Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου Φεβρουαρίου 2012 Νο2


Recommended Posts

Γεια σας εγκυουλες,σας εχασα και γραψατε ποσα πραγματακια πωπω!!Καταρχας Κικη και Κατερινα καλωσορισατε!Επισης ποια κοπελα ποσταρε το μπανακι?Ειναι το ιδιο που εχουμε,χεχε,αυτο πηραμε κι εμεις αλλα εμεις πηραμε την αλλη βαση που εχει,μια πτυσσομενη!Κοιτουσαμε μπανακια-αλλαξιερες αλλα ηταν πιο μικρα και τλκ πηραμε αυτο και θα παρουμε και μια αλλαξιερα για τη συρταριερα πανω και τελος..twiggy λαχταρησες πολυ μαλλον,ελπιζω να εισαι καλυτερα!!Ξεχασα αρκετες μαλλον αλλα ειμαστε και πολλες!Εμεις τελικα αλλαξαμε γιατρο,αφου ο δικος μας "ξαναχτυπησε" και τελικα θα γεννησω στη γενικη κλινικη,οποτε αν θελετε αλλαξτε μας κι εμας!Αυτος που πηγα σημερα ηταν απλα απιστευτος,δεν εχω λογια!!Δεν ηξερα οτι υπαρχουν ακομα τετοιοι ανθρωποι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 935
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα και από εμένα!

Ήρθαν τα νεα κορίτσια και νομίζω μας έφεραν νεο αέρα και μας έπιασε η πάρλα! Κατερινάκι καλως ήρθες και εσύ και με το καλό το αγοράκι σας! Τι γινεται ρε παιδιά με τα αγοράκια! Όλες αγοράκια έχετε! Μας έχετε περικυκλώσει!!! :D Γερά και τυχερά να είναι τα μωρά μας όλα και τα αγοράκια και τα κοριτσάκια!

Τwiggy φαντάζομαι τρομάρα που πήρες! Σε καταλαβαίνω εγώ αυτο το είχα πάθει πολύ νωρίς από την 6η εβδομάδα. Είχα λίγο αίμα, πότε καφέ, πότε ροζ. Θέλει ξάπλα και προσοχή. Μη φοβάσαι άλλες με μεγάλες αποκολλήσεις και τα καταφέρνουνε, εσύ που ούτε αποκόληση δεν είχες θα τα πας μια χαρά. Απλά αυτό που θα σου μείνει είναι λίγο το άνχος όταν θα πηγαίνεις τουαλέτα και θα κάθεσαι να αναλύεις κάθε φορά το χαρτί υγείας αν ροζίζει ή όχι. Εγώ πλέον το κοιτάω και όλο μου φαίνεται ότι έχω πολλά υγρά και φοβάμαι μην έχουν σπάσει τα νερά και δε το κατάλαβα. Ότι να ναι! Αν δεν πάρουμε τα μωρά μας στην αγκαλιά μας δε νομίζω να ησυχάσουμε ποτέ.

Σκιουράκι εγώ ξέρω ότι το ΙΚΑ την καισαρική την πληρώνει κανονικά γιατί την θεωρεί χειρουργείο ενώ τον φυσιολογικό όχι. Τα άλλα ταμεία πάλι χρεώνουν και την καισαρική. Καλύτερα πάρε ένα τηλ στο ΙΚΑ να ρωτήσεις για σιγουριά ή ρώτα στο λογιστήριο του νοσοκομείου.

Rose το μπανάκι εγώ το έβαλα και σκοπεύω να το πάρω. Τελικά τα ίδια γούστα έχουμε! :D Αν θυμάμαι καλά και εσείς πήρατε το κρεβατάκι Ερμής έτσι δεν είναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ετσι ειναι μαντι μου, δεν θα ησυχασουμε ποτε!!ευτυχως ολα πανε καλυτερα.. κοτουλα αυτες τις μερες που λεει και το ανθρωπακι! ;)

κατερινα καλως ηρθες και με το καλο το μωρακι σας!! οι εικονιτες λεγονται τικερακια και θα τις βρεις σε site οπως το prenology.com ή lilypie.com

ροζε πολυ χαιρομαι με το νεο γιατρο, μπραβο!!

