Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2012


Recommended Posts

Afou de menei tipota mesa pws trefetai to embruo? Mipws prepei na perneis kai kamia bitamini? Auto den to exw katalabei...edw kanoun olokliro kurigma oi giatroi na trefesai swsta stin egkumosuni kai na trws kai ap'ola alla otan mia kopela kanei emeto kai den menei tipota mesa ti ginetai? Den kserw diladi apla aporia to exw. Kserw oti o organismos mas exei polla kai to mwro ta pernei alla den exei tosa polla, den einai astireuti pigi threptikwn ousiwn kai bitaminwn o organismos.

Kangaroo, emeis den to exoume skeftei katholou gia ton toketo. Epitrepetai na mpei? Egw nomiza oti pleon auto den isxuei? H eksartatai apo to giatro??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 999
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

kalispera koritsia kiapo mena..eksafanistika 2 meroules kai vlepw polla ta nea sas kai xaroumena gia oles!!mhn agxwneste kiola kala tha pane!!me to kalo na deite fullo oses perimenete :) emeis akousame kardoula thn pempth...den kserw koritsia ...pragmataika den perigrafete to ainaisthima..oses to exete zisei me niwthete...einai apisteyto apla..me ton antra mou koitazomastan kai klaigame..tragikoi alla eimaste kai evaistitoi ti na kanoume.. :) kiegw koritsia an kai prospathw na mhn trww to elegxw arketa..oute polla glika..oute polu fai (trww ligotaro apoti prin se pososthta alla oxi epitides alpa xortainw nwritera)kai trww polla frouta exw parei kai pali 1.700...pfff agxwthika ligaki i alitheia einai me ta kila...o antras mou kiemena erxete mazi mou pantou..vasika thelei san trellos na erxete :D apoti kserw koritsia den epitrepete se ola ta nosokomeia na mpainei mesa ston toketo..sto rea pou tha gennisw egw nomizw epitrepete!episis apo thn pempth isxuei o nomos gia ta idiwtika maieythria,,mou to eipe o gynaikologos mou se tetraklino i triklino 3oo evrw!!!!kai an den zitisete allagh thesis eseis epeidi outws i alliws den exoun polla tetraklina sas anavathmizoun thesi monoi tous me ta idia leyta!!mono an viasteite kai to zitisete prwta eseis plhrwnete th diafora!!psaksteto oses endiafereste pantws ;) gia tis anagoules mou edwse vomex na pairnw prin to faghto..shmera phra ena na dw an tha yparksei kalitereysi...tha deiksei...kai etoimazomaste gia thn ayxeniki!!anypomonw na dw kiegw an tha mporsoume na doume ti einai..an kai xthes eida ston ypno mou thn suxwremenh thn petharou mou(shmeioteon den thn gnwrisa pote..den prolava)kai me agaliase kai eklaige kai lew mhpws thelei kati na mou pei..epeidi exoume pei pws an einai koritsaki tha vgaloume to onoma ths..lete na einai profhtika???gia na doume :D opws kai na exei tha pame avrio na anapsoume ena keraki..sas filw oles sthn koilitsa kai amparwtheite mesa to kryo einai tsouxtero kai nomizw tha doume xionia akomh kiedw sthn athina :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια!καλα ειστε;

εγω σχολασα μολις εφαγα κ χαζευω νεα σας,να περασει λιγο η ωρα να παω να παρω το παιδι απο τη πεθερα μου.

αλεκα μου με το τικερ αυτο κανω που μου λες αλλα δε μου βγαινει κ μαλιστα σκεφτομουν μηπως ειναι προφητικο.. :D θα το ξαναπροσπαθησω,χθες μου εσπασε τα νευρα.

κ μενα ο αντρας μου ερχεται παντα μα παντα μαζι μου,του αρσει κ ειδικα στον αντωνακη το καλυτερο του.κ τωρα του αρεσει αλλα ενταξει ως τωρα εχουμε παει 2 φορες.βασικα το κακο ειναι οτι δεν οδηγω οποτε ετσι κ αλλιως θα με πηγαινε.αλλα γενικα παντου σχεδον παμε μαζι. ;)

