Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΤΙΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜ Ν11


Recommended Posts

Στανταρ ειναι μεσα το Μαρακι, αυτη αλλιως θα εσκαγε μυτη τωρα.Εκτος κι αν την κρατησε για να ξεκινησουν αυριο οπως προγραμματισαν!!!Με το καλο ας το κανει μονο!Οντως ειναι πολυ συγκινητικο, τοσους μηνες μιλαμε ουσιαστικα αγνωστοι μεταξυ αγνωστον κι ομως μοιραζομαστε την πιο ομορφη, μοναδικη πολυτιμη στιγμη μας,την μητροτητα!!!Πωωωωωωωω ρε συγκινηθηκα παλι,τι θα γινει αυτο μετα ζουμια!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 949
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κοριτσάκια!!!!!!!!

Τί διαβάζω???????????? Γέννησε το Μαράκι μας?????????????????? Ελπίζω να μάθουμε σύντομα......Εύχομαι με το καλό στο κοριτσάκι μας μετά από τόοοοοοοοοοση αναμονή θα πάρει αγκαλίτσα επιτέλους τον γιόκα της!!!!!!!!!

Εγώ έχω ξυπνήσει με ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ νεύρα σήμερα.......όλα μου φταίνε......το σπίτι έχει γεμίσει μύγες (κρυώνουν οι ρουφιάνες και μπαίνουν μέσα) και κάνω τον εξολοθρευτή από την ώρα που ξύπνησα......έχω πρηστεί πολύ και η φάτσα μου αγρίεψε, τα μαλλιά μου δεν στρώνουν με τίποτα.....φοράω μακρυμάνικη μπλούζα και ζεσταίνομαι, βάζω κοντομάνικη και κρυώνω.......τσόκαρα τα νεύρα σας λέωωωωωωωωω!!!!!!!!! ~x([smilie=angry4.gif] [smilie=banghead.gif]

Τελικά δεν πήγα στον γιατρό εχθές...θα πάω σήμερα.....

Μαϊμουδάκι μου ζηλεύει ο Αναστάσης???? Κι εγώ πιστεύω ότι θα έχουμε θεματάκι με την Μαρία μου.....λέει ότι δεν θα το αγαπάει το μωρό και ούτε θα της δίνει τα παιχνίδια της! Έρχεται μου χαϊδεύει την κοιλιά και μετά από ένα δευτερόλεπτο με χτυπάει και λέει "κακή η μαμά"....Πωπω σκέφτομαι πόσο μεγάλη θα είναι η αλλαγή που τα περιμένει τα καημένα τα παιδάκια μας.....κι εγώ σαν εσένα δεν έχω πλέον υπομονή μαζί της και ορισμένες φορές της φωνάζω και την μαλώνω άσχημα και μετά στεναχωριέμαι και νιώθω τύψεις!!!!!!!! Ευτυχώς αυτό που έχω αποφύγει προς το παρόν και χαίρομαι γι'αυτό είναι που όταν με χτυπάει η Μαρία (μιλάμε για ξεγυρισμένα σκαμπίλια που πονάνε) κρατάω την ψυχραιμία μου και δεν της φωνάζω ούτε της ανταποδίδω (δεν την έχω χτυπήσει ποτέ ούτε καν τα αθώα μπατσάκια στον πωπό)......Τί θα κάνουμε????? Πώς θα το αντιμετωπίσουμε ώστε να μην στεναχωριούνται τα βλασταράκια μας από ζήλεια??????

Teddy μου το παλεύεις με τον θηλασμό ε? Καλά κάνεις κοριτσάκι μου...υπομονή, όπως λένε όλα τα κορίτσια που θήλασαν η αρχή είναι δύσκολη αλλά μετά θα βρείτε τους ρυθμούς σας!!!! Αχχχχ κοντεύω κι εγώ......την προηγούμενη Παρασκευή δεν γέννησες εσύ? Λες η ερχόμενη Παρασκευή να είναι δικιά μου?????? :-?

Άννα Μαρία πολύ ωραίο το καρότσι σας....κι εγώ αυτό έχω σε άλλο χρώμα.....θα σας βολέψει πάρα πολύ!

Βανεσσάκι μου τέλειο το χαλί για το δωμάτιο της μπέμπας!!!!!! Μεγειά!!!!

Νία μου μια χαρούλα τα διδυμάκια σου!!!!!!!! Νομίζω ότι το βάρος τους είναι πολύ καλό για την εβδομάδα που είσαι, μπαμπάτσικα θα βγούν.....φτου φτου τα πουλάκια μου!!!!!!!!

Τιτίνα ο γιός σου μεγάλωσε πάρα πολύ!!!!!!!

