Μετάβαση σε περιεχόμενο

FILICINE = ΕΓΚΥΟΣ ?????


toulaki

Recommended Posts

Κορίτσια μου θα σας ζαλίσω πάλι για λίγο, όπως ξερετε προσπαθούμε εδώ και 3 μήνες και μεις για παιδάκι, Πηγα στην γυναικολόγο και έκανα ένα τεστ παπ, και τις είπα οτι προσπαθώ αλλα στο τέλος ερχετε περίοδο, μου είπε οτι είναι πάρα πολύ νωρίς για οποιαδήποτε εξέταση και οτι οι 3-4 μήνες δεν είναι τίποτα, αλλα΄μου λέει αφου εχεις μπει στη διαδικασία να παρεις τα filicine και μου τα έγραψε, μου είπε ότι δεν είναι τίποτα ειναι στην ουσία βιταμίνη B12, και βοηθάει στο αίμα και δυναμώνει το ωάριο, και τώρα λοιπόν έχω 3 μέρες καθυστέρηση, αλλα μάλον ειναι πολύ να πάρω τεστ εσεις τι λέτε????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με τρεις μερες καθυστερησης μια χαρα μπορεις να κανεις τεστακι.......περιμενουμε νεα σου.......

παντως το φιλισιν δεν το δινουν γιατι βοηθαει στη συλληψη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με τρεις μερες καθυστερησης μια χαρα μπορεις να κανεις τεστακι.......περιμενουμε νεα σου.......

παντως το φιλισιν δεν το δινουν γιατι βοηθαει στη συλληψη

Τι να πω έτσι μου ειπε η γυναικολόγος, να παρω filicine και οτι κάνει το ωράριο να ζει περισσοτερο οποτε εχουμε περισσοτερες πιθανότητες, τελος παντων λες να πάρω τεστ ε, ααα πολύ χαίρομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το flilicine συνηθως το δινουν κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης και βοηθαει στην αναπτυξη του εμβρυου απο οσο ξερω για πριν δεν ξερω και η γνωμη μου για να μην απογοητευθεις ειναι να να περιμενεις να περασουν 10 μερες τουλαχιστον και μετα να κανεις τεστ οι τρεις μερες μου φαινονται πολυ λιγες,ευχομαι να υπαρχει ενα σπορακι στην κοιλιτσα σου ηδη,περιμενουμε νεα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κατερινιω 10 μερες;;;;;;;;;;;;;;;;;;; :o:o:o:o:o:o πολλες ειναι...και οι τρεις μια χαρα ειναι...εδω κανουμε πριν την ημερα που περιμενουμε περιοδο..χαχαχα....οι τρεις ειναι σουπερ....... ;):D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω το λεω για να μην απογοητευθει το κοριτσι Γιωτακι μου για να ειναι σιγουρη,το ξερω οτι εχει αγωνια λογικο ειναι αλλα την απογοητευση μετα σκεφτομαι,εγω και στα τρια αν και ειχα τρελαθει απο την αγωνια μετα απο 10 μερες εκανα τεστ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πλακα κανεις και αντεξες.,.....χαχαχαχα!!!!!!!!!!!!εγω στο πρωτο εκανα ουτε θυμαμαι σε ποια μερα καθυστερησης.....δεν εδινα σημασια τοτε...παντως η χοριακη οταν το καταλαβα οτι κατι δεν παει καλα ηταν ηδη χιλιες μοναδες.......στο δευτερο το εκανα 3 μερες πριν την αναμενομενη περιοδο :oops::oops::oops::oops: και ειχε βγει θετικο και τωρα στη μπουμπου το εκανα οταν ημουνα σιγουρα 6 εβδομαδων...μη σου πω εφτα.....παλι καλα που ειχα ταση για εμετο γιατι ακομα θα αναρωτιομουν τι ειναι αυτο που με κλωτσαει και αλλα παρομοια.....χαχαχαχα!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι ρε κοριτσια ομως αν γινει αργα η συλληψη και δεν δειχνει;;δεν ξερω οσο σταθερο κυκλο και να εχεις πανω κατω δυο τρεις μερες αλλαζει απο μηνα σε μηνα η ημερομηνια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα βρε μη βαρας....χαχαχα!!!!!!!!!συνηθως δειχνει αλλα υπαρχουν και περιπτωσεις που δεν δειχνει για το λογο που λες..... :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εμενα μου ειχε δωσει φελισιν να πινω πριν μεινω εγκυος ..εμεινα αμεσως αλλα δεν νομιζω επειδη πηρα φελισιν ...γιατι και στο πρωτο αμεσως ειχα μεινει παντως το τεστ το εκανα 2 μερες νωριτερα...δεν αντεχανα περιμενω...το πολυ πολυ να βγει αχνο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λεω να περιμένω λίγο ακόμα, καλυτερα, για να μην απογοητευτώ οπως λέει και η κατερίνα, θα το κάνω την Δεύτέρα να 5 μέρες πρώτα ο θεος. Σας ευχαριστώ πολύ όλες......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το flilicine συνηθως το δινουν κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης και βοηθαει στην αναπτυξη του εμβρυου απο οσο ξερω για πριν δεν ξερω και η γνωμη μου για να μην απογοητευθεις ειναι να να περιμενεις να περασουν 10 μερες τουλαχιστον και μετα να κανεις τεστ οι τρεις μερες μου φαινονται πολυ λιγες,ευχομαι να υπαρχει ενα σπορακι στην κοιλιτσα σου ηδη,περιμενουμε νεα σου!!!

