Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο17! H τσιρίδα πάει σύννεφο!! :)


Recommended Posts

Γειά σας φιλενάδες!! Τι κάνετε?

Σήμερα εδώ είχε τέλειο καιρό και το ρίξαμε στις βόλτες!

Μιχαέλα σας κάνει καψονάκια μωρέ η Spiderwoman!! ;);) Υπομονή!

Τόνια μου περαστικά σας!! Και Μπράβο για τα κιλά!! Εγώ όλο δίαιτα κάνω και όλο στα ίδια είμαι... βασικά έχασα 1,5 κιλό αλλά πέρασε 1,5 μήνας!!! :lol::lol: αν δεν είχαμε το Μπαιράμι ενδιάμεσα που έτρωγα 3 μέρες μπακλαβά όπου πήγαινα ίσως να είχα χάσει και παραπάνω! Δεν πειράζει μέχρι τον Ιούνιο που θα πάμε θάλασσα έχω καιρό ακόμα!! :lol::lol:

Μαράκι και εσύ μας έλειψες!! :(:( αλλά άμα θέλει αγκαλίτσες ο Στεφανάκος, χαλάλι!! Δεν θα παραπονεθούμε!!

Νικόλ μου εύχομαι καλή επιτυχία στην αδερφή σου, σύντομα να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα και να αποκτήσει και ο κούκλος σου ξαδερφάκι!! :D:D:D

Κατερινάκι περαστικά σου!!!

Εύη μου και Κερεμ έχει συνέχεια τα χέρια στο στόμα (απο 2,5-3 μηνών) και βγάζει σάλια αλλά δοντάκι πουθενά...

Συμπεθέρα μουυυ :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::-*:-*:-*:-*

Χρύσα σου κάνει κάτι τέτοιο??? http://www.amazon.co.uk/White-Snowball-Hanging-Decoration-14cm/dp/B005BT2GXE/ref=sr_1_7?ie=UTF8&qid=1321470569&sr=8-7

Χθές ήρθε η Σόφι μας και ο Κερεμ την έχει στο φτύσιμο!!! :(:( την κράτησε για μερικά λεπτά και την άφησε!!! Έχει όμως πορωθεί με το άλλο παιχνίδι που του πήρα μαζί με τη Σόφι!! Το δαγκώνει το τραβάει το βάζει πάνω στο κεφάλι του, το κρατάει στα 2 χέρια και προσπαθεί να βάλει και το πόδι του...και όσο κάνει όλα αυτά ΤΣΙΡΙΖΕΙ!!!! :lol::lol::lol: σας βάζω να το δείτε!! http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00008XY4B

Φιλιά σε όλες τις μαμάδες και στα μωράκιαααα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

χρυσα μου η κουμπαρα μου οπως σου ειπα αναλαμβανει βαφτισεις θελεις να την ρωτησω μηπως μπορεσει να σου φτιαξει κατι που θελεις εσυ και οπως το θελεις?ειναι σερρες οποτε μπορει να στα στειλει θεσ/νικη.πες μου και ρωταω

τωρα θυμηθηκα η ικεα και τα τζαμπο εχουν χιλια δυο τετοια και οικονομικα ριξε μια ματια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα......σημερα τα κεφια μου ειναι στα μαυρα τους χαλια....το εργακι με την μεγαλη μου συνεχιστηκε κ σημερα...κ πανω που ειπα οτι θα κανω μεγαλυτερη υπομονη,το εχασα το παιχνιδι....με εκανε κουρελι με τα λογια της κ το τροπο της....μαλωσαμε κ παλι για το γνωστο θεμα κ οταν της πεταξα την σοκολατα που μανιωδως μου ζητουσε...αρχισε να κλαιει κ να φωναζει:θελω την γιαγια μου,θελω την γιαγια μου.μετα κλειστηκε στο δωματιο της κ κλαιγοντας ελεγε κατι αλλα δεν πολυ καταλαβαινα τι.επιασα ομως οτι αναφεροταν σε εμενα που την μαλωνω.....ενοιωσα απαισια,με επιασαν τα κλαματα,με αναφιλιτα.ενοιωσα εκεινη την ωρα οτι το παιδι μου με μισουσε.δεν την αντεχω αλλο αυτη την κατασταση...εχω σαλταρει πραγματικα....δεν φτανει που μαλωνουμε κ συγχιζομαι,στεναχωριεμαι κ αυτο το ψυχολογικο δεν το αντεχω.τωρα κοιμαται κ παω κ καθομαι απο πανω της κ τη μυριζω...κ κλαιω.ποτε θα γινει το παιδακι που ηξερα?δεν θελω να την μαλωνω κ το μετανοιωνω που το κανω.της εδωσα κ μια σφαλιαριτσα κ δεν το μπορω αυτο....αναγνωριζω το λαθος μου αλλα.συγνωμη αν σας κουραζω αλλα αυτη τη στιγμη περισσοτερο με κουραζει η μεγαλη παρα το μωρο.

