Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ Νο13


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Κορίτσια ευχαριστώ!Καλή επιτυχία σε όλες!Εμένα με πήραν απο το κέντρο και μου είπαν να κάνω το βράδυ στις 12μιση την pregnyl :) Έχω λίγο άγχος μην κάνω καμία χαζομάρα κατα λάθος και ψάχνομαι βραδιάτικα για να αγοράσω άλλη :| Καλά έχω γίνει απίστευτα ανασφαλής και γκρινιάρα δεν με αναγνωρίζω ώρες ώρες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερα τι κανετε????καλη επιτυχια σε ολες και σας ευχομαι ολα τα ονειρα σας να πραγματοποιηθουν !!!!!!!εχω μερες να μπω.....και εχω χασει πολλα!

εγω δεν ειμαι και πολυ στα πανω μου...... :cry::cry::cry: σημερα θα κανω αμνιοπαρακεντηση και εχω αγχωθει πολυ.........φοβαμαι παρα πολυ.......φιλακια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lil μου μπράβο!!! εύχομαι να είναι όλα τους καλά και να γονιμοποιηθούν όλα!!!

littledancer την έκανες;;; νομίζω πως μία ανασφάλεια την έχουμε όλες! κι εγώ όταν πρωτοέκανα την pregnyl αλλά και την suprefact είχα απίστευτη αγωνία αν την κάνω σωστά και μήπως δεν πιάσει γιατί την κάνω λάθος... από το άγχος μου και τον φόβο μου έτρεμα τόσο πολύ που δεν μπορούσα με τίποτα να σπάσω το μπουκαλάκι της pregnyl που είχε την σκόνη! προσπαθούσα για πάνω από 10 λεπτά, ήμουν έτοιμη να βάλω τα κλάματα και προσπαθούσα να σκεφτώ σε ποιον να χτυπήσω για να μου την ανοίξει ή να πάω σε φαρμακείο εφημερεύον και να πω "δεν μπορώ να σπάσω το μπουκαλάκι σας παρακαλώ μου το σπάτε;;;" σκέφτηκα το γελοίο της υπόθεσης και το έσπασα μόνη μου τελικά!!!

η αλήθεια είναι ότι στις υποδόριες η πιθανότητα να κάνεις λάθος είναι μηδαμινή!!! οπότε είμαι σίγουρη ότι μια χαρά την έκανες εχθές και θα πάνε όλα τέλεια!!! Αύριο η ωοληψία;;;

Αγγελίνα79 εσύ;;;

Στρουμφάκι μου;;; σας χάσαμε!!!! εύχομαι να είναι λόγω της ξεκούρασης από την εμβρυομεταφορά!!!!

Λία μου καλή επιτυχία κορίτσι μου! να μην φοβάσαι! είναι λίγο περίεργη η κατάσταση της αμνιο αλλά θα είναι όλα καλά! να είσαι αισιόδοξη και να κάνεις όμορφες σκέψεις!!! καλά αποτελέσματα εύχομαι γλυκιά μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερα!!!!!!!!!!!!!!

δεν μπορω να μπαινω εχει προβλημα η συνδεση μου, διαβαζω ομως ολα τα νεα! Με το καλο ολες οι εμβρυομεταφορες σας.

Χθες καναμε κ μεις την εμβρυομεταφορα κ ειμαι ταβλα μονο τωρα σηκωθηκα για να σας γραψω.

τι καλα που μπηκα !!!!!!!!

Μακαρι να μας βοηθησει ο Θεουλης, να ναι κοντα μας.

Φιλια πολλα σολες

και καλη επιτυχια!!!!!!!!!!!!!!!

Διορθωσα κ το μηνυμα λιγο γιατι το χα κανει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια !!

Χθες εκανα κι εγω την εμβρυομεταφορα βαλαμε 3 βλαστοκυστες!! ;););) (Στρουμφακι μαζι την καναμε! εσυ ποσα?)

