Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΤΙΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜ Ν11


Recommended Posts

καλημεραα εδω και εγω...ολο το σκ ειχε το λαπιτοπι ο χριστοφορινος και ζητημα να καταφερα να μπω κανα 5λεπτο..πωποο εχω 15 σελιδες να διαβασω...αρχιζω και σχολιαζω ταυτοχρονα...παλι γελιο χαλι θα απλωσω...

-ααα Αννα Μαρια μιας και το θυμηθικα ..δεν ειναι μικτο βρε το flexibath...απλα ανοιγει με το νερο..δεν το βιντεακι να καταλαβεις..αφου κανει για παιδακια εως 4 ετων.. http://www.mariaevita.gr/index.php?disp ... ory_id=651

-Αναστασια μου εκει κοντα στη θηλη μολις πιεσεις βγαινει το γαλα και αμα εχεις πριστει βγαζεις λιγο ισα να σε ανακουφισει και εισαι μια χαρα

-Κοριτσια εμενα η γιατρος μου απο την αλλη καθολου δεν μας τρομοκρατουσε και λεω μας γιατι και εγω και η κολλητη μου ειχαμε την ιδια γιατρο...αφου ηξερα πως πρεπει να κανω αυτες τις ενεσεις κορτιζονης για τα πνευμονια και μου ελεγε οχι βρε μια χαρα και τελικα οταν ηρθε η εβδομαδα που επρεπε μου λεει ελα αυριο να κανουμε τις ενεσεις..και ετσι τοσο καιρο εγω δεν το σκεφτομουνα ειχα αγνοια...

-Λενα μου για φακους δεν ξερω..και εγω γυαλια φοραω αλλα εχω λιγο...παντως σκουλαρικια σε γλωσσα και αφαλο λενε οχι...τα νυχια καθαρα...εε τι αλλο..τη βερα οχι λενε αλλα εμενα δεν βγαινει πλεον οποτε την αφησαμε αα και μου αφησαν και το σκουλαρικι στη μυτη..αυτα

-Αχχχ Μαρακι μου...εριξα κλαμα και μονο που το φανταζομουνα...απιστευτη αγωνια....γερο να ειναι και ολα περασαν τωρα...βρε τον ατιμοοο....ηθελε να σε ταραξει..αντρες αγαπη μου αντρες...

-Βανεσακη ωραιο το ονοματακαι με το καλο να ερθει και η μικρη και να το χαριτε

-Καλημερα Δωρακιιι ολα καλααα??

-Μαντι το ακουγα εχτες στις ειδησεις αυτο που λες για τα νοσοκομεια και τελικα λεει ο κοσμος πηγαινει στο ιδιωτικο μιας και ειναι να πληρωσει τοσα λευτα

-Χαρουμενα Μηνογενεθλια για την Αποστολια σου Νανσυ μου να την χαιρεσαιιι...τελεια φωτοοοο αγαπω κορδελαααα

-Ωχ αυτο το ειναι ψηλα δεν θελω να το ακουωω ελεοςς το μωρο θελει δευτερολεπτα για να κατεβει..ακομα και αν δεν εχει εμπεδωθει που λενε την ημερα του τοκετου το κανει..δεν χρειαζεται απο πριν..εμενα και τις 2 φορες ετσι ηταν και στη δευτερη ειχα και πονους και σπασμενα νερα και τελικα μονη της μεσα σε λιγη ωρα κατεβηκε..αφου το ξερουν τι το λενεεε??

-Α καλα Αννα Μαρια αυτο εε και εγω εγκυος στο μηνα μου εκανα αυτο το αλλο μου τη δινει...και εγω δουλευα ρε κοριτσια αλλα και τι με αυτο..ειχα πεθανει..ειχα βαρυνει και το εκανα και αναγκαστικα μακαρι να μην χρειαζοταν να το κανω..ελεος πια

-Χριστινα μου και εμενα στο μαρσιπο και στο σλινκ κοιμαται του καλου καιρου..δεν κουνιεται καν...δεν πειραζει μωρε για το ονομα...απο τη μια το εχεις συνδιασει στο μυαλο σου αλλα απο την αλλη μπορεις να βγαλει κατι που σου αρεσε και δεν εχει σχεση με την οικογενεια...εγω αμα εκανα αγορι η αμα κανω στο μελλον θα το βγαλω...Milan...οριστε σου δινω και ιδεα...χαχαχ

-κοριτσια εγω πριν γεννησω ξυριστικα και δεν με ξυρισαν εκει..βεβαια απο ξυρισμα καταλαβαινεται οτι να ειναι..αλλα το γλυτωσα..μονο κλισμα εκανα...και το ευχαριστηθικα...γιατι εχω και ενα θεμα που δεν μπορω να ενεργηθω και ειχα καπου 2-3 μερες να παω και βοηθησε...αφου μετα που γεννησα την 2η μερα ζητησα να μου ξανα κανουν...μαζωχα χαχαχαχ