σημερα ηταν η πρωτη μερα των εκπτωσεων κ κουραστηκα στη δουλεια,μετα περιμενα το λεωφορειο κ εκανε 40 λεπτα να ερθει,μιλαμε τα νευρα μου κροσια κ τελικα πηρα ταξι να παω στο μετρο.ευτυχως απο δευτερα μια εβδομαδα αδεια,δεν εχω καθολου ορεξη να πηγαινω πουθενα.κ εχω κ πολλα νευρα ρε γαμωτο,σημερα ηθελα ολους τους πελατες να τους δειρω! :D

xtinaki οντως ειναι τελειο το συναισθημα οταν ακους τη καρδουλα,ειδικα εσας που ειναι το πρωτο ειναι πολυ ιδιαιτερο.κ γενικα ολα τα βλεπεις αλλιως στη πρωτη εγκυμοσυνη,πολυ πρωτογνωρα συναισθηματα,να δεις οταν θα αισθανθεις το μωρακι σου..αχ αντε να περασει ο καιρος,αυτα περιμενω να ξανανιωσω..

α,οσο για βιταμινες κ τετοια που λεγατε,εγω δεν ειμαι καθολου των φρουτων εκτος απο μπανανα κ μανταρινια κ κανα δυο αλλα.βασικα βαριεμαι να καθαριζω.τελοσπαντων τωρα προσπαθω να τρωω οσο μπορω.για σαλατες τρελαινομαι κ επειδη δεν ειμαι καθε μεσημερι σπιτι κ οταν γυρναω ειμαι κομματια παρολα αυτα αν κ βαριεμαι καθαριζω.μιλαω λογω εγκυμοσυνης γιατι πριν παραμελουσα λιγο τον εαυτο μου στα θεματα αυτα,ειδικα αν εχεις κ παιδακι μερικες φορες ξεχνας κ να φας.

τελοσπαντων,πιστευω ειναι καλο να καταφερουμε να δωσουμε στα μωρα μας οτι καλυτερο μπορουμε ακομα κ αν χρειαστει να ζοριστουμε.στον αντωνη μεχρι κ ψαρι ετρωγα που γενικα το σιχαινομαι.

οσο για τις τιμες στα μαιευτηρια μου πε κ μενα χθες ο γιατρος,τα 3κλινα στοιχιζουν 560 ευρω στο μητερα κ εγω πριν 2 χρονια ειχα δωσει 2000 αν θυμαμαι καλα.μακαρι γιατι εγω ενω θελω τον γιατρο μου καπου το σκεφτομουν για το οικονομικο κ σφιγγοταν η καρδια μου.για να δουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε ολες σας.

Ουυυυυυυυυυυυυυυ εχετε γραψει τοοοοσα πολλα που δεν ξερω τι να πρωτοσχολιασω.

Οτι θυμαμαι......Ο αντρουλης μου ερχεται μαζι μου σε ολα και ερχοταν και στον πριγκιπακο. Και στον γιατρο αλλα και σε οτι εξετασεις καναμε εκτος ιατρειου. ΚΑι εγω τον ηθελα μαζι μου για πολλους λογους και μου αρεζε που το ηθελε και αυτος......

Οσον αφορα το φαγητο ειναι μια πονεμενη ιστορια. Ποσο θα ηθελα να μπορουσα να τρωω τα παντα...... Αν και ειμαι λεπτη ειμαι παμφαγα!!!!!! Δεν υπαρχει κατι που να μη μου αρεσει. Αλλα με τους εμετους και τα φουσκωματα και τις ανακατωσουρες και τις δυσπεψιες δεν καταφερνω να κανω τη διατροφη που θα ηθελα..... ΠΑντως προσπαθω η καημενουλα να τρωω οτι περισσοτερο μπορω απο φρουτα και λαχανικα και μοσχαρι και κοτοπουλο αν και δεν καταφερνω να τρωω ποσοτητες.

Στον πριγκιπακο που ειχα υπερεμεση δεν ετρωγα σχεδον τιποτα και σε 1,5 μηνα ειχα χασει 6 κιλα σχεδον. Στο στομαχι δεν εμενε σχεδον τιποτα, ουτε καν υγρα και φοβομουνα παααααααααααραπολυ μηπως το μωρο δεν τρεφεται σωστα και δεν μεγαλωνει αλλα ο γιατρος μου ειχε πει οτι το μωρακι παιρνει παντα απο τη μαμα του απο τις αποθηκες του οργανισμου και μεγαλωνει κανονικοτατα απλα η μαμα εξασθενει τον οργανισμο της απο την "ασιτια" . Επισης φοβομουνα μηπως δεν εχω επαρκες αμνιακο υγρο (!!!!!!!!!!!!) ετσι που δεν επαιρνα πολλα υγρα, αλλα ουτε αυτο συνεβαινε.

