρα ;)

πρωι: 2 κομματια τυροπιτα...(αντε να τελειωνει γιατι θα φαω κ το ταπερ :lol::lol::lol: )

μεσημερι: μακαρονια με κιμα (κατι λιγα απο χθες) με τυρι κ χωρις ψωμι

απογευμα: ενα σοκολατακι (με κερασαν ε κ δεν μπορουσα να αρνηθω,ντροπη :lol::lol::lol: )

περιεργο αλλα ακομα δεν εχω κ πολυ ορεξη...λετε να με παει ετσι μεχρι το βραδυ :?:?:?:? εεεε τοτε το εχω σιγουρα το 9....δηλ 10!!! απο την γιεληζ........γιεληζ εισαι πολυ large...ευχαριστω :lol::lol::lol::lol:

αυτα......τα υπολοιπα αν υπαρξουν το βραδυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρες τι κάνετε???Εγώ όπως είχα πει θα ξεκινούσα τη Δευτερα αλλα με τον μικρο άρρωστο και τώρα κι εγώ ούτε που θυμάμαι τι τρωω κι αν τρωω!!!! :roll: Περιμένω και περίοδο και με εχει πιασει μια λιγουρα...σκεφτομαι τι να φαω αλλα ευτυχως απο γλυκα δεν εχω πολλά στο σπιτι.

Το βραδυ θα φτιαξω μακαρονάδα κι αυριο αρχιζω τη διαιτα μου!!!

Ειναι ευκολη αυτη που έκανα...βασικά δεν τρως οτι περιεχει αμυλο...μονο τοστ το πρωι και αν φας κατι με αμυλο καλυτερα μεσημερι και λίγο περπάτημα το απογευμα...Οποτε ας απολαυσα την μακαρονάδα μου για τελευταια φορά!!! :lol:

Δεν σχολιαζω οτι γραψατε γιατι τι να πρωτοπω????? :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφ, εγώ σήμερα είμαι ένα αίσχος... :( Είχαμε καλεσμένες και κάναμε με τη μάνα μου ένα σωρό πράγματα... Ευτυχώς κατάφερα και έδωσα στη θεία μου τη μισή σοκολατίνα και αρκετά από τα τυλιχτά μπακλαβαδάκια με αμύγδαλο, αλλά έχουν μείνει αρκετά... :( :( :(

Και τα λυπάμαι να μη φάω καθόλου και να τα πετάξουμε... Κρίμα είναι... :( Και μέχρι να έρθει άλλη επίσκεψη, αυτά θα μπαγιατέψουν για να τα κεράσω... Δε συντονιζόμαστε καλά με τις επισκέψεις...

Ουφ ουφ ουφ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα χθεσινα μου:

πρωι ενα κομματι κεικ

δεκατιανο ενα μηλο

μεσημερι γιουβαρλακια με 1 φετα ψωμι

απογευμα μηλο'

βραδυ τορτιγια με γαλοπουλα τυρι λαιτ ντοματα και μια κουταλια μαγιονεζα λαιτ.

Αυτααααααααα..................!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

να γράψω και εγώ γιατί σήμερα δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένη....

πρωινό: 2 brownies σπιτικα + καφε

δεκατιανο: 1 τοστ τυρί γαλοπούλα

μεσημεριανο: μιση ντομάτα + 2 ελιές + 2 φέτες ψωμί του τοστ + 1κουταλιά λάδι

απογευματινο-κυρίως γεύμα: 1 μπουτάκι κοτόπουλο ψητό+ λίγο ρυζάκι με καλαμπόκι

βραδυνο: 1 γιαούρτι + kellogs με μαύρη σοκολάτα

στο ενδιάμεσο μανταρίνια...........................

δεν ξέρω γιατί αλλά μου φαίνεται ότι όλη την ημέρα τσιμπολογάω..................................... :?:?:?:?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Τόνια, θέλεις να αλλάξουμε μενού; Το δικό μου είναι χάλια και πονάει και η κοιλιά μου...

Έλενα, αν πω εγώ τι έφαγα...

Αλλά δε γράφω ακόμα, γιατί όλο και κάτι θα ξαναφάω... :( Μάλλον κανένα φρουτάκι δηλαδή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Τόνια, θέλεις να αλλάξουμε μενού; Το δικό μου είναι χάλια και πονάει και η κοιλιά μου...

Έλενα, αν πω εγώ τι έφαγα...

Αλλά δε γράφω ακόμα, γιατί όλο και κάτι θα ξαναφάω... :( Μάλλον κανένα φρουτάκι δηλαδή!

