Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΤΙΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜ Ν12


Recommended Posts

αντε αννα μαρια η σειρα σου τωρα!

να παιρνουμε σειρα και οι υπολοιπες παρακαλω!

αχ γιωτουλα μου μακαρι να πηρε το βαρος της ναι!θα γεννησεις νωριτερα και απ την αννα μαρια λες κοριτσι μου?για να δουμε!περιμενουνε νεα σου απ τον γιατρο!

madi μου εμενα με εβαλε γυρω στις 6 δεκεμβριου μου ειπε!σιγουρα δεν ξερουμε ακομα!θα μαι στην 38η βδομαδα!

λυδιακι μου κοντευεις και συ, ε?

θα αδειασει το φορουμ σε 1-2 βδομαδες!θα μαστε ολες στα μαιευτηρια!χεχε

να ρθει η ωρα η καλη κοπελες μου για ολες μας!

φιλακια!

Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΑΖΙ ΜΑΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλα τα κοριτσάκια.

Καλη εβδομάδα!!!

Βανεσάκι μου να σου ζήσει αγάπη μου!!!!!!!!

όλα τα καλά στη ζωή του και σε σένα καλή λοχεία!!!!!!!

Νιά μου πως τα πας με τα μωράκια σου;;;

Εσύ πως είσαι;;;

Σε καταλαβαίνω απόλυτα πώς νιώθεις για τον ζουζουνάκο σου!!!!!

Φαντάσου που εμενα ήταν και εντατική…..μην στεναχωριέσαι όλα θα πάνε καλά..!

Και εμένα του ειχαν οξυγόνο και του έδωσαν και αντιβίωση. Φοβούνται πολύ να το ξέρεις, εμένα του είχαν κάνει και 2 υπερήχους στο κεφάλι προληπτικά λόγω βεντούζας……μη στεναχωριέσαι τα πέρασα και ξέρω!!!!!!

Συμπεθερούλα μου οι πρώτες μέρες είναι δύσκολες, μην αγχώνεσαι όλες τα περάσαμε…θέλεις συμπαράσταση ψυχολογική , ελπίζω να σε βοηθάει ο αντρας σου έστω ψυχολογικά, εμένα με στηρίζει πολύ και αυτό είναι το καλύτερο πραγματικά από το να με βοηθάει με δουλειές..!!!!

Τι κάνει η νυφούλα μας;; να μας την φιλήσεις!!!!!

Μια χαρά γέννα είχες συμπεθερούλα μου!!!!Μπράβο!!!!!!!!

Ευούλα αγχώθηκα και μόνο με την περιγραφή σου, να μη κάθεται η μικρή σου στο καθισματάκι το βράδυ, φαντάζομαι στεναχώρια που θα σε έπιασε.

Άννα Μαρία μου τι κάνει το αντράκι σου;;;Γλύτωσες και την εξέταση τραχήλου , ΤΥΧΕΡΟΥΛΑΑΑΑΑΑΑΑ

Φιλακια

Λυδία μου όλα καλά;;;

Τα φιλιά μου!!!

Γιωτάκι τι έγινε με το γιατρό;;;

Τα νέα σου;;; πώς πάνε οι συσπάσεις;;;

Σε ευχαριστώ για την ενθάρρυνση σχετικά με τις γουλιές….με γέμισες αισιοδοξία!!!!

Αγγελικούλα μου λίγο αγχωμένη σε ακούω με τον θηλασμό…και εγώ σήμερα πήρα την παιδίατρο γιατί νόμιζα ότι θα μου κοπεί το γάλα αλλά με ενθάρρυνε…μου είπε αν θες πραγματικά να θηλάσεις θα τα καταφέρεις. Δε θέλω να του δώσω ξένο αν δεν χρειαστεί πραγματικά, ούτε και η παιδίατρος μου θέλει με τίποτα!!

Δεν είναι και εύκολος ο θηλασμός μάλλον για την ώρα , από την αρχή πάμε καλύτερα πάντως! Μην απογοητεύεσαι , η αλήθεια είναι ότι η κουραση και το ξενύχτι δεν είναι καλοί σύμβουλοι για τον θηλασμό σε νιώθω.