φιλια σε ολες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας γκαστρουδες.....

κατερινιω καλως μας ηρθες και με το καλο το αγορακι σου......μου φαινεται τα αγορια μας περασαν πια......

rose d τι εγινε με τον γιατρο;;;;η μπεμπουλα ολα καλα;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hello!!!

Κατερίνα καλώς ήλθες!!!

Το απόγευμα είχαμε γιατρό και είδαμε το νινουλίνι μας :P 584 γραμμάρια και 19 εκατοστά... Όλα μια χαρά :P Μου έδωσε και εξετάσεις και φυσικά την ωραιότατη καμπύλη που πολύ θα ήθελα να αποφύγω αλλά τελικά θα την κάνω :o:o:o Της είπα ότι το πρωί ζαλίστηκα και μου είπε ότι μου έπεσε η πίεση, ούτως ή άλλως είμαι υποτασική... :?:?:? Και το απόγευμα στο ιατρείο είχα 8 με 4 :shock::shock::shock:

Εβίτα ναι, τώρα είμαι καλύτερα, ευχαριστώ :P

Twiggy χαλάρωσε κοριτσάκι μου τώρα που μπορείς γιατί μετά θα με θυμηθείς :lol::lol::lol: Έτσι μου έλεγε κι εμένα η κολλητή μου στην πρώτη εγκυμοσύνη κι εγώ δεν άκουγα 8-|[-x

Πάντως αυτό με το χαρτί το έχω κι εγώ, κάθε φορά το κοιτάζω τόσο που κοντεύω να αληθωρίσω :o:o:o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!!

εγω σημερα ευτυχως καθολου αιμα το πρωι, ουτε καν ροζ!! παραμενω ξαπλα και καλο παιδι!!! ελπιζω να συνεχιστουν ολα καλα..

νινακι μια χαρα ο μπεμπης!!! μπραβο :) θα προσπαθησω να ακολουθησω τις συμβουλες σου και να μαζευτω λιγακι, τουλαχιστον μεχρι να ανεβει ο πλακουντας...

μαντι ευχαριστουμε για το αρθρο.. καλα τι ξεφτιλα ε? ελληνκο μεγαλειο... τι να πουμε, καλα να ειμαστε εμεις και τα μικρα μας, αλλα εχουμε πολυ δουλεια... Ο κοσμος που θα τα φερουμε ειναι πολυ σκληρος και αδικος...

σας φιλω ολες, καλο τριημερο να εχουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!!!

Καλώς σας βρήκα anthropaki kai rose.d!!!!! Καλώς να δεχτείτε τα μπεμπάκια σας :):):):):):):)

Katerin@ καλώς ήρθες στην παρέα μας και εγώ καινούργια είμαι!!!!!! ;)

Evita τέλειο το νανούρισμα!!!! άκου και αυτό είναι απ' τα αγαπημένα μου

Twiggy υπομονή, θα περάσει και αυτό..... απόλαυσέ το τώρα που μπορείς, γιατί μετά θα τρέχεις σαν τον Βέγγο χαχαχαχαχα όπως και όλες μας... εγώ να δείτε με τους δύο λεβέντες μου που έχουν αρχίσει από τώρα να με παιδεύουν

