Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΙΟΥ!ΤΑ 1α ΜΑΣ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 996
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δανάη υπέροχο ποιηματάκι!!

Άντρια έχει δίκιο η Γεωργιάννα, μήπως ν'απευθυνθείς σε γαστρεντερολόγο? Επίσης μπορείς να μη βάζεις τα σπόρια από το ακτινίδιο αλλά το υπόλοιπο, πράσινο μέρος.

Άφρο μου ακόμα ταλαιπωρείται η Αννούλα? Ιωσούλα είναι τελικά??

Έχω κι εγώ πολύ στο μυαλό μου τη ζωούλα που χάθηκε πριν τρία χρόνια και τη μάνα αυτή. Θυμάμαι το έμαθα ένα δεκάλεπτο αφού συνέβη, είχα βγει με το σκύλο και είδα κόσμο μαζεμένο στη Μπενάκη, δε μπορούσε κανείς να πιστέψει πως είχε πυροβοληθεί ένα παιδί... Δεν πρέπει να ξεχνάμε!!

Γωγώ με κολακεύεις! Το ένστικτό μας πάνω απ' όλα πάντως!!

Σας ευχαριστώ και για τις ευχές για τη μητέρα μου. Παραμένω αισιόδοξη και ξέρω πως και η ίδια θα το παλέψει! Έχει και τον Άρη κίνητρο! Είχα απλώς την ελπίδα πως θα ξεκουραζόταν λίγο, τρία χρόνια τώρα κάνει χειρουργεία και χημειοθεραπείες, κυκλοφορεί με περούκα, δεν έχει γεύση (όλα είναι πικρά), έχει εμετούς και διάρροιες, αισθάνεται αδυναμία, κάνει κάθε βδομάδα εξετάσεις αίματος, ενέσεις, μεταγγίσεις... Τέλος πάντων, μη σας τα λέω τώρα όλα αυτά, θα δούμε και τι χημειοθεραπεία θα της προτείνει η γιατρός της, ελπίζω να είναι κάτι πιο ελαφρύ από τη τελευταία...

Ωραίο το δέντρο Γεωργιάννα! Και του χρόνου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το κινητρο για τον εγγονο θα την κανει καλα τη μαμα σου δαφνουλα...

μαλλον ιωσουλα ξεκινησε κ σα διαρροια μονο θηλαζει η κακομοιρα και λιγο εχασε κ 380 γραμμαρια ουρολοιμωξη δεν ειναι πολυ στεναχωριεμαι κ ανησυχω ρε κοριτσια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να μην παρεξηγηθώ,όταν λέω αλλονών,εννοώ των συγγενών κ ειδικά των μεγαλύτερων σε ηλικία που είναι της παλιάς σχολής κ θέλουν να επιβάλλουν την γνωμη τους.

Ευτυχώς πλέον κ όλες μας εδώ ενημερωνόμαστε με αποδεδειγμένα στοιχεία κ βάση ερευνων αλλά κ προσωπικών εμπειριών κ χαίρομαι πολύ που είμαστε εδώ μια όμορφη παρέα κ τα μοιραζόμαστε....

Δάφνη έυχομαι καλή δύναμη στην μανούλα σου κ να ξεπεράσει όλες αυτές τις δυσκολίες πολύ συντομα,το μόνο που μπορείτε να κάνετε είναι να είσαστε δίπλα της κ να την ενθαρύνετε με πολύ αγάπη...

Γεωργιάννα πολύ όμορφο το δεντράκι σου!!!Να σαστε καλά κ του χρόνου να το χαρείτε!!!

Δανάη με συγκίνησε πολύ το ποιηματάκι της μαμάς σου κ είναι καλή ιδέα να γράψουμε κ εμείς ένα στο ημερολόγιο αναπτυξής τους,θα είναι πολύ γλυκο :D

Άφρο περαστικά στο μωρούλι σου,γτ έτσι όμως,πως κόλλησε?

Μην ανυσηχείς βρε αγάπη θα δείς σε καμιά εβδομάδα θα έχει συνέλθει πλήρως,περνάει μια φάση...

