Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οκτωβριος 2009... Η πρωτη μας αγκαλια!! Νο29


Recommended Posts

γεια σας κοριτσια!!!

σοφι εγω σου εκανα αιτημα φιλιας στο φεις :roll:

γελασα με την ψυχη μου σημερα στο τσαντιρι :lol:

αυριο λεει ο καιρος φτιαχνει...αντε γιατι αυτο το ψιλοβροχο με σπαει τα νευρα...

εβαλα σκουφια κ κασκολ στις μικρες ...ειχε ρυθμικη η Μαρια...την πηγαμε με τα ποδια με την Αγγελικη κ πηγε ο μπαμπας μας να την παρει μετα γιατι θα ηταν μουσκεμα μετα απο το παιχνιδι κ το τρεξημο!

η Αγγελικη με το κασκολ κ το σκουφιδεν μπορουσε να περπατησει...δεν ξερω μαλλον την ειχα σαν κρεμμυδι..τυλιγμενη :lol::lol:

κοριτσια παρατηρω οτι η Αγγελικη ζηλευει την Μαρια ...η μικρη την μεγαλη!

δεν τολμαει η καιμενη να ερθει αγκαλια μου η να κανει κατι κ η Αγγελικη λεει ...κ εγω κ εγω μαμα!

κ γενικα βλεπω πολλες υποχωρισεις ,αδικες πολλες φορες απο την Μαρια ...μονο κ μονο για να μην κλαψει η Αγγελικη ....

νομιζω οτι η Μαρια εχει ωριμασει πριν την ωρα της....καλο ,κακο? δεν ξερω....

ειναι μονο 5χρονων...αλλα ειναι η μεγαλη αδερφη.....

μαλλον ολες κοιμαστε τωρα...

παω να φαω γλυκο κυδωνη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 478
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας!

Μπήκα να σας πω τα νέα από το Μαράκι.

Βγήκανε σήμερα από το νοσοκομείο και ο Διονυσάκης επιτέλους τρώει κανονικά.

Τελικά ήταν αλλεργία στο γάλα και του ξετίναξε το γαστρεντερικό.

Άτιμες αλλεργίες....

Θα σας τα πει η ίδια αναλυτικά.

Εύχομαι κανένα μας παιδάκι να μην ξαναμπεί σε νοσοκομείο!

Αλίνα έτσι είναι ο πρώτος χρόνος. Μετά στρώνουν.

Οι δικοί μου δεν πήγαιναν παιδικό αλλά πήγαινε ο μεγάλος οπότε ήταν το ίδιο.

Μάχρι και χειρουργείο κάναμε πέρισυ. Φέτος να χτυπήσω ξύλο δεν αρρωσταίνουν εύκολα

κι αν αρρωστήσουν 1-2 μέρες ελαφριά και τέλος.

Ελπίζω να του έχεις κάνει το εμβόλιο της γρίπης.

Οι σκανδαλιές των παιδιών που περιγράφετε γιατί δεν μου φαίνονται πρωτόγνωρες; :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τόσες ώρες καμιά δεν μπήκε;

Πού είστε καλέ;;;;;;

Σωσώ ακόμα Καβαλα είσαι;

Ισμήνη; Χρυσούλα; Τζούλια;

Ξέχασα πριν να σας ευχαριστήσω για τις ευχές σας για το Φιλιππάκο,

τον αγαπησιάρη μου. Πρέπει σήμερα να μου έδωσε πα΄νω από 100 φιλιά :x:x:x

Πήγα και το δον στο γιατρό σήμερα. Τον εξέτασε 1 ώρα, πήρε και ιστορικό.

Γενικά τον βρήκε εξαιρετικό σε όλα. Έχει όμως διαταραχή ύπνου και φυσικά φταίμε εμείς γι'αυτό.

Μας έδωσε οδηγίες, και το πιο βασικό είναι να κοιμάται στο δωμάτιο του μόνος του.

Θέλει δουλειά και ξενύχτι από μέρους μας αλλά είναι για το καλό του παιδιού.

Τα άκουσε κι αυτός και τώρα κοιμήθηκε στο δωμάτιο του με ένα σκύλο αγκαλιά.

