Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ Νο14


Recommended Posts

Καλο μηνα αγαπημενες μου!!

Εγω εχω μαλωσει με τον υπνο και ειμαι ενα χαλι ολη μερα με 4ωρες υπνο :shock::?

Δεν βολευομαι στο κρεβατι γυριζω ολη την ωρα απο το ενα πλαι στο αλλο και πιανομαι, ειναι και το μωρακι που το βραδυ συνηθως κουνιεται εχω και τις καουρες και κατλαβενετε ....

Κοριτσακια μου μεγαλη προσοχη θελει το πρωτο τριμηνο γιατι αναπτυσονται τα βασικα οργανα του μωρου.

Εγω οταν χασαμε το δευτερο εμβρυακι που τωρα θα ειχα δυδιμακια, ηταν την εκτη εβδομαδα με αιμοραγια.

Βεβαια μεχρι το τελος παντα θα ημαστε με αυτο το αγχος και θα πρεπει να προσεχουμε!

vango τελεια, καλη εμβρυομεταφορα τη Δευτερα!!! Οσο πιο πολυ μπορεις να κατσεις τοσο το καλυτερο!!

Καλα αποτελεσματα σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μωρουλι την ΑΓΑΠΑΜΕ αυτη την ενοχληση ;) , και οπως εχουμε πει πολλες φορες αν δεν κοπουν τα φαρμακα αιμα δεν βλεπεις!!!Εμενα ακομα με "κοβει" η μεση οπως στη περίοδο.

AAAAAυτό μου άρεσει πολύ πολύ πολύ που λές κυρα Γιούλι μου, αααα πάρα πολύ. Σας είπα ότι το Σάββατο έχω υπέρηχο??? Θα μου κάνει και έλεγχο της οιστραδιόλης .

φυσικα δεν γνωριζω τι θα δει στον υπερυχο αλλα την επομενη εβδομαδα εχουμε τα αποτελεσματα της χοριακής μας.

Εχει ο Θεος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια δυστυχώς για εμάς ο Μάρτιος μπήκε με τα χειρότερα μέα...

Η χοριακή ήταν μόνο 27... Το όνειρο τελικά ισως εννοούσε την 3 εμβρυομεταφορά...

Μαζεύουμε τα κομματάκια μας ένα ένα... Ξέρω ότι ίσως. Ήταν για καλό και η φύση ξέρει!

Μου τα ξαναείπε ο γιατρός και τον Νοέμβριο...

Προς το παρόν προσπαθώ σταματήσω τα κλάμα και να παρηγορήσουμε ο ένας τον άλλον...

Έκοψα τα χάπια και περιμένω την ακατονόμαστη για να πάμε στον γιατρό να μας δει, να μας εξηγήσει τί ίσως έφταιξε και πώς και πότε μπορούμε να ξαναξεκινήσουμε! Ευτυχώς υπάρχουν τα μπαρμπασταθάκια στην κρυοσυντήρηση και δεν ξεκινάμε από το μηδέν!!!

Θα ήθελα να δώσω την λίστα μας σε όποια την θέλει! Δεν μπορώ μα την κρατήσω άλλο... Αυτή τημ δτιγμή νιώθω στα όριά μου... Αν συμφωνείτε θα ήθελα να προτείνω την Μαρίνα που έχει τόση αγάπη και καλοσύνη συην καρδιά της... Μαρινάκι τί λες;

Βάγκο μου καλή εμβρυομεταφορά κοριτσάκι!!!

Μωρούλι μια χαρά τα πονάκια... Καλή χοριακή μάτια μου!!!!

Σε όλες τα φιλιά μου και ευχαριστώ εκ των προτέρων για την στήριξη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μελι πολυ λυπαμαι γι αυτο....να σκεφτεσαι οτι σε περιμενουν τα μπαρμπασταθακια σας και οτι η τριτη προσπαθεια θα ειναι και η τυχερη σας!

Ειναι πολυ θετικο που αυτη τη φορα προχωρησε .Υπομονη θα ερθει και θα μεινει,ολες τα καταφερνουμε στο τελος.

Μια μεγαλη αγκαλιτσα :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AX BRE MELI ΜΟΥ.....ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΣΟ ΛΥΠΑΜΑΙ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ!!!

