Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΤΙΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜ Ν11


Recommended Posts

Ηλιανακι μου να σαι καλαπου με ηρεμεις...μακαρι ετσι να ειναι τα πραγματα και να τα κανω ολα εξ ουρανου!!Φιλακια στο Χρηστακο!!

Κατερινακι μου πολλα φιλακια στο μπεμπε σας!!!

Νια καλα εκανες και εισαι στη μαμα σου ,μην μενεις μονη σου.Εμενα με παρατησε το βουρλο ο αντρας μου και πηγε για καφε....κριση εχει παθει τωρα τελευταια δεν μπορω να τον μαζεψω ολο εξω θελει να ειναι.Μηπως νομιζει θα τον βαζω να θηλαζει και κερδιζει χρονο? :lol::lol:

Για πειτε μου οι ηδη μανουλες...την δευτερη μερα που μας βλεπει ο γυναικολογος στην κλινικη, τι ακριβως κοιταει?κανει κολπικη εξεταση ή απλα κοιταει τα ραματα?Μιλαω για φυσιολογικο τωρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 949
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπέρα κουκλίτσες μου...;)

σήμερα ταλαιπωρήθηκα πάρα πολύ...απο τις 8:30 στα δικαστήρια μέχρι και τις 14:15.......μιλάμε τα έπαιξα.,....και να ανεβοκατεβαίνω κιόλας....και να κουβαλάω και τον χαττοφύλακα με όλα τα σχετικά...πωπω..... :roll::roll::roll: πίκρα....πολύ βάρος.......δεν μπορώ άλλο.....το μόνο ευχάριστο είναι ότι λόγω της κατάστασης μου δικάζω κατευθείαν κατα προτίμηση και οι συνάδελφοι δεν δυσανασχετούν......ευτυχώς...;).....και αύριο μία από τα ίδια...πάλι την ίδια ώρα εκεί...ουφφφφφφ......να δούμε......τί θα κάνουμε....:)

εσείς είσαστε καλά κουκλίτσες μου?....

Βαννεσάκι παρολίγον συναδέλφισσες εεεε?.... :lol::lol: .......

Βρε κορίτσια...καπου διάβασα ότι ζυγίζετε τα μωρά σας......ερώτηση..έχετε πάρει ζυγαριά ειδική για μωρά?....είναι απαραίτητη να πάρουμε και εμείς στο σπίτι?....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!

Πήγα στον οφθαλμίατρο και όλα καλά. Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα για φυσιολογικό τοκετό, παρ' όλο που έχω 8.5 και 7 βαθμούς μυωπία!!! Μου έβαλε κάτι σταγόνες και δεν έβλεπα τίποτα, δεν μπορούσα να διαβάσω, δεν μπορούσα να καθίσω στον υπολογιστή, με το ζόρι χάζεψα λίγη τηλεόραση περιμένοντας να καθαρίσει η όραση!

Βανεσσάκι, εννοείται ότι λένε και μετά δε σου φέρνουν τίποτα. Εγώ πιστεύω ότι αυτοί που μας είπαν ότι θα μας φέρουν το χ δώρο, με το που το είπαν, μετά το ξέχασαν. Οπότε, δε με παίρνει να κάνω όπως η Αναστασία, να τους παίρνω και να τους ρωτάω αν θα μου φέρουν αυτό που είπαν. Η μία είπε για αποστείρωση και ήδη πήραμε και η άλλη για ενδοεπικοινωνία που δε θα πάρουμε αμέσως. Πάντως, το θεωρώ τεράστια γυφτιά να σου λένε "μην τυχόν και πάρεις αυτό, εγώ θα σου το φέρω" και μετά να το ξεχνάνε. Καλύτερα μη μιλήσεις καθόλου ή μετά τη γέννα πάρε ένα τηλέφωνο και ρώτα τι δεν έχουμε πάρει,

Τέλος πάντων...

Κι εμείς πήραμε εξτρά στρωματάκι για το πορτ μπεμπέ. Εν τω μεταξύ, πήγαμε στο μαγαζί από όπου πήραμε το σετ του καροτσιού, τους λέω ότι είχαμε πάρει αυτό και ζητάω το στρωματάκι. Μας δίνει ένα που δεν εφάρμοζε και τόσο καλά, και μας παίρνει και λεφτά, ενώ ούτε δέκα ευρώ δεν είχε, και ήδη τους έχουμε δώσει πάνω από 700 με τόσες αγορές... Το πήρε χτες η μάνα μου, το έκοψε, το έραψε, και εφαρμόζει τέλεια.

