Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2012!Νο3!γεννάμε!!!


Recommended Posts

Κορίτσια μόλις επέστρεψα και μπήκα γρήγορα να σας γραψω γιατί θα πάμε σε ένα ταβερνάκι για φαγητό.....

Όλα καλά με τα αντράκια μου, ήταν και τα δύο με τα κεφάλια κάτω και τα πόδια πάνω, ο ένας 900γρ. και ο άλλος 850γρ. μια χαρά μεγάλα μωράκια μου είπε. Μιλήσαμε για το οικονομικό και μας είπε να τα πούμε από Ιανουάρη γιατί θα ξαναγίνουν μάλλον αλλαγές και μάλλον δεν θα πληρώνουμε τίποτα και στα ιδιωτικά....οπότε υπάρχει μια περίπτωση να με πάει και στο ΡΕΑ να γεννήσω.... επίσης τον ρώτησα για τα βλαστοκύτταρα και μου είπε ότι αυτά είναι βλακείες και άμα τα κάνετε δωρεά θα πρέπει κάποιος να τα πάει στην τράπεζα και αυτά πάνε για έρευνα μετά..... οι κράμπες που παθαίνω στα πόδια το βράδυ είναι πολύ φυσιολογικές, αυτάαααα άμα θυμηθώ κάτι άλλο θα σας πω αύριο.....

Η φίλη μου η παιδίατρος μου είπε ότι το κλιματιστικό δεν είναι και ότι το καλύτερο αν μπορούμε να το αποφύγουμε, το τζάκι δεν επηρεάζει αρκεί να μην καπνίζει και για χαλιά μου είπε ότι τα πιο ειδανικά είναι τα μεταξωτά, αλλά είναι πολύ ακριβά, άλλη λύση είναι χαλί κοκοφοίνικα, μοκέτα όχι και ούτε πόλύ χνουδωτά να είναι να μην αφήνουν τρίχες δηλαδή....... την επόμενη εβδομάδα θα προσπαθήσω να μιλήσω και με μία παιδίατρο που έχει ειδικότητα και στις αλλεργίες και θα σας πω μετά τι θα μου πει, αυτή πρέπει να έχει ιατρείο στους Αμπελόκηπους (κάποια νομίζω ότι ρώταγε για παιδίατρο στο κέντρο)....

Κωνσταντίνα έχει δίκιο η Μαντι το άγχος και η στεναχώρια ανεβάζει το ζάχαρο, όπως επιρεάζει και άλλα πολλά όπως και την χοληστερίνη..... γι' αυτό χαλάρωσε και με την διατροφή όλα θα ρυθμιστούν.....

MADI έχω ακούσει πολλές που κάνουν αποτρίχωση με κερί πριν γεννήσουν...απαπαπαπα τέτοιος πόνος 2 φορές το έκανα δεν παλευεται, μια χαρά είναι το ξυραφάκι και ας μην είναι τέλεια ξυρισμένο......

Εβίτα πολύ γέλασα με τον ανδρούλη σου =))=)):)):))=)) ...... και 'μενα μου λεει συνέχεια θα φέρνουν τις γκόμενες στο σπίτι και όλο τέτοιες βλακείες για τα αντράκια μου (από τώρα)... όντως κατουράνε και εγώ το έχω ακούσει.....

Αυτά κοιλουμπίτσες μου......φεύγω γιατί πεινάμεεεεεεεε πολύυυυυυυυυυ !!!!!

Φιλάκια πολλά .....!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσια είμαι να σκάσω :(:(:( , εχω 2 δόντια που με εχουν ταράξει απο προχτές κ σήμερα παραεγινε το κακό κ τελικα περασα απο την οδοντιατρο εκτάκτος τουλάχιστον να τα δει. Μου ειπε οτι το ενα θέλει σφράγισμα άμμεσα κ το άλλο μπορει να χρειαστει απονεύρωση :cry::cry::cry: .. Ξεκινάμε με το σφράγισμα την Δευτέρα κ με το άλλο βλέπουμε αν μπορούμε να το τρενάρουμε μέχρι να γεννήσω...Ολα τα εχει η Μαριορη...ο φερετζές της έλειπει :( ....

Κωνσταντίνα μου ελπίζω να εχεις καλα αποτελέσματα αύριο. Λογικα με μια διαιτα ολα θα ειναι μια χαρα.

ουφ ουφ εχω λιώσει στον πονο :cry::-l ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα κοιλιτσες!!!

Γραψατε παλι...δε προλαβαινω να σας διαβασω,ειμαι πτωμα σημερα...ολη μερα τρεχαματα,ευχαριστα ομως!Πηγαμε και εξοφλησαμε τα επιπλα γιατι θα μας τα φερουν τη δευτερα πρωι και μετα περασαμε απο τα alouette και ψωνισαμε πυτζαμακια,εσωρουχα,ζακετακι και φορμακια βελουτε και βαμβακερα,ολα τελεια,απλα οι τιμες αρκετα τσιμπημενες,παλι καλα που σημερα και αυριο εχουν 20% και ετσι κατι γλυτωσαμε! ;) Μετα πηγα και πηρα και εγω 2 νυχτικες αρκετα ομορφες και ενα σουτιεν θηλασμου!Φουλ ψωνια λοιπον σημερα :lol: !

Αnthropaki περαστικα σου ευχομαι!!!