ΤΟ ΕΧΩ ΒΙΩΣΕΙ 3 ΦΟΡΕΣ....ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΟ!!

ΑΠΛΑ ΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ....ΟΤΑΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΗΡΕΜΗΣΕΙΣ.....ΨΑΞΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΥ.

ΕΓΩ ΜΟΛΙΣ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΚΙ ΑΛΛΗ ΑΙΤΙΑ ΑΠΟΒΟΛΩΝ ΕΚΤΟΣ ΤΗΣ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑΣ....

ΒΑΛΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΣΤΗ ΠΡΙΖΑ ΝΑ ΤΟ ΨΑΞΕΤΕ ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΥ...........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Meli Μελάκι μου, πόσο λυπάμαι κοπέλα μου, το είχες αισθανθεί γλυκιά μου. Όμως υπάρχουν τα μπαρμπασταθακια όπως λες και περιμένουν. Πάρε δύναμη γλυκιά μου, πάρε τον χρόνο σου και πάλι με περισσότερη τύχη θα τα καταφέρεις.

Σε φιλώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:(:( Μελι γλυκουλα...λυπηθηκα παρα παρα πολυ..περιμενα να διαβασω τα νεα σου..δεν το περιμενα..μην πεφτεις το ονειρο σου ηταν πολυ ομορφο και θα γινει πραγματικοτητα..θα τα καταφερεις!!!ποση υπομονη βρε γαμωτο;ουφ!!!κουραγιο ξερω ποσο ποναει!!!μια τεραστια αγκαλια και πολυ μεγαλη δοση δυναμης για οσες προσπαθουν!!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Melipicto μου ότι και να πω είναι λίγο... πολύ στεναχωρήθηκα και με πήραν τα ζουμιά κι εμένα... Κρίμα κοριτσάκι μου κρίμα! Κουράγιο και δύναμη εύχομαι και στους 2 σας. Αργούσες να γράψεις κι δεν σου κρύβω ότι είχα αρχίσει να ανησυχώ. Δέν έχω λόγια. Ο πόνος είναι μεγάλος. Μια τεράααααστια αγκαλιά :YMHUG: από μένα καλή μου κι εύχομαι σύντομα να πατήσεις πάλι γερά στα πόδια σου και να έρθει το μπεμπάκι σας για να μείνει. Τα μπαρμπασταθάκια είναι εκεί και σε περιμένουν! Αυτά να σκέφτεσαι και να παίρνεις δύναμη! Είμαστε δίπλα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μελι μου πραγματικα λυπαμαι παρα πολυ!!!

Μη σε παρει απο κατω να σκεφτεσαι οτι τα μπαρμπασταθακια σας , σας περιμενουν.

Και να θυμασαι οτι γαντζωθηκε τα καταφερε,απλα δεν αντεξε.Αυτο ειναι καλο σημαδαι. Να σκεφτεσαι θετικα κ αν θελεις απομακρυνσου για λιγο κ απο το φορουμ για να ηρεμησεις κ να μη τα σκεφτεσαι.

Εμεις ειμαστε ολες εδω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

meli mou krima!!!polu krima!!oute ego to perimena!!!ksero ti skeftesai....GIATI????min xaseis tin pisti sou!!tha ta katafereis!!! :YMHUG::YMHUG::YMHUG: kouragio k stous duo sas!!!

lia mou pou eisai????mou eleipses!!eisai akomi sto nosokomeio?me tis suspaseis ola kala?

vango kali embruometafora!!!oso mporeis meine sto spiti k na prosexeis!!!

diaz kalo einai to proto 3mino na min kaneis tipota!!!ego oute odigousa alla k apefeuga na anebo sto autok.

lil to idio problima exo k ego!!!ela na kanoume parea!!!oles oi egkues koimounte me to parapano alla emeis.....k ego pianomai k kathe fora pou gurnao ksupnao!!!

