Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΤΙΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤ ΝΤ ΛΕΜ Ν13


Recommended Posts

Καλημερουδια κουκλαρες μανουλες......και μελουσες μανουλες.......

Μαρακι μου μια ο ένας δεν κοιμάται μια η άλλη χαχαχαχαχαχ αχ έχω τρελαθει ..η μικρη δεν θέλει με τίποτα το κρεβάτι της........

Ξύπνησε ο μικρός πάμε για μαμ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 909
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρουδια κι απο μένα!

Πως ήταν η νύχτα φιλενάδες?εμενα κοιμήθηκε 10:30-3 και 3:30-6..ξύπνησε κατα τις 9παρα, τον θηλασα και τώρα κοιμάται στην αγκαλια μου..δεν τολμώ να τον βάλω στο κρεβάτακι του..κι έχω πολλές δουλειές σήμερα..μάζεψαν κι αποθήκευσα την καλαθουνα και κάτι ρούχα που δεν του κάνουν, έβαλα κι ένα πλυντήριο και σκεφτόμουν να κατέβασω και τις κουρτίνες στο σαλόνι να τις πλύνω , αν βέβαια συνεργαστεί και το μωρο..

Απο σήμερα εγω κορίτσια ξεκινάω γυμναστική..ειπα στον άντρα μου να μου ανεβάσει ένα μηχάνημα που έχω να κάνω και λίγες ασκήσουλες για μέρους γλουτους και κοιλίακους μπάς και φορεσουμε τίποτα της προκοπής γιατι βαρέθηκα να μην έχω το στυλακι μου..ήθελα καιρο να ξεκινήσω αλλα επειδη έχω κάνει καισσαρικη έναν ενδοιασμό τον είχα..ααααα, όσο για τις ραγαδες που λέγατε εγω δεν έκανα καμία στην κοιλια αλλα παρατηρώ τώρα στο ξε φουσκωμα λίγες πίσω στην μέση αλλα σκασιλα μου..

Βρε κορίτσια, εσείς που είστε εξπερ στον θηλασμο (λενακι ,ευη ) ξέρετε αν μπορω να χρησιμοποιήσω τώρα που θηλαζω συσφηκτικη κρέμα σώματος..υπάρχει μια της clarins που με εχει σώσει αρκετές φορές και πραγματικά κάνει δουλειά..άραγε ποιος μπορει να μου πει αν μπορω να την βάλω?

Μαρακι12 τι κάνει ο μικρός σου έρωτας?σε ξε τίναξε κι εσένα το πάνω κάτω?!ρε φιλενάδα την μέσω πολυ αυτη την σκάλα..αφου μονίμως βάζω πράγματα για να τα πάω πανω(λεκάνες με ρούχα,μπούκα λες με νερά γενικα πράγματα που πρέπει να πανε πάνω και σταθερά το σκυλάκι μας που συνήθως παρκάρει κάπου στη μέση της σκάλας για να ελέγχει καλύτερα το σαλόνι...

Σήμερα γεννάει η βασουλα!εχει καμία το τηλ της να μάθουμε νεα?

Το γιωτακι άραγε βγήκε?

Ρε λενακι νόμιζα ότι γεννήσες!δεν έμειναν πολλές μέρες..τώρα εσυ και η μαντί μείνετε..

Τι άλλο βρε κορίτσια?

Νιά μου πως το πήρε η λαουρα το θέμα με τα μωρακια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρουδια κι απο μένα!

Πως ήταν η νύχτα φιλενάδες?εμενα κοιμήθηκε 10:30-3 και 3:30-6..ξύπνησε κατα τις 9παρα, τον θηλασα και τώρα κοιμάται στην αγκαλια μου..δεν τολμώ να τον βάλω στο κρεβάτακι του..κι έχω πολλές δουλειές σήμερα..μάζεψαν κι αποθήκευσα την καλαθουνα και κάτι ρούχα που δεν του κάνουν, έβαλα κι ένα πλυντήριο και σκεφτόμουν να κατέβασω και τις κουρτίνες στο σαλόνι να τις πλύνω , αν βέβαια συνεργαστεί και το μωρο..