όχι τηλεόραση λέει πριν τον ύπνο. Αν γίνεται μόνο το πρωί τηλ. κι όχι πχ φαγητό με dvd.

Για τις συσπάσεις που έκανε με τα πόδια του και κατατρομάξαμε μας είπε τί είναι και μείναμε....

Είναι και γελοίο και ανούσιο αλλά είναι κάτι που δεν περιμέναμε να ακούσουμε.

Τλσ το θέμα είναι ότι το παιδί είναι σούπερ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια για αλλη μια φορα σας διαβασα στα γρηγορα!!ακομα δεν εχω μπει σε προγραμμα με ελευθερο χρονο!!!

Φροσω μου πολυ χαρηκα που ολα καλα με το παιδακι σου.πραγματικα ηταν τα καλητερα νεα της ημερας!!!να ειναι καλα τα παιδακια μας παναγια και τιποτα αλλο!!και μακρυα απο νοσοκομεια..φτου φτου!!

τεσπα... ο δημητρακος ακομα με πυρετουλη και ολα τα παρελκωμενα.του ξεκινησα αντιβιωση σημερα γιατι φοβαμαι με το αυτακι του και πως θα εξελιχθει.ειπε η παιδιατρος πως φετος ειναι η χειροτερη χρονια.πεσαμε στην περιπτωση δηλαδη!!!πινει xozal και procef και σταγονες στην μυτουλα.αντε να δουμε ....

ρε κοριτσια ακουστε τι επαθε η κολλητη μου.ποναγε ο λαιμος της, πλακωθηκε σε φαρμακα-καραμελες αλλα επειδηνωθηκε σε σημειο που δεν κατεβαινε φαγητο,πηγε στον γιατρο κ της ειπε Επιγλωττίτιδα= είναι η φλεγμονή (πρήξιμο) στη βάση της γλώσσας Καθώς η επιγλωττίδα κάθεται σε μια κρίσιμη θέση για σωστή αναπνοή, ο ασθενής δεν μπορεί να αναπνεύσει, Εάν αφεθεί χωρίς θεραπεία, συμπτώματα επιγλωττίτιδα μπορεί να επιδεινώσει γρήγορα και ο ασθενής μπορεί να πεθάνει μέσα σε λίγες ώρες. Φρικαρε η κοπελα!!!το εχετε ξανακουσει;;;

ολα τα κουφα ακουω αυτον τον καιρο.σας ειχα πει για τον ανηψιο μου που τον ακουμπησε μυγα και του αφησε σκουλικακια μεσα στο ματι;;!!του εβγαλε ο γιατρος 13 ζωντανα??ημαρτον πια!!τι αλλο;;!!

αυτα τα ομορφα παω να χαλαρωσω και εγω γιατι στην δουλεια επικρατει ενας χαμος!! ασε που εχω βαλει 3 ξυπνητηρια για αποψε ενα στις 2 , ενα στις 6 και τελος στις 7.30!!!ευτηχως λειπει η διευθηντρια οποτε η πρωτη εβδομαδα προσαρμογης ειναι ηρεμη ... κατα τ αλλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω πολλα αντικειμενα!!!αλλα ναι ειναι πανω στην κυρια και βασικη εργασια μου -ευτηχως!!εργαζομουν εκει πριν την εγκυμοσυνη,καναν τα παντα να με διωξουν οταν μαθαν οτι ειμαι εγκυος και τωρα με πηραν με συμβαση ορισμενου χρονου για καποιους μηνες.την δευτερα θα υπογραψω με το καλο και θα μαθω ποσους ακριβως.αλλα μαλλον κανα 5μηνο το κοβω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε τι ηταν τελικα οι συσπασεις;;;;;;;;

πες μας γιατι θα σκασουμε!

αφου ολα ειναι καλα βεβαια ειναι το σημαντικοτερο!!!!!