ειμαι στον καναπε σημερα σηκωνομαι για τουαλετα η μεχρι την κουζινα γιατι το στομαχι εντερο με ταλαιπωρουν δυστηχως!!κατα τα αλλα ειμαι καλαααααααα :roll::roll::roll:

κοριτσια μου ευχομαι μεσα απο την ψυχη μου να πανε ολα καλα σε ολες μας!!!

Φιλακιαααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλή επιτυχία κορίτσια μου και πολύ καλά αποτελέσματα!!!!!!!! Η Παναγίτσα να είναι στο πλευρό σας!!!

Σας έχουν σε ακινησία;;; εμένα μου είπε μόνο την πρώτη μέρα δεν θέλει να κάνω δουλειές, να χορέψω και να κάνω μπάνιο! από την επόμενη όλα λέει κανονικά!

Φιλάκια πολλά πολλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κούκλες!!!!!!!!!!!!!

τι κάνετε?

stroymf και angelina κάντε την αρχή στη λίστα μας!Σας εύχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα!!!τώρα απολαύστε το χουχούλιασμα και έχετε θετική σκέψη!!!!!!!καλή συνέχεια στις υπόλοιπες!φιλιά σε όλες!!!!! :x:x:x:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά είμαι σημερα, χθες λιγο με ποναγε το εντερο μου, μαλλον, αλλα το βραδακι ηρέμησα.

Τελικα βάλαμε 3 εμβρυάκια και είμαστε ξάπλα κ βλέπουμε πρωινάδικα.

Τί κανετε φιλεναδες? Διαβασα κ τις ευχές σας, σας ευχαριστω πολύ!!!

Διαβασα οτι, μια κοπελα,δεν θυμαμαι πια, θα κανει παρακέντηση σήμερα, ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Καλημέρα κούκλες!!!!!!!!!!!!!

τι κάνετε?

stroymf και angelina κάντε την αρχή στη λίστα μας!Σας εύχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα!!!τώρα απολαύστε το χουχούλιασμα και έχετε θετική σκέψη!!!!!!!καλή συνέχεια στις υπόλοιπες!φιλιά σε όλες!!!!! :x:x:x:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια καλη επιτυχια!!! να εχετε θετικη σκεψη και να χαιδευετε τις κοιλιτσες... ερχονται πολλα μωρακια!! :)

λια με το καλο η αμνιο.. το ξερω εχεις αγωνια, αλλα προσφατα μιλησα με μια κοπελα που εκανε και μου ειπε οτι ηταν πιο απλό απο ο,τι φανταζοταν!! καλη επιτυχια, ολα καλα θα πανε..

φιλια σε ολες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Stroumf & Αngelina με το καλό εύχομαι να πάρετε τις θετικότατες χοριακές σας εξ αλλου θα τις πάρετε τον Νοέμβρη που ειναι και καλός μήνας χαλαρώστε και απολάυστε το όλα θα πανε καλά.

Με το καλο και τα υπόλοιπα κορίτσια.

Lil ολα υπέροχα μπράβο.

Lia μου όλα καλα θα πανε με την αμνιοκεντηση ε΄χεις το θαυματακι σου.

Πολλα φιλια σε ολες

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

littledancer την έκανες;;; νομίζω πως μία ανασφάλεια την έχουμε όλες! κι εγώ όταν πρωτοέκανα την pregnyl αλλά και την suprefact είχα απίστευτη αγωνία αν την κάνω σωστά και μήπως δεν πιάσει γιατί την κάνω λάθος... από το άγχος μου και τον φόβο μου έτρεμα τόσο πολύ που δεν μπορούσα με τίποτα να σπάσω το μπουκαλάκι της pregnyl που είχε την σκόνη! προσπαθούσα για πάνω από 10 λεπτά, ήμουν έτοιμη να βάλω τα κλάματα και προσπαθούσα να σκεφτώ σε ποιον να χτυπήσω για να μου την ανοίξει ή να πάω σε φαρμακείο εφημερεύον και να πω "δεν μπορώ να σπάσω το μπουκαλάκι σας παρακαλώ μου το σπάτε;;;" σκέφτηκα το γελοίο της υπόθεσης και το έσπασα μόνη μου τελικά!!!

