Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΤΙΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤ ΝΤ ΛΕΜ Ν13


Recommended Posts

Αναστασία κάπου στα 90μλ αν δεν κάνω λάθος. Για το άλλο που ρωτήσεις νομίζω πως είναι καλύτερα να ρευονται και στο ενδιάμεσο για να τρώνε καλύτερα..

Άννα Μαρία, πολυ λυπάμαι για το κοριτσάκι που ήταν στην ηλικία σου..κρίμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 909
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αναστασία, άσε, είναι φάσεις που τον πιάνουν τα νεύρα και φωνάζει συνέχεια. Δεν μπορώ αυτήν την ένταση και τους καβγάδες. Κι αυτός σε τέτοιο περιβάλλον μεγάλωσε και δε θέλω ο Αντρέας να μεγαλώσει κι αυτός σε τέτοιο χάλι. Μετά το καταλαβαίνει, βέβαια, αλλά κατόπιν εορτής... τι να το κάνω;

Σήμερα έκανε ολόκληρη φασαρία γιατί του είπα να μαγειρέψει κι αυτός βαριόταν. Αφού δουλειά δεν έχει. Τον είχαν καλέσει σε αντικατάσταση και συμφωνήσαμε να μην πάει (πιο πολύ εγώ επέμενα) για να μείνει να βοηθά στο σπίτι, αφού εγώ δεν έχω συνέλθει ακόμα από την καισαρική και η μάνα μου δεν μπορεί να βοηθά. Άμα είναι να κάθεται σπίτι και να παίζει στον υπολογιστή, ας πήγαινε στο σχολείο καλύτερα. Και επέμενε να αγοράσουμε φαγητό απ' έξω. Τελικά μαγείρεψε, αλλά με γκρίνια.

Για το ρέψιμο τι να σου πω, εγώ τον βάζω όπως να 'ναι. Ευτυχώς έμαθε και ρεύεται αμέσως.

Αγγελική, κι εμένα το σαββατοκύριακο έτσι ήταν. Όλο αγκαλιά και στήθος, και μόλις τον έβαζα στο κρεβατάκι κλαούνα!!!

Άσε για την κοπέλα στεναχωρέθηκα πάρα πολύ...

Νία, πάλι καλά που μπόρεσες τώρα και κοιμήθηκες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειια σας κ παλι φιλεναδεεεεεες μουυυυυ!!!!!!!!!!!!!!!πως ειστε????

εμεις καλα ειμαστε, τωρα ταιζω τον μπεμπη κ μετα θα ετοιμαστουμε ολοι να παμε καμια βολτιτσα!!!!χιχιχι

βασω μου αντε μετο καλο κ εσυ κοριτσακι μου!!!!!!!!!!!!!ολα να πανε τελειαααααα!!!!!!!!!!

δωρακι μου γλυκο πολλα φιλακιααααααααααααααααα

βανεσσακι μου αχ δυστυχως ουτε κ εγω ξερω να σε βοηθησω :( φιλακια στην μπουμπουκα!!!

αναστασια εγω τον σταματαω να ρευτει κανα δυο φορες κ μετα συνεχιζουμε!!!!

αγγελικουλα μου θελει μανουλα ο μπεμπουλακος σου φιλεναδα,ε???

αχ δυστυχως δεν εχω καθολου βοηθεια βρε φιλεναδα οσον αφορα τα παιδια. :( 24ωρες το 24ωρο μονη μουυυ!!!μονο ο αντρας μου με βοηθαει οσο μπορει να'ναι καλα!!!!!

η δε μανα μου :twisted::twisted::twisted: μονο οταν ειναι να παω καπου που δεν μπορω να παρω τα παιδια, κ αυτο με το ζορι!!!!!!!

ξερεις κατι ομως βρε φιλεναδα? μεγαλωνω μονη μου τα παιδακια μου, δεν εξαρτωμαι απο κανεναν κ μου αρεσει πολυ ολκο αυτο!!!!!!!!!!!!!περναω τελεια μαζι τους!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

αννα μαρια ο αντρας σου βαριεται κ αυτος,ε??

φιλακια πολλα κοριτσακια μουυυυυυυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια είναι μεγαλη βοήθεια η Μανουλα πωπωπω αν δεν την είχα με τα δυο όλη μέρα δεν την παλεύεις με ένα θα ήταν διαφορετικά αλλα τώρα ???.

Αναστασακι ναι πρέπει να Ρίχνουν το ρεψιματακι τους ενδιάμεσα .......

Κορίτσια απο ραγαδες πως πάτε??. Εγω εκανα τώρα στο μάζεμα αχχχχ και έχω τρελη φαγούρα .....

Δυστυχώς δεν τις γλυτωσα αλλα οκ είναι ένα σημάδι απο τα μωρα μου. Δεν πειράζει...χιχιχχιχιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξέχασα να σας πω και εμένα έχει ένα θέμα με το ματακιι της η μικρη μου είναι πρησμενο θα το αφήσω σήμερα και αύριο θα καλέσω τον γιατρο η θα την πάω ...

