Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΪΟΥ 11!!ΚΟΥΤΑΛΑΚΙΑ ΕΝ ΔΡΑΣΗ!


Recommended Posts

Ελενάκος,με το καλό εύχομαι να έρθει!Εγώ θα ήθελα να έρθει το δεύτερο όταν η Μυρτω θα έχει αυτονομηθεί λιγάκι , να έχει βγάλει πάνες,να έχει ξεκινήσει παιδικό, γυρω στα 2,5 δηλαδή.Θέλω να τη χαρώ κ να την απολαύσω κ για τον πρώτο καιρό να έχει την αποκλειστικότητα :D Σήμερα την είδε η παιδίατρος και μεγάλωσε κ άλλο, 6460 γρ!Της είπα ότι θα την πάμε στο δωμάτιό της κ είπε αν εχεις δεν εχεις πρόβλημα να σηκώνεσαι να πηγαίνεις αν χρειάζεται μέσα, είναι μια χαρά!Σήμερα της φόρεσα πρώτη φορά μακρυμάνικο γιατί εχει λίγη δροσούλα, πήγα κ της αγόρασα κ ενα ωραίο τζινάκι κ τρια μακρυμάνικα 6-9 μηνών γιατι το 3-6 θα το φορούσε μόνο ενα μήνα κ θα ήταν κρίμα.Αυτά, σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δαναη το 6-9 το φοραμε τωρα και ενα μηνα, αγορασαμε 9-12 πια εμεις για να μας ειναι ανετα!!!

Βασω θα κανει αντισωματα απο μικρος ο μπεμπης σου!! Συνεχιζεις τον μεγαλο στο παιδικο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

georgi αυτη την βδομαδα δεν τον εστειλα.τον κρατησα σπιτι γιατι σαββατο μου εκανε 1 ασχετο πυρετο και μετα τιποτα.αυριο ομως μπορει να τον στειλω.θα δω.γιατι κ στο σπιτι εχει φρικαρει.και εγω 9-12 του φοραω σε πολλα ρουχα και του ειναι μια χαρα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις ειπαμε georgi η χαρα του σουβλατζιδικου........κι εμεις εδω και καιρο 9-12....

Φοβαμαι κι εγω με οτι φερνει η κορη μου απο το σχολειο,θα παω να κανω και το εμβολιο της κοινης γριπης κι εγω και ο αντρας μου μα προφυλλαξουμε το μπεμπινη μας.

σημερα ο αντρουλης μου εχει γεννεθλεια...εφτιαξα τα γλυκα μας και η μαμα τα φαγητα...τετοια μερα περσυ εμαθα οτι ειμαι εγκυος...........απιστευτ,ΣΑΝ ΧΘΕς!!!!

Γραφετε πολυ γρηγορα και δεν σας προλαβαινω,τη δευτερα ξεκιναει η αδεια μου και θα εχω πιο πολυ χρονο.....

ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΚΑΛΩς ΗΡΘΕς ,κι εμεις βροχιολιτιδα περασαμε αρχες Σεπτεμβρη,μασκα 10 μερες ευτυχως ελαφρα,σοκ,δεν ηξερα τι ειναι η μασκα με την κορη μου ποτε....

Τη παρασκευη γινομαστε 5 μηνων,αλλα λογω βαρους δεν βλεπω να τρωμε κρεμα......τον βλεπω να γλυφεται που τρωμε και παθαινω σοκ,κουραγιο γιε θα φας...........

χθες ξεσπασε πυρκαγια πολυ πολυ κοντα μας,πηρα τα παιδια κι εφυγα,ευτυχως οι πυροσβεστες αψογοι,σε δυο ωρες την ειχαν σβησει,μεχρι τωρα ειναι ακομα εδω,αμα ζεις στα χωρια εχεις και αυτα....ασ ελπισουμε οτι ηταν το τελευταιο......

πολλα φιλια ,να ειστε ολοι καλα!θα κατσω να διαβασω τα νεα σας.................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kοριτσια τις μπαταριες να φορτησετε για το Σαββατο!!!!!!

Γλυκερια μου εγω βαζω τον μεγαλο και αλλαζει ρουχα και πλενετε στο προσωπο οταν ερχετε. Εστω ετσι να υπαρχει μια μικρη προφυλαξη.

Και ο δικος μου δεν θα φαει ετοιμες κρεμες με βανιλιες μεσα. Μου επετρεψε και του εδωσα ρυζαλευρο που γραφει επανω χωρις γαλα! και του αρεσε, βεβαια του εβαλα δικο μου γαλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω,πω! Είμαι ψόφια! Απορώ τι κάνω και κουράζομαι τόσο!