Πήγαμε χθες για τις καρδούλες αλλά δεν τα είδαμε..... πεισματάρικα τα αντράκια μου :o το ένα μπρούμυτα, το άλλο μας είχε γυρίσει τον κωλαράκο του :lol::lol::lol::lol: και όσο τα παρακάλαγε η μανούλα να γυρίσουν, τίποτααααααα...... :( (ούτε η σοκολάτα μας έκανε τίποτα, ούτε η βόλτα που πήγαμε) ουφ πάλι την άλλη Πέμπτη...... Τα ίδια μου έκαναν και στην αυχενική, και πήγαμε και δεύτερη φορά και το ένα είχε απλωθεί σαν πασάς με τα χεράκια πίσω από το κεφάλι και σταυροπόδι, καλά μιλάμε πολύ γέλιο :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Madi ναι,το Ερνης εχουμε και το καμαρωνουμε,οσοι το ειδαν τρελαθηκαν,ειναι πολυ ομορφο και μου αρεσει που δεν ειναι πολυ φορτωμενο με ζωγραφιες κλπ,εμεις ειπαμε να βαλουμε στη μια μερια ενα αφρωδες αυτοκολλητο με μια πριγκηπισσα και βλεπουμε..οσο για το μπανακι,μου αρεσει πολυ και μου φαινεται πολυ βολικο,απλα δεν πηραμε τη βαση που ποσταρες γιατι και παλι θα πρεπε να σκυβουμε και πηραμε μια αλλη πτυσσομενη πιο ψηλη και ερχεται στο υψος οπως τα μπανακια αλλαξιερες απλα δεν ειναι ολο μαζι!Οντως εχουμε ιδιο γουστο,χαχα!!Αντε να βαλουμε και τις κουρτινες και θα σας βαλω φωτογραφιες,πολυ μου αρεσε το δωματιακι της,ολο μπαινω και το χαζευω!!Bourique ο γιατρος την τελευταια φορα που πηγαμε αρχισε να μας λεει για ενεσεις που θα κανουμε την 32η βδομαδα γιατι λεει μπορει να χρειαστει να την παρουμε νωριτερα,ειδε λεει την κοιλιτσα της 5 μερες πιο μικρη και πρεπει να το παρακολουθουμε για υπολειπομενη αναπτυξη,τελικα πηγα σε αλλους 2 γιατρους,καταληξαμε στον εναν που μο φανηκε πολυ καλος και πολυ ευγενικος και φυσικα η κοιλιτσα της ειναι φυσιολογικοτατη,ουτε μια μερα μικροτερη και ολα ηταν τελεια..Θα ξαναπαμε την αλλη βδομαδα να συγκρινει τις καμπυλες για σιγουρια αλλα ειπε οτι δεν υπαρχει κανενας λογος ανησυχιας!Twiggy ειναι χαμηλα ο πλακουντας γι αυτο η αιμοραγια??Κι εμας ηταν χαμηλα κι επρεπε να προσεχω(δεν μου κανε αιμορραγια βεβαια,αλλα δεν εκανα και τπτ σχεδον)και ανεβηκε,οποτε μη σκας,πολυ σπανια δεν ανεβαινει!Και το οτι δεν ειδες αιματακι ειναι τελειο..φανταζομαι την τρομαρα σου ομως,κι εγω ενω δεν εχω δει αιμα μεχρι τωρα,καθε φορα κοιταω το χαρτι να δω,μια φορα φορουσα κοκκινο εσωρουχο κι εβγαλε λιγο χνουδι στο χαρτι,φρικαρα,μετα ειδα το εσωρουχο κι ηρεμησα,χαχα!!Κικη,απολαυσε το γιατι ειναι φοβερο να τα βλεπεις να ναι οπως να ναι μεσα στην κοιλια,δεν ειναι αφασια???Αγορακια κι εσυ?Κι η Κατερινα??Ελεος βρε κοριτσια,καντε και κανενα κοριτσακι...θα μαστε σπανιο ειδος οι κοριτσομανες μαλλον ε??χαχα!!Βρε νινακι,κι εγω υποτασικη,αλλα εσυ το παρακανες!!Ακου 8και 4..Τουλαχιστον εχουμε λιγοτερες πιθανοτητες προεκλαμψιας :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο ροζε για το δωματιο!!! με το καλο να ερθει η μικρη.. οντως λιγοτερες οι κοριτσομανουλες!!!

να σε ρωτησω, εσενα θυμασαι σε ποια βδομαδα ανεβηκε ο πλακουντας?

τη βαση για το μπανακι απο που την πηρες?