χθες για πρωτο βραδυ δεν φαγαμε μεσα στην νυχτα.καναμε μπανιο κ τελευταιο γευμα στις 8.30 κ υπνο.κατα τις 1 την ειδα με ανοιχτα ματια κ της εδωσα πιπιλα κ δεν ξυπνησε.το πρωι στις 7 ξυπνησε κ εφαγε.μακαρι να αρχισει να στρωνει γιατι τα δυο προυγουμενα βραδυα ξυπνουσε στις 2 κ μετα παλι 5 ξημερωματα.κ το πρωι ρολοι στις 7.εκει που μονο μια φορα το βραδυ ετρωγε,μας το εκανε 2.

εμαθα σημερα οτι περνανε απο συνεντευξη σε μια εταιρια κ μου ειπε η συνηφαδα μου που δουλευει εκει να δωσω βιογραφικο.

γιεληζ στην e-value....θα ερθω στα μερη σας.(αν...)η αληθεια ηταν η τελευταια μου σκεψη αυτη η δουλεια αν δεν εβρισκα κατα εδω κατι.δεν ξερω τι να κανω...ελεγα με την νεα χρονια αλλα δεν μας ερχονται κ οι δουλειες στο πιατο οποτε τις θελουμε.δεν ξερω πως θα τα καταφερω με το μωρο κ το θηλασμο.γιαυτο ελεγα σε κανενα διμηνο κ μετα στην αναγκη αν δεν μου εφτανε να βγαζω το δικο μου,να εδινα κ συμπληρωμα....μεχρι τοτε θα ειχε κλεισει κ τον 4ο.ειδωμεν!!!

γιεληζ ειδες δεν ειναι ολα τα γουστα ιδια στα μπεμπε ;) φανταζομαι πως θα ειναι οταν τσιριζει...εμας οταν αρχιζει εκεινα τα αου αου ειναι ολα τα λεφτα...μου ερχεται να την ρουφηξω(οχι οτι δεν το κανω ;) )εδω κ δυο τρεις μερες εχει ανακαλυψει την γροθια της κ την φερνει μπροστα στην μουρη της κ την παρατηρει....την κουναει κ με το βλεμμα την ακολουθει...κ αλοιθωριζει κιολας...εκει γελιο να δεις!!!

περαστικα στις αρρωστες μανουλες κ τα παιδακια!!!!

αυριο θα παμε στην γιορτη του νηπιαγωγειου....δεν ηξερα οτι κανουν για την 17 νοεμβρη κ στο νηπιαγωγιο :shock::shock: μετα θα παω σε μια φιλη που γεννησε ακριβως μια εβδομαδα πριν απο μενα.θα παρω μαζι μου κ το σκουλαρικι μου :lol::lol::lol: θα πινουμε καφε κ θηλαζουμε παρεα...σιγουρα θα εχουμε πολλα να πουμε.

φιλια κ καλο βραδυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιφη μου θελω κατι τετοιο

http://www.perfectoys.gr/showprod.php?id=15545

σε μπομπονιερα.

