Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο17! H τσιρίδα πάει σύννεφο!! :)


Recommended Posts

αααααααα συμπεθερα εσυ που θηλαζεις...τωρα που πηγες στην δουλεια πως τα καταφερνεις?σου φτανει για ολα τα γευματα ή δινεις κ συμπληρωμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μιχαέλα μου αυτο που λες ότι τεντώνεται, εμενα το κάνει συνεχώς απο τοτε που γεννηθηκε!!! :lol::lol: Κι εχει πολύ γελιο! Εμενα νομιζω πως έιναι τα δοντάκια του που του φταίνε..

Σταματα τον καφε να δεις τι γινεται..ισως αυτο να της προκαλεί την ένταση!

Οντως έχεις δικιο...μεγάλη εξάρτηση βρεφους-μάνας!!! Αληθεια βρε κοριτσια καμιά φορά το σκέφτομαι να λέω πως η αγάπη που του έχω δεν περιγράφεται...γενικά ότι λογια και να πω για αυτα που νιωθω για τον Στεφανάκο μου είναι πολύ μικρά και ασήμαντα για να περιγράψουν αυτά που νιώθω..Οσο κουρασμένη και να είμαι, όσες σκοτούρες και να έχω πραγματικά με ένα χαμογελό του τα ξεχνάω όλα..Αυτες τις 2 μέρες όταν τον πάω στο βρεφοκομικό με κοιτάει με ένα ύφος όταν φέυγω που πραγματικά νιωθω τόσες πολλες τυψεις...Ειναι η ζωή μου όλη αυτο το παιδάκι..

Ο Θεος να μας εχει όλες καλά, να τους μεγαλώσουμε σωστά με αγάπη....ουφ συγκινθηκα...Αντε σας καληνυχτώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλεναδες εδω και εγω η χαμενη αλλα τρεχω τρεχω και παλι δεν προλαβαινω μαγαζι σπιτι μαγειρεμα χριστοφορος μιλα αντρας οολα και εκανα εχτες και 2 παστιτσια και μια κατσαρολα ναααα σουπα και μια ζυμη για πιτσα...μακαρι να εκανα και αλλα..αλλα που χρονος...αχχ και εχω ενα σπτιιτιι χαμος εφτιαχνα και το πισω μερος του μαγαζιου για να το κανω για την μπεμπα να εχω οτι χρειαζομαι...αχχ...δοντια εεε ρε κοριτσια και εμενα απο σαλια αλλο τπτ πολυ τρεχουν...δεν ειχα τετοια πραγματα στο χριστοφορο πολυ ηρεμα τα περασαμε αυτη εχει σαλια μπουρμπουλιθρες ασπριζει κατω το μερος στα μπροστεινα οκ νωρις ειναι αλλα πολυ σαλιο...και εγω λεω για δωρο τα χριστουγεννα την Σοφη να της παρω αν και δεν μπορει ακομα να πιανει αλλα τρωει τοοοσο τα χερα κοντευει να τα βαλειοολα μεσαα..χιχιχι...ου νυσταζωωω ωρε τι τραβαμαεεε εγω το θηλασμο ελεγα για 6 μηνες αλλα οπως παμε λεω για παραπανω..πρωτα ο θεος..στους 6 μηνες θα μας βαλει τροφες μιας και θηλαζουμε δεν θελει νωριτετα και εγω θελω να πω την αληθεια να ειμαι εγω αυτη που την τρεφω..χιχι και μετα θα συνεχισω οσο εχω απλα σκεφτομαι οσο μεγαλωνει και καταλαβαινει να της το δινω με μπιμπερο...και εμεις εχουμε πιπιλες μαμ..ειναι τελειες..εχω μια με ΒΑΡΟΣΚΙΙ που λεει και γνωστο μοντελο και καλα....και απλες φυσικα αλλα της εχω και κικο και νυκ απο ολες θελει αλλα πιο πολυ μαμ της δινω..αυταα σας φιλωωω και σας διαβαζω οποτε μπορωω ελπιζω να μπω σε σειρα παλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι βγαλαμε τα πρωτα μας 2 δοντια σαν κοινο ο γιος μου εβγαλε κα εκεινος τα 2 κατω μαζι και τα 2 πανω μαζι σε ενα μηνα το πολυ διαφορα τα 2 κατω με τα 2 πανω,αλλα τα εβγαλε 7,5 μηνων ο αντρας μου τοσο τα εβγαλε εγω ξεκινησα να βγαζω 3 μηνων κ ο αδερφος μου να και η μικρη που μοιαζει μαλλον σε εμενα και ξερετε πιο ειναι το περιεργο δεν εσκασαν μυτιτσες οπως γινεται το 90% αλλα ολοκληρα δοντια με τη βαση φανταστειτε ζορι παντως σημερα φτου φτου μου κοιμαται ολη μερα...