Φιλακιααα παω για νανι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsia!!!!ti kanete???

egw exw mpei se diaita..ka8olou gluka enoeite kai ola ta upoloipa metrhmena..eimai pia me ena roloi sto xeri..ka8e treis wres geumata..meta apo mia wra apo to geuma metrhsh sakxarou klp..exw leei sakxarwdh diavhth kuhshs :(:(:( an se mia evdomada diaitas den er8ei se fusiologikes times 8a prepei na kanw insoulinh..

evita megeia ta pswnia sou!!!

anthropaki kai egw exw ena donti pou 8elei ftiaksimo alla eipa na paw meta thn genna..arage den yparxei provlhma me thn enesh pou 8a sou kanei o odontiatros??perastika pantws..

kiki auto kserw kai egw gia ta vlastokutara oso gia ta idiwtika mou fainetai ligo duskolo na mhn plhrwneis giati kai autoi pws 8a vgaloun ta eksoda tous..makari na ginei etsi.

ksurisma monh mou 8a prospa8hsw kai egw..duskolo alla oti mporesw 8a kanw..

kapoia eipe oti matwnoun ta dontia ths..kai egw to exw auto..ontws 8a katalhksoume na ginoume drakoulakia :twisted::twisted::twisted:

filakia stis koilitses!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!! τι κανετε? εμεις καλα ειμαστε...εχθες γιορταζε η αδερφουλα μου και μας ειχε τραπεζι!

ο κουνιαδος μου μας πειρε δωρο το μπανακι αλλαξιερα του μπεμπη! ειναι πολυ ομορφη και ετσι οπως την ηθελα! με ραφια απο κατω και ροδακια! :D:D

πειραμε και την συρταριερα και περιμενουμε να μας ερθει το κρεβατακι μας!!!! εχθες μου εδωσε και η γιαγια τα υπολοιπα που μου εχει πλεξει... θα τα βγαλω φωτο της γιαγιας να τα δειτε.... ειναι τελεια! μονο σελτεδακια και προικα για την κουνια μου μεινανε...(νομιζω :roll: ) και η καλαθουνα που θα μου την παρει δωρο η μαμα μου! για τα σεντονια της καλαθουνας εχω παρει υφασμα να τα φτιαξουμε εμεις! για να βγουν 2 σετ σεντονια εδωσα 6 ευρω :o υφασμα απο mothercare.

πωπω ανθρωπακι... τα δοντια ειναι πολυ μεγαλη ταλαιπωρια! το σφραγισμα θα σου το κανει χωρις αναισθησια?

κωνσταντινα και εμενα βγαζουν αιμα τα ουλα... τι να κανουμε... καλο καλο βουρτσισμα θελουν τωρα! οσο για τον διαβητη θα τον ρυθμισεις... προσοχη χρειαζεται!

κικη μου ολη μερα βολτουλα εχθες ε???? μια χαρα...!

ελινα με γεια τα πραγματακια!

αποτριχωση με κερι εχω κανει μια φορα στην ζωη μου και δεν ξαναμπαινω σε αυτο το βασανιστηριο :shock: ! οταν γεννησω με το καλο θα παω να κανω λειζερ! για την ωρα μια χαρα ειναι τα ξυραφακια!!!

αυτα απο εμενα κοριτσακια!!! θα μπω και πιο μετα...! ;;);;):-h:-h

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσαρες,

ωραια μερα η σημερινη και ειπαμε να παμε μια βολτα στο ικεα...δεν βρηκα ποικιλια σε κουνουπιερες μονο δυο ειχε οροφης και σε μονο δυο χρωματα, κριμα και ηταν πανφθινες....

Κικι μου σ ευχαριστουμε για τις πληροφοριες μεταξωτα και κοκκοφινικα χμμμμ πολλα τα λεφτα αρη :lol: εκτος κι αν εχεις θεια τη μιραρακι, πολλες βολτουλεςεκαναν τα αντρακια σου χθες και μεγαλα μεγαλα ειπε ο γιατρος ε μια χαρα !!

εβιτακι πολυ γελασα με τον αντρουλι σου αλλα εμεις δεν εχουμε φτασει ακομα στα μαθηματα τα ερωτικα

twigy καλα αποτελεσματα στον γιατρουλι.....

ανθρωπακι πωπω ναι τα δοντια ειναι ταλαιπωρια περαστικα και υπομονη, οι οδοντιατρικες ενεσεις απ οσο ξερω επιτρεπονται κανονικα στην εγκυμοσυνη, εμενα ματωνουν τα ουλα μου απο την αρχη και πονανε μερικα απο τα δοντια μου κατα διαστηματα :? μαριπαπα τι τελεια τα πλεκτα ζακετακια και παπουτσακια σας απλα υπεροχααααα.......

Φιλακια και καλες βολτουλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα!!!

Τι ωραια μερα σημερα...το βραδυ εχω και το γαμο της φιλης μου,και απο το πρωι εχω γενικο "ρεκτιφιε",ηρθε η κομμωτρια καναμε βαφη,χτενισμα...χθες μανικιουρ,πεντικιουρ,περιποιηση στο φουλ... :lol::lol:

Τι θα κανετε εσεις σημερα?Mariapapa πολυ ομορφα τα ρουχαλακια απο τις γιαγιαδες!!!

Κωνσταντινα μου μην εχεις αγχος,δε νομιζω να χρειαστει,ακολουθησε τη διαιτα και ολα καλα θα πανε!Παντως οτι ειναι να γινει καλο για το μωρακι σου θα ειναι!