Λενάκι μου είσαι φοβερή!!!!!! Εμψυχώνεις όλα τα κοριτσια!!!!!!

Μυριαμάκι μου γλυκό μου έλειψες;;

Τι κάνει το μαναράκι σου;;

Εμένα πάντως για τους κολικούς δε μου είπε να του δίνω κάτι.

Είναι κάπως καλύτερα τώρα που έκοψα τα γαλακτοκομικά.

Βασούλα περιμένουμε νέα από τον γιατρό!

Κατερινούλα, Χριστινάκι και Μάντι τα φιλιά μου!

url=http://lilypie.com]Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα φιλεναδουλες....καλε το βανεσακι μας γεννησεεεεεεεεεεεε τελειααααααα

Να σου ζήσει φιλεναδα είναι γερο και καλοτυχο.....καλη λοχεια μανουλιτσαααααααα

Τι κανετε κοριτσακια μου??? εγω είμαι καλα και η κορούλα μου..σε λιγάκι θα την ταισω και ο Γιοκας μου είναι Καλητερα του έβγαλαν το οξυγόνο και θα του έδιναν με μπιμπερον Το γαλατακι που του στέλνω ........σας φιλω ολεσσσσσσσσς μου λειπετε πολυ αλλα είμαι σίγουρη ότι το περεακι θα το συνεχεισουμε μόλις ολες βρούμε τους ρυθμούς μας........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νια πολυ χαιρομαι για το μικρο σου........σου ευχομαι αυριο να τον εχεις και αυτον αγκαλιτσα........

φιλια κουκλα μου.......

μαρακι το βραδυ εχω γιατρο.....με εχει τελευταιο ραντεβου γιατι οταν μπαινεις στο μηνα σου εκτος απο τον γενικο ελεγχο κανει και συζητηση......για τον τοκετο......οποτε αργα θα εχω νεα........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ!!!

ΚΑΛΕ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΠΟΛΛΑ Ε???

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΝΑ ΠΩ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ Κ ΤΗΝ ΒΑΝΕΣΑ!!!!ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΣΑΣ!!!ΓΕΡΑ Κ ΚΑΛΟΤΥΧΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥΣ !!!ΚΑΛΑ ΣΑΡΑΝΤΑ Κ ΣΤΙΣ ΔΥΟ!!!!

νιακουλινακι ευχομαι να παρεις γρηγορα το γιοκα σου στο σπιτι κ να ειναι γερος κ δυνατος,κανε κουραγιο ολα καλα θα ειναι σε λιγο καιρο.

Eμεις εδω στο τρεξιμο ειχαμε γιορτες -γενεθλια τα δικα μου τις κορουλας μου!!!ποτε εγινε 3 χρονων δεν εχω καταλαβει κοριτσια!!θα σας βαλω φωτο να την δειτε!!!

Με την εγκυμοσυνη ζοριζομαι πολυ αφου το περασμενο σαββατο πηγα στο μαιευτηριο απο τους πονους ,νομιζα οτι θα γεννησω πρωορα,τωρα ειμαι 34 εβδομαδων κ ο γιατρος μου ειπε αν πονας τοσο πολυ ελα να σε εξετασω ,καναμε κ το dobler κ με εξετασε κ απο κατω,αλλα ακομα θα περιμενω,ο μπεμπης ειναι 1900γρμ. θα περιμενουμε ειπε κ μου εδωσε μαγνησιο κ boscopan να χαλαρωνει η μητρα!!!

Σας ζαλισα μα τα δικα μου αλλα σας λεω τον πονο μου γιατι μονο εσεις με καταλαβαινεται που το ζειτε κ εσεις αυτην την στιγμη!!!

φιλακια σε ολες σας θα μπω ξανα να μαθω νεα σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

stamymamy mi fovasai koritsi m!to mpempe tha rthei stin wra t koritsi m!upomonoula!

giwtoula m teleutaia se exei e?ante tha diavasoume ta nea s apopse tote!

maraki m pws ta paei o mpempis?vrikate tous rithmous sas?

niaki m min stenaxwriesai gia to gioka s !leventis einai kale!pallikaraki swsto!ola kala tha pane koritsaki m!tha to deis!

filakia se oles!