σισι πολυ ομορφο προσκλητηρριο

μαρακι να μην νιωθεις τυψεις καλη μου ισα ισα ερχεσαι ανανεωμενη με ορεξη να ασχοληθεις μαζι του εγω στους 2 μηνες πηγαινα δουλεια στο γιο μου απλα ειχα κανει συμφωνια και 1,5 μηνα πηγαινα κανα 20 μερο καθουμουνα σπιτι και παει λεγοντας δεν ενιωσα καθολου ασχημα ξεφευγα χαλαρωνα απλα δεν τα προλαβαινα ολα(και ειχα νευρα παραπανω λογο κουρασης)

οσο σιση για τον αντρα σου ειναι πιο εμπειρος τωρα και μπορει και χαιρεται περισσοτερο το μωρο αυτο πιστευω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια.σημερα γιορταζει το μωρακι μου. επισης ειναι η τελευταια μερα στο σχολειο που ειμαι.εκτος.πολης. ανυπομονω απιστευτα για την αυριανη μερα που δεν θα παω δουλεια και θα δω το.μωρακι μου.μεχρι να με καλεσουν αλλου.να σας πω ειναι ο

φυσιολογικο ο γιος μ να θελει συνεχεια σημασια.αν.δεν του παιζουμε η να τοθ μιλαμε μουρμουρα.πολυ λιγο παιζει μονος του.ψες.απα.200 μλ.γαλα που πινει.ηπιε 50.νομιζω το χει βαρεθει.φιλια σ ολες κ.τα μωρακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσατελενη να χαιρεσαι τον Ανδρεα σου!!!!!

Συμπεθερα βγαζω με θηλαστρο ολα τα γευματα του, ειχα και μερικα στην καταψυξη οποτε ειμαστε ΟΚ

σκονη μεχρι στιγμης δεν εχει παρει το πουλακι μου καθολου..

ωραιο το προσκλητηριο σας...και ετσι οπως το περιγραφεις θα πρεπει να γινει τελειο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κούκλες!!! Τι κάνετε?

Ιφιγένεια με γειά τα πρώτα σας δοντάκια!!! Καλές μάσες!! :lol::lol::lol:

Μιχαέλα ο Κερέμ είχε 160 χτύπους... κρίνοντας απο αυτό θα έλεγα ότι πάνε για κοριτσάκι!! :lol::lol::lol::lol:

Ο άντρας σου δικαιολογημένος... στο πρώτο ήταν άπειρος, τώρα ξέρει πώς είναι να είναι μπαμπάς...και οι γυναίκες δεν λένε καμιά φορά ότι στο πρώτο ήταν αλλιως και στο δεύτερο ήταν πιο συνειδητοποιημένες - πιο χαλαρές?? Το προσκλητήριο τέλειο!!! Με το καλόοο!!!

Μαράκι βλέπω τα κολλήματα δεν έχουν σύνορα!!! :lol::lol::lol::lol::lol: Τι τους νοιάζει αν θα δώσουμε η όχι νερό στα μωρά....

Να μην νοιώθεις τύψεις καθόλου... δεν τον αφήνεις για να κάνεις το κέφι σου αλλά γιατί είσαι υποχρεωμένη...Είναι πολύ τυχερός ο Στεφανάκος σου που έχει μία μανούλα που τον αγαπάει τόοοοοσο πολύυυ!!!