Αχ,ανυπομονω να μου ερθουν τα επιπλακια,η καρεκλα θηλασμου και η προικα τη δευτερα... :x

Φιλακιααα,τα λεμε αργοτερα! :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα και απο εμένα. Φουσκωνώ φουσκώνω νομιζω οτι θα κανω τεράαααστια κοιλιά στον ένατο.

χαίρομαι που όλες είσαστε καλά και φιλιά στις κοιλιτσες σας.

Μαριαπαπα συγκινιτικά τα ρουχαλάκια ειναι κάτι διαφορέτικό απο τα αγοραστά.

Εχθές αγόρασα απο τα mothercare 2 σουτιεν θηλασμου σε όμορφα χρώματα και ενα σετάκι με 7 ζιπουνάκια για τον μπέμπη πολύ χαρούμενα.

Εχω κατι ψιλοπροβλήματα τις τελευταίες μερες ειχαμε 2 κηδείες στην οικογενεια μου ξαφνικούς νεοι ανθρωποι σύν κάτι κληρονομικά προβλήματα δικά μου και ειμαι στενοχωρημένη χώρια το τρέξιμο.

Ελινουλινι γαμο ακουω ωραία θα περάσετε με γεια και τα ρουχαλάκια.

Κωνσταντίνα υπομονη! δεν θελησα να στο γράψω αλλά ήταν αρκετά παραπάνω απο τις δικές μου μετρήσεις πιστευω να μην εχεις πρόβλημα αν ακολουθήσεις την διατροφή! Αλλά σε καταλαβαινω αυτό με το μέτρημα και το τσίμπιμα!

Ισχύει για την Παρασκευη? θα μιλησουμε και μεσα στην εβδομάδα να αλλάξουμε κινητά μεσω πμ έτσι?

Α και κατι άλλο! τα lidl εχουν την Δευτέρα μπυτζάμες μεταξωτές με κουμπάκια και λεω να παω να τις δω αν ειναι να αγοράσω απο έκει ένα ζευγάρι συν άλλες 2 που θα παρω απο μαγαζι. Ευτυχως αγορασα μια νυχτικιά σε καλή τιμή ( τις σιχαίνομαι!!!!). Εφτιαξα και μια κατάσταση με τα πραγματα που θα εχω μαζι μου στην βαλίτσα και λεω σιγά σιγά να την φτιαχνω. Εχουμε μπλέξει τον τελευταίο καιρό ούτε την κουνια δεν εχω φερει σπιτι. Βλέπω να γεννάω και να φτιαχνουμε πράγματα. τεσπα. Σας φιλώ! Α και εμεις σήμερα θα ανέβουμε Αθήνα το απογευματάκι εχει μια φιλή μας τα γενέθλια της κορης της.

Φιλιά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Κωνσταντίνα υπομονή με την διατροφή! Λίγες εβδομάδες δίαιτας αλλά μετά θα είσαι στυλάκι και θα χαίρεσαι το ζουζούνι σου! Εμείς μπορεί τώρα να περιδρομιάζουμε αλλά μη νομίζεις μετά την γέννα για να χάσουμε τα κιλά μας θα πέσει πολύ πείνα! Το φαντάζομαι θα είναι δύσκολο να είσαι μεσα σε πρόγραμμα συνεχώς αλλά σκέψου ότι είναι μια από τις τελευταίες θυσίες που θα κάνεις για το μωρούλι σου! Όλα θα πάνε καλά και δε θα χρειαστεί ούτε η ινσουλίνη μην ανησυχείς!

Εμείς μόλις γυρίσαμε από τον γιατρό. Η μικρή έφτασε τα 3100 και είναι υγιαίστατη! Απλά λίγο μας ανησύχισε ο γιατρός. Με είδε που μπήκα στο ιατρείο του λαχανιασμένη και ένιωθα και μια κλασική ατονία και αφού αναλύσαμε γενικά τα συμπτώματα μου είπε ότι πρέπει να επισκεφτώ το συντομότερο καρδιολόγο, για να σιγουρευτούμε ότι δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα στην καρδιά μου, γιατί η καισαρική είναι στην ουσία ένα χειρουργείο και θέλει πολύ προσοχή! Λίγο ανχωθήκαμε είναι η αλήθεια. Θέλω να πιστεύω ότι απλά είναι συμπτωματα εγκυμοσύνης και όχι κάποιο πρόβλημα. Είμαστε τώρα και στην τελευταία εβδομάδα και φοβάμαι μήπως δεν προλάβουμε να ρυθμίσουμε ένα υποθετικό πρόβλημα αν προκύψει. Τώρα κατάφερα και έκλεισα ραντεβού με καρδιολόγο αύριο απόγευμα οπότε περιμένουμε τι θα μας πει. Ο γυναικολόγος μου είπε για τις υπόλοιπες 9 μέρες που μένουν πολύ ξεκούραση. Άντε να πάμε αύριο να δούμε τι θα μας πει! :roll:

Αυτά κορίτσια δεν σχολιάζω τίποτα άλλο γιατί δεν είμαι και στα πολύ καλά μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maria ta plektoulia einai fantastika!!!makari na eixa kai egw mia giagia na mou ta ftiksei..

madi mou mhn agxwnesai 8a einai mia xara h kardoula apla o giatros sou to eipe gia na einai sigouros..

nan to kserw oti htan arketa tsimphmenes oi times..den vlepw na glutwnw thn insoulinh alla den me phrazei arkei na mhn exei provlhma to mwro mou..esu prospa8hse na mhn se ephrreasoun ta provlhmata giati ta kalutera erxontai :P:P:P

elinoulini fantazomai egines mia koukla!!!!mpravo xreiazomaste oles na to kanoume auto gia na mas doun omorfes ta mwrakia mas :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλίτσες, τι κάνετε? εγώ γύρισμα χθες πτώμα όλη μέρα στους δρόμους.....