ως τωρα που κοιμοταν το βραδυ ο Δον;;; μαζι σας ή με τα διδυμα;;;

εγω τα δικα μου τα χωρισα δωματια απο περισι αρχες Σεπτεμβρη που καναμε την εκπαιδευση για τον υπνο. τα μεσημερια ομως απο το καλοκαιρι κοιμομστε εγω με τη ΜΑριαννα στην κρεβατοκαμαρα και ο Σπυρος με τον αντρα μου στον καναπε για να κοιμομαστε ολοι περισσοτερο αφου καθε μερα ξυπναω αξημερωτα...

καλα τα νεα με το Μαρακι!!!! αντε να πανε σπιτι τους να ηρεμισουν επιτελους!!!!!

καλα 2 χρονια να εχει το μωρο αλλεργια στο γαλα και κανενας γιατρος να μην το παρει πρεφα;;;;

εγω παλι μονη... ολο το απογευμα... και αυριο τα ιδια... ο αντρας επιφυλακη στην υπηρεσια... ατιμο πολυτεχνειο καθε χρονο...φακ!

θα λαλησω!!!! καλα που σημερα ηταν η μαμα μου εδω, αλλα τα πηρα και μ' αυτην γιατι ολο μη και μη ειναι με το Σπυρο και εχει βροντερη φωνη απο φυσικου της και οσο δεν τον αφηνε να κανει τιποτα, τοσο αυτος ηθελε να την παει κοντρα....

την λεω ασ'τον να κανει και κατι.... ας σκαρφαλωσει ας πεσει, τι να κανουμε!

απο το να τσιριζουμε ολοι μεσα στο σπιτι...

εγω οποτε τον βλεπω να κανει κατι σχετικα επικινδυνο, του λεω απλα να ειναι προσεκτικος να μη χτυπησει ασχημα. και με ακουει. συνηοως....

ρε Αλινα τι κουλα παθανε;;;;

αυτο με τη γλωσσα ... φυσικο ειναι αν πριστει να κλεισει τη διοδο... αλλα δεν το ειχα ξανακουσει...

οσο για τη μυγα...

γενικα ολα αυτα τα βρωμοζουζουνοσκουλικα τα σιχαινομαι!

και πιο πολυ στο τμημα γιατι ακομα και με τοσο κρυο καθε μερα σκοτωνουμε τοοοοσες!

κυριως οταν ξυπνανε οι κρατουμενοι, κατα τις 11 με 12 το πρωι (!), ναι τα χρυσα μου.... δεν ειναι του πρωινου ξυπνηματος.... και ανοιγουμε τις πορτες για να αεριστει ο χωρος γινεται χαμος!

και τρελαινομαι που ατυες οι βρωμομυγες, που ποιος ξερει τι κουβαλανε πανε και με ακουμπανε στο προσωπο με τοσο θρασος!!!

σημερα που εισασταν ολες χαμενες;;;;

αντε να δινουμε το παρον... να μην ξεχνιομαστε.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορες.

Φροσακι σου εφυγε ενα βαρος με τον Δον ετσι δεν ειναι?Ευτυχως που ολα ειναι καλα.Υγεια πανω απ'ολα κοριτσια ολα τ'αλλα γινονται.

Μαρακι μου νοσοκομειο να μην ξαναδειτε σας ευχομαι.Τουλαχιστον βρηκατε τι ειναι να μην ταλαιπωρειται αλλο το παιδι.Περιμενουμε νεα σου.

Μαρκερ πιεσμενη με την δουλεια ε?κουραγιο και ερχονται οι διακοπες των Χριστουγεννων.Δεν καθεστε η κανω λαθος?

Σωσω λογικα μαλλον θα ειναι Καβαλα.Αλλα δεν ξερω ποτε γυρναει.

Αλινα θα την βρειτε την ακρη.Αυτο με τα σκουληκια πρωτη φορα το ακουω,ημαρτον!Περαστικα στον Δημητρακη.

Εμεις καλα η Λυδια κοιμαται απο τις 10μιση και εγω χαλαρωνω.

Πολυ υσηχια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σόφη κοιμάται η Λυδία; Ζεις μεγάλες στιγμές :lol:

Βαγκ σε ότι λες συμφωνώ για το μη και μη.

Με το πολυτεχνείο άσε και ο άνδρας μου επιφυλακή είναι.Γαμ...... τα.

