Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου Φεβρουαρίου 2012 Νο2


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 935
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κατερίν@ όντως μια περιουσία θέλουμε για τα ζουζουνάκια μας, σκέψου και 'μενα που τα θέλω διπλά: 2 κούνιες, διπλό καρότσι, 2 καθισματάκια, διπλά ρουχαλάκια κ.λ.π.... :o αλλά χαλάλι τους!!!!!

Evita πολύ ωραία η προίκα, νομίζω ότι μόνο με ζωάκια θα ταιριάζει και αν βρεις κάτι με καμηλοπάρδαλι ακόμα καλύτερα, θα δένει και τέλεια με το μπλε στον τοίχο. Μπορείς να κάνεις και λίγα συννεφάκια στην κορυφή!!!! Δες και εδώ έχει αρκετά http://www.cosycorner.gr/.....

Κορίτσια να σας πω, επειδή δεν τα έχω και πολύ καλά με το γάλα, τρώω γιαουρτάκι κάθε μέρα. Το γάλα μόνο με ένα κουταλάκι μέλι και ένα hemo το πίνω. Πειράζει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια!! εβιτα πολυ μου αρεσει η προικα!!εγω για αυτοκολλητα εχω βρει αυτο το σιτε, δες εχει και με πολλα ζωακια... http://www.etsy.com/listing/77771377/sa ... v1_other_1

μαριαπαπα για τις ραγαδες οντως λενε πως αν ειναι να βγουν θα βγουν.. και σημασια εχει το δερμα και να παιρνουμε σταδιακα το βαρος και οχι αποτομα.. Εμενα μου ειπε η γιατρος να βαζω βαζελινη αλλα καποιοι λενε οτι ειναι αμφιβολη, οποτε χρησιμοποιω αμυγδαλελαιο της απιβιτα. Εχω ακουσει και πολυ καλα λογια για το λαδι της weleda.

Μαντι μου κι εσυ φτανεις προς το τελος, λογικο να κουραζεσαι., υπομονη και σε 7 βδομαδες (ουαου) θα εχεις την κουκλα σου αγκαλια!! :)

κικη διπλα τα εξοδα εσας αλλα διπλη και η χαρα!! ;) αλλωστε το αξιζετε μετα απο τοση ταλαιπωρια...

κατερινα ειναι οντως πολλα τα εξοδα.. δεν εχετε συγγενεις ή φιλους με μεγαλα παιδια να σας δωσουν τιποτα να γλιτωσετε κατι τις? Για το καροτσι μονο πιστευω αξιζει να το προσεξετε γιατι θα το εχετε πολλα χρονια... εμεις ακομα δεν εχουμε κανει ερευνα αλλα θα σου απαντησουν οι αλλες που παρειγγειλαν.

πολλα φιλια, καλο βραδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακιαααααα!!!!τι κανετε????????/εγω τα ιδια κατα τα γνωστα.....αλλα ελπιζω να συνελθω συντομα κ να παω σπιτακι μου που τοσο μου εχει λειψει.......

Καλωσοριζω κ τα νεα κοριτσια στην παρεουλα μας κ θα τα λεμε μεχρι τελους....Για το Παπαγεωργιου κ τις τιμες του δημοσιου δεν εχει αλλαξει κατι γιατι δεν εχει παρει αποφαση το ΔΣ οποτε ισχυουν τα παλια...παντως εδω χαμος γινεται στις εφημεριεσ!!!!απο ολη τη Β. Ελλαδα ερχονται για να γεννησουν γιατι ειναι καλυτερες οι συνθηκες....Εγω δεν ξερω ακομη γιατι ειμαι προς αναζητηση γιατρου...

Κοριτσια παντες για κρεββατακι σε καλη τιμη που θα βρω???

twiggy μου περαστικα!!!με τα δικα μου δεν ειδα οτι ειχες αποκκοληση....ευτυχως ολα καλα τωρα.....

Bourique μου μην αγχωνεσαι για τσιμπιματα....ειναι συνιθισμενο....εγω χωροπηδαω απο συσπασεις κ παλι ολα καλα μεχρι τωρα...απλα μην κουραζεσαι......

