Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΤΙΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜ Ν11


Recommended Posts

Λένα, αυτό είναι στα σημεία που μου αρέσουν. Αυτά που δεν αντέχω είναι ο παροξυσμός με τα δώρα και κυρίως, η παράνοια με τον Άη Βασίλη. Αφού αν προσέξεις, στις περισσότερες αμερικάνικες "χριστουγεννιάτικες" ταινίες, πρωταγωνιστής των Χριστουγέννων είναι ο Santa, και δε γίνεται καμία απολύτως αναφορά σε γέννηση Χριστού, κ.λπ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 949
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αχ χριστουγεννα ποσο μου αρεσουνε!!!!! σε δυο μηνες ζχεδον ερχονται!!!!! στολιζεις το σπιτακι ,φτιαχνεις γλυκακια , μυριζει γιορτες!!!αχχχχχχχ..!!!!

αννα μαρια οντως ποια η λογικη της πεθερας??? :roll::roll::roll:

αχ κοριτσια πραγματι αυτα στα βαζακια ειναι τοσο απαισια μπιλαααααααχχχχ.απορω πως τα τρωνε αυτα τα παιδακια!!!πωπωπω..!

αχ βρε λενα μακαρι κ παλι νατου περασει του αναστασακου αυτο με το ασθμα του κ να μην ταλαιπωρηθει αλλο!

σας αφηνω φιλεναδες, παω σιγα σιγα να ταισω τον μικρουλη μου κ να την πεσω κ εγω για νανι!

πολλα πολλα φιλακια σε ολες!!!!!

τα λεμε αυριο παλι

καληνυχταααααααααααααα!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα λατρεύω τα Χριστούγεννα.....μου αρέσει το σπίτι στολισμένο, όταν τελειώνουν παθαίνω μίνι κατάθλιψη!!!!!!!! Το σπίτι μου το στολίζω από τέλος Νοεμβρίου.......πέρυσι έλεγα στην κόρη μου την ιστορία της Γέννησης (φυσικά δεν καταλάβαινε τίποτα, φέτος θα είναι τέλεια που καταλαβαίνει κιόλας)....όσο για τον Άη Βασίλη, κι εγώ εκνευρίζομαι που τον θυμούνται περισσότερο σαν την φιγούρα της Κοκα Κόλα.....αλλά ρε κορίτσια μ'αρέσει, και ο Άη Βασίλης και το δέντρο και τα δώρα (όταν και άμα μπορούμε αλλά με έναν μαγικό τρόπο ακόμα κι όταν ΔΕΝ φτάνουν για περιττά έξοδα τελικά πάντα κάτι υπάρχει κάτω από το δέντρο για όλους)!!!!!! Τώρα με τα μωρά δεν μου καίγεται καρφί αν θα έχω δώρο ή όχι....το μόνο που με νοιάζει είναι να ευχαριστιούνται τα παιδιά μου!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάσια, εγώ τον Άη Βασίλη τον μισώ, τον απεχθάνομαι, τον σιχαίνομαι!!! Ούτε να τον βλέπω δε θέλω...

Επίσης, εκνευρίζομαι που όλοι στολίζουν πάρα πολύ νωρίς και που ο Δήμος ήδη έχει αρχίσει να στολίζει τους δρόμους.

Κι εγώ ονειρεύομαι να λέω στα παιδιά μου την ιστορία της γέννησης! Κι εμένα μου την έλεγε ο πατέρας μου το βράδι για να κοιμηθώ!

Ηλιάννα, εκεί που σταματά η λογική, αρχίζουν οι πεθερές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχα, κι εμένα, παρ' όλο που θεωρώ ότι προβάλλει την κοσμική πλευρά των Χριστουγέννων και διαγράφει πλήρως την εκκλησιαστική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μα αμερικάνικη ταινία είναι Άννα Μαρία μου....φυσικά και θα διαγράφει πλήρως την εκκλησιαστική πλευρά!!!!!! Αφού σε όλα όσα έχουν σχέση με τα Χριστούγεννα έχουν εξαλείψει τελείως το θρησκευτικό στοιχείο!!!!!!!!