Αυτα για την ωρα. Σας φιλω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εγω αν θα προλαβω θα φαω πρωινο συνηθως δεν προλαβαινω μετα το καφεδακι μου και το μεσημερι τρωω οτι φαι φτιαχνω και παντα μια σαλατα. αν δεν τα καταφερω να φαω τη σαλατα το μεσημερι την τρωω πριν τις 8 και μετα μονο νερο ή γαλα με μουσλι. φρουτα τρωω μονο με τη κορη μου και απο γλυκα μονο κανενα σοκολατακι. μη αγχωνεστε μενει μεσα το φαι μας και μια χαρα μεγαλωνουν τα νινακια μας

στο νοσοκομειο ο αντρας μου ηταν μεσα σε ολους τους πονους γιατι νομιζαμε οτι θα γεννησω φυσιολογικα, αλλα επειδη η σκατουλα δεν ηθελε να βγει γεννησα με καισαρικη οπου φυσικα ο αντρας μου δεν ηταν μεσα αλλα αυτος ανεβασε το μωρο πανω στο δωματιο με τη μαια και ας βγηκα μετα εγω.

ο αντρας μου δεν ερχεται πουθενα ουτε σε γιατρο ουτε στις εξετασεις. θελει να τα μαθαινει ολα μετα!!! μονο οταν εκανα αμνιο ηρθε επειδη δεν με αφησε ο γιατρος να οδηγησω για το σπιτι... εδω και για τις δικες μου δουλειες εγω παω και τις κανω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!!!κ εμενα ο αντρας μου ερχετε απο την αρχη μαζι μου στον γιατρο!οσο για την καρδουλα μια φορα στην αρχη μου ειπε τους χτυπους αλλα δεν θυμαμαι ποσο..παντως καθε φορα που ακουω την καρδουλα,με φευγουν δακρυα απο χαρα!!!τον αντρα μου δεν τον ρωτησα αν θελει να ερθει μεσα στον τοκετο..απλα τον ειπα οτι αν γεννησω κλινικη,εννοειτε οτι θα ειναι μεσα μαζι μου..δεν ειπε τιποτα..οποτε απ'οτι καταλαβα θελει να δει πως ειναι..μακαρι να ειναι δωρεαν ομως..για να δουμε..θα τον ρωτησω τον γιατρο τον αλλα μηνα που θα εχουμε ραντεβου..τελη φεβρουαριου,γιατι στις 2-2 εχουμε κ την βεπιπεδου..οσο για τα κιλα εβαλα κ αλλο..συνολο 8κ.θα με κυνηγαει ο γιατρος!!54 κιλα ειμαι τωρα!!για να πω την αληθεια χαιρομαι που επιτελους εχω ομορφα κιλακια παντου..κοριτσια σας φιλω!!!καληνυχτααααα!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλο μεσημερι σ'ολες τις μανουλες,σημερα στην Πτολεμαιδα εχουμε πολικες θερμοκρασιες με το βραδυ στους -12,5 και τωρα 0 αλλα προς το απογευματακι θα πεσει -3/-9.Καιρος για δυο που λενε!!

Κι εμενα ο αντρας μου ερχεται σ'ολους τους υπερηχους και σ'αυτο το μπεμπακι και στον Σωτηρη μου.

Επισης σημερα μπηκα στον 5ο μηνα επισημως,αντε σιγα-σιγα πλησιαζουμε!!!!

jTBrp2.png

o4S4p2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vrika en site gia aytous pou den exoun asfaleia..alla... einai http://www.stiriksi ygeias..einai 100e to xrono k kaneis oles tis eksetaseis sxedon dorean..symetoxi mporei na einai gyro sta 3e..gia tin genna se kliniki,ean einai 1600e,ayti plironoun 15% k sun tin asfaleia sou pou einai 50%..dld sta 1600e ta 1000 einai kalumena.gia ta idiotika maieftiria pou eipan oti tha einai dorean entos tis bdomadas logika tha to mathoume.

geia sas koritsia k apo mena, maraki ama mporeis ksanavale ligo auto to site pou les swsta gt etsi den mou vgazei tpt k den mporw na katalavo pio einai.... epitelous perasan oi meres aurio tha dw to zouzounaki mou..... eplizw na einai k sunergasimo na doume ti einai..... filakia se oles.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσακια μου.