morouli den nomizo na kouniesai polu???? ;)

filakia polla se oles!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μέλι μου, ψυχούλα μου,δεν έχω λόγια :cry: μπήκα με χαρά και το μάτι μου έπεσε τυχαία στον πίνακα που έγραφε για νεα προσπάθεια, κατάλαβα πριν δω την απάντησή σου.Πάρε το χρόνο σου, δεν μπορώ να λέω λόγια γμτ,τα μωράκια σου σε περιμένουν.Σε αγαπάμε πολύ και σε σκεφτόμαστε, αν θες να μην μπαίνεις μέχρι να ανασυγκροτηθείς, όπως είπε το γιουλάκι, καμια δεν θα σε παρεξηγήσει.Είσαι πολύ δυνατή και μας στηρίζεις όλες με την αγάπη σου και την αισιοδοξία σου.Μελάκι μου πολλά πολλά πολλά φιλάκια, θα περάσει κι αυτό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μελι μου υπομονη!!!!!να σκεφτεσε την θετικη πλευρα καλη μου οτι επιασες !!!!!! μια μεγαλη αγκαλια απο εμενα!!!!

μαρακι μου και εμενα μου ελειψες πολυ :D :D σπιτι ειμαι ειναι λιγες μερες που βγηκα αλλα δυστυχως δεν μπορουσα στην αρχη να μπω.... οι συσπασεις συνεχιζονται αλλα σε λογικο βαθμο και συνεχιζω κανονικα τα χαπακια μου!!!!!!!! ουτε εγω μπορω να κοιμηθω απο τις 4 τα ξημερωματα και μετα εχω μαθει ολα το προγραμμα του ΑΝΤ1 απ'εξω και μολις παει 6 και κατι κοιμαμε!!!! σας ευχαριστω ολες παρα πολυ για τις ευχες σας!!!!ευχομαι και σε εσας τα καλυτερα!!!!! φιλακια πολλα και καλο βραδυ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μελι μου γλυκο τι να πω.... δεν εχω λογια, εχω στεναχωρηθει παρα πολυ :(:( Γιατι ρε γμτ, τοση προσπαθεια.. να χαιρεσαι και μετα τοση πικρα? Ξερω ομως οτι εισαι δυνατη κι οτι μαζι με τον καλο σου θα το ξεπερασετε πιο συντομα απο ο,τι πστευεις τωρα. Εχετε και τα παγωτινια σας που σας περιμενουν.. Η επομενη φορα θα ειναι η τυχερη σας, το σπορακι θα γατζωθει και θα μεινει 9 μηνες στην κοιλιτσα σου ειμαι σιγουρη!!!Καλη δυναμη κοριτσακι, ειμαστε εδω για σενα οσο μπορουμε μην το ξεχνας αν αυτο σε βοηθαει καπως...

Ηθελα να μπω να σας χαιρετησω για ενα διαστημα, δεν περιμενα να πεσω σε ασχημα νεα.. λυπαμαι! Μην χανετε ομως την πιστη σας, τελικα ολα γινονται χωρις να τα ελεγχουμε και ισως για καποιο λογο που δεν καταλαβαινουμε... Καλη επιτυχια σε οσες περιμενουν τις χοριακες τους και αισιοδοξια σε ολες που προσπαθουν..

Εμεις ενω πηγαιναμε μια χαρα για φυσιολογικο τοκετο, τελικα αναγκαζομαστε να το παμε για καισαρικη μεσα στο Σαββατοκυριακο γιατι η μικρη εχει παρει περιεργη θεση, δεν μπορει να κατεβει και ο πλακουντας γερασε και δεν την υποστηριζει πια στο φουλ. Ετσι δεν θελουμε να ρισκαρουμε ..Αρχικα απογοητευτηκα αλλα συντομα επανηλθα γιατι το μονο που θελω ειναι να ειναι καλα το μωρακι και να ερθει γερο στον κοσμο! Παλεψε τοσο να δημιουργηθει, θα καταφερει και να ερθει στην αγκαλια μας! Δεν εχει σημασια πως...

Σας φιλω ολες γλυκα, ευχαριστω για τη συμπαρασταση ολο τον καιρο που προσπαθουσα κι εγω και αγωνιουσα! Θα σας γραψω νεα μας οταν μπορεσω... Ενα τελευταιο φφφφφφφφφουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ απο εμας, ευχομαι μεχρι να ξαναμπω η λιστα να εχει κοκκινησει ολοκληρη!!! :):)

καλο βραδυ κοριτσια και καλο μηνα γεματο σπορακια στις κοιλιτσες σας!

