Μετάβαση σε περιεχόμενο

Για τις απανταχού ζουμερούλες!


Θέλω να γίνω μαμά

Recommended Posts

Κοριτσια δεν γραφω τι εφαγα γιατι ουτε που θυμαμαι!!! Δεν προσεχω ιδιαιτερα αλλα τωρα νορμαλ κι απο 56,5 που ημουν οταν αρχισε το ποστ τωρα ειμαι 54,5!!!!!!!!!!!ΓΙΟΥΠΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙι!!!

Η γαστρεντεριτιδα βασικα εκανε δουλεια!!! χαχαχΑ :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 327
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τι έφαγα σήμερα:

Πρωινό: Ένα τσάι βουνού και ένα τοστ με τυρί.

Δεκατιανό: Τίποτα.

Μεσημεριανό: Ένα μεγάλο κομμάτι ομελέτα φούρνου + σαλάτα μαρούλι-φρέσκο κρεμμυδάκι-άνηθο.

Απογευματινό: Ένα κομμάτι χαλβά.

Ένα μήλο.

Δύο μανταρίνια.

Βραδινό: Δυο τοστ με μαύρο ψωμί και τυρί + σαλάτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλεε μπηκα εχτες να γραψω για προχτες και δεν θυμομουνα τι ειχα φαει..τελικα ρωτησα σημερα τον αντρα μου και ετσι μπηκα να πω...πιτσα ειχα φαει για μεσημερι εχτες εκανα...τι εκανα χτες...αα ναι φασολακια εφαγα πρωινο και τετοια τι να βαλω τα γνωστα και το βραδυ..κανα κεικ αν θυμαμαι καλα..σημερα εφαγα φασολακια παλι αλλα το βραδυ εφτιαξα πιτουλες χειροποιητες υπεροχες και κεφτεδακια και πατατυλες και εφαγα και ενα γλυκακι...πρεπει να αρχισω το πεπρατημα αλλα δεν λεει ο καιρος να φτιαξει ο ατιμος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsiaaaaaaaaaa kalhsperaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!ti kaneteeeeeeeeee???????????

na rwthsw kati??????einai alhtheia oti otan gennhseis,meta apo ena xrono epanerxetai to swma sou kanonika?????meta ton xrono prepei na kaneis prospatheies gia na xasseis kila dietes,gymnasthria ktl?

egw ekana kaisarikh kai se olh thn diarkeia egkymosynhs mou phra 20 kila....apo 57 eftasa sta 77

kai prin 2 mhnes pou ekleisa tous 7 mhnes eimai sta 59 kila....mou emeinan alla 2 kila gia na erthw apo ekei pou ksekinhsa...alla exw valei stoxo na paw sta 54 kila....toso kairo den eixa kanei katholou diaita oute gymnastikh kai ta exasa den kserw kai egw pws ta exasa......alla duo mhnes twra exw meinei stasimh.....kai kati allo otan hmoun 57 kila prin meinw egkuos den eixa koilia,enw twra exw koilitsa,2 kila na fenontai toso polu????exw pathei ena mikro kompleks me ta kila,enw oloi mou lene oti eimai mia xara kai na mhn ksexnaw oti den exw kai polu kairo pou gennhsa....alla niwthw tofalaaa...ase pou gemisa ragades ston popo mou kai ntrepomai na deiksw to swma ston antra mou...fetos pws tha vgw sthn paralia???????sthn koilia den ekana......ola ston popo eleosssssss......katakokkines kai polles......aytes den tha fygoune?sorry pou sas kourasa eithela aplws na parigorithw......filakia se olesssssssssssssssssss :D:D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα, κι εγώ για πλάκα τα έχασα τα κιλά, χωρίς καμία προσπάθεια, με φαΐ και χωρίς γυμναστική (πού χρόνος άλλωστε;). Βοήθησε και μια γαστρεντερίτιδα είναι η αλήθεια!

Κι εγώ έβαλα 12-13 κιλά, ήμουν 57-58 όταν ξεκίνησα και έφτασα 72-73. Τώρα είμαι 56 μισό, και έβαλα στόχο τα 55. Αυτά τα τελευταία είναι τα δύσκολα!