Φανταστικές οι σαλάτες σας.

Σεβασμος κ άξια η μνήμη του παιδιού που χάθηκε εντελώς άδικα σε αυτήν την παλιο κοινωνία που ζούμε......ντροπή στον "αστυνομικό"...

Το γιουβέτσι μου πέτυχε τέλεια κ το απόγευμα λέω να φτιάξω σουφλέ σοκολάτα απο την υπεροχη συνταγή του αρχηγού-Γεωργιάννας.

Γεωργιάννα ζεις,εσύ μας οδηγείς στα περίφημα σοκάκια της γεύσης :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο,ο παιδίατρος τι λέει?

Γεωργιάννα, κ του χρόνου με υγεία κ χαρα!!!

Η μυρτώ είναι πολύ ορεξάτη σήμερα,μετά το ενισχυμένο μεσημεριανό που εφαγε στις 12.30,εψαχνε το στήθος κ τη θήλασα στις 3 κ τώρα μόλις έγλειψε όλο το μπωλάκι με το ρυζάλευρο κ πλύναμε κ δοντακια.μου φαίνεται οτι σε 15 μερες που θα παω να τη ζυγίσει,θα πρέπει να τη στείλω στα gilli diet :lol::lol: :lol

γωγώ,δεν το έγραψε η μαμά μου,μου χάρισε το βιβλίο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δάφνη μου,καλό είναι να κάνεις κ εσύ τακτικά εξετάσεις για το στήθος.οπως κ εγώ,έχουμε μια προδιάθεση παραπάνω,που επειδή είμαστε υποψιασμένες λειτουργεί υπέρ μας.εγώ ήδη έχω κάνει υπερήχους κ ψηλάφηση κ όταν σταματήσω το θηλασμό θα κάνω κ μαστογραφία.Ο γυναικολόγος μου μου είχε πει καλό ειναι να ξεκινήσω σε ηλικία 10 χρόνια νεότερη από την ηλικία που νόσησε η μαμά μου,δηλ. 32,τώρα είμαι 30.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia mou kaname iperixo koilias k einai ola mia xara..O gastrentologos 8a mas kanei kati allo? Rwtw epeidi den gnwrizw..Molis epistre4a apo to kommwtirio ekana ta mallia mou antaugeies..

Daphne mou k egw skeftika na tin dokimasw se liges meres to aktinidio alla xwris koukoutsia...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ψέμματα,43 ήταν γιατί θυμάμαι ότι ήταν το '99 που έδινα Πανελλήνιες κ η αδελφή μου ήταν 4.Θυμάμαι που μου ειχε πει η μαμά μου "οσο γεννά η γυναίκα την προστατεύει η φύση".Και είχα θυμώσει γιατί θεώρησα τη φύση πολύ "φαλλοκρατική"... :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιούλη,ολα καλά?που χάθηκες?Αν δεν κάνω λάθος,σήμερα γιορτάζει ο 'άντρας σου??αν δεν με χτύπησε κ εμενα το alzheimer?!?!?!Να σου ζήσει,αν όντως τον λένε Νίκο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δανάη μου έτσι είναι, εγώ έκανα υπέρηχο στα 30 μου, ψηλάφηση έκανα πάντα. Ευτυχώς η μητέρα μου έκανε και εξετάσεις για γενετική προδιάθεση (να δει αν έχει ένα γονίδιο που προδιαθέτει για καρκίνο) και δεν είχε οπότε ξέρω τουλάχιστον πως δεν το έχω κληρονομήσει γονιδιακά. Βέβαια και ο θηλασμός μας κάνει πολύ καλό, το ξέρεις ε? Καλά μαγειρέματα!!

Γιούλη να χαίρεσαι το Νίκο σου!! Αλήθεια, που χάθηκες?

Καμιά άλλη που έχει εορτάζοντες? Εγώ έχω τον ξαδερφούλη μου και δε τον έχω πάρει ακόμα, τρέχω...!