Και να φανταστείτε δε μαγείρεψα. Τσιμπήσαμε έξω. Σήμερα την κουράσαμε τη ζουζού. Πήγαμε να δούμε κουφέτα και μετά σούπερ μάρκετ. Εκεί που πήγαινε να κοιμηθεί, την ξυπνάγαμε για να βγούμε από το αυτοκίνητο.

Έλενα, ΚΟΥΡΑΓΙΟ! Ζόρι η μετακόμιση.. Εγώ ούτε να το σκέφτομαι δε θέλω...

Γωγώ, πολύ δημιουργικό όλο αυτό με τα προσκλητήρια, μπράβο! Κι εγώ έχω "καλλυτεχνική" φύση, αλλά δεν ξέρω γτ δεν τα φτιάχνω μόνη μου.. Μάλλον γτ δεν έχω κουράγιο.. Όλο κουρασμένη είμαι..

Βάσω, είσαι πολύ τυχερή που έχεις την αδερφούλα σου κοντά! Εγώ και τι δε θα'δινα για να έχω έστω λίγο πιο κοντά τον αδελφό μου! Του έχω τρελή αδυναμία!

Γλυκερία, να χαίρεσε τον αντρούλη σου! Καλά να περάσετε σήμερα!

Πάλι καλά που δεν έγινε τίποτα κακό με τη φωτιά! Να προσέχετε εσείς τα παιδιά της φύσης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ήθελα εδώ και μέρες να σας βάλω foto από το καινούριο μας καθισματάκι αυτοκινήτου που μας πήρε δώρο ο θείος μας ο Κώστας (ο αδελφός μου δηλ)!

post-14765-13873937789246_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια το Σάββατο στις 11 έχουμε date αλλά μπορεί να αργήσω λίγο γτ εκείνη την ώρα την ταίζω κρέμα....αν έχει ξυπνήσει στις 7 γτ τελευταία ξυπναει κ 8.

Εκεί θα είναι δύσκολο να την ταισω αλλα θα την βάλω σε προγραμμα κ θα τα κανονίσω...

Γεωργιάννα τι θα μας κάνεις κ πρεπει να φορισουμε μπαταρίες???Ανυσηχώ :lol:

Κορίτσια η μέση μου συνεχίζει να με τρελαίνει στον πονο αλλα τι να κάνω,τωρα ειδικα θα ειμαι κ μονη μου απο το μεσημερι εως την νυχτα...μεχρι να παρει Αδεια ο Χρηστος στις 15 του μηνος.....

Στεισυ πολυ ωραιο το καθισματακι μεγεια κ καλες βολτες με ασφαλεια πανω απ' ολα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγω μου τπτ δεν θα σας κανω. Εννοω να βαλετε τις μπαταριες απο τις φωτογραφικες σας μηχανες να φορτισουν!! Καλα τι νομιζες;;; χα χα

Αναστασια ωραιο ειναι με γεια και καλες βολτες!! και πολλες!!

Γλυκερια ξεχασα ΝΑ χαιρεσαι τον ανδρα σου! Ζυγος και αυτος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xerete!!

Eimai xalia 4ixologika..Agxw8ika k poli me tin vaftisi primenw akomi ta deigmata twn kerastikwn apo ton zaxaraplasti filo mas, 8a mas kanei lava cake na dokimasoume k oi meres ligostevoun..Ton pire til o george k mas eipe avrio to apogeuma 8a mas ta exei etoima na dokimasoume..Makari!!!!!!

8elw xrimata gia tis peripoiiseis mou k olo zitaw apo ton george xrimata k niw8w skata!!!

Exw ena ane3igito agxos k melagxolia..Perimenoume k to savvato na doume an adia8etisei i nimfi mou k niw8w k ap'ekei ena agxos k agwnia..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγω μου τπτ δεν θα σας κανω. Εννοω να βαλετε τις μπαταριες απο τις φωτογραφικες σας μηχανες να φορτισουν!! Καλα τι νομιζες;;; χα χα

Αναστασια ωραιο ειναι με γεια και καλες βολτες!! και πολλες!!

Γλυκερια ξεχασα ΝΑ χαιρεσαι τον ανδρα σου! Ζυγος και αυτος!!!

Καλά κ είμαι full μελαχρινη ετσι???Τρελος μυθος χαχχαα :lol:

Και καλα νομιζα να εχουμε ενεργεια μηπως κ πεσει ποδαροδρομος με τα καροτσια :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια μου κατουρησε το στρωμα την ωρα που την ετοίμαζα για μπάνιο,περασε κ το υποστρωμα,το καθαρισα ελαφρως απο πανω αλλα δεν μπορω να βαλω πιστολακι να το στεγνωσω γτ κοιμαται,αλλαξα σεντονια κ τοπικα ειναι μουσκεμα....