κικη ωραιο ο τικερ, μπραβο!!! ;)

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα ανεβηκε την 20η-21η βδομαδα νομιζω,καπου στην ηλικια σου δηλαδη..αλλες ανεβαινουν πιο μετα,αλλα το 99% ανεβαινει,οποτε μην αγχωνεσαι,θα ανεβει σιγουρα!Το μπανακι και τη βαση τα πηρα και τα δυο απο πρεναταλ,εχει ενα συστημα με δωροεπιταγη για τις επομενες αγορες και ειχα απο την προηγουμενη φορα 30€(τα 17 ηταν απο εναν κυριουλη που εφευγε Κυπρο,ειδε που ψωνιζαμε κι ειπε οτι αφου δεν μπορει να ξαναρθει να το παρουμε εμεις)κι ετσι πηρα 2 καλσον εγκυμοσυνης,το μπανακι και τη βαση 55€ ολα(ειχαν 85)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rose_d η αλήθεια είναι ότι πιο πολύ ήθελα κοριτσάκι ή τουλάχιστον ένα και ένα να ήταν. ΔΥΟ ΑΝΤΡΑΚΙΑ ωχ παναγία μου και ένα το μεγάλο μωρό μου(τον αντρούλι μου) χαχαχαααα άντε να τα βγάλεις πέρα με τρεις άντρες, παντού σώβρακα :lol::lol::lol: βέβαια περιμένω να κάνουμε και την Β' επιπέδου γιατί για το ένα είμαστε 100% σίγουρη, το άλλο δεν φάνηκε τόσο καλά..... γερά να 'ναι πάνω απ' όλα και ότι να 'ναι!!!!! Αλλά με τόσα αντράκια που μαζέυτηκαν εδώ, φυλαχτείται κοριτσομάνες :o:o:o:o μαζεύτηκαν πολλοί γαμπροί :lol::lol::lol::lol:

twiggy προσπάθησα να βάλω και άλλο ένα τικερ αλλά δεν τα κατάφερα :(

ΦΙΛΙΑ [smilie=wave.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γεια και απο εμένα γράψατε απίστευτα πολλά.

Καταρχας Κατερίνα καλως την όλα να πάνε καλά και με εναν κουκλο στην αγκαλιά σου. Το πρώτο είναι?

Μιας και ενημερωνω την λιστούλα μας πες μας καλέ την πητ σου και αν εχεις αποφασίσει που θα γεννησεις οκ?

Twiggy όλα θα ειναι καλά, και εγω εχω τρελλό ανχος με το πλακουντα να μου ανεβει και αυτό με το σκούπισμα το εχω ανχος απο την αρχή της εγκυμοσύνης ( λογω και της προγουμενης αποβολής που είχα) τεσπα περασμένα ξεχασμένα. Βγηκα σήμερα για φαγητό και καφε με μεγάλη παρεα δεν περπατησα αλλά εχω τυψεις μην ζορίζω τα πράγματα. Το υπολοιπο Σ/κ χαλαρααααα.

Αυτά κοριτσια καλό βράδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια.....

σημερα το πρωι πηγαμε βολτουλα με τα μικρα......ποναγα παρα πολυ απο κατω..σουβλιες...δεν ξερω γιατι...και νομιζω οτι η μικρη θα μου πεσει......μου χαλασε ολη τη διαθεση...

αυριο θα παρω τηλ τη γιατρο μου......μην εχουμε τιποτα απροοπτα...........

σορυ που δεν σχολιαζω αλλα δεν ειμαι και στα καλα μου :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια.....

σημερα το πρωι πηγαμε βολτουλα με τα μικρα......ποναγα παρα πολυ απο κατω..σουβλιες...δεν ξερω γιατι...και νομιζω οτι η μικρη θα μου πεσει......μου χαλασε ολη τη διαθεση...

αυριο θα παρω τηλ τη γιατρο μου......μην εχουμε τιποτα απροοπτα...........

σορυ που δεν σχολιαζω αλλα δεν ειμαι και στα καλα μου :(:(

Υπομονή κορίτσι μου και πάνω απ' όλα μην αγχώνεσαι..... μακάρι να μην είναι τίποτα.

Ξεκουράσου κοπέλα μου και προσπάθησε να ηρεμήσεις.

Ενημέρωσέ μας αύριο.