-Νασια μου μονο οι Ελληνες εχουν αυτη τη βλακεια με το ονομα..ευτυχως που εμενα οι γονεις μου δεν το εχουν και ας εδωσα εγω το ονομα του πατερα μου γιατι μου αρεσε αλλα και η πεθερα μου ειναι Σερβα και εκει δινουν οτι θελουν..αλλα αμα επρεπε να δωσω το δικο της δεν θα το εδινα ρε κοριτισα...καλη χρυση αλλα την λενε....Dragica...(το c προφερεται ΤΣ....δηλαδη ΝΤΡΑΓΚΙΤΣΑ και τον πεθερο ο οποιος εχει πεθανει...Dragoljub δηλαδη ΝΤΡΑΓΚΟΛΙΟΥΜΠ...ε πως να το πω ετσι το παιδι...)

-Αγγελικη μια χαρα το Χαραλαμπος και φυσικα εσυ να τον λες Χαρη...τη μαμα θα ακουσει που την εχει ολη μερα..και λεω μια χαρα γιατι για φαντασου το Παντελης...η κολλητη μου αναγκαστικα ετσι θα το βγαλει και θα το λεμε Ακη γιατι απο το Λακη καλυτερο ειναι...ως ξυπνησε η κινεζα...ειμαι στη σελιδα///12 σε λιγο συνεχιζω το χαλι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 949
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Α, ξεχασα το μαρακι12..

Για τι τικερακι εγω μπηκα στο lilypie.com και ακολουθησα τα βηματα..καπου στο μαμμυ λεει πως να βαζεις τικερακια..δεν θυμαμαι στις οδηγειες, τα εχει βημα βημα..

Αχ, κλαιει ο μικρος.. Ερχομαι σε λιγο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελική, θες να πεις ότι υπήρχε μεγαλύτερη υπερπαραγωγή απ' αυτό το ριλάξ;;; :o Εγώ αυτό το είχα βρει πάρα πολύ υπερβολικό!!! Φαντάζομαι πώς θα ήταν το άλλο!

Εύη, όντως, τα ονόματα των πεθερικών σου είναι τελείως άκυρα για Ελλάδα! Δεν ξέρω αν στη Σερβία είναι συνηθισμένα, αλλά αν έβγαζες έτσι κάποιο απ' τα παιδιά σου, θα υπέγραφες την καταδίκη του (και τη δική σου, αφού δε θα σου μιλούσε από μια ηλικία και μετά!).

Ευτυχώς και οι δικοί μου γονείς και τα πεθερικά δεν έχουν κόλλημα με τα ονόματα. Φαντάζομαι ότι, όπως κάθε παππούς και γιαγιά, θέλουν να ακούσουν το όνομά τους, αλλά δε θα κάνουν και θέμα, όπως κάτι εξωφρενικές περιπτώσεις που διαβάζω...

Να σας ρωτήσω ρε κορίτσια. Όσες πήρατε μπιμπερό και πιπίλα στο μαιευτήριο, τα αποστειρώσατε από το σπίτι; Γιατί μου φαίνεται λίγο χαζομάρα, να το αποστειρώσω σήμερα και να το βάλω στη βαλίτσα. Δε θα λερωθεί μέχρι τότε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια μου εγω τα αποστειρωσα αλλα αο ότι διάβασα η αποστειρωση είναι για 8 ώρες μόνο και όταν δεν τα βγάλεις απο εκει τώρα ας μας πει καμία άλλη που να ξέρει πιο καλα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδω ειμαι παλι...και εγω το απλο πηρα ρηλαξ αλλα το ειχε 70 ευρω..μια χαρα ειναι η ζωνουλσ]α στα ποδια και ανετη...σας βαζω φωτο...το εχουμε ευχαριστηθει..

Μαρια μου εμενα μου εσπασαν τα νερα και δεν το καταλαβα...εσταζε πολυ λιγο σαν μπουρμπουλιρες αλλα πολυ λίγο αλλα λεω ας το πω στη γιατρο..και μου λεει το εχω πει στο νοσοκομειο και θα δουν εκει...για να δουν βαζουν ενα χαρτακι και αλλαζει χρωμα..αν λοιπον εχει τρυπησει ψηλα ο σακος οπως εμενα βγαινει σιγα σιγα και οσο προχωραει το παιδι τοτε βγαζει περισσοτερο..

απο οτι βλεπω το λυσαμε το προβλημα της βαπτισης ετσι και κλοουν εχουμε και dj και catering...χαχαχατρελες

στη σελιδα 5 ειμαι...ελπιζω να τα καταφερω να τελειωσωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια δεν το λες και πολυ υπερπαραγωγη αυτο το ριλαξ, σιγα επειδη εχει μουσικη και δονηση?που να δεις τα αλλα..οσο για τα μπιμπερο και τις πιπιλες, εχουν στα μαιευτηρια, θα σας φερουν κιολας απο πολλες εταιρειες, οποτε δεν χρειαζεται να παρετε τιποτα τετοιο απο το σπιτι..ασε που και η αποστειρωση δεν κραταει τοσο..

