Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΤΙΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜ Ν12


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερουδια κοριτσαρες......... Δεν έχω κοιμηθεί σχεδον καθόλου με πόνουςε η κοιλιά κατουριομουν συνέχεια..χάλια λέμε....α και καουρες δεν σας λέω τίποτα .... Σε λίγο θα φύγει και ο άντρας μου παει στην Μαμα του λειβαδεια αλλα θα γυρίσει νωρίς ευτυχώς γιατί με πιάνει πανικοσς ότι θα γέννησω Χαχαχα .... Απο φαγακι θα κάνω κανελλονια μου αρέσουν πολυ και μάλλον και ένα προφιτερολ......α

Ξυπνατεεεεεεεεε :P:P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααααααααα!!!!!!!

Νιάκι μου χορεύουν τα μαναράκια σου ε;;;

Έχεις και καούρες διάβασα, εγώ είχα μόνο 3 μέρες όταν μπήκα στο μηνα μου ευτυχώς γιατί είναι πολύ σπαστικό το συναίσθημα!!!!!

Και εμένα μου κοβόταν που και που η ανάσα, πόσο μάλλον εσένα που έχει δυο!!!!

Με το καλό να έρθουν!!!!

Νασιούλα μου γυρίσατε σπιτάκι σας!!!!!!!

Να σου ζήσει αγάπη μου!!

Να είναι γερή και ευτυχισμένη!!!!!!

Να χαίρεσαι την οικογένειά σου και να τις καμαρώσετε όπως ποθείτε!!!!

Πολύ χαίρομαι που είχες ένα τόσο εύκολο τοκετό!!

Εύχομαι και στα υπόλοιπα κορίτσια το ίδιο!!!!!!!!!!!!

Άννα Μαρία μου μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε και για σένα!!!!

Βλέπω επέστρεψες με τις ατάκες σου!!!!!

Πόσο χαίρομαι!!!!

Συμπεθερούλα μου πώς είσαι;;;

Όλο αγχωμένη διαβάζω…δε χρειάζεται…θα το δεις όταν έρθει η ώρα.

Ευούλα να χαίρεσαι τον γιόκα!!!!!

Τι φοβερά αυτό που βρήκε να πει;;; Τέλειος!!!

Δε παίζεται!!!!!!!!!!!!!

Αγγελικούλα κοιμήθηκε τελικά το μαναράκι σου;;;

Εσύ ξεκουράστηκες καθόλου;;;

Εμένα είναι τώρα κανένα δίωρο που βογκάει στον ύπνο του…

Δε κλαίει αλλά βογκάει και βλέπω ότι σφίγγεται και εμένα σφίγγεται η καρδιά μου….

Θα το πω στην παιδίατρο να δούμε τι είναι…

Μικάκι τι κάνει η εκπληξούλα σου;;;

Πώς τα πας με τα πονάκια;;;

Φιλάκιααααααα πολλάααααα!!!!!

Βανεσάκι τι κάνει η κουκλίτσα σου;;;

Εσύ πώς τα πας με τα πονάκια;;

Φιλάκιαααααααα και στις υπόλοιπες!!!!!!!!

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια σε ολες μας.....πηγαμε και μια ωρα πισω σημερα!!

Συμπεθερουλα μου δεν μπορω να κανω κι αλλιως,μονο να περιμενω....φιλακια στον πασακα μας!!!

Νια μου απο πονακια κι εγω εχω,αλλα εσυ με δυο εχεις ενα λογο παραπανω να αγχωνεσαι μηπως ξεπροβαλλουν...αλλα τι στεναχωριεσαι, οπως γεννησαν ολες θα γεννησουμε κι εμεις!!!

Αγγελικουλα δεν ξερω τι επαθα και αφινιασα....αλλα ειπαμε απο αυριο τερμα!Ζυγιστηκα και σημερα και εχω παρει 1,5 κιλο...καλα απιστευτο λες και εφαγα 1 βοδι....μαλλον του μωρου πρεπει να ειναι....