Απο σήμερα εγω κορίτσια ξεκινάω γυμναστική..ειπα στον άντρα μου να μου ανεβάσει ένα μηχάνημα που έχω να κάνω και λίγες ασκήσουλες για μέρους γλουτους και κοιλίακους μπάς και φορεσουμε τίποτα της προκοπής γιατι βαρέθηκα να μην έχω το στυλακι μου..ήθελα καιρο να ξεκινήσω αλλα επειδη έχω κάνει καισσαρικη έναν ενδοιασμό τον είχα..ααααα, όσο για τις ραγαδες που λέγατε εγω δεν έκανα καμία στην κοιλια αλλα παρατηρώ τώρα στο ξε φουσκωμα λίγες πίσω στην μέση αλλα σκασιλα μου..

Βρε κορίτσια, εσείς που είστε εξπερ στον θηλασμο (λενακι ,ευη ) ξέρετε αν μπορω να χρησιμοποιήσω τώρα που θηλαζω συσφηκτικη κρέμα σώματος..υπάρχει μια της clarins που με εχει σώσει αρκετές φορές και πραγματικά κάνει δουλειά..άραγε ποιος μπορει να μου πει αν μπορω να την βάλω?

Μαρακι12 τι κάνει ο μικρός σου έρωτας?σε ξε τίναξε κι εσένα το πάνω κάτω?!ρε φιλενάδα την μέσω πολυ αυτη την σκάλα..αφου μονίμως βάζω πράγματα για να τα πάω πανω(λεκάνες με ρούχα,μπούκα λες με νερά γενικα πράγματα που πρέπει να πανε πάνω και σταθερά το σκυλάκι μας που συνήθως παρκάρει κάπου στη μέση της σκάλας για να ελέγχει καλύτερα το σαλόνι...

Σήμερα γεννάει η βασουλα!εχει καμία το τηλ της να μάθουμε νεα?

Το γιωτακι άραγε βγήκε?

Ρε λενακι νόμιζα ότι γεννήσες!δεν έμειναν πολλές μέρες..τώρα εσυ και η μαντί μείνετε..

Τι άλλο βρε κορίτσια?

Νιά μου πως το πήρε η λαουρα το θέμα με τα μωρακια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALHMERA KORITSAKIAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

VASOULA MOU ME TO KALO KORITSAKI MOU NA FEREIS STON KOSMO TO MWRAKI SOU!!!!!!!!

SE PERIMENOUME GRHGORA PISW STHN PAREOULA MAS!!!!!!!!

SYMPETHERA MOU POMONH THA STRWSEI TO ZEYGARAKI SOU!!!!!!!!!

STHN ARXH ETSI EINAI TA LEXOUDAKIA!!!!!!THELOUN AGGALITSA POLY KAI YPOMONH...

EXOUN KSEXWRISTO KREVATAKI????GIATI EXW AKOUSEI MERIKOI OTI TA VAZOUN STHN IDIA KOUNIA TO ENA APO THN MIA MERIA KAI TO ALLO APO THN ALLH GIA NA EINAI HREMA....GIATI HTAN TOSOUS MHNES MAZI TA MWROULIA!!!!!!!!!!

MADI MOU TO KORITSAKI SOU KOIMOTAN E??????YPNAROU STHN KOILITSA GIA NA DOUME EKSW TI THA KANEI!!!!!!!!!!!PANTWS OI GIATROI TA THELOUN KSYPNIA GIA NA GINEI H EXETASH PIO SWSTA!!!!!!!!EMENA MOU ELEGE PRIN PAW NA TRWW ENA KROUASAN!!!!!!

ENTMETAXY TWRA KATALAVA TI SOU EGRAPSA EXTHES...MPERDEYTIKA...H KORDELA KAI O KARDIOTOKOGRAFOS EINAI IDIA TO DOPPLER EINAI YPERHXOS!!!!!!

NASIA MOU MHN DINEIS SHMASIA STASOU STO YPSOS SOU ESY...TON PRWIN SOU TON TRWEI POLY O KWLOS TOU MOU FENTE...DEN NTREPETE IGO......TI NA PW!!!!!!!!!PROSPATHISE NA EISAI OSO PIO XALARH GINETE.....KATALAVAINWPWS EINAI XWRIO KAI AYTA TA KOUTSOMPOLIA EINAI AGAPHMENO ATHLIMA!!!!!!!!!