Ευη μου, τελειο το flexibath!!!χθες καναμε μπανιο τον μικρο και λεγαμε με τον αντρα μου οτι σε κανα διμηνο θα ειναι αχρηστο το μπανακι που εχουμε, (πηραμε αυτο το επιπλο που ειναι συτραριερα, αλλαξιερα και μπανακι) ο μικρος τεντωνε τα ποδια, πλατσουριζε και ειπαμε οτι θα πρεπει να παρουμε αλλο και σκεφτομουν κι εγω τι να παρω..εντωμεταξυ εμας η μπανιερα ειναι γωνιακη, σαν τεταρτημοριο και δεν κανουν τα μπανακια που τα στερεωνεις στις ορθογωνιες μπανιερες..μου αρεσε το flexibath! Εσυ το εχει παρει?βεβαια υπερβολικο μου φαινεται να κανεις μεχρι τα τεσεερα μπανιο εκει μεσα το μωρο αλλα τουλαχιστον ως τα τρια πρεπει να ειναι οκ..μονο στα μαρια εβιτα υπαρχει αυτο?δεν κυκλοφορει κανονικα στην αγορα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελική, το flexibath υπάρχει στα καταστήματα Μίκι Ζορμπάς. Νομίζω πρέπει να έχει και στη Λεμεσό. Πάντως όταν πήγαμε τις προάλλες δε μου άρεσε καθόλου η εξυπηρέτηση, και μετά που φύγαμε χωρίς να πάρουμε τίποτα, δε μας χαιρέτησαν καν.

Εμείς τέτοια συρταριέρα δεν πήραμε, γιατί μου φάνηκαν πανάκριβες και άχρηστες. Το μπανάκι είναι πάρα πολύ μικρό και η πωλήτρια μας είπε ότι το πολύ μέχρι έξι μηνών να το χρησιμοποιήσουμε. Όσο για την αλλαξιέρα, επίσης μου φαίνεται άχρηστη αγορά, το πολύ πολύ βάζω ένα στρωματάκι πάνω στη συρταριέρα. Εμείς πήραμε κανονική συρταριέρα, όχι με σκαλίσματα και τέτοια βέβαια, πάρα πολύ απλή, ό,τι πρέπει για παιδικό δωμάτιο, και την πήραμε από κανονικό μαγαζί επίπλων, στη μισή τιμή απ' ό,τι αν την παίρναμε από εξειδικευμένο μαγαζί.

Η λίστα απ' το μαιευτήριο λέει να πάρω ένα μπιμπερό και μία πιπίλα. Επειδή είναι η κλινική του γιατρού μου, δε νομίζω να έχω επίθεση από εταιρείες! Χτες που ρώτησα τη μάνα μου, μου είπε "εννοείται να τα αποστειρώσεις απ' το σπίτι", κι όταν είπα ότι θα ξε-αποστειρωθεί μέχρι τότε, ο πατέρας μου, μου είπε να το τυλίξω με κάτι, και ο άντρας μου να το τυλίξω με ζελατίνα. Αμάν πια, όλοι τα ξέρουν όλα, δεν ξαναρωτάω τίποτα. Θα τα πλύνω και θα τα πάρω κι ας τα αποστειρώσουν αυτοί, παρ' όλο που δε θέλω να δώσουν ξένο ή πιπίλα.

Ουφ, πριν λίγο είδα ότι στον εξωτερικό τοίχο ανάμεσα στα δύο μπάνια έχει κάνει υγρασία κάτω χαμηλά. Στεναχωρέθηκα πάρα πολύ, ελπίζω να μην είναι κάτι σοβαρό και να πρέπει να γκρεμίζουμε τοίχους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλεναδες αυτο με του αποστειρωτες ειναι μεγαλο μπερδεμα..υπαρχουν αυτοι οι 24ωροι που και καλα τα κραταει αποστειρωμανα για 24ωρες αλλα απαξ και τον ανοιξες για μια πιπιλα πχ, τα υπολοιπα μεσα κανονικα θελουν ξανα αποστειρωση ..δηλαδη, ξαναπας το κουμπακι..αυτος βεβαια της avent που ειχα παρει εγω στην αρχη τετοιος ηταν και μαλιστα δεν χρειαζοταν να βαλεις καθε φορα 90μλ νερο αλλα μια φορα το 24ωρο..και επειδη ηταν πολυ μαπα για τα λεφτα του κι εφοσον αυτο με την 24ωρη αποστειρωση ηταν παρεξηγηση, τον επεστρεψα (ασε που δεν χωραει το μπιμοερο της nuk)

Oi υπολοιποι κοινοι θνητοι αποστειρωτες που δεν ειναι 24ωροι ειναι ακριβως το ιδιο με αυτον μονο που καθε φορα που κανεις αποστειρωση πρεπει να βαλεις 90μλ νερακι ..