Εύη, κι εγώ γέλασα πολύ με το κλύσμα!!!

Ηλιάννα, η συνονόματή μου μήπως αισθάνεται παραμελημένη; Δεν είναι ανάγκη να την παραμελείς, ξέρεις πώς είναι τα παιδιά, μόνο που αισθάνεται το καινούριο μωρό στο σπίτι...

Κατερινούλα, κουράγιο, σιγά σιγά θα στρώσει ο μικρός!

Λυδία, απορώ πώς αντέχεις... Εγώ ούτε μέχρι τη γωνία δεν μπορώ να πάω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία μου τί να κάνω..... :roll::roll: ...δεν γίνεται να πράξω διαφορετικά.......τουλάχιστον μέχρι τις 16 Νοεμβρίου που έχω προσδιορισμένα θα πρέπει να τα δικάσω......του Δεκεμβρίου θα τα αναβάλω ούτως ή άλλως και είναι ενήμεροι και οι πελάτες μου....οπότε θα καθήσω μαζί με το μωρό....αλλά αυτή την στιγμή δεν μπορώ να να τα αναβάλω...... :roll::roll::roll: .......άσε......πολύ δυσκολεύομαι....όχι μόνο στο δικαστήριο, που κάθε τόσο θέλω να πηγαίνω τουαλέτα.......αλλά και στο γραφείο διότι δεν έχω διάθεση να γράψω τίποτα......αλλά ΠΡΕΠΕΙ...!!!!...ουφφφφφφφφφφφ....

τί κάνει ο Ανδρίκος σου?........το στρωματάκι τελικά μια χαρά το βόλεψε η μαμά σου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο Ανδρέας χτυπιέται!

Εμένα σήμερα άρχιζε η άδεια, και μάλιστα, η άδεια όπως τη ζήτησα εγώ να διαμορφωθεί, αλλιώς το υπουργείο θεωρούσε ότι έπρεπε να δουλεύω μέχρι τις 7 Νοεμβρίου!!!!!!!!!!!!! Δύο εβδομάδες πριν την ΠΗΤ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχχχ....το μαναράκι μου......και μένα το μικρούλι μου όλη την ημέρα από την κούραση ήταν πιο ήρεμο και τωρα που καθόμαστε και γράφουμε στο γραφείο μαζί με μουσικούλα είναι πιο δραστήριο...;)

Δυστυχώς Άννα Μαρία μου δεν καταλαβαίνουν πόσο δύσκολο είναι να μένεις μέχρι τελευταία στιγμή στην δουλειά, όπια και αν είναι αυτή....καταρχήν και μόνο το βάρος που έχεις να σηκώσεις στην κοιλιά είναι απερίγραπτο...αλλά......αν δεν το βιώσουν δεν μπορούν να καταλάβουν....!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε γελατε με το προβλημα μου..ντροπη σας...χαχαχ...μιλαμε μετα τη γεννα...ετρωγα ετρωγα και απο τουαλετα τπτ...πηγα να σκασω...και λεω στην κοπελα καλε κανε ενα κλυσμα να στανιαρω η γυναικα...εμεινε η κοπελα...καμια δεν θελει και μαλιστα στην καισαρικη που τους λενε μετα να κανουν το αποφευγουν και εγω το εκανα απο μονη μου..αναποδη..Αννα Μαρια..βουιζει η πωλητρια νομιζω..τι 6 μηνων καλεεε αμα δεν ξερει ας μπει στο ιντερνετ να παρει καμια πληροφορεια..ελεος...εγω το γιο μου οκ δεν τον εκανα μεχρι 4 στο μπανακι αλλα μεχρι τοτε επαιζε με αυτο..το γεμιζα νερο και το εβαζα στο μπαλκονι και επαιζε...και εμεις chicco απο καροτσι...αχ δεν σας εβαλα τη φωτο με το ρηλαξ γιατι ετρεχα με τη μικρη..παλι καλα που προλαβα παλι να μπω...Δωρακι μου τελικα καθε γιατρος λεει τα δικα του ε...εμενα μου λεει..οχι οσπρια και ξηρους καρπους..ναι σε σουπες και χορτα..και λεω δεν μου αρεσουν και λεει εστω χορτοπιτα και υγρα...το εχω ριξει στους χυμους...αντε και καμια σουπα μια στο τοσο..αλλα σοκολατα καθε μεσημερι...αυτο το βαζακι με το φαγητο ελεος...πηρα μια φορα γιατι χρειαζομουνα και δεν το ετρωγε..και δοκιμαζωωω μπλιαχχχχχ δεν ξαναπειρα ποτε...Αννα Μαρια αστα να πανε τα ονοματα απο τα πεθερικα μου...μπλιαχ και εκει...εμενα η κινεζουλα φτιαχνει καπως το προγραμμα με το φαγητο...το βραδυ τρωει τελευταιο γευμα 9-10 και μετα καπου στις 5-6 το πρωι..λιγο με τον υπνο που μουγκριζει και πεταγομαι να δω ειναι το θεμα αλλα θα στρωσει που θα παει...Αχ τον αλλο μηνα παει ο αντρας μου Σερβια...ηθελα και εγωωω αλλα αποφασισα να μην παω με μωρο παιδι και εχει και πολυ κρυο τωρα εκει...θα παω Ερετρια στη μανα μου αλλα δεν σας κρυβω πως ζηλευωωω...