Πού είναι η συμπεθέρα μου??????

Αγγελικάκι μου όχι Νασιούκο δεν με λέει κανένας οπότε μπορείς να είσαι η πρώτη που με φωνάζει έτσι :lol: Σε ξενυχτάει ο μπέμπης????? Μετά τις πρώτες 40 μέρες στρώνει λίγο το πράγμα....κάνε υπομονή κοριτσάκι μου......κι εγώ σκέφτομαι να πάρω θήλαστρο (ααααααννννν τα καταφέρω να θηλάσω αυτή τη φορά) αλλά αργότερα, να δώ πρώτα πώς θα πάει, μην το πάρω τζάμπα και δεν μου χρειαστεί καθόλου!

Girl μου τί κάνετε μαμά και κόρη????? Πότε είπες έχεις γιατρό?????

Δεν θυμάμαι τί άλλο γράψατε.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα κούκλες! Τι κάνουμε;

Το Μαράκι σήμερα θα γίνει μανούλα(αν δεν έχει ήδη γίνει) τι καλά!!! Όλα καλά να πάνε!!!

Βλέπω τα προξενιά δίνουν και παίρνουν! :-p:-p:-p Ωραιότατα!

Καλά ο γιός σου Τιτίνα είναι πολύ φάτσα! Πονηρόφατσα! Γλύκας!

Λένα συμπεθέρα τι κάνεις; Πότε θα πάει ο Αναστάσης σχολείο; Ίσως το σχολείο και η επαφή με τα άλλα παιδάκια τον βοηθήσει και με τον μικρό. Το καλό είναι ότι είναι σχετικά μικρούλης και πιστευω θα προσαρμοστεί πιο γρήγορα. Νομίζω όσο πιο μεγάλο το παιδί τόσο πιο δύσκολα προσαρμόζεται. Υπομονή μωρέ και τον πρώτο καιρό θα είναι δύσκολο μετά θα στρώσει.

Εμείς σήμερα βάφουμε το δωματιάκι της!!! :x:x:x Λαχανί με ροζ! Γίνεται πολύ όμορφο! Αύριο ή μεθαύριο θα βάλουμε και τα αυτοκόλλητά και μετά θα σας βάλω φώτο!

Ρε κορίτσια αυτό που παθαίνω τις τελευταίες 2 εβδομάδες είναι ότι όταν ξαπλώνω και μετά πάω να σηκωθώ πονάει πολύ η λεκάνη μου, η μέση μου, και νιώθω πολύ βάρος κάτω. Μόλις κάνω 4-5 βηματάκια βελτιώνομαι. Είναι φυσιολογικά αυτά στο μήνα μου ή είναι λίγο νωρίς; Είναι όλα πρωτόγνωρα και είμαι και ασχετη. :?

Εγώ πάντως Αναστασία τα έπλυνα και τα σιδέρωσα σχεδόν όλα τα πραγματάκια της μικρής μου και τα έβαλα σε πλαστικές σακούλες ρούχων. Όταν έρθει η συρταριέρα αφού την καθαρίσω και ξεμυρίσει θα τα βάλω μεσα. Με τις συσπάσεις που είχα πριν λίγο καιρό τρόμαξα μήπως έχουμε τίποτα ξαφνικό και τα ξεκίνησα νωρίς. Δεν ήθελα να τρέχουμε τελευταία στιγμή και να πλένει μετά καμιά πεθερά μου τα ρούχα που ποιος ξέρει πως θα τα κάνει. Ευτυχώς όμως τώρα όλα καλά οπότε απλά περιμένω να περάσουν οι μέρες.

Αυτά κορίτσια φιλιά πολλά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως την Νασιουλα και την Madi μας.Τι κανετε κοριτσια?

Madi καλα εκανες κι εγω ετσι θα κανω,μεχρι την Κυριακη θα τα τελειωσω να ησηχασω με αυτα γιατι αρκετα αγχωθηκα!!Και την βαλιτσα πρεπει επιτελους να κλεισω, αν και τελευταια στιγμη θα βαλω καλλυντικα, φορτιστη και δεν θυμαμαι τι αλλο!Αρχες του επομενου περιμενουμε και το κρεβατακι,και ολα μια χαρααααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω είμαι πάλι δεν έχουμε κανένα νέο ε???? απο το μαρακι μας λέω φυσικά ........σιγά μην μας γράψει χαχαχαχχαχαχα θα τον ζουμπαει τον μικρο της τώρα χαχαχαχαχχαχαχα....αχ δεν μπορούσε να μπει χτες που ειμουν στο μαιευτήριο και εγω και θα την έβλεπα ..........´

Τιτινακι μαι χαρα θα τον δεχτεί και ο αδελφουλης της χαχαχαχαχαχαχχαχα........να κοιτάξει και αυτός να βρει καμία σουσουραδιτσα γιατί όλο τσουτσουνια γεννιούνται .......πρέπει να είμαστε στα 5 αγόρια 2 κορίτσια ε??? έτσι νομίζω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου,

μπήκα να σας γράψω,αν σταματήσω απότομα θα τρέχω στη ζουζουνίτσα μου!!!