Αυτα τα λιγα και απο εμενα...πειτε μοτ για τις παντες κ κανενα σαιτ αν ειναι!!!!!

Σας φιλω γλυκα!!!!! :-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας............

αχ!!!!!!!!ησυχια.κοιμηθηκαν τα ταλιμπανακια μου......και τωρα χαλαρωνω.....

η μπουμπα μου με κλωτσαει ψηλα λετε να γυρισε :D:D:D:D:D αχ!!!!μακαρι....

και εγω ενδιαφερομαι για σιτε με παντες.....θελω να παρω μια ροζουλι για την μικρουλα μου....

μαρακι εχεις συσπασεις παρολο που περνεις ενδοφλεβια γιουτοπαρ;;;;;

καλα ψωνια κοριτσια.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σχετικά φτηνές προίκες εγώ είδα σε αυτό το site:

http://www.motherbaby.gr/products1.php?wh=1〈=1&the1id=21&theid=21&open1=21&open2=32

Βέβαια περιλαμβάνει μόνο πάντα, πάπλωμα και κουνουπιέρα.

Αν κάποια έχει δει και πουθενά αλλού ας μας πει γιατί και εγώ ψάχνω. Δεν έχω αποφασίσει αν θα πάρω καμια ροζουλί ή ουδέτερη.

Κατερίνα τα stokke μπορείς να τα βρεις στα ανατελω:

http://www.anatello.gr/cart/product.php?productid=1233&cat=56&mCat=3&page=5

Μαζί με το κσρεκλάκι αυτοκινήτου θα σου βγεί πάνω από 1300 ευρώ! Πολύ ωραία τα stokke αλλά τσουχτερά αρκετά!

Εβίτα και εγώ θα έλεγα ζωάκια και σίγουρα μια καμηλοπάρδαλη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα χοντρούλες κοιλίτσες!!!

Επιτέλους βρήκα ευκαιρία να σας γράψω λιγάκι...ουφφφφφφφφφφφφφ

Λοιπον αυτές τις μέρες ξαναερωτεύτηκα τον άντρα μου (οχι οτι έπαψα ποτέ αλλα καταλαβαίνετε τι ενοώ). Αν δείτε πως ξεπατώνεται όλη μέρα και νύχτα ο κακομοίρης με το καινούριο σπίτι θα πάθετε πλάκα.. και εμένα δε με αφήνει να κουνήσω ούτε δαχτυλάκι!! (ασχετα που εγώ παλι κανω πραγματα όταν ειμαι μόνη χιχι). Κι εκεί που λέγαμε στο καινούριο σπίτι να κάνουμε για τώρα μόνο τα απαραίτητα γιατι πέφτουν πολλά τα έξοδα... τον έχει πιάσει μούρλα. Για παράδειγμα η κουζίνα ήταν οκ... αλλά λάπως φθαρμένη.. είχαμε πει θα την κρατήσουμε για κανα χρόνο κ μετά αλλαγή.. αλλά εκείνος πήγε και μου πήρε καινούρια έπιπλα.. τα περιμένω την Τετάρτη.. γενικά θέλει να είναι όλα τελεια πριν έρθει το μωρό.

Σε γενικές γραμμές είμαι καλά.. απλά όταν το παρακάνω με ορθοστασία πιέζομαι χαμηλά κ έχω μικροπονάκια αλλα μετά συμμορφώνομαι και ξεκουράζομαι.

Τι κάνετε? Ψωνια βλέπω... εγώ μάλλον θα πάω μόλις τελειώσει το σπίτι για όλα τα μπεμπε οποτε να μπουν ολα στη θεση τους.

Στα κιλά πως είστε? Εγώ είμαι στα +6.. δηλαδή 62 κιλά τώρα μια που παντα ήμουν σχετικά αδύνατη.. με το ζόρι είχα καταφέρει να πάω 56 πριν μείνω εγκυος γιατι μου φωνάζανε ο αντρας μου κ τα παιδιά.. τώρα καταευχαριστιούνται όταν με βλέπουν να τρώω :)

Μαρία είσαι ακόμα Παπαγεωργίου? Αυτές τις μέρες θα είμαι πάλι προς τα κει οπότε σφύρα μου να περάσω αν είναι (σου στειλα το τηλ. μου σε μήνυμα)

Πολύ μιλάω σήμερα ε? Είναι που μου λείψατε γαμώτο (φτου πιπέρι) !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια! παλι συννεφια... θα νυχτωσει και μια ωρα νωριτερα το απογευμα...! τι να κανουμε μπηκε ο χειμωνας για τα καλα!