Πάω για νάνι καλό μου!!!!!!!!!! Θα τα πούμε αύριο....Καληνύχτα!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααααααααααα

εεε δεν παιζεστε καλε..μονο μεχρι τη μια κατσατε, ας καθοσασταν λιγο ακομα!! :shock::shock:

Παλι νωρις σημερα σηκωθηκα.ολοι μου λενε να κοιμηθω οσο προλαβαινω κι αυτο λειτουργει αναποδα το ατιμο!!!Σημερα θα ανεβω Ναουσα στη μανουλα για φαγητο,ελπιζω να εχει κατι καλο!!

Τα λεμε μετα παλι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου!!!!αναστασια δηλεδη, γιατι βλεπω οτι οι υπολοιπες κοιμουνται του καλου καιρου ακομη!!!εγω ειμαι στους γονεις μου.ο αντρουλης μου δεν ηρθε το σαβ.κο.εμεινε στον αδελφο μου για να ψαξουν για σπιτι.ευτυχως βρηκε και θα ερθουν και οι 2 για το τριημερο!!!

τωρα βασικα πρεπει να διαβασω, αλλα δε μπορω να στρωθω καθολου!!!το μονο που σκεφτομαι ειναι το μωρακι μου!!!!απλα αφου το ανελαβα θα πρεπει να το ολοκληρωσω και αυτο...τι να κανουμε...υγεια να υπαρχει!!!

αναστασια κι εσυ στη μανουλα,ε???αντε, ολο και κατι καλο θα εχει για την κορουλα!!!

φιλακια σε ολες!!!!

τα λεμε αργοτερα παλι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδιαααααααα!!!!!!!!!

Τι κάνετε φιλενάδες μου γλυκές;;;;;

Συμπεθέρα μου καλά είναι το αγοράκι μου, κοιμήθηκε αρκετά το βράδυ.

Να φανταστείς τον ξύπνησα για να φάει, μου είπε η παιδίατρος να μην ξεπερνάει τις 4 ώρες το βράδυ ύπνο για την ώρα που είναι μικρούλης!!!!!!

Σε λίγο που θα ξυπνήσει θα τον ζυγίσω και θα την πάρω και την παιδίατρο αργότερα να μιλήσουμε!

Γεννήθηκε 3.180 βγήκε από το μαιευτήριο 3.060 και την Πεμπτη που μας πέρασε που τον είδε η παιδίατρος ήταν 3.120 , μια χαρά μου είπε, για να δουμε σήμερα, νιώθω ότι έχει πάρει βάρος.

Η νύφη μας τι κάνει;;; σε ξυπνάει τα πρωινά με τις κλωτσιές της!!!

Μου έχει λείψει αυτή η αίσθηση, αλλά με πιάνει με τα χεράκια του και είναι ΕΥΤΥΧΙΑ!!!!!!!

Και μην αγχώνεσαι τίποτα δε θα σου μείνει ούτε ζάχαρο ούτε ακράτεια….

Πάντως εγώ ακράτεια δεν έχω!!!!!! Και αλατάκι τρώω κανονικά!!!

Βανεσάκι καλημέραααα!

Πού μυαλό για διάβασμα;;;;;;

Αστα καταλαβαίνω…εσύ τώρα θα χαζεύεις το δωμάτιο την μικρής σου ή μήπως διαβάζεις εκεί μέσα;;;;;;;;

Τι καλά που βρήκατε σπιτάκι να φύγει και αυτό το άγχος!

Ηλιαννάκι μου να χαίρεσαι τον αντρούλη σου!!!!!

Να τα χιλιάσει και να χαίρεστε την οικογένειά σας!!!

Να καμαρώσετε τα παιδάκια σας όπως ποθείτε!!!!!

Εμένα ο αφαλός του έπεσε την 4η μέρα μέχρι που πήρα την παιδίατρο να ρωτήσω γιατί τόσο νωρίς…….και μου λέει μια χαρά είναι, μετά τον είδε κιόλας και όλα καλά!!!! Και εμένα καρφάκια είναι από μόνα τους τα μαλλάκια του!!!!

Ευτυχώς Ηλιάννα μου έχω πραγματικά πολύ καλό αντρούλη, (ποτε δε ξέρεις βέβαια τι σου ξημερώνει) δεν έχω κανένα παράπονο!

