Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ Νο14


Recommended Posts

Μελακι μου, την pregnyl την έκανα για το ενδομήτριο, προφανώς για να μπορέσει να διατηρήσει ίσως και να μεγαλώσει λίγο ακόμη το μέγεθος του, έκανα μόνο 5.000, όσο για την οιστραδιόλη μου είναι χαμηλή λόγω της ΠΩΑ και την πέρνω απο χάπι μέχρι και pants αυτοκόλητα για να την αυξήσουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ω! Δεν το ήξερα!!!! Δεν έχω ιδέα τί είναι ΠΩΑ αλλά εύχομαι να πάνε όλα τέλεια!!!!

Παίρνεις και ουτροτζεστάν, ε; Αχ τι τραβάμε για να έρθουν τα σποράκια μας!!!!

Μόλις μίλησα με τον γιατρό και πάμε πάλι με φυσικό κύκλο!!! Κι δούμε κάτι θα πάμε με ελεγχόμενο μάλλον στον επόμενο κύκλο!!! Πασχαλινό δωράκι!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΩΑ είναι η πρώωρη εμμηννόπαυση/κλιμακτήριο. Οπου η οιστραδιόλη είναι χαμηλή και η FSH ψηλή.

Βράστα. Η pregnyl λοιπόν ενισχύει και το ενδομήτριο και την οιστραδιόλη σε αυτήν την περίπτωση. Μπράβο κοριτσι μου, μπράβο άντε να ξεκινήσεις με το καλό και να αποκτήσεις το πασχαλιάτικο δωράκι σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'ευχαριστώ πολύ πολύ γλυκιά μου!!!!

Εύχομαι και σε σένα μια τέλεια χοριακή και ας είναι κι ένα το μπεμπάκι!!! Και 2!!! Γερά να είναι!!!

Ρε κορίτσια τι μπουμπουνητά είναι αυτά;;;; Τρίζουν τα τζάμια!!! Θέλω να μπω για μπανάκι και φοβάμαι μην κοπεί το ρεύμα!!!!

Φιλάκια πολλά πολλά!!!

Μωρούλι μου σ'ευχαριστώ και πάλι και για τις γνώσεις!!! ;-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω μωρουλι δεν το ηξερα αυτο με την pregnyl!!

Tωρα οσο αφορα την θρομβοφιλια δεν ειναι απαραιτητο να την εχει καποιος στην οικογενεια.Στην οικογενεια μου ουτε που το ξερανε το ιδιο και στη κουμπαρα μας που εκανε αυτη την εξεταση οταν εχασε το πρωτο της παιδακι στον εναμιση μηνα.Ειχε θρομβοφιλια.

Η θρομβοφιλία απασχολεί πολλές μέλλουσες μητέρες διότι είναι ένα νόσημα που μπορεί να προκαλέσει τόσο σοβαρές επιπλοκές στην εγκυμοσύνη, ώστε να τερματιστεί η κύηση.

Η θρομβοφιλία είναι μία αυξημένη τάση του αίματος για πήξη. Όταν το αίμα πήζει, δημιουργούνται θρόμβοι, οι οποίοι θεωρούνται επικίνδυνοι, αφού μπορούν να φράξουν μερικώς ή ολικώς ένα αιμοφόρο αγγείο. Ο θρόμβος, επίσης, ανάλογα με το μέγεθός του και το σημείο που σχηματίζεται, μπορεί να προκαλέσει δυσκολία στην αναπνοή, πόνο στο στήθος, σοκ ή ακόμη και καρδιακή ανακοπή.

Η θρομβοφιλία δεν είναι μια σπάνια νόσος, εφόσον εμφανίζεται σε 1 στους 15 ανθρώπους, ενώ από μοριακές αναλύσεις αποδείχτηκε πως από θρομβοφιλία πάσχει 1 στους 7 Έλληνες.