σιγα δεν θα κατσω να σκασω! εγω ειχα 2 ραγαδες και πριν την εγκυμοσυνη, αυτες θα με πειραξουν? απλα τσαντιστηκα με την κρεμα που ειχε 28 ευρω και δεν εκανε τιποτα!

παρα πολυ ομορφη η προικα που διαλεξες εβιτα! ζωακια τις ζουγκλας θελει... μαιμουδιτσες, λιονταρακια,ελεφαντακια...κτλ

κατερινα και εγω σκεφτομουν αυτο με τα 3 που εχει αλλα νομιζω πως δεν χρειαζεται το πορτ μπεμπε! αφου ξαπλωνουν τα περισσοτερα καροτσια απο μονα τους και ειναι για νεογεννητα! και εγω τωρα τα ψαχνω αυτα και εχω μπερδευτει αρκετα!

οσο για τα εξοδα ειναι οντως πολλα! αλλα τι να κανουμε!χαλαλι τους! εγω αρχισα να κανω αναθεσεις στους χορηγους... ο μπαμπας μου την κουνια, ο πεθερος το καροτσι, η αδερφη μου το ρηλαξ...κοκ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια ... τι μουντος ο καιρος μακαρος εξω...χειμωνιασε πια...

κοριτσαι οσο αφορα τις πρηκες ειναι αφηστε τα να πανε τα σετ περιλαμβανουν μονο κουνουπιερα παπλωμα κ παντα μην τη πατησετε!!!! εγω αυτα μονο τα πηρα 169 + σεντονια 48+ καλυμα για την αλαξιερα 50 + καλαθακι 30 ...βλεπετε τα ηθελα κ σετ αλλα το καλο ειναι οτι τα 169 δεν τα πληρωσα γιατι μου τα χρωστουσαν αυτοι οποτε μονο τα αλλα, αλλιως δεν θα την επαιρνα ειναι παρα πολλα ...

ευχαριστω για τις ιδεες αν κ κατι σε ζωακια θα καταληζω πλακα εχουν ...

maria5 μου πως εισαι κοπελα μου...?? το μωρακι ολα καλα ??? αντε μωρε να πας σπιτακι σου κ συ...

τζενακη δουλιτσες με το κενουριο σπιτι ε??? αχ τι ωραιαααα ολα καλα σιγα σιγα θα γινουν ολα ... βρε τι αναγκη εχεις εσυ ??? ποια κιλα :shock: που τα εχεις ????????????? μια χαρα κουκλα σε βλεπουμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!! μουντος καιρος, ευκαιρια για χουζουρι...

εγω ειμαι καλα, ευτυχως δεν ειχαμε απροοπτα.. με εχουν και στα οπα οπα!! ηρθε η μαμα μου σιφουνας και καθαριζει το σπιτι!! :shock:

η γιατρος μου ειπε να ειμαι χαλαρη μεχρι την Τεταρτη , να μη παω δουλεια κλπ... οποτε στη ξαπλα συνεχιζω!!

τζενακι μπραβο στον αντρουλη σου, θελει να ειναι ολα τελεια για το μωρακι μωρε.. τι καλος!!!αντε με το καλο να μπειτε στο νεο σπιτακι... Κι εμενα με κυνηγανε με το φαι, εχω παρει νομιζω +4 προς το παρον και δεν μπορω να πω οτι πειναω παραπανω.. ειμαι σιγουρη οτι στο τελος θα γινουμε τεραστιες ετσι κι αλλιως! :? το πονεμενο μας θεμα βεβαια... το στηθος ε, δεν θα ελεγα οτι εχουμε θεαματικες αλλαγες..... :( χαχαχαχα

παιδια εγω με την κουνια και τις παντες κλπ δεν αγχωνομαι γιατι σκεφτομαι οτι το πρωτο τριμηνο στη καλαθουνα θα ειναι το μωρο οποτε... καλα ψωνια παντως, ειναι ωραια αυτη η διαδικασια!!

