Μετάβαση σε περιεχόμενο

Για τις απανταχού ζουμερούλες!


Θέλω να γίνω μαμά

Recommended Posts

Δανάη, Άννα-Μαρία με λένε.

Άντε, ας γράψω κι εγώ τι έφαγα σήμερα:

Πρωινό: Ένα τσάι γλυκάνισο και μια φέτα ψωμί με βιτάμ και τυρί.

Δεκατιανό: Τίποτα, έκανα δουλειές.

Μεσημεριανό: Ένα πιάτο μακαρονάκι χωριάτικο με κόκκινη σάλτσα με λαχανικά (κρεμμύδι, καρότο, σέλινο) + τριμμένη ξερή μυζήθρα + παντζάρια σαλάτα.

Απογευματινό: Δύο κομμάτια χαλβά, το ένα με φυστίκι και το άλλο με Αιγίνης.

Βραδινό: Μακαρόνια με σάλτσα.

Ουφ, το βράδι θα έπρεπε να φάω μόνο ένα τοστ, αλλά γύρισα απ' το σχολείο (δηλαδή απ' την εκκλησία, αφού σήμερα πήγαμε στους Χαιρετισμούς) πεινασμένη... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 327
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

χαχαα Αννα Μαρια του δωσες και καταλαβε με το γλυκο κοπενχαγη χαχαα γεια σου Δαναη...εγω να δεις νε τα γλυκα τι θεμα εχωω,,,λοιπον γραφω

πρωι...τιποτα δεν προλαβα

ΔΕΚΑΤΙΑΝΟ 1 τσουρεκι νηστισιμο που εχω φτιαξει

ΜΕΣΗΜΕΡΙ μακαρονια με κιμα

ΑΠΟΓΕΥΜΑ λιιιγο πολυ λιγο 2-3 κουτ κορμο που μολιε εφτιαξε η κολλητη μου ..μου λλεει ο αντρας μου φαε καλε λεω οοοχι κυρια αυριο μετα το μεσημεριανο θα φαω

βραδυ γαλα,,,,,ακομα καλα παω για να δουμε..Δαναη και εμεις θηλαζουμε για αυτο δεν κανουμε διιαιτα απλα...λεμε οτι προσεχουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

πόσο συχνά ζυγίζεστε;εγώ συχνά μπαίνω στον πειρασμό κ ζυγίζομαι μέρα παρά μέρα,αν και ξέρω ότι καλύτερα είναι μια φορά την εβδομάδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πρωινό: Γιαούρτι με δημητριακά.

Δεκατιανό:μια μπάρα δημητριακών

Μεσημέρι:πήγαμε για καφέ,ήπια μια σοκολάτα

μια μερίδα γαριδομακαρονάδα

Βραδινό:ενα mini kit-kat :D

Καλή ξεκούραση σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Εγώ σήμερα κουράστηκα, έκανα πολλές δουλειές στο σπίτι... Ελπίζω να έκαψα και καμιά θερμίδα...

Γράφω τι έφαγα σήμερα:

Πρωινό: Ένα τσάι γλυκάνισο και ένα τοστ με τυρί.

Δεκατιανό: Τίποτα.

Μεσημεριανό: Τρία κομμάτια πίτσα σπέσιαλ (είχαμε ένα κουπόνι για πίτσα PapaJohn's με πέντε ευρώ).

Απογευματινό: Μια μπανάνα.

Δύο κομμάτια χαλβά, ένα σκέτο κι ένα με φυστίκι.

Βραδινό: Ένα τοστ με τυρί και παντζάρια σαλάτα (ενώ είχε μείνει πίτσα, κράτησα χαρακτήρα. Ε; Με παραδέχεστε;).