υ.γ.Κουαντο αν δεν μιλησουμε με το καλο η μικρη σου κι εσυ Λια κοντευεις ε? Ποτε πηγες 35η βδομαδα?!! Τα καλυτερα για ολες τις εγκυουλες του ποστ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μέλι μου γλυκιά & αγαπημένη! Στεναχωρέθηκα ειλικρινά κορίτσι μου. Γράφω-σβήνω τόση ώρα...

Ξέρω, οι στιγμές αυτές είναι πολύ δύσκολες. Μήπως κι εγώ και πόσες άλλες, δεν τα έχουμε περάσει;

Εσύ όμως είσαι αγωνίστρια κ όσο κι αν τα βλέπεις τώρα όλα μαύρα κι άραχνα, θα συνέλθεις, θα σηκωθείς και θα συνεχίσεις, γιατί μέσα σε όλα μην ξεχνάς το πόσο τυχερή είσαι που έχεις "μπαρμπασταθάκια". Είναι εκεί κ σε περιμένουν για την επόμενη φορά που θα είναι και η τυχερή. Άρα δεν ξεκινάς από την αρχή, έχεις ήδη την βάση! Κάπου έγραψες ότι για το όνειρο της μητρότητας, θα παλέψεις κόντρα σε κάθε δυσκολία. Έτσι είναι! Όλες εμείς, οι "ατυχήσασες", οι "δύσκολες" περιπτώσεις, οι "ανεξήγητες" περιπτώσεις, είμαστε αποφασισμένες και θα είσαι σε λίγο και εσύ! Γιατί πρέπει! Μέχρι να πάρουμε στα χέρια το μωρό μας γερό και υγιές, πρέπει να περάσουμε διά πυρός κ σιδήρου. Να αντέχουμε τα πικρά νέα κ στα καλά, να μην έχουμε την άνεση να τα χαρούμε όπως πρέπει. Μέσα στο άγχος κ την ανασφάλεια αν θα πάνε όλα καλά (χοριακή, καρδούλα κλπ κλπ) - το λαχταράμε τόσο πολύ... Κι όσο δεν έρχεται, "πέφτουμε"... για λίγο! Ίσα για να ξανασηκωθούμε πιο δυνατές και πιο ετοιμοπόλεμες από πριν!

Θα έρθει η ακατονόμαστη να ηρεμήσεις λίγο από τα φάρμακα, θα πας κ στον γιατρό σου να σου πει τι πήγε στραβά. Θα περιμένεις λίγο ακόμα... Αλλά! μήπως στο μεσοδιάστημα θα έπρεπε να κοιτάξεις και "τριγύρω"; Μήπως κάποια λεπτομέρεια κάνει την διαφορά (το λέω με βάση την δική μου περίπτωση). Προσπάθησε να βρεις απαντήσεις σε όλα σου τα ερωτηματικά. Κάλυψε όσα περισσότερα ενδεχόμενα μπορείς για την επόμενη φορά... Κι από την τωρινή κατάσταση κράτα μόνον τα θετικά!

Εννοείται ότι όλες μας είμαστε εδώ για σένα με αμέριστη συμπαράσταση κ αγάπη!

Κι όσο για την λίστα, μου αρκούν τα καλά σου λόγια καρδούλα μου!

Δεν έχω αντίρρηση, αρκεί, όταν θέλεις κ μπορείς, να μου εξηγήσεις τι κ πως..

Εύχομαι αυτός ο μήνας, που ξεκίνησε πολύ άσχημα για σένα (κ για μένα - για άσχετο λόγο) να φύγει γρήγορα και να πάρει όλα τα αρνητικά μαζί του. Ξου!