Η θρομβοφιλία κατά την εγκυμοσύνη μπορεί να θεωρηθεί επικίνδυνη, καθώς προκαλεί διάφορες άλλες σοβαρές επιπλοκές: από την αποκόλληση του πλακούντα, τον ενδομήτριο θάνατο, την πρόωρη γέννηση ή ακόμη και την αποβολή μέχρι την γέννηση νεογνών με ελλειπές βάρος. Ειναι μοριακη εξεταση αιματος και εχει να κανει με την πυκτικοτητα.Κανουμε θρομβους και το μωρακι δεν μπορει να επιβιωσει γιατι δεν μπορει να τραφει.Ακομα η μανουλες προστατευουν και εκεινες τον οργανισμο τους απο καποιες επιπτωσεις για αυτο το λογο συνεχιζουμε να τις κανουμε και 40 μερες αφου γεννησουμε.

αυτα...

Μελακι το Πασχα με το καλο να ειναι γουρικο!!!

Μωρουλι καλη επιτυχια με μια μεγαλη χοριακη!!!

Ο καιρος ειναι χαλια :( και απο οτι ειδα θα ειναι ετσι μεχρι το Σαββατο ... :twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μέλι μου πολύ χαίρομαι που είσαι έτοιμη για την καινούργια προσπάθεια!!! σου εύχομαι το καλύτερο πασχαλινό δώρο!!!! εγώ έχω κάνει για θρομβοφιλία αλλά όλα οκ...

λιλ αγοράκι!!! τι καλά!!!! να του φοράς φαρδυά τζιν κ καπελάκι!!!!χιχιχι

μορούλι κ εγώ είχα κάνει μια Pregnyl 1500 3 μέρες μετά την εμβρυομεταφορά....δεν ξέρω γιατί....

εγώ έχω ακόμη μέρες να ξεκινησω καθώς αυτή τη φορά θα κάνω βραχύ οπότε οι ξεκινάω 2η μέρα περιόδου....ευτυχώς!!!θα κάνω λιγότερες ενέσεις.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια καλησπέρα,

σας διαβάζω σχεδόν καθημερινά,

χαίρομαι πάρα πολύ που για κάποιες τα νέα είναι ευχάριστα και όμορφα

αλλά και για τις υπόλοιπες και για εμένα φυσικά ευχομαι τα πράγματα να έρθουν και για εμάς

όπως τα ονειρευόμαστε !!

καλή επιτυχία σε όλες μας όσες θα κάνουμε, καλή επιτυχία σε όσες περιμένουν αποτελέσματα και στις εγκυούλες τις παρέας με έναν πόνο κορίτσια !!

εγώ δεν έχω κανένα νέο να σας πω, γενικά είμαι καλά και ξεκινήσαμε τις ετοιμασίες για τον γάμο μας.

Αυτές τις μέρες θα κλείσω ραντεβού στον ντακ μου γιατί ενώ τελείωσε η περίοδος μου το στήθος μου επιμένει να είναι πρησμένο και πονάει λίγο όταν το ακουμπάω, μήπως ξέρετε εσείς τι μπορεί να συμβαίνει ;

δεν νομίζω να είναι εγκυμοσύνη !!

με την ευκαιρία θέλω για να μιλήσω μαζί του και για υστεροσκόποιηση.

σας φιλώ όλες και μια μεγάλη αγκαλιά !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νά'μαι κι εγώ!!!!!!!!!!

Καλησπέρα κορίτσια μου, καλή εβδομάδα!

Μόλις μπήκα - είχα πάει με μια φίλη για καφέ γιατί κάνει αύριο εμβρυομεταφορά κ μας έπιασε η καταιγίδα!!! Οκ, η καφετέρια κλειστός χώρος είναι αλλά εμείς, επειδή καπνίζει, καθόμασταν στον εξωτερικό/διαμορφωμένο χώρο, κλειστό με πλαστικό κλπ. Οπότε καταλαβαίνετε, τα είδα όλα!!! Σημειωτέον... δεν μπορώ τις αστραπές ... :D

Κατά τα άλλα είμαι καλά, χαλαρή σχετικά... Αργώ ακόμη...