Και φυσικα διαφερουν και στους χρονους..αυτο της αβεντ ηθελε εξι λεπτα ενω αυτος ο nuk 2σε 1 (ειναι και ατμομαγειρας) θελει δεκαπεντε λεπτα..

Βεβαια η παιδιατρος μου ειπε πως δεν χρειαζεται καθε φορα που ανοιγω να παρω μια πιπιλα να τα ξαναβαζω ολα για αποστειρωση,μια δυο φορες την ημερα ειναι καλα..μην τρελενομαστε..αλλοι δεν χρησιμοποιουν καθολου..

Αννα μαρια κι εγω στην κλινικη του γιατρου μου γεννησα αλλα και παλι ηρθαν ολες οι εταιρειες..παντου πανε εκτος απο το νοσοκομειο νομιζω..οσο για τα μαγαζι αυτο που λες, ακουστα το εχω , ισως να το ειδα σε κανενα περιοδικο αλλα δεν το πηρε το ματι μου καπου στην λεμεσο..

Α, για το επιπλο αυτο, εγω ελεγα αρχικα να παρω συρταριερα απο το ικεα και αλλαξιερα ξεχωριστα και πανακι αλλα αν δεις τις τιμες και τις προσθεσεις,μτο ιδιο βγαινει, απλα το επιπλο ειναι λιγο πιο μαζεμενο και δεν χρειαζεται να εχω την γκουμουτσα το μπανακι μεσα στην μπανιερα συνεχεια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελική, κι εγώ απ' το ΙΚΕΑ έλεγα να πάρω, α, μαζί τα λέγαμε αν θυμάσαι! Αλλά όταν πήγα μια βόλτα στο ΙΚΕΑ είχε κυριολεκτικά 3 συρταριέρες, και καμία από αυτές δε μας έκανε. Και ήταν και αρκετά τα λεφτά. Έτσι πήγαμε από ένα μαγαζί στη Λάρνακα, που τα φτιάχνουν αυτοί τα έπιπλα και είχαμε ξαναγοράσει από αυτούς κάποια κομμάτια. Αυτήν που πήρα από το κατάστημα επίπλων είχε νομίζω 240 ευρώ. Αλλαξιέρα δε θα πάρω, κι αν πάρω τελικά το μπανάκι απ' τους γονείς μου, κάνει 5 ευρώ, τα οποία φυσικά δε θα πληρώσω! Οπότε, σίγουρα μου βγαίνει λιγότερο.

Όσο για τις αποστειρώσεις, όλα αυτά μου φαίνονται σαν αλγεβρικές εξισώσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι κοριτσάκια μου,

είχα πάλι επίσκεψη, ξέρετε τη γνωστή...ευτυχώς μόνο για δέκα λεπτά!!

έφεραν μια σακούλα από το φούρνο με δυο κουλούρια και ένα τσουρέκι,

αλλά μου τόνισαν ότι το τσουρέκι είναι για τον άντρα μου.....

Άννα Μαρία εγώ που είχα πάρει θήλαστρο και μπιμπερό στο μαιευτήριο μου

τα αποστείρωσαν εκεί (τελικά δεν τα χρησιμοποίησα!).Και εγώ δεν τα θέλω καθόλου

τα εμβόλια αλλά τώρα που το είπε ο παιδίατρος το έκανα!!Είναι το εμβόλιο της γρίπης.

Ευάκι καλά είμαστε, προσπαθώ με το θηλασμό αλλά όλο αγχώνομαι αν τρώει καλά το

παιδάκι κ.λπ.Ευτυχώς έχω έναν πολύ καλό παιδίατρο που μου λέει να είμαι άνετη με

το θηλασμό, βάλτο το παιδάκι στο στήθος σου μου λέει χωρίς να πολυσκέφτεσαι πως να

το κάνεις, τι να κάνεις κ.λπ. και όλα καλά!!Δώσε φιλάκια στη μικρή μας Μίλα και φυσικά

στο Χριστοφορίνο το αστεράκι μας!!!

Λενάκι πως είναι ο Αναστασάκος;Περαστικά στο αγορακι σου!!!!!!!!!!!

Νάνσυ κουκλίτσα η ζουζουνίτσα σου, να το χαίρεστε το παιδάκι σας!!!

Αγγελικούλα μου το relax σας πολύ πολύ όμορφο!!Καλά είναι το κορίτσι μας, κοιμάται!!

Το βράδυ 8-10 μου κάνει κάτι κολπάκια...κλαίει και δεν θέλει ούτε να φάει ούτε να κοιμηθεί!!

Περιμένουμε νεάκια από τον παιδίατρο!!