Μια τεράστια αγκαλιά κι από μένα.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλημέρα,τι καλημέρα δλδ,που μόλις είδα τα νέα από το μελάκι μας και απογοητεύθηκα πλήρως!!!!!!!!!κοκάλωσα...ότι και να σου πούμε τώρα κοριτσάκι μου γλυκό ξέρω ότι δεν θα σε κάνουν ακόμη να νιώσεις καλύτερα,εμείς όμως θα είμαστε εδώ για σενα όποτε το νιώσεις,εύχομαι γρήγορα να ανασυγκροτηθείς,να μαζέψεις τις δυνάμεις σου γιατί σίγουρα έχεις πολλές κοριτσάκι μου και να κάνεις το επόμενο βήμα γιατί τα μωράκια σου είναι εκεί και σε περιμένουν γιατί αξίζεις τόσο πολύ να γίνεις μανούλα και θα γίνεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!twiggaki ήρθε η μεγάλη ώρα,η σημαντικότερη για κάθε γυναίκα!!!!!!!εύχομαι όλα να πάνε καλά και να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το κοριτσάκι σου γερό και δυνατό!!!!!!!!!!!κορίτσια αυτή τη φορά επειδή είναι και μόνο ένας μήνα από την προηγούμενη,δεν μπορώ να λείψω και από τη δουλειά πολλές μέρες δυστυχώς και σκέφτηκα να κάνω ότι μου λέει ο γιατρός μου,δλδ 4 ημέρες κρεβάτι-καναπέ και μετά χαλαρά και δουλειά γραφείου,γιατί δουλειά γραφείου κάνω,λέτε ότι το ρισκάρω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Μελι μου τι να πω εχω σκάσει, ξέρω ειναι δύσκολο αλλα εχεις τόση καλοσύνη και υπομονή και ο θεός θα σε βοηθήσει να γίνεις μανούλα. Πολλα φιλια παρε χρόνο και οοταν νιώσεις ετοιμη προσπαθησε.

Εμεις ειμαστε εδω οτι χρειαστεις και μπορούμε μην διστασεις απλως να το ζητήσεις.

Twiggy εφτασε η στιγμη με το καλο να παρεις την πριγκιπισσα σου αγκαλίτσα.

Καλη επιτυχία στις υπολοιπες.

Φιλια πολλα.

Ο αγώνας συνεχίζεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου όμορφα σας ευχαριστώ όλες από τα βάθη της καρδιάς μου!

Είναι πολύ άσχημο συναίσθημα να χάνεις κάτι τόσο πολύτιμο και να ξέρεις ότι δεν μπορείς να κάνεις τίποτα για να το φέρεις πίσω... Η φύση ή ο Θεός αποφάσισαν ότι το μωράκι θα μας προκαλούσε μικρότερο πόνο φεύγοντας τώρα παρά αν έφευγε αργότερα ή γεννιώταν με κάποιο πρόβλημα!!! Ίσως πράγματι έγινε για δικιά μας προστασία...

Χθες ήμουν πολύ πληγωμένη και θλιμένη και νευριασμένη και μόλις σταμάτησα να κλαίω ένιωσα κενή... Εντελώς κενή... Αποφάσισα να το ξεπεράσω και θα το ξεπεράσω... Κάποιες είμαστε φτιαγμένες για τα δύσκολα... Δεν ξέρω με ποια κριτήρια έχουμε επιλεγεί αλλά θα ήθελα να πω σε όποιον το κάνει αυτό ότι έχω φτάσει στα όριά μου... Θέλω να νιώσω λίγη ξεγνοιασιά και χαρά στην ζωή μου... Τρία χρόνια δάκρυα, νοσοκομεία, αγωνία, αποτυχίες, ανεργία, εξετάσεις είναι πολλά... Θέλω να πιστεύω ότι η επόμενη προσπάθεια θα είναι πιο τυχερή και θα έρθει για να μείνει, είτε είναι 1 ή 2 ή 3... Η διαδικασία των ενέσεων είναι πολύ επιβαρυντική για την υγεία μου και δεν ξέρω αν θα με ξανααφήσουν να την κάνω... Άλλωστε σκοπός είναι να φέρουμε γερά παιδάκια στον κόσμο και να είμαστε κοντά τους γερές κι εμείς... Νομίζω είμαι πολύ καλύτερα από εχθές, θέλω να μιλήσω και με τον γιατρό μου να μου λυθούν όσο γίνεται κάποια γιατί και να μάθω πότε μπορούμε να ξαναξεκινήσουμε... Νιώθω πολύ κουρασμένη στην σκέψη του πάλι από την αρχή η ίδια αγωνία και τρομοκρατημένη στην σκέψη να έχουμε πάλι αρνητικό αποτέλεσμα... Σε λίγες μέρες θα είμαι πιο αισιόδοξη και δυνατή! Τελικά το ένστικτο μας δεν μας γελάει ποτέ! Από την 2η χοριακή ένιωθα ότι κατι δεν πάει καλά... Στην 3η ήμουν σίγουρη... Έβαλα το τικεράκι μπας και αλλάξει η τύχη μας και μείνει το μπεμπάκι, αλλά είχε άλλα σχέδια... Θα σας φανεί κουφό αλλά είμαι σχεδόν σίγουρη ότι θα ήταν αγοράκι! Τώρα είναι αγγελάκι μαζί με τα άλλα δύο εμβρυακια μας! Έχουμε μια τριάδα αγγελάκια λοιπόν στον ουρανό και εύχομαι να προστατέψουν τα αδελφάκια τους όταν έρθουν...