Morouli μου! Τι είπαμε καλό μου; Όχι άγχος, δεν βοηθά! Τόσες μέρες καλά τα πήγες, λίγο υπομονή, οκ; Όχι ότι δεν σε καταλαβαίνω βέβαια, αλλά άσε εμένα παιδί μου να ανησυχώ! Εσύ cool!

Meli μου! Τι καλά που σε ακούω ξανά αισιόδοξη κ ετοιμοπόλεμη!!!! Μπράβο κορίτσι μου κ το Πάσχα είναι ό,τι πρέπει για "δωράκια"!

Merentaki μου, ως παθούσα πάντα, μήπως είναι η προλακτίνη υψηλή μάτια μου; Ρώτα τον γιατρό σου κ κάνε κ μια εξέταση να δεις, δεν πρέπει να είναι υψηλή. Βέβαια, είναι η ορμόνη του ... στρες! Όσο για την υστεροσκόπηση, να την κάνεις, καλύτερα να μην έχεις αμφιβολίες για την μήτρα σου - τίποτα δεν είναι (έχω κάνει 4 :) )Καλές ετοιμασίες μάτια μου - Η ώρα η καλή!

Cuando μου, συμφωνώ απολύτως με ό,τι είπες για τα βλαστοκύτταρα. Καλύτερα να δωρίζονται σε δημόσια τράπεζα, είχα δει κ σχετικά ντοκυμαντέρ, ειδικά στην χώρα μας... Έτσι θα είναι κ χρήσιμα για κάποιον άλλον...

Diazάκι μου, πότε θα πάτε στον γιατρό; Είμαι σίγουρη ότι το μπεμπέκι είναι οκ και περιμένουμε όλες τα καλά νέα σας!

Lil μου, μπράβο που τα εξήγησες τόσο ωραία για την θρομβοφιλία! Ακριβώς έτσι είναι επικίνδυνη για μένα, καθώς έχω μετάλλαξη ομόζυγη (από 1 κομμάτι και από τους δύο γονείς) κλπ. Σημειώνω ότι, όταν στην οικογένεια κάποιος πάσχει από στεφανιαία νόσο κ δεν έχει χοληστερίνη, θα πρέπει να μας "χτυπά" το καμπανάκι για έλεγχο θρομβοφιλίας σε εμάς, ειδικά αν πρόκειται για εγκυμοσύνη. Υπάρχουν βέβαια πολλοί τύποι θρομβοφιλίας, πολλές μεταλλάξεις, γι' αυτό και κάποιοι χρειάζονται παρακολούθηση ενώ κάποιοι άλλοι όχι. Επίσης, μην ξεχνάμε ότι η επίπτωση της "νόσου", αυξάνει τόσο από τον τρόπο ζωής (πολλά λιπαρά στο φαγητό, καθιστική ζωή, όχι άσκηση, κάπνισμα) όσο και από συνθήκες όπως είναι η προσπάθεια εξωσωματικής (ω ναι!!!), καθώς τόσο τα φάρμακα όσο και η ανάπαυση που επιβάλλεται από την εμβρυομεταφορά και μετά εντείνουν το πρόβλημα κι αυξάνουν την ανάγκη μας σε ΗΧΜΒ (αντιπηκτικά). Γι' αυτό λοιπόν προσοχή. Ελπίζω να πάνε όλα κατ' ευχήν στην 6η μου προσπάθεια κ μετά να κάνω και έναν έλεγχο αθηροσκλήρωσης (λόγω οικογενειακού ιστορικού). Α! και παίρνω filicin συνεχώς... Και πάντα μιλώ για την δική μου περίπτωση και ό,τι έχω μάθει μέσα από αυτήν.

tha gino manoyla μου, εύχομαι καλή νέα αρχή και μακάρι να πάνε όλα θετικά! Αισιόδοξη & θετική σκέψη! Με το καλό!

