Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΡΩΤΗΣΗ ΚΡΙΣΕΩΣ..


Jenn

Recommended Posts

καλησπερα σας και παλι!

θελω και εγω με την σειρα μου να κανω ερωτηση σχετικα με αυτη την αναμονη που δυστυχως περναω καθε μηνα απο τοτε που μου εχει κολλησει στο μυαλο το θεμα εγκυμοσυνης.

ο κυκλος μου σταθερος καθε 30 μερες και σε επαφη με τον συντροφο μου τον προηγουμενα μηνα(οκτωβριο) καποιες απο τις γονιμες μερες.

υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης εχοντας καποιες κηλιδες αιμα κοκκινο (στο σκουπισμα) δυο μερες πριν την περιοδο? περιοδο περιμενω κανονικα στις 09/11 και εχω ολα τα κλασικα συμπτωματα πριν την περιοδο.

αυτες οι κηλιδες δεν ειναι καθε φορα που σκουπιζομαι αλλα ισως ειναι φυσιολογικο και στις 09/11 να μου ερθει κανονικα.

ευχαριστω πολυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα εκανα αλλα θεωρω οτι ειναι νωρις ακομα και το πιο πιθανο ειναι να μην ειναι αυτο που περιμενω.. ξερω οτι ειναι συχνο φαινομενο να εχεις καφε κηλιδες και οχι κοκκινες που εχω εγω και γι'αυτο ηθελα να μαθω μηπως εχει ξανασυμβει..

ευχαριστω και παλι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου οι καφέ κηλίδες είναι συνηθισμένες πριν την περίοδο. Οι ροζ όμως πολλές φορές μαρτυρούν μωράκι! Μακάρι να είναι έτσι όπως τα επιθυμείς!!! Μπορείς αν όχι αύριο στις 9 Νοεμβ. να κάνεις ένα τεστάκι το πρωί. Σου εύχομαι το καλύτερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα συμπτωματα εγκυμοσυνης μοιαζουν με αυτα της περιοδου.Ειχα και εγω λιγο αιματακι πριν τη β-χοριακη( ειχα κανει εξωσωματικη), θορυβηθηκα, αλλα τελικα ηταν εγκυμοσυνη. Ευχομαι το ιδιο και σε σενα!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

1ο προσπαθησε να το βγαλεις απο το μυαλο σου,γιατι μπορει να εχεις καθυστερηση

2ο οι κυλιδες μπορει να ειναι δειγμα εγκυμοσυνης

3ο σε περιπτωση που δεν ειναι που δεν στο ευχομαι, παρε απο το φαρμακειο ενα θερμομετρο που μετρα τη θερμοκρασια στις γυναικες . εκει θα βρισκεις τις γονιμες μερες οταν ανεβαινει η θερμοκρασια και αν θα σου ερθει περιοδος οταν σου πεφτει η θερμοκρασια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

jenn μου μην ανχωνεσε ειναι πολυ λιγος ο καιρος που αρχισες να προσπαθεις...μην μπεις στο τρυπακι να μετρας θερμοκρασιες να ψαχνεις για συμπτωματα κ μπλα μπλα μπλα...γιατι στο τελος θα τρελαθεις κ τζαμπα θα ανχωνεσε!!!

το μωρακι σου θα ερθει αυτο ειναι το μονο σιγουρο!!!!

εχε επαφες μερα παρα μερα απο την στιγμη που τελειωνει ο κυκλος σου κ μην αρχισεις ποδια ψηλα κατακορυφα κτλ κτλ...ειναι καλοι κολυμβητες κ θα βρουν στοχο χωρις ακροβατικα!!!!

απο δικη μου εμπειρια αλλα κ απο κοντινες μου φιλες θα σου πω πως μερικες φορες οταν μια γυναικα ξεκινα ελευθερες επαφες ο κυκλος ψιλο αλλαζει δηλαδη μπορει να βγαλεις αιματακι(οπως τωρα)δυο τρεις μερες πριν την περιοδο να σου κανει ναζακια η περιοδος σου...μαλλον αντιδραει το σωμα στην αλλαγη πως να το εξηγησω...αλλα μερικες φορες ειναι δειγμα εμφυτευσεις(σπανιο)

εγω προσωπικα μολις αρχισα ελευθερες επαφες αρχισα να εχω αιματακι πριν την περιοδο που δεν το ειχα ποτε!!!την πρωτη φορα χαρηκα τοσο πολυ που εκανα κ προσεχτικες κινησεις μην τυχον κ εμεινα εγκυος :lol::lol::lol:τον μηνα που εμεινα εγκυος αυτο το αιματακι εξαφανιστηκε!!!

κ τωρα που γεννησα κ δεν εχω ολοκληρωμενες επαφες δεν υπαρχει..