Όσο για το χειλακι τους και εμένα είναι λίγο άσπρο αλλα μάλλον είναι απο το γαλατακι τους έτσι λέω εγω βέβαια θα δούμε ....αν όμως είναι πολυ εσένα Βαννεσακι μου ρωτά γιατρο ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sympethera mouuuuuuuuuuu!!!!!!!!!!!!!!!!sigoura h manoula mas einai h kalyterh voitheia!!!!!!!!eytyxws pou emeina telika edw gia arxh.....mexri kai o mpampas mou voithaei poly........afou tous exei parei ta myala o mikros!!!!!!!!

egw exw arketes ragades sta mpoutia kai exw kai merikes sthn mesh.........ti na kanoume den peirazei..kai egw ayto lew einai shmadia apo to mwro mou......episis to idio kai gia thn romh ths kaisarikis...den fenete kai poly pleon kai einai kai poly xamila...alla den me peirazei katholou kai na fenotan!!!!!!!

sympetheraaaaaaaaaa den vgazw nohma se ayta pou molis egrapses......

1on ti einai to maraki ths??????

2on ti einai to deila ki tous???

3on ti einai aspro ylika????????

xaxaxaxaxaxaxaxaxa :lol::lol::lol::lol:

post-11182-13873938299771_thumb.jpg

post-11182-13873938301762_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!!!!!!

Μίκι μου να σας ζήσει η μπεμπούλα!!!!!!!!!!!! Γερή να είναι και καλότυχη!!!!!!!!!! Κοριτσάκι η εκπληξούλα μας τελικά...........κι εγώ έξω έπεσα, αγοράκι σου είχα πεί παλιότερα νομίζω!

Βάσω μου αύριο τέτοια ώρα θα έχεις το κοριτσάκι σου αγκαλιά!!!!!!!! Με το καλό κουκλίτσα μου και η Παναγιά μαζί σου!!!!

Βανεσσάκι μου και η δικιά μου μπεμπούλα έχει σκασμένα χειλάκια και αυτό το άσπρο στο πάνω χείλος και όταν την είδε η παιδίατρος μου είπε αν δώ άσπρα κομμάτια (όπως τα υπολείμματα από το γάλα που πίνει) τότε να ανησυχήσω για βρεφική στοματίτιδα! Είσαι σίγουρη ότι είναι έτσι???? Νομίζω ότι καλύτερα είναι να την δεί η ίδια η παιδίατρος για να κάνει διάγνωση γιατί κι εμένα έτσι όπως μου το περιέγραφε είμαι σίγουρη ότι θα πίστευα ότι είχε πρόβλημα η μπέμπα μου......που τελικά δεν είχε!!!! Όπως και να έχει μην πανικοβάλλεσαι.......αντιμετωπίσιμο είναι και από ότι κατάλαβα πολύ συχνό φαινόμενο στα βρεφάκια!!!!!! Όσο για την πεθερά........ένα θα πώ....ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕΣ!!!!!!!!!! Κι εγώ έριξα Χ στα πεθερικά, έγινε ένα χοντρό σκηνικό εχθές κι είπα του άντρα μου να τους πεί χαιρετίσματα ότι η νύφη τους πέθανε και να μην τολμήσουν να με ξαναπλησιάσουν!!!!!!!!

Μαράκι12 πού είσαι?????? Δεν μπήκες σήμερα..........φιλάκια στον γιόκα που σου πήρε τα μυαλά!!!!

Teddy μου η πεθερά σαν το γεράκι ε????? Ψάχνει να βρεί σε τί της μοιάζει η εγγονή??????? Στο ............χμμμμμμ κατάλαβες...........έτσι πές της!!!!!!!! Αχχχχχ εγώ τί να πώ που η μεγάλη μοιάζει στην πεθερά και η μικρή στον πεθερό????? Μα πώς τα κατάφερα έτσι???? Εμείς είμαστε ομορφόσογο (και μετριόφρονες βεβαίως βεβαίως :lol: ) και τα παιδάκια μου πήγαν και έμοιασαν σ'αυτούς τους κάνγκουρες!!!!!!!!!! Ευτυχώς όμως είναι όμορφα τα παιδάκια μου.....εεεεε έβαλα κι εγώ λίγο DNA, γι'αυτό (κουκουβάγια μάνα!!!)

Αγγελικάκι μου ελατήριο η πεθερά?????? Πετάγεται εκεί που δεν πρέπει..........η σκατόγρια!!!! Σαν την κακιά μάγισσα πάνω από το μωρό.....Όσο για την κουνιάδα, τρείς φορές είναι υπεραρκετές, δεν χρειάζεται να έρχεται συχνά!!!! Το τσόκαρο....(πωπω με τον καλό λόγο στο στόμα εγώ :lol: )

Νία μου ζωήρεψαν τα διδυμάκια σου?????? Πολύ ξενύχτι ε?????