η αλήθεια είναι ότι στις υποδόριες η πιθανότητα να κάνεις λάθος είναι μηδαμινή!!! οπότε είμαι σίγουρη ότι μια χαρά την έκανες εχθές και θα πάνε όλα τέλεια!!! Αύριο η ωοληψία;;;

Καλησπέρα!Όλα καλά ευτυχώς! :D Δεν τα πάω καλά με τα μπουκαλάκια αυτά και φοβόμουν μην μου σπάσει και πέσει τίποτα μέσα στη σκονη.Τελικά μια χαρά την έκανα.Αύριο στις 10 και μισή πάω για την ωοληψία και ανάλογα με το πόσα θα γονιμοποιηθούν θα πάμε για εμβρυομεταφορά.Αν γονιμοποιηθούν πάνω απο 3 θα τα βάλουμε κατάψυξη και θα πάμε για άλλη μία προσπάθεια πριν να κάνουμε εμβρυομεταφορά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπερα! Χαιρομαι που σας συναντω δυαδικτυακα! Επρεπε να μπω πιο νωρις στο φορουμ αλλα τωρα ενιωσα την αναγκη να τα πω να ξαλαφρωσω! Εχω κανει δυο εξωσωματικες... μολις τελειωσα και τη δευτερη αλλα δεν ειχα επιτυχια ακομη! Δεν το βαζω κατω βεβαια ο κοσμος να χαλασει απλα με εχει παρει απο κατω και θελω τοσο πολυ ενα μωρακι...ξερετε τι εννοω. Τι αλλο πρεπει να κανω, μηπως καποιες περαιτερω εξετασεις; Σημειωνω οτι εχω κανει οτι χρειαζεται πριν την πρωτη εξωσωματικη. Επισης θα δω το γιατρο μου συντομα και θα τον ρωτησω καποια πραγματα. Αν θελετε δωστε μου και εσεις καποιες συμβουλες απο την εμπειρια σας. Γιατι δεν εμφυτευονται τα εμβρυακια; Ξερω οτι ειναι θεμα τυχης σιγουρα αλλα μηπως πρεπει να προσεξουμε και κατι αλλο; Ευχαριστω και καλη επιτυχια σε οσες περιμενουν χοριακες!! Ευχομαι να ειναι θετικες!! Ο Οκτωβριος εμενα δεν μου πηγε καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Heaven38 σιγουρα παιζει πολυ ρολο η τυχη.. δεν μπορουμε να κανουμε και πολλα εκει. Συμφωνα με τον εξωσωματικο μου ομως ολα παιζουν ρολο και κυριως η ηλικια της γυναικας και το κεντρο εξωσωματικης. Ετσι πιστευει πως εχει πολυ σημασια να γινουν καλης ποιοτητας εμβρυα, πραγμα που εξαρταται απο τις ωοθηκες της γυναικας, τα ορμονολογικα της κλπ και μετα απο τον εμβρυολογο.. ποσο καλη δουλεια κανουν στο κεντρο! Απο εκει και περα ρολο μεγαλο παιζει και η κατασταση της μητρας, δηλαδη αν υπαρχουν συμφησεις ή κλειστες σάλπιγγες ή καποια μόλυνση ή εχουν προηγηθει πολλες εκτωσεις ή η γυναικα ειναι μεγαλη με κακο ενδομητριο.. ολα αυτα δυσκολευουν την κατασταση... Αυτα λεει η επιστημη, ομως ολες εδω ξερουμε οτι υπαρχουν και η πιστη και τα θαυματα και η θετικη σκεψη!!Σου ευχομαι η επομενη προσπαθεια να σου φερει το μωρακι σου!!! :)

πολλα φιλια σε ολες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

stroumfaki k angelina kali epituxia sas euxomai mesa apo tin kardia mou k se ola ta koritsia pou prospathoun!!!

liaki mou ola kala tha pane!!!perimeno nea sou!!!