μαρακι πολλα φιλια!!!! με το καλο να γυρισεις σπιτακι.... :)

εβιτα και υπολοιπες... πολλα φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα και απο εμένα. Και εγω ψαχνω για προίκα μωρού ακριβες βρε κορίτσια οι τιμές. κοιτάζω τα σιτε που βάζετε ψαχνω και εγω. Βρήκα ενα oikiashop.gr πιστευω να το γράφω σωστα που εχει προικες τις παλαμαικής και καποιων αλλων εταιριων. Της παλαμαικης εχει τιμες στα 108ευρώ που περιλαμβανει όλα εκτός απο την κουνουπιερα. βρηκα ενα για αγοράκι με κάτι λαγουδάκια που μου άρεσε πολύ πολύ. Αυτά κατα τα άλλα ησυχία. Για καφεδάκι θα παμε σε λίγο και μετά θα μαζευτούμε.

Μαράκι καλά είσαι? σε σκέφτομαι.

Tζένη με το καλό στο καινούργιο σας σπιτάκι.

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιλουμπίτσες τι κάνετε;;;

Γράψατε πολλά και δεν σας προλαβαίνω... Αυτό το τριήμερο χαρήκαμε βολτίτσες και καναπέ...

Twiggy χαίρομαι που είσαι καλύτερα, συνέχιζε να ξεκουράζεσαι!!!

Τζενάκι τι γλυκός ο άντρας σου!!! Κάτι τέτοια κάνει και ο δικός μου και με τρελαίνει... Δεν μου χαλάει χατίρι...

Εβίτα πολύ ωραία η προίκα σας!!! Ζωάκια θα είναι τέλεια συνδυασμένα.

Μαρία5 υπομονή, σε σκεφτόμαστε :)

Bourique κι εγώ έχω κάτι ψιλοπονάκια αλλά είναι από την κούραση, εγώ έχω έναν κι εσύ 2 ταλιμπάν :lol::lol::lol: οπότε δύσκολο να κάτσουμε κάτω....

Rose κι εσύ υποτασική, εεε;;; Και να πω ότι δεν τρώω... 7 κιλά έχω πάρει... Αλλά ναι το καλύτερο είναι ότι αποφεύγουμε την προεκλαμψία ;)

Κορίτσια ραγάδες εγώ έχω 2 μικρές κληρονομιά από την πρώτη εγκυμοσύνη οι οποίες βγήκαν μία εβδομάδα πριν γεννήσω :?:?:? Δεν φαίνονται όμως μόνο τώρα που η κοιλιά είναι τούρλα.. Και έβαζα και όλων των ειδών τις κρέμες... Τώρα βαζώ μόνο αμυγδαλέλαιο...

Προίκα, καρότσια και όλα τα συναφή τα έχω από τον γιο μου οπότε τώρα δν ψάχνω κάτι από αυτά... Μόνο ζιπουνάκια, φορμάκια, αποστειρωτή και ένα ριλάξ θέλω. Βέβαια όλο και κάτι θα πάρω παραπάνω αλλά δεν πειράζει.

Φιλάκια πολλά :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια... καλή εβδομάδα!!! Τι κάνετε;; Βλέπω όλες καλά περάσαμε το τριήμερο... ξεκουραστήκαμε...

Προσπαθώ να διαβάσω όλα όσα γράψατε, αλλά πραγματικά έχω μπερδευτεί με τοσες σελίδες!!! Το θετικό είναι ότι είμαστε όλες καλά, άλλες κρεβατομένες και άλλες όχι, αλλά τα μπεμπε καλά ;)

Να καλοσορίσω κι εγώ τις νέες εγκυούλες στην παρέα μας και να ευχηθώ με ένα πόνο και υγειή παιδάκια!!!

Φιλάκια κοριτσάκια. Είμαι στη δουλειά και πίζω :shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και καλη βδομαδα!!