Κοιλίτσα έχω κι εγώ, μη φανταστείς τίποτα το σπουδαίο, αλλά εγώ το καταλαβαίνω. Δεν είναι τα κιλά, σκέψου πόσο είχε φουσκώσει η κοιλιά σου και πόσο είχε τεντωθεί το δέρμα σου κατά την περίοδο της εγκυμοσύνης. Λογικό δεν είναι να μην επανέλθει αμέσως; Οι ραγάδες απ' όσο ξέρω δε φεύγουν, εγώ έκανα μια στη βάση της κοιλιάς, που όταν ήμουν έγκυος μόνο στον καθρέφτη μπορούσα να τη δω, και νόμιζα η ηλίθια στην αρχή ότι είναι σημάδι από το λάστιχο της φόρμας! Μιλάμε, έχει διακλαδώσεις, παρακλάδια, λιανοκλάδια, και όλα τα εις -κλάδια. Και μαύρη γραμμή έχω που δεν τη βλέπω να φεύγει (Εύη, δεν έπιασε το κόλπο με το οινόπνευμα), για να μην πω για τον αφαλό που ξεχειλώθηκε και δε νομίζω να επανέλθει, απ' ό,τι μου είπε κι ο γυναικολόγος. Έκανα και καισαρική, οπότε ακόμα κοιλιακούς δεν μπορώ να κάνω...

Δεν πειράζει, όλα θα γίνουν σιγά σιγά, κι όσα δε γίνουν, ε, δε χάθηκε κι ο κόσμος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kai egw mhn fantasteis akoma h grammh ths egkymosynhs den efyge!!!!!!!alla entaksei auth tha fygei etsi kai alliws....kai ksexilomenos afalos oute to skoularikh den mporw na valw akoma giati petaxthke kiolas kai fenetai ahdia......ti tha kanw upomonh....euxomai toulaxiston otan tha erthei to kalokairi na epanerthei teleiws gia na paw kai kanena mpanaki...... :?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα, ο γυναικολόγος μου πάντως, μου είπε ότι αποκλείεται να ξανασουρώσει ο αφαλός... Κλααααααψ...... είναι αξιοθρήνητος έτσι όπως έγινε... Είχε τεντωθεί πάρα πολύ, δεν είχε πεταχτεί, όμως, καθόλου έξω. Αν είναι πολύ πεταμένος εσένα, κοίτα μην έχεις καμιά ομφαλοκήλη, γιατί συμβαίνει καμιά φορά.

Άντε, ας γράψω και τι έφαγα:

Πρωινό: Ένα τσάι γλυκάνισο και μια φέτα ψωμί με βιτάμ, μέλι και τυρί.

Δεκατιανό: Μισό παστέλι με σουσάμι.

Μεσημεριανό: Δύο γεμιστά (ντομάτα-κολοκυθάκι) λαδερά + γιαούρτι + τέσσερις μικροί χορτοκεφτέδες.

Απογευματινό: Ένα μικρό κομμάτι καρυδόπιτα με ταχίνι (είναι πολύ λάιτ γλυκό, σχεδόν δεν είναι γλυκό) :P.

Ένα μήλο.

Βραδινό: Δυο γεμιστά + φέτα + 3 ελιές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεερες καλε κοριτσια εμενα ο αφαλος μια χαρα ειναι καλα με το που γεννησα εβαλα το σκουλαρικι..οκ κοιλιτσα κατω χαμηλα εχω και εγω και εκει που κοιτιεμαι στον καθρεπτη και λεω οκ καλα ειμαι μου μπαινουν και κατι ρουχαλακια τωρα εκει ζυγιζομαι και ξαφνικα ειμαι πιο πολλα κιλα απο οτι την προηγουμενη βδομαδα μας πως γινεται αυτο??ελεος...οκ σκατο τρωω αλλα δεν τρωω πολυ λοιπον αν δεν το ραψω δεν παιζει να χασω...και επειδη ξεκινησαμε και τροφες τωρα στη μικρη σκεφτομαι την κλασικη διαιτουλα που σας ελεγα??δεν παιζει να χασω αλλιως δεν παιζει βαρεθικα...Κατερινα στην πρωτη γεννα στους 6 μηνες πηγα στη δουλεια και δουελυα σε γυμναστηριο και οντως μετα το χρονο αρχισα να επανερχομαι ..οκ τα ποδια η κοιλια ηταν το θεμα και αν δεν εκανα κοιλιακους στη δουλεια..δεν ξερω και εγω ποσους την ημερα..αλλα αυτο που ειπε η Αννα Μαρια ποσο μεγαλη ηταν η κοιλια και ξεχυλωμενη οκ ξερω οσο και να το ξερουμε παλι μας πειραζει και εγω μια απο τα ιδια αχχχ...εχτες λοιπον εφαγαα