O THEOS KAI H PANAGIA MAZI MAS!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΑΝΕΣΑΚΙ ΜΟΥ ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ Η ΜΙΚΡΟΥΛΑ ΣΑΣ ΓΕΡΗ Κ ΚΑΛΟΤΥΧΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ!!!!!!ΚΑΛΗ ΛΟΧΕΙΑ!!!!!!

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ Η ΣΕΙΡΑ ΣΟΥ ΤΩΡΑ Ε?ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Κ ΜΕ ΕΝΑΝ ΠΟΝΟ!!!!

ΑΓΓΕΛΙΚΟΥΛΑ ΕΧΟΥΜΕ ΘΕΜΑ ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ...ΕΙΝΑΙ 2 ΜΕΡΕΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΟΜΩΣ.

ΜΑΡΙΑ 12 ΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΛΕΙΨΕΣ Κ ΓΕΝΙΚΑ ΜΟΥ ΕΛΕΙΨΕ ΤΟ ΠΟΣΤΑΚΙ ΜΑΣ!!!!!!ΑΠΟ ΤΙΝ 1Η ΜΕΡΑ ΕΙΧΕ ΚΟΛΙΚΟΥΣ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΕΚΛΑΙΓΕ Κ ΣΠΑΡΑΖΕ Η ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ.ΕΓΩ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΤΙΝ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΧΑΜΟΜΗΛΙ ΤΙΝ ΑΛΛΗ ΜΑΡΑΘΟ ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ Κ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΠΩΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.

ΝΑΣΙΟΥΛΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ?ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ?Η ΝΥΦΗ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙ?

ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΤΕΛΝΩ ΤΑ ΦΙΛΙΑ ΜΟΥ!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φίλες μου αγαπημένες!!!

Βανεσσάκι μου να σας ζήσει η ζουζουνίτσα σας!!!!!!!!!!!!!!Να είναι γερή και τυχερή!!!!!!!!!!!!

Καλή λοχεία φιλενάδα!!!!!!!!!!!!

Γιωτούλα πήγες στο γιατρό καλή μου;

Βάσω και εσύ έχεις γιατρό σήμερα ή αύριο;όλα θα είναι μια χαρά με το βάρος της μικρούλας,

θα το δεις!!

Αγγελικούλα περιμένουμε τα νέα σας από τον παιδίατρο!!Ελπίζω να είναικαλύτερα ο γλυκός

μου Χάρης

Νασιούλα μου κάνε υπομονή φιλενάδα, μην βιαστείτε να πάρετε καμία απόφαση σε αυτή τη

φάση.Άσε να περάσει λίγος χρόνος και δώσε μια ευκαιρια για τα κοριτσάκια σου!!Σου στέλνω

μια μεγάλη αγκαλιά και ότι χρειαστείς είμαστε εδώ!!

Muriamaki κολικούς ο μικρούλης, κουράγιο φιλενάδα.Υποφέρουμε και εμείς.Φίλησέ τον μου!!

Μαράκι μου και εγώ με αυτές τις γουλιές καταταράζομαι!!!!!!!!σε καταλαβαίνω όσο δεν

φαντάζεσαι.Φιλήσέ μου τον μπεμπάκο!!

Σας φιλώ προς το παρόν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φίλες μου αγαπημένες!!!

Βανεσσάκι μου να σας ζήσει η ζουζουνίτσα σας!!!!!!!!!!!!!!Να είναι γερή και τυχερή!!!!!!!!!!!!

Καλή λοχεία φιλενάδα!!!!!!!!!!!!

Γιωτούλα πήγες στο γιατρό καλή μου;

Βάσω και εσύ έχεις γιατρό σήμερα ή αύριο;όλα θα είναι μια χαρά με το βάρος της μικρούλας,

θα το δεις!!

Αγγελικούλα περιμένουμε τα νέα σας από τον παιδίατρο!!Ελπίζω να είναικαλύτερα ο γλυκός

μου Χάρης

Νασιούλα μου κάνε υπομονή φιλενάδα, μην βιαστείτε να πάρετε καμία απόφαση σε αυτή τη

φάση.Άσε να περάσει λίγος χρόνος και δώσε μια ευκαιρια για τα κοριτσάκια σου!!Σου στέλνω

μια μεγάλη αγκαλιά και ότι χρειαστείς είμαστε εδώ!!

