Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΑΣ ΕΜΒΟΛΙΟ!!


ΒΙΚΥ

Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!!

ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ!!

ΣΗΜΕΡΑ Ο ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ 2 ΜΗΝΩΝ!!ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΠΟΤΕ ΠΕΡΑΣΕ Ο ΚΑΙΡΟΣ!!ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΑΣ ΕΜΒΟΛΙΟ!!ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΤΑΔΙΟ ΠΩΣ ΗΤΑΝ!!ΤΟ ΝΟΙΩΣΑΝ ΕΝΤΟΝΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ?ΚΛΑΨΑΝΕ?ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΠΤΩΜΑΤΑ(ΠΥΡΕΤΟ Η ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ) ΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΩΡΕΣ?ΕΧΩ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΑΓΧΟΣ ΓΙΑ ΣΗΜΕΡΑ!!ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΒΙΚΥ ΜΟΥ,

ΕΜΕΝΑ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 2,5 ΜΗΝΩΝ,ΕΙΧΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΓΧΟΣ ΜΕ ΕΣΕΝΑ ΓΙΑ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ,ΔΕΝ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑ ΟΛΗ ΤΗ ΝΥΧΤΑ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ..

ΤΕΛΙΚΑ ΤΙΠ0ΤΑ, Ο ΜΙΚΡΟΣ ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕ, ΤΟΥ ΜΙΛΑΓΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΓΕΛΑΓΕ!

ΟΥΤΕ ΠΥΡΕΤΟ ΜΟΥ ΣΗΚΩΣΕ ΕΥΤΥΧΩΣ!

ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΣΟΥ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΒΙΚΥ ΜΟΥ,

ΕΜΕΝΑ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 2,5 ΜΗΝΩΝ,ΕΙΧΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΓΧΟΣ ΜΕ ΕΣΕΝΑ ΓΙΑ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ,ΔΕΝ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑ ΟΛΗ ΤΗ ΝΥΧΤΑ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ..

ΤΕΛΙΚΑ ΤΙΠ0ΤΑ, Ο ΜΙΚΡΟΣ ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕ, ΤΟΥ ΜΙΛΑΓΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΓΕΛΑΓΕ!

ΟΥΤΕ ΠΥΡΕΤΟ ΜΟΥ ΣΗΚΩΣΕ ΕΥΤΥΧΩΣ!

ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΣΟΥ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ.. ΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ?

Η ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 9/10 ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΑΡΧΕΣ ΓΕΝΑΡΗ.ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ, ΣΤΟΥΣ 3 ΜΗΝΕΣ!

ΕΣΕΙΣ, ΣΕ ΠΟΙΟ ΜΗΝΑ ΚΑΝΑΤΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ.. ΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ?

Η ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 9/10 ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΑΡΧΕΣ ΓΕΝΑΡΗ.ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ, ΣΤΟΥΣ 3 ΜΗΝΕΣ!

ΕΣΕΙΣ, ΣΕ ΠΟΙΟ ΜΗΝΑ ΚΑΝΑΤΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια !!!

Κι εμένα ο μπέμπης δεν κατάλαβε τίποτα ούτε στο πρώτο ούτε και στο δεύτερο

αν και στο δεύτερο εμβόλιο πονούσε το φάρμακο όπως είπε ο γιατρός.

Ευτυχώς ούτε κι εμένα σήκωσε πυρετό, βέβαια προληπτικά για 24 περίπου ώρες του

έδινα σταγονίτσες apotel με τις οδηγίες του γιατρού φυσικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια !!!

Κι εμένα ο μπέμπης δεν κατάλαβε τίποτα ούτε στο πρώτο ούτε και στο δεύτερο

αν και στο δεύτερο εμβόλιο πονούσε το φάρμακο όπως είπε ο γιατρός.

Ευτυχώς ούτε κι εμένα σήκωσε πυρετό, βέβαια προληπτικά για 24 περίπου ώρες του

έδινα σταγονίτσες apotel με τις οδηγίες του γιατρού φυσικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, εμείς στο γιο μας το κάναμε όταν ήταν 4 μηνών λόγω οικογενειακών συγκυριών!:( Τώρα στο κοριτσάκι μας θα το κάνουμε αυτή την εβδομάδα και είναι 2,5 μηνών.