ΠΡΩΙ..κλασικααα

ΜΕΣΗΜΕΡΙ...μια σοκολατα μπαρα με καραμελα και σοκολατα...

ΒΡΑΔΥ ...μισο πιατο (οτι δεν εφαγε ο χριστοφορος)μακαρονια πουτανεσκα ενα πιτακι απο αυτα που φιταχνω και ενα κοματι τσιζκεικ

Σημερα ξεκιναω εκεινη τη διατροφη να δω αν θα αντεξω....κουραγιο μαναα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα σας μαλωσω που ειστε....εγω σημερα εχω και τα χαλια μου αλλα ας γραψω τι εφαγα

ΠΡΩΙ ηπια γαλαα

ΜΕΣΗΜΕΡΙ τιποτα..αλλαξα με το ρπωι χαχα

ΒΡΑΔΥ 5-6 πατατες τηγανιτες και λιγο τσιζκεικ...πολυ λιγο ομως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Τι έφαγα χτες:

Πρωινό: Ένα τσάι γλυκάνισο και ένα τοστ με μαύρο ψωμί και τυρί.

Δεκατιανό: Ένα πολύ μικρό κομματάκι καρυδόπιτα με ταχίνι (δεν είναι σιροπιαστή).

Μεσημεριανό: Ένα μπολ τραχανά + μια μικρή μπριζόλα με πατάτες στο φούρνο κρασάτες + σαλάτα μαρούλι-φρέσκο κρεμμυδάκι-άνηθο.

Απογευματινό: Δύο παξιμαδάκια με ελιές, μέγεθος μπουκιάς.

Δύο μικρές γλισταρκές (είδος παξιμαδιού).

Δύο μικρά μανταρίνια.

Βραδινό: Λίγο τραχανά + λίγες πατάτες + πολλή σαλάτα.

Το ξέρω ότι είναι πολλά, αλλά είμαι τόσο κουρασμένη που ήθελα να πάρω δυνάμεις...

Ρε συ Εύη, πώς γίνεται να τρως τόσο λίγο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γράφω και τι έφαγα σήμερα, γιατί αύριο δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω να μπω.

Πρωινό: Ένα τσάι γλυκάνισο και ένα τοστ με μαύρο ψωμί και τυρί.

Δεκατιανό: Ένα μικρό κομματάκι παστέλι με αμύγδαλο.

Μεσημεριανό: Ένα πιάτο τραχανά και ένα κομμάτι σπανακόπιτα εξ' ολοκλήρου δικής μου κατασκευής.

Απογευματινό: Ένα μικρό κομμάτι χαλβά με κακάο.

Βραδινό: Ένα μεγάλο κομμάτι σπανακόπιτα.

Ένα αχλάδι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε συ Αννα Μαρια πες μου το αλλο εγω λιγο τρωω κιλα γιατι δεν χανω...πχ η μανα μου οταν ερχεται και καθετε μερικες μερες το ιδιο μου λεει αφου δεν τρως...πειτε μου θα σκασω..παντα ετσι ετρωγα το πολυ το δικο μου να πω οτι ξεσκιστικα που λενε ειναι να πλακωθω στο γλυκο αμα εχει κατι καλο απο φαγητο οχι δεν μου αρεσει...παντα ομως δουλευα στο ξενοδοχειο η στο γυμναστηριο και ημουνα πολυ αδυνατη..καλα στο ξενοδοχειο ειχα και τοσο κουραση που θυμαμαι καθε απογευμα ετρωγα ενα κρουασαν αυτο ηταν το φαγητο μου και ολη μερα επινα χυμο ανανα...δεν ξερω ρε συ Αννα Μαρια α΄ληθεια σου λεω..σημερα εφαγα λοιπον