Ηλιαννάκι μου μπράβο σου που μεγαλώνεις τρία παιδάκια χωρίς καμιά βοήθεια!!!!!!!!! Εγώ ευτυχώς έχω την μάνα μου......γιατί από την άλλη την "μούμια" (όπως λες κι εσύ και πολύ γελάω) δεν περιμένω τίποτα!!!!! Άσε που πλέον δεν θα λέμε ούτε καλημέρα μ'αυτούς...........

Συμπεθερούλα μου πού είσαι????????????

Τί άλλο γράψατε????? Δεν είμαι καλά σήμερα.....εκτός από σούπερ ξενυχτισμένη έγιναν και χοντρά σκηνικά εδώ τις τελευταίες μέρες.......έχω στεναχωρηθεί πολύ και με την Μαρία μου γιατί σήμερα έλεγε στην μάνα μου ότι "η μαμά και ο μπαμπάς όλο μαλώνουν και δεν αγαπάνε την Μαρία"....έριξα το κλάμα της αρκούδας όταν μου το είπαν οι δικοί μου!!!!!! Γιατί όταν εγώ φωνάζω και λέω να μην γίνονται σκηνικά μπροστά στο παιδί γιατί τα καταλαβαίνει όλα με γράφουν όλοι και επιπλέον της μαθαίνουν (ο κουνιάδος ειδικά) να τραγουδάει "η μάνα σου είναι τρελή"!!!!!!!!!! Είμαι παράλογη που έγινα έξαλλη?????? Γιατί αυτοί το θεώρησαν πολύ αστείο........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα νεύρα μου. Πάλι ρεζίλι με έκανε ο άχρηστος.

Έρχεται μια θεία μου να δει το μωρό. Περαστική δηλαδή, όχι επίσκεψη. Χτυπά το κουδούνι, εγώ να θηλάζω, και μου φωνάζει ο άλλος από μέσα "πήγαινε ν' ανοίξεις, παίζω σκάκι". Του λέω ότι θηλάζω, και να επιμένει ότι δεν μπορεί να πάει επειδή παίζει σκάκι στον υπολογιστή. Τελικά του έβαλα κάτι φωνές, ενώ κρατούσα το μωρό, και πήγε. Ανοίγει την πόρτα, της πετάει ένα μασημένο "καλησπέρα", του μιλούσε η γυναίκα, κι αυτός την έγραψε και πήγε στον υπολογιστή. Με ρωτά η γυναίκα αν μας ενόχλησε, γιατί ο άντρας μου της φάνηκε ενοχλημένος που την έβλεπε. Της λέω ότι όταν παίζει σκάκι είναι στον κόσμο του (τι να έλεγα κι εγώ;). Φεύγει, του λέει "καληνύχτα" και της πετάει κι αυτός ένα μασημένο "καληνύχτα" μέσα απ' τα δόντια του. Ρεζίλι μ' έκανε, φαντάζομαι τι θα σκέφτηκε η κακομοίρα, που ήρθε για πέντε λεπτά και μόνο που δεν την έβρισε. Αλλά τι να περιμένω, σε τέτοιο περιβάλλον που μεγάλωσε, πώς να μάθει τρόπους;

Τέλος πάντων, Νάσια, κι εγώ φοβάμαι ότι έτσι θα καταλήξουμε. Όλη μέρα καβγάδες και το παιδί μας θα βγει προβληματικό, όπως τα παιδιά των αδερφών του. Με το παραμικρό αρχίζει και φωνάζει, ενώ ήταν μια χαρά την περίοδο της εγκυμοσύνης.

Ρε συ Αναστασία, για ποιο πράγμα μιλάς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sympethera mouuuuuuuuuuu!!!!!!!!!!!!!!!!sigoura h manoula mas einai h kalyterh voitheia!!!!!!!!eytyxws pou emeina telika edw gia arxh.....mexri kai o mpampas mou voithaei poly........afou tous exei parei ta myala o mikros!!!!!!!!

egw exw arketes ragades sta mpoutia kai exw kai merikes sthn mesh.........ti na kanoume den peirazei..kai egw ayto lew einai shmadia apo to mwro mou......episis to idio kai gia thn romh ths kaisarikis...den fenete kai poly pleon kai einai kai poly xamila...alla den me peirazei katholou kai na fenotan!!!!!!!

sympetheraaaaaaaaaa den vgazw nohma se ayta pou molis egrapses......

1on ti einai to maraki ths??????

2on ti einai to deila ki tous???

3on ti einai aspro ylika????????

Χαχαχαχαχαχα άντε να δεις χαχαχαχαχαχα απο το μυαλό σου τα βγάζεις μάλλον χαχαχαχαχαχααχα

xaxaxaxaxaxaxaxaxa :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασακι μου τι έγινε και τα πήρες έτσι ...μάλλον με εχεισ μπερδέψει ε??? δεν πειράζει ......