Μόνη μου τον πήγα το δον και ήρθε και μας πήρε με το περιπολικό μέχρι τη στάση του μετρό.

Μας συνέλαβαν :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Ο δον κοιμόταν μαζί μου από το καλοκαίρι και μετά.

Ποτέ δεν έχει κοιμηθεί όλη τη νύχτα μόνος του.

Κι εμείς για να κοιμόμαστε τον αφήναμε αλλά μέγα λάθος.

Μάρκερ σε έχω ξαναρωτήσει. Παιδικό δεν πάνε; Θυμάμαι που τους είχες γράψει.

Βαγκ αυτό που είχε ο δον αν θες να στο γράψω σε πμ. Δεν το γράφω δημόσια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδιαααααααα

Να σας πω για αρχή τα νέα μας μιας και μας συμβαίνει κάτι πρωτότυπο ...... ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΡΡΩΣΤΟΙ :o:o:o:o:o:o η κόρη μου κόλλησε απο το σχολείο και βήχει ακατάπαυστα και ξεκίνησε και η καταροή......σήμερα ξύπνησε 5.30 και μου ξύπνησε και τον μικρό απο τον βήχα της......Αχ τι ωραία που ήταν που είμασταν καλά :|:|:| Το εργαστήρι μου προχωρά αργά αλλά σταθερά.....είναι μικρός ο χώρος βέβαια αλλά θα βολευτώ μια χαρά!!!!

Παραγγείλαμε και διόροφο κρεβάτι.....δυστηχώς το παιδικό είναι πολύ μικρό και δεν χωρά κάτι άλλο...... ο μικρός πια έχει αρχίσει και δυσανασχετεί στην κούνια και πιστεύω να κάθεται......

Μαρκεράκο άρρωστα και τα δικά σου? Περαστικούλια βρε παιδί μου!!! Συρταριέρα??????????????????????????? εντάξει τουλάχιστον αυτό δεν μου το έχει κάνει......ακόμα :?

Σόφη καταρχήν είσαι κούκλα!!!! Τι καλά που στόλισες αλλά και που θα πάτε μανούλα.....Εγώ πρώτη φορά δεν έχω στρώσει καν ακόμα!!!!! Γίνεται πανζουρλισμός στο σπίτι και πάντα όλα κάτω είναι βρώμικα!!!! Σκουπίζω 5 φορές την ημέρα και σφουγγαρίζω σχεδόν κάθε μέρα και πάλι το πάτωμα είναι ψωραλέο!!!

Αχ βρε Αλινάκι ..... πολύ στεναχωρέθηκα με τον μικρό....Περαστικούλιαααααααα

Νάνα μάθε καλά το βελονάκι και θα σου δείξω πολλάααααααα σχέδια ;););););)

Βαγκ σου πέρασε τελικά η αρρωστια?

Αλεκάκι κυρία η μεγάλη σου ε? Η δικιά μου γίνεται χειρότερη απο τον μικρό όταν είναι μαζί...... Αλλά αυτό οτι τα μικρά απο μια ηλικία και μετά αρχίζουν να ζηλεύουν τα μεγάλα το έχω ξανακούσει!!! Είναι θέμα χρόνου πιστεύω να αντιστραφούν και σε εμάς οι όροι

Φροσω τι καλά τα νέα της Μαρίας μας !!! Εγώ στο ξαναλέω...σε θαυμαζω για το πως τα βγάζεις πέρα με τα παιδάκια σου!!!! Αχ ποσο χάρηκα που δεν είναι κάτι σοβαρό του Δον....καλά εμείς πια έχουμε τηλεόραση μονίμως ανοιχτή στο σπίτι.... :?:?:?:?:? και τα παιδιά τρώνε με τηλεοραση γιατί τρώμε όλοι μαζί και βλέπουμε κι εμείς τηλεοραση!!! Κι εγώ τώρα που έχω πολλές δουλειές ξεγελάω τον μικρό συχνά με την τηλεοραση (και να φανταστείτε ήμουν και κατά :?:?:? )