Ωραια ημερα δειχνει να ειναι σημερα,καμια βολτουλα θα την κανουμε,αν ξυπνησει ο αλη πασας!! :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααα!!!!βλεπω εχουμε κι αλλες πρωινες σημερα!!!τι κανετε κουκλιτσες μου???

νιακι τα ιδια αισθανομαι κι εγω...καουρες καθε βραδυ!!!σηκωνομαι, φτιαχνω χαμομηλι, τρωω καμια καραμελα η τσιχλα κι ετσι προσπαθω να την παλεψω!!!εχω και λιγη δυσκολια στην αναπνοη και ενιοτε πονακια περιοδου που δε διαρκουν πολυ!!!

αναστασια μου, δεν αντεχεις αλλο κοριτσακι, ε>???του εδωσες και καταλαβε παλι!!!προσεχε ομως λιγο, τωρα εφτασες στο τελος!!!ξερω ευκολο να το λες, αλλα τι να κανουμε...η φραουλιτσα να ειναι καλα!!!

μαρακι μου εσεις πως τα πατε???μπηκατε σε ρυθμους???η ψυχολογια σου πως ειναι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα στο όμορφο παρεάκι!!!

Νασιούλα μου να σου ζήσει η μπεμπούλα σου και όπως διάβασα είναι και φοβερός

κορίτσαρος!!!!Να είναι γερή καλότυχη και ευτυχισμένη!!!Χαίρομαι πολύ που γέννησες

τόοοοοοοοοοοοοοσο εύκολα!!!!!!!!!!!!!!!!Φιλενάδα είσαι τέλεια!!!Καλή λοχεία και σε

περιμένουμε!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΕΣ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΤΕ ΤΟΣΟ ΕΥΚΟΛΑ ΟΣΟ Η ΝΑΣΙΟΥΛΑ ΜΑΣ!!!!

Muriamaki φιλενάδα να σου ζήσει το αγοράκι σου!!!!!Να είναι γερό και ευτυχισμένο!!!!

Καλή λοχεία καλή μου και σε περιμένουμε μόλις μπορέσεις!!!!!!!!!!!Πολλά πολλά φιλιά!!!!

Ευάκι μου ο Χριστοφορίνος είναι πολύ γλύκας!!!!!!Με τρελαίνουν οι κουβεντούλες του!!!

Εσύ πως είσαι;Δεν πιστεύω να πονάς από εκείνο το πράγμα που σου έκανε ο γυναικολόγος;

-

Αγγελικούλα μου πως είναι ο γλυκός μας Χάρης;Εμείς είμαστε καλά, βέβαια έχουμε 8-10 κάθε

βράδυ πολύ κλάμα, είναι η κοιλίτσα της.Υποφέρει η καημένη!!!Και φυσικά ο παιδίατρος τα

βρίσκει όλα φυσιολογικά!Εσείς πως πάτε;Φίλησέ μου τον γαμπρούλη μου!!

Μαράκι μου και εσένα έχει πονάκια το πουλάκι σου;και μένα έτσι σφίγγεται και μαζεύει τα

ποδαράκια της....Υποφέρω και εγώ μαζί με το παιδάκι μου!!!΄Πως είναι το ζουζουνάκι σου;

Νια μου τι κάνετε;Ζορίζεσαι φιλενάδα;λίγη υπομονή, έρχονται τα μπεμπάκια!!!Αλήθεια τελικά

θα πας μια εβδομάδα νωρ'ιτερα στο μαιευτήριο;Σου είπε ο γυναικολόγος γιατί το πρότεινε;

Girl μου να χαίρεσαι τον αντρούλη σου!!!Ελπίζω να είσαι καλύτρερα, περαστικούλια!!