OSO GIA THN AGGALIA TA MWRAKIA STHN ARXH EXOUN MEGALH ANAGH THN AGGALITSA THS MAMAS KAI DEN KAKOMATHAINOUN APO AYTO!!!!!!!!TWRA ARGOTERA DEN XERW TI GINETE....

AMA DN TA PAROUME AGGALITSA TWRA POTE THA TA PAROUME????????ARGOTERA DEN THA KATHONTE NA TA AGGALIASOUME...............KAI THA MOU TON AGGALIAZOUN ALLES OPOTE AGGALITSA TWRA OSO MPOROUME!! :lol::lol::lol::lol:

AGGELIKH MOU STOLISE VRE NA XAREIS KAI ESY NA XAZEPSEI KAI O MIKROS ME TA FWTAKIA...TA PRWTA TOU XRISTOUGENNA EINAI...EMEIS THA STOLISOUME THN TETARTH!!!!!!!!!PHRA KAI FORMAKI AGIOU VASILI GIA TON MIKRO...KAI MOU EIPE H ADERFH MOU OTI EXEI KAI STA IKEA STOLH KSWTIKOU.........TRLENOMAI GIA TA KSWTIKOULIA...THA PAW NA TOUN THN PARW KAI AYTHN!!!!!!!

KAI EMENA MOU EXOUN VGEI 2-3 STHN MESH PISW ALLA EXW ARKETES STA MPOUTIA STO PLAI ALLA DEN ME APASXOLEI TO THEMA KATHOLOU!!!!!!STHN KOILIA DEN EXW TIPOTA ALLA EINAI POLY XALARH............

AXXXXXXXX TI ALLO GRAPSATE??????DEN THYMAMAI!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια, τι κανετε?

Νια σε μπερδεψα με την Νασια,για εκεινη τα εγραφα,γι αυτα που τραβαει.Χθες παλι η φραουλιτσα εκανε την νυχτα μερα....μια φιλη απο εδω μεσα μου ειπε οτι πρεπει να την κραταω ξυπνια αρκετα την ημερα σε φασαρια ωστε το βραδυ να κοιμαται σε ησυχια και να καταλαβαινει την διαφορα!Εσεις τι λετε?λεω να το δοκιμασω!

Αννα Μαρια κατι τετοια εκανε και ο δικος μου και ακουσα τα σιχτιρια του και στανιαρε!!Εγω ολους τους δικους του με το σις και με το σας τους εχω ...γιατι αν θελει το γυριζω κι εγω και γινομαι η σκυλα νυφη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anastasia mou emena apo tote pou ton efera spiti ton exw etsi.....thn mera otan koimatai exei fws sto spiti kai fasaria den kleinw kourtines......den xerw ama emathe apo ayto h ama einai etsi apo monos tou alla ama koimithei den ksypnaei me tipota!!!!!!!!!!!!!osh fasaria kai na exei.....ksereis poses fores prospathoume na ton ksypnisoume kai den ksupnaei??????????ti ton kouname ti tou milame tipota sou lew den katalavainei!!!!!!!!!!!!ftou ftou poly kalovolo paidaki!!!!!!!kai esena tha strwsei pistevw me ton kairo!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Εμάς ο μικρός κοιμήθηκε 11.30-3, 4.30-8, 9-11. Το τελευταίο σπαστό, γιατί κάθε λίγο ξυπνούσε κι έκλαιγε. Είπα στον άντρα μου, που είχε σηκωθεί, να τον πάρει και να τον κουνάει, γιατί έτσι ηρεμεί, για να κοιμηθώ λίγο κι εγώ. Άρχισε να γκρινιάζει ότι ακόμα ούτε καφέ δεν ήπιε, κι ότι έχει ένα σωρό εξωτερικές δουλειές να κάνει. Τέλος πάντων, τον παίρνει τον μικρό, αλλά σε κάποια φάση ξύπνησε τελείως, οπότε έπρεπε να σηκωθώ να τον θηλάσω. Αποτέλεσμα: πρωινό γι' αυτόν και για μένα έφτιαξε σε σαράντα λεπτά και τις εξωτερικές δουλειές ακόμα δεν πήγε να τις κάνει, γιατί κόλλησε στον υπολογιστή. Κι άμα του πω τίποτα, φωνάζει. Η παράνοιά του είναι απίστευτη. Αν του πω να πάει, θα μου πει "γιατί βρήκα χρόνο, αφού όλη μέρα ασχολούμαι με το μωρό". Είναι τρομερά ξεροκέφαλος και ευθυνόφοβος, όπως η μάνα του, η οποία μπορεί να κάθεται πάνω απ' την κατσαρόλα και να κάψει το φαΐ, και να πει "καλά, εσείς εδώ ήσασταν, δε σας μύρισε καμένο να μου το πείτε;". Μιλάμε για παράνοια...