Αχ Βαγκ μου θυμίζεις την κατάσταση στο σπίτι μου....ο άντρας μου είναι πολύ φοβιτσιαρης και με το παραμικρό φωνάζει να προσέχουμε να μην κάνουν τα παιδιά τίποτα και τέτοια....αφού να φανταστείς οτι τον μικρό τον έχω σε ένα καρεκλάκι για να κάνω σχεδόν τα πάντα (καθάρισμα , μαγείρεμα, δουλειές διάφορες) και τον κατεβάζω μόνο όταν έχω τελειώσει απο όλα (τρόπος του λέγειν ) και ασχολούμαι μόνο μαζί του....Αν τον δει ο άντρας μου κάτω την ώρα που εγώ ασχολούμαι με άλλο πράγμα θα γίνει χαμός....το καυμένο το παιδάκι μου.......για φαντάσου οτι κατεβαίνει χοντρικά 5-6 ωρες την ημέρα για να περπατήσει και να παίξει.....

Βεβαι όταν κατεβαίνει φέρνει το σπίτι ανάποδα....εκτός απο την συρταριέρα :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

ζζζ, πλάκα μας κάνεις;

αφήνετε το παιδί πάνω σε καρέκλα για να μην αναστατώσει το σπίτι;

γι' αυτό μόλις τον αφήνετε κάτω τα διαλύει όλα!!!

χαχαχα!!!

ποτέ δεν περιόρισα το παιδί μέσα στο σπίτι.

έχω σηκώσει ελάχιστα πραγματάκια και πιο πολύ για τη δική του ασφάλεια.

να πεις του άνδρα σου να χαλαρώσει και να αφήσει το παιδί ελεύθερο!!!

αλίνα, από την ώρα που διάβασα για τα δκουλικάκια, έχω φαγούρα σε όλο το σώμα...

Φροσάκι, μπράβο που όλα είναι καλά.

νομίζω κατάλαβα τι έπαθε ο δονούλης μας.

γιατί δεν πρέπει να βλέπουν τηλεόραση με το φαγητό;

η μανούλα μου ολοκλήρωσε και την τρίτη χημειοθεραπεία.

όλα πήγαν πολύ καλά!

δεν είχε παρενέργειες, μέχρι στιγμής, τουλάχιστον...

και ναι!!!

ο γιόκας μου κοιμήθηκε όλο το βράδυ!!!

φτου φτου φτου!!!

ελπίζω να μην ήταν τυχαίο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Νάνα μου δεν τον έχουμε στην καρέκλα για να μην αναστατώσει το σπίτι αλλά γιατί ο άντρας μου πιστεύει οτι το παιδί θα πάθει το χειρότερο κακό αν δεν είμαι ακριβώς απο πίσω του για να τον προσέχω....επίσης ο άντρας μου έχει μια εμμονή με την καθαριότητα οπότε δεν είναι δυνατον κατά τα δικά του δεδομένα να καθαρίζω και το παιδί να είναι αφύλαχτο έστω και για ένα λεπτό..... :|:|:|:|:|:| επίσης ο άντρας μου δεν μπορεί να προσέχει ούτε το παιδί ούτε και να βοηθάει στις δουλειές του σπιτιού λόγω κάποιου προβλήματος με την μέση του...... :?:?:?:?:?

Οπως βλέπεις ή πρέπει να πλακωθώ με τον άντρα μου και να το διαλύσουμε (γιατί δεν κάνει πίσω με τπτ) ή απλά να περιορίζω το παιδί για όσο το δυνατόν λιγοτερο χρόνο μπορώ προκειμένου να είναι όλα σε μια ισορροπία :cry::cry::cry::cry:

Το έχει συνηθίσει βέβαια και ο μικρός αλλά εντάξει δεν είναι οτι καλύτερο για το παιδί....τώρα που μεγαλώνει σιγά σιγά θα καταφέρω να πείσω τον άντρα μου να το κατανοησει οτι αυτό δεν γίνεται!!! Αλλά θέλει χρόνο και υπομονή :oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα καλημερα...

Είμαι στη δουλειά 17 Νοέμβρη..πρωτη φορα στη ζωη μου..

ειπα να ερθω να κατσω μεχρι αργα σημερα και να μην ερθω αυριο..