Θα ηθελα με χιονανθρωπους η αρκουδα μεσα οχι αμηγος Χριστουγεννιατικη γιατι το θεμα ειναι χειμωνας οχι Χριστουγεννα

Εαν μπορει να μου βρει κατιο τετοιο σε μπομπο το πολυ μεχρι 2 ευρω θα μου εκανε μεγαλη εξυπηρετηση!!!!!

Συμπεθερα τετοια συμπεριφορα εχει ακιο Χριστοφορος..

πολυ στεναχωριεμαι..ειναι στιγμε ςπου αναρωτιεμαι...το κανει επειδη το επιτρεπω...η το επιτρεπω επειδη το κανει

να ζει κανεις η να μη ζει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου τι κανετε?

Εμειςπερασαμε ενα δυσκολο βραδυ με τον μικρουλη μας..ολο πνιγοταν στον υπνο του κ εβηχε μετα ξυπναγε κ εκλαιγε..3.30 του κναμε παλιορο,ρουφηχτηρι κ ντεπον πλαναξε ξανα..ηπιε ελαχιστο γαλα ζεστο μπας κ του τα κατεβαζε τα φλεματα κ κοιμηθηκε με χρι τις 6 που τον πηρα στο κρεββατι μου μετα κ ως 8.30..ευτυχως μου εφαγε..

Το μεσημερι περιμενω την παιδιατρο να τον δει να τσεκαρουμε μην εχει τιποτα ακροαστικα κλπ

Κοριτσια τι στρωμα εχετε παρει για την κουνια?

Εμεις λατεξ κοκοφοινικα κ μυριζει πολυ πλαστικο ποτιζουν τα παντα σεντονια κουβερτες κ το μωρο..

πηρα στο μαγαζι κ μου απαντησαν πως μυριζει το λατεξ..

χτες που ηταν μπουκομενο του επιδεινωσε το βηχα γιατι οταν τον πηρα στο κρεββατι μας δεν ξαναεβηξε..

Γκρινιαζει επανερχομαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Κετερινακη!!!!

Και εμεις με λατεξ και κοκοφοινηκα εχουμε της κοκοματ αλλα δε μυρηζε πολυ

Τωρα δε δεν μοιριζει καθολου

Λιγο στην αρχη μοιρηζε αλλα επειδη ηταν καλοκαιρι το ειχαμε βγαλει εξω χωρις το καλυμα του να αεριστει καλα στον ηλιο και δεν μοιρηζει

Παιζει να εχει μεσα προσμηξεις και το νινακη σου να ειναι ελαφρος αλλεργικος και ναι υπαρχει περιπτωση να κανει μηξες και απο αυτο

Επισης για να τον ξκαλαφρωσεις λιγακη..εξαφανησε οτι χνουδωβτο υπαρχει

Οταν ο Χριστοφορος εκανε τετοια σε μας, ειχαν φυγει η Παντα η κουνουπιερα οτι λουτρινο υπαρχει ακομα και η κουβερτουλα του μπηκε σε αυτοσχεδια παπλωματοθηκη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα πρεπει να αεριστει καλα...

καταρχας εαν βγαινει το καλυμα βγαλτο και πλυντο και οσο εχει ηλιο και καλες ημερες -οχι ηγρασια- ας εχει και κρυο δεν πειραζει, αστο εξω..φροντηζε μονο να το βγαζεις εξω την ημερα γιατι οταν παει απογευμα συνηθως βγαινει καπια υγρασια

2-3 ημερες λογικα ειναι ΟΚ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κούκλες μόλις τον κοίμισα μετα απο πολύυ γκρίνια....

Κατερινακι αερισέ το τώρα που εχει λιακάδες είναι ιδανικά...........είναι θέμα χρόνου να ξεμυρίσει πιστεύω....

καλημερα Χρύσακι..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Νικολ!!

Πηρα τηλ στην εταιρια ,μου ειπαν θα πρεπε να χε ξεμυρισει τοσους μηνες..θα στειλουν τεχνικο να το ελεγξει μεσα στην βδομαδα..εν τω μεταξυ να το πλυνω?μπορω να το βαλω στεγνωτηριο?εξω εχουμε πολυ υγρασια λογω οτι ειμαστε διπλα στη θαλασσα..