Μάντι, εγώ όταν πήγαινα για καρδιοτοκογράφο και υπέρηχο δεν έτρωγα τίποτα συγκεκριμένο, αφού έτσι κι αλλιώς όλη μέρα χτυπιόταν.

Αγγελική, κι εγώ δεν τολμώ να τον βάλω στο κρεβατάκι. Όλο αγκαλιά θέλει. Τώρα τον έβαλα και κάθε λίγο ξυπνά και κλαίει. Ευτυχώς πηγαίνει ο άντρας μου και τον ηρεμεί.

Πάντως, δε νομίζω ότι ένα νεογέννητο κακομαθαίνει με την αγκαλιά. Άμα δεν πάρεις αγκαλιά το νεογέννητο, ποιον θα πάρεις; Βλέπω πάντως ότι όλες έχουμε το ίδιο πρόβλημα. Τα μωρά μας θέλουν όλο αγκαλιά και όχι τα κρεβάτια τους!

Κι εμείς με φασαρία και φως τον κοιμίζουμε. Δεν ξυπνάνε τόσο μικρά μωρά από τη φασαρία και το φως.

Ουφ, όλο ξυπνάει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anna maria mou kouragio me ton antra sou!!!!!!!!kai emena kollaei para poly me kati paixnidia pou paizei asta na pane!!!!!!!!!!!!!!!ala entaxei asxoleite kai me ton mikro..................alla to kalo to palikari kserei kai allo monopati.............h epomenh fwto einai afierwmenh se sena!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

post-11182-13873938304361_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικούλα μια χαρά κοιμήθηκε το βράδυ ο γιόκας σου!!!

Και εμένα κοιμήθηκε 23.00 με πέντε και 6.30 με 9.00!!!!!!!!

Και σήμερα δεν έχει κλάψει καθόλου μέχρι στιγμής……φτουυυυυυυυυυυυυ μην τον ματιάσω, κάθεται και μόνος του και τώρα κοιμήθηκε…για να δούμε για πόσο….αλλά γενικά είναι η πιο ήσυχη μέραααααααα!!!!!!!!!!!!!!

Χριστινάκι έχεις δίκιο αν δεν τα αγκαλιάσουμε τώρα πότε;;μετά δε θα θέλουν και όσο μεγαλώνουν θα προτιμούν το παιχνίδι παρά την αγκαλιά μας!!!!!

Καλά τέλειαααααααα η φωτόοοοοοοοοοοοο!!!!!!!

Συμπεθέρα εγώ από την αρχή όλη μέρα έχω φασαρία, τηλεόραση, κάνω κανονικά τις δουλειές, παίζουμε , μιλάμε , γελάμε και το βράδυ έχουμε μπάνιο μετά φαγητό και ύπνο, χωρίς φώτα, χωρίς να του μιλάω και να παίζω μαζί του…ησυχία…και έτσι μου κοιμάται από την αρχή το βράδυ….

Άννα Μαρία μου καλά κοιμήθηκε και εσένα το αγοράκι σου…όσο για τον αντρούλη σου σε παιδεύει ………γιατί;;;;;;;;

Ευτυχώς εμένα ο άντρας μου όταν γυρίζει από την δουλειά το βράδυ, τον κάνουμε μαζί μπάνιο, με βοηθάει και αναλαμβάνει να τον κοιμίσει αφού δεν μπορεί να τον ταϊσει, αν έτρωγε με μπουκάλι θα τον τάιζε σίγουρααααααα!!!!!!χα χα χα

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστίνα, δυστυχώς ο άντρας μου κάθεται στον σταθερό υπολογιστή, επειδή το λάπτοπ δεν του φορτώνει τα παιχνίδια, και στο δωμάτιο του γραφείου έχει υγρασία στον τοίχο, οπότε δεν τον βάζουμε εκεί μέσα. Οπότε, δεν παίζει να κάθεται στον υπολογιστή και να έχει δίπλα του το μωρό.