Σημερα βλεπω οτι δεν εχει πολυ κοσμο το ποστακι μας........ Αυτο ειναι καλο γιατι φανταζομαι οτι ολες εχετε κατι καλυτερο να κανετε απο το να καθεστε μπροστα στον υπολογιστη :D:D:D:D:D

Εγω σημερα εχω πολυ ανακατωσουρα και εκμεταλλευομαι το οτι ειναι ο αντρουλης μου σπιτι, οποτε ξεκουραζομαι και βλεπω λιγη τηλεοραση. Αντε να περασουν οι μερουλες να ερθει η τεταρτη που θα ερθει η μανουλα μου να μου κανει καμια δουλιτσα και να ξεκουραστω και εγω και την παρασκευη να παμε στον γιατρο να δουμε το σπορακι μας.

Για θυμηστε μου οι προσφατες......... απο ποτε μεχρι ποτε κανουμε την αυχενικη διαφανεια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Τι κάνουν οι κοιλίτσες σας?

Και σε εμένα έρχεται ο αντρούλης μου στο γιατρό, ερχόταν και στο πρώτο, όταν ήταν να γεννήσω ήταν μέσα σε όλους τους πόνους και κατά τη διάρκεια της γέννας βγήκε έξω. Να πω την αλήθεια εγώ δεν ήθελα να είναι μέσα τότε. Εξάλλου μόλις φτάσαμε στη διαστολή που έπρεπε μέσα σε μισή ώρα γεννήθηκε και ο μικρός. :D

Όσο για τους παλμούς, να πω την αλήθεια δεν μου είπε ο γιατρός κάτι...οπότε φαντάζομαι πως θα είναι φυσιολογικοί.

Να ρωτήσω κάτι βρε κορίτσια? Τι τιμές έχετε φερριτίνη? Εγώ προχθές έκανα τις εξετάσεις που μου έγραψε ο γιατρός και προς έκπληξή μου η φεριτίνη μου έχει φτάσει πάτο...5 κόμμα κάτι. Στην πρώτη εγκυμοσύνη καμία σχέση, αφού δεν χρειάστηκε καν να πάρω σίδερο σε όλη την εγκυμοσύνη...ανησύχησα... πρώτη φορά στη ζωή μου έχω τόση χαμηλές τιμές...

Περιμένω πως και πως να πάω στο γιατρό να μου πει τι θα γίνει...

veta σε καταλαβαίνω απολύτως...εγώ είμαι από Φλώρινα... οπότε φαντάζεσαι τι γίνεται εδώ... να φανταστείς στις 6 περίπου το πρωί είχαμε -17 και με μέγιστη θερμοκρασία στις 4 παρά το μεσημέρι - 9,6... :?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπω τι θερμοκρασιες ειναι αυτες που λετε? εδω εχουμε 10 βαθμους και τουρτουργιαζουμε απο το κρυο!!!

αυριο το προγραμμα μου εχει : ξυπνημα κοκοπικου στις 8, αλλαγμα πανας και ντυσιμο, καθαριοτητα και ντυσιμο μαμας, να πιουμε το γαλα μας (εγω οχι περνω τις βιταμινες το πρωι και μπορω μετα παο 1ωρα να φαω), να φαει κοκο, να φορεσουμε μπουφαν, να κατεβουμε κατω στο αυτοκινητο, να αλλαξουμε το καθισματακι απο το ενα αυτο στο αλλο και να παμε στο σχολειο! και μετα η μανουλα εχει σοκολατα λακτα και καφεδακι εξω απο το γραφειο του γυναικολογου μου μεχρι να με δει!!! και ελπιζω να δω το φυλο γιατι πραγματικα εχω σκασει!!!

venus μου μη ξεχνας οτι εχουμε και αλλα τερατακια απο πισω και μας τρωνε πολυ ενεργεια και κουραζομαστε αρκετα... γιαυτο μη ανυσηχεις θα παρεις πιο πολυ σιδηρο και θα εισαι μια χαρα

πασχαλακι μου αυχενικη κανουμε απο 11βδομαδων μεχρι 13βδομαδων δηλαδη 3ος μηνας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια και καλή εβδομάδα!!

Είχα μέρες να μπω και είδα γεμάτο το postaki μας!!!!Καλως ορίζω και τις νέες μέλλουσες μανούλες!όλα να πάνε τέλεια!