΄Δεν σας είπα πήγαμε και στo Motherbaby, καλές τιμές είχε, βέβαια δεν μου πολυ άρεσαν τα σελτεδάκια, οι πάνες και τα πανάκια (ή έχω γίνει πολύ κομπλεξικιά :?:lol: ), στα καροτσάκια είχε καλές τιμές και στις κούνιες...... μου έδωσαν δώρο και το μαξιλάρι θηλασμού παρόλο που δεν ψώνισα τίποτα... ;)

Επίσης στα LAREDOUTE έχουν ξεκινήσει εκπτώσεις και έχει κάποιες ωραίες νυχτικιές και πιτζαμούλες και σουτιέν θηλασμου, μπες τε να τα δείτε http://www.laredoute.gr/collection-ΓΥΝΑΙΚΑ-Εσώρουχα.aspx?collectionID=8000&topLevel=2

Ανθρωπάκι και εμένα μου έχει σπάσει ένα σφράγισμα και όλο λέω να πάω να το φτιάξω, αυτά τα δόντια είναι ότι το χειρότερο μου.....

Κωνσταντίνα εγώ είχα πει για τα ούλα που μου ματώνουν, σήμερα πάλι ξύπνησα στις 6.30 και ήταν γεμάτο το στόμα από αίμα και αναγκάστηκα να τα πλύνω με την τσίμπλα στα μάτια.... τι απαίσιο πράγμα..... Μην αγχώνεσαι με την διατροφή θα τα ρυθμήσεις όλα, προσπάθησε όσο μπορείς να είσαι χαλαρή για να μην επηρεάσει και η ψυχολογία σου τον διαβήτη.....

Ελινουλίνι με γεια τα ρουχαλάκια!!!!! καλά να περάσατε στον γάμο!!! ;)

Μαριάπαπα με γεια με γεια !!! τι ωραία, πω πω χρυσοχέρα η γιαγιούλα!!!και εγώ έχω 2 κουβερτούλες που της είχε πλέξει η γιαγιά μου όταν ήμουν εγώ μωρό!!!!

Και εγώ ακούω αποτίχωση και τρέχω [smilie=walk.gif] .... θέλω και εγώ μετά την γέννα να κάνω λεϊζερ, η καλύτερη λύση....

Σοφούλα κοκοφοίνικα μου είπε ότι έχει και στο ΙΚΕΑ .....

ΝΑΝ προσπάθησε όσο μπορείς να μην σε επηρεάσουν τα προβλήματα, είναι βέβαια πολύ άσχημα γεγονότα\, αλλά εσύ σκέψου μόνο το μωράκι σου τώρα !!!!! Με γεια τα ρουχαλάκια, δες και αυτές τις πιτζαμούλες στα LAREDOUTE, έχει και καλή ποιότητα....

Εγώ σίγουρα θα έρθω την Παρασκευή, θα σου στείλω πμ το κινητό μου!!!

MADI έτσι με είχαν τρελάνει και εμένα με την καρδιά πριν λίγες εβδομάδες, που είχα καχυκαρδίες και λαχάνιασμα σε ακινησία όταν ήμουν και μου είπαν άμεσα να πάω (η μαλάκο η βοηθός του γιατρού) και ο καρδιολόγος μου είπε ότι στην εγκυμοσύνη είναι πάρα πολύ φυσιολογικό αυτό και όσο περνάει ο καιρός θα γίνεται πιο έντονο και μπορεί να παρουσιαστεί και λίγη δύσπνοια, άντε μην πω τίποτα μας αγχώνουν με το παραμικρό...πιες ένα χαμομήλι, βοηθάει πολύ!!!!! πω πω 9 μέρες ακόμα ε? άντε με το καλό, και 3100γρ. μια χαρά η μπουμπού!!!!

Αυτά προς το παρόν, με έπιασε πολυλογία πάλι σήμερα.... :lol::lol::lol::lol: Φιλιά σε όλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΩΣ ΕΙΣΤΕ?

mariapapa24 ΜΟΥ ΤΙ ΥΠΕΡΟΧΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΣΟΥ... ΠΑΝΕΜΟΡΦΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ ΑΛΛΑ Κ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗΤΕΡΗ ΑΞΙΑ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΤΑ ΕΦΤΙΑΞΑΝ ΟΙ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ

Σοφία30 ΜΟΥ Ε ΑΝΤΕ ΚΑΛΕ ΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΞΕΚΙΝΗΣΤΕ ΝΑ ΤΟΥ ΛΕΤΕ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ :lol:;)

Elinoulini ΜΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΠΟΣΟ ΤΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ ΣΟΥ ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ

nan ΜΟΥ ΠΟΣΟ ΤΑ ΠΗΡΕΣ ΤΑ ΣΟΥΤΙΕΝΑΚΙΑ??? Κ ΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΩΣΩ 40 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΑ , ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΟΤΙ ΣΥΝΕΥΕΙ , ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ Κ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ, ΣΚΕΨΟΥ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ,