Κοριτσια νεα απο την Νικη δεν ειχαμε ε?Δεν εχει μπει 2-3 μερες ουτε στο φατσομπουκι..εχει μιλησει καμια μαζι της ολα οκ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι μου αν ερθουν να το δουν μην κάνεις τίποτα μήπως σου το αλλάξουν.....εγω στεγνωτήριο τα βάζω όλα ....απλα έλεγξε την ταμπελίτσα αν επιτρέπεται να μπει....ξερεις ο κύκλος μέσα στο κουτάκι να μην εχει χ

εχω σωθει με το στεγνωτήριο κ τα ρούχα του μωρού ούτε σίδερο...ασχετο ............

Χρύσα μου σε ευχαριστούμε πάρα πολύ..... :D:D πω πω καμαρι η κουκουβάγια μάνα.......... :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsakia mou!!!!!!!xathika ligo einai h alitheia alla eimaste kala kai egw kai o mpempoulis exei hremisei para poly kaneinazakia gelakia kavgoules..mas exei parei ta myala...trwei teleytaio geyma stis 12 kai ksypnaei sti 6!!!!!!!!

posa geymata thn hmera trwne ta mwrakia sas?????emena trwei 5 ton 150 ml ...den tou exw dwsei akoma 180..kala de3n einai?????

nikoula mou poly stenaxwrethika gia thn mikroula sou pou pnigete...fantazomai to anxos sou...elpizw na einai kalytera kai na mpeis na mas peis ta nea sou syntoma!!!!filakia polla na ths dwseis!!!!!!!

marakiiiiiiiiiiiiii o giokas sou einai ena koukliiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!!twra eida fwtografia..olokliro antraki einai!!!!!!!!

katerinaki toso poly myrizei to strwma??????to diko mas den myrize katholou...kati den paei kala....to mwro den to enoxlei h myrwdia??sigoura tha ton enoxlei h myrwdia me ayta pou les....kalytera na tous to pate pisw.....elpizw o mikroulis sou na einai kalytera!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Χριστινιω!!!Εμεις καουμε 5 γευματα των 180 κ 210 το προτελευταιο συνηθως κ σπανια το τελευταιο!!

Καλε δωσε του μωρου παραπανω να φαει εφοσον το στραγγιζει καιρο το μπιμπερο..παντα πρεπει να σου αφηνει λιγο..οταντο στραγγιζει για μερες σημαινει πως θελει παραπανω!!

Εστω απο τα 5 γευματα τα 2-3 αυξησε του τα!!Ρωτησες την παιδιατρο κ σου πε οχι?

Σημερα ειχα ανοιξει τα παραθυρα απο το πρωι κ οταν ηρθε η παιδιατρος δεν μυριζε :evil::evil::evil::evil: εκλεισα τοπαραθυρο κ τωρα μυριζει :evil::evil::evil::evil::evil: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Τα νευρα μου τα χαπια μου!!!!

Ειμαστε 7100 και 64 ποντους!!Σε 15 μερες εβαλε 400γρ και 2 ποντους το βασανακι μου!!!Δοξα τω Θεο εχει μονο μυξουλες ουτε λαιμο,ουτε ακροαστικα!!Μπολικο ορο με τη συριγγα κ σταγονιτσες προταλγκον..

Μου λει η παιδιατρος αυτο το μωρο θα το θυμαμαι..δεν θα μπορεσεις να καταλαβεις αν εχει η οχι κατι..εγω την παιρνω τηλ βηχει,πνιγεται ειναι χαλια κ οταν ερχεται η γυναικα ειναι μια χαρα!!!

Επιση μου λεει καθε φορα που περναω απο τον δρομο σου τον σκεφτομαι τον ομορφο τον γκριναιρουλη!!Κ αυτος να της γελαει κ να κλαιει συγχρονως!!

Ακομη σταματαμε αποστειρωση το σαββτο τελευταια μερα!!Κ θα ξεκινησουμε κρεμα μολις κλεισουμε κ τον 5ο τελικα μιας κ εχει στρωσει με το φαγητο!!