Αλεκακι με το καλό να το δεις το μωράκι σου!

Και εμενα ο αντρας μου και στο πρώτο και σε αυτό είναι μαζί μου στους υπερήχους!!Να φανταστείτε οτι στην πρώτη επισκεψη μας στον γιατρό αυτή την φορα που ακούσαμε καρδούλα για πρωτη φορα,εκεινος ξεκινησε να κλαιει κιι εγω ελεγα "ακου, μου θυμιζει την πρωτη φορα που ακουσαμε την Μαρινούλα μας"!!!

Την Πεμπτη παμε κι εμεις παλι με το καλο να το ξαναδούμε!

Ευχομαι σε ολα τα κοριτσια που ειναι να δουν το παιδακι τους αυτη την εβδομαδα, να πανε ολα καλα.

Φιλάκια πολλα και τα λεμε παλι!!

Καλημέρες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλιτσες μου..

χαθηκα μωλε το ξελω η παπιομανα..

τι κανετε?

εγω ειμαι πολυ καλα...με το μπεμπουλη στην κοιλιτσα.. και το λυδιακι να αλωνιζει στο σπιτι.... :lol::lol:

εχω αρχισει και το νοιωθω το αγορακι μου ...επιτελους...

ποσα κιλα πηρατε? εγω μωρε σ ελιγο κλεινω τον 5 και ηδη πηρα 6... :oops::oops: πηρα η γουρουνιτσα 4 κιλα σε ενα μηνα..ολα τ αχριστουγεννα τα τσακισα....πειτε μου οτι και εσεις πηρατε?

β επιπεδου εχω 3/02..

σας φιλωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη εβδομαδα σε ολα τα κοριτσια!!!

Ειμαι καινουργια στο παρεακι των καλοκαιρινων μαμαδων!

Alekagala αν μπορεις βαλε με και εμενα στη λιστα ΠΗΤ 23/7.

Αλεκακι και Gasper με το καλο να δειτε τα μωρακια σας!!

Ειναι η πρωτη μου εγκυμοσυνη και ευτυχως ο αντρας μου ειναι μαζι μου σε ολες τις εξετασεις.

Πασχαλιτσακι εμεις πηγαμε για τη αυχενικη στην 12η εβδομαδα.

Κοριτσια εμεις πηραμε απο περιεργεια στο μητερα για να ρωτησουμε για τιμες και μας ειπαν οτι θα γινουν καποιες αλλαγες στην τιμολογιση πολυ συντομα προς τα κατω.Π.χ . αρκει το βιβλιαριο μας να ειναι θεωρημενο και στο οικονομοκο τρικλυνο δεν πληρωνεις το δωματιο παρα μονο το γιατρο.Εαν τωρα επιλεξεις δικλυνο η΄μονοκλυνο πληρωνεις τη διαφορα στο δωματιο και το γιατρο. Ελπιζω να ειμαστε τυχερες...

Καρολινακι καλη επιτυχια στη β επιπεδου.Εγω που εκλεισα τον 3ο εχω παρει :roll: 4.

Τι να κανουμε , εχω να λιωσω μετα στο γυμναστηριο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο εμενα και καλη εβδομαδα να εχουμε.

Εδω στην ΚΑστορια σημερα εχει ψοφοκρυο. -11 παρακαλω και μεσα στο βραδυ θα παει -19!!!!!!!!! ευτυχως το σπιτι μας εχει ατομικο λεβητα και καιμε το καλοριφερ οσο θελουμε αλλιως θα ειχαμε ξεπαγιασει, ειδικα εγω ρε κοριτσια αφου και στην 1η μου εγκυμοσυνη αλλα και σε αυτη κρυωνω απιστευτα. Ισως ειναι επειδη εχω και εμετους και ειμαι λιγακι εξασθενημενη αλλα γενικα νοιωθω οτι εχει περισσοτερο κρυο απο τους υπολοιπους :shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Κατα τ' αλλα καλα, δοξα τω θεο. Εγω με τον πριγκιπακο θα φαμε κοτοπουλακι με πατατες γιαχνι και ο μπαμπας μας θα λειπει ολη μερα, βλεπετε ελληνικος στρατος δεν εχει ωραρια και φυσικα δεν πληρωνει καμια ωρα επιπλεον...... Εξακολουθω να μην κοιμαμαι τα βραδια απο τη ναυτια και να την εχω μονιμη οοοοοοοοοοοοολη μερα εκτος απο καποιες ωρες νωρις το πρωι που ηρεμω για κανενα 2-3ωρο. Ας ειναι.... το μωρακι μου να ειναι καλα και εγω αντεχω, εδω αντεξα το μαυρο μου το χαλι στον πριγκιπακο τωρα θα λυγισουμε?????