Φιλιά σε όλα τα υπέροχα κορίτσια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Υγ: Α! κι επειδή κι εγώ έχω χάσει τα γραφόμενά μου αρκετές φορές, δεν την ξαναπατάω: copy-paste ή τα γράφω σε word! Αααααα :D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια , δεν σας διαβασα ακομα τωρα παω! Δεν πολυ προλαβαινω ή θα κοιμάμαι ή θα τρεχω!!

Πως νιώθετε τσουπρίτσες?Το ηθικο μας ειναι ψηλά?

Επανερχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΙΑΒΑΖΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΓΙΑ ΕΣΑΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΠΑΡΕΑΣ ΣΑΣ. ΑΓΩΝΙΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΚΑΙ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΤΡΕΛΑ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΝΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΟΣ.

ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ, Η ΛΙΣΤΑ ΣΑΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΑΚΟΚΚΙΝΗ!

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟ ΛΕΩ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΜΕ ΤΟ ΧΕΡΙ ΣΤΗ ΚΑΡΔΙΑ "ΑΦΟΥ ΕΓΩ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ, ΟΛΕΣ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ!"

ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ. %%-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα γλυκές μου!!!

Επιτέλους σήμερα ήλιος!!!!!!!! Κι εγώ έχω όσο σίδερο δεν έκανα από αρχές Φεβρουαρίου!!! Δηλαδή 7-8 πλυντήρια!!!! Αχ! Το λέω και κουράζομαι... Είναι ο μισός καναπές καλυμμένος με ρούχα!!! Βαθιές ανάσες και πάω.......

Χ+Μ μου!!! Με το καλό ο μπεμπάκος σου!!! Με συγκίνησες πολύ πολύ!!!! Να'σαι καλά κοριτσάκι και ευχαριστούμε πολύ για τις ευχούλες!!!!

Οι υπόλοιπες καλά;;;;

Βάγκο μου τί έγινε;

Θα γίνω μανούλα καλή αρχή αγάπη μου!!!

Το παπάκι μας και το στρουμφάκι μας που χάθηκαν καλέ;;; Λέτε και το παπάκι να'ναι εγκυούλα;;; Μακάρι!!!!!

Ντιαζάκι πότε θα πάτε να το δείτε; Γιουλάκι εσύ;

Αγγέλα μου σε λίγες μέρες είναι η αυχενική έ;!;!;! Ποπό!!!! Θα δείτε επνα τέλειο πλασματάκι!!!

Λιλάκι κι εσύ κοντά στην β επιπέδου δεν είσαι;;;

Καλή επιτυχία και στις δυό σας!!!!!!

Μωρούλι κανένα τρελό όνειρο; Εγώ ευτυχώς τίποτα!!!!!

Μαρινάκι κι εσένα λίγο έμεινε μέχρι την νέα προσπάθεια!!!! Και τώρα που έχεις όλες εμάς θα δεις θα έρθει το νινάκι!!!!!

Φιλάκια πολλά πολλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα αγαπημενες μου!!

Εχθες το βραδυ μας εστειλε η βιοιατρικη τις εξετασεις και με μια ματια που ρηξαμε φανηκαν ολες καλες!

Αυριο μενει το απογευμα να δουμε τι θα μας πει η αιματολογος...

Εχω χαρει με τις εξετασεις!

Μελακι μου την αλλη Πεμπτη εχω τη β επιπεδου :ympray:

Σιδερο σημερα ε?

Χ+μ καλως ηρθες απο εδω, τα φιλια μας στην ομορφη κοιλιτσα σου!!!

Μερεντακι με το καλο οι ετοιμασιες!!!Ευχομαι ολα να πανε κατ ευχην!!!

Ντιαζακι με το καλο και εσεις να ακουσετε το μωρακι σας!!!

Μωρουλι ειδη μετρας αντιστροφα, αγωνιουμε και εμεις μαζι σου!