Τουίγκι μου με το καλό κορίτσι μου!!!! Η Παναγιά να είναι πλάι σας!!!! Ίσως έχεις ήδη γεννήσει τέτοια ώρα!!!! Όλα καλά να είναι μάτια μου!!!

Βάγκο μου δεν νομίζω ότι έχει τόση σημασία! Θέλει ηρεμία αλλά όχι ακρότητες!

Ξέρω πολλές που γύρισαν στην δουλειά αμέσως μετά την εμβρυομεταφορά, ταξίδεψαν, είχαν ατύχημα και όλες χαίρονται τα μωράκια τους... Ξέρω κι άλλες, καλή ώρα εγώ που από τις 6/2 είμαι ξαπλωμένη και η φύση είχε άλλα σχέδια!!! Τις 12 πρώτες εβδομάδες θέλει προσοχή είτε είναι εξωσωματική είτε είναι φυσιολογική σύλληψη! Προσοχή όμως, όχι άγχος, όχι βάρη... Τέτοια πράγματα... Είμαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά αυτή τη φορά!!!

Μαρινάκι θα σου στείλω πμ κάποια στιγμή!!!

Σας ευχαριστώ όλες μία μία... Με συγκινήσατε πολύ και δεν θα ξεχάσω ποτέ τα τόσο όμορφα λόγια και την ειλικρινή στεναχώρια σας... Μακάρι να μην το περάσει ποτέ καμιά κοπέλα αυτό!!!

Κρατάμε τα θετικά και προχωράμε...

Σας φιλώ όλες γλυκά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλο τουιγγι!!ολα καλα να πανε και να κρατησεις αγκαλιτσα τη μικρουλα σου!!!Μελι μου ειναι πολυ φυσιολογικα τα οσα νιωθεις...μην διωξεις κανενα απο τα συναισθηματα σου..παρε μια βαθεια ανασα μετα και συνεχισε, εχεις περασει πολλα αλλα εχεις κατι μωρακια που σε περιμενουν!!!Ευχομαι η επομενη προσπαθεια να ειναι η τυχερη να δεις που θα βγει αληθινο το ονειρο σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

meli mou eisai polu kalos anthropos k o theos tha sou xarisei suntoma ena moraki!!!mporei k xoris eksosomatiki!!!to ksero oti exeis perasei para polla k o theos tha se antamipsei polu grigora k euxomai otan tha ginei auto ..na min ksana klapseis stin zoi sou para mono apo xara!!!!!filakia para polla!!!!

twiggy mou den exei simasia pos tha erthei alla oti tha erthei!!!!!se mia mera tha kratas to moraki sou!!!!o theos k i panagitsa na einai mazi sou k na eisaste k oi 3 ugeiestatoi!!!!

lia mou tha se pero til.. filakia se oles!!!