ΒΡΕ ΣΕΙΣ ΘΕΛΩ Κ ΓΩ ΝΑ ΕΡΘΩ ΝΑ ΣΑΣ ΒΡΩ ΑΝ ΠΑΤΕ ΓΙΑ ΚΑΦΕ ΤΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ.... ΤΟ ΠΡΩΙ 10 ΕΧΩ ΝΤΟΠΛΕΡ ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΩ ΑΝ ΕΙΣΤΕ ΚΑΠΟΥ ΕΔΩ ΚΕΝΤΡΟ ΝΑ ΕΡΘΩ ΝΑ ΣΑΣ ΔΩ ... ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΑΝ ΤΟ ΚΑΝΟΝΙΣΕΤΕ , ΜΝ ΜΕ ΞΕΧΑΣΕΤΕ :(

MaDi ΜΟΥ ΜΙΑ ΧΑΡΟΥΛΑ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ... ΠΩ ΠΩ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑΡΑ ΕΡΧΕΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ

ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΤΗ ΠΡΟΛΑΒΕΙ ;) ΑΝΤΕ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΛΙΓΟ ΕΜΕΙΝΕ ... ΓΙΟΥΠΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ

kiki78 ΜΟΥ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΑΞΙΛΑΡΑΚΙ?? ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nan ΜΟΥ ΠΟΣΟ ΤΑ ΠΗΡΕΣ ΤΑ ΣΟΥΤΙΕΝΑΚΙΑ??? Κ ΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΩΣΩ 40 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΑ ,

ΒΡΕ ΣΕΙΣ ΘΕΛΩ Κ ΓΩ ΝΑ ΕΡΘΩ ΝΑ ΣΑΣ ΒΡΩ ΑΝ ΠΑΤΕ ΓΙΑ ΚΑΦΕ ΤΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ.... ΤΟ ΠΡΩΙ 10 ΕΧΩ ΝΤΟΠΛΕΡ ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΩ ΑΝ ΕΙΣΤΕ ΚΑΠΟΥ ΕΔΩ ΚΕΝΤΡΟ ΝΑ ΕΡΘΩ ΝΑ ΣΑΣ ΔΩ ... ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΑΝ ΤΟ ΚΑΝΟΝΙΣΕΤΕ , ΜΝ ΜΕ ΞΕΧΑΣΕΤΕ :(

kiki78 ΜΟΥ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΑΞΙΛΑΡΑΚΙ?? ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ?

Εβίτα κοίτα και στο laredoute ξεκινάνε από 15 ευρώ τα σουτιενάκια θηλασμού απλά δεν ξέρω τα νούμερα πως πάνε....http://www.laredoute.gr/collection-ΓΥΝΑΙΚΑ-Εσώρουχα.aspx?collectionID=8000&topLevel=2

Το motherbaby είναι στο Περιστέρι ακριβώς στον ίδιο δρόμο που είναι και το Στάδιο πυγμαχίας σου στέλνω διεύθυνση http://www.motherbaby.gr/contact.php?lang=1...

το μαξιλαράκι είναι σε θαλασσί με κάτι πεταλούδες πάνω και έχει να αγοράσεις και θήκη με 10 ευρώ το μετάνοιωσα που δεν πήρα, θα ξαναπάω να πάρω, μια χαρούλα είναι θα το βγάλω φωτό να σας το βάλω!!!!

Για την Παρασκευή σου στέλνω με πμ το κινητό μου, άχ ωραία να μαζευτούμε πολλές μετά για καφεδάκι......!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν το είχα ανοίξει από την σακούλα και τώρα είδα ότι δεν είναι πολύ σκληρό, επειδή δεν είχα σκοπό να αγοράσω δεν ξέρω πως είναι κανονικά τα μαξιλάρια θηλασμού, είναι σκληρά ή χαλαρά? πάντως το βάζω να το δείτε όσες ενδιαφέρεστε να πάτε να το πάρετε, τζάμπα είναι...το πολύ πολύ το κάνουμε μία μεταποίηση στο λίγο κενό που έχει για να γίνει πιο σφιχτό.....

post-15828-13873938328761_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kiki78 μου σε ευχαριστω πολυ , ειναι πολυ ομορφο το μαξιλαρακι θα παω κ γω ... Α στο LAREDOUTE ειμαι γραμενη κ παραγκειλα 2 σουτιεν κ μια νυχτικια που εχει κ ζακετουλα ολα μαζι 65 ευρω σουπερ !!!! θα ερθουν σε 10-15 μερες κ λογο πρωτης παγγελιας τα εξοδα αποστολης δωρο, τα νουμερα θα τα βρεις εδω

http://www.laredoute.gr/help/sizeCharts.aspx

περιμενω να μου στειλεις το κινητο σου. Πολυ θελω να σας γνωρισω βρε κοριτσια κ να τα πουμε απο κοντα , μολις τελειωσω με το ντοπλερ θα ερθω να σας βρω , γιατι μετα με τα νινακια μας δεν θα μας δοθει ευκολα ευκαιρια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kiki78 μου σε ευχαριστω πολυ , ειναι πολυ ομορφο το μαξιλαρακι θα παω κ γω ... Α στο LAREDOUTE ειμαι γραμενη κ παραγκειλα 2 σουτιεν κ μια νυχτικια που εχει κ ζακετουλα ολα μαζι 65 ευρω σουπερ !!!! θα ερθουν σε 10-15 μερες κ λογο πρωτης παγγελιας τα εξοδα αποστολης δωρο , περιμενω να μου στειλεις το κινητο σου. Πολυ θελω να σας γνωρισω βρε κοριτσια κ να τα πουμε απο κοντα , μολις τελειωσω με το ντοπλερ θα ερθω να σας βρω , γιατι μετα με τα νινακια μας δεν θα μας δοθει ευκολα ευκαιρια