Εχθές όλη τη μέρα ήμασταν μια χαρούλα, το βράδυ όμως......4-6 η μπεμπούλα

ήταν ξύπνια και έκλαιγε απαρηγόρητη....Θήλασα, την πήρα αγκαλίτσα τίποτα,

τελικά 6 την πήρε ο ύπνος.Πω πω με πιάνει μια στεναχώρια με αυτό το κλάμα,

αφήστε....

Θα σας πω τώρα λίγα πράγματα για την εμπειρία μου από τη γέννα!!!!

Το πρωί της προηγούμενης Πέμπτης πήγα και έκανα προεγχειρητικές εξετάσεις,

το βράδυ έμεινα στο μαιευτήριο.έριξα το κλάμα της ζωής μου, με έπιασε μια

ανυπομονισία, μια προσμονή να δω το παιδάκι μου να είναι γερό τρελάθηκα....

Παρασκευή πρωί με κατέβασαν στο χειρουργίο με κλάμα (εννοείται!!!)

με άλλαξαν ίσα με 4-5 φορεία μέχρι να με πάνε στο κρεβάτι του χειρουργίου....

Έκανα την επισκληρίδιο και ξάπλωσα........Ο άντρας μπήκε μέσα και μπορώ να

σας πω ότι ήταν πολύ πολύ καλό!!!!Θα το συνιστούσα.....

Ήρθε ο γλυκός μου ο γιατρός και μου είπε σε 2 λεπτάκια θα ακούσεις το μωράκι

σου και έτσι και έγινε!!!!!Σε 2 λεπτάκια άκουσα το κλάμα της μπεμπούλας και σε

πολύ λίγο ακόμα κατέβηκε το πράσινο παραβάν και την είχα στην αγκαλίτσσα μου!!!!

Απίστευτο σας λέω, το δυνατότερο συναίσθημα όλων!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μετά το πήραν να το ετοιμάσουν να το ζυγίσουν και εκεί χαλάρωσα......................

Μόλις είδα το μπεμπάκι μου δεν με ένοιαζε τίποτα, ούτε το ράψιμο, ούτε το κόψιμο

τίποτα τίποτα σας λέω!!!!!!!!!!!!1

Κοριτσάκια μου αν κάποια χρειαστεί να κάνετε καισαρική να μην ανησυχήσετε καθόλου,

δεν είναι τίποτα φοβερό, το μωράκι βγαίνει αμέσως το παίρνεις αγκαλίτσα και όλα

είναι τέλεια.

Εντάξει έχεις τις δύο πρώτες μέρες ορούς, καθετήρα κ.λπ και πόνο αλλά γυρνάς

το κεφάλι και το βλέπεις δίπλα σου και σου περνάνε όλα!!!!!!!!!!!!

Τώρα νιώθω ένα τράβηγμα στην τομή και μούδιασμα που λέει η Αγγελικούλα

αλλά ελπίζω να φύγει και αυτό!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλενάδες μου,

τι διάβασα, το Μαράκι μας πήγε στο μαιευτήριο;

αχ τι καλά, τώρα θα έχει γίνει μανούλα ή θα ετοιμάζεται να γίνει......

Περιμένουμε νεάκια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Είδα έχουμε και μια καινούρια φίλη τη Νάνσυ, καλοσόρισες κοριτσάκι μου,

να σου ζήσει το μωράκι σου!!!

Νασιούλα πλησιάζεις!!!!!!!Αύριο είναι Παρασκευή..............

Θα σας αφήσω τώρα γιατί μόλις ήρθε πεθερός - πεθερά απρόσμενα!!!