Φιλιά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ... ΠΩΣ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΑΤΕ ΧΘΕΣ??? ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΤΕΛΕΙΑ ΜΕΡΑ? ΕΜΕΙΣ ΠΗΓΑΜΕ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΕΞΩΧΙΚΟ ΣΤΗ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΑΤΕΒΗΚΑΜΕ ΜΙΑ ΒΟΛΤΙΤΣΑ ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ... ΠΕΡΠΑΤΗΣΑΜΕ Κ ΛΙΓΑΚΙ Κ ΤΟ ΚΑΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΗΚΑ.

ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ... ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΙΧΑ Κ ΓΩ ΧΑΜΗΛΟ ΠΛΑΚΟΥΝΤΑ Κ Ο ΜΠΕΜΠΙΣ ΗΤΑΝ ΜΟΝΙΜΩΣ ΧΑΜΗΛΑ ... ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΕΡΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΜΕ ΚΛΟΤΣΑΕΙ ΠΟΛΥ ΨΙΛΑ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ ΜΗ ΣΑς ΠΩ... ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΣΠΤΩΣΗ ΝΑ ΑΝΕΒΗΚΕ???? Η ΑΠΛΑ ΓΥΡΗΣΕ ΤΟ ΜΩΡΟ Ο ΕΟΟ :D ????

ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΗ ΚΑΛΟΣ ΗΡΘΕΣ Κ ΣΥ ΣΤΗ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ ... ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΑ ΑΓΟΡΑΚΙΑ ΣΑΣ ΦΑΓΑΜΕ ΛΑΧΑΝΟ :lol::lol::lol: ΓΕΡΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑΑΑΑΑ

ΚΑΛΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ

ΦΙΛΑΚΙΑΑΑΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια....

πηρα τηλεφωνο τη γιατρο.μου ειπε οτι ειναι απο τις κινησεις της μικρης...αλλα να ξεκουραζομαι..μια κουβεντα ειναι αυτο...τεσπα..τα γνωστα...τριτη εγκυμοσυνη ολα τα αισθανεσαι πολυ πιο εντονα......

εβιτα συνηθως μετα τον πεμπτο μηνα ανεβαινει ο πλακουντας και μενα εκει ξεκινησε να ανεβαινει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες!!!

ροζε ευχαριστω για την ενημερωση..

μπουρικ μου μην στεναχωριεσαι.. ειναι λογικο τωρα προς το τελος θα εισαι πιο κοιυρασμενη και η μικρη θα πιεζει.. υπομονη, εισαι ηδη μια ηρωιδα με τα δυο ταλιμπανακια! Οσο μπορεις ζητα και λιγο βοηθεια, σου το λεω εγω που ουτε φανταζομουν ποτε οτι θα εχω κοσμο να με κανακευει και να μου κανει δουλειες, δεν μου αρεσει καθολου, αλλα να που χρειαστηκε!Ελπιζω να εισαι ηδη καλυτερα...

Εβιτα νομιζω καλο ειναι που κλωτσει πιο ψηλα.. τι λεει ο γιατρος σου?

Ναν χαλαρα κι εσυ, αντε να ανεβει αυτος ο πλακουντας ... μας ταλαιπωρει ο ατιμος!!καλη δυναμη !

Δεν ειμαστε στα φορτε μας τελευταια αλλα που θα παει? θα ανακαμψουμε!!

Κικη βλεπω μια χαρα τα καταφερες με το δευτερο τικερακι ;) με το καλο η β' επιπεδου..

πολλα φιλια, εγω ειμαι πολυ καλυτερα, καθολου αιμα αλλα παραμενω ξαπλα απο τον καναπε στο κρεβατι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Twiggy τιποτα καλε,μακαρι να ανεβει συντομα κι εσενα να σταματησεις να ταλαιπωρεισαι(ειμαι και γουρλου ε???).Εβιτα,κι εμενα μετα που ανεβηκε κλωτσουσε πιο ψηλα,αν και δεν ειναι απολυτο αυτο,ακομα και τωρα κλωτσαει και χαμηλα πολλες φορες!Μπουρικ,μην ανησυχεις αφου ειναι απο τις κινησεις,ειναι λογικο στη βδομαδα σου απο ο,τι εχω ακουσει κι εγω!Κικη στα ωπα ωπα θα σε εχουν βρε,3 αντρες κι εσυ!Τι αλλο θελεις!!Ναν ευχαριστουμε που ενημερωσες τη λιστα!!Ειμαστε 28η βδομαδα!!!!Τι καλα,πολυ χαιρομαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!!! τι μου κανετε?