Τωρα τι κάνω,λετε να χαλασει το στρωμα που δεν το καθαρισα παρα πολυ καλα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

click here if you cannot read this newsletter

Το μωράκι σας είναι 5 μηνών και 3 εβδομάδων!

Μπορείτε να δίνετε αντικείμενα στο μωρό σας τώρα που ο έλεγχος των χεριών του έχει αρχίζει να βελτιώνεται. Ενδεχομένως να το δείτε να σέρνει πράγματα προς το μέρος του και να προσπαθεί να τα σηκώσει. Τα περισσότερα μωρά στην ηλικία των 5 μηνών κρατούν ένα αντικείμενο για λίγο και στη συνέχεια το αφήνουν. Το παιδί σας θα περάσει πολύ ώρα επαναλαμβάνοντας αυτές τις κινήσεις, δίνοντάς του αντικείμενα και παίρνοντάς τα πίσω. Καθώς παίζετε αυτό το παιχνίδι, του μαθαίνετε ταυτόχρονα τη σχέση αιτίας και αποτελέσματος.

Μπορείτε να ενισχύσετε το παιχνίδι του μωρού σας δημιουργώντας μια ομάδα από αντικείμενα και παιχνίδια τα οποία μπορεί να αγγίξει και να παίξει μαζί τους με ασφάλεια. Τώρα που το μωρό σας είναι πλέον σε θέση να φθάνει αντικείμενα από μόνο του, είναι αναγκαίο να είστε ιδιαίτερα προσεκτικοί κρατώντας μικρά εξαρτήματα και άλλους κινδύνους μακριά του. Θα μείνετε έκπληκτοι από το τι μπορεί να κάνει μέσα σε κλάσματα του δευτερολέπτου. Παρά του ότι το μωρό σας ίσως σύντομα θα μπορεί να κρατά το μπιμπερό του από μόνο του, μην το αφήνετε ποτέ να στηρίζεται στα χέρια του.

Εβδομαδιαία Δραστηριότητα: Απολαύστε το μωρό σας μαγνητοφωνώντας την φωνη του.

Κατά τον πρώτο χρόνο της ζωής του μωρού σας, θα χρειαστεί να αλλάξετε περίπου τις 3.000 πάνες.

ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣΈχει οριστικοποιηθεί το χρώμα των ματιών του μωρού μου;

Ενδεχομένως ναι. Σε πολλά μωρά το χρώμα των ματιών σταθεροποιείται στην ηλικία των περίπου 6 μηνών. Σε κάποια, ωστόσο, η απόχρωση ίσως συνεχίζει να διαμορφώνεται μέχρι την ηλικία των 9 μηνών ή και περισσότερο. Γιατί συμβαίνει αυτό; «Μερικά μωρά καθώς μεγαλώνουν παράγουν όλο και περισσότερη μελανίνη, μια χρωστική ουσία που χρωματίζει το μάτι. Δεν πιστεύω ότι υπάρχει κάποιος που μπορεί να το ερμηνεύσει», αναφέρει η παιδίατρος Laura Jana, μία από τους συγγραφείς του Heading Home with Your Newborn: From Birth to Reality. Αυτό που γνωρίζουμε είναι ότι καθώς το χρώμα του ματιού του μωρού σας αλλάζει, πιθανότατα θα γίνει πιο σκούρο, πράσινο ή καστανό, αλλά ποτέ δεν πάρουν πιο μπλε χρώμα.

Μαμάδες γιατροί απαντούν σε όλα

Πρέπει να πλένω τα παιχνίδια και την πιπίλα που πέφτουν στο πάτωμα πριν να τα δώσω στο μωρό μου;

Kelly Ross, M.D. Παιδίατρος St. Louis Children's Hospital στο Μισούρι και μητέρα τριδύμων

Οτιδήποτε πέφτει στο πάτωμα πρέπει να το πλένετε με ζεστό νερό και σαπούνι και στη συνέχεια να το στεγνώνετε, έτσι ώστε να αφαιρούνται τα μικρόβια και οι τοξίνες που μπορούν να βλάψουν το μωρό σας. Τα μωρά αρρωσταίνουν πιο εύκολα σε σχέση με τα παιδιά και τους ενήλικες. Κρατώντας τα αντικείμενα που καταλήγουν στο στόμα του μωρού σας καθαρά και ξηρά, εμποδίζετε τη λήψη μικροβίων και τοξινών και μειώνετε τις πιθανότητες να αρρωστήσει. Όταν αγοράζετε πιπίλες και νέα παιχνίδια για το μωρό σας, να έχετε πάντα στο νου σας το θέμα του καθαρισμού τους. Οι ενιαίες πιπίλες καθαρίζονται πολύ πιο εύκολα σε σχέση με αυτές με πολλά εξαρτήματα, όπου το νερό μπορεί να παραμείνει εγκλωβισμένο στις επιμέρους συνδέσεις. Ομοίως, οι πίνακες με κέρινο επίστρωμα μπορούν να καθαριστούν ευκολότερα από εκείνους χωρίς το επίστρωμα

Samantha Maplethorpe, M.D Οικογενειακή ιατρός στην Ουάσιγκτον και μητέρα τριών παιδιών.