vango min stenaxoriesai...afou einai douleia grafeiou!!!apla na prosexeis!!!kali epituxia!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρε Μελάκι μου! Περίμενα πως και πως τα νέα σου. Δεν έγραφα αλλά διάβαζα κάθε μέρα τα νέα σας! Και ήμουν σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά. Λυπάμαι πολύ ρε κούκλίτσα μου. Δεν ξέρω τι να πω, τα ξέρεις όλα αυτά που σου λέμε. Ξέρω όμως πως νοιώθεις, έτσι ένοιωθα πριν λίγο καιρό. Αυτά βίωνα και αυτά που λες ήθελα να πω κι εγώ σε αυτόν που με έχει κατατάξει στην κατηγορία "δυσκολίες και αντοχή.ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ¨ΑΛΛΟ, αλλά σκέφτηκα ότι δεν μπορώ να κάνω τίποτα! Δεν εξαρτάτε απο μένα! Χρειαζεται υπομονή και επιμονή και θα τα βρώ και τα δύο γιατι απλά θέλω το μωρό μου! Δεν με νοιάζει τι άλλο θα μου στείλει, μόνο ένα πράγμα θέλω και θα τα καταφέρω και μάλιστα σύντομα!!!Πάρε το χρόνο σου, μάζεξε τα κοματια σου και σκέψου τα μπαρμπασταθάκια σου που σε περιμένουν! Όλα θα γίνουν!!!!Κι εμείς θα είμαστε δίπλα σου και στις χαρές και στις λύπες!!!

Twiggy μας με το καλό να έρθει η ώρα, αν δεν ήρθε βέβαια, που θα κρατήσεις στην αγκαλίτσα σου ένα υγιέστατο μωράκι!!!

Γιουλάκι, προχωράμε καλά βλέπω!

Diazaki προσοχή και θα περάσουν οι μέρες και θα το ακούσεις και θα μεγαλώσει!!!!

Αντζι περιμένου τα νέα σου το βράδυ!

Μωρουλι με το καλό τα αποτελέσματα την άλλη βδομάδα! Εύχομαι να είναι μεγάλα νουμερα!

Βabelicious o θεός να αναπαύσει την ψυχή της! Ξέρω ότι είναι δύσκολό, έχω χάσει τον αδερφό μου όπως σου είχα πει. Θα περάσει με το χρόνο!!! Δες τι μπορείς να κάνεις, ξέρω ότι είναι σπαστίκό όταν το έχεις πάρει απόφαση αλλά τι να κάνεις....? Θα σε βοηθήσουμε κι εμείς με περισεύματα. ¨οτι μπορούμε και ότι έχουμε!

Στις υπόλοιπες εύχομαι τα καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ Μέλι μου....είχα 2 μέρες να μπω και δεν περίμενα τέτοια νέα.....όντως θέλει υπομονή και επιμονή.... ξέσπασε όσο μπορείς...και γω αυτό σκέφτομαι... με ποια κριτήρια επιλέγονται αυτές που θα ταλαιπωρηθουνε και με ποια αυτές που θα τους έρθουν εύκολα...δεν ξέρω...το μόνο που ξέρω σίγουρα είναι ότι σε αυτές που δε τα θέλουν έρχονται εύκολα...ίσως επειδή δεν έχουν άγχος.... μακάρι να ξερα ώς αποβάλλεται αυτό το άγχος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τwiggy με ενα πονο να κρατησεις στην αγκαλιτσα σου τη μικρουλα!!!! :x:x:YMHUG::YMHUG::YMHUG:%%-%%-

Οταν με το καλο γεννησεις και ηρεμισεις, θα περιμενουμε νεα σου να μας πεις πως ηταν!

Εγω εκανα την εξεταση για την θρομβοφιλια που κανω καθε μηνα και το ΑΝΤΙ ha μoυ βγηκε λιγο ανεβασμενο.