Αναστασάκο μου το έριξες λίγο έξω αυτές τις μέρες!!!Σε καταλαβαίνω καλή μου!!!Λίγη υπομονή

κάνε και σε λίγες μέρες θα απολαμβάνεις ότι τραβάει η όρεξη σου!!!Αλλά τι διάβασε σε χάλασε η

σοκολάτα...αδύνατον!!!1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ksypnhsate e???????????? egv etoimasa ton kima moy kai twra ton exw afhsei na ktywsei gia na gemisw ta kanellonia moy kai etoimazw to profiterol..........

blepw ligo polly oles kanoyme enan ypno moyrlia xaxaxaxaxa

dwraki moy oxi den mpenw siga mhn paw afoy den exw tipota gia pio logo???

maria moy nai apo kaoyres exv apo ton tetarto mhna apapapapa twra toys 3 teleyteoys pernw malox den ginete tipota oyte kai me ayto bebaia

anastasaki moy sigoyra opws oles kai emeis ;);););););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νια μου καλά λες γιατί να μπεις χωρίς λόγο;και μενα μου φάνηκε πολύ [ερίεργο...

Πάλι λιχουδιές μαγειρεύεις χρυσοχέρα;

Βανεσσάκι καλημέρα!!Ζορίζεσαι και εσύ κοριτσάκι μου;Έρχεται η ζουζουνίτσα σου,

σε λίγο θα περάσουν όλα!!!Και εγώ τα είχα όλα αυτά που περιγράφεις!!!

Άννα Μαρία μου μόνο 150 παιδιά;;;

Ηλιαννάκι πολλά φιλιά σε όλα τα μπουμπουκάκια σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάρες!

Εμείς ξυπνήσαμε σήμερα και πήγαμε εκκλησία. Είπα να εκμεταλλευτούμε την ώρα που αλλάζει, και να ξυπνήσουμε στις εννιά (με την παλιά ώρα), αντί στις οκτώ!!! Αλλά φτάνουμε στην εκκλησία και προλάβαμε τα μνημόσυνα... :( Ένα τεταρτάκι προλάβαμε... Εννιά και πέντε τελείωσε... Είτε που μπήκαν με την παλιά ώρα, είτε που το θεωρούν τελείως φυσιολογικό να τελειώνει η εκκλησία στις εννιά.

Μετά πήρα μια γλυκιά μπουγάτσα και ούτε τη μισή δεν μπόρεσα να φάω! Έσκασα! Ο Αντρέας χτυπιέται πάντως!

Το μεσημέρι τρώμε οφτό κλέφτικο και πληγούρι που θα το πάρουμε από ένα μαγαζί που του το φέρνει η μάνα του εστιάτορα απ' το χωριό τους και το κάνει λουκούμι!!!

Βλέπω τώρα μια σειρά που παιζόταν πριν τέσσερα-πέντε χρόνια, το "Μπαμπά μην τρέχεις"! Δεν ξέρω αν το βλέπατε, εμείς το βλέπαμε τότε και μας άρεσε. Τώρα και καλά έχει γεννηθεί το παιδί του Μουρατίδη και της Παπαχαραλάμπους και το κρατάει η μάνα της. ΦΥΣΙΚΑ, το παρουσιάζουν ως απολύτως φυσιολογικό το να τρώει το παιδί (2-3 μηνών) ξένο γάλα με το μπιμπερό και να μη θηλάζει. Τότε δεν είχα προσέξει τίποτα, αλλά τώρα το βλέπω και λέω "κοίτα πώς περνάνε κάποια πράγματα...".

Αφήστε κάτι άλλα σίριαλ που παρουσιάζουν μανάδες με δυο-τρία παιδιά που είναι όλη μέρα στη βόλτα και στους καφέδες και τα παιδιά είναι απλά "κάπου...". :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα ομορφιές μου...;)....πρωινές πρωινές όλες μας βλέπω.... :P:P:P