συμπεθερονιιιιιιιιιιιιι αμάν πια δεν προλαβενω να κάνω τίποτα και με τσακωνεις αμέσως χαχαχαχαχαχα......

Καλε αννα μαρια έλεος ρεζίλι σε έκανε πωπωπω κόλλημα με το σκάκι του .... Βάλτου όρους στο ποτε θα πέζει δεγινετε αλλιωσ....αμάν πια......

Νασιακου μου τι είναι αυτα τα πράγματα έλεος φωνές μπροστά στα παιδιά αν είναι δυνατόν όλα τα καταλαβενουν και ας είναι μικρα...... Για τον κουνιαδο τι να πω έχω μείνει άφωνη κλωτσιες θέλει αλλα ποιος θα του της ρίξει ........

Τώρα τα ταισα και ζιζακι και μπουκάλι δεν χορτενουν παντός εμένα μόνο με στήθος. ......

Βάσω μου με το καλο κούκλα μου αύριο και εσυ θα έχεις το νινακι σου αγκαλιτσα ....

Πάω να κάνω λίγο μασαζακι στο αντρουλι μου τον. Καημενουλη τον έχω αφήσει πολυ μωρε και κουραζετε και πολυ αυτόν τον καιρο. Φιλακια τα Λεμε μετα αν μπορέσω πάλι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυδιάκι μου να σου ζήσει το κοριτσάκι σου!!!!!!

Να είναι γερή και καλότυχη!!!!!!

Καλή λοχεία!!!

Περιμένουμε να μας περιγράψεις την εμπειρία σου!!!!!!

Ρε φιλενάδες ο μπεμπούλης μου δε κάθεται καθόλου μόνος του, πολύ λίγο στο πάρκο του….επειδή είναι μικρός ή δε θα μάθει ποτέ;;;;;;;;;;;;;;;;δε μπορώ να πάω πουθενά γκρινιάζει και δυσκολεύομαι να κάνω και τις δουλειές μου αφού είναι ζήτημα αν θα κοιμηθεί την ημέρα 3 ώρες….

Ηλιαννάκι φιλιάαααααααααααα

Μάντι τι νέα από τον γιατρό;;;;;

Βανεσάκι μου τι κάνεις κοριτσάκι μου;;;

Αχχχχχχχχχχ αυτές οι πεθερές!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Συμπεθέρα μου τι κάνει η φραουλίτσα σου;;;;

Βασουλίνι μου σε φιλώ!

Άντε έφτασε η ώρα!!!!!!! Με το καλόοοοοοοοοοοοοοο!!!!!!

Νιάκι είσαι τυχερή αφού καταφέρνεις και κοιμάασαι!!

Φιλιά στα ζουζούνιαααααααααααααααααααααααααα

Αγγελικούλα φλάκιαααααααα

Άννα Μαρία καταλαβαίνω πώς αισθάνθηκες με την άστοχη συμπεριφορά του άντρα σου!!!! Έχει μεγαλώσει διαφορετικά, αχχχχχχ πρέπει να προσέξουμε πώς θα αναθρέψουμε τα παιδάκια μας!

Εμείς με τον άντρα μου σπάνια θα μαλώσουμε ………μέχρι δηλαδή αηδίας…….χα χα!!!!! Άλλα έχουμε πει όταν θα συμβεί…όχι μπροστά στο μωρό με τίποτααααα!!!

Χριστινάκι φοβερός ο γιος σου!!!!!!!!!!!!!!!!!

Νασιούλα μου δε με αφήνει ο γιόκας μου να κάνω ρούπι από δίπλα του!!!!!

Με θέλει αποκλειστικά μαζί του, υπάρχουν μέρες που δυσκολεύομαι πάρα πολύ και νομίζω ότι κάνω κάτι λάθος και δε θα μάθει να κάθεται πουθενά χωρίς να είμαι εκεί…..

Τι κάνουν τα μωρά σου;; όλα καλά;;;;;; εσύ πώς είσαι;;;;;;;;;;

Διαβάζω αυτά που γράφεις και στεναχωριέμαι και νευριάζω παράλληλα.

Είναι πολύ άσχημο όντως να μεγαλώνουνε τα παιδιά με καυγάδες…άσε που τρελάθηκα με το τραγούδι που της λένε της κορούλας σου…….τι να σου πωωωωωω πολύ αστείο ρε παιδί μου!!!!!γελάσαμε……….

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μια απο τα ίδια περνάω και εγω μαρακι12 με τον μικρο μου δεν κοιμάται καλε αυτο το παιδι...όλο το ματακι του γαρίδα το έχει ανοιχτό χαχαχχαχαχα.