Είπατε κάτι για τις επισκέψεις;

Σας φιλώ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δωράκι μου γλυκό......έζησες την συγκλονιστικότερη εμπειρία της ζωής σου, είδες πώς με έναν μαγικό τρόπο ξεχνάς ΤΑ ΠΑΝΤΑ μόλις αντικρύσεις το φατσόνι που κουβαλούσες τόσους μήνες μέσα στο σώμα σου???????? Είμαι σίγουρη ότι ήδη θα θέλεις να το ξαναζήσεις πολύ σύντομα.......εγώ μέχρι να γεννήσω το ζιζανιοκτόνο μου έλεγα ότι δεν θέλω δεύτερο παιδάκι...την μέρα που γέννησα έλεγα ότι ανυπομονώ να το ξαναζήσω!!!!!!! Βέβαια δεν περίμενα τόσο σύντομα αλλά χαίρομαι που με ευλόγησε ο Θεός πάλι!!!!!!!!!! Φίλησε για μένα τα μικρούλια πατουσάκια της μπεμπίκας!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AXXXXX MAKARI NA TON EXEI STHN AGGALITSA THS TWRA!!!!!!TI TELEIO SYNAISTHIMA!!!!!!!

NIAKI EXW XASEI TO METRHMA ME TA MWRAKIA PANTWS MEXRI STIGMH PIO POLLA AGRAKIA EIMASTE!!!!!!!!

SAS VAZW ALLES 2 FWTOGRAFIES FRESKIES FRESKIES SHMERINES ME TO TIGRAKI MOU!!!!!!!!!!!!!!!!

AX POSO TON LATREVWWWWWWWWWWWW!!!!!!!!!1

DWRAKI MOU MHN ANXWNESE ETSI EINAISTHN ARXH SIGA SIGA THA DEIS OTI THA ERXISEI NA STRWNEI MERA ME THN MERA....EDW O DIKOS MOU AKOMA DEN EXEI STRWSEI TELEIOS...KAI EMENA KLAIEI ARKETES FORES THN MERA XWRIS NA XERW TI THELEI.....ISWS NA EXOUN KAI KOLIKOUS MWRE TA MIKROULIA!!!!!!!!!!!YPOMONH THELEI LIGO STHN ARXH!!!!!!!!

AYTO GIA THN KAISARIKH KAI EGW TO LEW KORITSIA MHN SAS ANXWNEI KATHOLOU..........

DEN EINAI APOLYTOS TIPOTA,,,,EIDIKA OTAN VLEPEIS TO MWRAKI SOU DEN SE NOIAZEI TIPOTA META...TA KSEXNAS STO LEPTO OLA PRAGMATIKA!!!!!!!!

DWRA MOU HTAN MESA O ANTRAS SOU SE KAISARIKH????????TON AFHSAN???KALO AYTO!!!!!!!!!!

GIA THN TOMH MHN ANHSHXEIS SE LIGES MERES DEN THA NIOTHEIS KAN OTI EXEIS KANEI KAISARIKH.....KAI OSO GIA AYTO TO SPASTIKO MOUDIASMA THA TO EXOUME GIA ARKETO KAIRO AKOMA DYSTIXOS!!!!!!

NASIA MOU ONTWS KAI EGW AYTO SKEFTOMAI ANYPOMONW KAI EGW NA TO KSANAZHSW TOSO POLYYYYYYYYYYYYYY!!!!!!!!!!!!!KAI THN EGGYMOSYNH KAI THN GENNA!!!!!!!mOU EXEI LEIPSEI APISTEYTA POLY AYTO TO GLYKO TAKSIDI THS EGGYMOSYNHS!!!!!!!!!!!!!!!

KALE TI EXW PATHEI SHMERA????????GRAFW KAI EGW SENTONIA SAN ESENA NASIA MOU...AXAXAXAXAXA MALLON EPEIDH O MPEMPIS MOU EINAI POLY HSHXOS SHMERA...FTOU FTOU FTOU MHN TON MATIASW!!!!!!

post-11182-13873937886983_thumb.jpg

post-11182-13873937888189_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχει πολλή πλάκα ο μικρός σου Τιτίνα......ειδικά στην φωτο που στραβομουτσουνιάζει είναι για δάγκωμα!!!!!!

Μα είδες κάτι σεντόνια που απλώνω???? Εεεε τί να κάνω.....συνήθως έχω πολλά να σχολιάσω και πάντα ξεχνάω και κάμποσα!!!!!!! Είμαι και πολυλογού (κουσκουσιάρα που έλεγε και ο Χατζηχρήστος :lol: )

Ρε κορίτσια πώς να απαλλαγώ από τις μύγες?????? Μιλάμε ότι μου έχουν κάνει επιδρομή......από το πρωί τις κυνηγάω, σκοτώνω μερικές και ξεφυτρώνουν άλλες τόσες, έχω πάθει αμόκ!!!!!! Μου'ρχεται να βομβαρδίσω το σπίτι...δεν τις αντέχω καθόλου!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kouskousiaraaaaaaaaaaaaaa xaxaxaxaxaxaxaxaxa ti elega kai egw kapote aythn thn lexh!!!!!!!!!!!!