Μαρία, κι εμένα βοηθά, αλλά με τους δικούς του, πολυυυυυυυυυυυ αργούς ρυθμούς. Μπάνιο εννοείται ότι τον κάνουμε μαζί και τον αλλάζει πιο πολλές φορές εκείνος. Να τον κοιμίσει προσπάθησε πολλές φορές, αλλά ο μικρός θέλει την αγκαλιά μου για να κοιμηθεί, και μάλιστα πρόσεξα ότι ηρεμεί και κοιμάται όταν τον βάλουμε στο κρεβατάκι του, όταν τον κοιμίσω στην αγκαλιά μου και κοιμηθώ κι εγώ μαζί του. Τώρα, π.χ. τον είχα αγκαλιά, με πήρε κι εμένα ο ύπνος για κανένα τέταρτο, και τώρα κοιμάται στο κρεβατάκι (μην το γρουσουζέψωωωωωω)!!!!

Εγώ δεν πόνταρα στο να με βοηθά τόσο με το παιδί, όσο με το σπίτι. Εγώ εννοείται δεν κάνω ακόμα καθόλου δουλειές, οπότε περίμενα ότι θα έκανε αυτός τις δουλειές. Αλλά περιορίζεται στα βασικά (πιάτα, κανένα φαγητό, πλυντήριο, κανένα σκούπισμα), κι αυτά με γκρίνια και όποτε του κατέβει, δηλαδή μετά τον υπολογιστή.

Κι εγώ εκνευρίζομαι μ' αυτούς που μου λένε ότι θα τον κακομάθω με την αγκαλιά. Η πλάκα είναι ότι οι πιο πολλοί που το λένε αυτό είναι όσοι δεν έχουν παιδιά ή όσοι έχουν και τα έχουν εντελώς κακομαθημένα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθερα ετσι θα κανω μπας και αλλαξει λιγο το βραδινο.....βασικα θα κοιμηθει καθε φορα που θα φαει αλλα οταν κανει κακα μετα το ματι γαριδα!! :shock: Πρεπει να περιμενω εως το επομενο γευμα να πιει ζεστο γαλατακι για να κοιμηθει παλι!

Σημερα της τραγουδουσα χριστουγεννιατικα τραγουδια και εκει που κοιμηθηκε τσουπ το κουδουνι....και ξυπνησε.....ελεος!!

Τιτινακι ωραιοτατοι οι αντρες σου στη φωτο!!!χιχιχιχιχι

Αννα Μαρια ευτυχως θηλαζεις, γιατι αν εδινες μπουκαλι σε εβλεπα ολο το βραδυ ξαγρυπνη γιατι ο αντρας σου θα νυσταζε...εδω εγω και σηκωνομαι....μανες τι να κανουμε για τα παιδια μας!!

Συμφωνω οτι τα νεογεννητα πρεπει να τα περνουμε αγκαλιτσα....καλε αυτα σοκάρονται που βγαινουν απο την κοιλιτσα μας και θελουν να νιωσουν προστασια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπα, Αναστασία, όταν κλαίει το βράδι σηκώνεται ο άντρας μου, τον παίρνει, τον αλλάζει και μου τον δίνει, ενώ εγώ μέχρι να το πάρω απόφαση να σηκωθώ, ο μικρός σπαράζει στο κλάμα. Και τι να σηκωθώ; Απλά ανασηκώνομαι, βάζω το μαξιλάρι όρθιο, ακουμπάω, και παίρνω τον Ανδρέα για να τον θηλάσω! Με το βράδι και το πρωί δεν το έχω καθόλου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!

αγγελικουλα για την κρεμα δεν ξερω να σου πω, δεν εχω ιδεα.. εισαι μελος στο γκρουπ του παπαβεντζη στο φεις? αν εισαι στειλε μια ερωτηση αλλιως θα ρωτησω εγω, αυτος θα ξερει να σου απαντησει

τιτινακι τελειος ρε ο μικρος!!!!!!!!! πως μαρεσουν με τα χερακια στη μουριτσα1!!