Φιλησέ μου το φιλαράκο μας!

Νάσια εμείς παντρευτήκαμε 26 Δεκέμβρη, τρελαίνομαι για τα Χριστούγεννα και μου αρέσει ο Χειμώνας και οι χειμερινές διακοπές!!!!!

Και ήταν και από τα πιο ζεστα, αφού 7 το βράδυ με το νυφικό και δε κρύωνα είχε 21 βαθμούς!!! Δε μπόρεσαν να βάλουν και τις γούνες τους!!!!! Τι καλάαααααααα!!!!

Επέτειο γνωριμίας έχουμε 28.10!!!! όταν οι άλλοι λένε όχι εμείς ΝΑΙΙΙΙΙΙ.

4 χρόνια μαζί!!!!!

Άννα Μαρία τώρα αρχίζει η αναμονή όπως λες, η πιο γλυκιά αναμονή βέβαια, αλλά για μένα δε περνούσαν οι μέρες!!!!!! Θα ανυπομονείς να περάσουν να δεις την φατσούλα του!!!!!!

Άννα Μαρία μου μαζί εχουμε επέτειο γάμου για αυτό βρεεεεεε σε εμπνέω και είσαι όλο ατάκες!

Νάσια εγώ γέννησα 39+6.

Ζυγός ή Σκορπιός γερήηηηηηηη να είναι!!!!!!

Θα διαλέξει μόνη της τα γενέθλιά της! Βλέπω να βγαίνει στο ¨ΟΧΙ¨

Λενάκι φαντάζομαι πόσο θα στεναχωριέσαι με τον Αναστασάκο σου!

Ο άντρας μου έχει αλλεργικά και όποτε τον πιάνουν με τρώει η στεναχώρια, πόσο μάλλον όταν πιάνει τον μικρούλη σου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βανεσσακι καλημερα σου

ο καιρος ειναι καταλληλος για υπνο σημερα..και εγω ισως να κοιμομουν παραπανω αλλα μετραω ζαχαρο και επρεπε να σηκωθω.....

Μαρακι μου καλημερα και σε σενα....ωωω ναι κλωτσαει η σκατουλα μας και το πρωι και μεσα στη νυχτα...γενικως κοιμαμαι ελαφρυα και την καταλαβαινω!!Σημερα την χαιδευε και ο μπαμπας της και χαιροταν!Οπως επισης οταν τρωω μετα παρατηρω χοροπηδαει....καλοφαγου σαν εμενα ειναι!! :lol:

Το ζαχαρο μονο με φοβιζει τιποτα αλλο, ειναι πραγματικος μπελας και υποφερεις!!! :?

Αμαν βρε Λενακι με τον πιτσιρικα....θυμαμαι κι εμενα τετοιο καιρο με επιανε ενας βηχας αλλα δεν ξερω απο τι ηταν.Κανει εισπνοες?να τον πας στον παιδιατρο αμεσα!!

post-7474-13873937924537_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελικα πηγε και το εγραψε το μωρο με το ονομα του πεθερου(χαραλαμπος) αλλα ο πεθερος δεκαρα δεν εδωσε και το μωρο 3φορες το ειδε(καλυτερα).και νευριαζω γιατι εδω στην κυπρο το υποκοριστικο του ονοματος αυτου δεν μου αρεσει καθολου(παμπος) κι εγω θελω να τον λεμε χαρη ενω ο αντρας μου ειπε θα τον φωναζει χαραλαμπο και το δεχτηκαν ολοι, πεταγεται και η κακιστρο και κλωσσα κουνιαδα και λεει εγω θα τον φωναζω παμπο και με πιανουν τα διαλια μου και της λεω τα δικα μου παιδια θα αποφασισω εγω κι οχι εσυ..

Αγγελικούλα συμπεθέρα μου,

εμείς Χάρη θα τον φωνάζουμε τον γαμπρούλη μας και μια είναι και πολύ ωραίο όνομα!!