φφφφφφφφφφφφφφφφφφφφοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια,

Μελι έχω και εγω 3 πλυντήρια να στα φέρω???? χεχεχε

Χ+Μ σε ευχαριστούμε πολύ κοπέλα μου, καλή συνέχεια και υγειεί γλυκιά μου

Λιλακι μου, προσπαθώ να είμαι ήρεμη και κάτι πάλι καταφέρνω, δεν είμαι όπως εχτές που κόντευα να σκάσω.

Ντιαζ αντε με το καλό κοπέλα μου.

Μαρινάκι μουυυυυυυυ, ευαίσθητο πλασματάκι μου, γεννημένη μανούλα, καλημέραααα.

tha_gino_manoyla πως πας κοπέλα μου?

merentaκι μου γλυκό καλές ετοιμασίες κοπέλα μου, ωραία είναι αυτά, η ωρα η καλή να είναι και ας είσαι και φούσκα πράγμα το οποίο σου εύχομαι. Και εμείς λέγαμε κατα τον Οκτώβρη πρώτα ο Θεός αλλα μετά σκεφτήκαμε το μπεμπάκι οπότε με τι σειρά θα πάνε κάπως ανάποδα.

Πρώτα ο Θεός μετά το μπεμπάκι/κια και μετά ο Γάμος αν και δεν με απασχολεί καθόλου, άσε που μετά την συμβολαιογραφική πράξη που κάναμε όλα είναι τακτοποιημένα μόνα τους και χωρίς τον γάμο.

Και σε όλα τα υπόλοιπα κορίτσια που σίγουρα ξέχασα φιλιά πολλά πολλά !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μωρουλι χαιρομαι που σημερα νιωθεις καλυτερα :)

Ας ερθει το μωρακι τωρα και ολα θα γινουν.

Βλεπεις δεν βοηθαει και ο καιρος με αυτη την μουνταδα ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!!

Χ+Μ με το καλό να υποδεχθείς τον πρίγκιπά σου!!

Κορίτσια για το σίδερο με βοηθάει η μαμά μου αλλά εδώ και μία εβδομάδα είναι κρυωμένη-χάλια και την κρατάω σε απόσταση....για να μη με κολλήσει...

Morouli λίγες μέρες μείνανε...κάνε ένα κουράγιο...στη δουλειά εξακολουθείς να έχεις την ξαπλωτή θέση;;;; :P:P:P:P

Merentaki με το καλό το ευτυχές γεγονός!!!! Τι ωραίες ετοιμασίες....

Diaz έχεις αγωνία για την Πέμπτη;;;;;Θα αποζημιωθείς όμως.....είναι υπέροχοοοοοοοοοοοο

Gioulaki πήγες στον γιατρό;;; Την Δευτέρα δεν ήταν;;;;;;;

ρε κορίτσια αυτό το θέμα με την θρομβοφιλία δεν το έχω ξανακούσει....πρέπει να υπάρξει κάποιο σύμπτωμα για να το ψάξει κανείς;;;; Ή το κάνατε προληπτικά;;;;;

Melipikto χαίρομαι που έχεις καλή διάθεση!!!!

Κορίτσια πραγματικά το Πάσχα θα έχουμε πολλά ευχάριστα! Άντε ο καιρός περνάει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντζη μου δεν εχεις κανενα συμπτωμα.

Εμεις καναμε την εξεταση, ειναι αιματολογικη, για την οποια με παροτρεινε η κουμπαρα μας που εχασε το μωρακι της στον εναμιση μηνα. Δεν την ξεραμε ουτε εμεις!!

Δεν το περιμενα αλλα βγηκε οτι εχω... :? Στην τυχη την καναμε!

Δεν χανεις τιποτα να το ψαξεις.Οτι εξετασεις κανεις καλο ειναι, για να ξερεις!