Καλε δεν σχολίασα τις φωτο του γαμπρουλι μου είναι τέλειος για ακόμα μια φορα θα το πω.....φιλακια στα μαγουλακια του συμπεθερα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά μου φαίνεται ότι σέρνεται λίγο το μάμμυ ή είναι η ιδέα μου???? Δεν μου βγάζει όλες τις δημοσιεύσεις κατευθείαν...π.χ. ενώ έγραψα ΜΕΤΑ από την Τιτίνα δεν μου εμφάνισε τις φωτογραφίες του μπέμπη της!

Βρε Τιτινάκι μου τί φάτσα είναι αυτή ο μικρός!!!!!!!!!!!!! Θέλω να τον φάω σαν κουφετάκι!!!!!!!!!! Φτου φτου.............

Μαράκι12 σε καταλαβαίνω κοριτσάκι μου.....και η μπέμπα μου τα ίδια κάνει, με θέλει απίκο όλη μέρα!!!!!!! Είναι λίγο κουραστικό αυτό, ούτε δουλειές μπορείς να κάνεις ούτε τίποτα.....ούτε να μαγειρέψω δεν προλαβαίνω!!! Αλλά ξέρεις τί σκέφτομαι?????? Θα μεγαλώσουν πάαααααρα πολύ γρήγορα και δεν θα μας θέλουν και τότε θα λέμε τί καλά που ήταν βρεφάκια και τα είχαμε αγκαλίτσα όλη μέρα............Ακόμα και η Μαρία μου που είναι ακόμα μόλις 2 χρονών (έχουμε γενέθλια την Παρασκευή στις 9) δεν τις γουστάρει καθόλου τις αγκαλιές!!!!!!!! Καλά για τον ύπνο δεν το συζητώ........βρικόλακας!!!!!!!!! Ούτε το βράδυ δεν κοιμάται......όσο για την τσιρίδα, κοντεύω να πάθω ωτίτιδα!!!!!!!!!

Άννα Μαρία μου αγενέστατος ο σύζυγος!!!!!!!!!!!!! Φαντάζομαι πόσο άσχημα θα ένιωσε η καημένη η θεία σου! Μα τί κόλλημα τους πιάνει με τον υπολογιστή??????????

Νία μου μάλλον σε έχουν ξεζουμίσει τα διδυμάκια ε????? Τα γλυκούλια μου μωλέεεεεεεεε!!!!!!!! Εντωμεταξύ, ρίχνω τρελό γέλιο με αυτά τα άσχετα που γράφετε με τα i pad......και το έχω πολύ ανάγκη να γελάσει λίγο τα χειλάκι μου!!!!!

Καλά για τον κουνιάδο μου τα έχω ξαναπεί...είναι κάφρος.....αυτή τη φορά όμως το χόντρυνε πάρα πολύ και τους το ξέκοψα ότι πλέον δεν θέλω να έχω καμία σχέση μαζί τους (πεθερικά και κουνιάδο)!!!!!

Ρε κορίτσια πείτε μου την γνώμη σας σε κάτι.....έμαθα σήμερα ότι ο πρώην μου (που έχει αρκετούς φίλους εδώ που μένω) έχει αρχίσει τώρα, μετά από 8 χρόνια που έχουμε χωρίσει κι ενώ είναι ήδη παντρεμένος πλέον, να προσπαθεί να με διασύρει εδώ που μένω! Δεν καταλαβαίνω γιατί μετά από τόσα χρόνια κι ενώ έχουμε προχωρήσει και οι δύο σε άλλες ζωές, αυτός λέει μ@λ@κίες σε διάφορους με σκοπό να τα μάθει ο άντρας μου.......που τα άκουσε με λίγο άκομψο τρόπο, εχθές που πήγε σε ένα καφέ να δεί αγώνα, άκουγε δύο συγχωριανούς τους από πίσω να λένε ότι ο τάδε (ο πρώην μου) που είπε ότι είχε γκόμενα την γυναίκα του τάδε (εμένα) και είναι ήρωας αυτός που την πήρε γιατί είναι πολύ παράξενη κτλ....κτλ.....κτλ.... Ο άντρας μου τα ξέρει όλα εδώ και χρόνια (του τα έχω πεί εγώ για να τα μάθει από μένα και να μην ζώ με τον φόβο τί θα γίνει αν τα μάθει - δεν έχω τίποτα να ντρέπομαι βέβαια).....Και έχω θυμώσει που ξαφνικά ασχολείται μαζί μου μετά από τόσα χρόνια έστω και με άσχημο τρόπο ενώ έχουμε φτιάξει τις ζωές μας, κι έχω γίνει θέμα συζήτησης στα καφενεία μεταξύ ανθρώπων που δεν με γνωρίζουν καν!!!!!! Και δεν φοβάται μην τυχόν και μάθει η γυναίκα του ότι ο άντρας της ασχολείται με την πρώην???????? Πως να το χειριστώ???? Γιατί εδώ είναι μικρή κοινωνία και νιώθω εκτεθειμένη..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω είμαι κι εγω φιλενάδες ..το μωρακι μου μόλις κοιμήθηκε και κατέβηκα να χαζεψω λίγο τηλεόραση αλλα βλέπει ο άντρας μου έργα κι στην νοβα οπότε άκυρο..