Muriamaki κολικούς ο μικρούλης, κουράγιο φιλενάδα.Υποφέρουμε και εμείς.Φίλησέ τον μου!!

Μαράκι μου και εγώ με αυτές τις γουλιές καταταράζομαι!!!!!!!!σε καταλαβαίνω όσο δεν

φαντάζεσαι.Φιλήσέ μου τον μπεμπάκο!!

Αναστασάκο φιλιάααααααααα στη φραουλίτσα!!!

Νιάκι μου δώσε αγκαλίτσες στα αγγελουδάκια σου!!

Σας φιλώ προς το παρόν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια εχω πονακια.......αλλα ειναι ακανονιστα...μια ειναι καθε πεντε λεπτα...μια καθε δεκα......

αντε να περασει η ωρα να παω στη γιατρο........

μυριαμ αν θηλαζεις καλο ειναι το μαραθο η το χαμομηλι να το πινεις εσυ και οχι ο μικρος...ετσι μειωνεις την παραγωγη σου.......στους κολικους βοηθαει πολυ και το γλυκανισο.......εγω εβραζα χαμομηλι ,μαραθο και γλυκανισο και επινα 2 με 3 ποτηρια την ημερα......

Teddy_Dion το βραδυ θα παω.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά, μόνο εγώ δεν έχω κανένα σύμπτωμα γέννας; Όλες θα με περάσετε πια;;; :P

Εντάξει, έχω κι εγώ πονάκια, αλλά είναι λίγο της πλάκας, και τα έχω εδώ και τρεις βδομάδες, οπότε δεν είναι σοβαρά πονάκια, είναι της πλάκας!

Νία, χάρηκα πάρα πολύ για τον μικρό σου, το είχα έγνοια και το σκεφτόμουν!

Για το τσαγάκι, απ' ό,τι έχω διαβάσει και ακούσει σε εκπομπές, δεν το δίνουμε στο μωρό γιατί φουσκώνει χωρίς να παίρνει θρεπτικά συστατικά, και μετά δε θέλει να πιεί γάλα. Το χαμομήλι αν το πιεί η μάνα βοηθά το γάλα να κατέβει, ενώ το φασκόμηλο το μειώνει. Ελπίζω να μην τα λέω ανάποδα!!!

Αγγελική, τώρα που άρχισε το κρύο τι κάνατε; Βάλατε τα καλοριφέρ που λέτε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!

αγγελικουλα κ κοριτσια που θηλαζετε κ αγχωνεστε δειτε λιγο αυτο

http://pediatros-thes.gr/%CE%B8%CE%B7%C ... %83%CE%B9/

ειναι για εσας που αγχωνεστε οτι δεν εχετε γαλα..

επισης να συμπληρωσω οτι το πεπτικο συστημα του μωρου ειναι πολυ ανωριμο μεχρι τον 6ο μηνα, γιαυτο κ απαγορευεται να καταναλωνουν χαμομηλια κιντερτε κλπ κλπ τα μωρα. αυτο ισχυει κ για τα μωρα που δε θηλαζουν (δηλ οχι μονο για τα θηλαζοντα που μπλοκαρει την παραγωγη γαλακτος)

εσεις τα δινετε για τους κολικους αλλα μπορει να προκαλεσουν μεγαλυτερο προβλημα..

κ οπως πολυ σωστα λεει το μπουρεκι ειναι πολυ καλυτερο να τα πινετε εσεις κ οχι το μωρο..

κ μην προτιματε τις σκονες, να παιρνετε αυτουσιο το βοτανο κ να το βραζετε

αγγελικουλα ελπιζω να εχεις ηρεμησει λιγο! η συμπειροφρα του μικρου σουειναι φυσιολογικοτατη

μαρακι πως εισαστε? νομιζω οτι σε διαβαζω καλυτερα!! πολυ χαιρομαι!

τιτινααααααα τι κανετε εσεις?

δωρα μην ταραζεσαι κουκλα μου με τις γουλιες, ειναι φυσιολογικοτατο!!