αλλα θα κλεισουνε το μετρο και να δω πως θα φύγω.,.

Δεν υπάρχει ψυχη εδω μεσα..

Σας ψιλαδιάβαζα απο το κιν μου..αλλα δεν προλαβαινα να γραψω..

Όλα καλα με το δον..ολα καλα και με το Διονυσακη...

ευχομαι να ειναι τα τελευταία...

Μαριαζζ μάλλον πλάκα κανεις με το καρεκλακι!

και με την κόρη σου ετσι κανατε?? :shock::shock:

Μαλλον πρεπει να πλακωθεις με τον άντρα σου!

Α και τωρα που το θυμήθηκα..

Φροσω μπορείς να ξαναβαλεις εκεινη τη συνταγη με τα κουλούρια Θεσσαλονικης???

Λεω να τα φτιαξω αυριο που θα καθομαι..λέμε τωρα..

Παω να τελειωσω κι ισως μπω αργοτερα

Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

σας διαβασα

αλλα να πω οτι δεν θυμαμαι

σοφη μου μπραβο που κοιμαστε

μπραβο πραματικα

και στον αλεξ μπραβο

αντε παλι καλα που δεν ειναι τιποτα

καλα να ειναι το παιδι και ολα τα αλλα γινονται

οσο για την εκπαιδευση

μια χαρα τα λενε οι γιατροι ρε γμτ μου ωπικα θεωρω οτι ξερουμε χωρις να μας πουν πιο ειναι το σωστο

αλλα μπορουν ολα να γινουν ;

ενι γουει προσπαθειτε και βλεπετε πως θα παει

περαστικα στα κρυωματα ρε ζζζζ

ελα ρε συ το μικρο

εαν βολευεστε ολοι ετσι τι να πω οκ

τωρα τι γινεται στη καθε οικογενεια μεσα κανεις δεν ξερει

φροσω μου

τους γραψαμε αλλα ενω ολα ηταν μια χαρα στην αρχη μετα οταν πηγαμε μας ειπαν οτι τελικα θα αρχισουμε οκτωμβρη και τωρα μου ειπαν οτι μαλλον δεν θα αρχισουμε καθόλου

οποτε τα εχω σπιτι με την πεθερα μου το πρωι απο τις 8:45-2:30 και μετα τους εχει ο αντρας μου μεχρι τις 4:30

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας διάβασα...

ζζζζζ μάλλον θα πρέπει να πλακωθείς με τον άντρα σου.

περαστικά σας πάλι!!!και υπομονή!!!

νανά πλέξε μου ένα κασκόλ κόκκινο......

φρόσω κουράγιο με την εκπαίδευση ύπνου..

θέλει γερά κότσια αλλά είμαι σίγουρη ότι δεν έχεις πρόβλημα..

είσαι εκπαιδευμένη!!!

στείλε μου κ εμένα για τον δον.θέλω να μάθω τι ήταν αυτό!!!

βαγκ κ εμένα η πεθερά μου όλο κυνηγάει τη μικρή από πίσω

και εγώ εννοείται ότι εκνευριζομαι..

ισμήνη όλα καλά;;;σε χάσαμε..

μάρκερ την παλέυει η πεθερά και με τους 2;;;;

αλίνα κάθε αρχή και δύσκολη..

κ εγώ κάνα χρόνο θα κάτσω εδώ

αλλά ίσως την κάνω νωρίτερα....

είναι μεγάλη η πίεση δουλειάς

ειδικά για μένα που ακόμα δεν ξέρω κ πολλά πράγματα

και αν συνεχίσω να σχολάω κάθε βράδυ τέτοια ώρα

θα έχουμε θέμα!!!!! :o

δεν θυμάμαι τι άλλο ήθελα να σχολιάσω.

χτες πάλι γύρισα σπίτι στις 7.30

και το βράδυ η μικρή ξύπνησε στις 4.30,ήπιε γάλα

και μέχρι τις 5.30 δεν κοιμήθηκε και ξαναήπιε γάλα!!

γενικά έχει κόψει το φαγητό και το βράδυ πεινάει!!