Άντρια δε ξέρω τι παραπάνω θα σου πει ο γαστρεντερολόγος, απλώς μου φαίνεται πως ταλαιπωρείται πολύ η Βικτώρια και αναρωτιέμαι μήπως θα μπορούσε να σας βρει κάποια καλύτερη λύση.

Άφρο μου, υπομονή και μην ανησυχείς, θα περάσει και θα είναι μια χαρά η Αννούλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πρόταση για τις Αθηναίες... Πάμε??? Ένα Σάββατο πρωί???

Ένα Χριστουγεννιάτικο Χωριό στο Λούνα Πάρκ “Αηδονάκια” από 18/11/11 – 18/01/12

Ένας ονειρικός κόσμος ανοίγεται μπροστά σας… πασπαλισμένος με όλα εκείνα τα μαγικά υλικά που θα σας χαρίσουν το χαμόγελο τις φετινές γιορτές. Τα πάντα μεταμορφώνονται και αλλάζουν στο αγαπημένο Λούνα Παρκ «Τα αηδονάκια». Ο Αϊ Βασίλης κάθεται στο τιμόνι και το τρενάκι που θα μας ταξιδέψει μέχρι την Λαπωνία ανάβει τις μηχανές στις 18 Νοεμβρίου σφυρίζοντας την απόλυτη χριστουγεννιάτικη μελωδία.

Το Λούνα Παρκ «Τα αηδονάκια» προσφέρει σε μικρούς και μεγάλους την ευκαιρία να απολαύσουν το ωραιότερο «Χριστουγεννιάτικο Χωριό» που στήθηκε ποτέ.

Σε μια υπερπαραγωγή εγκαταστάσεων με υπερμεγέθη σκηνικά και πολλές παροχές το παραμύθι ξεδιπλώνεται ξεκινώντας από:

Tο Χωριό του Αι Βασίλη!

Μέσα σε αυτό βρίσκονται δημιουργικά εργαστήρια, δημιουργικό παιχνίδι, παραμύθια, το ταχυδρομείο του Αϊ Βασίλη και πολλά ακόμα δρώμενα.

Μουσείο Μαμούθ για πρώτη φορά στην Αθήνα!

Μαζί και τα ζώα της εποχής των παγετώνων από το πολύ γνωστό Πάρκο Δεινοσαύρων της Θεσσαλονίκης. Μια μοναδική και εκπαιδευτική εμπειρία. Υπο την αιγίδα του Αριστοτελίου Πανεπιστημίου.

Η πρώτη έκθεση Γλυπτών στον Πάγο με τις προδιαγραφές και τα πρότυπα της εταιρίας Magic Ice a.s. Norway.

Το φθηνότερο σκεπαστό Παγοδρόμιο της πόλης. Μουσικά δρώμενα και Dancing with the Kids κάθε ημέρα.

Το Πρώτο παιχνίδι “Snow Globe” στην Ελληνική αγορά. Το όνειρο γίνεται πραγματικότητα… μπες μέσα στην χιονόμπαλα, παίξε, φωτογραφήσου και νιώσε την χαρά.

Φουσκωτά παιχνίδια και Τραμπολίνο στο μεγαλύτερο σκεπαστό παιδότοπο της πόλης!

Χριστουγεννιάτικο Carousel και άλλα 12 παιχνίδια Λούνα Παρκ!

Παραστάσεις Καραγκιόζη σε σκεπαστό χώρο από την πολύ γνωστή Οικογένεια Σπυροπούλου.

Πλούσια Χριστουγεννιάτικη αγορά με γλυκά, ζαχαρωτά και αναμνηστικά.

Καθ’ όλη την διάρκεια θα φιλοξενούνται μουσικές και θεατρικές παραστάσεις, πάρτι με γνωστούς dj και πολλά Happenings.