Ανυπομονουμε να ερθει η Παρασκευη να δουμε το μωρακι μας και να το ακουσουμε. Τωρα θα εχει αρχισει να παιρνει σχημα και να ξεχωριζει το κεφαλακι του...... αχ καρδουλα μου μικρη, γλυκο μου μωρακι, ακομη δεν γεννηθηκες και ηδη σ' αγαπω τοσο πολυ και σε περιμενω να ερθεις στον κοσμο μας..........

Αυτα γλυκουλες μου. Θα τα πουμε και αργοτερα. Σας φιλω ολες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠραααβοοοοοοο Αλεκα!!!!!Με το καλό!!!!Αντε επιτελους τον είδες!!!!Μπραβο μπραβο!!!!Να ειναι γερος και με το καλο να τον κρατησεις στην αγκαλιά σου!!

Καλως ορισες LIL με το καλο να έρθει στον κοσμο το μωράκι σας! Λίγο πικρα η ιστορια με τα κιλά!Στην πρωτη μου εγκυμοσυνη, πηρα συνολο περιπου 20-22 κιλα!! :oops::( Αλλα δεν μπορω να πω,ετρωγα....."Και ψευδεσαι και τρως" (που ελεγε κι Βλαχοπούλου!)!Σε αυτη την εγκυμοσύνη μου, εχω πει οτι θα προσπαθήσω να μην πάρω και προσεχω, την Πεμπτη με το καλό θα δούμε πως πηγαν αυτές οι 2 εβδομάδες!Εν τω μεταξυ έχω θεμα και με δυσκοιλιότητα οπότε είναι "τραγικά" τα πράγματα! :?

karolinaki1 με το καλό και στην β επιπεδου!

ΠΑΣΧΑΛΙΤΣΑΚΙ τοοοοοοσοοοοο κρύο!Να προσέχεις κι εσυ και ο πριγκιπακος σου!!Κουκουλωμενοι μεσα και ζεστα! :D

Καλο μεσημερι και τα λεμε κοριτσια! :YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsia! Pwpw den prolabainw ta nea sas...kai den thumamai kai pia egrapse ti!

Sta koritsia pou exete polu kruo...pwpw pws antexete...edw exoume 10-12 kai exoume ksepagiasei!

Aleka sugxaritiria! Ante na o antras pou perimenes!!! xixi

Karolinaki xathikes alla den se ksexname, ksereis emeis edw eimaste. Kai egw perimenw aurio na zugistw

sto giatro...apoti kserw exw parei toulaxiston 3 kila mexri tis giortes...meta psiloprosexa...ektos apo simera pou peiga sta Haagen Daz!!! Kala ase ti na leme twra....oso kai na prosexeis...9 mines de mporeis na prosexeis.

Maximaki ante na deis kai esu to mwraki sou, perimenoume nea sou!!!

Ante kai egw aurio koritsia! Makari na doume fulo giati tha skasw!

Lil kalws orises!!

Gasper!! Auto mou arese!! "kai pseudese kai trw!!!" Tairiazei apoluta stin peristasi!!! xaxaxa Exei dikio h Blaxopoulou!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναμαι και εγω!!! ηπιε το χυμο της και πηγε για νανι. εφαγα και εγω, ο μπαμπας μας πηγε να μου παρει γλυκο και επιασα το λαπτοπ να σας πω τα νεα!!!