σου ευχομε καλη επιτυχεια κ περιμενω συντομα τα ευχαριστα νεα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας!

ευχομαι και εγω να ειναι αυτο που περιμενω..και η αληθεια ειναι οτι μεχρι πριν δε το κσεφτομουν

απλα εδω και λιγο διαστημα ολες οι φιλες μου και οι γνωστες μου που παντρευτηκαν μαζι με εμενα τωρα περιμενουν παιδακι και αλλες εχουν ηδη κανει και εχω αρχισει να αγχωνομαι και να το ψαχνω ολο και πιο πολυ..

και να λεω και την αληθεια ουτε προσπαθουμε γιατι εδω και ενα χρονο που παντρευτηκαμε εχουν προκυψει καποια θεματα που μας πηγαν πισω και μας εχει επηρεασει οποτε δικαιολογω το οτι ακομα δεν εχουμε κανει ενα παιδακι αλλα δε παυει να στριφογυριζει μεσα στο μυαλο μου..

θα επανελθω σε μερικες μερες :)

και παλι σας ευχαριστω πολυ!!καλο σας βραδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σας και παλι!

θελω και εγω με την σειρα μου να κανω ερωτηση σχετικα με αυτη την αναμονη που δυστυχως περναω καθε μηνα απο τοτε που μου εχει κολλησει στο μυαλο το θεμα εγκυμοσυνης.

ο κυκλος μου σταθερος καθε 30 μερες και σε επαφη με τον συντροφο μου τον προηγουμενα μηνα(οκτωβριο) καποιες απο τις γονιμες μερες.

υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης εχοντας καποιες κηλιδες αιμα κοκκινο (στο σκουπισμα) δυο μερες πριν την περιοδο? περιοδο περιμενω κανονικα στις 09/11 και εχω ολα τα κλασικα συμπτωματα πριν την περιοδο.

αυτες οι κηλιδες δεν ειναι καθε φορα που σκουπιζομαι αλλα ισως ειναι φυσιολογικο και στις 09/11 να μου ερθει κανονικα.

ευχαριστω πολυ!

Καλησπέρα!!Και εγω στις 9/11 περιμενω...και δεν θελω να ρθει... φυσικα :P Λιγο υπομονη ακομα...Ευχομαι τα καλυτερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σας!

Τελικα δεν ημουν απο τις τυχερες αυτου του μηνα.ελπιζω και ευχομαι να γινει συντομα και ευχαριστα νεα σε οσες τα αναμενουν!!

Και παλι σας ευχαριστω θερμα για ολη τη συμπαρασταση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σας!

Τελικα δεν ημουν απο τις τυχερες αυτου του μηνα.ελπιζω και ευχομαι να γινει συντομα και ευχαριστα νεα σε οσες τα αναμενουν!!

Και παλι σας ευχαριστω θερμα για ολη τη συμπαρασταση.

ΓΕΙΑΣ ΣΑΣ...ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ Κ ΕΓΩ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΤΥΧΕΡΕΣ ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΜΗΝΑ.....ΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΠΕΡΙΟΔΟΣ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Jenn μη στεναχωριέσαι κοριτσάκι μου! Εύχομαι να πάνε όλα καλά τον επόμενο μήνα! Κοίτα να περνάς καλά με τον αντρούλη σου ;) και θα έρθει και το μωράκι σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Jenn μου όλα καλά θ απάνε! Θ ατο δεις! Μπορεί τον επόμενο! Μην αγχώνεσε μόνο.Δεν θα βοηθήσει καθόλου!

Κ άσε τις φίλες κ τις γνωστές να κάνουν όσα παιδιά θέλουν! Όταν είναι να έρθει, θα έρθει! Εσύ κάνε τις προσπάθειες σου κ πάντα χαλαρή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστω πολυ πολυ για την συμπαρασταση!!

και εγω πιστευω πως μολις ηρεμησουν τα πραγματα που μας αναγκασαν ολο αυτο το διαστημα να μην εχουμε θετικα αποτελεσματα, ολα θα παρουν το δρομο τους και θα επανελθω με ευχαριστα νεα :)))))

ευχομαι πραγματικα μεσα απο την καρδια μου για οσες ειναι στην ιδια θεση με εμενα να εχουν και εκεινες συντομα ευχαριστα νεα και οσες τα βιωνουν τα ευχαριστα νεα να εχουν μια εγκυμοσυνη τελεια!!!

καλα να περνατε ολες και οπως διαβασα μιας αλλης κοπελας ενα Post και με εκανε να χαμογελασω " καποτε ψαχναμε να βρουμε συμπτωματα περιοδου με τετοια ανυπομονησια και τωρα ψαχνουμε απεγνωσμενα συμπτωματα εγκυμοσυνης" χε χε χε

καλο βραδυ σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...