γιωτα θα περιμενουμε νεα απο το γιατρο!

αναστασακο τι κανετε εσεις? πως τα πατε?

καλε γεννησε το βανεσσακι??????????? επιτελους!!!!!!!!

να σας ζησει κοριτσαρα!!! παντα γερη κ ευτυχισμενη!! καλη λοχεια να εχεις!!

συμπεθερα νομιζω κ εγω οτι αγχωνομαι υπερβολικα :P αλλα δε μπορω να το ελεγξω! :lol:

αντε μπαινεις κ εσυ στο μηνα σου!!!!! οταν ζεστανει ο καιρος που θα παμε αλεξ θα περασουμε να δουμε κ τη νυφη! :lol:

μιριαμ πολλα φιλακια καλη μου!

αννα μαρια εσυ φεεεεεεεετα!!! ο αντρικος κανει το σωμα σου ακομα πιο τελειο μου φαινεται!!!

σας χαιρετω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Λένα να έρθετε να κάνουμε και τα λογοδόσματα! :lol::lol::lol: Ξέρεις ε όλο το τελετουργικό κανονικά ... με γλυκά, λουλουδικό και φυσικά δακτυλίδι μη ξεχνιώμαστε! :lol::lol::lol: Άντε και ο Αναστασάκος κουμπάρος σαν μεγάλος αδερφός!

Κορίτσια νομίζω πρέπει να ανοίξουμε νέο ποστάκι το Νο13 μήπως και αποφασίσει και γεννήσει και η Άννα Μαρία! :D:D:D Κάτι μου λέει ότι στο 13 θα γεννήσουμε όλες οι υπόλοιπες! Μου αρέσει σαν νούμερο πάντως πολύ!! Είναι το τυχερό μου!

Ρε Μπουρεκάκι λες να κοντεύεις τόσο γρήγορα; Άντε να δούμε τι θα σου πει και ο γιατρός. Άννα Μαρία να την προσέχεις την Γιωτούλα θα σου φάει και συτή τη θέση να δεις! Πες στον Αντρίκο σου ότι τον φάγαν λάχανο τα κορίτσια!

Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λένα, τέλειο το άρθρο!!! Νομίζω απαντά σε όλα όσα λέει η Αγγελική, και στις απορίες που θα έχουμε κι εμείς (εγώ τουλάχιστον) σε λίγο καιρό!

Πάντως αυτό το "δεν έχω πολύ γάλα, οπότε δίνω ξένο, τι να κάνω, θ' αφήνω το παιδί να πεινάει;", είναι μεγάλο παραμύθι τελικά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera kopeles m!

maraki m poli xairomai p eiste kalitera me to mikro sas!

oso gia ponakia egw den exw akoma kt to entono!

gia na doume aurio p tha pame sto giatro ti tha pei!

anna maria o antrikos tin kalovrike ekei mesa stin koilitsa s!

giwtaki m perimenoume neakia s apo ton giatro!

theodwra m ti kanei i mpempa?

madi m ontws prepei na anoixoume neo postaki opou s ayto tha gennovolame i mia pisw ap tin alli!

muriam m kala einai o mpempis?

filakia se oles tis upoloipes!O THEOS KAI H PANAGIA MAZI MAS!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έπρεπε να το ανοίξει η Μύριαμ το καινούριο ποστ μια που μπήκε σήμερα. Θα χαλάσουμε τον κανόνα; Δε γίνεται... Είμαστε καταδικασμένες να γράφουμε για πάντα στο νούμερο 12... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε κοριτσακια?Ειχαμε περιπετειες χθες με την μικρη, ανεβασε ικτερο και την βαλαμε θερμοκοιτιδα ευτυχως επεσε και γυρισαμε σπιτι....σαν τα χαζα ειμασταν χθες τα παιξαμε.....δεν ετρωγε,κοιμοταν συνεχεια,πηραμε τον παιδιατρο και φυγαμε αρων αρων!!Δοξα το Θεο ολα καλα....τωρα πρεπει να την ταιζω τακτικα να ενυδατωνεται για να ειναι ολα οκ!Ελπιζω να μην ειναι κατι ανυσηχιτικο ....δεν ξερω...υπαρχει περιπτωση να ξανα ανεβει?