Δε νομίζω να φάω κάτι άλλο μετά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, Δανάη, εγώ αποφάσισα να ζυγίζομαι κάθε Σάββατο. Σήμερα ζυγίστηκα και ήμουν 56.5 κιλά. Πάλι καλά, με τόσα που έφαγα μες στη βδομάδα. Τη Δευτέρα (ή την Τρίτη) είχα ξαναζυγιστεί και ήμουν 57. Πάντως, το συχνό ζύγισμα μόνο άγχος και μπέρδεμα μπορεί να προκαλέσει, οπότε από δω και μπρος, κάθε Σάββατο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ,Αννα-μαρία!εεεεεεε...να προσθέσω στο βραδινό και μερικά κουταλάκια nutella....άντε να τελειώσει!Μια χαρά το βάρος σου!τι ύψος έχεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

1.75 έχω ύψος! Μη με βρίσεις!!! Το ξέρω ότι είμαι αδύνατη, απλά μ' αρέσει να τρώγομαι με τα ρούχα μου! :P :P :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηρθα και εγωω..εγω Δαναη δεν πολυζυγιζομαι εχω θεμα..πριν κανα 2 βδομαδες ζυγιστικα στη θεια μου και ελεγε 67 μπααα λεω λαθος αφου 65 ημουνα..αλλα μαλλον δικιο ειχε πρεπει τα χριστουγεννα με αυτα που πλακωσα να παχυνα παλι...εχτες ζυγιστικα 65..χαρα που πηραα...λοιπον εφαγα εχτες ΣΑΒΒΑΤΟ

ΠΡΩΙ κλασικα..τιποτα

ΜΑΣΗΜΕΡΙ μπριζολες στο φουρνο με χιλοπιτες μιση μπριζολα δηλαδη

μετα εφαγα και κορμοοο το τιμησα το γλυκακι

ΒΡΑΔΥ γαλα με 2 μπισκοτα

ΚΥΡΙΑΚΗ εε το εριξα εξω και η Κυριακη του θεου ειναι χιχι

ΜΕΣΗΜΕΡΙ...μουσακια και κατι μανηταρια περιεργα με μπαλσαμικο και μια κρεπα με κορμο που ειχε μεινει μεσα

ΒΡΑΔΥ μισο πιατο τραχανα και 1 κοματι χαλβα σιμιγδαλενιο εε το εριξα εξω απο Δευτερα τα κεφαλια μεσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Χθες Κυριακή

Πρωί ενα κομμάτι μπουγάτσα με κρέμα και ενα ποτήρι milko light!!!

Δεκατιανό τίποτα (αφού ήμουν γεματη από το πρωινό)

Μεσημέρι πήγαμε κινέζικο,4 spring rolls με λαχανινά,6-7 μπουκιές κοτόπουλο παναρισμένο με γλυκόξινη σάλτσα,σαλάτα,2 φτερούγες κοτόπουλο ψητές

Απόγευμα 1 ποτήρι φυσικό χυμό λεμονάδα

Βράδυ 2 κουταλάκια nutella (τελείωσε!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Τι έφαγα χτες:

Πρωινό: Ένα αντίδωρο.

Ένα τοστ με τυρί και ένα τσάι γλυκάνισο.

Δεκατιανό: Τίποτα.

Μεσημεριανό: Σουπιές κρασάτες + ρύζι + πατάτες φούρνου + λίγη σαλάτα ανάμεικτη (όλα αυτά ένα πιάτο).

Απογευματινό: Ένα μικρό κομμάτι παστέλι με φυστίκι.

Δύο κομμάτια χαλβά.

Βραδινό: Ένα τοστ με τυρί + μια φέτα ψωμί ολικής αλέσεως με ταχινοσαλάτα + λίγη επιπλέον ταχινοσαλάτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια απαπαπ το εχεις ριξει εξω με τα γλυκα χαχα Δαναη τελειωσε η νουτελα γαμωτο χαχα

ακομα δεν εχει τελειωσει ημερα μεν αλλα σημερα δεν εχω φαει και πολλ

ΠΡΩΙΝΟ...κλασικα

ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ 1 πιατο ρεβυθια και 1 κομματι χαλβα οπως χτες

ΒΡΑΔΥ θα πιω το γαλα μου ααα σημερα μου ηρθε επιτελους περιοδοςςς αντε μπας και ξεπριστω η γυναικαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Χτες πήγα στο σχολείο με όλη την καλή διάθεση να φάω μόνο την μπανάνα μου και να πιώ το πολύ και κανένα τσάι, αλλά η μοίρα είχε άλλα σχέδια... Είχε γενέθλια ένας συνάδελφος και κέρασε...