Μου πε πως πολυ συντομαθα γυρισει κ θα κατσει κ να τον προσεχω να τον δενουμε απο παντου!!

Μιας κ ηδη βαζει δυναμη κ κανει κοιλιακους μεχρι να καταφερει να κατσει!!

Σημερα του εβαζα παιδικα τραγουδια κ του αρεσαν πολυ!!!Πιο πολυ το αχ κουνελακι κ η κουνια μπελα!!!!!!Και οταν του λεω το παει ο λαγος να πιει νερο στου Αλεξανδρου το λαιμο κ τον

γαργαλαω ξεκαρδιζεται!!!

Αυτα τα νεα μας!!

Που ειστε ολες σημερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλεναδεςς εδω και εγω..με τη μικρη στα χερια κλασικα...με καιει πλατη μεση ολα...Μιχαελα...ποσο σε καταλαβαινωωωω τα εχω περασειιιι..αχχχχ...μου ρελεγαν κανε τοστ μεσχημα προσωπο...μα εμα;ς δεν επιανα αυτα...ηθελε μονο γαλα ψωμι και τσουρεκι...αυτα για φαγητο...μια παιδιατρος)(ο θεος να την κανει)ηθελε να παμε σε παιδοψυχιατρο..πηρε μαλιστα μπροστα μας τηλ...η απαντηση της παιδοψυχιατρου ηταν η εξης..εφοσον μεγαλωνει σωστα και δεν εχρι καμια ελληψη δεν χρειαζεται να ερθει...καναμ τα παντααα εχανα και εγω την υπομονη μου αστα να πανε...τελικα σου λεω με κρεμες τα καταφερα...και μας πηρε πολυτυυυ καιρο...θα το βρεις πως να την καταφερεις.εχεπιστη..Γιελιζ μουκαι ο χριστοφοτος απο νωρις αρχισε τασ σαλιασ και το φαγωμα και 6 μηνων εβγαλε δοντια...μιλαμε μεχρι και το μαρσιπο του αντρα μου τρωει οταν ειναι μεσα...μπουρμπουληθρες βγαζερι...ωχχ ο αυχενας μου..καλα εε ειδατε πως γραφωω???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοριτσια παλι εδω..να ρωτησω αν εχει περασει καμια κατι περομοιο γιατι δεν ξερω τι να κανω...εδω και κανα 2 μερες..και σημερα...τρωει πολυ λιγο..το πολυ κανα 10λεπτο ξαφνικα σταματαει και αρχιζει και κλαιει..με ουρλιαχτα τη σηκωνω ορθια κανει παραπονακια και μετα ολα μια χαρα μολις την ξαπλωσω να τη θηλασω πριν καν την βαλω ξανα τα ιδια...λεω οκ αμα δεν πειναει δεν πειναει αλλα απο την αλλη σκεφτομαι αμα τρωει λιγο και το στηθος δεν παραγει το γαλα που πρεπει?¨?να ειναι απο τα ουλα??οταν τη σηκωνω τρωει χερια και βγαζει σαλια...θα παω και στη γιατρο για το εμβολιο απο δευτερα και θα ρωτησω αλλα μεχρι να παω θα σκασω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα γλυκες μου!Περναω αλλη μια μερα δραμα...Πηγαμε παιδιατρο να δει τη μεγαλη κ πηρα κ τη μικρη γιατι εχει 2-3 μερες παλι που ουτε τρωει κ ξυπναει χαραματα κ δυστυχως για ολους μας υποτροπιασε :(:(:(:( Ωτιτιδα παλι,ξανα αντιβιωση αλλες 10 μερες κ βλεπουμε.Κ ημεγαλη ακομη χαλια,συνεχιζουμε αλλη μια εβδομαδα.Κατερρευσα,εφυγα κλαιγοντας,γυρισαμε σπιτι,περασαμε ενα μεσημερι κολαση,να μην ηρεμει με τιποτα,απο το κλαμα της αγριεψε κ η μεγαλη,τι να σας λεω.........Δεν αντεξα,τα παρατησα ολα,πηρα το αυτοκινητο κ εφυγα.Δεν το ειχα ξανακανει..Ακομη κ με τους κολικους δεν ειχα ερθει σε τετοια κατασταση.Δεν αντεχω αλλο,δεν ξερω πως θα τα βγαλω περα,μου φαινονται ολα μαυρα.........