έκοψε και τον μεσημεριανό ύπνο με την πεθερά μου.. :evil:

αχ αν δεν είναι η μαμά σπίτι τπτ δεν γίνεται σωστά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia και απο μενα...θα σας ψιλοδιαβασαω σε λειγο...

επιστρεψαμε ολοι...

εχουμε μυξες φουλ..απο τη δευτερα...

8εσ νικη κατσαμε 4 μερες..ολα καλα..

ρωμη..μμμμμμμμμμ...δε τρελαθηκα ρε παιδια..πανακριβη..αφιλοξενοι για τα καροτσια..

στο μετρο με το χερι το καροτσι..και σε μουσεια..και ατο κολοσαιο..πηγαμε στα συντριβανια..τελεια η εκκλησια του αγ πετρου..

το βατικανο..

μαγειρευαμε μακαρτονια..καθε μερα..η μικρη τραχανα με κοτοπουλο 4 μερες..

παγωτο 1 μπαλα 3,5 ευρω..

πιτσα αθλια..

αλλα δοκιαμασαμε..

μετα καβαλα..4 μερες..χαρηκε η πεθερα..πηγαμε και ξανθη..κατεβασα καριοκες ...

μυξες απο τη δευτ..πολυ μυξα ομως..

πηρα ομοιοπαθητικο..εδωσα ματζουνι για 2 μερες...ισχυρο ξητανε..τωρα σαν να ειμαστε καλυρτερα..

πρωτη φορα κοιμηθηκα με το μωρο τη δευτ..τη νυχτα 4 φορες σηκωθηκε απο κλαμα..

με μυξα..

στρωσαμε χαλια..

φαγαμε κοτοσουπα..κυριακη ξανα παω δουλεια..

καλυψω αργεις με τη δουλεια;;

μαρκερ παλι κρυωμενοι;;και ζζ;;

χαρα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειαααα

εχουμε ιντερνετ.... :D:D:D:D

μεχρι να μας το ξανακοψουν,θα τα λεμε :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

μαρακι μου ευχομαι απο δω και περα να μην ξαναπατε νοσοκομειο...

να δωσεις πολλα φιλακια στον κοντε μας...

σοφι καλα να περασεις, στους γονεις σου...

ζζζπεραστικα σας...εγω οπως ειδες δεν τον περιοριζω σε τιποτα,εκτος σε σημεια που μπορει να χτυπησει...

βεβαια εσυ ξερεις καλυτερα για το παιδι σου...

βρε κοριτσια εχω ενα θεμα με το κρεβατι εχω σηκωσει τα καγκελα μεχρι τερμα,αλλα παρολλα αυτα,βαζει το ποδι να κατεβει... :o οποτε υπαρχει κινδυνος να χτυπησει αν πεσει...

αν κατεβασω το καγκελο..

πηγαινει και αναιβαινει πανω στο τραπεζι και μετα πανω στον παγκο της κουζινας, :o:o

οπου και απο κει φοβαμαι μην πεσει....

δεν ξερω τι τροπο να βρω,να μην ανεβαινει...

εσεις τι λετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επισης μαθαμε στο θοδωρη να ανερβοκατεβωαινει στο κρεβατι οτου,να σκαρφαλωνει στα τραπεζια...να ανεβαινει οπου μπορει..η θουλη ακομα με βριζει..

σοφη ωπς παν οι φρουτοκρεμες;;κανεςνα νεο με την εταιρεια;;μπραβο που θα φυγετε..και ειδκα στη μανα σου..

παπαπαρασκευας λεγεται..

2 μαγαζι εχει.και δινει και στο εξωτερικο

νανα γιατι ετσι ο μικρος;;

παιδια δε ξερω για σας αλλα τα παιδια γαιδουρεευουν πολυ..και ακομ δεν εχουμε δει τιποτα μαλλον,ε;;

δεν ακουει κανεναν...

η θουλη ειπε..πωπωπω...τι παιδι ειναι αυτο..πραγματικα δεν ακουει κανεναν..κυλιεται κατω στα πατωματα στο δρομο...

τι να πω..

ο κωλος της 1 ετσι 1 αλλιως..