post-1349-13873937924606_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ δε νιώθω ιδιαίτερα το βάρος της κοιλιάς. Αλλά αν πήγαινα σχολείο, θα έπρεπε να κουβαλάω τσάντα με βιβλία, να κάνω μάθημα όρθια (δεν μπορώ να καταλάβω πώς κάποιοι κάνουν μάθημα καθισμένοι στην έδρα για 40 λεπτά), να τσακώνομαι με το κάθε κωλόπαιδο, και να έχω και μία ώρα δρόμο πήγαινε-έλα...

Δεν τους είπε κανείς ότι αυτό ΔΕ γίνεται; Ελάχιστες το αντέχουν αυτό, π.χ. η περσινή μαθηματικός που κάθισε μέχρι τελευταία στιγμή στο σχολείο, ενδιάμεσα έλειψε μόνο μία μέρα, επειδή είχε γιατρό, και δε διαμαρτυρήθηκε ποτέ για τίποτα.

Ε, σόρι κιόλας, εγώ δεν μπορώ!!!

Εύη, η πωλητρια εννοούσε έξι μήνες για το μπανάκι που είναι ενσωματωμένο στη συρταριέρα. Όντως, όταν το είδα ήταν μικροσκοπικό. Σα σκάφη για ζύμωμα, δεν άξιζε τον κόπο.

Το ριλάξ νομίζω είναι το ίδιο που πήραμε κι εμείς! Χρώμα πήραμε το απαλό μωβακι, εσένα είναι το φούξια;

Καλά, οι παιδίατροι ό,τι να 'ναι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

άσε Άννα Μαρία μου.....το θεωρώ τραγικό να μην καταλαβαίνουν την δυσκολία της κατάστασης μας.....και πάλι καλά εσύ που είσαι εκπαιδευτικός...και μπορείς να παρεις άδεια....για σκέψου αυτή που εργάζεται σε κάποιο γραφείο ή εταιρία και είναι με την απειλή και τον φόβο να μην την διώξουν??..!!!....έτσι έγινε με μια φίλη μου.......μόλις έφυγε για να γεννήσει της είπε να μην επιστρέψει ξανά....ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ..!!!!.....

τέλος πάντων.......εμείς βρε κορίτσια ριλαξάκι δεν πήραμε.....και είμαι σε σκέψη.....θα το χρησιμοποιήσει το μικρό μου?...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuklakiiiiii!!!!glika!!!ftuuuuuu!!!

emeis δεν πηραμε ρηλαξ γιατι πηραμε το τριπλο καροτσι, οποτε θα χρησιμοποιουμε το πορτ-μπεμπε!!

το ιδιο δεν ειναι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυδία, κανονικά είναι παράνομο να την απολύσει έτσι. Εσύ τα ξέρεις καλύτερα αυτά. Αλλά έτσι όπως έχουν καταντήσει τα πράγματα στην Ελλάδα...