Καλά αυτλη η κουνιάδα σου απερίγραπτη και ανόητη και μην αρχίσω πρωί πρωί.Και λίγα

της έσουρες!!Βέβαια για να μην αισθάνεσαι άσχημα θα σου πω ότι η κουνιάδα μου έρχεται

συνέχεια σπίτι και λέει ότι το παιδί δεν μοιάζει στον άντρα μου, ενώ είναι "ακριβές αντίγραφο".

Τι ρώτησα κάποια στιγμή που μείναμε μόνες μας γιατί το κάνει και μου είπε έτσι για να του

τη σπάω!!!!!!!Τι άλλο να πω...........

Τελικά ήρθε εχθές ο παιδίατρος μας βρήκε πολύ καλά.Μου είπε να της δίνω και βιταμίνη D γιατί

χρειάζεται στα παιδάκια που θηλάζουν αποκλειστικά.Επίσης μου είπε ότι πρέπει μέχρι την άλλη

Κυριακή να έχει πάρει 200 γραμμαριάκια για να πούμε ότι ο θηλασμός πάει καλά.Οπότε θα τη

ζυγίσω και θα μου πει αν θα χρειαστούμε κάτι παραπάνω.Μέσα σε δύο εβδομάδες πρέπει να

έχουν πάρει μας είπε το βάρος που έχουν χάσει στο μαιευτήριο και μετά 200 γραμμαριάκια

την εβδομάδα!!Εσείς πως πάτε από βάρος;

Το μεγάλο σοκ γία μένα ήταν που μου είπε ότι δεν πρέπει να τρώω σοκολάτες!!!Τις είχα

περιποιηθεί η αλήθεια είναι.Επίσης απαγορεύεται ο καφές, το τσάι, το κακάο και τα καρυκεύματα....

Όσπρια χόρτα κ.λπ μου είπε να τα τρώω όλα!!!

Φιλιάαααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δωρακι μου τι κανεις?Μια χαρα η μπεμπουλινα σου!!!Τελικα ειχα δικιο για τις σοκολατες οτι δεν επιτρεπεται!!

Γι αυτο σας λεω οτι προλλαβω οταν θα γεννησω μετα....παει το τρενο!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε ολα τα κοριτσακια!

γραψατε ενα σωρο το σαββατοκυριακο!

οτι θυμηθω θα σχολιασω κοριτσια!

αναφερατε για τα Χριστουγεννα. . . αχ κοριτσια λατρευω αυτη τη γιορτη!τωρα θα εχω και το μωρακι μας παρειτσα φετος τα Χριστουγεννα με τη βοηθεια Του Θεού και Της Παναγίας και ετσι θα ναι νομιζω τα καλυτερα Χριστουγεννα που ειχα ποτε!

νασιουλα μου δεν γεννησες ακομη?ουτε το παστιτσιο βοηθησε τελικα?οχι καλε μη φας παστουρμα, δεν θα θελει να βγει το παιδι με τετοια μυρωδια!χαχα

νια μου εγω με ενα μπεμπε στην κοιλιτσα και δυσκολευομαι,φανταζομαι ποσο πιο δυσκολο θα ειναι με δυο ζουζουνια, το τελευταιο διαστημα ειναι ζορι!κανε ομως υπομονη γιατι αρχες Νοεμβριου αν θυμαμαι καλα θα τα χεις τα ζουζουνακια σου!με το καλο!

αγγελικη η κουνιαδα σου τι λογο εχει και εκφραζει αποψη στο τι θα φωναζετε το παιδι?δηλαδη ελεος!οπως θελετε εσεις θα το φωναζουν οχι οπως θελει αυτη!τα πηρα τωρα!

θεοδωρα μου και εσενα καλη η κουνιαδα σου ε. . .ακους εκει να τη σπαει στον αντρα σου!απ τη ζηλεια της τα κανει!

αναστασουλα κοντευεις και συ σιγα σιγα!θα χεις την κορακλα σου τετοιες μερες τον αλλο μηνα!πως περασε ο καιρος ε. . .!

μαρια12 ησυχος ειναι ο μικρουλης ε?παντα ετσι:)μπραβο και στον αντρουλη σου που βοηθα σε ολα!

λενακι μου περαστικα και στον αναστασακο σου!το καημενουλι . . . υποφερει το μωρο μου!