ρε καλυψω γιατι τετοια δυσκοιλιοτητα;;

αλινα ξεκινησες μονη αντιβιωση;;

αμα λειεπει η σωσω οι σελιδες μενουν αδειες..

βαγκ το αλλο σαββ θα ξανα ανεβω..αν ειναι να μρεθουμε..

νανα μπραβο στη μαμα σου..

ζζζ ευχαριστυω για την περιληψη..

καλα αΛΗΘΕΙΑ το μαρακι;;αλλεργια στο γαλα;;

τι να πω!!

και η ελενη σκ που εχασε 2-3 παιδια....μετα την ειρηνουλα...

εχει θρομβοφιλια φουλ...

αλλα ξε γυναικολογο και τετοια..

εχω τελεια συνταγη για σοκολατακια τσακ μπαμ!!

τωρα εχω εφεση στα σοκολατακια!!

ισμηνη ολα καλα;;καμια νεα τουρτα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ποια τυροπιτακια;;;νανα θελω και γω..

καποιος ζητησω σδυνταγη για τα κουλουρια..

στο συνταγες απο σπιτι..ψαξε κουλουρια θεσ νικης 2...

εμενα η καβαλα δε μου αρεσει νανα!1!!

η ξανθη πολυ ομορφη ομως!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν υπρχει τροπος χαρα...

αν πεσει λογικα θα καταλαβιε οτι δεν ανεβαινουν..

εγω δε μπορω να κυνηγαω..

εγω κατερβασα το καγκελο..

και ακομα βγιανει..

τι να πω!!

ο πετρος καλα με τη σουλεια;;

χρονια πολλα και σε φιλιππο,ορεστη...και στισ αγγελικες...

σορυ αλλα σας ξεχασα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μεχρι τελος του ετους δεν θα διωξουν...οποτε ξανα αρχιζει το αγχος απο γεναρη...

μεχρι τοτε οκ...

θα το κατεβασω και ο θεος βοηθος...τι να πω...

γεωργια καλως ηρθες...

καλοφωτιστος ο μικρος...

ακριβα και στην ιταλια...ειδες δεν ειμαστε μονο εμεις..

καλα χαλια πιτσα, στην ιταλια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλως ηρθες σωσω

εγω χαρα σου ειχα πει θα το κατεβαζα

καλα εγω προσωπικα τους το εχω κατεβασει απο 1 ετους γιατι πηδαγαν

και δεν ειναι τοσο ψηλα οσο νομιζεις ρε συ

δεν ξερω το εχει δοκιμασει να πεσει και φοβασαι;

μπραβο που περασατε καλα στη ρωμη

αν και δεν καταλαβα για το καροτσι το θεμα

περαστικα στη μυξα

εγω ξεκινησα αντιβιωση μονη μου το σαββατο γιατι δεν τον εβρισκα

και ευτυχως δλδ γιατι ηταν χαλια ο κακομοιρης

τον επιασε πολυ αποτομα

ειχε λιγο βηχα αλλα τιποτα το ιδιαιτερο και πηγαμε στη κουμπαρα μου που τα παιδια της ηταν χιλιοκρυωμενα - δεν το ειπε φυσικα να μην παμε

ενι γουει δεν σχολιαζω αυτο

και απογινε ο αμοιρος

αα σοφη πως και τοσες μερες διακοπες ρε συ

αχ τι ωραια!!!

καλα να περασετε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στο μετρο,στο κολοσαιο..δεν ειχε ασανσερ για τα κροτσια..τιποτα..και μαλιστα πηγαμε κολοσαιο..και παμε να μπουμε στο ασανσερ...και λεειι που πατε;;και λεμε να ναεβουμε..και λεει μονο για αναπηρους..ντοιγκ..

βρωμιαρηδες γενικα σαν και μας!!

βρωμικοι δρομοι,μετρο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

περαστικα μαρια...και αυτη να μην το πει, τη βλακεια....

οχι δεν εχει πεσει απο τον παγκο,γενικα εγω φοβαμαι,μην πεσει...

θα το δοκιμασω αποψε,και βλεπουμε...

τοσο χαλια γεωργια, ε; τι να πω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...