Τα νεακια σας δεν προλαβαινω να τα διαβασω...καλε ανοιξτε το Νο13 τι κανετε,θα μας το κλεισουν αυτο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννα μαρια αυτος ο παιδιατρος που τα γραφει ειναι κ συμβουλος θηλασμου κ εχει κ αλλα πολυ ωραια αρθρα!

αναστασακο μην αγχωνεσαι φεταααααααααα

τα περισσοτερα μωρακια ανεβαζουν ικτερο γυρω στις 4-8 μερες, δενειναι κατι το σοβαρο

να την αφηνεις διπλα στο παραθυρο να τη βλεπει ο ηλιος, βοηθαει πολυ!

γενικα δεν ξανανεβαινει..

για το νεο ποστακι ας περιμενουμε να ξαναμπει η μυριαμ!!

κριμα ειναι να της χαλασουμε το σερι!!!!!

αχ κ εχουμε κ αλλα γεννητουριαααααααααααααα

σημερα πηγα για το δευτερο μαθημα ανωδυνου, παντελως ηλιθιο μου φανηκε...

ειχε σα θεμα την εγκυμοσυνη...κ δεδομενου οτι στη συγκεκριμενη κλινικη τα ξεκινανε απο την 33η εβδ κ μετα τι νοημα εχει? :? αφου μενει αλλος ενας το πολυ 2 μηνες μεχρι τη γεννα.. δεν προσφερει τιποτα.. αφου θελαν να εχουν ενα θεωρητικο μαθημα ας εβαζαν τουλαχιστον με θεμα το θηλασμο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

διαβαστε κ αυτα

για τη διατροφη μητερας που θηλαζει

http://pediatros-thes.gr/%CE%B8%CE%B7%C ... %B5%CE%B9/

για οδηγιες που βλαπτουν το θηλασμο

http://pediatros-thes.gr/%CE%B8%CE%B7%C ... %BC%CF%8C/

κ για το αν πρεπει να δινουμε ενα η δυο στηθη σε καθε γευμα (νομιζω το ειχαμε ξανασυζητησει)

http://pediatros-thes.gr/%CE%B8%CE%B7%C ... %BC%CE%B1/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία, απ' όσο ξέρω, ο ίκτερος είναι κάτι πάρα πολύ συνηθισμένο στα νεογέννητα. Μην αγχώνεσαι!!!

Λένα, τέλεια τα άρθρα, ειδικά αυτό με τη διατροφή της μητέρας που θηλάζει! Το άλλο με τις λανθασμένες οδηγίες το έχω ξαναδιαβάσει αρκετές φορές. Πραγματικά, υπάρχει μεγάλη παραπληροφόρηση, δίνονται λάθος οδηγίες, με αποτέλεσμα οι περισσότερες γυναίκες να μην καταφέρνουν να θηλάσουν.

Τα μαθήματα ανώδυνου τοκετού είναι για αναπνοές και τέτοια; Εγώ ξέρω πώς να κάνω τις αναπνοές, μια που έχω δει άπειρες ταινίες :P :P :P. Χωρίς πλάκα, στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα πάρα πολύ έντονους πόνους περιόδου στην αρχή, έκανα αυτές τις αναπνοές και περνούσαν! Ελπίζω να είναι οι ίδιες που κάνουμε και στη γέννα! Ααααααααααν γεννήσω ποτέ!

Πάντως δε θέλω να γεννήσω αυτές τις μέρες. Δεν μπορείτε να φανταστείτε τι καιρό κάνει. Βρέχει απ' το πρωί, έχει έναν τρελό αέρα, δε θέλω να βγω έξωωωω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναιιιιιιι ειναι για αναπνοες!!

σημερα εμαθα κ την πρωτη μου αναπνοη, ειναι το κερακι κ ειναι δυσκολη :?

ειναι λεει για τις πρωτες συσπασεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, έχει πολλές αναπνοές;

Παλιά έκανε κι ο γιατρός μου μαθήματα ανώδυνου τοκετού. Τώρα δεν ξέρω γιατί τα σταμάτησε... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...