Γράφω αναλυτικά:

Πρωινό: Ένα τσάι γλυκάνισο και ένα τοστ με τυρί.

Δεκατιανό: Δύο μικρά κομματάκια χαλβά.

Μεσημεριανό: Λίγο κοτόπουλο στήθος λεμονάτο στο γάστρα + πληγούρι + γιαούρτι + στρουθκιά (είδος χόρτου) με αβγά + σαλάτα μαρούλι-φρέσκο κρεμμυδάκι-άνηθο (όλα αυτά ένα πιάτο).

Απογευματινό: Ένα κομμάτι μηλόπιτα, ένα κομμάτι χαλβά με φυστίκι Αιγίνης και ινδοκάρυδο (χάλια ήταν, λες και έτρωγα σοβά) και ένα κομμάτι κέικ σοκολάτας με γλάσο, όλα νηστίσιμα (τα κομμάτια σε μέγεθος αντιδώρου).

Μια μπανάνα.

Βραδινό: Σαλάτα μαρούλι-φρέσκο κρεμμυδάκι-άνηθο με κομματάκια κοτόπουλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ; Πού χαθήκατε όλες; Πάλι μόνη μου έμεινα να γράφω;

Τι έφαγα χτες:

Πρωινό: Ένα τσάι γλυκάνισο κι ένα τοστ με τυρί.

Δεκατιανό: Τίποτα.

Μεσημεριανό: Ένα μπιφτέκι με ανάμεικτο κιμά τηγανιτό δυστυχώς + πληγούρι + γιαούρτι + καρότο τριμμένο σαλάτα.

Απογευματινό: Μερικές φρυγανιές.

Ένα κομματάκι σε μέγεθος αντιδώρου νηστίσιμη σοκολατίνα.

Ένα μανταρίνι.

Βραδινό: Ένα τοστ με τυρί + ελάχιστο πληγούρι που είχε μείνει + ελάχιστο καρότο που είχε μείνει + 4 ελιές...

Πολλά είναι ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέεεεεεεεεε!!!!!!!!!!! Πού χαθήκατε όλες;;;;;;;; Δανάη τελείωσε η νουτέλα και δεν έχεις τι να γράψεις; :) :) :)

Γράφω τα χτεσινά μου:

Πρωινό: Ένα τσάι γλυκάνισο και ένα τοστ με τυρί.

Δεκατιανό: Δύο κομμάτια χαλβά.

Μεσημεριανό: Ένα πιάτο φασολάκια με πατάτες κοκκινιστά στο φούρνο + γιαούρτι.

Απογευματινό: Λίγες φρυγανιές.

Δύο κομματάκια ελιόψωμο (είχε πάρα πολλές ελιές, οι οποίες ήταν τρομερά αλμυρές. Μπουκιά και ελιά ήταν... Αφήστε που στην Κύπρο στα ελιόψωμα τις βάζουν ολόκληρες με τα κουκούτσια, και είχε γεμίσει η χούφτα μου κουκούτσια...).

Βραδινό: Ένα τοστ με τυρί + ένα καρότο τριμμένο σαλάτα.

Αυτό το απογευματινό να μην είχα... Αλλά μόλις πάω στο σχολείο, με πιάνει μια τρελή πείνα, και θέλω να τρώω συνέχεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε συ οντως το απογευμα τρως εσυ..εγω εχτες εφαγα τα εξης..