κατερινα καλως ορισες και εσυ!

bourique υπομονη και μην αγχωνεσαι! σιγουρα ειναι δυσκολα αλλα κανε οτι σου ειπε ο γιατρος σου! ξεκουρασου οσο περισσοτερο μπορεις!

εμενα το μωρο ειναι με το κεφαλι προς τα κατω εδω και 2 εβδομαδες, ο πλακουντας κανονικα στην θεση του και παρολα αυτα οι κλωτσιες (μαλλον μπουνιες) ειναι πολυ χαμηλα και λιγες ψηλα!

με τις φιλες μας τις ραγαδουλες πως τα πατε??? εμενα εχουν βγει αρκετες και βαζω και μια πανακριβη κρεμα! τζαμπα τα λεφτα της...! και ειναι κ κοκκινες...οσο τις βλεπω εκνευριζομαι... :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε;

Εμάς εδώ ο καιρός είναι πολύ μουντός και καταθλιπτικός! Ενώ τις προηγούμενες μέρες ήταν ηλιόλουστος, σήμερα μας έριξε αρκετά. Εμείς χθες βραδάκι πήγαμε ταβέρνα με κάτι φίλους και ενώ δεν περπάτησα και τα περάσαμε πολύ ωραία, όταν γύρισα σπίτι με πονούσε πολύ η μέση και η λεκάνη μου. Νιώθω να με πιέζει η μικρή αρκετά. Και στον ύπνο ζορίστικα πολύ όλη την ώρα ξυπνούσα πονούσα και δε βολευόμουνα πουθενά. Σήμερα είμαι σαν κοτόπουλο δεν έχω όρεξη να κάνω τίποτα. Ευτυχώς θα μας φέρει φαγάκι η μανούλα και δε χρειάζεται να μαγειρέψω. Βourique και εσένα σε ζορίζει η μικρή ε; Εσύ μπαίνεις και στο μηνα σου σε λιγες μέρες. Αφού είναι όλα φυσιολογικά θα κάνουμε υπομονή λίγες εβδομάδες ακόμη. Εγώ το ανώτατο έχω 7 εβδομάδες ακόμη! :shock: Μου φαίνεται απίστευυτο ότι κοντεύει ο καιρός.

Τwiggy κάθε μέρα και καλύτερα έτσι ε; Έτσι μπράβο να προσέχουμε για να μην τρέχουμε μετά! ;)

Κική ποιος στη χάρη σου! Θα έχεις 3 άντρες στα πόδια σου να σε προσέχουν! Πάντως σε ότι αφορά το φύλο κράτα και μια πισινή για τη β-επιπέδου γιατί και στον αδερφό μου που έχουν διδυμάκια τους έλεγε ο γιατρός ότι το ένα είναι σίγουρα αγόρι και ότι σκίζει τα πτυχία του και ότι το άλλο δε φαινόταν σίγουρα. Τελικά μάντεψε ... κάνανε 2 πανέμορφα κοριτσάκια! :D Αυτό που έχει σημασία στην τελική είναι να είναι γερά τα πουλάκια μας!

Εβίτα η μήτρα και το μωρό μεγαλώνουν κάθε μέρα και ο ομφάλιος λώρος είναι αρκετά μεγάλος ώστε να το αφήνει να κολυμπάει εκεί μέσα και πάνω και κάτω και πλαγίως. Θα ανεβεί και ο πλακούντας μην ανησυχείς. Εμένα στον 5ο είχαμε δει ότι ο πλακούντας ήταν ακριβώς στο σήμειο της τομής της καισαρικής και λίγο μας ανησύχησε. Τελικά μετά από ένα μήνα που το ξαναείδαμε είχε ανέβει αρκετά οπότε όλα καλά.