Μιχαέλα πολύ σωστό αυτό που είπε η ψυχολόγος... πολύ μεγάλη εξάρτηση!!!! Και πολύ μεγάλος έρωτας!!!! :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Εύη μου πολύ τρέξιμο βρε κορίτσι μου!! Κουράγιιοοο!!! Α τώρα που είπες για τη Σόφι εγώ την πήρα απο Αμαζον 11 και κάτι λίρες και δεν είχε έξοδα αποστολής....

Τα νέα μας... κάναμε το 4ο εμβόλιο χθές, κλάψαμε λίγο και μετά κάναμε χαρούλες στη γιατρό... :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Είμαστε 9 κιλά και 71 εκ.

Μόλις κλείσουμε τον 6ο ξεκινάμε φρούτα... μας έδωσε και το πρόγραμμα απο τώρα γιατί θα ξαναπάμε 10 μέρες μετά που θα έχει κλείσει τον 6ο...

1η μέρα 1/4 αχλάδι , 1/4 μήλο , 1/4 μπανάνα

2η μέρα απο 1/2

3η μέρα απο 1 και συνεχίζουμε έτσι μέχρι να θέλει παραπάνω...

ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ!!!!

Χρυσταλλενη μου χρόνια σας πολλάααα!!!! Να χαίρεσαι το αγοράκι σου!!!Πάντα γερό,ευτυχισμένο και τυχερό να είναι!!!

Υπομονή μέχρι αύριοοοο που θα χαρείς το αγοράκι σου!!

Καλημέρα Χρύσα μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Γιελιζ με τον κουκλο σου!!!!
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Ερώτηση: Όσες ξεκινήσατε φρουτάκια κτλ το νεράκι πώς το δίνετε? Το βράζετε? Όταν τη ρώτησα μου είπε εσύ πώς το πίνεις, βρασμένο? Της λέω όχι, απο τη βρύση... ε μου λέει απο τη βρύση θα του δίνεις! :o:o:o:o:o:o:o:o Ούτε καν εμφιαλωμένο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελιζ στον Χριστοφορο το εβραζα και το κρυοωνα..αλλα αυτο ειναι απο δικη μου τρελα...

γεννικα εινα αναλογα με την ποιοτητα του νερου.

Παντως ακομα και εαν παρεις εμφυαλομενο, να παρεις σε γιαλυνο μπουκαλη ..

καλητερα ομως οχι μεταλλικο νερο...υπαρχει καποιο θεμα με τα μεταλλα τουσ ..

εμεις εχουμε φιλτρο στην κεντρικη παροχη οποτε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα εμφιαλωμένα όποτε πάρουμε πάντα σε γυάλινα παίρνουμε... δεν ξέρω δεν το εμπιστεύομαι το πλαστικό... Το νερό του χωριού είναι μια χαρά... αλλά καλού κακού θα πάρω ένα φίλτρο για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο, απο την άλλη σκέφτομαι να παίρνω απο τη μαμά μου που έχουν δικιά τους γεώτρηση και είναι μια χαρά το νερό τους...

Πάντως εγώ με όσα έχω διαβάσει κατα καιρούς σοκαρίστηκα όταν μου είπε απο τη βρύση... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Α και μου είπε ότι το πιο πιθανό είναι να μην το θέλει και πολύ το νερό.... γιατί θηλάζει.. Ίδωμεν....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε καλα και να μη το πολυθελει στην αρχη μη τρελενεσαι...

καποια στιγμη θα πιει...

ο Χριστοφορος ενα διαστημα επινε πανω απο 2 λιτρα την ημερα...

κοιτα αφου μαγειρευεις με το νερο της βρισης..

αλλα δεν ξερω..ειδομεν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και η γιατρός έτσι είπε...ότι μπορεί να μην το θέλει στην αρχή το νερό...