Εγώ μπορώ να πάρω άδεια, αλλά είναι και η φύση της δουλειάς μου τέτοια, που δεν μπορώ να δουλέψω μέχρι το τέλος. Αντίθετα, αν ήμουν σ' ένα γραφείο και να έκανα γραφική δουλειά αποκλειστικά, θα δυσκολευόμουν, βέβαια, αλλά θα τα κατάφερνα να πηγαίνω, τουλάχιστον μέχρι σήμερα υποθέτω. Πάντως οι άδειες εδώ στην Κύπρο τουλάχιστον είναι πολύ μικρές, και δεν ευνοούν και το θηλασμό. Αφού έχεις το παιδί τριών μηνών και πρέπει να επιστρέψεις πίσω στη δουλειά, πώς θα θηλάσεις αποκλειστικά;

Εμείς το πήραμε το ριλάξ, γιατί βλέπω ότι πολλά νεογέννητα το χρησιμοποιούν. Τα ξαδέλφια μου, πάντως, το είχαν λιώσει. Τώρα αν δεν το πάρουμε, πώς θα ξέρουμε αν θα το χρησιμοποιήσει; Δεν ξέρουμε και τι χαρακτήρες θα είναι τα μωρά μας, τι γούστα θα έχουν, τι αντιδράσεις...

Βανεσσάκι, δεν είναι ακριβώς το ίδιο. Με το πορτ μπεμπέ μπορείς να κουνάς το μωρό, αλλά είναι πιο πολύ σαν κρεβατάκι, ενώ το ριλάξ είναι κάτι σαν κρεβατοκαρεκλάκι και μπορεί να χρησιμοποιηθεί για πολύ περισσότερο καιρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΜΟΥ!!!!!!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΓΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΕΤΡΩΜΑΤΑ ΠΟΝΑΚΙΑ Κ ΑΝΑΜΟΝΗ.....ΠΟΤΕ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΟΕΟ?

ΣΑΣ ΕΧΩ Κ ΟΜΟΡΦΑ ΝΕΑ Η ΝΑΣΙΑ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΓΙΑ ΤΙΝ ΚΛΙΝΙΚΗ ΣΠΑΣΑΝΕ ΤΑ ΝΕΡΑ ΤΙΣ!!!!!!!!!ΓΙΟΥΠΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ ΕΙΜΑΙ Η ΕΠΟΜΕΝΗ!!!!!!!ΜΟΥ ΕΣΤΗΛΕ ΜΗΝ.Κ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ.ΟΤΙ ΑΛΛΑ ΝΕΑ ΕΧΩ ΑΠΟ ΤΙΝ ΝΑΣΙΑ ΘΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ!!!!!

ΣΥΜΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΑΣ Κ ΜΕ ΕΝΑΝ ΠΟΝΟ!!!!!!!

ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ!!!!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΟΥ ΠΙΤΟΥΛΑ Ε?ΜΙΑΜ ΜΙΑΜ Κ ΓΩ ΘΕΛΩ....ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΟΛΟ ΠΕΙΝΑΩ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΩ Κ 10 ΦΟΡΕΣ,ΕΧΩ Α[ΠΕΛΠΙΣΤΕΙ.

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΑΚΟΜΑ ΕΔΩ Κ ΠΟΝΑΩ.ΕΣΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ?

ΒΑΝΕΣΑΚΙ Η 3 ΦΟΡΕΣ ΤΟΥΑΛΕΤΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΕΧΩ Κ 10 12 ΦΟΡΕΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΗΓΕΝΩ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ.

ΗΛΙΑΝΑΚΙ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΧΕΙΣ ΛΥΨΕΙ ΑΛΛΑ Ο ΧΡΗΣΤΑΚΟΣ ΘΕΛΕΙ ΤΙΝ ΦΡΟΝΤΙΔΑ ΣΟΥ ΤΩΡΑ!!!!!

ΝΙΑ ΜΟΥ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ Κ ΚΑΘΕΣΑΙ ΣΤΙΝ ΜΑΝΟΥΛΑ ΣΟΥ,ΜΟΝΗ ΣΟΥ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΠΙΤΙ....ΦΙΛΙΑ ΣΤΑ ΝΙΝΙΑ ΣΟΥ!!!

ΑΓΓΕΛΙΚΟΥΛΑ ΜΟΥ ΜΕ ΠΡΟΕΙΔΟΠΙΕΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΑΛΛΑ ΠΟΤΕ ΘΑ ΒΓΕΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ....Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΤΕΤΑΡΤΗ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΜΕ ΤΙΝ ΓΙΟΡΤΗ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ.ΤΙ ΚΑΝΕΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ?

ΜΑΡΙΑ 12 ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ?Ο ΜΙΚΡΟΥΛΗΣ?ΕΓΩ ΑΚΟΜΑ ΕΔΩ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΣΥΝΤΟΜΑ!!!!!

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΟΡΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ!!!!!!!