Ninaki να προσέχεις βρε με την πίεση! Όποτε νιώθεις αδυναμία να τρως κάτι αλμυρό ή γλυκό μήπως και σε βοηθήσει. Καλά αποτελέσματα με την καμπύλη και κουράγιο λίγες ώρες είναι θα περάσουν.

Μariapapa οι ραγάδες νομίζω είναι θέμα δέρματος και όχι τόσο θέμα κρέμας. Αν είναι να γίνουν θα γίνουν ότι κρέμα και να βάλεις. Και εγώ μετά τον 5ο έχω βγάλει αρκετές και βάζω και κρέμα αλλά τίποτα. Είναι τα τατουάζ που θα μας αφήσουν αναμνηστικά τα μωράκια μας! 8-)

Σας αφήνω κορίτσια φιλιά πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρια οι ραγαδες αν ειναι να βγουν θα βγουν......εγω στη πρωτη εγκυμοσυνη ενω εβαζα ενα σωρο κρεμες εβγαλα απο τον 7 μηνα...και ηταν κοκκινες...λογικο ειναι..μετα ασπριζουν...στις τελευταιες 2 εγκυμοσυνες δεν βαζω τιποτα και δεν εχω βγαλει αλλες.........

μην τρελενεσαι.......ξερω ειναι καπως...εγω οταν ειδα την πρωτη πρεπει να εκλαιγα και κανα δυο ωρες...ασε το ειχα παρει κατακαρδα...τωρα δεν με νοιαζει...τι να κανουμε...προτιμω τις ραγαδες παρα να μην ειχα τα παιδακια μου.... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!!!

EVITA πολύ ωραία η φωτό σου, όντως ήταν τέλεια η χθεσινή μέρα και εμείς πήγαμε μια μικρή βολτίτσα μέχρι την Πετρουπόλεως για καφεδάκι, γιατί μετά δούλευε ο καλώς μου :(

bourique ευτυχώς όλα καλά, ξεκουράσου και υπομονή από και πέρα, λίγο σου έμεινε ακόμα.... ;)

twiggy είδες τα κατάφερα και με το 2ο τικεράκι, είχα όμως και καλή δασκάλα :lol::lol::lol: σ' ευχαριστώ πολύ!!!!!!

Κορίτσια περιμένω με αγωνία την β-επιπέδου να δούμε ότι όλα καλά και να επιβεβαιώσουμε και το φύλο των ζουζουνιών μου, γιατί πρέπει να αρχίσω και τα ψώνια... μου είπαν λόγω διδύμων ότι θα βαρύνω πολύ γρήγορα και θα είναι δύσκολο να τρέχω μετά για τα ψώνια.

Ανυπομονώ να φτιάξουμε το παιδικό δωμάτιο!!!!!

MA-DI και τις ξαδέρφης μου τισ είχαν πει ότι έχει αγοράκι, τα είχε αγοράσει όλα μπλε και στον 7ο μήνα τις βγήκε κοριτσάκι :o . Με εβλέπω να το ρίξω στα ουδέτερα αρχικα ;) Είδη αγόρασα μια κουβερτούλα αγκαλιάς που κλείνει και γίνεται σαν υπνόσακος σε μπες :)

Mariapapa όσο για τις ραγάδες μην στεναχωριέσαι σκέψου μόνο το μπεμπάκι σου!!!! πάντως εγώ βάζω τις HYDROVIT BASE D-PANTHENOL έχει 8 ευρώ και μου την έδωσε ένας φίλος που δουλέυει σε νοσοκομείο και την είχε δώσει και στην γυναίκα του όταν ήταν έγκυος και δεν έκανε καθόλου ραγάδες. Επίσης έχω ακούσει και την WELEDA έχει ένα σούπερ λαδάκι (λίγο πιο ακριβώ αυτό) το έβαζε μια φίλη μου και δεν έκανε ούτε μια ραγάδα. Και να φανταστείς ότι είχε πάρει 30 κιλά από τα οποία 10 κιλά τον τελευταίο μήνα.