ΑΧΧΧ ΓΙΑ ΠΕΣ, τι φτιάξατε? το νινι????????????????????? τι κανει??????????? σε εχασα στο fbook!!!!!πάνε οι παλιές καλές μέρες που μου κράταγε την μικρή η μαμά :lol::lol::lol::lol::lol: και εσύ ήσουν έγκυος και εγώ οχι :shock::shock::shock::lol::lol::lol::lol: θυμάσαι? Άντε βρε, όταν γεννήσω εγώ να ξαναμείνεις εσύ έτσι για να μην ξεχνιόμαστε :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::D:D:D:D:D:D:D:D:D

κορίτσια δεν βλέπω να γράφετε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια λοιπον ξεκινω χτες

πρωη μια λουκανικοπιτα(ημουν εξω και με εκαψε η ατιμη)

δεκατιανο μαιμουνακια haribo :lol:

μεσημεριανο 1 πιπερια γεμιστη και ντοματα και λιγη φετα

απογευματινο 1 κρεμα λαιτ

βραδυνο μαυρα μακαρονια με σαλτσα και γραβιερα και σαλατα μαρουλι

αυτα κοριτσαρες μου φιλια!!

Guzelina κοριτσάκι μου τι κάνεις? Που χάθηκες? Έπρεπε δηλαδή να ανοίξει θέμα για τα κιλά για να εμφανιστείς??? :lol::lol::lol::lol: Είσαι καλα? φιλάκια :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έφτιαξε η μάνα μου σπανακοπιτάκια, τυροπιτάκια και κοτόπιτα κι εγώ σοκολατίνα με πορτοκάλι και μπακλαβαδάκια τυλιχτά με αμύγδαλο. Αλλά επειδή θα ερχόταν και μια θεία που νηστεύει, κάθισε η μάνα μου και έφτιαξε και ελιόπιτες ρολό και χαλβά σιμιγδαλένιο, λες και δεν έφταναν τα σπανακοπιτάκια και τα μπακλαβαδάκια, και το πιο κορυφαίο είναι ότι η θεία δεν ήρθε!

Καλά, η σοκολατίνα όνειρο, δεν το συζητάμε, αλλά είναι πανδαισία χοληστερόλης. 250 γρ. βούτυρο, κρέμα γάλακτος στο γλάσο... Χάλια... Καραμέλωσα και φέτες πορτοκαλιού στο φούρνο και τη στόλισα!

Θα βάλω φωτογραφίες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντε, να γράψω τι έφαγα, αφού δεν ξανάφαγα τίποτα. Παίζαμε με τον Αντρέα και πέρασε η ώρα, με πονάει και η κοιλιά μου...

Πρωινό: Ένα τσάι γλυκάνισο και ένα τοστ με μαύρο ψωμί και τυρί.

Δεκατιανό: Έγλειψα το μπολ με το γλάσο σοκολάτας.

Μεσημεριανό: Κοτόπουλο μπουκιές με μανιτάρια, μπέικον και σάλτσα (όχι κρέμα γάλακτος) + ρύζι με λαχανικά.

Απογευματινό: (κρατηθείτε...) Ένα σπανακοπιτάκι με φύλλο κρούστας, ένα τυροπιτάκι κουρού, ένα κομματάκι κοτόπιτα με φύλλο κρούστας, ένα μπακλαβαδάκι με αμύγδαλο και ένα κομμάτι σοκολατίνα + ένα τσάι γλυκάνισο.

Βραδινό: Ένα σπανακοπιτάκι, ένα τυροπιτάκι και ένα κομμάτι κοτόπιτα.

Ουφ, ουφ και πάλι ουφ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aννα Μαρια με τον πονο μας παιζεις μου φαινεται θελω κι εγω σοκολατινα μου ανοιξες την ορεξη οχι οτι ηταν κλεισμενη βεβαια αλλα λεμε τωρα.................,ρε κοριτσια γιατι να μην μπορουμε να φαμε και να παχαι νουμε με το παραμικρο,θελω να φαωωωωωω,να πλακωθω στα γλυκα,στις σοκολατες,στα μεζεδακια και μετα ξυπνησα.............θελω να φαω μια φορα χωρις να εχω τυψεις γινεται;;μαλλον οχι,μονο στις εγκυμοσυνες μου ετρωγα σαν ζωο και γιαυτο και επερνα ενα σωρο κιλα,στον τριτο μου οταν ειχαμε παει διακοπες ειχα βαλει 6 κιλα σε μια βδομαδα :oops::oops:

τα σημερινα χαλια μου:

πρωι:γαλα με δημητριακα

δεκατιανο:ενα μπισκοτο,καφες

μεσημερι:μια μικρη μεριδα κρεατοσουπα,μια φετα ψωμι,σαλατα κουνουπιδι

απογευμα:ενα τρουφακι,καφες

βραδυ:εφαγα το γιαουρτακι μου ομορφα κι ωραια και μου λεει ο αντρας μου δεν πινουμε ενα κρασακι;;κι εγω βεβαια να μην του χαλασω χατηρι(σπρωξτε με κι ας κλαιω)εβαλα ενα ποτηρακι,τι ξεροσφυρι να το πιουμε δεν κοβεις λιγο κασερακι μου λεει;;κι εφαγα λοιπον και λιγο κασερακι και λιγο γραβιερα και λιγα φυστικια στο τελος :oops::oops::oops:

μην με μαλωσετε για την βραδυνη μου παρασπονδια(ή μαλλον μαλωστε με μηπως και συμμορφωθω)

καλο βραδυ σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μαι κ παλι....ηρθα για συμπληρωμα :lol::lol::lol::lol: λοιπον το 9 το εχω στο τσεπακι γιατι;....γιατι;....εφαγα ενα μπωλ...ναι ενα μπωλ....μα ενα μπωλ...ΝΑ με το συμπαθιο...οχι πολυ μεγαλο βεβαια...αλλα για μενα ικανοποιητικο...εφαγα λοιπον...ενα μπωλ,μα ενα μπωλ.........ΦΡΟΥΤΑΑΑΑΑΑ!!!!εκοψα μισο αχλαδι,μισο μηλο,ενα μανταρινι κ μιση μπανανα κ να ενα μπωλ :D:D:D

εεεεεεε δεν το περνω το 9 σημερα; :lol::lol::lol::lol: εεε ;

βεβαια χτυπησα κ τρια πουρακια πριν λιγο αλλα τι ειναι μπροστα σε ενα μπωλ φρουτα...πταισμα ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχάέλα, μια χαρά σε βλέπω με τα φρουτάκια! Εγώ είμαι η χειροτερότερη της παρέας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε μια χαρα τα πατε...

Την καλυμερα μου..

σερνομαι λιγακη απο την αυπνα...καλα καλα..εβαλα και πολυ κοσιλερ στα ματια και κλεινουν.

Χτες το βραδυ δεν εφαγα τιποτα αλλο...

σημερα για προινο ηπια εναν διπλο Ελληνικο μετριο με μια φετα μεγεθος παλαμης με ταχινι.

Για μεσιμεριανο εχω ψαρι με λαχανικα στον ατμο. Για βραδηνο θα φαω φακεσ. Στο ενδιαμεσο εφερα 4 μανταρινια και 1 μηλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κούκλες!!!

Άννα Μαρια θα σταματήσω να σε διαβάζω να ξέρεις!!! Μου τρέχουν τα σάλια ρε συ!! Κακούργα!! :lol::lol::lol:

Μιχαελα μπράβοο! Σου βάζω 9,5 αν δεν ετρωγες και τα πουρακια θα εβαζα 10!! Δεν είμαι large είμαι x-large! (στα κιλά) :lol::lol:

Λοιπόν, τι εφγα χθές

Πρωι : 1 φετα ψωμί με ταχίνι

Δεκατ.: 1 αχλάδι

Μεσημ.: 1 μερίδα πράσα γιαχνί 1 φέτα ψωμί σαλάτα

Απόγ.: 1 μπανάνα 1 μήλο

Βραδ.: 1 πατάτα στον ατμό με λίγο λάδι και αλάτι, μισό μπώλ ποπκορν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελίζ, τέλεια σε βρίσκω!!!

Το πράσο γιαχνί πώς το φτιάχνεις; Δεν προκαλεί αέρια στον μικρό;

Χρύσα, φακές βραδιάτικα; Απαπαπα... Χάλια με κάνουν εμένα...

Ρε κορίτσια, το ταχίνι που τρώτε με το ψωμί, πώς το τρώτε; Κατευθείαν απ' το βάζο; Εγώ ξέρω το ταχινόμελο και το αλμυρό σος ταχίνι, με σκόρδο και λεμόνι... Αχ, μου τρέχουν τα σάλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!!Τι κάνετε??

Εγώ μέχρι στιγμής έφαγα:

Πρωινό: τοστ με μαυρο ψωμι, κασερι light και ντοματα

Ενδοιάμεσο: Δημητριακα στο χερι (τα οποία μοιραστηκα με τους μαθητες μου...βασικα μου τα καταβροχθισαν!!!!)

Μεσημεριανο: σαλάτα με μιση πατατούλα βραστη και 1 αβγο

Απογευμα: φρουτο

Βραδυ: ????? :roll: Δεν εχω αποφασισει ακομα|!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol:

Αννα ΜΑρία εχεις δικιο...ετσι οπως το έθεσα...

Αυτα ειχα στο προγραμμα να φαω...Γυρισα στο σπιτι εφαγα τη σαλατα μου...

Μην με μαλώνετε έφαγα και γλυκάκι!!!!

Γενικά θέλω να φαω ότιδηποτε γλυκό υπάρχει και δεν εχω στο σπιτι!!! :twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηρθα κ εγω για ενημερωση........

πρωι: 1 φετα ψωμι με κασερι κ ενα καφε

μεσημερι: 1 πιατο ρυζοπεπονακι με λουκανικα κ τυρι (χωρις ψωμι)

απογευμα: 1 χαμομηλι

για βραδυ ακομα τιποτα...θα δειξει

θα επανερφω για συμπληρωμα...αν υπαρξει ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας βάζω φωτογραφίες από τα χτεσινά γλυκά!

Φυσικά αυτό είναι το τραπέζι πριν έρθει η μάνα μου με τις πίτες!

post-9441-1387393867677_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...