ελπιζω να ειστε ολες καλα.. εγω παραμενω σπιτι και επι την ευκαιρι τακτοποιω αρχεια και φωτογραφιες στον υπολογιστη... την αλλη βδομαδα επιτελους εχουμε β΄επιπεδου και ανυπομονω..

φιλια σε ολες τις κοιλιτσες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα γλυκούλες μανούλες!!!!!! :x

TWIGGY και εγώ την άλλη εβδομάδα έχω την Β' επιπέδου..... την Πέμπτη έχω πάλι τον υπέρηχο για της καρδούλες....... ανυπομονώ να δω τα μπεμπάκια μου!!!!!!

Δεν σας κρύβω ότι μέχρι να ρθει η ώρα του υπέρηχου έχω πάντα μεγάλο άγχος :(

Φιλάκια πολλά!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα εγκυουλες!!!Ηρθαμε κι εμεις,παλι πολλα γραψετε..λοιπον ας ξεκινησω με τις ραγαδες,εγω εχω μια κρεμα της weleda ή της frezyderm δεν θυμαμαι ποια απο τις 2(οταν παω πανω θα το σιγουρεψω και θα σας το γραψω παλι για σιγουρα)αλλα εχω βαλει ελαχιστες φορες μεχρι τωρα,ολο το ξεχναω!Παντως δεν εχω βγαλει ακομα,παρολο που ειχα βγαλει αρκετες στην εφηβεια στο στηθος κυριως και πιστευα οτι θα γεμισω..Twiggy και Κικη,καλη επιτυχια στη β'επιπεδου,θα ξετρελαθειτε με αυτον τον υπερρηχο,αληθεια...κι εγω ανησυχουσα λιγο και με το που πηγαμε και την ειδαμε παθαμε πλακα!Κατερινα,εγω ζαχαρωνα το στοκκε,δεν το πηραμε τελικα,πολυ ακριβο,πηραμε ενα τριπλο της πεγκ περεγκο που δεν ειναι τοσο ντιζαινατο(εμεις βασικα το θελαμε κυριως επειδη ειναι ψηλα το μωρο),αλλα ειναι και πολυ οικονομικο και πολυ καλο απο αυτα που ακουσαμε,εχει μια κοπελα που πουλαει το δικο της σχεδον αχρησιμοποιητο λεει,νομιζω ειναι στα χαριζω-πουλαω..δες το αν ενδιαφερεσαι,απλα νομιζω δεν εχει καθισμα αυτοκινητου,αλλα το παιρνεις και χωριστα.Εμας δεν μας αρεσε το οτι ειναι αρκετα ογκωδες,κι εδω που μενουμε(ανηφορες πολλες),μας ειπε μια κοπελα που το εχει οτι μαλλον δεν θα μας βολευε.Αλλα ειναι ομορφο καροτσακι!Το buzz παντως εμενα μου ειχε αρεσει πιο πολυ,αλλα ο συζυγος ουτε να το δει,δεν το ηθελε καθολου!!Την Πεμπτη ξαναεχουμε ραντεβου στο γιατρουλη μας(τον καινουργιο βρε)και θα σας εχω κι αλλα νεα απο τη μικρη μας,προς το παρον ειναι απλα ζωηρη..σημερα πηγα και σε μια τραπεζα να πληρωσω(ευτυχως δεν περιμενα πολυ κι ειχε καθισματα)και μου κανε εντυπωση,η κοιλια πλεον φαινεται,δεν με περνας απλα για χοντρη δηλαδη,ουτε ενας δεν ειπε να μου παραχωρησει προτεραιοτητα(που μπορουσα να τη ζητησω αν ηθελα λογω της καταστασης),ολοι το παιζαν κινεζοι!!Και στο λεωφορειο τα ιδια,ποσο γαιδουρια μπορει να ειναι καποιοι??Σας εχει τυχει εσας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rose_d όχι μόνο γαϊδούρια ...λίγα λες.... για 'μενα αυτό είναι μεγάλη κακία :x