ontws sthn fwtografia pou xasmouriete einai gia polla dagwmataaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!einai poly fatsaki mwre o kalos mou!!!!!!!!!!!!!

pwpw gemisate myges e?????????ase emeis eixame gemisei mirmigiaaaaaaaaaaaaaa...milame pio spastiko pragma apo ta myrmigia den yparxei!!!!!!!!!eidika etsi opws mazevonte ola mazi..........pwpwwwwwwwwwwwwwwww syxamaraaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι χειρότερες είναι οι βρωμόμυγες...ξέρεις εκείνες οι τεράστιες, οι γκουμούτσες μύγες!!!!!!!!! Απαπαπααααααα!!!!!!!!!! Είμαι και αργοκίνητο καράβι πλέον και δεν τις προλαβαίνω να τις κυνηγάω...ουφφφφφφφφφ!!!!!!!

Μυρμήγκια ε?????? Λένε ότι όταν εμφανίζονται μυρμήγκια στο σπίτι φέρνουν λεφτά......λες???????????? Πάρτε κανένα λαχείο....... :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpliaxxxxxxx aytes oi myges einai ahdiaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!

mwre ase tis tarzanies me tis myges kai katse sta ayga sou............h mpempa den se klotsaei na katseis katw?????axaxaxaxaxaxaxa

mwre les na paroume kanena laxeio??????xixixiixixixixi

kale pou eisaste oles oi ypoloipes shmera pou eimai egw edw????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!

Ρε λέτε να γέννησε η Μαρία; Ή μήπως κρύβεται πουθενά και σπάει πλάκα; :P

Δώρα, με συγκίνησες πολύ με την περιγραφή σου! Το ίδιο και η Αναστασία, με αυτό που είπε για το ότι τόσους μήνες, άγνωστες μεν, αλλά έχουμε μοιραστεί τόσα και τόσα!

Δε νομίζω ότι μπήκα στο μήνα μου, νωρίς είναι ακόμα! Ακόμα τώρα έκλεισα τις 34 εβδομάδες! Την 36η εβδομάδα μπαίνουμε στο μήνα μας!

Χριστίνα, φάτσας ο μικρός! Χι χι, αν πάρει τη μικρή της Νίας, ο αδελφός της θα τους κυνηγά με το ντουφέκι (θα στρίβει και το μουστάκι!) :P

Μάντι, μην ανησυχείς, κι εγώ είχα συσπάσεις από νωρίς σχετικά. Κι εμείς τώρα βάζουμε πλυντήρια, νομίζω 1-2 πλυντήρια και τελειώσαμε!

Νάσια, κι εμείς έχουμε μύγες, αλλά όχι αυτόν τον χαμό που περιγράφεις εσύ! Πέρσι είχαμε γεμίσει μυρμήγκια, δεν μπορείς να φανταστείς για τι πράγμα μιλάμε... Μια φορά αφήσαμε το βράδι ένα πιατάκι που κάποιος είχε φάει γλυκό, και το πρωί ήταν μαύρο απ' τα μυρμήγκια...

Γκερλ, όλα καλά βλέπω και μ' εσένα!