ηλιαννα μου καμποσο καιρο ειστε μαζι με το συζυγο!μπραβο κοπελα μου!να τα χιλιασετε!

φιλια σε ολες κοριτσια μου!

Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΟΥΝ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!

Καλή εβδομάδα και με το καλό τα μωράκια που αναμένονται αυτές τις μέρες!!!

Νασιούλα, Muriamaki σας περιμένουμε με αγωνία!!!!

Αναστασάκο δόξα το Θεό μια χαρούλα η μπεμπούλα μας.Αυτό με το σοκολάτα

με σόκαρε, δεν το περίμενα να σου πω την αλήθεια!Δεν πειράζει όμως θα τρώμε

άλλα γλυκάκια, μη σε νοιάζει!!!Το άλλο που μου είπε ο παιδίταρος και δεν το ήξερα

είναι ότι πρέπει να κάνουμε εμβόλιο και εγώ και ο άντρας μου και ίσως και η μαμά

μου, όποιος λέει έρχεται σε έπαφή με το μωράκι!!

Φιλιά στη φραουλίτσα μας!!

Βανεσσάκι μου καλημέρα καλά έκανες και έμεινες στους γονείς σου και εγώ στην εγκυμοσύνη

δεν έμενα μόνη μου με τίποτα.άσε που και σε μας εδώ έχουν κατακλέψει τον κόσμο όλο

και πολύ φοβάμαι!!Που να βρεις μυαλό για διάβασμα καλή μου, σε καταλαβαίνω!!!!Το μόνο

που περνάει από το μυαλό αυτές τις μέρες είναι τα μωρουλίνια μας!!

Μαράκι 12 τι καλά που είναι τα νέα σου, πολύ χαίρομαι κοριτσάκι μου!!!Φίλησέ μου το

το γλυκό σου αγοράκι!!!

Σας φιλώωωωωωωωω γιατί ακούω κλάμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια κοριτσάκια!!!!!!

Όπως καταλαβαίνετε είμαι ακόμα εδώ.....πωπω τις ίδιες ατάκες με το Μαράκι μας (Μαρία12) άρχισα κι εγώ :mrgreen: Αχ αυτή η αναμονή είναι όντως πάαααααρα πολύ εκνευριστική τελικά.....τώρα την καταλαβαίνω την Μαρία που την"έτρωγε" η ανυπομονησία!!!!!!!! Στην κόρη μου είχα γεννήσει με πρόκληση στις 38 εβδομάδες και δεν ένιωσα αυτή την αναμονή των τελευταίων ημερών.....

Πήραμε τηλέφωνο στην Γενική Κλινική το πρωί να ρωτήσουμε για τις τιμές του Μαιευτικού και μας είπαν 1400 και κάτι (σχεδόν 1500) για το τετράκλινο και 1600 και κάτι για το τρίκλινο, για φυσιολογικό τοκετό.....αν έχεις κάρτα ανεργίας γλιτώνεις γύρω στα 600 ευρώ και επίσης υπάρχει και έκπτωση αν έχεις ξαναγεννήσει εκεί! Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω αν τα τετράκλινα είναι στην ίδια κατάσταση με τα τρίκλινα (τα οποία είναι ΟΚ) και φοβάμαι μήπως στα τετράκλινα βάζουν λεχώνες μαζί με άλλες περιπτώσεις του Γυναικολογικού τμήματος (ο άντρας μου ξέχασε να ρωτήσει γμτ!!!) Τα 600 ευρώ που σου κόβουν ισχύουν ΜΟΝΟ για τα τετράκλινα.....είναι σημαντικό ποσό αλλά θα ήθελα να δώ σε τί κατάσταση είναι και τα δωμάτια......ίσως στείλω την αδερφή μου να πάει να ρίξει μια ματιά σήμερα που θα πάει Σαλόνικα!!!

Teddy μου μας περιμένετε με αγωνία αλλά η δικιά μου μπέμπα δεν λέει να βγεί με τίποτα από κεί μέσα!!!! Περνάει καλά στην κοιλίτσα της μανούλας παρόλο που δεν την έχω αφήσει σε ησυχία, όλο δουλειές κάνω, όλο με συγχίζουν και φωνάζω......Αυτό με τις σοκολάτες δεν το ήξερα, ότι δεν κάνει να τρώς στον θηλασμό!!!! Ίσως επειδή περιέχουν καφεϊνη........