σας στέλνω πολλά γλυκά φιλάκια.....αρχίζω γράψιμο...... :roll: .....παρόλο που δεν έχω καθόλου διάθεση, αλλά αύριο λήγει η προθεσμία κατάθεσης..... :cry::cry::cry: .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηρθα κι εγω.Εβαλα πλυντηριο και τα υπολοιπα φορμακια της φραουλιτσας, δηλαδη τα μεγαλυτερα νουμερα να τελειωνω και με αυτα.Εβαλα κι ενα σκουρα και περιμενω να τελειωσει. Το στεφανι μου ακομαααααααα κοιμαται,χαμπαρι δεν πηρε απο τη φασαρια που εκανα....λιθαργος....φαινεται μαζευει δυναμεις και υπνο γιατι μετα θα θηλαζει και θα ξενυχταει μη χ....σω :evil:

Βαριεμαι να παω στην πεθερα για αρνακι,σκεφτομαι το σκορδο και κατι μου ερχεται....ουφ!!Θα φαω μακαρονακια με σαλατουλα!!!

Δωρακι μου πως εισαι κοριτσι μου, τι κανει η μικρουλα?Κι ομως εφαγα σοκολατα και με ανακατεψε...χθες το βραδυ τα αδειασα, δεν ξερω γιατι....

Νια αστους να λενε, αν δεν υπαρχει λογος γιατι να μπεις μεσα λες και κατι εχεις....να μπεις οταν θα γεννησεις!!!Μονο να τα αρπαζουν ξερουν!!

Λυδια μου καλο κουραγιο,θα περασει κι αυτο.Εχεις παρειτσα το μπεμπακι σου ομως!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασάκι μου γλυκό....όντως έχω την καλύτερη παρεούλα του κόσμου...;).... :P:P:P ......ξέρεις μωρέ.....όταν έχεις στο μυαλό σου ότι πρέπει πάση θυσία να τελειώσεις κάτι, τότε είναι που δεν μπορείς να το αρχίσεις καν, πόσο μάλλον να το τελειώσεις....ουφφφ....τεσπα......αφού ξεκίνησα θα το τελειώσω μέχρι το απόγευμα...πού θα πάει.... :P:P

αρνάκι σήμερα εε?....χχχμμμμμμ......αν και εδν τρελαίνομαι, θα έτρωγα λιγάκι για μεζέ.... :lol::lol::lol: .......έχεις πάρει και μεγαλύτερα ρουχάκια για την φραουλίτσα σου διαβάζω.....εγώ έχω πάρει μέχρι 3 μηνων......μεγαλύτερα δεν αγόρασα ακόμη γιατί δεν ήξερα τί χρώματα να πάρω...χιχιχιχι..... :lol::lol::lol::lol: .......αλλά να σου πω την αλήθεια και εγώ χθες τακτοποίησα και τα τελευταία του μωρού, ήτοι καουβερτάκια κτλ. στην συρταριέρα του και ηρέμησα.....τώρα το μόνο που απέμεινε να πράξω είναι να πάρω από ληξιαρχείο τα απαραίτητα έγγραφα και να τα έχω και αυτά έτοιμα σε ένα φάκελο για παν ενδεχόμενο...;)......

Δωράκιιιιιι μουυυυυ........πολλά γλυκά φιλάκια στην μικρούλα σου...;).....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kοριτσακια μου καλημερα :)

περασαμε μια βδομαδα φρικης και δεν ειχα μπει καθολου..

ο μικρος πολυ ανησυχος, και τα ωραρια του αστατα, η μικρη μου ανεβασε πυρετο και ηταν μια ζουρλα γιατι την φροντιζε ο αντρας μου μην κολλισω τιποτα και κολλισει και ο μικρος.. δωξα το Θεο ειναι ενταξει τωρα, δεν πηραμε αντιβιωση!