Και μετα απο αυτα που τραβαμε δεν θα αντεχα να μεινω εγκυος και να το χασω επειδη δεν θα ειχα ψαχτει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!!!!cuando εγω ειμαι πανετοιμη για την μεγαλη μερα!!εχουμε κανει τα παντα!!!το δωματιο,τα ρουχαλακια του,ακομα και τα pampers του!!! :lol: με μπερδεψες λιγο..... στα χαρτια που μου εστειλαν απο την εταιρια μαζι με τον ασκο για τα βλαστοκυτταρα λεει οτι ειναι για το μωρο που γεννιετε!!!!καθε παιδι εχει τα δικα του ...μπορει ακομα και τα αδερφια να μην ειναι συμβατα πανω απο 50%!!!!και θεραπευει παρα μα παρα πολλες ασθενειες!!!οταν ρωτησα το γιατρο μου ειπε να τα κρατησω ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΟ ΖΩΗΣ!!!οπως λες και εσυ πολλα ακουγονται........ και εγω με ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ θελω να γεννησω!!!!!!!!οχι οτι φοβαμε τον πονο αλλα θελω να ξερω οτι το μωρο μου δεν θα κυνδινεψει!!!!!οπως και να το κανουμε εχουμε περασει τοσα πολλα ...... αυτα που λενε με το δεσιμο του φυσιολογικου τοκετου για μενα ειναι χαζομαρες!!!υπαρχει περιπτωσει ΕΜΕΙΣ που προσπα8ουμε τοσα χρονια με τοσο πονο ,τοσες αποτυχιες και διαφορα αλλα να μην ειμαστε δεμενες με τα μωρα μας????????αυριο εχω ραντεβου το απογευμα και πιστευω να μου πει και την ημερομηνια !!!!πολλα φιλια σε ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξερω Λια μου εμεις καταληξαμε εκει τελικα!!..κι ο,τι γινει..οσο για την καισαρικη, ενταξει εγω ειμαι αλλης αποψης οχι για το δεσιμο κλπ..απλα ειναι μια εγχειριση που θα ηθελα να αποφυγω εαν δεν χρειαζεται και ο φυσιολογικος τοκετος ειναι κατι που θελω παρα πολυ να το ζησω σαν εμπειρια αν μου το επιτρεψει η μπεμπουλα και οι καταστασεις μεχρι το τελος..Θεωρω οτι η καισαρικη βοηθαει πολυ σε δυσκολες περιπτωσεις και οταν χρειαζεται ειναι καλο να γινεται και σιγουρα δεν θα το σκεφτει καμια ουτε με φοβο ουτε με τυψεις αν το κανει χωρις να χρειαζεται.Απλά πιστευω στο φυσιολογικο τοκετο,ευχομαι να καταφερω να τα βγαλω περα..θεωρω οτι κανει καλο στο μωρακι να περασει αυτη τη διαδικασια, υπαρχει λογος που γινεται ετσι απο τη φυση, πιεζεται εκει στα πνευμονακια πριν βγει, συνειδητοποιει οτι βγαινει,βγαινει οταν το αποφασισει και δεν σημαινει οτι θα κινδυνευσει,υποτιθεται ολα ειναι τοσο υπο ελεγχο στις μερες μας,δεν θα γεννησω και στο χωραφι..(ισως το επομενο..στην ακροθαλασσια..χαχαχαχα)..Η καθεμια καλο ειναι να κανει αυτο που θα την κανει να νιωθει πιο σιγουρη και πιο ομορφα με αυτο που θα ζησει..Ο τοκετος μας ανηκει, η σχεση μας με το μωρο μας επισης οπως και το σωμα μας..ολες οι αποψεις ειναι δεκτες και ευχομαι να το απολαυσεις κι εσυ και γω και ολες μας!!!στοχος ειναι να κρατησουμε στην αγκαλιτσα μας το μωρακι μας γερο και καλο!!εγω ξεκιναω να μετραω αντιστροφα και θελω να δω ποτε θα μου κανει την εκπληξη η μικρουλα μου! :D πολλα φφφφφφφφουουουουουουου!!!!!!!σε ολες να εχετε μια κατακοκκινη λιστα συντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Liaki και Cuando μετρατε αντιστροφα ,ε?