Νασιούλα ακόμα εδώ;Πολλά φιλιά και περιμένουμε τη ζουζουνίτσα σου!!!

Χριστινάκι το όνομα Άγγελος είναι από τα πολύ πολύ αγαπημένα μου!!!Εγκρίνω!!!

Α.......μαζί ψωνίζουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μην ξεχασετε να παρετε και επιθεματα στηθους..στις πιο πολλες λιστες δεν τα γραφει..

Ειναι πολυ σημαντικο γιατι θα λερωνεστε και θα γινουν χαλια και τα νυχτικα και οι ρομπες..εμενα χθες μου τελειωσαν κι ετρεχε ο αντρας μου να βρει..

Και σουτιεν θηλασμου παρτε δυο τρια να βρισκονται..

Αννα μαρια, με πεθανε ο αντρας σου με την ζελατινη!!χαχαχα ..σιγα μην τα τυλιξεις σε αλουμινοχαρτο!!ουτε το χαρτι ειναι αποστειρωμενο..υπαρχουν θηκες για πιπιλα!εγω στην αρχη δεν του εδωσα πιπιλα αλλα ξεκινησα πριν καμια βδομαδα γιατι τον εβρισκα με το χερι στο στομα..η πιπιλα απλα αποφευγεται στην αρχη για να μην τα μπερδευει το μικρο με την θηλη και λενε καλυτερα απο τις 6βδομαδες και μετα αλλα απο τοτε που την βαλαμε, ηρεμησε κι ο μικρος..

Καλα οι γονεις σου εχουν μαγαζι με παιδικα κι εσυ ψαχνεσαι αλλου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δωράκι, μην αγχώνεσαι καθόλου με το θηλασμό! Κάνεις το καλύτερο για το παιδί σου, του δίνεις το γαλατάκι σου, και φυσικά χορταίνει και μεγαλώνει!!!

Αγγελική, όχι βρε, δεν έχουν μαγαζί με παιδικά οι γονείς μου. Παλιότερα είχαμε την αντιπροσωπεία των chicco, αλλά τελικά έκλεισε, γιατί έκανε χαζομάρες ο γενικός αντιπρόσωπος της Κύπρου. Οι δικοί μου (γονείς και θείοι) έχουν δύο μαγαζιά, το ένα παπούτσια και το άλλο παπούτσια και είδη για το σπίτι. Το δεύτερο το δουλεύουν οι δικοί μου, αλλά ελπίζω πολύ σύντομα να το κλείσουν, γιατί δεν έχουν πολλή δουλειά και γιατί έχουν πια γεράσει. Ο πατέρας μου είναι 76 χρονών, δεν μπορεί να συνεννοείται με τους πελάτες, και έχουν κουραστεί πάρα πολύ. Παλιότερα έφερναν και διάφορα παιδικά είδη, π.χ. αξεσουάρ, μπανάκια και τέτοια. Τώρα δε φέρνουν πολλά πράγματα, γιατί όλο λένε ότι θα το κλείσουν, τους έχουν μείνει, όμως, κάποια μπανάκια, οπότε τελικά λέω να πάρω ένα από αυτά, αν και με προβληματίζει το ότι θα έχω συνέχεια τη γκουμούτσα μες στα πόδια μου... :(

Καλά, εννοείται ότι, αν έβαζα ζελατίνη, θα την έβαζα πάνω απ' τη θήκη, αλλά μεγάλη χαζομάρα μου φαίνεται ούτως ή άλλως! Νομίζω έχουν αποστείρωση εκεί πέρα, θα ρωτήσω για σίγουρα σε μια βδομάδα που έχω ραντεβού με το γιατρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθερούλα τέλειο το καθισματάκι της νυφούλας μου!!!!!

Δωράκι μου και εγώ του δίνω βιταμίνηD του μπέμπη μου.

Τον ζυγισαμε σήμερα και έχει πάρει από την Πέμπτη 180γρ.!!! πήρα και την παιδίατρο και της το είπα και μου είπε ότι είναι πάρα πολύ καλό το βάρος του!πήγαμε 3.300γρ. Τώρα θα ξαναμιλήσουμε και θα ζυγιστούμε την άλλη Δευτέρα.

Εμένα μου είπε όλα με μέτρο!!!!!!!!

Όχι βέβαια καυτερά πολλά όσπρια και καφέδες μέχρι 2 την ημέρα.

Φιλιά στη πουπουλένια σου!!!

Λυδία μου σίγουρα τα φετινά Χριστούγεννα θα είναι τα καλύτερα!!!!

Τα πιο ευτυχισμένα πρώτα ο Θεός να είμαστε καλά!!!

Νασιούλα μου γλυκιάααααααα σαν να με βλέπω!!!!!

Όντως σαν να γράφω εγώ νιώθω!!!!!!