Δε σας διαβασα καθολου κ ζητω συγνωμη.Ελπιζω να ειστε ολες καλα κ να τα πουμε συντομα.Σας φιλω ολες κ τα ζουζουνια σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα.........κ πανω που ευχαριστουσα το θεο οτι περασαμε μια ηρεμη μερα κ κυριως φαγαμε...γιναμε κουρελια για αλλη μια φορα.......

πηγα το πρωι στην φιλη για καφε κ ο αντρας μου με την μεγαλη πηγαν για λογαριασμους κ βολτα....να σας προσθεσω οτι το πρωι ντυθηκα,στολιστηκα να παω στην γιορτη κ τελικα μολις πηγα στο σχολειο δεν βλεπω καμια μαμα....ρωταω την δασκαλα κ μου λεει οτι ειναι σχολικη γιορτη μονο για τα παιδακια....ντοιγκ ντοιγκ...πως καταλαβα οτι θα ειναι κ γονεις,ενας θεος ξερει :lol::lol::lol::lol: μου ειπε η γυναικα να καθησω αλλα προτιμησα να παω σπιτι.παμε λοιπον την βολτα μας το πρωι μια χαρα....γυριζουμε το μεσημερι, τρωμε...δεν εφαγε αρκετα αλλα κατι εκανε σε σχεση με τις προυγουμενες μερες....το απογευμα ολα καλα,πηγε κ βολτα στη γιαγια..... κ τωρα που ετοιμαζομασταν για υπνο την εστειλα να μαζαψει τα παιχνιδια της στο δωματιο της...παω μεσα κ την βλεπω η κυρια εχει στρωθει κατω κ φτιαχνει τουβλακια...μου λεει να φτιαξω αυτο κ παμε για υπνο...οκ λεω,περιμενω....κ αρχιζει να γκρινιαζει κ φωναζει γιατι δεν μπορουσε να φτιαξει αυτο που ειχε κανει το μεσημερι....της μιλαω ομορφα,τιποτα....αναλαμβανει ο μπαμπας γιατι εγω δεν ειχα αλλη υπομονη κ γινεται ο κακος χαμος....της φωναξε πολυ...τσιριδες κακο...κ το αποτελεσμα εχουμε γινει δυο κουρελια.αφου ηρεμησαμε κ οι τρεις τις μιλησαμε ομορφα κ ωραια οτι δεν μπορει να μας ζηταει να την βοηθησουμε σε κατι που δεν ξερει κ την ιδια στιγμη να επιμενει οτι ετσι το θελει....τι να πεις κανεις....διχασμενη προσωπικοτητα...

η καημενη η μπεμπα αν δεν γκρινιαζε για να φαει κ να κοιμηθει θα ξεχνουσαμε οτι υπαρχει....

μου λεει ο αντρας μου κανε γαιδουρινη υπομνη γιατι του χρονου τετοια εποχη θα ερθουν τα καλυτερα....ευχομαι μονο η μπεμπα να μην γινει γκρινιαρα κ ιδιοτροπη....οπως η μεγαλη.

σοφακι μου σε καταλαβαινω πως νοιωθεις....ειναι δυσκολο οταν χανεις την υπομονη σου κ καταρρεεις....μην νοιωθεις ενοχες που τα παρατησες κ εφυγες....αν αυτο σε εκανε να νοιωσεις καλα τοτε καλως το εκανες....ανθρωπος εισαι με ορια κ αντοχες κ οχι μηχανη.ελπιζω να εισαι καλυτερα κ τα κορτσουδια σου να γινουν γρηγορα καλα κ να ειστε κ παλι ησυχα....