Χριστινακι κουκλι με το σκουφακι ο γιος σου!εχουμε κι εμεις κάτι παρόμοιο κι όταν του το φοραω γινεται ακόμα πιο γλυκοφατσουλινι..

Άννα Μαρία, ακόμα δεν έκοψε τα παιχνίδια στον η/η ο άντρας σου?τουλαχιστον ελπίζει να τα εχει ελαττωσει ..

Μαρακι12, εμένα απο την αρχη δεν πολυ κοιμόταν κατα την διάρκεια της ημέρας οπότε έμαθα έτσι και τις δουλειές τις κάνω στα πολυ πετάχτα ..τον βάζω για κανά τέταρτο στο πάρκο η κανά δεκάλεπτο στο ριλαξ και ξανά το ίδιο μέχρι να ξεκινήσει την γκρίνια και να θέλει αγκαλια..ας τα φιλενάδα..οι χρόνοι που είχαμε πριν στην διάθεση μας ανήκουν στο μακρινό παρελθόν..

Σκέφτομαι ότι θέλω να στολισω το δέντρο αλλα το δέντρο θέλει αρκετές ώρες δουλειά ..να ναοιξω ένα ένα τα κλαδιά να φουντώσει κτλ..δεν προλαβαίνω και συν τοις αλλοίς Χριστούγεννα και πρωτοχρονιά θα κάνουμε στο σπίτι μου στην Αθήνα οπότε τι?!απο την μια λέω πρώτα Χριστούγεννα με το μωρο αλλα κι απο την άλλη αφου δεν θα είμαστε εδω κι ο χρόνος είναι περιορισμένος..αφήστε που κάνει τόσο ζέστη που δεν μπήκα ακόμα σε χειμωνιάτικη διάθεση..

Νασιουκο, τι γίνεται βρε φιλενάδα?με τον άντρα σου είστε καλύτερα?καλα ο κούνιαδος με ποιο δικαίωμα λέει τέτοια στο παιδι?το θεωρεί αστείο δλδ?!επιπεδου δαπέδου ο τύπος!iq ράδικιου ..το καλο που σου θέλω, μην αφήσεις τα παιδια σου ξανά με το (ζω)ον αυτο.μανα τους είσαι κι εχεις καθε δικαίωμα!

Νιά μου σε κουράζουν τα διδυμακια καλη μου..υπομονη ..η αρχη πάντα είναι δύσκολη..διπλη κουραση αλλα και διπλη χαρα..ευτυχως εχεις την μαμακα σου κοντά και τουλαχιστον προσφέρει κάτι..

Τι άλλο είπατε?δεν θυμάμαι βρε κορίτσια..συγχωρεστε με..

Ά, να ευχηθώ στην βασουλα μας να πανε ολα καλα αύριο, με το καλο κορίτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νασιακι μου και εγω το ίδιο θα σου έλεγα στο ύψος σου και μην ασχολησε με μ....κες ....αφου με τον άντρα σου τα έχεις πει νομίζω ότι δεν έχει κανένας άλλος λόγο ...

Αγγελικακι μου πολλα φιλακια σε εσένα και στο μπεμπακι σου.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να πω ρε κορίτσια, αγενέστατος δε λέει τίποτα. Κι όταν του το είπα, δεν το παραδεχόταν. Το θεωρεί τελείως φυσιολογικό να φέρεται έτσι, από τη στιγμή που έπαιζε σκάκι!

Τα παιχνίδια στον υπολογιστή δεν τα έχει μειώσει, αλλά όταν πρόκειται για τον μικρό, είναι απίκο. Τα παρατάει και τρέχει. Αλλά δεν είναι μόνο ο μικρός. Είναι οι δουλειές του σπιτιού που πρέπει να γίνουν και δεν τις κάνει, είναι ψώνια, όπως ζώνες για να δένουμε τον μικρό στο πορτ μπεμπέ στο αμάξι, σελτεδάκια, κ.α. που δεν πηγαίνει να τα κάνει, και μετά γυρνάει και μου λέει "μα πού να βρω χρόνο;". Αφού όλη μέρα είναι στον υπολογιστή! Δεν μπορώ να συνεννοηθώ με τίποτα.

Τέλος πάντων...

Νάσια, ο πρώην λογικά περνάει χάλια με τη γυναίκα-μουσείο που παντρεύτηκε και προσπαθεί να σου χαλάσει κι εσένα τη ζωή σου. Ό,τι να 'ναι ο τύπος...