Και εγώ ανυπομωνώ να τα πούμε από κοντά!!!! πάω τώρα να σου στείλω το κινητό, το ξέχασα πριν , είπαμε Αλτσχαϊμερ :lol::lol::lol:

να σου πω σουτιέν θηλασμού πήρες? δεν μπορώ να καταλάβω τα νούμερα και θέλω να παραγγείλω και εγώ.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια! χαθηκα σημερα γιατι ειμαστε στην πεθερα μου και εδω το ιντερνετ σερνεται, ειναι της υπομονης! Φτιαξαμε ομως μελομακαρονα και κανμε και ενα εισαγωγικο μαθημα για τα μαθηματα ανωδυνου που αρχιζουμε σιγα σιγα! :)

Εχθες ειδαμε τη μπεμπα μας και ειναι μια χαρα! ενα κιλο και κατι παρακαλω!!! Σιγουρευτηκαμε και για το φυλο πια μιας και αυτη τη φορα μας εδειξε περηφανα τα καλλη της ;) Ειδαμε και λιγο προφιλ μετα μας γυρισε απο την αλλη ενοχλημενη!! χεχε Το φοβερο ειναι οτι ηδη εχει παρει σωστη θεση και η γιατρος μου ειπε οτι θα ειμαστε πολυ καλα αν μεινει ετσι μεχρι το τελος.. μακαρι!!

Μαριαπαπα φοβερα τα πλεκτα, πρωτοτυπα και φυσικα ανεκτιμητης αξιας!

Ελινουλινι με γεια τα πραγματα και καλα να περασετε σημερα.. Αληθεια, η βαφη επιτρεπεται στο μαλλι?

Σοφια τις εχω δει κι εγω τις κουνουπιερες του ΙΚΕΑ που ειναι οροφης, αλλα σκεφτομαι αν βαλουμε στην κουνια βαση κουνουπιερας στεφανι αυτες δεν ταιριαζουν?? :?

Ναν ελπιζω να περασουν τα δυσκολα, προσπαθησε οσο μπορεις να σκεφτεσαι θετικα και να μην σε επηρεαζουν.. Καλο φτιαξιμο βαλιτσας..να ξεχαστεις κιολας!

Ποια εχει θεμα με τα δοντια δεν θυμαμαι.. περαστικα και μην ξεχνατε να τα προσεχετε, μην το αφηνετε για μετα τη γεννα. Εμενα ο οδοντιατρος που πηγα τον Σεπτεμβρη για καθαρισμο μου ειπε οτι λογω εγκυμοσυνης ειναι ευαισθητα περισσοτερο τα δοντια μας και ν αξαναπαω τον Γεναρη. Δεν πρεπει να το αμελουμε γιατι συχνα η κακη στοματικη υγιεινη οδηγει σε προωρους τοκετους κλπ. Οποτε ολες βουρ στον οδοντιατρο!!

Κικη ευχαριστουμε για τις συμβουλες, εγω ρωτουσα για παιδιατρο στο κεντρο, οταν εχεις στοιχεια στειλε μου ενα πμ...Το μαξιλαρι ειναι απλα τελειο!! καλα σου το κανανε δωρο χωρις να παρεις τιποτα? Να παμε κι εμεις γιατι δεν ειναι και φθηνα αυτα τα μαξιλαρια και εχω καταλαβει οτι ειναι πολυ χρησιμα..

Εβιτα εννεοιται να ερθεις μετα στον καφε να μας βρεις!! Μπορουμε να παμε στη Μαβιλη που ειναι πολυ κοντα με τα ποδια απο το Ελενα... Θα συνεννοηθουμε ομως

Μαντι μου μην ανησυχεις.. Εμενα η γιατρος μου εχει καρδιολογικο ελεγχο στη λιστα με τις εξετασεις καπου στον 9ο... Νομιζω οτι ειναι τυπικη εξεταση για ολες, ολα καλα θα πανε!

Κωνσταντινα κι εσυ θα κανεις τη διατροφουλα και θα εισαι οκ! Ενταξει λγο σπασιμο αυτο με το προγραμμα και τα τσιμπηματα, αλλα το κανεις για σενα και να μην εχεις αλλα θεματα.. Μια συνηθεια ειναι, θα τα πας καλα και θα αποφυγεις τις ινσουλινες... καλη δυναμη!!!

πολλα φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το μαξιλαρι θηλασμου μου το ειχαν δωσει και εμενα οταν ειχα παει απο εκει και πραγματικα κοριτσια δεν μπορω να κοιμηθω χωρις αυτο! μια μερα δεν το ειχα και δεν κοιμηθηκα ολο το βραδυ! ειναι πολυ πολυ βολικο!

ναν λυπαμαι πολυ για ολα αυτα, αλλα να σκεφτεσαι θετικα, για το μπεμπακι σου!

για σουτιεν θηλασμου εχω ακουσει τα καλυτερα λογια για αυτα τις τριουμφ! αλλα δεν ξερω που να τα βρω!

twiggy ναζιαρα η μικρη ε? μακαρι να μην κατσει στην θεση της να μην το εχεις και αγχος!