Και εμένα πολλές φορές μου είχε τύχη στο μετρό και στο τρόλει να μπαίνει έγκυος κοπέλα μέσα και όλοι να γυρίζουν το κεφάλι απ' την άλλη μεριά και σηκώθηκα εγώ.... και όταν πήγα να θεωρήσω το βιβλιάριο πάλι τα ίδια είχε μια τεράστια ουρά και τις είπε τις κοπέλας κανείς να μπει μπροστά και μόλις τις είπα εγώ να μπει μπροστά πετάχτηκε μια παλιόγρια και φώναζε και τσακώθηκα μαζί της.....τι να πεις :(

Καλή επιτυχία την Πέμπτη!!!! και εγώ Πέμπτη έχω αλλά αργά στις 20:30 και βλέπω να μας πέρνει αργά γιατί αν δεν έχουν πάρει καλή θέση πάλι θα τρέχουμε για γλυκά :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακι τι κανετε??? ...

καλη επιτυχια οσες εχετε β-επιπεδου ...

kiki78 μου θα τα δεις τα ζουζουνια ε??? αχ τι καλαααααααααα

Λοιπον κοριτσια ακουστε... πηρα τηλ το ΑΤΤΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ κ μου ειπαν οτι ισχυει ο νομος!!!

ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΣ ΤΟΚΕΤΟΣ ΜΕ 3 ΜΕΡΕΣ ΔΙΜΟΝΗΣ 872 ΕΥΡΩ Κ ΓΙΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ 1500!!!

Αφηστε τα να πανε...!!! βρε κοριτσια ειναι φυσιολογικο σε δημοσιο νοσοκομειο να θελει κ ο γιατρος??? καλα να μην πω για τις επισκεψεις στο ιατρειο που ποτε δεν δινει αποδειξη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κικη μου με το καλο κι εσυ τη β΄επιπεδου.. αντε να ηρεμησουμε λιγο! Και που ειστε ολες σας, μην εκνευριζεστε!!! εγω νομιζω την αποκολλησουλα απο αυτο την επαθα.. αληθεια! Τοτε που με τσαντισαν στη βιοιατρικη! Γιατι κατα τα αλλα δεν κουραζομουν πολυ... Οποτε χαλαρα, δεν θελει αποτομα, ουτε κινησεις ουτε ψυχολογικες διακυμανσεις!! ;) Και φυσικα ειναι πολυ γαιδουρια, στις υπηρεσιες και στα μεσα.. Ποτε δεν μου δινουν προτεραιοτητα ή θεση, απλα πιστευα οτι ακομα δεν το καταλαβαινουν ολοι οτι ειμαι εγκυος...

Εβιτα, ασε τα να πανε... απογοητευση αυτο με τα δημοσια! Εγω σε ιδιωτικο θα γεννησω αλλα δεν εχει σημασια.. Αλλα σκέψου, 1500 το τρικλινο στο Λητω, ε? ποσο μικρη διαφορα εχει τωρα πια απο το Αττικο! Και βεβαια πιστευω οτι οι γιατροι του δημοσιου δεν θα επρεπε να παιρνουν εξτρα χρηματα.. δεν καταλαβα, μια χαρα δεν πληρωνονται? Και κανουν και τα κονε τους για πελατες... τελοσπαντων, ας μη τα σκεφτομαστε και πολυ τωρα...

Ροζε με το καλο να δειτε παλι τη μικρη σας!!!

φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακι τι κανετε??? ...

καλη επιτυχια οσες εχετε β-επιπεδου ...

kiki78 μου θα τα δεις τα ζουζουνια ε??? αχ τι καλαααααααααα

Λοιπον κοριτσια ακουστε... πηρα τηλ το ΑΤΤΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ κ μου ειπαν οτι ισχυει ο νομος!!!

ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΣ ΤΟΚΕΤΟΣ ΜΕ 3 ΜΕΡΕΣ ΔΙΜΟΝΗΣ 872 ΕΥΡΩ Κ ΓΙΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ 1500!!!

Αφηστε τα να πανε...!!! βρε κοριτσια ειναι φυσιολογικο σε δημοσιο νοσοκομειο να θελει κ ο γιατρος??? καλα να μην πω για τις επισκεψεις στο ιατρειο που ποτε δεν δινει αποδειξη...