Όσο για τα πεθερικά/κουνιάδο σου, δεν εκπλήσσομαι, μας τα έχεις ξαναπεί. Τι άνθρωποι υπάρχουν... Εδώ η πεθερά μου που είναι κατωτάτου επιπέδου, και μια φορά ο δεύτερος γιός της πήγε να πει κάτι για την πρώην γυναίκα του στην κόρη τους, κι όχι τίποτα το φοβερό, κάτι του στιλ ότι είναι χοντρή, και τον έπιασε απ' τα μούτρα (η πεθερά). Όχι να λένε στο παιδί "η μάνα σου είναι τρελή".

Ουφ, τώρα μόλις τον έβαλα στο πορτ μπεμπέ και νομίζω ξύπνησε. Μια χαρά κοιμόταν βαθιά τόση ώρα στην αγκαλιά μου... Αλλά τι να κάνω, δε γίνεται να τον κρατάω συνέχεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε που εξαφανιστηκατε όλες?ειπα κι εγω ένα βράδυ να το ξενυχτησω..έβαλα ήπια και μισο ποτηράκι κόκκινο κρασακι να χαλάρωσω , επιτρεπεται φανταζομαι με τον θηλασμο τοσο..ο άντρας μου ρόχαλιζει τόσο δυνατά που ακούγεται σε ακτίνα πέντε χιλιομέτρων..αχ θεε μου, κοντεύει να σπάσει το τυμπανο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια

τι κανετε??

καλε μη με ψαχνετε δε γενναω ακομα λεμεεεεεεεε :lol::lol:

τελευταια θα μεινω!

σας διαβασα ολες αλλα ειμαι πολυ κουρασμενη για να απαντησω-σχολιασω στην καθεμια ξεχωριστα, χιλια συγνωμη

καταρχας λυδια να σας ζησει το κοριτσακι σας!!! οτι καλυτερο ευχομαι!!

βασω ολα να πανε τελεια αυρι!!!

βανεσσακι αν ειναι στοματιτιδα δε χρειαζεται σε καμια περιπτωση αντιβιωση, δεν ειναι τιποτα το σοβαρο κ υποχωρει μεσα σε πολυ λιγες μερες με μια στοματικη γελη, ντακταριν λεγεται. οι στοματιτιδες εςιναι πολυ συνηθισμενες στα νεογεννητα. δε δινουν αντιβιωση για τετοια πραγματα, ημερων μωρακι, ελεος! προσεχε το αυτο σε παρακαλω

αννα μαρια πολυ λυπηθηκα κ εγω για το κοριτσι που λες..

ελπιζω ο αντρας σου αργα η γρηγορα να καταλαβει οτι πρεπει να σε βοηθαει κ να μη τσακωνεστε

νασια ελεος ο τυπος ! εμενα μου φαινεται οτι θελει να σε ξαναπλησιασει με οποιοδηποτε τροπο.. προσεχε τον

μαρακι κ ο αναστασης ετσι ηταν, δεν κοιμοταν καθολου σχεδον τη μερα, κ ηθελε ολο αγκαλιες

ειναι μικρο μωρε ακομα... εμενα η αποψη μου παντως ειναι οτι δεν "κακομαθαινουν" απο τις αγκαλιες, αλλα ειναι που πρεπει να προσεχουμε οσο θα μεγαλωνουν, αποψη μου βεβαια ετσι?

σας φιλω, μεθαυριο εχω ραντεβου στη γιατρο να δουμε τι γινεται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αγγελικουλα στολισε μωρο το δεντρο.. εχεις κ το τρελο φατσονι φετος!!!

πιστευω θα το καταευχαριστηθεις στο τελος!!

συμπεθερονι τι κανετε? πες νεα απο γιατρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου έχετε δίκιο, έχω νευριάσει όμως απίστευτα γιατί ξέρετε πώς λειτουργούν στα χωριά και θα με δείχνουν με δέκα δάχτυλα αν αυτός ο ανισόρροπος συνεχίσει να με θάβει έτσι.....και ξέρετε με τί ρυθμούς πολλαπλασιάζονται αυτά, ο κόσμος τρέφεται από αυτά!!!!!!!! Κι εγώ μεγαλώνω τα παιδιά μου εδώ και αύριο μεθαύριο θα τους λένε ότι ο τάδε είχε γκόμενα την μαμά σας και έλεγε αυτά κι αυτά κι αυτά....ξέρω το πάω λίγο μακριά αλλά στις μικρές κοινωνίες καλύτερα να σου βγεί το μάτι παρά το όνομα!!!!!!!!! Και τα κουτσομπολιά τα θυμούνται μέχρι Δευτέρας Παρουσίας!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδώ είμαι και εγώ! Γυρίσαμε από την γιατρό αλλά κάναμε μόνο κορδέλα, ενώ νομίζαμε ότι θα την βλέπαμε και στον υπέρηχο, και λίγο ξενερώσαμε. Το σημαντικό είναι ότι η κορδέλα ήταν ΟΚ μας είπε, μόνο που κοιμόταν συνεχώς. Εμ βέβαια όλο το μεσημέρι με τάραξε στις κλωτσιές η κυρία χωρίς σταματημό και προφανώς κουράστηκε. Μόλις φτασαμε στη γιατρό κοιμήθηκε και δεν ξυπνούσε με τίποτα. Τι καραμέλα έφαγα, τι σοκολατάκι, τίποτα! Πάντως έχω παρατηρήσει ότι με το γλυκό δεν κλωτσάει πολύ, ενώ όταν τρώω φαγητό ή φρούτα ειδικά στο πορτοκάλι κάνει πάρτι. Δεν ξέρω γιατί αλλά η γιατρός προτιμούσε να ήταν ξύπνια την ώρα της κορδέλας, αλλά αφού δε μπορέσαμε να την ξυπνήσουμε με άφησε γιατί κουράστηκα.