ΠΡΩΙ -----

ΜΕΣΗΜΕΡΙ 1 πιατο κοτοσουπα και κοτοπουλο με μαγιονεζα

ΒΡΑΔΥ κοτπουλο μαγιονεζα

ΣΗΜΕΡΑ

ΠΡΩΙ--------

ΜΕΣΗΜΕΡΙ σκατα εκαψε ο αντρας μου τη σουπα γιατι ηθελε να βαλει ρυζι μεσα του λεω βρασε ρυζι και βαλε λεει οοχι ετσι καλυτερα και την εκαψε...και εφαγα 5 φρυγανιες αλλες με βουτυρο και μαρμελαδας αλλες με ζαμπον τυρι...

ΒΡΑΔΥ ενα τοστ..ασε γλυκο δεν εχει και θελω τοοσο μια σοκολατααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ τι έφαγα σήμερα δε θα γράψω, γιατί θα με βρίσετε...

Πάω στο σχολείο με όλη την καλή διάθεση να φάω μόνο ένα μανταρίνι, και τι γίνεται; Ο χαμός: φέρνει ο βοηθός διευθυντής λουκουμάδες επειδή είχε χτες γενέθλια η γυναίκα του. Φέρνει ο φιλόλογος μηλόπιτα και σοκολατοφουντουκόπιτα επειδή πέρασε το ΑΠΟΕΛ στους οκτώ. Φέρνει ο ταμίας του συλλόγου μπακλαβά, επειδή πέρασε το ΑΠΟΕΛ στους οκτώ. Και φέρνει και η καθαρίστρια χαλβά έτσι γενικώς... Μα είναι δυνατόν;;; Φυσικά δεν έφαγα από όλα αυτά, μόνο λουκουμάδες κι ένα κομματάκι χαλβά... Αλλά ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ; Και γίνεται ακόμα χειρότερο: πάω σπίτι και είχε παραγγείλει ο άντρας μου πίτσα!!!!!!!!!

Αλλά αυτό ήταν! Τώρα το πήρα απόφαση. Θα το ράψω. Από αύριο τα κεφάλια μέσα...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν, σήμερα έδωσα ρέστα! Πήγα στο σχολείο και στο τραπέζι είχε αραδιασμένα όλα τα χτεσινά: χαλβά, μπακλαβά, σοκολατοφουντοκόπιτα (η οποία μου έσπασε τη μύτη) και μηλόπιτα! Κράτησα χαρακτήρα και σε κάποια φάση ο μαθηματικός μου έβαλε μισό κομμάτι μπακλαβά σ' ένα πιατάκι (δεν ήθελε αυτός να φάει ολόκληρο) και μου το έβαλε μες στη μούρη μου.

ΚΑΙ ΟΜΩΣ!!!!!!!!!!!!! ΔΕΝ ΕΦΑΓΑ ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!!!!!! ΟΥΤΕ ΨΙΧΟΥΛΟ ΑΠ' ΤΑ ΓΛΥΚΑ!!!!!!!!!!!

Σας παρακαλώ, ας μπει κάποια να μου πει "ΜΠΡΑΒΟ"!!!!!!!!!!!!!!!!!

Επί τη ευκαιρία, ας γράψω και τι έφαγα σήμερα:

Πρωινό: Ένα τσάι γλυκάνισο κι ένα τοστ με μαύρο ψωμί και τυρί.

Δεκατιανό: Τίποτα.

Μεσημεριανό: Ένα πιάτο τουρλού στο φούρνο λεμονάτο (πατάτες, καρότα, φρέσκο κρεμμυδάκι, σκόρδο, μαϊντανό) + σαλάτα μαρούλι-φρέσκο κρεμμυδάκι-άνηθο + 4 ελιές + ένα μικροσκοπικό κομματάκι ψωμί.

Απογευματινό: 4-5 παξιμαδάκια ελιάς (μπουκιές).

Ενάμιση μανταρίνι.

Βραδινό: Ένα μικρό πιατάκι τουρλού.