Heaven min apogoiteuesai!!!ego me tin 3 ta katafera parolo pou eimai mikri k pou ola itan mia xara k me polu kala embrua!!ego pisteuo oti tha sto dosei opote thelei o theos!!!ego nustepsa pira to milo tis agias Eirinis Xrusobalantou,foresa tin zoni tis,stauronomoun k emeina egkuos!!!!pisteue..proseuxisou k tha sou rthei!!!filakia polla se oles!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Twiggy kai Maria ευχαριστω για τις απαντησεις σας! Twiggy παρολο που ειμαι 38 ετων την πρωτη φορα γονιμοποιηθηκαν 3 εμβρυα Α ποιοτητας και τη δευτερη ενα πολυ καλο Α ποιοτητας κι αυτο. Σιγουρα το κεντρο ιδιαιτερα το εργαστηριο παιζει ρολο αλλα απο τη στιγμη που το εργαστηριο καταφερε να γονιμοποιησει και τις δυο φορες Α ποιοτητας εμβρυα δε νομιζω οτι εχουμε προβλημα εκει αν και θα κοιταξω και σε αλλο κεντρο να δω τι γινεται... Τωρα οσον αφορα τη μητρα δεν εχουν υπαρξει προβληματα παρα μονο καποιες συμφησεις στις σαλπιγγες αλλα αυτο δεν παιζει ρολο στην εξωσωματικη. Τι να πω η τυχη σιγουρα παιζει ρολο η μηπως χρειαζεται να προχωρησω σε περαιτερω εξετασεις οπως καρυοτυπο, υστεροσκοπηση κτλ. Θα ρωτησω το γιατρο μου και θελω να προλαβω οποιοδηποτε προβλημα τωρα για να μη μενω με ερωτηματικα και κανω ασκοπα εξωσωματικες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στρουμφακι και Angelina , χιωτισες , ευχομαι η χοριακη σας να ειναι στα υψη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dancer Kαλη επιτυχια με την ωοληψια!!!!!!!!Περιμενουμε νεα σου!!!

Μελι καλη επιτυχια και σε εσενα!!!

Λιακι τι εγινε , ολα καλα που ειχες αγχος?

Εγω σας ευχαριστω για τις ευχες και σας ανταποδιδω!!!

Παμε καλα ,τα αυγουλακια μεγαλωνουν, σημερα ξαναπηγα στο γιατρο, την Δευτερα παω για ωοληψια :)

Καλη επιτυχια σε ολα τα κοριτσια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια καλησπέρα....χάθηκα.....

Βλέπω είμαστε όλες έτοιμες ε?? :):)

Είναι και κάποιες κοπέλες σε εμβρυομεταφορά???

Εμένα μου ήρθε η περίοδος..άρχισα τα φάρμακα...και εκπίζω σε καμιά 15αρια μέρες να κάνω εμβρυομεταφορά.

Χαμός θα γίνει τον Νοέμβριο.............. :):)

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κορίτσια μου!!!

πώς είστε;

λαγονήσι μου μαζί είμαστε! κι εμένα μου ήρθε χθες και σήμερα πήγα και μου έκανε υπέρηχο, όλα καλά, Σάββατο πρωι κάνω οιστραδιόλη και LH και ξεκιναμε ενεσούλες κι εμείς!!! από το Σάββατο μου είπε περίπου 12 μέρες για ωοληψία και άλλες 2-3 για εμβρυομεταφορά!!! Αχ έχω τόση αγωνία και προσμονή!!! βρίσκομαι σε συνεχή υπερένταση!!!!

εύχομαι να το κάψουμε τον Νοέμβριο όλες μαζί παρεούλα!!!

καλή μας επιτυχία κορίτσια!!!!

Στρουμφάκι και Αγγέλα πώς είστε;;;

Λιλάκι πώς πάς;

Λία πώς πήγε η άμνιο/ση;;;

littledancer την κάνατε;;;

τα υπόλοιπα κορίτσια καλά είστε; πώς πάει η ετοιμασία;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γονιμοποιήθηκαν και τα 5! :D Είμαι πολύ χαρούμενη!!Απο την άλλη τώρα αυτά θα μπούνε κατάψυξη και θα πρέπει να κάνω 3-4 μήνες υπομονή μέχρι την επόμενη φορά που θα κάνουμε και εμβρυομεταφορά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπράβο κορίτσι μου!!!!