Βίκυ Όταν ο γιατρός τον εξέτασε για να δει αν είναι καλά, πριν κάνει το εμβόλιο, εκεί έκλαψε. Όταν έκανε το εμβόλιο δεν έκλαψε. Εμείς δεν είχαμε ούτε πυρετό ούτε τίποτα. Να δούμε πώς θα αντιδράσει η μικρή μας την Πέμπτη!!! αλλά είναι δυνατό κοριτσάκι!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, εμείς στο γιο μας το κάναμε όταν ήταν 4 μηνών λόγω οικογενειακών συγκυριών!:( Τώρα στο κοριτσάκι μας θα το κάνουμε αυτή την εβδομάδα και είναι 2,5 μηνών.

Βίκυ Όταν ο γιατρός τον εξέτασε για να δει αν είναι καλά, πριν κάνει το εμβόλιο, εκεί έκλαψε. Όταν έκανε το εμβόλιο δεν έκλαψε. Εμείς δεν είχαμε ούτε πυρετό ούτε τίποτα. Να δούμε πώς θα αντιδράσει η μικρή μας την Πέμπτη!!! αλλά είναι δυνατό κοριτσάκι!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sisy μου, το πρώτο εμβόλιο γίνεται όταν το μωρό είναι 2 μηνών και το δεύτερο

όταν είναι 3 μηνών και το επόμενο στους 4 μήνες από κει και πέρα δεν γνωρίζω

γιατί δεν τα έχουμε κάνει φυσικά.

΄Δεν μπορώ να καταλάβω γιατι ό γιατρός σου, σου είπε το 1ο εμβόλιο να το κάνεις

όταν το μωρό σου είναι 3 μηνών.

Ρώτα τον όμως μην το αφήσεις , όταν πρόκειται για το μωρό σου να μην έχεις αναστολές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sisy μου, το πρώτο εμβόλιο γίνεται όταν το μωρό είναι 2 μηνών και το δεύτερο

όταν είναι 3 μηνών και το επόμενο στους 4 μήνες από κει και πέρα δεν γνωρίζω

γιατί δεν τα έχουμε κάνει φυσικά.

΄Δεν μπορώ να καταλάβω γιατι ό γιατρός σου, σου είπε το 1ο εμβόλιο να το κάνεις

όταν το μωρό σου είναι 3 μηνών.

Ρώτα τον όμως μην το αφήσεις , όταν πρόκειται για το μωρό σου να μην έχεις αναστολές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το πρωτο εμβολιο οντως γινεται στον 2ο μηνα και για την ακριβεια 2μηνων και 1 εβδομαδας αλλα α'οτι μου ειχε πει και ο παιδιατρος δεν υπαρχει προβλημα και 6 μηνες αν καθυστερησουν...

οσο για το αγχος που αναφερεται απο ολες τις μανουκες το ιδιο ειχα νιωσει και εγω και μαλλον τζαμπα διοτι η μικρη ουτε που το καταλαβε...ενα κλαμα το εκανε οπως αναμενοταν αλλα οχι κατι τραγικο..εγω παντως εκλαιγα απο την δικη μου ενταση!!!μετεπειτα θυμαμαι οτι η μικρη ουτε πυρετο ανεβασε ουτε γκρινιες ειχε ...ισα ισα θυμαμαι οτι υστερα που γυρισαμε σπιτι κοιμοταν 6 ωρες σερι με ενδιαμεσους θηλασμους που τους εκανε κοιμισμενη..να δω σε ενα μηνα που ξεκιναει ο γιος μου τα εμβολια την εμπειρια μου..λενε οτι τα αγορια ειναι πιο δυσκολα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το πρωτο εμβολιο οντως γινεται στον 2ο μηνα και για την ακριβεια 2μηνων και 1 εβδομαδας αλλα α'οτι μου ειχε πει και ο παιδιατρος δεν υπαρχει προβλημα και 6 μηνες αν καθυστερησουν...