ξυπναω το πρωι αφου σχεδον δεν κοιμηθηκα ντυνομαστε με τη κοκοπικου και παμε σχολειο! στις 9 ειμασταν στο παιδικο και την αφηνω και σταματαω σε ενα περιπτερο να παρω μια σοκολατα (break λευκη) και να παω να αναψω να κερακι να πανε ολα καλα, να μη κανω αμνιο, να δω το φυλο και ναναι αγορακι και ως "ανταλλαγμα" να βαφτισω εκει το παιδι μου (ειναι η εκκλησια του Ταξιαρχη και επειδη μου αρεσει σαν ονομα θελω αφου δεν θα μπορω να δωσω το ονομα του να το βαφτισω εκει) και κατευθηνομαι προς το νοσοκομειο. στις 10 εφτασα παιρνω το καφεδακι μου απο το κυλικειο και στηνομαι στη ουρα για το ιατρειο του γυναικολογου μου. κατα τις 11 ειχα πλεον βαρεθει και του λεω "γιατρε γραψε μου μονο τις εξετασεις αφου εκανα τον υπερηχο και θα τα πουμε οταν παρω τα αποτελεσματα", η απαντηση του "οχι θα περιμενεις να σε δω εγω". οκ περιμενα βγαινει καποια στιγμη εξω για να παει στο υπερηχο με μια κοπελα και μου λεει "ειδες το φυλο? και του εξηγω τι τραβηξα τη παρασκευη και μου λεει "ανεβα πανω στον καινουργιο υπερηχο και θα στο πω εγω". Καλα εμενα η χαρα απεριγραπτη!!! πηγαινω πανω σχεδον αμεσως μπαινω μεσα και μου λεει "καλα γιατι αγχωθηκες για το φυλο αφου στο ειχα πει στο τριτο αγορι ειναι" και του απανταω "αν δεν μου το δειξεις στη οθονη και το δω σε φωτογραφια εχω δεν φευγω απο δω". Δεν καταλαβαινα τι εβλεπα στο υπερηχο και ελεγε αυτος επιμενοντας "καλα δεν το βλεπεις αγοραρος ειναι" μεχρι που μου το βγαζει και φωτο και τωρα συνηδειτοποιησα τι εβλεπα! μεχρι που γυρισα και ειπα στο γιατρο "πρωι πρωι @@@λωμενο ειναι το πουλι του και φαινεται τοσο μεγαλο?"(ξανθια να μη πεταξω και τη χαζομαρα μου). και το ονομα αυτου ΠΕΤΡΟΣ Ο ΚΟΛΟΚΥΘΑΣ!!!!

ολοι ενθουσιαστηκαμε αν και το ξεραμε δεν το λεγαμε. το ονομα αυτο ειναι του πεθερου μου και επειδη ειμαι και πανωμεριτισσα δεν μπορουσα να ζητησω αλλο ονομα αφου και εμεις ετσι το εχουμε στο αγρινιο "να συνεχιστει το ονομα". οπως καταλαβαινεται η κοκοπικου θα ειναι η μοναδικη αυστραλεζα στο σπιτι (λογω ξενου ονοματος!!!) και γιαυτο κατεχει και τα πρωτια!!!

φυσικα και πεταω στα ουρανια, αφου τα ζευγαρωσα ηρεμησα! τωρα θα ξεκινησω με τις αλλαγες στο δωματιο της σαντυς + πετρου. απο πριγκιπικο ροζ θα γινει μισο μισο αλλα ακομη ψαχνω να βρω πως θα τα ταιριαξω!

κοριτσαρες μου σας ευχομαι ΟΛΟΨΥΧΑ να σας δω εγκυουλες ολες σας!!!! φιλακια πολλα

κοιλιτσες μου καινουργιες καλωσορισατε!!! εδω να ειμαι για να με ενημερωνεται με οτι θελετε η λιστα μας ειναι ανοιχτη και σας περιμενει ολες να τη κανουμε πολυχρωμη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φίλες μου,

βλέπω πολλές είστε απο βόρεια και έχετε πολικές θερμοκρασίες, εδώ εμεις με 5 με 7 βαθμούς και το κρύο είναι τσουχτερό φαντάζομαι σε σας...

Πασχαλιτσάκι η αυχενική γίνεται απο την 11η εβδομάδα μέχρι 13 και 6. Οι περισσότεροι γιατροι την κάνουν μόλις κλείσεις την 12η που είσαι σχεδόν στο μέσο.

LIL καλως ήρθες και με το καλό το μωράκι σου. Και εγώ ΠΗΤ ημερολογιακά έχω 23/7 αλλά επειδή στον υπέρηχο μου βγαίνει τρεις μέρες μεγαλύτερο κράτησα για ΠΗΤ την 20/7. Εχεις μάθει φύλο?

Αλέκα τέλεια δεν σε άφησε με την απορία το μπεμπάκι σου, με το καλό λοιπόν ο Πέτρος σας. Ενα και ένα λοιπόν και εμεις αν δεν αλλάξει κάτι θα τα έχουμε έτσι.