Με το καλο κοριτσαρες μου και με ενα πονο να κρατησετε τα μωρακια σας που τοσο τα περιμενετε!!!

Να ευχηθουμε και στην Twiggy μας που γεννησε , να της ζησει η μπεμπουλα!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:x:YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιουχου!!!

Πολλα ειπατε παλι.

Απο που να αρχισω καλε?

Χ+Μ ευχαριστουμε πολυ πολυ!Με το καλο να ερθει το μπεμπακι σου!!

μελι μου κι εγω τα απειρα ασιδερωτα κ, η μικρη δεν εχει ρουχα στη ντουλαπα αλλα οποτε ξεκιναω να σιδερωσω ερχεται κ τραβαει τη σιδερωστρα κ φοβαμαι μη της ερθει καπελο.Οποτε μπορει να σου στειλω κ τα δικα μου.Θα ξεκινησεις που θα ξεκινησεις ε λιγα ακομα θα τα βολεψεις :lol::lol::lol::lol::lol:

Diaz τη Πεμπτη θα πας ε?Αχ αντε με το καλο

μωρουλι δεν φανταζομαι να πολυ κουνιεσαι.......ησυχα ειπαμε

οι φουσκοκοιλιτσες βλεπω ετοιμαζονται :x:x:x:x:x:x τα καλυτερα ΕΡΧΟΝΤΑΙ!!!!!!

εγω εχω ραντεβου την αλλη Δευτερα αλλα σκεφτομαι να το κανω πιο μετα :?

Φοβαμαι μηπως παω παλι κ δεν ακουσω καρδια και μετα ξανα κ ξανα.Οποτε ειπα να φτασω θεωρητικα στην 8η εβδομαδα ετσι ωστε να ειμασε σιγουροι γι'άυτο που θα δουμε.

Εμ οποιος καει στο χυλο φυσσαει κ το γιουρτι δεν λενε.Υπομονη εχω γιατι ετοιμαζω τα γενεθλια της τσουπριτσας μου κ περνουν ο ι μερες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας και απο μένα.

μαλλον κοντα στο πασχα θα βαλουμε και εμεις τα μπαρμπασταθακια. ρωτησα τον γιατρο μου για εξετασεις και μου ειπε οτι μετα απο 1η αποτυχια και αφου ειδαμε οτι πιαστηκε δεν υπαρχει λογος για πολυ ψαξιμο. εγω απο περιεργια πηρα να ρωτησω ποσο εχει η εξεταση για θρομβοφιλια (αφου θα παω για καποιες αλλες) και μου ειπαν ειναι 2 -3 πακετα εξετασεων και οχι μια συγκεκριμενη οποτε πρεπει να μου πει ο γιατρος ακριβως ποιες πρεπει να κανω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας και απο μένα.

μαλλον κοντα στο πασχα θα βαλουμε και εμεις τα μπαρμπασταθακια. ρωτησα τον γιατρο μου για εξετασεις και μου ειπε οτι μετα απο 1η αποτυχια και αφου ειδαμε οτι πιαστηκε δεν υπαρχει λογος για πολυ ψαξιμο. εγω απο περιεργια πηρα να ρωτησω ποσο εχει η εξεταση για θρομβοφιλια (αφου θα παω για καποιες αλλες) και μου ειπαν ειναι 2 -3 πακετα εξετασεων και οχι μια συγκεκριμενη οποτε πρεπει να μου πει ο γιατρος ακριβως ποιες πρεπει να κανω.

Αnnou μου ολοκληρωμενο ολο το πακετακι στο συνολο του δηλαδη στο Ιασω , ειναι 13 μοριακες αν θυμαμαι καλα ειναι στα 295ευρω και ηταν σε προσφορα οταν πηγαμε. Πας χωρις ραντεβου νομιζω ειναι απο τις 8 το πρωι και μετα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλενάδες μου καλημέρα!! Τι κάνετε; Αισιόδοξα νεάκια διάβασα και πολύ χάρηκα!