οσο για το αγχος που αναφερεται απο ολες τις μανουκες το ιδιο ειχα νιωσει και εγω και μαλλον τζαμπα διοτι η μικρη ουτε που το καταλαβε...ενα κλαμα το εκανε οπως αναμενοταν αλλα οχι κατι τραγικο..εγω παντως εκλαιγα απο την δικη μου ενταση!!!μετεπειτα θυμαμαι οτι η μικρη ουτε πυρετο ανεβασε ουτε γκρινιες ειχε ...ισα ισα θυμαμαι οτι υστερα που γυρισαμε σπιτι κοιμοταν 6 ωρες σερι με ενδιαμεσους θηλασμους που τους εκανε κοιμισμενη..να δω σε ενα μηνα που ξεκιναει ο γιος μου τα εμβολια την εμπειρια μου..λενε οτι τα αγορια ειναι πιο δυσκολα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια! Εμενα ο δικος μου στα πρωτα εμβολια δεν εκλαψε!Οταν αρχισε να καταλαβαινει ομως εριχνε ενα κλαματακι αλλα με ενα ξυλακι (αυτο που κοιτουν το λαιμο)ξεχνιοταν!Οσο για πυρετο θυμαμαι οτι μονο σε ενα μου εκανε αλλα ηταν παροδικος! Καλημερα σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια! Εμενα ο δικος μου στα πρωτα εμβολια δεν εκλαψε!Οταν αρχισε να καταλαβαινει ομως εριχνε ενα κλαματακι αλλα με ενα ξυλακι (αυτο που κοιτουν το λαιμο)ξεχνιοταν!Οσο για πυρετο θυμαμαι οτι μονο σε ενα μου εκανε αλλα ηταν παροδικος! Καλημερα σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sisy καλημέρα

έμείς γεννηθήκαμε 25.08 & το πρώτο μας εμβόλιο το κάναμε 27.10

το επόμενο θα γίνει γύρω στις 27.11 & μετά δεν ξέρω!

ευτυχώς εμένα δεν έκανε πυρετό,αλλά είχε γκρίνια για 2μέρες περίπου.

α! έβαλε μια τσιίδα άλλο πράγμα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sisy καλημέρα

έμείς γεννηθήκαμε 25.08 & το πρώτο μας εμβόλιο το κάναμε 27.10

το επόμενο θα γίνει γύρω στις 27.11 & μετά δεν ξέρω!

ευτυχώς εμένα δεν έκανε πυρετό,αλλά είχε γκρίνια για 2μέρες περίπου.

α! έβαλε μια τσιίδα άλλο πράγμα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια κι εγώ θυμάμαι ότι το πρώτο μας εμβόλιο το κάναμε στο δεύτερο μήνα.ευτυχώς που δεν κατάλαβε τίποτα η μικρή.δεν έκλαψε και δεν έκανε πυρετό αλλά και σε κανένα που ακολούθησαν.Γλυκές μανούλες μην στεναχωριέστε γιατί ο εμβολιασμος είναι κάτι που πρέπει να γίνει για να θωρακίσετε την υγεία των παιδιών σας. Καμιά από εμάς δεν θέλει να βλέπει το παιδάκι της να κλαίει στο εξεταστήριο του παιδιατρου αλλά πιστεύω πως καλύτερα είναι τα παιδια μας να κλάψουν τωρα λιγάκι παρα να κλάψουμε εμείς αργότερα.Μετά το πρώτο εμβόλιο ακολουθούν και άλλα (ή κάποιες επαναλήψεις - δόσεις)κάθε μήνα.Αν το παιδάκι κάνει πυρετό σαφώς ο γιατρος δίνει οδηγείες για depon,apotel κλπ.Εγώ το μόνο που έκανα στη μικρή μου μετά το εμβόλιο ήταν ένα σύντομο μπανάκι και την άφηνα να κοιμηθεί για να ηρεμήσει και να ξεκουραστεί.τώρα βρισκόμαστε στο δέκατο μήνα και έχουμε κάνει αρκετά απο τρα εμβόλια μας.καλη αρχή στα μωράκια σας και πάντα να έχουν υγεία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια κι εγώ θυμάμαι ότι το πρώτο μας εμβόλιο το κάναμε στο δεύτερο μήνα.ευτυχώς που δεν κατάλαβε τίποτα η μικρή.δεν έκλαψε και δεν έκανε πυρετό αλλά και σε κανένα που ακολούθησαν.Γλυκές μανούλες μην στεναχωριέστε γιατί ο εμβολιασμος είναι κάτι που πρέπει να γίνει για να θωρακίσετε την υγεία των παιδιών σας. Καμιά από εμάς δεν θέλει να βλέπει το παιδάκι της να κλαίει στο εξεταστήριο του παιδιατρου αλλά πιστεύω πως καλύτερα είναι τα παιδια μας να κλάψουν τωρα λιγάκι παρα να κλάψουμε εμείς αργότερα.Μετά το πρώτο εμβόλιο ακολουθούν και άλλα (ή κάποιες επαναλήψεις - δόσεις)κάθε μήνα.Αν το παιδάκι κάνει πυρετό σαφώς ο γιατρος δίνει οδηγείες για depon,apotel κλπ.Εγώ το μόνο που έκανα στη μικρή μου μετά το εμβόλιο ήταν ένα σύντομο μπανάκι και την άφηνα να κοιμηθεί για να ηρεμήσει και να ξεκουραστεί.τώρα βρισκόμαστε στο δέκατο μήνα και έχουμε κάνει αρκετά απο τρα εμβόλια μας.καλη αρχή στα μωράκια σας και πάντα να έχουν υγεία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η δική μας γεννήθηκε 31-7, το πρώτο της εμβόλιο το κάναμε 1-10 και στις 1-12 έχουμε ραντεβου για τη δεύτερη δόση. Δεν έκλαψε και δεν έκανε πυρετό. Ο γιατρός μας είπε οτι ο πυρετός είναι σπάνιο σύμπτωμα, καλό είναι όμως να παρακολουθείται το μωράκι το πρώτο 24ωρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η δική μας γεννήθηκε 31-7, το πρώτο της εμβόλιο το κάναμε 1-10 και στις 1-12 έχουμε ραντεβου για τη δεύτερη δόση. Δεν έκλαψε και δεν έκανε πυρετό. Ο γιατρός μας είπε οτι ο πυρετός είναι σπάνιο σύμπτωμα, καλό είναι όμως να παρακολουθείται το μωράκι το πρώτο 24ωρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΙΣ 2/9 ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΑΣ ΕΜΒΟΛΙΟ ΤΟ ΚΑΝΑΜΕ ΣΤΙΣ 3/11.