ΤΑ ΦΙΛΙΑ ΜΟΥ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία μου είμαστε στα δικαστήρια με τον εργοδότη της......αλλά το ζητούμενο δεν είναι αυτό.....είναι η νοοτροπία......να φοβάσαι να λείψεις έστω μια μέρα από την δουλειά....!!!!

Μυριαμάκι μου...άντε έρχεται και η δική σου σειρά.....;).....

Νασιούλααααααααααααα...είδες τελικά που έπιασε τόπο το παστίτσιο?....αχχχ...μπράβο κουκλίτσα μου...με το καλό να κρατήσεις την κορούλα σου αγκαλιά....;).....όλα να πάνε κατ' ευχήννννν...;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω αναγκαστικα να συμφωνησω απολυση για να παρω και ταμειο και να μπορεσω να φυγω..με εβλεπα να τρεχω μεχρι να γεννησω για εξωτερικες δουλειες αν εμενα στην δουλεια!!Ηταν λιγο καφτης σε αυτα!!

Τελικα κανει να βαζουμε τα μωρα σε ριλαξ ή οχι?μας εχουν τρελανει!!!

Ωπα της η Νασιαααααααααααααα, αντε με το καλοοοοοοοοοοοοοο!!!!!!Η Παναγια μαζι σας!

Μιριαμακι μου μακαρι να ημουν κοντα θα σου εφερνα οσα κομματια ηθελες και μετα θα σε εστελνα να γεννησεις!! :lol: Μην νομιζεις σημερα αυριο γεννας!!!!

Λυδια μου προσεχε μην κουραζεσαι, με ρεγουλα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια μωβ με ροζ ειναι εμεις και στο Χριστοφορο το λιωσαμε και μαλιστα οταν αρχιζουν οι κρεμουλες και το μωρο δεν μπορει να καθησει ακομα σε καθησμα εκει τρωει μια χαρα...για μεγαλο διαστημα εκαστε εκει..και τωρα βαζω λιγο τη μικρη οσο δεν κοιμαται να κανω και μκαμια δουλεια γυρω γυρω..αα για τα μπιμπερο δεν νομιζω πως χρειαζεται να παρετε μαζι στο νοσοκομειο εχουν εκει..εγω μονο πιπιλα ειχα παρει..τις αποστειρωσα τις εβαλα ψυγειο σε ενα κουτακι και πριν φυγω τις πηρα και τις εβαλε ο αντρας μου στο ψυγειο του δωματιου..αλλα εχουν και εκει αποστειρωτη.

post-1349-1387393792482_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

είδες Αναστασία μου που η κατάσταση αυτή σε οδήγησε να αποδεχτείς την λύση της απόλυσης...??.....εεε...αυτό συμβαίνει στην πλειονότητα του ιδιωτικού τομέα...και πάλι καλά εσένα που σου έδωσε και τα αναλογούντα επιδόματα και αποζημιώσεις....για σκέψου να σε εξαναγκάζουν να παραιτηθείς για να γλυτώσουν τις καταβολές...!!!,......και μετά να είμαστε στα ακροατήρια.....να προσπαθούμε το καλύτερο για τον μισθωτό και εργαζόμενο...!!!!....άσεεεε./.....τα δικαστήρια είναι γεμάτα από τέτοιες υποθέσεις με ΙΚΑ και Επιθεώρηση Εργασίας....!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΟΥ ΤΟ ΞΕΡΩ ΦΙΛΕΝΑΔΑ ΟΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΕΦΕΡΝΕΣ.....ΑΣΕ ΕΧΩ ΞΕΦΥΓΕΙ ΟΛΟ ΠΕΙΝΑΩ Κ ΕΧΩ ΛΙΓΟΥΡΕΣ...ΣΕ ΟΛΗ ΤΙΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΗΜΟΥΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ Κ ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΛΥΣΑΞΕΙ.

ΜΑΚΛΑΡΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΣΥΝΤΟΜΑ....

ΜΙΚΙ ΜΟΥ ΕΓΩ ΡΙΛΑΞ ΘΑ ΠΑΡΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ.

ΚΙΣΚΑ Η ΚΟΡΗ ΜΙΑ ΓΛΥΚΑ!!!!!ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ!!!!!

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΕΓΩ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΤΑ ΚΑΛΑΝΤΑ Κ ΤΟΝ ΑΓΙΟ ΒΑΣΙΛΗ ΤΟΝ ΛΑΤΡΕΥΩ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε αυτο φανηκα τυχερη ευτυχως.Αλλα δεν θα ξανα γυρνουσα εκει για δουλεια,εκμεταλευση στο επακρο!!!