λογικα εχει γεννησει η νασια, να σου ζησει αγαπη μου να την χαιρεσαι παντα γερη και δυνατη να ειναι να σας χαριζειι πολλα πολλα χαμογελα :D

η μυριαμ γεννησε? περιμενω ενημερωση κοριτσαρεεεεεες :D

πολλα πολλα φιλια σε ολες :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι καταρχήν περαστικούλια στο κοριτσάκι σου....:)....ευτυχώς όλα καλά...;)

Γέννησε και η Νάσια μας και το Μυριαμάκι μας....;)....προστέθηκαν και άλλες 2 μανούλες στο παρεάκι μας......μείναμε ελάχιστες τώρα.....;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυδιαα μου σέυχαριστω πολυ για την ενημερωση σου :D:D

να σου ζησει και εσενα λοιπον μαρακι μου, να ειναι γερος και δυνατος, καλη λοχεια να εχεις :D

να καλωσορισω και τα κοριτσια, ειμαι η μαρια και εχω 3 παιδακια, θα χαρω πολυ να τα λεμεε :D:D

Συμπεθεραααααααααααααααααααααααα? που εισαιι? το ξερω με χανεις αλλα δεν το θελωω :oops::oops: τι κανει η νυφη μου??????? :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθερούλα μου σε φιλούμε!!!!!!

Βανεσάκι μου καλά είναι η ψυχολογία μου …….τα κιλά δε βλέπω να φεύγουνε!!!!!

Δωράκι μου και εμένα σφίγγεται και βογκάει….τι να τον κάνω δε ξέρω για να τον βοηθήσω!!!!! Και εσένα βλέπω πονάκια….αχχχχχ!!!!

Νιάκι εγώ για τις καούρες είχα πάρει χαπάκι simeco ευτυχώς μονο μια ημέρα ….και έκαναν δουλειά!

Άννα Μαρία δεν την έχω δει ποτέ αυτή την σειρά.

Εμείς σήμερα είχαμε σουφλέ και μιλ φέιγ αλλά τελικά καταλήξαμε να φάμε σουβλάκια γιατί με έπιασε μια απιστευτη όρεξη….και μου έκανε παρέα ο αντρας μου..

Λυδία μου τι να κάνεις και εσύ;;; δεν μπορείς να τα αποφύγεις.

Τελείωσες το γράψιμο;;;

Φιλάκια

Μαράκι είναι καλύτερα τώρα το κοριτσάκι σου;

Φαντάζομαι κούραση που τράβηξες!

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι , μη με απογοητευεις ετσι.εγω εχω παρει 14 και λεω , ε τα 5 θα φυγουν με τον τοκετο και τα υπολοιπα με μια διατροφουλα μπαμ μπαμ!!!ποσα ειχες παρει εσυ καιποσα φυγαν με τον τοκετο???παντως εγω θελω να γεννησω και να αρχισω παλι διατροφη να ξαναγινω φιτ οπως ημουν!!!ελα , πες μου οτι λες ψεματα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου, τι κάνετε?

Εμείς κάναμε δουλίτσες σήμερα στο σπίτι μιας και ήταν και ο άντρας μου πρόθυμος να βοηθησει..ο μικρός ευτυχώς ήταν συνεργάσιμος και κοιμήθηκε καλα, κάθε φορά που είναι ο άντρας μου σπίτι το μωρο είναι ήσυχο..τώρα όμως ξεκίνησε τις γκρίνιες του πάλι..

Μαρακι σαρ , περαστικά στην κατερινουλα σου..φανταστικά ότι θα είχες τρεχαματα , εδώ εμείς με ένα μωρο τα βρήκαμε μαστού θα, τι να πεις εσυ με τρία?

Λυδιακι, εσυ δεν ξεκουράζεται κυριακάτικα?γραφεις και σήμερα?ετοιμασες όλα τα πραγματάκια για το μαιευτήριο?

Αναστασακι, υπναρας κι ο δικός σου,ε?κι ο δικός μου αλλα δεν με ενοχλούσε μέχρι τώρα..τώρα όμως που εγω ξαγρυπνω και τον ακούω να ρόχαλιζει , σπάνε τα νεύρα μου αφάνταστα..