αυριο εχω καλεσμενους γιατι την τριτη εχει γενεθλια ο αντρουλης μου... και εφτιαξα τουρτα! πρωτη φορα το επιχειρησα! εχω ενα αγχος να δω πως θα ειναι... :-ss και πως θα βγει αυριο ο στολισμος της... αααχχχχ!!!! :roll:

την παρασκευη θα παω και εγω μονη μου στο μαθημα γιατι δεν μπορει να ερθει ο αντρας μου! οποτε θα ερθω και στο καφεδακι μετα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιλίτσες μου τι κανετε????Μεχρι πεντε σελιδες μπορεσα να διαβασω και βλεπω τα νεα πολλα!!!!!!!

Twiggy μου εισαι πολυ τυχερη που εχεις πεθερα μαια..ολα απο πρωτο χερι τα μαθαινεις και η βοηθεια τη μεγαλη στιγμη ειναι πολυτιμη!!!!

Kiki το μαξιλαρι ετσι οπως το βλεπω καλο ειναι.Ακριβως σαν αυτο που εχω κι εγω και το ειχα χρυσοπληρωσει κιολας!!!Πιστευω οτι θα σε βολεψει και στον υπνο και στο θηλασμο και αργοτερα να ξαπλωνει το μωρο...

MaDi μου εκανες τους καλωπισμους σου και βλελπω φτανει η ωρα!!!!Παντως εμενα οταν ηρθε η μοιραια εκεινη ωρα του τοκετου, αν και εντελως συμπτωματικα το προηγουμενο βραδυ ειχα ξυριστει μονη μου, με τακτοποιησε και η μαια στο δωματιο με μια ξυριστικη μηχανη και μεσα στο χειρουργειο η αλλη η μαια με ξυραφακι....Κοινως....Δε γλυτωνεις!!!! :?:?

Nan μου πολυ λυπαμαι που συνεβησαν τοσα ασχημα γεγονοτα ολα μαζι και μαλιστα αυτη την περιοδο...τι να πω βρε κοριτσι μου περα απο κουραγιο και αν μπορεις ριξε περισσοτερο βαρος στις ετοιμασιες για το μωρο...Και σκεψου οτι ηρθαν ολα μαζι και θα περασουν ολα μαζι....

Mariapapa τα ζιπουνακια και η κουβερτουλα απλα ΤΕΛΕΙΑ!!!!Χρυσοχερες οι γιαγιαδες!!!!Εχω πριζωσει κι εγω την πεθερα να μου φτιαξει κατι , αλλα αναρρωνει απο χειρουργειο που εκανε προσφατα, οποτε περιμενω...Η μαμα μου εφτιαξε τις κουρτινες του παιδικου και μολις τις φερει θα σας τις δειξω....

Konstantina μου περαστικα και πιστευω οτι με τη διατροφη θα φτιαξουν οι τιμες, θα δεις!!Στο νοσοκομειο οταν ημουν, πολλες κοπελες κανανε διατροφη ΣΔ και δε χρειαστηκαν ινσουλινες και μαλιστα ειχαν μεγαλυτερες τιμες απο εσενα....οποτε υπομονη και οχι αγχος !!!

ANthropaki περαστικα με το δοντι ειναι ζορι , αλλα να τα κανεις τωρα που μπορεις...

Δε θυμαμαι τι γραψατε τα υπολοιπα κοριτσια, μονο κατι συναντησεις βλεπω στην Αθηνα...εμεις οι Θεσσαλονικιες δε θα βρεθουμε που οι αποστασεις ειναι πιο μικρες?????Εκτος αν εγινε το ραντεβου στη Β. Ελλαδα..... τι λετε??

Σημερα, οπως εγραψα και στο facebook αλλαξα πρωτη φορα πανα στο μπεμπη μου!!!!!Και μαλιστα μεσα στη θερμοκοιτιδα.....κατουρησε το συμπαν ο μικρος και εκει που λεγαμε τραγουδακια και μας κοιτουσε με τις ματαρες του τον βλεπω να ζοριζεται και να νευριαζει!!!!Και τι να δω???Τσισα ΠΑΝΤΟΥ!!!!!! :lol::lol: Τον αλλαξα και φοβομουν μην τον σπασω ( ειναι πολυ μικρουλης ακομη) αλλα καθοταν ο καλος μου...του εκανα και με βαμβακι και αθονερο το πισινουλη του και ειδαμε και τα "προσοντα" του!!! (Ολο περηφανεια ο αντρας μου...... :mrgreen::mrgreen::mrgreen: ) Τρελλαθηκα και επιτελους αισθανθηκα μαμα!!!!!!! [smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif] ¨

Σας φιλω γιατι η πολυλογια μου ξεπερασε καθε οριο!!!!!!!Καλο βραδυ!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είπα να ξαναμπώ λίγο πριν βάλω να δω κανά dvd....

twiggy μελομακάρονα ε? =p~ εγώ θα κάνω την Τρίτη την καμπύλη όπότε να βγουν καλά τα αποτελέσματα είπαμε να κάνουμε το επόμενο ΣΚ λίγα..... μια χαρά και η μπεμπούλα μπράβο!!!! βρε κορίτσια μόνο τα δικά μου μας γυρίζουν συνέχεια την πλάτη, δεν μας τα δείχνουν :lol::lol::lol:

μια χαρά το τζάμπα μαξιλάρι, ΄δεν πήραμε τίποτα απλά κοιτάγαμε και μας εξηγούσε μια πωλήτρια και στο τέλος που φεύγαμε μας το έδωσε... ;) την Παρασκευή που θα βρεθούμε θα σου φέρω και τα στοιχεία της Παιδιάτρου που έλεγα, είναι πολύ καλή, με μεταπτυχιακά κπλ....και πρόπερσυ είχε φύγει και για Αγγλία για ένα χρόνο, έχει το ιατρείο της κάπου Μιχαλακοπούλου στο ύψος Λ. Αλεξάνδρας θα σου πω ακριβώς την Παρασκευή......