Τι θα φάτε σήμερα; Εμείς πένες στο φούρνο με κιμά και μπεσαμέλ. Παστίτσιο δηλαδή, αλλά τα ανακατεύουμε δεν τα βάζουμε σε στρώσεις. Έφερε και η μάνα μου σουτζουκάκια, κι έφαγα δύο για ορεκτικό, μέχρι να γίνει το φαγάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δωράκι μου πολυ ομρφη η περιγραφή σου αχ με συγκηνισες άντε το κλάμα στην μύτη το έχουμε αυτόν τον καιρο χιχιχχιχιχιι..... Τι θα φάμε σήμερα??? εμείς μπριαμ Μου έχει σπάσει τπην μύτη σε 10'τρωμε όμως...... Και μετα θα πάω για νανακια.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακαλημερααα και απο εμενα..τι καλημερα δηλαδη 2 ειναι η ωρα...τελικα πρεπει να γεννησε η Μαρια...μα ολη μερα της λεγαμε..εχεις αιμα...γεννας...οχι αυτη..οριστε τωρα...αχχ εχασα ολο το σκηνικο εχτες ρε γαμωτοο...Το ειδα το χαλακι οολα τα λευτα..κρατησα και την ιστοσελιδα..το προβλημα μονο ειναι οτι εμεις το δωματιο το εχουμε κανει μισο μισο και πρεπει να παρω ενα χαλι ουδετερο..οταν θα φτιαξουμε και αλλο ενα δωματιο τοτε θα παρω ..αλλα ειναι τελειο...Αννα Μαρια..το εγαπω αυτο το καροτσι..το πηρε η κολλητη μου σε λαχανι και μαλιστα στο πορτ μπεμπε πηρε και βαση για το σπιτι και στρωμα κοκοφοινικα και εβαλα την μικρη να κοιμηθει οταν πηγα και ειναι σουπερ..με το καλο να μπει και ο Αντρικος μεσα..Που εισαι φραουλιτσα??Τι κανεις??Δωρακι και Αγγελικουλα θα στρωσει ο θηλασμος...το ελπιζω και εγω..ειναι δυσκολο πραγμα αλλα καλυτερο απο το να αποστειρωνεις να βραζεις να ετοιμαζεις..αυτο ειναι ετοιμο στααακ το βγαζεις και τελος..εμεις εχουμε θεμα με το ενα στηθος..ρε γαμωτο δεν το θελει με τπτ και με πληγωσε παλι ...το τι τραβηγμα κανει..χτυπαει με τα χερια..εχουμε κανει ενα σωρο στασεις καμια δεν την βολευει...ενω στο αλλο τρωει μια χαρα..οταν ειναι να φαει σε αυτο...το σκεφτομαι μια ωρα πριν...μετα με ποναει και με καιει..αχχ...εμενα το πρωι εφαγε στις 10και 30 και ενω ηταν να ξαναφαει 13 και 30 δεν κοιμοτανε καθολου απο τις 12 ζηταγε φαγητο και τελικα στις 12 και 30 της ξαναεδωσα...τωρα επιτελους επεσε ξερη...Ρε Χριστινα πολυ φατσα το τηγρακι σου...αα το δοκιμασες τελικα αυτο με το οινοπνευμα και την μπατονετα??Εγω εχτες οπως αλλαζα σκουλαρικι στον αφαλο ανακαλυψα οτι μεσα ο αφαλος ειναι καφε ενω γραμμη δεν εχω..πηρα μπατονετιτσα..οινοπνευματακι..και μια χαρα εφυγε..αα οσο για τα ρουχα..μια χαρα μαζευονται..κατι σεντονακια κατι ζιπουνακια πανακια...να οριστε μαζευτικαν..κανει και γουλιες μην ξεχνατε μπορει να λερωθει και απο κακα η τσισα..εμενα εχτες μου εκανε και ρουκετα απο το πολυ γαλα και εκανε στην καλαθουνα ρουχα σετνονια κουβερτουλες χαλιααα...ε δεν θα κανει μπανακι...δεν θα βαλει αλλο ρουχο πιο καθαρο?να οριστε και αλλα απλυτα..μια χαρα θα μαζευτει..αυταααα καλεε εχει καμια το τηλ της Μαριας??θα σκασωωω ΜΠΑΜ!Οσο για τα μυρμιγκια εγω ειχα το καλοκαιρι λοιπον υπαρχουν στο σουπερ μαρκετ κατι παγηδουλες νομιζω 6 εχει η συσκευασια ασπρες ειναι καπου 4 ευρω εχουν ...μπορει να φαινεται χαζομαρα αλλα το βαζεις σε διαφορα μερη και σε 2 μερες δεν ξαναβλεπεις...εγω σε ενα σπιτι που εμενα παλια ειχε μεσα στο ξυλο..στο μπανιο..ρε τι σπρευ εβαζα τι ειδικα υγρα μεσα στην φωλια τπτ..και βρικα αυτες τις παγηδες και εχω σωθει..και το καλοκαιρι παλι τετοιες πηρα..μεχρι και στο μπαλκονι εβαλα και δεν ξαναειδα...για δοκιμαστε!Αχ βρε Δωρα με την περιγραφη σου....θελω να ξαναγεννησωωωωω...χιχι εγω εχτες εκανα μια μηλοπητα και ενα σουφλε το βραδυ για να μην μαγειρευω σημερα και καλα που τα εκανα γιατι η μικρη δεν με εχει αφησει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευακι μου γλυκο δεν έχεις μόνο ΕΣΥ δυο χρώματα στο δωμάτιο και εγω έτσι το έχω αλλα είναι γαλάζιο και ροζ κουφετι πολυ απαλό....ΕΣΥ νομίζω είναι γλυκιά με ελεκτρικ ε??? μια χαρα είναι όλα να είναι γερα τα παιδάκια μας μόνο .......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπασκετ???οχι,βολλευ!!! :lol::lol:

γεια και απο εμας!!!αννα μαρια κι εγω σιχαινομαι τα χαλια με ρωες καρτουν, αλλα η κιττυ μας δεν ειναι καρτουν!!!και ειναι και τελεια!!!μμμμμ!!!!ζηλευεις γι αυτο!!! :lol::lol::lol: α,καλο και το καροτσι σας,αλλα το δικο μας ειναι ακομη πιο τελειο!!!