Δωράκι μου, αγαπητή φιλενάδα και συμπάθεια, κι εμείς έχουμε πονακια..μαζεύει κι εμένα τα πόδια του, σφίγγει αι και κλοτσαει ..πονάνε τα έντερακια του καημενουλι ..και το κακό είναι ότι ξυπνάει απο τα πονακια ..Εμάς μας πιάνουν σχεδόν όλη την ημέρα..γενικά τα αγοράκια έχουν πιο πολλούς κολικους.. Μακάρι να φύγουν όταν σαραντισουμε ..να μου φίληςεις το κοριτσάκι μας..

Μαρακι 12, αυτό που περιγραφές υποψίαζομαι ότι είναι κολικους..υπομονή φιλενάδα, υπομονή..

Νιακι με τις ωραίες συνταγές τις κανείς?καλε εσυ έπρεπε να πηγαίνεις στο μάστερ σεφ..κι εγω έχω όρεξη αλλα δεν έχω χρόνο..σήμερα έλεγα θα κάνω σουφλε σοκολάτας αλλα τελικά δεν έκατσε...ποτέ θα πας γιατρό ξανά?καθε ποτέ σε βλέπει τώρα?

Βάνεσσακι, δεν θέλω να σε απογοήτευσω αλλα εγω απλά ξεπρηστικα, δεν νιώθω να έχω χάσει κιλά..βέβαια ζυγαριά στο σπίτι δεν έχω , θα πάω να πάρω μόλις βγω απο το σπίτι..μόνο έτσι θα χάσω τα κιλά.. Και η βλακεία είναι ότι δεν έχω χρόνο για γυμναστική..διατροφή εγω δεν κάνω με την έννοια να μετράς θερμίδες κτλ αλλα προσέχω ...με κάποιες εξαιρέσεις μικρές..με βλεπω να πηγαίνω σε διατροφή λόγο..

Άννα Μαρία, τα πιο πολλά σήριαλ είναι σενάρια επιστημονικής φαντασίας..στα σήριαλ δεν παρεξηγουνται ποτέ , είναι όλοι βολεμένοι..δεν δουλεύουν αλλα έχουν λεφτά..και φυσικά το 24ωρο δεν ισχύει..ααα και κοιμούνται όλες μακιγιαρισμενσς και χτένισμενες λες και πανε σε δεξίωση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Ουφ, αυτές τις μέρες νιώθω σκασμένη απ' το φαΐ, ενώ δεν τρώω και πολύ... Είμαι συνέχεια στουμπωμένη... Για βράδι δε νομίζω να φάω τίποτα.

Κι εμείς κάναμε δουλίτσες σήμερα. Βγάλαμε τα χειμερινά, δηλαδή εγώ έβγαλα τα δικά μου κι έβαλα σε σακούλες τα καλοκαιρινά μου, μια που, παρ' όλο που κάνει ζέστη δεν μπορώ πλέον να τα φορέσω, κι ο άντρας μου ξεδιάλεξε μερικά πουλόβερ και πυτζάμες κι έβαλε σε σακούλες κάτι αμάνικα φανελάκια που δεν πρόκειται να ξαναφορέσει φέτος, κι ανέβασε τις σακούλες πάνω στην ντουλάπα. Ουφ, ευτυχώς, γιατί τις είχε βάλει όλες στο δωμάτιο του Αντρέα κι ήταν σαν γύφτικο παζάρι. Έπλυνε και το μπάνιο, έβαλε πλυντήριο, το άπλωσε, πέταξε τα σκουπίδια, θα πλύνει πιάτα, μια χαρά, δεν παραπονιέμαι σήμερα!!!

Αγγελική, καλά, τα σίριαλ διεξάγονται σε παράλληλο σύμπαν! Μετά, στο ίδιο σίριαλ, καθόταν η (μαμά) Παπαχαραλάμπους κι έπινε το καφεδάκι της αραχτή και η (γιαγιά) Κάρμεν Ρουγγέρη καθόταν δίπλα της και τάιζε το μωρό με το μπιμπερό!