αναστασακο εμενα η αποψη μου για τον υπνο ειναι οτι πρεπει να συνηθισει να κοιμαται με φασαρια ειτε ειναι μερα ειτε ειναι βραδυ. απλα τη μερα θα εχεις ανοιχτες κουρτινες κλπ κ οχισυσκοτιση

κ το βραδυ δε λεω να κανεις παρτυ αλλα οχι να περπατατε κ στα νυχια των ποδιων σας

εμεις ετσι καναμε κ ο αναστασης κ ηλεκτρικη η μιξερ να βαλω οταν κοιμαται δεν ξυπναει ακομα κ τωρα

αννα μαρια καλουτσικα ωραρια εχει ο μικρος..

ουφ ανεβασα πιεση σημερα..

ξαφνικα δεν ενιωθα καθολου καλα κ μτρηθηκα κ ειχα 13.5 μεγαλη κ 9 τη μικρη κ 120 παλμους

η γιατρος μου ειπε να κοψω τελειως το αλατι κ αν εχω μεχρι αυριο να παω να κανω κατι εξετασεις..

αυριο το απογευμα εχουμε κ ραντεβου ετσι κ αλλιως, τωρα βεβαια εχει πεσει στα φυσιολογικα για μενα.. 11 μγαλη κ 7 η μικρη ελπιζω να ηταν τυχαιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λένα, ΠΡΟΣΕΧΕ με την πίεση, μην την πάθεις όπως εγώ!

Κι εμάς δεν ξυπνά με τους θορύβους. Τώρα, όμως, που περνούσαν τα φορτηγά που σκάβουν απ' έξω και τρανταζόταν το σύμπαν, τιναζόταν κι αυτός ο κακομοίρης στον ύπνο του και τον πήγαμε στο δωμάτιό του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ασε αννα μαρια τρομαξα η αληθεια ειναι.. δεν ειχα ποτε ξανα τοσο ψηλη, αντε καμια φορα να ειχε παει βαρια 12.. αυτη μου ειπε να προσεξω μην τυχον κ παει 14

εσυ ησουν καθολου πρησμενη? οχι ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσιααααααααααααααα :D

βασουλα σημερα λογικα θα βρισκεσαι με την κορη σου αγκαλια, αν οχι τωρα παντως μεχρι το τελος της μερας θα γινεται 3 :D:D:D να την χαιρεσαι παντα γερη και δυνατη να ειναι, να σας φιλαει ο Θεος :D

λενακι, ελπιζω να μην ξανα ανεβει η πιεση σου, πως τα πατε? τι κανει το αγοριι σου :D:D ?

νια σε τρεχουν τα μικρα εε? μα δεν ειναι η πιο γλυκια κουραση ομωωως?

αννα μαρια, οντως μια χαρα ειναι ο μπεμπης και καλα ωραρια, κοιμαται κιολας, τελειααα :D οσο για τις αγκαλιτσες φυσικα και τωρα πρεπει να τα περνουμε αλιμονο, θα μεγαλωσουν οπως ειπε και η νασια και μετα δνε θα θελουν.. και εγω την κατερινα που ειναι 2και χρονων αντε καμια φορα κανουμε καμια αγκαλιτσα με τον μεγαλο που εχει φτασει τα 7 μονο το παιχνιδι σκεφτεταιι, οχι τις αγκαλιες της μανουλααααααααας :?

χριστινααα τι τελειοιιιιι που ειναι οι αντρες σου, χαχαχ μπαμπας και γιος παιζουν μαζιιιι :D:D

ηθελα να γραψω κι αλλα αλλα μολις ξυπνησεε θα ξαναμπωωω ελπιζωωωωωωωωωω..

πολλα φιλιααα σε ολςςςςςςςς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λένα, όχι, δεν ήμουν καθόλου πρησμένη.

Μαρία, μια χαρά είναι ο μικρός το βράδι. Τη μέρα είναι ανήσυχος και κλαίει τόσο πολύ και τόσο δυνατά που τώρα βράχνιασε.