το μαρακι σιγουρα θα γεννησε τωρα!!! τι καλα!!!!

νιακι,ουτε κουβεντα να μας στειλεις ενα σπιτικο πτι φουρ ε???

το απογευμα θα παμε να παρουμε μια φορμα εξοδου που ειδα στο benetton.ειναι λιγο ακριβη,αλλα μου αρεσε!!!μας επλεξε και η μαμα μου κουβερτουλα,παπουτσακια και ζακετακια!!!!τι ομορφα και τι μικρουλια που ειναι!!!σημερα θα βαλω και τα ρουχα στα συρταρια!!νομιζω οτι ξεμυρισαν πια!!!!

φιλακιααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω ειμαι κι εγω και οι ημικρανιες μου..με εχουν τρελανει απο το πρωι..και η πλακα ειναι οτι σπανια με πιανουν αλλα αμα με πιασουν ..την γ.....α!!

Ο δικος μου, τωρα κοιμηθηκε..απο τις 11 το παλευω..τι μπανιο καναμε, τι θηλαζαμε με τις ωρες παλι..αυτος τιποτα..ματι γαριδα..τον αφηνεις πεντε λεπτα και ξεκιναει το κλαμα..ευτυχως ειναι ακομα η μαμα μου εδω και προλαβα να κανω μπανιο και να φαω..απο το σαββατο και μετα νε δω τι θα κανω που φευγει η μαμα μου..την βλεπω την επιλοχειο να τρεχει με χιλια κατα πανω μου..

Δωρακι μου, καλη μου φιλεναδα..ετσι οπως τα εγραψες μου θυμησες πολυ την δικη μου γεννα..ειδες τελικα..σαν θαυμα ειναι ολο αυτο..

Κι εμενα ηταν μεσα ο αντρας μου στην καισσαρικη..μου κρατουσε το χερι αλλα τον εβλεπα οτι ειχε γινει κατασπρος απο την αγωνια του και την ωρα που ειδε να βγαζουν το μωρο τον ελουσε κρυος ιδρωτας.

Για την τομη και τον πονο φιλεναδα μου, μην αγχωνεσαι..στην αρχη ειναι λιγο ζορι αλλα οσο περνανε οι μερες δεν νιωθεις τιποτα..

Εμενα μονο το μουδιασμα εμεινε αλλα σε τεσσερεις μηνες θα υποχωρησει ειπε ο γιατρος..

Παντως οπως λεει και το χριστινακι, δεν πρεπει να φοβομαστε την καισαρικη..τις τρεις πρωτες μερες ειναι η δυσκολια μεχρι να περπατησεις..μετα τα ξεχνας αλλα σαμπως (!) και οι πονοι της γεννας ειναι τιποτα πονακια?!αααα, το τραβηγμα του μωρου το ενιωσα κι εγω κανονικοτατα..νιωθεις ενα ξεριζωμα εκεινη την ωρα, νιωθεις οτι περνουν το μωρο σου,

Καλε χριστινακι, τι κουκλι το τιγρακι σου!φτου φτου!

Νασιουκο μου, γεμισατε μυγες?!αχ εδω να δεις!ειναι και τα γρασιδι γμτ και τα φυτα και καθε φορα που ειναι να βρεξει παθαινουν ολες πανικο και θελουν να μπουν μεσα..τις κυνηγαει και ο σκυλος μου και γινεται χαμος εδω μεσα..ο χωρος εΙναι δικος του και δεΝ επιτρεπεται να μπει αλλο κατοικιδιο εδω μεσα..φιλεναδα εΙσαι κι εσυ στις μερες σου,ε?για ποτε το βλεπεΙς?

Ευη μου, ουτε εμεις τα παμε καλα με το δεξι στηθος..απο την πρωτη μερα του κολλησε αυτο..εσυ στον χριστιφορινο θηλασες?για ποσο καιρο?

Βανεσσακι πολυ ομορφο το χαλακι σας!δεν μας κανεινομως εμας γιατι ειμαστε αγορακια με τα ολα μας!

Αναστασακι μου, τι κανεις?φιλεναδα συμπασχω μαζι σου..θελω κατ επειγων κρεπα σοκολατα αλλα δεν κανει λιγο θηλασμου..εδω και δεκα μερες την ονειρευομαι..

Αννα μαρια,τελειωσατε μα τα ρουχαλακια?