Μελίπικτό μου χάρηκα πολύ που διάβασα νέα σου και ήδη νιώθεις καλύτερα! Να κρατάς το θετικό ότι πιάστηκε και την επόμενη θα μείνει! Το μωράκι θα έρθει! Αυτό να σκέφτεσαι και μόνο αυτό! Πασχαλινό δωράκι θα είναι το σποράκι σας! Καλή επιτυχία μέσα από την καρδιά μου! Με το σιδέρωμα την πάλεψες; Ελπίζω να τέλειωσες τα περισσότερα και να ξεκουράζεσαι!

Αννού με το καλό να βάλεις κι εσύ τα μπαρμπασταθάκια σου και να γατζωθούν γερά στην κοιλίτσα σου!

Μαρινάκι εσύ στην αναμονή ε; Κάνε υπομονή καλή μου και η προσπάθειά σου θα ανταμοιφθή!

Tha gino manoula ξεκινάς κι εσύ σύντομα ε; Με το καλό! Θα περιμένουμε νέα σου!

Μερεντάκι γιατί θες να κάνεις υστεροσκόπηση; Προέκυψε κάτι; Για το στήθος πάντως κι σε μένα τύχαινε παλιότερα να μένει μετά την περίοδο κάπως, είχα κάνει και υπερήχους και όλα καλά, δόξα το θεό. Αν μιλάμε πάντως για τον ίδιο γιατρό και την ομάδα του, προσωπικά τους έχω εμπιστοσύνη και εκ του αποτελέσματος μόνο υπερευχαριστημένη πρέπει να είμαι. Ό,τι χρειαστείς πες μου!

Μορούλι υπομονή 2 μερούλες μείνανε! Περιμένουμε την τεράστια χοριακή σου!!!

Η vango μας λογικά έκανε εμβρυομεταφορά προχθές ε; Μακάρι να μας έχει ευχάριστα!

Λιλάκι συγγνώμη που μπέρδεψα τον αγόραρο και τον έγραφα κοριτσάκι! Και όταν το έγραφα κάτι δεν μου κόλαγε, αλλά δεν μπορούσα να θυμηθώ τι!!! Σε ευχαριστούμε για το μάθημα περί θρομβοφιλίας! Πολύ κατατοπιστική!!!

Γιουλάκι πως αντέχεις βρε θηρίο να το τρενάρεις ακόμα πιο πολύ και να μην πας τη Δευτέρα!!! Είναι και τα γενέθλια στη μέση δεν λέω αλλά μια ανυπομονησία υπάρχει!

Χ+Μ με το καλό να έρθει το μωράκι σας! Σε ευχαριστούμε για τη συμπαράσταση!

Άντζι εσύ πως πας; Τώρα πότε πας ξανά στο γιατρό; Από συμπτώματα έχεις τίποτα;

Cuando και Lia μπήκατε στην τελική ευθεία ε; Τέλεια! Με το καλό να αγκαλιάσετε τα μωράκια σας! Τώρα το πως θα έρθουν νομίζω λίγη σημασία έχει! Μετά από όσα τραβάμε το σημαντικό είναι να έρθουν υγιή μωράκια! Δεμένες είμαστε ήδη μαζί τους! Φανταστείτε το νιώθω κι εγώ από την πρώτη στιγμή που μεταφέρθηκαν τα εμβρυάκια μας στην κοιλίτσα μου! Ο γιατρός σίγουρα μπορεί να κρίνει τι είναι πιο ασφαλές για τα μωράκια μας αλλά για τις μαμάδες! Όπως είπε και το Cuandaki μας δεν γεννάμε και στα χωράφια!

Τα νέα μου τώρα... αύριο πάω για υπέρηχο και έχω απιστευτη αγωνία!! Περιμένω την ώρα και τη στιγμή! Είμαι και ανυπόμονη!!! Μακάρι να πάνε όλα καλά και να δούμε και να ακούσουμε το μωράκι μας!

Φιλιά σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...