Maxim και Ελενα περιμένουμε νέα σας το βράδυ και αύριο.

Εγώ είμαι στο 1,5 κιλό καλά είμαι νομίζω μέχρι τώρα, εγώ ζυγίζομαι σπίτι το πρωί χωρίς να έχω φάει δεν με ζυγίζει ο γιατρός.

Δεν έχω άλλα νεάκια

Φιλάκια σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κ απο μενα!

πολλα νεα παλι κ δε καταφερνω κ να συγκρατησω ονοματα ακομα.που θα πει θα τα μαθω.

αλεκα με το καλο ο κολοκυθας σου,πολυ ωραια η περιγραφη σου!! :D επιτελους εμαθες κ δε θα εχεις πια τη περιεργεια,καλα κ εγω ανυπομονω.σημερα μια συναδελφος μου εκανε αυχενικη κ της ειπαν οτι εχει κοριτσακι.

πολυ κρυο εχει κ βεβαια τι να πειτε εσεις οι βορειες,βγηκα λιγο το πρωι με τον αντωνη να παμε φουρνο κ ελεγα ποτε θα φτασω σπιτι.ελεος.

κ εγω κρυωνω παρα πολυ,πασχαλιτσακι νομιζω οτι εσυ το ειπες ε;μιλαμε στο μπανιο οταν ξεντυθω δεν αντεχω λεπτο κ γενικα αισθανομαι πολυ κρυο.ειμαι κρυουλιαρα απο τη φυση μου αλλα τωρα πιο πολυ κ ευτυχως που εχουμε κ εμεις αυτονομη θερμανση.

δε θυμαμαι κλασικα ποια κοπελα ειπε για το μητερα αλλα εμενα ο γιατρος μου μου ειπε οτι το τρικλινο ειναι για 4 μερες 560 ευρω,εγω πριν δυο χρονια ειχα δωσει περιπου 2 χιλιαρικα με καισαρικη κ επισκληρηδιο.τωρα μια χαρα μας εκατσε.

αυτα τα νεα μου κοριτσια μου,αυριο γιορταζει το λουλουδακι μου ο γιος μου κ θα παμε το απογευμα να παρουμε αναψυκτικα πατατακια κ διαφορα σκατουλακια για αυριο.

πολλα φιλια σε ολες! [smilie=wave.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλωσόρισαν οι καινούργιες κοπέλες στην παρέα μας!

Αλέκα συγχαρητήρια για τον γιο!!!!Ελπίζω όλα να πάνε όπως τα θέλεις!

Κορίτσια σήμερα απίστευτη ταλαιπωρία....δεν μπορούσα να ξεπαγώσω το πρωί το αυτοκίνητο για να πάω στην δουλειά...είχε τρομερό κρύο...να φανταστείτε στις 9 παρά το πρωί είχε -22,2 και 3 παρά το μεσημέρι -11,8...Τώρα έχω γεμίσει το τζάκι, έχω ανάψει και καλοριφέρ γιατί δε μας βλέπω καλά...Να δω το πρωί πάλι πώς θα πάω στη δουλειά.

Εγώ με τα κιλά σχετικά καλά τα πάω, μέχρι τώρα 1 κιλό πήρα, αλλά έχω μέλλον ακόμα, δεν μπορώ να πω ότι προσέχω...μάλλον μαζεμένα θα τα πάρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera sas koritsia kiapo mena :) ti kanete oi manoules?egw edw spiti me anagoules ooooolh thn hmera...alla ti na kanoume..mhn paraponiomaste kiolas ta mwrakia mas na einai kala kiemeis tha anteksoume ;) kiegw aleka mou afou akousame thn kardoula tou mpempakiou mas perimenw ayxeniki an thes allakseto sth listoula mas!kai pht prostoparon exoume 14-8 an den allaksei kati sthn poreia :? sas filw oles kai paw na ksaplwsw ligaki mpas kai glitwsw merikes anagoules ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κιλο ακομα δεν εχω παρει ελπιζω να μη παρω πολλα γιατι μετα ποιος τα χανει!!!

βικακι μου να χαιρεσαι το γιοκα σου αυριο!!!

venus μου πωπω και πως πατε δουλεια??? ειναι απιστευτες οι θερμοκρασιες που εχετε

xtinaki μου με το καλο η αυχενικη σας !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...