Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΘΗΛΑΣΜΟΣ ΚΑΙ ΓΟΝΙΜΟΤΗΤΑ ;;


maria+fotis

Recommended Posts

Καλημερούδια βρε κορίτσια !

εχουμε ενα αγορακι 6 μηνών και θηλάζουμε αποκλειστικά και... βαριομαστε και τις στερεες προς το παρόν ...!! --δεν τις τρωμε απλα!

βεβαια το θεμα μου ειναι αλλο : τοσους μήνες ΔΕΝ εχω περίοδο ... αν και μια στις τοσες βλεπω 1 αχνή σταγόνα και παπαλα... τιποτ αλλο ! θεωρείται αυτό περίοδος ;; Δε Το Νομίζω χιχιχι...

υπάρχει καμια περίπτωση να μεινω εγκυος (κατι που θα το ηθελα) αφού θηλάζω αλλα λείπει η περίοδος ;; συνεβη σε καποια κοπέλα ;;;

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ κοριτσια :x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου μαρια να σου ζησει το αγορακι σου.οσο θηλαζεις ξεχνα την περιοδο δεν θα σου ερθει :lol: . .απο την πρωτη γεννα και μετα μου ειχε πει ο γιατρος μου μενεις πολυ ευκολα εγκυος.οχι ομως οσο θηλαζεις απ'οτι ξερω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol:

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΒΡΕ ΦΙΛΕΝΑΔΑ!!!!!!!!!ΕΥΤΙΧΩΣ ΠΟΥ ΜΕ ΘΥΜΑΣΑΙ :evil: ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΘΑ ΕΡΘΕΤΕ ΚΑΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟ????Η ....Η ΠΟΙΟ ΑΠΛΑ ΘΑ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΚΑΝΑ ΜΗΝΥΜΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ :x:x ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΣΤΑ ΙΣΠΑΝΙΚΑ,ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ ;)

ΛΟΙΠΟΝ...ΣΕ ΑΓΑΠΩ ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ.ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Η ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΚΑΘΩΣ ΕΓΩ ΑΠΟΤΕΛΩ ΕΞΑΙΡΕΣΗ ΣΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ.ΥΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ Ο ΘΗΛΑΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΚΑΛΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΑΝΤΙΣΣΥΛΗΨΗΣ ΑΛΛΑ ΕΓΩ.....ΕΓΩ ΤΗΝ ΤΣΑΚΩΣΑ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ(ΤΗΝ 3Η ΜΟΥ) ΚΑΘΩΣ ΘΗΛΑΖΑ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΤΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΚΙ 3ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΗΝΕΣ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ ΚΑΙ......ΧΩΡΙΣ ΠΕΡΙΟΔΟ!!!!!!!!!!!!!!! :o:o:o

ΒΕΒΑΙΑ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΚΑΙ Η Β-ΧΟΡΙΑΚΗ ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΟ ΑΞΙΟΠΙΣΤΗ ΜΕΘΟΔΟΣ ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΑΡΑ ΜΟΥ :lol:

ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΚΡΥΓΩΡΩ ΕΦΟΣΟΝ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΝΑ ΘΗΛΑΣΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ,ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΑΝ ΕΛΛΑΤΩΣΕΙΣ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΓΕΥΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΗΤΡΙΚΟ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΝΑΝ ΞΑΝΑΡΘΕΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΑΡΑ ΚΑΙ ΟΩΡΗΞΙΑ.

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΣΟΥ Η ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΕΙΣ ΣΕ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΣΥΜΒΟΥΛΟ ΘΗΛΑΣΜΟΥ.ΓΙΑ ΚΟΙΤΑ ΤΟ ΛΙΓΑΚΙ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΟΛΟ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΤΗΛ ΘΑ ΒΡΕΙΣ.

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΓΩ ΤΗΝ 1Η ΜΟΥ ΑΠΟ ΑΓΝΟΙΑ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΛΑΘΟΣ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΥ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΓΑΛΑ(ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ????) :lol::lol::lol: ΜΟΥ ΠΗΡΕ ΜΟΝΟ 40 ΗΜΕΡΕΣ.ΟΠΟΤΕ ΜΕΤΑ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ,ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ,ΚΤΛ.....ΤΗΝ 2Η ΠΑΛΙ ΗΜΟΥΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΘΗΛΑΖΑ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΒΑΡΕΙΝΕ Η ΚΟΙΛΟΥΜΠΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΑΛΛΟ.α(ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΓΑΝΕ ΟΙ ΑΣΧΕΤΟΙ ΓΥΡΩ-ΓΥΡΩ ΝΑ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ) :evil: ΑΝ ΤΟ ΗΞΕΡΑ ΘΑ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΕΦΟΣ ΣΤΟ ΒΥΖΙ ΚΑΙ ΤΗΝ 2Η ΜΟΥ.....ΑΛΛΑ......ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ!!!!!

ΣΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΠΑΛΙ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΣ ΘΗΛΑΣΜΟΣ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ....ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ!!!!!

ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΟΟΟΟΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΕΙΔΙΚΟΥΣ...ΜΗ ΤΟ ΑΦΗΣΕΙΣ ΕΤΣΙ.ΝΑ ΤΟ ΘΗΛΑΣΕΙΣ ΟΟΟΟΣΟ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΜΠΕΜΠΕ ΣΟΥ.ΚΙ ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΤΟ ΑΚΤΙ ΜΟΥ ΘΑ ΒΓΑΛΩ :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου μαρια να σου ζησει το αγορακι σου.οσο θηλαζεις ξεχνα την περιοδο δεν θα σου ερθει :lol: . .απο την πρωτη γεννα και μετα μου ειχε πει ο γιατρος μου μενεις πολυ ευκολα εγκυος.οχι ομως οσο θηλαζεις απ'οτι ξερω.

Συγνωμη που παραθετω το ποστ σου αλλα....Γιατι τα λες αυτα?Ειναι λιγο λαθος!

Θηλαζω 2χρ κ 1 μηνα...Φυσικα κ μου ηρθε περιοδος οπως κ σε ΟΛΕΣ τις (ακομα) θηλαζουσες που ξερω!

Επισης εχω τουλαχιστον 10 γνωστες που εμειναν εγκυες ενω θηλαζαν!Αρκετες(απο εδω στο μαμμυ) θηλαζουν τωρα και τα 2 παιδακια τους!

Μαρια κανε ελευθερα ερωτα και θα ερθει το 2ο!Με το καλο!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η ωορηξια υπαρχει πριν ερθει η περιοδος...

φυσικα και μενεις....

οσο υπαρχει αυξημενη προλακτινη...δηλ αποκλειστικο θηλασμος μεταξυ αυτων και νυχτερινος καθημερινος ισως ..λεω ισως... να μην μεινεις αμεσως...

αλλα ο θηλασμος δεν ειναι μεθοδος αντισηληψης....το αντιθετο θα ελεγα!

θηλαζω 3,5 χρονια.....

εχω περιοδο απο 2 μηνων..τωρα εγγυος στο 2ο και χωρις να το επιδιωκω!

και ισχυουν αυτα που λεειι αη Αναστασια....πολλες εδω μεσα θηλαζαν και εμειναν!

οποτε απολαυσε το ελευθερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μαι πάλι ! σας ευχαριστώ ΌΛΕΣ για τις πληροφορίες σας !

καλα...Lovebaby μου με ΤΙΣ κοριτσΑΡΕΣ σου !!! και γω Σ ΑΓΑΠΩ αλλα ισα που προλαβαίνω να ριξω ενα βλεφαρο εδώ και στο φατσομπούκι και παλι ερχεται ο μικρουλης στα χέρια μου ! τωρα το βραδακι μολις αποκοιμιεται τρεεεεεχω και γω απο διπλα του μπας και ξαποστάσω (δεν μου κοιμαται στη διαρκεια της ημερας) και ετσι περνανε οι μέρες... αααααααααααααααχχχχχχχχχχχχχχχχχ....

πως τα καταφέρνεις εσύ με 4 ;;;;; δεν το καταλαβαίνω :x:x:x:x:x:x:x

τελικά και ΔΗΛΑΔΗ απ οτι καταλαβα χωρίς περίοδο -λογω θηλασμού- υπαρχει περιπτωση να μεινω εγκυος αλλα σπανιο ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολυ απλα η οωρηξια προηγειται της περιοδου και στον θηλασμο ποτε δεν ξερεις ποτε θα κανεις οωρηξια και θα ερθει η περιοδος ;) μπορει να μην σου εχει ερθει για 10 μηνες και να εχεις ξενιασει και να σου ερθει στους 11 μηνες αλλα η οωρηξια οπως ολλες ξερουμε γινετε πριν την περιοδο ,...η περιοδος ειναι αποτελεσμα οωρηξιας που δεν εγινε συλληψη ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ να ! καπως ετσι δηλαδή το υποψιαζόμουν και γω !

οτι τοσους μηνες δεν εχω περίοδο αλλα το μήνα που κανονικά θα μου ερχοταν, αν τυχει να ....καταλαβαίνετε... τοτε δεν θα ερθει λογω σύλληψης ... !

αρα καταλήγω στο οτι ΔΕΝ συλλαμβανω χωρις περίοδο, εκτος αν τυχει να πεσω ΣΤΟ ΜΗΝΑ που θα ερχόταν κανονικά ε !; :roll:

να σα στε καλά βρε κοριτσια ! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρια εγω εμεινα εγκυος οταν ο μικρος μου ηταν ενος ετους...ασχετα την καταληξη...και φυσικα θηλαζαμε αρκετες φορες στην διαρκεια της ημερας..και της νυχτας...

θα ερθει και το δευτερο μπεμπε..απλα δεν ξερεις ποτε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοπελες

και μενα η μητερα μου εμεινε εγκυος στην αδερφη μου ενω ημουν εγω τριων μηνων και με θηλαζε...

βεβαια τοτε της ειπαν ολοι να κοψει το θηλασμο γιατι δεν εκανε παραλληλα..

κατι που δεν ισχυει βεβαια...αλλα δεν ηξερε τοτε η μανουλα μου...

φιλια πολλα..

να σου ερθουν ολα οπως επιθυμεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...