Από 18/11/2011 έως και 18/01/2012

Λούνα Παρκ «Τα Αηδονάκια»

Λεωφ. Κηφισίας 89 & Ανδρέα Παπανδρέου, Μαρούσι

Έξοδος 11 Αττικής Οδού

Ωράρια λειτουργίας:

Καθημερινές: 16:00-23:00,

Σαββάτο-Κυριακή, Γιορτές: 11:00-23:00

Τηλ: 2106198274-2106196941

www.aidonakia.gr

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δάφνη, μπορεί η μητέρα μου να την κάνει κ τώρα αυτή την εξέταση ή μπορώ κ εγώ?το ξέρω ότι ο θηλασμός προστατεύει αλλά κ η μαμά μου μας θήλασε κ τους 4...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Andria ο γαστρεντερολογος θα σου πει ακριβως τι φαγητα πρεπει να τρωει. Ο υπερηχος απλα δειχνει εαν εχει κατι δεν βοηθαει σε περιπτωσεις δυσκοιλιοτητας. Θα την βοηθησει παρα πολυ να μην υποφερει, το ξερω απο πρωτο χερι!!!

Γωγω με κανεις και :oops::oops::oops: !!!! Το τσουρεκι θα το κανεις; Θα ερθω να δοκιμασω!!!!!

Και του χρονου να ειμαστε ολες μας καλα με τα πιτσιρικια στα ποδια μας πια και οποιες θελουν με το 2ο στην αγκαλια τους ή στην κοιλιτσα τους!!!!

Παω να δω λιγακι και τον ανδρουλη μου και θα τα πουμε μετα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα το απόγευμα το ζουζουνάκι μας καθόταν κάτω με τον μπαμπά κ έπαιζε,ηταν η πρωτη μέρα που καθόταν στον ποπό πολύ ώρα μόνη της χωρίς να στηρίζεται κ χωρίς να ντελαπάρει :lol::lol::lol:

Η πίτσα έγινε τέλεια!!!η μικρή μόλις κοιμήθηκε.παμε να φάμε κ να δουμε ταινία!

καληνύχτα κ καλή ξεκούραση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου.τι κανετε?μου ειστε καλα?καλοριζικο το θεματακι μας.δεν σας προλαβαινω ρε παιδια.ειμαστε αρρωστιαρηδες οικογενειακως.μαμα-μπαμπας κ παιδια.βραχνοκοκορες ολοι μας. :shock: .αφρο περαστικα στα αρρωστο μωρακι.ταλαιπωρειται και αυτη η ψυχουλα.δαναη περαστικα στην μανουλα σου.ολα καλα θα πανε.ειμαι σιγουρη.οταν υπαρχει θεληση και αισιοδοξια ολα ξεπερνιουνται.η ψυχολογια της πως ειναι? γιουλη να χαιρεσαι τον μεγαλο σου τον αντρουλη.χρονια του πολλα.θελω να φτιαξω μελομακαρονα(δεν εχω κανει ποτε.τι νοικοκυρα θεε μου :oops: )μηπως εχει καμια καλη δοκιμασμενη συνταγη καμια τσουπρα??απο αποψε σκεφτομαι τι να μαγειρεψω για αυριο.σημερα ειχα πανσετουλες κ τηγανια...παω να απλωσω 1 πλυντηριο ρουχα να φαω κατι κ να κανω μπανακι.σας καληνυχτιζω :x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουψς λαθος στην μαμα της δαφνης τα περαστικα.γραψτε λαθος.δαναη φιλακια και σε σενα κα στην ζουζουνα μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια, σημερα ειχα μια γεμααααααααατη μερα και τωρα μολις καθισα, ειμαι πτωμα!!!

μπηκα μονο να πω οτι η αθηνουλα ειναι 6 ΜΗΝΩΝ!!!!!!!! ναι!!! μισος χρονος και κυλησε σαν νερο!!

να το χαιρομαι το μπουμπουκακι μου!!! επισης, το επιτευγμα της ημερας : βγαλαμε την πιπιλα με το χερακι μας, και για πρωτη φορα την ξαναβαλαμε ΣΩΣΤΑ!!!χαχχααχα!!

φιλια στα ζουζουνια μας, να τα φυλαει ΟΛΑ η παναγιτσα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...