Ένα μεγάααααααααααλο πιάτο σαλάτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγωω εχτεςς εφαγα κατι παραπανω

ΜΕΣΗΜΕΡΙ μακαροναδα

ΒΡΑΔΥ εκανα γλυκο κορμο και εμπαινα εβγαινα ετρωγααααα μμμμμμμ τι να εκανα η γυναικα εεε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύη, μου χρωστάς τουλάχιστον ένα "μπράβο"!!!

Γράφω τι έφαγα σήμερα:

Πρωινό: Ένα τσάι γλυκάνισο και δύο φέτες μαύρο ψωμί με βιτάμ, μέλι και τυρί.

Δεκατιανό: Τίποτα.

Μεσημεριανό: Μινέρι (είδος ψαριού), ψητό με λαχανικά (καρότα, φρέσκα κρεμμυδάκια, κρεμμύδια) + ραδίκια βραστά με λαδολέμονο.

Απογευματινό: 3/4 από παστέλι με φυστίκι.

Βραδινό: Δυο τοστ με μαύρο ψωμί και τυρί + λίγα από τα ψητά λαχανικά του μεσημεριού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαλόου;;;; Είναι καμία εδώ; Πάλι μόνη μου έμεινα;;;

Γράφω τα σημερινά μου, γιατί πιστεύω ότι και σήμερα τα πήγα καλά.

Πρωινό: Ένα τσάι βουνού + δύο φέτες μαύρο ψωμί με βιτάμ, μέλι και τυρί.

Δεκατιανό: Τίποτα.

Μεσημεριανό: Κοτόπουλο ψητό με πατάτες + ραδίκια με λαδολέμονο.

Απογευματινό: Ένα μικρό κομμάτι νηστίσιμη καρυδόπιτα με ταχίνι, δικής μου κατασκευής.

Βραδινό: Μια σαλάτα με μαρούλι, φρέσκο κρεμμυδάκι, άνηθο, κοτόπουλο, λαδολέμονο και λίγη μουστάρδα.

Ένα αχλάδι.

Πώς σας φαίνονται;

(Μ' αρέσει που ρωτάω, αφού μόνη μου τα γράφω, μόνη μου τα βλέπω).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελιες τα δυο σας μεινατε βλεπω... :lol::lol::lol::lol: λεω να δινω αναφορα κ εγω απο εδω κ μπρος μπας κ μαζευτω μεχρι τον μαη...πηγα κ για φορεμα προχθες κ καποια που μου αρεσαν δεν εμπαινα...καλα δεν εμπαινα για πολυ αλλα λεμε τωρα....ειναι ενας καλος λογος να αρχισω κ επισημα διαιτα...οχι διατροφη...διαιτα...που ποτε στην ζωη μου δεν καταφερα να κανω...ειδωμεν

για την ωρα εχω φαι ενα κομματι τυροπιτα (της μαμας) κ μιση φετα ελαιοψωμο (κ αυτο της μαμας)...

κ 1 καφε....αυτα...για πρωι...το βραδυ τα υπολοιπα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Μιχαέλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Για να δούμε... Θα το κάνεις ή πάλι θα μας περιφρονείς;

Εγώ σήμερα ζυγίστηκα: 56.5 κιλά. Μια χαρά, αν σκεφτώ όλα εκείνα τα γλυκά που έφαγα μες στη βδομάδα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι έφαγα σήμερα:

Πρωινό: Ένα τσάι βουνού και δύο φέτες μαύρο ψωμί με βιτάμ, μέλι και τυρί.

Δεκατιανό: Τίποτα.

Μεσημεριανό: Ένα πιάτο κρύα σαλάτα με φασόλια μαυρομάτικα, φρέσκο κρεμμυδάκι, τόνο, άνηθο και μαϊντανό + μια φέτα ψωμί.

Απογευματινό: Ένα μικρό κομμάτι ελιόψωμο σπιτικό.

Ένα αχλάδι.

Βραδινό: Ένα μπούτι κοτόπουλο ψητό (δεν το έφαγα όλο) + ραδίκια + μια φέτα ψωμί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...