Η μυριαμ λετε να γεννησε?το μαρακι12παντως σιγουρα κραταει τον γιο της αγκαλια!

Νια μου, εσεις τελειωσατε με το δωματιο?περιμενουμε φωτο..

Υπερδιπλο σεντονι απλωσα αυτη τη φορα και δεν τα εγραψα και ολα..φιλακια..παω για νανι..αν με αφησει ο μικρος..εχει αισθητηρα ξαπλας και μολις ξαπλωσω στο κρεβατι ξεκιναει ουαου αουαου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια μου καλησπέρα......

Μαράκι μας τελικά γέννησες καλή μου?....κρατάς στην αγκαλίτσα σου τον παίδαρο γιο σου?......άραγε????......σου στελνουμε πολλά γλυκά φιλάκια...;)

Νιάκι μου μια χαρά τα διδυμάκια σου καλή μου....:)......άντε με το καλό να τα κρατήσετε αγκαλιά...;)

Βανεσσάκι πολύ ομορφο το χαλάκι σας...

Άννα Μαρία μου αυτό το καρότσι θέλω και εγω.....:)..μου αρέσει πολύ...;)

Αναστασία μου ξεκίνησες τα πλυσίματα?.......τί κάνει η φραουλίτσα σου?.....

Δωράκι, Αγγελικούλα και Ευάκι μου σας στέλνω πολλα φιλάκια.....σε εσας και τα νινάκια σας...;)

εμείς αύριο το μεσημέρι έχουμε γιατρούλι...;)....άντε να δούμε το μωράκι μας....;)........

πολλά φιλάκια σε όλες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φίλες μου αγαπημένες γεια σας!!!

Στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά στο Μαράκι μας που τώρα θα είναι αγκαλίτσα

με το μωράκι της, αχ τι καλά!!!!!

Αγγελικούλα συμπεθέρα μου έχεις ημικρανία;Αχ σε καταλαβαίνω γαιτί και εγώ

είχα πριν την εγκυμοσύνη και δεν παλεύεται. Αλήθεια κάνει να πάρεις κάτι μικρό μου;

Τι κάνει ο γαμπρούλης μου;δώστου ένα μεγάλο φιλάκι από την κόρη μου!!Και μην στεναχωριέσαι

Τώρα που θα φύγει η μανούλα θα έχεις όλες εμάς, δεν θα σε αφήσουμε καθόλου να πέσεις!!

Θα έχουμε η μια την άλλη!!

Και όπως είπε η φραουλίτσα μας και μας συγκίνησε είμαστε ένα φοβερό παρεάκι εδώ!!!!!

Ένα θα σας πω μόλις συνήλθα από την καισαρική ΕΣΑΣ ΣΚΈΦΤΗΚΑ!!!!!!

Αναστασάκο τι κάνει η φραουλίτσα μας;

Νασιούλα μου πήγες στο γιατρό;Περιμένουμε νέα γιατί εμείς πάμε χέρι χέρι με

Μια εβδομάδα διαφορά!!!Όσο για αυτή τη μαγεία της γέννας όπως το είπες ανυπομονώ

να την ξαναζήσω….

Γλυκιά Miki με το καλό να μας φέρεις νεάκια από τον γιατρό και………………..

Βέβαια σας στέλνουμε τα φιλιάααααααααααααα μας!

Τιτινάκι ο τιγρούλης σου είναι για φάγωμα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ναι τον άφησαν τον

Άντρα μου μέσα την καισαρική αλλά όπως είπε και η Αγγελικούλα σε κάποια στιγμη

Έγινε κατακίτρινος και ακούω μέσα στην ταραχή μου φέρτε στον κύριο μια πορτοκαλάδα….

Καταλαβαίνετε…Δεν άφησαν τον αντρούλη σου να μπει μέσα;

Ευάκι μου και εμένα η μικρή δεν το πήρε καλά το δεξί στήθος γιατί είχα τον ορό και τον

Καθετήρα και τώρα δυσκολεύομαι αλλά ελπίζω…..Φιλιά στη μικρή μας Μίλα και στο Χριστοφορίνο!!!

Νια μου μια χαρά τα ζουζουνάκια σου, φτου φτου!!!

Άννα Μαρία μου τι κάνει ο αντρίκος σου;

Είδα και μια καινούρια φίλη μας, Νάνσυ καλωσόρισες, να σου ζήσει το μπεμπεδάκι σου!!

Βανεσσάκι πως είναι η ζουζούνα

Muriamaki που είσαι;Πως είναι το αγοράκι σου;

Σας αφήνω γιατί κάτι ακούω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...