Μαριαπαπα πως το έπλυνες το μαξιλάρι στην αρχή? στο χέρι? και το δικό σου έχει κενό? εννοώ δεν είναι πολύ σκληρό ε? ΄μπράβο χρυσοχέρα να τον χαίρεσαι και να τα εκατοστήσει ο καλός σου!!!!

Και έγώ μάλλον μόνη θα έρθω την Παρασκευή...... της τριουμφ λογικά πρέπει να τα έχει σε μαγαζιά με εισώρουχα, αν προλαβαίνεις να τα άφηνες για τις εκπτώσεις γιατί νομίθζω ότι είναι λίγο τσιμπημένες οι τιμές......

Μαράκι μπράβο πολύ χάρηκα, με συγκίνησες μωρέ με το αντράκι σου ( έχω γίνει και κλαψωμάρθα τον τελευταίο καιρό), άντε λίγη υπομονή ακόμα και θα του αλλάζεις πάμπερς 10 φορές την ημέρα

Άντε καλό βράδυ σε όλες ....όνειρα γλυκά κοιλουμπίτσες!!!!! Φιλούρες πολλές!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!!!

κικη μου οχι δεν ειναι πολυ σκληρο, εχει κενο για να περνει οτι σχημα θελεις! σκεφτομαι να παω να παρω αλλο ενα γιατι μερικα βραδια μου το περνει ο αντρας μου και κοιμαται... :lol::lol::lol::lol: εγω το φωναζω υπνητηρι.... [smilie=sleepy2.gif] ! δεν νομιζω να πλενεται γιατι εχει μικρα μπαλακια απο φενιζολ μεσα! το αφησα 2 μερες εξω να αεριστει! δεν μου ειχανε πει οτι εχουν θηκες.... αλλιως θα επερνα μια!

οσο για τα εσωρουχα της τριουμφ εχω δει απο το ιντενετ οτι εχουν γυρω στα 25 ευρω.

μαρακι εγω στα ειπα και στο facebook... αλλα δεν μας ειπες οτι σε κατουρησε κιολας.... :lol::lol::lol:

τελεια... :lol::lol: ποσα κιλα ειναι τωρα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου,

σημερα συνεφιασμενη κηριακη κριμα που δεν ειμαι σπιτακι μου να αναψω το τζακακι :cry:

Το μαξιλαρακι θηλασμου κικι μου ειναι πολυ ωραιο και τσαμπα ? τελειο μη σου πω εγω το αγορασα το δικο μου και ειναι μεν πολυ ποιο σκληρο απο το δικο σου αλλα αυτο ειναι κατι που δεν με βολεψε στον υπνο οποτε αναγκαστηκα να το αδειασω λιγο συνεπως μια χαρα το δικο σου....οσο για το πλυσιμο ναι το επλυνα στο χερι κι επιδει μου μυριζε το αφισα και μια βδομαδα εξω να ξεμυρισει

ναν λυπαμαι για τα δυσαρεστα αλλα εσυ πρεπει να εισαι ηρεμη οσο μπορεις και να μη στεναχωριεσαι για το μωρακι σου....

μαντι μου εδω εμεις και λαχανιαζουμε και λιποθυμαμε που μαστε ουυυυ ακομα που ποσο μαλλον εσυ που εισαι στην τελικη ευθεια πλα ειναι αυτο που λενε τα κοριτσια το κανει για να ειναι 100 τα 100 σιγουρος μην ανησυχεις καθόλου....ολα καλα να πανε αντε με το καλοοοοοο.....και η μπεμπα μια χαρα τα κιλακια της..

twiggy μου μια χαρα η μπεμπουλα σου στα κιλακια και εχει και σωστη θεση?τελειααα μακαρι να μην αλλαξει.... ο δικος μας ειναι ακομα με το κεφαλι πανω.Αν παρεις βαση για κουνουπιερα τοτε καλυτερα να αγορασεις μια απο μαγαζι που θα βρεις και μεγαλη πικοιλια σε σχσεδια και χρωματα αν και η κοριτσιστικη του ικεα ηταν πολυ γλυκια....δεν ξερω αν θα εφαρμοση στη βαση ομως (δεν εχω δει ακομα πως ειναι η βασεις)

Μαρακι τι καλα με τον μπεμπακο σου τελεια τα νεα !! με το καλο απο δω και περα να του αλλαζεις ολη μερα πανες χεχε

Εβιτακι ναι πρεπει να αρχισουμε κι εμεις εντατικα μαθηματα :lol: γιατι τον βλεπω και δεν κρατιετε

Τι καλα που θα συναντηθειτε ολες εγω δουλευω και δεν θα σας γνωρισω :cry::cry::cry: καλα να περασετε και να μαθετε πολλα !!

Φιλακια στις κοιλιτσες σας

Μαντι με ενα γερο μωρακι συντομα και ολα να πανε καλα κοριτσακι μου μην ανησυχεις για τιποταααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...