Α, και εννοείται ότι σε όλα τα σίριαλ όλοι έχουν κάτι σπιταρώνες και κάτι διαμερισματάρες, διακοσμημένες με την τελευταία λέξη της μόδας, λες και τα ανακαινίζουν κάθε χρόνο, κι ας είναι φοιτητές ή άνεργοι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω παλι Αννα Μαρια οτι και να φαω νιωθω πεινασμενη,η μικρη κατεβηκε χαμηλα και χωραει φαγητο!!! :lol::lol: Εμεις εχουμε ηδη 1 μηνα που κατεβασαμε χειμωνιατικα, εσεις καλοκαιρι ειστε εκει κατω ακομα!

Σημερα δεν εχεις παραπονο, μια χαρα δουλιτσες εκανε ο αντρας σου.Και ο δικος μου εχει αλλαξει κατα πολυ.Με ειδε που σηκωσα 2 εμφιαλωμενα και μου εβαλε τις φωνες ....λεει φτασαμε μεχρι εδω και τωρα θα παθουμε ζημια επειδη σηκωνεις βαρη? Και τα νευρα μου κροσια λεμε,τους προηγουμενους μηνες που ηταν πιο επικινδυνα λεκανες με ρουχα σηκωνα και δεν εκανε κατι....αντε μην τα παρω!!!Και του λεω το πολυ πολυ να γεννησω πρωορα,δεν παθαινει κατι το μωρο, να σπασουν τα νερα μου..... :evil:

Κοιμηθηκα και το μεσημερι μετα απο καιρο και ειδα στον υπνο μου,οτι δεν μου εφυγε η ουρολοιμωξη και καθομουν πανω σε μια κουβερτα η οποια ηταν μουσκεμα....σαν εσπασαν τα νερα μου....και σκυλια ειδα.....οτι να ναι!!!

Οι αλλες καλε που ειστε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol: ...Αναστασία μου...τί όνειρο ήταν αυτό παιδί μου?......και εγώ πεινάω πολύ....λέω μια που τελείωσα επιτέλους να πάω σπίτι να ψήσω καστανάκια....γιαμμμμ...γιαμμμμ.... :P:P:P
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία , υπάρχουν και γυναίκες που απο την αρχή λένε ότι δεν θέλουν να θηλασουν..ξέρω τέτοια παραδείγματα..είναι προσωπική επιλογή της καθε μάνας,επίσης υπάρχουν και κάποιες που με το που γεννανε το φορτώνουν στην μάνα τους..καιξερουμε όλες μας τέτοιες και είδαν πολλά τα μάτακια μας..

Οσο για τα σηριαλ, αυτο που είναι πραγματικά πολύ ψεύτικο, είναι στα σήριαλ του παπακαλιατη όπου όλες πηδιουνται με όλους και στο τέλος είναι όλοι ευχαριστημένοι και μια ωραία παρέα..

Ρε κορίτσια, εσείς τα καρότσια τα πλυνατε?αν ναι τα βάλατε πλυντήριο η στο χέρι?εγω θέλω να το πλύνω το δικό μας αλλα οι οδηγίες λένε για πλύσιμο στο χέρι..είναι και τεράστιο και σκέφτομαι το ξέπλυμα..αν το βάλω στο πλυντήριο για μια ελαφριά πλύση χωρίς καθόλου στυψιμο λέτε να πάθει τίποτα?

Άννα Μαρία εσυ που πήρες το ίδιο μοντέλο, το έπλυνες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυδιακι, βγήκαν τα κάστανα?αχ..έχω πολύ καιρό να κυκλοφόρησω κι ακόμη νομίζω πως είναι καλοκαίρι..

φιλία στην έκπληξουλα σου..λυδιακι, τώρα που σε είδα, στοιχιματιζω ότι η εκπληξουλα είναι κοριτσάκι..εύχομαι να σου μοιασει κιόλας..