Παλιοτερα ειχα μια περιπτωση σε αλλη δουλεια, εκανα καταγγελια ενω ενημερωσα οτι θα φυγω στο χρονικο οριο που επρεπε, παρεδωσα την δουλεια μου σε νεα κοπελα και στο τελος δεν με πληρωναν. Αναγκαστικα να το κανω αλλα απο τοτε εμαθα ολους τους πληρωνουν οπως πρεπει!!!Καποιος επρεπε να κανει την αρχη μαλλον!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααααααααααααααααα, γεννάει η Νάσιααααααααα!!!!!!!!! Με το καλό!!!!!!!!!!!!!!!!! Δε νομίζω ότι ήταν το παστίτσιο, μάλλον κανένα παστουρμά θα κατέβασε! :P :P :P :P

Μύριαμ, κι εγώ εδώ, έχουν αρχίσει κι εμένα κάτι ψευτοπονάκια περιόδου, από συσπάσεις λίγα πράγματα, τον Αύγουστο πιο πολλές είχα :lol: και έχω την αίσθηση ότι θα μου έρθει περίοδος... Για να δούμε...

Λυδία, όντως, είναι πολύ εκφοβιστική αυτή η νοοτροπία... Τι να πω, εμάς εδώ είναι κάτι μεγάλα σούπερ μάρκετ που υποχρεώνουν τους εργαζόμενους να δουλεύουν τις αργίες, π.χ. 28η Οκτωβρίου, 25η Μαρτίου, Πρωτομαγιά, Θεοφάνεια... Τους δίνουν μια άλλη μέρα ρεπό, αλλά το θέμα είναι ότι δεν τους πληρώνουν διπλά, ως όφειλαν, και επίσης, τι να την κάνουν την άσχετη μέρα του ρεπό, αφού δεν μπορούν να απολαύσουν την αργία με την οικογένειά τους, να δουν το παιδί τους στην παρέλαση, να πάνε στον αγιασμό των υδάτων, να πάνε μια εκδρομή. Κι έτσι και τολμήσουν να αρνηθούν, τους διώχνουν... Όλα αυτά τα σούπερ μάρκετ κατέστρεψαν τους μικρομεσαίους (ανάμεσά τους και τους γονείς μου), και τώρα καταστρέφονται κι αυτά με τη σειρά τους από μεγαθήρια τύπου Lidl, Τζάμπο, κ.λπ. Τέλος πάντων...

Εύη, μπιμπερό και πιπίλα γράφει η λίστα που μου έδωσαν από την κλινική, οπότε θα πρέπει να πάρω...

Ρε κορίτσια, έλεος μ' αυτόν τον άντρα μου. Δεν τον αντέχω!!! Θα τον σκοτώσω... Πριν από τρεις ώρες επιστρέφαμε απ' τον οφθαλμίατρο και μου λέει στο αμάξι ότι πεινάει και θα φάει μόλις έρθουμε σπίτι. Μόλις φτάνουμε θυμήθηκε ότι πρέπει να πληρώσει τα κοινόχρηστα, πηγαίνει πάνω στον διαχειριστή και κάθεται περίπου ένα σαραντάλεπτο. Έρχεται σπίτι, κάθεται στον υπολογιστή. Μετά από καμιά ώρα κάνει διάλειμμα για να απλώσει τα ρούχα, και μέχρι τώρα είναι στον υπολογιστή. Αν του πω καμιά κουβέντα του στιλ "εσύ δεν είσαι που πεινούσες;" αρχίζει να φωνάζει, γιατί μάλλον κάποιο πρόβλημα υπάρχει στο ηλίθιο παιχνίδι που παίζει και μετά αρχίζει γλυκόλογα. Του είπα πριν να κάνει ένα σκουπισματάκι, γιατί αύριο θα έρθει ο υδραυλικός να δει την υγρασία στον τοίχο, κι εγώ πλέον ούτε κι αυτό δεν μπορώ, και δεν υπάρχει περίπτωση να το κάνει. Ρεζίλι θα γίνουμε στον άνθρωπο, το σπίτι είναι σα σταύλος... Μήπως έχω παντρευτεί έναν παρανοϊκό; :P:evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια να τον απολυσεις και να μην δωσεις και αποζημιωση!! :lol::lol:

Εφαγα δημητριακα τωρα και παλι πειναω τι θα κανω?ουφ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα τον απολύσω, δεν μπορώ άλλο αυτό το κόλλημα... Η πλάκα είναι ότι όλη μέρα τα μάτια του είναι κόκκινα απ' τις πολλές ώρες στον υπολογιστή και πήγε σήμερα και πήρε κολλύριο, γιατί λέει μερικές φορές ερεθίζονται τα μάτια του!!! Του λέω "μια καλή ιδέα, πιο αποτελεσματική απ' το κολλύριο, θα ήταν να κάθεσαι λιγότερες ώρες στον υπολογιστή", και φώναζε... Μιλάμε κάθεται περίπου 12-13 ώρες τη μέρα, και λίγα λέω...

Του λέω ότι αύριο με το μωρό δε θα μπορεί να κάθεται στον υπολογιστή και αυτός πιστεύει ότι θα βρίσκει χρόνο να κάθεται... Πώς να μην αγχώνομαι με τον άχρηστο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεννάει το νασιακι αχχχχχχχ τι τέλεια με το καλο κοριτσαρα γερο μωρακι εύχομαι....μυριακι ευχαριστούμε κουκλιτσα μου για την ενημέρωση με το καλο και ΕΣΥ σήμερα αύριο έφτασε και εσένα η ωρααααααααα......

Αχχχχχχχ βαριεμαιιιιιιιιιιιιιιι θέλω να πάω σπιτάκι μουυυυυυυυυυ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια καλησπέρα!!! Μόλις βρήκα χρόνο να κάτσω λίγο και να σας διαβάσω...ξεκίνησα να κάνω δουλειές γιατι μαζεύτηκαν πολλά και μιας και είναι η μαμά μου μαζί να κρατάει την μικρή είπα να τελειώνω σιγα σιγα!!!

Η καραμελίτσα μου συνεχίζει να έχει πονάκια αλλά ευτυχώς όχι κάθε βράδυ!!!

Μας έφεραν και το καρότσι μας σήμερα...θα σας βάλω και photo μετά...

Ας δούμε τι θυμάμαι από αυτά που διάβασα...

Μαράκι τι καλά που έχεις τόσο καλό μωράκι,και μπράβο που θηλαζετε πολύ χάρηκα!!! Φιλιά πολλά στο ζουζούνι σου :)

Λυδία μου με το καλό οι ετοιμασίες για το μπεμπάκι σας!!! φιλιά

Νάσια μου και εγώ σαν την Μαρία στις 36+6 γέννησα χαχαχα με το καλό το κοριτσάκι σου!!!

Vanessaki πολύ ωραίο το καρότσι σας!!! Με το καλό να το χαρείται...

Αναστασία μου και το καρεκλάκι τησ φραουλίτσας σας τέλειο...με το καλό να το χαρείτε και εσείς!!! μμμ έκανες πιτούλα τι καλά λέω να κάνω και εγώ αύριο χαχαχα

Χριστινάκι πολύ όμορφο το Άγγελος για το αγοράκι σου!!! φιλιά πολλά

Ηλιαννάκι φιλιά στα γλυκά σου παιδάκια...

Λένα μου περαστικά στο μικρούλι σου!!!!

Δωράκι συγχαρητήρια που ο θηλασμός πάει καλά...φιλιά στο νινάκι σου!!!

Νιάκι με το καλό τα σεντονάκια σας...φιλιά στα διδυμάκια σου

Αγγελικούλα πολύ ωραίο το ριλάξ σας...και εγώ αυτό ήθελα αλλά μου το πήρε δώρο μια φίλη μου και μου πήρε το απλό χωρις μουσική :(

Ευή μου κουκλίτσα η κορούλα σου!!! και τέλειο χρώμα ριλαξ...