Έχω ζυγαριά αλλά δε το ζυγίζω συνέχεια, μου την έδωσε η αδερφή μου, τώρα θα ζυγιστεί την άλλη Δευτέρα.

Δε τον ζυγίζω συνέχεια.

Νιακι διπλή χαρά φέτος τα Χριστούγεννα για σένα!!!!!

Όσο για τα πράγματα που περιμένεις έμπαινε δυναμικάαααααααα!!!!!!!

Νιάκι μια χαρά τα λες για την αποστείρωση…έτσι ξέρω και εγώ!

Άννα Μαρία μου για μένα ήταν πολύ ευτυχισμένη μέρα.

Τα Χριστούγεννα είναι τα αγαπημένα μου και τα συνδυάζαμε και με ταξιδάκι με τον αντρούλη μου! Αλλά και το Πάσχα μου αρέσει!

Χριστινάκι μου τι καλά βολτούλες διαβάζω…

Ανυπομονώ να πάμε και εμείς!

Ναι μια χαρούλα το αγοράκι 3.300γρ.

Φιλιά στον κούκλο!

Αγγελικούλα πώς πέρασε ο καιρός!!!!!

1 μήνας κιόλας αύριο;;;

Μπράβο!! Να τα χιλιάσει, να είναι γερό και καλότυχο!

Εγώ για ριλάξ έδωσα 60ευρώ, τα θεωρούσα λίγο υπερβολικά για παραπάνω..

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες, θα βάλω τικεράκι μόλις βρω χρόνο.

Εύη μου σε ευχαριστώ για τις ευχές!!!

Να είσαι καλά και να χαίρεσαι την οικογένειά σου!!!

Ότι δεν μου έκανε στην εγκυμοσύνη μου τα κρατούσε για το τέλος!!!

Αλλά μου φτάνει που είναι γερός!!!!!!

Πάω να τον ταίσω ξύπνησε και ψιλονιαουρίζει!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΥΚΛΕΣ!!!!!!!

ΚΑΛΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ 23 ΣΕΛΙΔΕΣ!!!ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ :shock::shock: !!!!

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ Κ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΖΑΧΑΡΟ ΣΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ.ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΤΡΑΓΙΚΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΑΠΛΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΤΡΩΓΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΓΛΥΚΑ.

ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ,ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ 4 ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ Κ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΚΑΜΠΥΛΗ ΝΑ ΜΗΝ ΦΑΩ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΓΛΥΚΟ,ΚΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΜΑ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΞΑΝΑΜΠΩ ΣΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΑΥΤΗ Κ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΕΧΑΣΑ 6 ΚΙΛΑ Κ ΚΑΛΟ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ Κ ΖΑΧΑΡΟ ΔΕΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΑ Κ ΝΙΩΘΩ ΠΟΙΟ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΕΥΑΤΟ ΜΟΥ.

ΚΑΠΟΙΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΤΙ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ!!!!!!!ΝΑ ΖΗΣΕΙ!!!!!!!

ΚΑΛΑ Η ΜΝΗΜΗ ΜΟΥ ΧΑΛΙΑ!!!

ΑΥΤΑ ΚΟΥΚΛΕΣ!!!ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΚΙΑ ΘΑ ΞΑΝΑΜΠΩ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταματουλα μου πες μου τετοια να παιρνω αερα και θαρρος γιατι με εχει ριξει ασχημα το θεμα.,Γλυκο κι εγω εκτος απο ενα σοκολατακι υγειας δεν εχω φαει κατι αλλο.Αλλα το ατιμο το ζαχαρο ανεβαινει και με το φαγητο!! :? Τελος παντων κανω τις μετρησεις μου, αλλα και λιγο παραπανω να ειναι κανω την παπια ,δεν μπορω αλλο...25 ημερες εμειναν και τελειωνει το μαρτυριο!!

Εγω ακομα προβληματιζομαι με την αλλαξιερα που μπαινει στο κρεβατακι...να την παρω ή οχι? αλλες μου ειπαν ειναι πρακτικη, αλλες μου ειπαν θα ξεχαστεις να παρεις κατι και θα πεσει το μωρο κατω....δεν ξερω τι να κανω....