2 λίτρα ο Χριστόφορος ε??? Μπράβο το θηρίο!!! Ναι με νερό της βρύσης μαγειρεύω.... το πίνουμε κιόλας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααα.....χρυσα αυτο με την καταψυξη δεν το ειχα σκεφτει να πω την αληθεια....με βλεπω οταν περασω απο συνεντευξη να αρχιζω να αποθηκευω για καθε ενδεχομενο ;););)

γιεληζ κ εγω τους πρωτους μηνες το εβραζα κ το κρυωνα για να κανω τις κρεμες....μετα ομως το σταματησα κ αυτο....

κρισταλεννη χρονια σας πολλα.........χρονια πολλα κ απο εδω νικη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ενταξη μη τρελαινεσαι κι'ολας

ας ερθει η ωρα του με το καλο...βεβεια οπου να ναι ερχετε αλλα ΟΚ...

ειμαι σηγουρη οτι θα τα πατε πολυ καλα

Εγω τα εχω σε ειδικα πλαστηκα μπουκαλακια- ΚΑι σακουλακια...

τα βγαζω απο το βραδυ στην ψυξη και μεχρι το προι εχουν ξεπαγωσει.

Εχω κρατησει γυρω στα 20 γευματα για παν ενδεχομενο αλλα αντλω οταν γυριζω απο τη δουλεια 2 γευματα και ενα ακομα το προι..συνηθως αυτα τα 3 του φτανου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Μιχαέλα μου!!

Γιορτάζει η Νίκη σήμερα? (Εγώ με τις γιορτές δεν τα πάω καθόλου καλά κορίτσια να ξέρετε... :roll::roll::roll: )

Χρόνια πολλά Νική μου!!!! Να χαίρεσαι την οικογενειά σουυ!!

Μιχαέλα εγώ πήρα αυτές για να αποθηκεύω το γάλα... http://www.amazon.co.uk/Lansinoh-Breastmilk-Storage-Bags-Pieces/dp/B0037XQT7A/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1322651967&sr=8-1

Βγάζεις το γάλα απο την κατάψυξη και το βάζεις μέσα σε ένα μπώλ με ζεστό-χλιαρό νεράκι (μαζί με το σακουλάκι του) και σε μερικά λεπτάκια είναι έτοιμο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εγω καπου στα τρια γευματα νομιζω πως θα χρειαζεται ετσι που τα υπολογισα....αλλα μονο ενα καταφερνω να βγαζω την ημερα γυρω στα 200μλ....τουλαχιστον οσες φορες χρειαστηκε παντα εβγαζα δυο μερες πριν για να ξερω οτι θα εχω το αποθεμα που θελω....ειδωμεν!!!

επιτελους κοιμηθηκε...μα τι υπερενταση ειναι αυτη αυτες τις μερες....τωρα θυμηθηκα οτι εκτος απο τον καφε...χθε εφαγα ρεβιθια...λετε να την πειραξαν :?:?:? γενικα ειναι λιγο γκρινιαρουλα οταν ειναι για να κοιμηθει αυτες τις μερες....αν ειναι στην αγκαλια ολα ειναι μια χαρα....μωρε τι μουτρο ειναι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα η παιδιατρος μου μας λεει για ενα χρονο βρασμενο νερο μετα κανονικα...εμενα παλι ο μεγαλος μο πινει πολυ νερο απο την αρχη 300 με 400μλ επινε στην αρχη την ημερα και μετα που αρχισε να πινει σε καλαμακι ποτηρακι 1,5 λιτρο με 2 το καλοκαιρι τα τσακιζε τωρα στα κρυα γυρω στο 1 λιτρο πινει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ιφιγενεια τρελαθηκα!!!!κιολας 2 δοντακια????μπραβο μπραβο!!!τελεια!!!

σισυ πολυ ωραιο το προσκλητηριο!!!!!!!αααα εσυ εχεις ωραιες ιδεες!!!και μενα μου αρεσει πολυ να φτιαχνω πραγματα!!!

κρυσταλενη μου να τον χαιρεσαι τον γιο σου!!!ειναι γλυκας!να ναι παντα καλα!!