Ειναι φυσιολογικο οσο προχωραει η εγκυμοσυνη να ανεβαινει? Απο 0.4 πηγε 0.48.Τρεμω στην ιδεα αν μου πει να κανω δυο ενεσεις την ημερα μεχρι να γεννησω και μετα.Πηρα τηλ. την αιματολογο και μας εκλεισε ραντεβου την Τεταρτη.Λιακι αν ξερεις κατι εσυ η΄' καποια αλλη κοπελα που εχει θρομβοφιλια ας μου δωσει τα φωτα της...φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Βρε κορίτσι μου όλα φυσιολογικά είναι αν δεν υπάρχει πόνος! Ηρέμησε λίγο... Αν δεν μπορείς καλύτερα να πάρεις ένα τηλέφωνο το γιατρό σου να σου φύγει το άγχος!!!
    • Να σου ζήσουν λοιπόν οι κορούλες σου!!γτ το βλέπεις σαν τελευταία ευκαιρία..;; Όπως είπες έστω κ με αυτό το σπέρμα έμεινες έγκυος 3 φορές, επομένως ποτέ δεν ξέρεις μην χάνεις τις ελπίδες σου!!! Και εμάς το σπέρμα είχε θέμα κινητικότητας και μορφολογίας ( είναι ο δεύτερος σύζυγος μου , είχε κιρσοκήλη αλλά παρόλα αυτά έχει ένα κοριτσάκι από τον πρώτο του γάμο.... έπειτα αφού ήμασταν μαζί αποφασίσαμε να κάνουμε εξετάσεις και να προχωρήσει σε χειρουργική επέμβαση για την κιρσοκήλη καθώς δεν εμένα έγγυος 3 χρόνια προσπαθειών!! Μετά το χειρουργείο περίπου 3 χρόνια έμεινα έγκυος αλλά το έχασα στο 6 εβδ! 😢 Δεν ξανά έκανε εκείνος εξετάσεις! Είναι κ λίγο περίεργος σε αυτό το θέμα...δεν πάει εύκολα! )  Τι θέμα έχει εσένα στο σπέρμα;;
    • Κορίτσι μου καλησπέρα!  Σου εξήγησε ο γιατρός γιατί συνέβη αυτό; Εγώ δύο φορές που έκανα πρόκληση απλά καθυστέρησε να γίνει η ωορρηξία(αντί για 32-36 ώρες που γίνεται μετά την ένεση εμένα πχ μου έπαιρνε 40 ώρες). Ίσως την επόμενη φορά που θα το δοκιμάσεις να πρέπει να κάνεις και έναν υπέρηχο 1-2μερες μετά την ωορρηξία (έτσι όπως θα έχει υπολογιστεί με βάση την πρόκληση) για να δείτε ότι όντως έσκασε το ωοθηλακιο και έκανες ωορρηξία.  
    • Κορίτσι μου, κι εγώ είχα περάσει ένα τέτοιο εφιαλτικό βράδυ. Μάλιστα η κοιλιά μου ήταν σκληρή και για αρκετή ώρα και έκανα ακριβώς τις ίδιες σκέψεις με σένα. Από τότε ανά διαστήματα μπορεί να την αισθανθώ να σκληραίνει και μετά από λίγο να μαλακώνει. Αλλά όταν μίλησα με τον γιατρό ήταν καθησυχαστικος. Είτε μεγαλώνει η μήτρα, είτε κάνει συσπάσεις ή μπορεί απλά το μωρό να είναι σε τέτοια θέση που η κοιλιά να σκληραίνει σε εκείνο το σημείο που βρίσκεται. Αυτά μου είπε  Πάντως και άλλες φίλες μου που ρώτησα μού είπαν ότι κι αυτές το είχαν αυτό. Και στην εφαρμογή εγκυμοσύνης που έχω το παρουσιάζει ως κάτι απολύτως φυσιολογικό. Αλλά φυσικά πάνω απ' όλα κρατάω ότι μου το επιβεβαίωσε και ο γυναικολόγος μου. Παρόλα αυτά αν αγχώνεσαι στείλε ένα μνμ στον γυναικολόγο σου, για να σου επιβεβαιώσει ότι όλα καλά!! ☺️
    • @Melikara86 για το 3ο. Εχω δυο κοριτσάκια 7 και 5. Ημουν εγκυος τ καλοκαιρι π μας περασε και εκανα διακοπη στην 11η βδομαδα. Τωρα τ μωρακι μου θα ηταν 40 ημερων. Εχει 2 κυκλους π ξεκινησαμε αλλα δ εχω αμαν ελπιδες. Έχουμε θεμα με το σπερμα. Απο παντα. Βεβαια εμεινα 3 φορες εγκυος αλλα πιστευω οτι αυτο τ μωρο π εφυγε ηταν η τελευταία μας ευκαιρια. Ειπαμε θα προσπαθησουμε μέχρι τέλος του χρόνου. Αν ρθει καλως, αν οχι παλι καλως.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...