Χθες εδειχνε στην Μενεγακη σε κλινικη πως να πλενουμε τα μωρακια μας στιην αρχη που δεν κανει να βρεχετε ο αφαλος!!!Πω πω μπουρδουκλωμα.....μου βγηκαν τα ματια απο εξω και ελεγα συνεχεια "πως θα το κανω εγω αυτο?"αλλα θα το κανω γιατι ολοι με πειραζουν οτι φοβαμαι και δεν θα τα καταφερω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια μου υπομονη!!!λιγο εμεινε!!!!αν και μετα ουτε καν θα θυμασαι οτι ηθελες γλυκο!!!!το μονο που θα θελεις θα ειναι η φραουλιτσα σου!!! πολυ ωραιο το καθισματακι σας!!!ειναι το ιδιο ακριβως με το δικο μας σε αλλο χρωμα!!!τωρα εγω το σκεφτομαι για το μπανακι.το αφηνα τοσο καιρο γιατι μας ειχε πει μια γνωστη μας που νομιζει οτι ειμαστε και κολλητοι οτι θα μας το επαιρνε εκεινη.βεβαια οσο το ειδατε εσεις, αλλο τοσο κι εμεις!!!!και καθε φορα που μας συναντα μας το τονιζει!!!μην παρετε μπανακι, θα σας παρω εγω.και φυσικα δεν εννοουσε κανενα κυριλε πανακριβο, αλλα ενα απο jumbo!!!ελεος ρε παιδια, δε ντρεπονται???καλα εγω ποτε δε βασιστηκα σε αλλους για τιποτα, αλλα μιας και το μπανακι δεν ειναι κ τιποτα σπουδαιο, ειπα μιας και επεμενε να το αφησω...για πειτε καμια ιδεα!!!

α,για τα μπιμπερο και τις πιπιλες κι εγω τα εβαλα βαλιτσα αλλα δεν τα αποστειρωσα αφου η αποστειρωση κρατα λιγες ωρες οποτε δεν εχει νοημα!!!θα το κανουν εκει και αν δεν εχουν θα στειλω τον αντρα μου η τη μαμα στο σπιτι που απεχει 3 λεπτα, να το κανουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Βανεσσακι μονο υπομονη κανω, τι να κανω.....

Καλα ειπαμε εγω δεν στηριχτηκα σε κανεναν και οποιος μου ειπε θα σου παρω και ακομα το φερνει,οταν θα μου πει θα πω συγνωμη αλλα το πηρα ηδη γιατι επρεπε να προετοιμαστω.Μια φιλη που ειπε οτι θα μου δωσει ενδοεπικοινωνια,ακομα το φερνει...ε χθες την πηρα τηλεφωνο και την ειπα ευθαιως..θα το δωσει ή οχι να ξερω τι θα κανω.....και ειπε θα το φερει μεσα στην εβδομαδα!

Κι εγω θα εχω μαζι μου πιπιλες και οταν ειναι να φυγουμε απο την κλινικη θα ζητησω να μου τις αποστειρωσουν για το δρομο μηπως και χρειαστουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα θα κανεις αναστασια μου!!!που θα γεννησεις, θεσσαλονικη??? εγω ευτυχως στην κλινικη του θειου μου που ειναι πολυ κοντα στο σπιτι μας!!!να σε ρωτησω, πηρατε ολο το σετακι του καροτσιου η μου ειπες αργοτερα???σημερα παραγγειλαμε και εξτρα στρωματακι για το πορτ μπεμπε γιατι αυτο που ειχε ηταν πολυ λεπτο και δεν ειναι καταλληλο.τι αλλα νεα???εχω συνεχεια πονακια περιοδου!!!λετε νε γεννησω νωριτερα??? αληθεια, η νασια φανηκε καθολου???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα θα κανεις αναστασια μου!!!που θα γεννησεις, θεσσαλονικη??? εγω ευτυχως στην κλινικη του θειου μου που ειναι πολυ κοντα στο σπιτι μας!!!να σε ρωτησω, πηρατε ολο το σετακι του καροτσιου η μου ειπες αργοτερα???σημερα παραγγειλαμε και εξτρα στρωματακι για το πορτ μπεμπε γιατι αυτο που ειχε ηταν πολυ λεπτο και δεν ειναι καταλληλο.τι αλλα νεα???εχω συνεχεια πονακια περιοδου!!!λετε νε γεννησω νωριτερα??? αληθεια, η νασια φανηκε καθολου???

Ναι βανεσσακι Θεσ/νικη θα γεννησω εφοσον δεν σπασουν τα νερα νωριτερα!

Οχι δεν πηρα ολο το σετ,μονο το καθισματακι αυτ/του,κατα το Φεβρουαριο λεω το καροτσι.Εχεις εντονα πονακια?Μηπως να επαιρνες το γιατρο σου?Πω πω ποτε θα φτασω στην εβδομαδα σου και θα θελω αλλη μια για να γεννησω!!!!

Εκανα και μια πιτουλα τωρα και θα τιμησω ενα μικρο κομματακι.Ξεκινησα για κλασικη τυροπιτα και κατεληξα να βαλω κι αλλα μεσα....ζαμπον,κασερι,φετα,αερος και ελιες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mmm!!! τελεια αναστασια μου!!!πολυ θα ηθελα να δοκιμασω!!!!τι μου εκανες τωρα!!!!σκεφτομαι παλι τι θα φαω!!!την πεμπτη που θα ερθει ο αντρουλης μου, θα του πω να μου κανει πιτσα!!!την κανει τελεια ο γλυκος μου!!!!καλα, ολες οι αλλες που ειναι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέραααααααα εδω είμαι και εγω στην μαμαμ μου είμαι γιατί ο αντρουλις είναι στην πατρα για μια δουλίτσα και θα γυρίσει κατα τις 12 οπότε να μην είμαι Μονή θα κάτσω μέχρι να γυρίσει.....