Ξέρετε αν ο υπέρηχος έχει καθόλου ακτινοβολία στο μωρό; Πειράζει αν κάνουμε αρκετούς υπέρηχους μέσα στο μήνα;

Νάσια και εγώ νομίζω ότι πρέπει να αδιαφορήσεις. Το χωριό είναι χωριό και πάντα θα βρουν να πουν κάτι για όλους. Μην πέφτεις στο επίπεδό τους. Και τι μπορείς να κάνεις σε τέτοια κουτσομπολιά; Να πιάνεις τον καθένα να του λες ότι είναι όλα ψέμματα ή να πιάσεις τον ίδιο τον πρώην και να τον βρίσεις; Νομίζω χειρότερα είναι να ρίχνεις λάδι στην φωτιά. Τότε θα τους δώσεις περισσότερη τροφή για σχόλια. Το καλύτερό τους. Αν αδιαφορήσεις θα πουν μια, θα πουν δύο, ε κάποια στιγμή θα βαρεθούν και θα σταματήσουν να ασχολούνται με το θέμα. Κράτα αποστάσεις από πεθερικά, κουνιάδο και οποιονδήποτε άλλο κακοπροαίρετο και μην ασχολήσαι! Εύχομαι σύντομα να βελτιωθούν τα πράγματα!

Εδώ είσαι βρε συμπεθερόνι και ανχώθηκα; :D Αφού μπήκα και στο προφίλ σου στο facebook να δω αν σου εύχεται κανένας για τα γεννητούρια :lol::lol: Είδα τελικά πάλι τον Αναστασάκο με τα μανταλάκια του και μου έφτιαξε την διάθεση! Καλά φοβερή η φώτο και πολύ φάτσα ο μικρός!

Δεν θυμάμαι τι άλλο γράψατε κορίτσια. Σας αφήνω να κάνω ένα μπανάκι και να την πέσω.

Καληνύχτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω και πάλι .......´ρε κορίτσια αυτη ημικρη μου δεν κοιμάται καθόλου όλο κλάμα μόνο αγκαλια θέλει και μου κουνημαδυνατό αλλιώς έχουμε κλάμα ....αλλα μπορω όλη την νύχτα αγκαλια ??? δεν γίνετε έλεος η σκατουλα ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραααααααααα!!!!!!

Νιάκι το αγοράκι σου δε κοιμάται και αυτό ε;;;

Το κοριτσάκι σου κοιμάται περισσότερο;;;

Αχχχχχχ και εγώ αυτό λέω……μπορώ όλη μέρα να τον έχω αγκαλιά;;;;;;;

Να μου τα φιλήσεις!!!!!!

Νασια μου νόμιζα ότι κάτι κάνω λάθος, φοβάμαι μην τον κακομάθω κιόλας!

Σήμερα δε με άφηνε να κάνω βήμα, με ήθελε από πάνω του όλη την ώρα, γενικά το έχει αυτό η αλήθεια είναι ….του μιλάνε και το βλέμμα του ακολουθεί εμένα , που πάω και τους γυρίζει και τα μούτρα…….

Άντε πλησιάζουν τα γενέθλια της μικρής σου!

Όσο για τον πρώην σου……….μάλλον τον καίει…για να ασχολείται!!!!!!!!

Αγγελικούλα τα ίδια κάνει και σένα το αντράκι σου, όντως οι χρόνοι που είχαμε πριν είναι πια παρελθόν, δε προλαβαίνουμε τίποτα, και αυτό το πάνω κάτω με εμάς…σκότωμα τώρα με το μωρό.

Περίεργη φάση αυτή με το δέντρο, αν κάνεις και Αθήνα, θα φας την κούραση να το στολίσεις και δε θα το χαρείτε!

Λενάκι μου λες για αυτό τα κάνει;;;;επειδή είναι μικρός ακόμα;;;

Μάντι η κοριτσάρα σου μάλλον προτιμά να τρώει υγιεινά!

Αφού έφαγες και σοκολατάκι και προτιμησε τον ύπνο.. χα χα

Μια χαρά όλα πολύ χάρηκα για σένα.!!!!!

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...