Ο ΜΠΟΥΜΟΥΚΟΣ ΜΟΥ ΕΚΛΑΨΕ ΣΤΙΓΜΙΑΙΑ,ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΗΤΑΝ ΨΙΛΟΑΝΥΣΗΧΟΣ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΠΥΡΕΤΟ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ.

ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΙΣ 3/12.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΙΣ 2/9 ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΑΣ ΕΜΒΟΛΙΟ ΤΟ ΚΑΝΑΜΕ ΣΤΙΣ 3/11.

Ο ΜΠΟΥΜΟΥΚΟΣ ΜΟΥ ΕΚΛΑΨΕ ΣΤΙΓΜΙΑΙΑ,ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΗΤΑΝ ΨΙΛΟΑΝΥΣΗΧΟΣ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΠΥΡΕΤΟ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ.

ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΙΣ 3/12.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα κάναμε το πρώτο μας εμβόλιο, έκλαψε λίγο η κουκλίτσα μας :( . Βέβαια πρίν το εμβόλιο ο γιατρός της εξέτασε τα ισχία με υπέρηχο και της πίεσε τα ποδαράκια και η καημενούλα πόνεσε πάρα πολύ και έκλαψε πάρα πολύ. Είναι μια εξέταση η οποία είναι στο βιβλιάριο του παιδιού. Στην Ελλάδα οι παιδίατροι την κάνουν? Εσείς την έχετε κάνει?

Πώς λοιπόν να μην κλάψει και στο εμβόλιο?:(

Τέλος πάντων είναι 5.640γρ. και 60εκ και είμαστε 2,5 μηνών :)

Το πρώτο εμβόλιο τί περιλαμβάνει? ποιές ασθένειες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα κάναμε το πρώτο μας εμβόλιο, έκλαψε λίγο η κουκλίτσα μας :( . Βέβαια πρίν το εμβόλιο ο γιατρός της εξέτασε τα ισχία με υπέρηχο και της πίεσε τα ποδαράκια και η καημενούλα πόνεσε πάρα πολύ και έκλαψε πάρα πολύ. Είναι μια εξέταση η οποία είναι στο βιβλιάριο του παιδιού. Στην Ελλάδα οι παιδίατροι την κάνουν? Εσείς την έχετε κάνει?

Πώς λοιπόν να μην κλάψει και στο εμβόλιο?:(

Τέλος πάντων είναι 5.640γρ. και 60εκ και είμαστε 2,5 μηνών :)

Το πρώτο εμβόλιο τί περιλαμβάνει? ποιές ασθένειες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...