δεν έχω καταλάβει, δεν θα κάνεις εμβρυομεταφορά τώρα; γιατί; έχω χάσει κάποιο επεισόδιο μάλλον!!!

εύχομαι πάντως να κρατήσεις σύντομα μωράκι στην αγκαλίτσα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνήσαμε με τον γιατρό μου να κάνω μία προσπάθεια πρώτα και να μπούνε κατάψυξη και την δεύτερη φορά να κάνω εμβρυομεταφορά τα φρέσκα.Θέλουμε ένα μικρό απόθεμα γιατί όπου να ναι κλείνει το εργοστάσιο παραγωγής :? Μπορεί μέχρι να μπορέσω να μείνω έγκυος να μην έχω και καθόλου ανταπόκριση.Εκτός και αν τα καταφέρουμε γρήγορα που το ελπίζω ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα τα καταφέρετε κορίτσι μου!!! πίστη και ελπίδα και θα τα καταφέρετε πολύ σύντομα!!!

κι εμείς αν κάνουμε αρκετά και καλά θα τα βάλουμε στην κατάψυξη για την επόμενη φορά σε περίπτωση αποτυχίας της 1ης αλλά και σε περίπτωση επιτυχίας της για το επόμενο μωράκι μας! θα μου βάζει 1 έμβρυο κάθε φορά λόγω του ιστορικού μου! και δεν θέλουν να πάρω σύντομα κι άλλες ορμόνες διέγερσης!!!

καλή επιτυχία εύχομαι!!!!

σε όλες μας!

Λιλ διάβασα Δευτέρα η ωοληψία,ε;;; σχεδόν με μία εβδομάδα διαφορά θα πηγαίνουμε!!!

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!!

σε όλα τα κορίτσια καλή επιτυχία!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπω ερχονται πολλα μωρακια βλεπω να κανουμε παρειτσα!!!! μπραβο κοριτσια, ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ σας ευχομαι... ολα θα γινουν βημα βημα.... Δυναμη και αισιοδοξια!

Εμεις εχθες τρεχαμε στο Μητερα γιατι ειδα αιμα και τρομαξα πολυ. Ευτυχως ολα καλα, απλα θα μεινω λιγο ξαπλα με ουτροτζεσταν να περασει... Σας στελνω τα φιλια μου και μερικες κλωτσιες απο το μπεμπε!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια τι κανετε????θα γινει χαμος.......... [smilie=hello2.gif][smilie=hello2.gif][smilie=hello2.gif][smilie=hello2.gif][smilie=hello2.gif] ερχονται πολλα μωρακια!!!!!!!!! κοριτσια πιστη να εχετε και θα τα καταφερετε!!!!!!!!!!σας ευχομαι ολα σας τα ονειρα να γινουν πραγματικοτητα!!!!!!twiggy ολα καλα????τι σου ειπαν για το αιμα ???κουραστηκες????? να εισαι στο κρεβατι και ολα καλα θα πανε!!!!!!

εκανα την αμνιοπαρακεντηση!!!!!!και ουφ ......δοξα το θεο ολα καλα πηγαν !!!!!τα πρωτα αποτελεσματα βγηκαν εχ8ες το μωρακι μου ειναι γερο.......!!!!!!!σε 15 μερες 8α παρω ολα τα αποτελεσματα!!!!!!!ακομα ειμαι λιγο αγχωμενη ......αλλα το αγχος δεν φευγει ποτε!!!! ειμαι στο κρεβατι και δεν μπορω να μπαινω συχνα....σημερα σηκωθηκα και εκατσα λιγο!!!!! σας ευχαριστω παρα πολυ για ολα!!πιστη να εχουμε και ολα καλα θα πανε !!!!!!φιλια πολλα~!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...