Αναστασάκο μου καλά να περάσεις σήμερα στην μανούλα σου!!!!!!!! Πολύ ωραίο το καθισματάκι αυτοκινήτου!

Βανεσσάκι μου ευτυχώς που κατάφερε να βρεί σπίτι ο άντρας σου!!! Αν και τώρα με την κρίση φαντάζομαι ότι τα ενοίκια δεν θα πρέπει να είναι απλησίαστα.....

Μαρία12 μια χαρούλα τα κιλάκια του μπεμπάκου.....έχεις πάρει ζυγαριά στο σπίτι για να τον ζυγίζεις μόνη σου????? Αγχωτικό το βρίσκω....εμείς την κόρη μου την ζυγίζαμε μία φορά τον μήνα που την πηγαίναμε στην παιδίατρο, βέβαια δεν είχα το άγχος του θηλασμού και αν αποδίδει....

Girl μου φέτος θα κάνετε τα καλύτερα Χριστούγεννα με την μπουμπού στο σπιτάκι σας!!!!!!!!!!! Αποκτάνε οι γιορτές άλλο νόημα με το παιδί σου στο σπίτι, αυτό είναι το μόνο σίγουρο!!!!!!!!

Η συμπεθέρα μου δεν εμφανίστηκε ούτε εχθές ε?????? Δεν φαντάζομαι να γέννησε γιατί θα με ειδοποιούσε........

Πάω να κάνω καμιά δουλίτσα κι επανέρχομαι.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααααααα Καλε κορίτσια καλε κορίτσια ...ποσά γραψατε πωππωπωπ 9 σελίδες διάβασα....μια χαρα ολες είμαστε απο ότι είδα και οι έτοιμογεννεσ φίλες ακόμα εδω χιχιχιχιχιχ....ένα καροτσάκι είδα και εινΙ τέλειο και ένα καθισματακι και αυτο πολυ όμορφο...."για τα χριστούγεννα τι να πω είναι η πιο όμορφη γιορτή και την περιμένω πως και πως..πέρσι ήταν η μονααδικη χρόνια που δεν στολισα τίποτα λόγο του χαμου του μώρου μας ούτε και κανένας απο τους δικούς μας φυσικά φέτος όμως δεν θα αφήσω τίποτα αστολιστω και θα σας βάλω και φωτο Χιχιχιχιιχιχιχ...κορίτσια φέτος θα έχουμε τα Καλητερα δώρα κάτω απο το δεντράκια μας ..χιχιχιχιιχ παντός εγω απο πριν μια εβδομάδα έχω αρχισει και σκέφτομαι πολυ τις γιορτεσσσσσσσσσς.....

Σήμερα έχω έρθει στο μαγαζι και μάλλον θα μου φέρουν και τις στρώσεισ για τα κρεβατακια μας χιχιχιχιιχ σεντονακια παπλωματακια και κουβερλι όλα ροζ και γαλάζια .....αλλα με έχουν καθυστερήσει πολυ και λεω να αρχίσω τις απολύσεις χμμμμμμμ όταν με βλέπουν με τρέμουν χαχαχαχαχχαχαχα είμαι λίγο φωνακλου τι να κάνω αν τους αφήσεις κάνουν ότι θέλουν ...........

Φιλακια σε ολες φιλεναδιτσες μου.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Μαρία, είδες, βρέθηκε το σημείο σύγκλισης! Έχουμε επέτειο γάμου ίδια μέρα! Κι εμάς έκανε πολλή ζέστη, κόντρα στις προβλέψεις της Κασσάνδρας της μάνας μου που επέμενε ότι τέτοια μέρα θα γίνεται κατακλυσμός και χαλασμός και δε θα μπορούμε να βγούμε απ' το σπίτι. Κατά τα άλλα, όλη η υπόλοιπη μέρα ήταν χάλια.