ΠΡΩΙ ενα γαλα κανω προοδο

ΜΕΣΗΜΕΡΙ μακαρονια πουτανεσκα λιγα κρατηθικα για να φαω και ενα κοματι τσιζ κεικ

ΒΡΑΔΥ γαλα

αα σημερα που πηγα στην παιδιατρο ζυγιστικα και με εδειξε 64,8 με 64,9..δηλαδη 65..απο το 67 που με εδειξε της θειας μου..παλι καλα..αλλα και παλι για την πεινα που ριχνω σκατα ειναι..θηλαζω κιολας...εγω με το θηλασμο δεν εχασ απαντως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και ξεχασα να συμπληρωσω οτι ζηλευω που τρως και τα παστελια σου και τα εκεινα σου και τα αλλα σου εγω αμα τα φαω ολα αυτα τοφαλος θα γινω η μανα...πως θα παω σε παρτυ ντυμενη χανα μοντανα εε??χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύη, πραγματικά απίστευτο το πόσο λίγο τρως! Εγώ δε θα άντεχα ούτε μισή μέρα έτσι! Θυμάμαι μια Μεγάλη Παρασκευή, όταν ήμουν τρίτη λυκείου νομίζω, που είχα κάνει και καλά θεραπεία με μήλα. Όλη τη μέρα έτρωγα μόνο μήλα και τίποτε άλλο! Το βράδι ήμουν στη χορωδία για τα Εγκώμια στην εκκλησία, και σχεδόν λιποθύμησα... Δεν κάνω εγώ για τέτοια.

Σας γράφω τα χτεσινά και τα σημερινά (ψιλογουρούνιασα):

Σαββάτο:

Πρωινό: Ένα τσάι γλυκάνισο και ένα τοστ με μαύρο ψωμί και τυρί.

Δεκατιανό: Τίποτα.

Μεσημεριανό: Ένα κομμάτι σπανακόπιτα και τέσσερις ελιές.

Απογευματινό: Ένα μικρό κομμάτι χαλβά με κακάο.

Βραδινό: Ένα αβγό βραστό + μια φέτα ψωμί με τυρί + ένα μικρό κομματάκι φέτα.

Σχεδόν μια τυρόπιτα (ήρθε ο άντρας μου με τυρόπιτες και ήμουν τόσο εξαντλημένη και πεινασμένη και την έφαγα...).

Κυριακή:

Πρωινό: Ένα τσάι γλυκάνισο και ένα τοστ με μαύρο ψωμί και τυρί.

Δεκατιανό: Ένα μικρό κομμάτι καρυδόπιτα με ταχίνι (κάποιος πρέπει να τη φάει).

Μεσημεριανό: Χοιρινό ρόστο (στο φούρνο με σκόρδο και κρασί) + πατάτες φούρνου + πράσινη σαλάτα ανάμεικτη.

Απογευματινό: Μια ζεστή σοκολάτα.

Βραδινό: Ένα σάντουιτς με μαύρο ψωμί, χοιρινό και τυρί + δύο πατάτες φούρνου + καρότο σαλάτα.

Ένα αχλάδι κι ένα μανταρίνι.

Ουφ, γουρούνιασα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μμμμμμ τι διαβαζω βραδιατικα και λιγουρευομαι..γραφω και τα δικα μου και εγω εφαγα περισσοτερο λογω σκ..

ΣΑΒΒΑΤΟ

ΠΡΩΙ -------

ΜΕΣΗΜΕΡΙ κεφτεδακια και γαλοπουλα πανε και πιτουλς 2-3 και σαλατα μαρουλι κρουτον κοτοπουλακι

ΒΡΑΔΥ ..γουρουνιασα πηγα σε παρτυ κιολας και εφαγα...μια κουτ,τουρτα..ειχα και αλλο παρτυ μετα και ειπα να κρατηθω..στο αλλο παρτυ εφαγα ενα τελειο στρογγυλο..πως το λενε κολλησα...τρουφακι αι στο καλο θυμιθικα..και ντοματινι μικρο ενα με τονο και μαγιονεζα και μετα σπιτι σαλατα απο το μεσημερι