Λέτε το νασιακι να γεννάει?? μακάρι .....να ηρεμήσει και αυτη .......

Μαρακι 12 όταν μπεις μιας που θα γέννησω στο ίδιο με εσένα και εγω να μου πεις τι είχες μαζι σου χιχιχιχχχι αν και ρώτησα και μου είπαν τίποτα για τα μωρα μόνο τα ρουχαλακια που θα τα παρω απο εκει και τα δικα μου πρωσοπικα ......

Εδω γύρω θα είμαι......φιλακια σε ολες.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου!!!

Ξέκλεψα λιγά λεπτάκια για να σας στειλω τα φιλιά μου!!

Δεν κοιμαμαι καλα κ νυσταζω!!!Έχουμε το αγχος με τους εμετους κ τις γουλιτσες κ ειμαστε σε εγρηγορση!

Την Τεταρτη εχουμε γιατρό κ ισως μας πει κατι να μας καθησυχασει...Ελπίζω!

Σε οσα κοριτσακια -Νάσια,Άννα μαρία,Vanessaki, Aναστασία- κοντευουν ευχομαι με το καλο!!

Μαρια, Ηλιάννα να σας ζησουν τα μωρακια σας!!

Δωρακι πως τα πατε με το μικρούλι??

Αγγελική μου το ιδιο ρηλαξ εχουμε κ μεις αλλα στο πιο απλο του, οσον αφορα τις δυνατοτητες..Εμφανισιακα ειναι το ιδιο.Το χρησιμοποιω αρκετα απλα τωρα 2-3 μερες προσπαθω να βαζω τον μικρο πιο πολυ στην κουνια κ το πορτ μπεμπε (οπου να ναι δεν θα χωραμε...μαρεσει που λενε οτι το χρησιμοποιεις 4-5 μηνες..) γιατι μου φαινεται οτι το κορμακι του δεν ειναι οσο σταθερο χρειαζεται στο ρηλαξ παροτι λεει οτι το χρησιμοποιεις απο νεογέννητο.Λεω να φτιαξω το παρκοκρεββατο με ειδικο στρωματακι κ να το βαλω στο σαλονι για να τον κοιμιζω εκει οταν θα θελω να τον εχω υπο την επιβλεψη μου.Ειναι το κακο τωρα με τις αναγωγες οτι φοβαμαι να τον αφηνω μονο του κ να χρησιμοποιω την ενδοεπικοινωνία..

Νια μου τι κανουν τα μικρουλια σου??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια μουυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!τικανετε????? οι κοιλιτσες κ τα μωρακια μας?????

καλε καλε ποσες σελιδες γραψατε γλωσσουδες??????? :shock::shock::shock:

μου βγηκαν τα ματια να διαβασω :geek::geek::geek::geek::shock::shock:

μολις ταισα τον χρηστακο μου , τον αλλαξα κ τον εβαλα στο καλαθακι του!!

ουφφφφφφφφφφ εχω εναν πονοκεφαλο σημερα, αυτη η αννα μαρια μου λυσσαξε σημερα :twisted::twisted: δεν φτανει που δεν το κλεινει ολη μερα το στομα της μπλα μπλα μπλα μπλα........................ (σκετη τρελα) σημερα δεν ακουγε κιολας,ΕΛΕΟΟΟΟΟΟΟΣΣΣΣΣ!!!! :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

το αγγελακι μου ολο αγκαλιτσα μου ειναι το αγορακι μου , κομηθηκαμε μαζι αγκαλιτσα κ τωρα το απογευμα κοιμηθηκεστην αγκαλιτσα μου!!

αχχχχχχ ονομα κ πραγμα , κοριτσια μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

δεν θυμαμαι κ πολλα κοριτσακια μου γι'αυτο δεν θα σχολιασω.

μονο θελω να πω στο αναστασακι μας μην αγχωνεσαι καλη μου πως δεν θα τα καταφερεις, να δεις πως οταν ερθει το κοριτσακι σου θα τα κανεις ολα λες κ τα ηξερες απο χρονια!!!! ;)

κ να πω στην ευη πως γελασα πολυ με το κλυσμα!! :lol::lol::lol::lol: κ εγω ειχα παει σενιαρισμενη, μονο κλυσμα χρειαστηκα!!

ααα αυριο το απογευμα θα παω στον γιατρο να με δει, να δει κ την τομη μου.να δουμε πως ειμαστε κ εσωτερικα (στην τομη).

αχ νιωθω λες κ ειμαι εγκυος που θα παω στον γιατρο!!!χιχιχιχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...