ευη δοκιμασε να βγαλεις για να δεις τι τρωει κ αν οπως λες εχεις....εμενα ετσι κανει οταν μπουκωνει αλλα στο 10λεπτο που λες ποτε να προλαβει να χορτασει κ να μπουκωσει.κ εμας ετρωγε τα χερια της κ τελικα καταλαβε οτι το κανει οχι μονο οτι πιναει αλλα επειδη θελει να πιπιλησει....κ ναι επιτελους απο χθες το απογευμα εχει πιασει πιπιλια...κ δυο διαφορετικες μαλιστα...θα μας τρελανει.

κατερινα μηπως ο μικρος δειχνει καλη διαγωγη γιατι του γιαλησε η παιδιατρος ;););) ωραιος ο μπεμπης...πονηρουλης :lol::lol::lol::lol:

μαλλον θελει καλο αερισμα το στρωμα σας...καντο 5-6μερες για πολλες ωρες μηπως τελικα κ ξεμυρησει.την νικη νπμιζω πως την ειδα χθες βραδυ στο φεισ...ή μηπως προχθες βραδυ :?:?:?

χριστινα οπως ειπε κ κατερινα δοκιμασε να το αυξησεις κ βλεπεις.

συμπεθερα στα τζαμπο τωρα με τα χριστουγενιατικα μπορει να βρεις κατι σε χιονανθρωπο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!

Δεν καταφερα να μπω σημερα γιατι εχουμε ολοι μαυρο χαλι.Ο αντρας μου κολλησε τον μικρο,ο μικρος εμενα και εγω ειμαι πιο χαλια απο ολους.Ολη την ημερα ειχα πυρετο.

Εντομεταξυ εχουν χαλασει τα ωραρια του και εχουμε να κοιμηθουμε 3 νυχτες,Δεν κοιμαται ουτε για 1 ωρα.Τον ενοχλουν βεβαια και οι μυξουλες,αλλα ολο το βραδυ γελαει παιζει και εχει ορεξη για κουβεντα το σκατουλη μου.'

Σημερα θα το μοιρασουμε το ξενυχτι γιατι δεν γινεται,μαλλον ανεβαζω δεκατα.

Καλο βραδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τονια καλωσηρθες στο κλαμπ!!Κ μεις χαλια..

Σοφιτσα μου γλυκεια πολυ στεναχωριεμαι με αυτα που τραβατε μωρε..αμα αρρωσταινουν γινονται αλλα μωρα..κ μεις σχεδον καθε μηνα κατι συμβαινει..μην κατηγορεις τον εαυτο σου που εφυγες κ τις αφησε..οπως ειπε η Μιχαελα εισαι ανθρωπος κ οχι μηχανη!!

Η ωτιτιδα ειναι ατιμο πραγμα δυστυχως!!Τι αντιβιωση τους δινεις?Η αδερφη μου με την ανηψια μου ταλαιπωρειτε 4 χρονια..παρολιγο να χασει το τυμπανο..της εδιναν Ζιναντολ συνεχως..περναγε για 15 μερες κ ξανα κξανα τα ιδια..μχρι που περυσι επαθε ρηξη τυμπανου κ πηγε σε αλλο γιατρο κ τελικα μονο με τη σεκλορ συνηλθε το παιδι!!!Μηπως δεν τους κανει κατι η συγκεκριμενη αντιβιωση?Δεν τους παει καταλαβες πως το λεω..

Μιχαελα μου υπομονηηηηη δυστυχως οταν ερχεται το δευτερο το πρωτο σαλταρει..η κουμπαρα μου οταν ειχετο πρωτο ηταν σαν να μην ειχε παιδι οταν ηρθε ο δευτερος δεν φαβταζεσαι τι γινεται..σκετη απελπισια εχει ρεψει η κακομοιρα η κουμπαρα μου!!

Οσο για το αν του γυαλισε η παιδιατρος τινα πω?Τις προαλλες που δεν ετρωγε μολις ηρθε κ του εκανε εμβολιο συνηλθε κ εστρωσε!!Λες να χει κληη προς τις γιατρους κ νοσοκομες? :D:D:D

καληνυχτα κοριτσουδια κ φιλακια στα μπεμπακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες περαστηκα!!!!