Αναστασία, εγώ πάλι έχω τη μάνα μου να μου λέει να ξυπνάω νωρίς για να συνηθίσω!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Νία, κι εγώ πέρσι είχα μια μελαγχολία άλλο πράγμα τα Χριστούγεννα. Θυμήθηκα την αποβολή, κ.λπ., ενώ δε με είχε επηρεάσει ιδιαίτερα. Πρέπει να ήταν το κλίμα των ημερών μάλλον... Στολίσαμε πάντως ένα δέντρο, έφτιαξα και μελομακάρονα και ήταν πολύ ωραία. Αλλά η αγαπημένη μου γιορτή είναι το Πάσχα. Από παιδί προτιμούσα το Πάσχα και όχι τα Χριστούγεννα, παρ' όλο που έχω πάρα πολύ ωραίες αναμνήσεις από τα Χριστούγεννα, τις φιλανθρωπικές αγορές με δικές μας κατασκευές και τα κάλαντα με το κατηχητικό, τα κουλουράκια και τα διάφορα άλλα χριστουγεννιάτικα που έφτιαχνε η μάνα μου, το στόλισμα, κ.λπ. Αλλά το Πάσχα δεν το αλλάζω με τίποτα!

Δώρα, ευτυχώς εμένα η αποχή από τη σοκολάτα δε θα με πειράξει καθόλου. Με τον καφέ θα έχω ένα θέμα όμως... Τι εμβόλιο θα κάνετε; Εγώ γενικά είμαι κατά των άσκοπων εμβολίων, π.χ. οι γονείς μου κάθε χρόνο κάνουν εμβόλιο/α για τη γρίππη και κάθε χρόνο είναι συνέχεια άρρωστοι, μέχρι και στο νοσοκομείο καταλήγουν κάποιες φορές, ενώ ο άντρας μου κι εγώ δεν έχουμε κάνει ποτέ και δεν αρρωσταίνουμε ποτέ!

Πριν λίγο έβαλα τα μπουλουκάκια στο ένα ράφι της βιβλιοθήκης και είναι πάρα πολύ ωραία! Είναι σαν αποικία από μπουλουκάκια!!!

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsiaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!

hrtha kai egw meta apo karotsovolta me ton mpempoulh kai thn mama mou!!!!!!!!!!!o mpempis tou kalou kairou koimotan pali...xampari den phre!!!!!!!!!!!!

re sympethera ti ennoeis otan les......ολες είμαστε απο ότι είδα και οι έτοιμους νέα φίλες ακόμα εδω????????????????Xaxaxaxaxaxaxaxaxaxa arxises ta dika sou pali!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

teleio to karotsaki ths chicco nomizw to vanesaki to evale!!!!egw pntws pou phra chicco eimai para poly eyxaristimenh kai elafri kai eykolo sthn odhghsh mia xaroula!!!!

ante nasia mouuuuuuuuuuuuuu se perimenoume kai esena na geniseis mhn to kanoume san thn maria...xaxaxaxaa

maraki hsyxos o mikros sou e??????????/mpravo sas etsi na synexisei eyxomai......kai ta kilakia tou mia xaroula einai!!!!!!!!!!!!!!

telika to skeftomai poly sovara to onoma aggelos den mporw na vrw kapoio allo pou na tou tairiazei!!!!!!!!!!kai mou aresei kai poly san onoma!!!!!!!

o mpempis mourmouraeiiiiiiiiiiiiiiiiiiii fevgwwwwwwwwwwwwwwww

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινααααααααααααα χαχαχχαχαχα άντε να δεις τώρααααααααααααα τρελαρα όλο τα δικα μου κοιτάς έχει και αλλα ψάξε χαχαχαχχαχααχχ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου ομορφα!

Ελπιζω να ειστε ολες καλα..

Εγω χθες δεν μπηκα καθολου γιατι ετρεχα να βαλω πλυντηρια, να σιδερωσω , να κανω δουλειες γενικα μιας και ηταν και ο αντρας μου σπιτι..και μεσα σε ολα και πανω απ ολα το μωρακι που χθες ηταν και καπως πιο συνεργασιμο αλλα με τοσες δουλειες τα επαιξα εντελως..