Σας εύχομαι να έχετε ένα ωραίο, ξεκούραστω Σαββατοκύριακο!!!!

Φιλάκιαααααα :-*:-*:-*[smilie=wave.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα μανούλες!!Σήμερα παραγγείλαμε κούνια , λίκνο και τις σχετικές προικες!!!

Ολόκληρη περιουσία θέλει αν είναι το πρώτο σου μωράκι!!Εμείς δεν είχαμε ιδέα τι κοστίζει το κάθετι και τελικά μας βλέπω εντελώς εκτός προυπολογισμού!!! :D Χαλάλι όμως να είναι καλά τα μωράκια μας!!!!

Τώρα πρέπει να κλείσουμε καρότσι!!Λέγαμε να πάρουμε το quinny buzz 3 (το καρότσι μαζί με port bebe και κάθισμα αυτοκινήτου περίπου 800 ευρώ), αλλά είδε ο άντρας μου το stokke και του άρεσε πολυ!!! Το έχει καμία απο σας μανούλες??Είναι εύχρηστο?Πρέπει να είναι αρκετά πιό ακριβό ε?? Εχετε υπόψη πόσο στοιχίζει μαζι με port bebe και κάθισμα αυτοκινήτου?? (κανένα site??) Πολλά χρήματα βρε κορίτσια!!! :!::!:

Α και κάτι τελευταίο...έχει αγοράσει καμία κάτι προστατευτικό για τη ζώνη του αυτοκινήτου?? Κάνω αρκετά km κάθε μέρα με αυτοκίνητο λόγω δουλειάς και τώρα αρχίζει και με πιέζει η ζώνη!!!!

Σας ζάλισα αρκετά όμως!!!Σας φιλώ όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ Κ ΠΑΛΙΙΙΙ...

bourique1983 ΠΑς ΓΙΑ ΤΟ 3 ΜΩΡΑΚΙ ΔΗΛΑΔΗ ΕΣΥ Ε??? ΠΟΙΟΣ ΤΗ ΧΑΡΗ ΣΟΥ... ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙς, ΒΡΕ ΣΥ ΓΕΝΑΣ ΣΕ ΛΙΓΟ???

twiggy ΜΟΥ ΕΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΟΤΙ ΠΕΥΤΟΥΜΕ ... ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΜΑΣ ΑΓΚΑΛΙΑ ... ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΝΑ ΣΚΕΥΤΕΣΑΙ Κ ΘΑ ΕΝΕΒΕΙΣ..... ;)

mariapapa24 ΜΟΥ ΕΓΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΓΑΛΕΙ ΑΚΟΜΑ Κ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΗΝ ΒΓΑΛΩ ΑΛΛΑ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΔΕΡΜΑ ΤΕΛΙΚΑ Κ ΟΧΙ ΣΤΗ ΚΡΕΜΑ ... ΕΓΩ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ

SALBA MAMMA DUE ΣΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΤΗΝ ΕΧΕΙ 13 , ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΛΑ ΤΩΡΑ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ... ΑΛΛΑ Κ ΑΝ ΒΓΑΛΩ ΔΕΝ ΘΑ ΣΚΑΣΩ ΚΙΟΛΑΣ Ε ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ...

MaDi ΜΟΥ ΑΝΤΕ ΚΟΝΤΕΥΕΙΣ Κ ΣΥ .. ΠΩΣ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ Ε...???

kiki78 ΜΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ , ΑΝΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Η Β-ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΗ ΚΑΝΕΙΣ???

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑ ΛΗΤΩ! ΞΟΦΛΗΣΑΜΕ ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΑΚΙ (ΜΑς ΕΙΧΕ ΜΕΙΝΕΙ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ) Κ ΠΗΡΑ ΤΗ ΠΡΟΙΚΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΑ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΕΝΗ ΘΕΛΩ Η ΓΝΩΜΗ ΣΑς, ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΑΘΑΚΙ ΚΑΛΛΥΝΤΙΚΩΝ Κ ΑΛΛΑΞΙΕΡΑ..

post-14116-1387393795945_thumb.jpg

post-14116-1387393795954_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...