Πριν ήρθε η μάνα μου κι άρχισε πάλι να με πρήζει. Να βάζω δύο κουβέρτες στο παιδί γιατί θα κρυώσει (με την κουβέρτα που του έχω ιδρώνει). Να μην ανάβω το φως γιατί τα μάτια του μωρού είναι ευαίσθητα και θα το πειράξει. Μεθαύριο που θα πάμε στον παιδίατρο να βγει πρώτα έξω ο άντρας μου και να πει στους εργάτες που σκάβουν το δρόμο να σταματήσουν να σκάβουν για να μην ενοχληθούν τα αφτιά του μωρού και πάθει ψυχολογικά. Και φυσικά: όταν θα πάμε στον παιδίατρο να τον ζυγίσει για να δούμε αν χορταίνει με το γάλα μου... Αμάν πια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου, τι κανετε?λενακι, περαστικα βρε κοριτσι μου!!ελπιζω να ταν τυχαιο!!!

εγω ειμαι πολυ απογοητευμενη....θυμαστε που σας ελεγα οτι η μικρη νευριαζει και δεν καθεται στο στηθος??ε, πως να κατσει το παιδι αφου δεν εχω γαλα...σημερα δοκιμασα και την τελευταια λυση...αγορασα θηλαστρο(πανακριβο) 95 ευρω medela ηρθα σπιτι χαρουμενη να βγαλω το γαλα να το δωσω στο παιδι και....το αποτελεσμα???αντλουσα 40 λεπτα συνολο και εβγαλα 5ml...παει λοιπον ο θηλασμος και τα 100 ευρω(αυτο ειναι το λιγοτερο).στεναχωρεθηκα πολυ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βανεσακι μην στεναχωριεσαι κοριτσι μου,κι εγω ετσι σε 15 λεπτα εβγαζα το πολυ 15 ml αλλα ετρωγε εμενα και καλα.....τωρα το εχω σαν πιπιλα δεν το εκοψα ακομα και δινω και ξενο.....και μενα με ειχε παρει απο κατω αλλα δεν πρεπει..σκεψου οτι τα μωρακια μας πρεπει να τρωνε να μεγαλωσουν για να ειναι καλα κι ας ειναι και ξενο δεν πειραζει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχεις δικιο αναστασια μου!!!θα προσπαθησω λιγες μερες ακομη και αν δε βγαζω λιγο παραπανω θα παω στο γιατρο να παρω χαπια να κοπει....λεμε τωρα!!!το κομμενο!!!εσυ δεν καταλαβα, τη θηλαζεις καθολου η μονο ξενο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την θηλαζω αλλα το εχω σε στυλ νανουριστηρι να καταλαβεις...αφου φαει ξενο αν δεν κοιμηθει της δινω στηθος και αποκοιμιεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσαρες ...

..Αγγελική μου μια χαρα είναι η λαουριτσα μου αλλα ζηλεύει λιγάκι όμως τα μωρα δεν τα πλησιάζει καθόλου κάθετε όπου είμαι εγω μόνο η γλυκουλα μου....

Ναι κορίτσια που με ρωτάτε αν με τρέχουν τα μωρα μου με τρέχουν και με το παραπάνω χαχαχαχαχαειναι όμως η πιο γλυκια κούραση .... ;););););)

Σήμερα ήρθε και ένας άλλος γιατρός να τα δει και τα ζύγισε καλα δεν σας λέω η μικρη μου 3065 και ο μικρός 2915 καλε μεγάλωσαν παρα πολυ τα σκατουλινια μου ..και μου είπε ότι την άλλη εβδομάδα ο μικρός θα είναι πιο βαρύς ....μου φάνηκε πιο καλός αυτός και μάλλον αυτόν θα κρατησω...τον λένε γκαμιλη και κάπου εδω στο Μαμμυ τον είχαν αναφέρει κάποιες κοπέλες αλλα εγω τον ξέρω σαν όνομα διότι εμένα με είχε ο πατέρας του που ήταν και αυτός παιδιατρος χιχιχιχι...

Βανεσακι μου μην στεναχωριεσε και εμένα είναι πολυ λίγο πια το γαλατακι μου αλλα τι να κάνουμε ας τρώνε ξένο αρκεί να είναι καλα τα μωρα μας.....

Κανένα νέο απο την βασουλα έχουμε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, το θήλαστρο δεν αποτελεί απόδειξη αν έχουμε γάλα. Ακούστε τι έπαθα εγώ το πρώτο βράδι που μου κατέβηκε το γάλα.