Κοριτσια, το ριλαξ αυτο δεν ειναι η υπερπαραγωγη που ηθελε να παρει ο αντρας μου..αυτο εχει απλα την μουσικουλα του, την δονηση για να νανουριζεται και οσο για το mp3 εχει ενα καλωδιακι που μπαινει στο mp3 αλλα ακομα δεν το δοκιμασαμε γιατι τα εβγαλα ολα και τα επλυνα χθες..αυτο εκανε 90€, η υπερπαραγωγη εκανε 230€ και ηταν αυτα που ειναι σε μια βαση κου κουνιουνται περα δωθε και θελεις και μισο δωματιο να το βαλεις..ειχε ενα σωρο εξτρα αλλα σιγα μην εδινα τοσα λευτα για ριλαξ..μην τρελαθουμε κιολας!

Μαντι, μια χαρΑ ειναι η ζωνουλα στα ποδια, δεν ειναι πλατια..βεβαια δες το κι απο κοντα αν θελεις,,sea sound λεγεται το μοντελο

Καλα, η νασια ειναι ακομα εδω?!ντροπη και αισχος νασιουκο!τι πραγματα ειναι αυτα?καλομαθες την μικρη ταλιμπανα και δεν θελει να βγει απο την ταλιμπανοκοιλια?α, το παστιτσιο δεν εχει αποτελεσματα..δοκιμασε κανενα οσπριο..εγγυημενα αποτελεσματα..

Καλα βρε φιλεναδες σε αυτο το φορουμ ολες γεννατε την τελευταια βδομαδα?μεχρι και η ευη που βιαζοταν η μιλα, γεννησε προς το τελος..νομιζω πως ειμαι η μονη που γεννησα γρηγορα..στις 37+2 !!!σας κολλησε ολες το μαρακι12!χιχιχι

Ηλιαννα μου, να σου ζησει ο ανυρουλης σου και να χαιρεστε την ομορφη οικογενεια σας!πραγματικα πρεπει να ηταν τα καλυτερα γενεθλια που κανατε..

Δωρακι μου, τι κανει η κουκλιτσα νυφουλα μου?κι εσενα η κουνιαδα σου αστερι,ε!!α, κι εμενα ο χαρουλης μου (και σας) ειναι πιστο αντιγραφο του αντρουλη μου, επικυρωμενο κιολας!δεν με νοιαζει ομως..οτι και να κανουν και να πουν, εγω ειμαι η μαμα του!εμεις σημερα στις 5παμε παιδιατρο..το εχω ενα αγχος για το βαρος γιατι εμεις βγηκαμε 2630 απο το μαιευτηριο αλλα σε μια βδομαδα φτασαμε 3κιλα..τωρα να δουμε τι καναμε τις τελευταιες δυο βδομαδες..

Α, κοριτσια εμανα τα χριστουγεννα μου αρεσουν παρα πολυ..απο παιδι τα λατρευω!τα τελευταια χρονια καθε φορα που στολιζω το δεντρο ονειρευομαι για τα επομενα χριστουγεννα να εχω κι ενα μωρακι και φετος πραγματοποιηθηκε η ευχη μου!θα στολισω απο τις αρχες δεκεμβρη αλλα τα πρωτα χριστουγεννα το μωρακι θα τα κανει στην αθηνα..στισ25/12 κλεινει τρεις μηνες!αυριο κλεινουμε ενα μηνα!πως περασε ετσι ο καιρος?!

Αναστασακι μου, τι κανεις?τι κανει η φραουλιτσα μας?

Λενακι, τι επαθε η αδυναμια μου?αχ ρε φιλεναδα, στεναχωριεμαι οταν διαβαζω τετοια..ευχομαι να περασει γρηγορα και να μην ξαναυποφερει απο ασθμα το χρυσουλι μου..

Χριστινακι, τελειο το αγγελος, αλλα εχει φορεθει πολυ τελεταια νομιζω..(καλα κι εγω τον γιο μου αγγελε μου τον φωναζω και στο τελος θα του μεινει)..και το ιασων μου αρεσει εμενα, ιδιαιτερο!

Λυδιακι, βανεσσακι, ευη, αννα μαρια, μαντι, νια, μαρακι σαρ, κατερινουλα, μυριαμ, νανσυ..φιλακια πολλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...