Αναστασία, ελπίζω να εκτίμησε ο δικός σου που τόσο καιρό τα έκανες Μονή σου και δεν είχες βοήθεια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία, αφού θέλει να βοηθά, άστον να βοηθά! Μακάρι να συνεχίσει έτσι και μετά τη γέννα! Πρόσεχε, όμως, με τα βάρη, το μωρό θα έρθει όποτε θέλει, όχι όποτε θέλουμε εμείς. Καλά, πριν πάρω άδεια απ' το σχολείο, μου έλεγε μια μέρα ο διευθυντής ότι πήγαν με τη γυναίκα του, η οποία ήταν έγκυος στο τρίτο παιδί, στον ένατο μήνα, να αγοράσουν ένα καναπέ. Βλέπουν ένα που τους αρέσει και λένε στον υπεύθυνο ότι τον θέλουν και να τους τον φέρει στο σπίτι. "Ξέρετε", τους λέει αυτός "είναι ο τελευταίος και τον έχω προσφορά, πάρτε εσείς, αφού έχετε αγροτικό αυτοκίνητο". Ο διευθυντής του ζητά να τον βοηθήσει να τον φορτώσει στο αμάξι κι ο τύπος του απαντά "φίλε μου, έχω τη μέση μου και δεν μπορώ να σηκώνω βάρη". Και τι κάνει ο πανέξυπνος διευθυντής μας;;;;; Ζήτησε απ' τη γυναίκα του να τον βοηθήσει να φορτώσουν τον καναπέ!!!!!!! Και τι κάνει η γυναίκα του;;;;;; Σηκώνει τον καναπέ!!!!!! Εννοείται ότι με το που τον σήκωσε, έσπασαν αμέσως τα νερά!!! Ευτυχώς δεν έπαθε τίποτα κανείς και γέννησε λίγη ώρα μετά!

Λυδία, κάστανα ε; Εμένα ποτέ δε μου άρεσαν. Μαζί σου έγινα φίλη στο φέισμπουκ ε;

Αγγελική, την επένδυση του καροτσιού δεν την έπλυνα. Κι εγώ αυτό σκέφτομαι, το πλύσιμο στο χέρι, κι άντε μετά να ξαναβάλω τις επενδύσεις σωστά. Πήρα υγρά μαντηλάκια ντετόλ και θα το περάσω όλο μ' αυτά, και μετά με ένα βρεγμένο βαμβάκι ή πανί.

Σίγουρα πολλές γυναίκα επιλέγουν να μη θηλάσουν ή δίνουν το παιδί στη μάνα τους και γυρίζουν ή και τα δύο, αλλά όχι να μας το παρουσιάζουν κι αυτό ως το φυσιολογικό και τις γυναίκες αυτές ως τις τέλειες "μοντέρνες" "απελευθερωμένες" μάνες...

Καλά, στα σίριαλ του Παπακαλιάτη γίνεται χαμός! Μόνο ένα έβλεπα το "Η ζωή μας μια βόλτα". Τα υπόλοιπα δεν τα άντεξα!!! Ήταν πολύ για μένα...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειααααααα εδω είμαι και εγω τι κάνετε κοριτσαρες ??? εμένα τώρα έφυγαν όλοι είχα εδω τους γονείς μου με τους συζύγους τους έχουν ξαναπαντρευτει και η δυο Και ο αδελφουλης μου με την νύφη μου και κατσαμε όλη την μέρα φάγαμε φάγαμε και το γλυκο μας με καφεδάκι και τωρα εφυγαν........

και καθησα να δω τα νεακια σας .....έχω ένα μπουκομα απο κάτω τι να σας λέω και συσπασεις πολλές.....να δω θα βλαλω και αυτήν την εβδομάδα ....παντός αύριο φώναξα την μανικιουριστα να κάνουμε χέρια πόδια να είμαι έτοιμη απο αυτα χαχαχαχα....η βαλίτσα είναι έτοιμη οπότε αν γίνει κάτι την περνουμε και φεύγουμε .....και εγω έχω τρελαθεί να τρώω κάστανα και γλυκοπατατες μιάμ μιάμ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...