Καλημερα Evita!!!!! ναι ναι περιμένω να τα δω τα ζουζουνάκια μου (πεθαίνω όταν τα βλέπω ούτε καν που ακούω τι λεει ο γιατρούλης) :lol:

Είναι όντως πολλά τα λεφτά, και μου φαίνεται και πιο ακριβώ από το Αρεταίειο. Μια φίλη που γέννησε τον Ιούνιο στο Αρεταίειο έδινε 100 ευρώ κάθε επίσκεψη στο ιατρείο, τις ζήτησε 1500 για την γέννα νευρίασαν βέβαια και του είπαν ότι δεν έχουν τόσα και στράβωσε και λίγο και του έδωσαν 1000. στο νοσοκομείο έδωσαν 700 για το δωμάτιο με καισαρική και μονόκλινο, 200 ο αναισθησιολόγος και νομίζω 1300 περίπου για βλαστοκύτταρα ..... πολλάααααα λεφτά δημόσιο και σου πιάνουν τον κώλο :o

Εμένα ο γιατρός στην απλή επίσκεψη στο ιατρείο μου παίρνει 40. Εν τω μεταξύ κάτι άκουσα ότι παίρνεις 500 ευρώ από το ταμείο αν κάνεις καισαρική....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες τις κοπέλες. Εμεις εδω μια χαρά αν και το παράκανα σήμερα ειχα δουλειες εξω και εχω κουραστεί ελπίζω να μην γίνει τιποτα άσχημο. Εβιτα γιατί δεν ζητάς αποδειξη απο τον γιατρό σου? Αφου και εσενα μάλλον σου χρειάζεται για την φορολογική δήλωση και στο κάτω κατω γιατί να φοροδιαφευγει? Απο την άλλη αν θέλεις να σε ξεγεννησει ο συγκεκριμένος γιατρός που θα ερθει αποκλειστικά για σένα στο νοσοκομειο θα σου ζητήσει λεφτά, αν πάλι θελεις να εισαι με τον γιατρό που θα εχει εφημερία δεν εισαι υποχρεωμενη να δωσεις χρήματα. Ειναι λίγο περιεργα τα πραγματα στα δημόσια νοσοκομεία της χωρας μας αλλά τουλάχιστον το Αττικόν σαν κτιριακή υποδομή ειναι πολύ καλό. Το δημοσιο νοσοκομειο τηε περιοχης μου ειναι κλαφτα απο όλες τις αποψεις. τεσπα, το καλύτερο θα ήταν αφου όλοι πληρώνουμε καθε μηνα την ασφαλεια μας να διαλέγαμε οποιο νοσοκομειο θέλαμε και να πληρωναμε συμμετοχη μικρη ή μεγάλη ανάλογα που θα θελαμε να γεννησουμε. Με άλλα λόγια τα ασφαλιστικά μας ταμεια θα επρεπε να ειχανε συμβασεις με όλα τα νοσοκομεια ιδιωτικά και μη σε ενα ιδανικό κοσμο. τεσπα. Παω να παρώ το μικρό μου απο το σχολειο τα λεμε αργότερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εβίτα δεν το σκέφτεσαι για ιδιωτικό αφου πανω κατω μικρή η διαφορά. Ειδα το ποστ της Twiggy τωρα και το συνηδητοποιησα. Και εγω στο Λητω γενναω 1500 ο φυσιολογικός 1700 η καισαρική σε τρικλινο και σου κανουν και κωλοτούμπες εχεις απαιτήσεις στο κατω κατω. Ειχα παει να επισκεφτω φίλη μου σε κρατικό νοσοκομειο και ειχανε τετοια ελλειψη προσωπικου που ήθελε ανθρωπο δίπλα της όλη μέρα τι να πω! και μη χειρότερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας.......

χαλια τα πραγματα κοριτσια εχουν γινει.......κατω απο 2500 δεν πεφτει η γεννα....εγω δεν καταλαβαινω γιατι δινεται και επισκεψη και θελουν και λεφτα για τον τοκετο....εγω δεν εχω δωσει ποτε λεφτα για επισκεψη....στο τελος...1000ευρω.....

καλη επιτυχια σε ολες για τους γιατρους...εγω εχω πεμπτη ντομπλερ.......πολλα φιλια σε ολες......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...