τι εγινε καλεεεεε περονοσπορις επεσε.

με τις ωτιτιδες μη τρελενεστε..απλα καλυτερα και για πιο αξιοπιστα αποτελεσματα να επισκεπτεστε εναν καλο ΩΡΛ,

εμεις ειχαμε - και εχουμε- μεγαλο θεμα με τον μεγαλο....αλλα η παιδιατρος μας παντα παραπεμπει σε ΩΡΛ, πολλες φορες δεν χρειαζετε αντιβιωση σ εορισμενες πειπτωσεις και σε αλλες ειναι επιτακτικη αναγκη να παρει αντιβιωση τοπικα σε σταγονες και οχι απο το στομα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τί κάνετε μανουλίτσες??? Καλημέρα σας!!!!! Τα νινάκια μας όόόλα καλά???

Χάθηκα λιγάκι γιατί δεν προφταίνω κορίτσια μου........

Ο μικρός μου με θέλει κατ΄αποκλειστικότητα.... έτσι και φύγω από δίπλα του (γιατί έχουμε μανία να κρατάμε και μάλιστα να σφίγγουμε το χέρι της μαμάς!!!!) βαλαντώνει στο κλάμα...... όλο να του μιλάμε θέλει να του δίνουμε σημασία.....

Τις τελευταίες μέρες έχει πάρα πολύ ανησυχία αλλά 2-3 βράδια τώρα έχει αρχίσει και κοιμάται πολύ (φτου.... φτου μην το ματιάξω) ψιλιάζομαι πως αρχίσανε οι ενοχλησούλες για τα δοντάκια γιατί θέλει συνεχώς να έχει κάτι στο στόμα του (κατά προτίμηση πετσετούλα.... σαλιαρίτσα.... χέρι μαμάς....) κι έχω την αίσθηση πως φουσκώσανε τα ουλάκια του..... απόψε έχουμε Παιδίατρο θα μας πει....

Εξακολουθώ και βγάζω γαλατάκι με το θήλαστρο μάλιστα κάποια στιγμή προχθές μάτωσε η θηλή μου και τρελάθηκα στον πόνο αλλά ούτε μία στιγμή δε διανοήθηκα να σταματήσω....

Εχθές επίσης έβγαλα τον μπεμπούλη βολτίτσα.... είχαμε να βγούμε μέρες και λόγω κρύου.... και μάλλον είχε σκάσει εδώ μέσα το πουλάκι μου γιατί είδα μεγάλη διαφορά μετά στη συμπεριφορά του..... θα πάρω και το ΟΚ της Παιδιάτρου υποθέτω αλλά θα τον βγάζω..... εντάξει όχι με χιονιά.... προς Θεού..... αλλά καλό ντύσιμο σκουφάκι οπωσδήποτε και δρόμο!!!!!

Σας χαιρετώ.... ο μικρός μου κοιμάται κι είναι ευκαιρία να κάνω καμμιά δουλειά.... θέλω να συμμαζευτούμε επιτέλους να κάνουμε τη γενική μας να στρώσουμε & αρχές Δεκεμβρίου στόλισμα!!!!!!

Φιλιά σε όόόόόλες τις μανούλες και τα νινάκια!!!!!!!!

Δεν σας ξεχνώ απλώς δεν προλαβαίνω.... κι όταν αρμέγομαι μπαίνω κυρίως στο FB!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου.

Τι κάνετε; Εγώ έχω μάθημα σε λίγο, Αρχαιογνωσία- Οδύσσεια και επιτέλους θα σχολάσω.

Χθες έκανα τη γιορτή της 17 Νοέμβρη ευτυχώς πήγε καλά και είχα και γενέθλια. Γίναμε 30 :? Μου ρθε λίγο κάπως αλλά μου πέρασε μόλις μου δωσε το δώρο μου ο αντρούλης μου, καινούργιο κινητό :D:D

Περαστικα στις αρρωστούλες μας και τα μωράκια γρήγορη ανάρρωση

χχχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...