ΚΥΡΙΑΚΗ

ΠΡΩΙ...μια μπαρα σοκολατα και καραμελα χαχα τελειο για πρωινοοο

ΜΕΣΗΜΕΡΙ μπιφτεκι φουρνου πατατουλες και πιτακια 2-3

ΑΠΟΓΕΥΜΑ εφαγα 2 πιτακια ακομα...εε κυριακη ειναι

ΒΡΑΔΥ ενα κοματι τυρι ενταμ μουρλια

αν αντε να δω τι θα γινει...τωρα διαβασακαι τα δικα σου και πεινασα τα τσακισες ταγλυκακια βασικα τα γλυκακια μου αρεσαν ταφαγητα τα προσπερνω χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδω παλι να πω τι εφαγα και σημεραα

ΠΡΩΙ ----

ΜΕΣΗΜΕΡΙ καλα μεχρι να γινει το φαγητο ειχα μια πεινααα εφαγα μιση μπανανα...ενα κοματι τυρι..και μετα ενα κοματι κοματαραα πατσιτσιο πεινααα

ΒΡΑΔΥ ενα φυσιολογικο κοματι τυρι

οκ το παραεκανα αλλα πειναγα πολυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά, εγώ δε γράφω τι έφαγα σήμερα... Πήγα στο ζαχαροπλαστείο και πήρα δείγματα για τα κεραστικά της βάφτισης. Ε, σόρι κιόλας, αλλά δε γινόταν να μη δοκιμάσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντε, γράφω τα σημερινά (Εύη, πού είσαι;).

Πρωινό: Ένα τοστ με μαύρο ψωμί και τυρί και ένα τσάι γλυκάνισο.

Δεκατιανό: Τίποτα.

Μεσημεριανό: Μια κυπριακή πίτα με σουβλάκι κοτόπουλο και δύο σεφταλιές. Έφαγα: τα σουβλάκια, τις σεφταλιές, σαλάτα, λίγη πίτα, λίγες τηγανιτές πατάτες και πολύ ταχίνι!

Απογευματινό: Δύο μικρές γλισταρκές (είδος παξιμαδιού).

Ένα μπισκότο τύπου πτι-μπερ νηστίσιμο.

Δύο μανταρίνια.

Βραδινό: Μια φέτα ψωμί με βιτάμ και τυρί + ένα βραστό αβγό + 4 ελιές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και κυρπιακη πιτα με σουβλακι μαρη ατιμη και πειναω μεσημεριατικα..γραφω τα χθεσινα...

ΠΡΩΙ-----

ΜΕΣΗΜΕΡΙ καλα μεσημερι κατα τις 5 υπολογισε...πιτα και λουκανικο και πατατουλες τηγανιτες τα εκανα σαν σουβλακι μιλαμε εφαγα 1 και εσκασα.

ΒΡΑΔΥ τιποτα..

πωπω ειναι 1.30 τωρα και πειναω τοοσο που κοντευω να τρελαθω αντε να μεσημεριασει να φαωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να κανω θα γραψω μονη μου τι εφαγα..μονη μου τα λεω μονη μου τα τρωω...εχτες λοιπον...

ΠΡΩΙ.....

ΜΕΣΗΜΕΡΙ εφτιαξα μια πιτσα μουρλια εφαγα 2 κομματια

ΒΡΑΔΥ αλλα 2 κομματια πιτσα και 2 ποτηρια χυμο

ΣΗΜΕΡΑ

ΠΡΩΙ---

ΜΕΣΗΜΕΡΙ 1 πιατο κοτοσουπα

ΒΡΑΔΥ 1 πιατο κοτοσουπα πειναγα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eυτυχως που ειμαι σε νηστεια για τη σαρακοστη αλλιως παλι σε υψηλα επιπεδα κιλων θα ημουνα παλι.

για σημερα λοιπον εχουμε και λεμε

πρωι¨μαυρο ψωμι του τοστ με light la vache qui rit (νηστεια και αυτη)

μεσημερι΄φασολακια λαδερα πρασινα

απογευμα' 1 μηλο

βραδυ΄2 φετες μαυρο ψωμι με ταραμοσαλατα

ακομα βεβαια πειναω αλλα τι να κανω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...