κατερινούλα, girl, αννα-μαρια , μύριαμ...πολλά φιλιά

Δεν θυμάμαι άλλα...χαχαχα φιλιά πολλά σε όλες!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @Melikara86 στην ποσοτητα και στην κινηση. Παντα θελαμε 3ο παιδακι. Η μεγαλη μ ειναι ενα πολυ ζορικο παιδακι και ιδιαιτερα μικροτερη μας ζοριζε παρα πολυ. Σε συνδυασμό με τη 2η ειναι 2 ζωηρα πολυ παιδια. Σκεψου οτι μολις περυσι το καλοκαιρι π ηταν 6 και 4 σταματήσαν να ξυπνάνε συστηματικα το βραδυ. Οποτε δ ειχαμε αμαν αντοχες για 3ο. Πέρυσι αρχες του ετους ειπαμε οτι εφοσον το θέλουμε αλλα δ ειμασταν κ σιγουροι 100% ειπαμε να το αφησουμε στην τυχη σχετικα. Καναμε συχνα επαφες οπως συνηθως απλα ελευθερα. Ηρθε στους 5 6 μηνες ελευθερων επαφων. Εγινε οτι εγινε, τα κορίτσια μεγαλωσαν, πηραμε μια ανασα, οποτε το συζητησαμε και ειπαμε φετος οτι γινει. Μετα ξεφεύγουν ηλικιακα κ τα κορίτσια. Εχουμε μια αλφα ανεση, μια σειρα. Πως να το πω, να ζησουμε λιγο σαν ανθρωποι.
    • Βρε κορίτσι μου όλα φυσιολογικά είναι αν δεν υπάρχει πόνος! Ηρέμησε λίγο... Αν δεν μπορείς καλύτερα να πάρεις ένα τηλέφωνο το γιατρό σου να σου φύγει το άγχος!!!
    • Να σου ζήσουν λοιπόν οι κορούλες σου!!γτ το βλέπεις σαν τελευταία ευκαιρία..;; Όπως είπες έστω κ με αυτό το σπέρμα έμεινες έγκυος 3 φορές, επομένως ποτέ δεν ξέρεις μην χάνεις τις ελπίδες σου!!! Και εμάς το σπέρμα είχε θέμα κινητικότητας και μορφολογίας ( είναι ο δεύτερος σύζυγος μου , είχε κιρσοκήλη αλλά παρόλα αυτά έχει ένα κοριτσάκι από τον πρώτο του γάμο.... έπειτα αφού ήμασταν μαζί αποφασίσαμε να κάνουμε εξετάσεις και να προχωρήσει σε χειρουργική επέμβαση για την κιρσοκήλη καθώς δεν εμένα έγγυος 3 χρόνια προσπαθειών!! Μετά το χειρουργείο περίπου 3 χρόνια έμεινα έγκυος αλλά το έχασα στο 6 εβδ! 😢 Δεν ξανά έκανε εκείνος εξετάσεις! Είναι κ λίγο περίεργος σε αυτό το θέμα...δεν πάει εύκολα! )  Τι θέμα έχει εσένα στο σπέρμα;;
    • Κορίτσι μου καλησπέρα!  Σου εξήγησε ο γιατρός γιατί συνέβη αυτό; Εγώ δύο φορές που έκανα πρόκληση απλά καθυστέρησε να γίνει η ωορρηξία(αντί για 32-36 ώρες που γίνεται μετά την ένεση εμένα πχ μου έπαιρνε 40 ώρες). Ίσως την επόμενη φορά που θα το δοκιμάσεις να πρέπει να κάνεις και έναν υπέρηχο 1-2μερες μετά την ωορρηξία (έτσι όπως θα έχει υπολογιστεί με βάση την πρόκληση) για να δείτε ότι όντως έσκασε το ωοθηλακιο και έκανες ωορρηξία.  
    • Κορίτσι μου, κι εγώ είχα περάσει ένα τέτοιο εφιαλτικό βράδυ. Μάλιστα η κοιλιά μου ήταν σκληρή και για αρκετή ώρα και έκανα ακριβώς τις ίδιες σκέψεις με σένα. Από τότε ανά διαστήματα μπορεί να την αισθανθώ να σκληραίνει και μετά από λίγο να μαλακώνει. Αλλά όταν μίλησα με τον γιατρό ήταν καθησυχαστικος. Είτε μεγαλώνει η μήτρα, είτε κάνει συσπάσεις ή μπορεί απλά το μωρό να είναι σε τέτοια θέση που η κοιλιά να σκληραίνει σε εκείνο το σημείο που βρίσκεται. Αυτά μου είπε  Πάντως και άλλες φίλες μου που ρώτησα μού είπαν ότι κι αυτές το είχαν αυτό. Και στην εφαρμογή εγκυμοσύνης που έχω το παρουσιάζει ως κάτι απολύτως φυσιολογικό. Αλλά φυσικά πάνω απ' όλα κρατάω ότι μου το επιβεβαίωσε και ο γυναικολόγος μου. Παρόλα αυτά αν αγχώνεσαι στείλε ένα μνμ στον γυναικολόγο σου, για να σου επιβεβαιώσει ότι όλα καλά!! ☺️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...