γιελιζ πολυ μεγαλωσε ο αντρας σου!!!ψηλο παιδακι θα γινει!!!και φτασατε και τα 9 κιλα με θηλασμο,συγχαρητηρια!!!!

σημερα η δικια μου εκανε μια διαροια αστα να πανε!!!πολυ νερουλα καταπρασινα!τι ηταν και αυτο!!!

οσο για τα δοντακια θα με φαει ολοκληρη!!!η καημενουλα συνεχεια ορμαει στο πηγουνι μου οταν την εχω αγκαλια και το δαγκωνει με μανια!!!απο σαλια αλλο τιποτα!!!τωρα κοιμηθηκε η σκατουλα μου,πολυ γκρινια σημερα!!!

φιλια σε ολες σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παρασκευη μου κ εγω τρωω πολλές δαγκωματιες απο τον μπέμπη.... :D

Ιφιγενεια δοντάκια ε????????????????? απο τωρα ...........ψυχούλα μου γιαυτο πόναγε...........ελπίζω να ηρεμήσετε τώρα.............. ;)

Diosaki εγω λέω να θηλάσω όσο έχω γάλα...........και περισσότερο απο 6 ..γιατι όχι....απλα δεν ξέρω αν θα τα καταφερω...........μακαρι.............

πάω να παραγγείλω και τη Σοφι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ καλο μηνα να εχουμε κοριτσια....καλες γιορτες να εχουμε με τα παιδακια μας....

χαχαχα συμπεθερα εβαλες το γιορτινο σου προφιλ....θυμαμαι πως οταν μπηκα στο μαμυ με αυτο το προφιλ σε γνωρισα.....

παρασκευη η αληθεια ειναι οτι μου αρεσει να φτιαχνω τετοια πραγματακια κ εχω ιδεουλες αρκετες....αν θελησεις να κανει και πες μου να σε βοηθησω....

σημερα εχει καθησιο.......λεμε να παμε με την μπεμπα μια βολτα στην μαμα μου κ μετα να παμε να παρουμε κ την αθανασια απο το σχολειο.....το απογευμα λεμε να στολισουμε κ εμεις.....

τα ξαναλεμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια και καλό μήνα!!

Σήμερα ξύπνησα νωρίς και έκανα δουλίτσες... ο Κερεμ ακόμα κοιμάται και είπα να δώ τι κάνετε.

Παρασκευή μου ευχαριστώ πολύ!! Νιώθω πολύ περήφανη! :D:D:D:D:D:D

Τα πράσινα κακά μπορεί να είναι απο υπερπαραγωγή η αν έχει καμιά αλλεργία το μωρό... η δυσανεξία...

Περαστικά σας..

Νικόλ σε δαγκώνει και εσένα ο μικρός ε?? Εμένα προσπαθεί να μου δαγκώσει τα δάχτυλα όταν τον κρατάω!! :lol::lol::lol::lol:

Χρύσα τέλεια η φωτό του προφίλ σου!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Θυμάμαι που την είχες παλιότερα... όπως λέει και η Μιχαέλα έτσι σε γνωρίσαμε!!

Μιχαέλα εγώ τρώω και ρεβύθια και φασόλια και δεν τον πειράζουν... αλλά το κάθε παιδί είναι διαφορετικό... λές τη δικιά σου να τη πείραξαν? Ξαναφάε μετά απο λίγο καιρό να δείς τι θα γίνει..

Καλή βόλτα και καλό στόλισμα σήμερααα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειπα να εγαινιασω την γιορτινι σεζον με την αναλογη αμφιεση!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Αχ ναι..ετσι ειμαι παιδια...

δεν ειμαι φαν του συφερτου των Χριστουγεννων..αλλα φετος θα κανω πετρα την καρδια μου....θα βαλω Χριστουγεννιατικη μουσικη στο σπιτι - οχι το last christmas δεν το αντεχω αλλο- και θα στολισω το δεντρο μαζι με το καμαρι μου.....το κολονακι του σπιτιου..

μετα θα κανω τρισαγιο σε οσες μπαλες σπασουν :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...