Έρχεται η νοσοκόμα και μου λέει "κάτι έφαγες και το πείραξε το μωρό και τα κακά του είναι πράσινα και νερουλά". Εγώ αγχώθηκα από τη μία, αλλά από την άλλη χάρηκα, γιατί φάνηκε ότι το μωρό τρώει από το γάλα μου κανονικά. Αυτή γκρίνιαζε όλο το βράδι, ο μικρός ανήσυχος, κι αυτή επέμενε ότι κάτι έφαγα και πείραξε το μωρό και να μην τον θηλάσω το βράδι για να μην γίνει χειρότερο το πρόβλημα. Της λέω ότι θα πετρώσει το στήθος μου, και μου λέει να το βγάλω με θήλαστρο. Μου δίνει το θήλαστρο, παιδευόμουν πόση ώρα, και έβγαλα 10 ml. Και τι μου λέει η ηλίθια; Ότι αφού δεν το βγάζει το θήλαστρο, σίγουρα το μωρό δε θα μπορεί να το βγάλει!!! Εν τω μεταξύ, πονούσα κιόλας όπως το έβγαζα, πονούσε και η μέση μου, πονούσα και στην τομή, ήταν ένας εφιάλτης. Μου έδωσε θερμοφόρα κι έβαλα, αλλά μέχρι το πρωί το αριστερό στήθος είχε πρηστεί και είχε πετρώσει, σε σημείο που δεν μπορούσα να ξαπλώσω από την αριστερή πλευρά. Έρχεται το πρωί η μαία και μου λέει ότι το καλύτερο που έχω να κάνω είναι να θηλάσω τον μικρό. Τον βάζω στο στήθος και το αδειάζει. Σε λίγο καταφθάνει και ο παιδίατρος, του λέμε για τα κακά και μου λέει "α, ωραία, άρχισες να θηλάζεις; Τέλεια, όταν θηλάσει πρώτη φορά το μωρό έτσι είναι τα κακά". Του λέμε ότι ήταν ανήσυχος το βράδι και λέει "ε, βρέφος είναι, έτσι είναι τα βρέφη". Από εκείνη τη μέρα θηλάζω αποκλειστικά και δεν έχω δώσει ούτε ξένο γάλα, ούτε τσάι.

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι το θήλαστρο, επειδή δεν κάνει τις ίδιες κινήσεις με το στόμα του μωρού δεν αποτελεί απόδειξη για την ποσότητα γάλακτος που έχουμε.

Αλλά, όπως λέει και η Αναστασία, το σημαντικό είναι να είναι χορτάτα τα μωρά μας και εμείς ήρεμες!

Ωχ, ξύπνησεεεεεεεε...........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εδω και εγω εκανα και κουραμπιεδες σημερα και αυριο μελομακαρονα..μιαμ μια...οτι ειπε η Αννα Μαρια συμφωνω..ηθελα και εγω να βγαλω γαλα εχτες να δω ποσο πινει αλλα τελικα δεν το εκανα μιας και δεν θα βγαλει το κανονικο..το εχω ομως το θηλαστρο γιατι οταν αρχισουν οι τροφες θα βγαζω να εχω να μπορω πλεον να πηγαινω και εγω σε παρτυ...οποτε ξεαστε το για λιγο μεχρι να εδραιωθει η γαλουχια..οσο δινετε στο μωρο γαλα θα εχετε οσο δενν τοτε θα αρχισει να μειωνεται..οσο για την κρεμα δεν ξερω πρεπει να ρωτησεις γιατρο αν περναει στο γαλα η οχι..εξαρταται απο τα συστατικα της..παντως για τη βαφη που ρωτησα εγω δεν υπαρχει προβλημα..Χριστινααα αλλη μια φορα να πω..πολυ φατσονι το μωροο..φιλια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βανεσάκι είσαι σίγουρη ότι δεν έχεις γάλα;;;;;

Δε θυμάσαι που ειχα την ίδια εντύπωση γιατί είχα δοκιμάσει θήλαστρο και δεν έβγαζε…και μετά έβαλα περισσότερο το μωρό στο στήθος και είχα μια χαρά….πρόσεξε μην έχεις και την πατήσεις με το θήλαστρο….

Λενάκι πώς είναι η πίεσή σου φιλενάδα;;;;

Νια μια χαρά τα μωρά σου δόξα το Θεό!

Άννα Μαρία μου φαίνεται χαζομάρες σου έλεγε η νοσοκόμα….ευτυχώς που δεν την άκουσες…

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...