Ναι μου το είπε και αυτό, οτι και να μεινω πρέπει να συνεχίσω να το πέρνω και ότι κάνει καλό στην αναπτυξη της ραχοκοκαλιάς του εμβρύου, και γενικά στο έμβρυο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα !!!!

ελπίζω τώρα που σου γράφω να έχεις ένα θετικό τεστάκι στο χέρι!!

το φυλικό οξύ είναι καλό να υπάρχει στον οργανισμό σου σε σωστές ποσότητες (ίσως οτι πέρνουμε μόνο απο τις τροφές δεν είναι αρκετό) όσο προσπαθείς αλλά και κατα το πρώτο τρίμηνο της εγκυμοσύνης. Ο βασικός λόγος είναι οτι βοηθάει στην ανάπτυξη των κυττάρων και των ερυθρών αιμοσφαιρίων (αν θυμάμαι καλά) που είναι απαραίτητη οταν αυτή η νέα ζωούλα θα αρχίσει να αναπτύσσετε μέσα σου πριν ακόμα συνειδητοποείσεις οτι είσαι εγκυούλα.

Περιμένουμε νέα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΟΥΛΑΚΙ ΜΟΥ Κ ΓΩ ΕΠΑΙΡΝΑ ΠΡΙΝ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΦΙΛΙΣΙΝ Κ ΣΕ ΟΛΗ ΤΙΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΣΤΟ ΕΜΒΡΥΟ ΚΛΠ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ!!!!!!!!ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου θα σας ζαλίσω πάλι για λίγο, όπως ξερετε προσπαθούμε εδώ και 3 μήνες και μεις για παιδάκι, Πηγα στην γυναικολόγο και έκανα ένα τεστ παπ, και τις είπα οτι προσπαθώ αλλα στο τέλος ερχετε περίοδο, μου είπε οτι είναι πάρα πολύ νωρίς για οποιαδήποτε εξέταση και οτι οι 3-4 μήνες δεν είναι τίποτα, αλλα΄μου λέει αφου εχεις μπει στη διαδικασία να παρεις τα filicine και μου τα έγραψε, μου είπε ότι δεν είναι τίποτα ειναι στην ουσία βιταμίνη B12, και βοηθάει στο αίμα και δυναμώνει το ωάριο, και τώρα λοιπόν έχω 3 μέρες καθυστέρηση, αλλα μάλον ειναι πολύ να πάρω τεστ εσεις τι λέτε????

Κοριτσαρες καλημερα........... Σας ευχαριστω όλες που ησασταν κοντα σε αυτή την 4 μηνη προσπάθεια και θα ήθελα να σας πω οτι τελικά το γλυκό πέτυχε. Το τεστ βγήκε θετικό και το μεσημέρι περιμένω και τα αποτελεσματα της χωριακής . Καλη επιτυχία σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο κοριτσι μου συγχαρητηρια!!!! :D:D ευχομαι να πανε ολα καλα και να απολαυσεις αυτο το μαγικο ταξιδι που ανοιγεται μπροστα σου,σε εννεα μηνες θα εχεις το μωρακι σου αγκαλιτσα !!!με το καλο να εχεις μια τελειομηνη καλη εγκυμοσυνη και ενα υγιεστατο μωρακι,οτι χρειαστεις ειμαστε εδω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

καλησπερα toulaki.και σε ολα τα κοριτσια!εγω παντωσ επαιρνα filicin οταν ειχα μεινει εγκυος 2 μηνεσ πριν μεινω(ασχετα αν το χασαμε)και το testaki το ειχα κανει στη τριτη μερα καθυστερησης κ ηταν θετικο παρολο που δεν εχω παντα σταθερο κυκλο κ δεν ημουν συγουρη!κανε το test κ στειλε θα εχουμε αγωνια........ :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΡΑΒΟ toylaki !!!Συγχαρητηρια σου ευχομαι να εχεισ μια πολυ καλη εγκυμοσυνη κ σε εννεα μηνεσ να κρατησεις το μωρακι σου στην αγκαλια σου... :lol::lol::lol::lol: πολυ χαρηκα !!!!αχ αντε να ερθει κ η σειρα μου!!!φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...