Είναι σημαντικό να διατηρείτε τα παιχνίδια που βάζει το μωρό στο στόμα του καθαρά. Στην ηλικία αυτή, αυτό μπορεί να είναι το παν). Παιχνίδια και πιπίλες που έχουν πέσει στο πάτωμα πρέπει να ξεπλένονται πριν τα επιστρέψετε στο μωρό σας. Εάν αυτό σταδιακά μετατραπεί σε παιχνίδι, να ρίχνει δηλαδή κάτι στο πάτωμα και εσείς να το μαζεύετε και να το πλένετε, τότε δώστε του να καταλάβει ότι αν το ρίχνει στο πάτωμα μόνο για διασκέδαση, θα μένει εκεί. Σηκώστε το και πλύνετε το αργότερα, όταν θα έχει χάσει πλέον το ενδιαφέρον του γι' αυτό, αποθαρρύνοντας αυτή την συμπεριφορά.

Leslie Gavin, Ph.D.. Παιδοψυχολόγος στο Ορλάντο της Φλόριντα και μητέρα τεσσάρων παιδιών.

Φυσικά, η σωστή απάντηση είναι να πλένετε τα πάντα με ζεστό νερό και σαπούνι. Τα καλάθια που πηγαίνουν στο πλυντήριο πιάτων είναι πολύ χρήσιμα για να πλένετε τις πιπίλες, το πώμα από τα ποτήρια και άλλα αντίστοιχα αντικείμενα. Ως μητέρα, μπορώ να σας πω ότι ήμουν ενήμερη για τον κανόνα των 5 δευτερολέπτων - αν είναι στο πάτωμα για ένα πολύ σύντομο διάστημα δεν υπάρχει πρόβλημα- αλλά δεν θα ήθελα να ενθαρρύνω την προσέγγιση αυτή.

Τι μπορείτε να κάνετε τώρα για να

Μεγαλώστε ένα έξυπνο και δραστήριο παιδί.

Σίγουρα το μωρό σας είναι πολύ μικρό για να πάει σχολείο. Ωστόσο, είναι πλέον πρόθυμο να μάθει. Τέσσερα σημαντικά βήματα που μπορείτε να κάνετε για να ενθαρρύνετε την ανάπτυξή του:

1. Εκθέστε το μωρό σας σε διαφορετικούς χώρους, δραστηριότητες και ανθρώπους. Κάθε επίδραση, είτε συνηθισμένη (όπως οι καθημερινές ενασχολήσεις) είτε νέα και άγνωστη (όπως ειδικές περιστάσεις), ενεργοποιεί τις αισθήσεις του μωρού σας και υποκινεί την περιέργειά του. Κάντε μια προσπάθεια να επισκεφθείτε με το μωρό σας μια σειρά από χώρους και μιλήστε του για το τι βλέπετε, τι ακούτε, τι μυρίζετε και τι αισθάνεστε.

2. Δημιουργήστε στο σπίτι ένα ασφαλές περιβάλλον για το μωρό σας. Οι καλοί δέκτες είναι οι περίεργοι άνθρωποι. Και ο καλύτερος τρόπος να κεντρίσετε την περιέργεια του μωρού σας είναι να το περιβάλλετε με πράγματα που μπορεί να εξερευνήσει. Έχοντας περιορίσει του κινδύνους, θα μειώσετε επίσης την ανάγκη σας να παρεμποδίσετε την εξερεύνηση, θέτοντας όρια και λέγοντας συνεχώς «όχι». Με άλλα λόγια, διαμορφώστε ένα φιλόξενο και ασφαλές περιβάλλον για το μωρό σας.

3. Εκμεταλλευτείτε πλήρως το χρόνο ψυχαγωγίας του μωρού σας. Διαθέστε του παιχνίδια με διαφορετικά σχήματα, χρώματα και ήχους. Κάποιες φορές, μπορείτε να αφήνετε να παίζει μόνο του, ενώ κάποιες άλλες μπορείτε να παίζεται μαζί -και οι δύο προσεγγίσεις γυμνάζουν το μυαλό του, με διαφορετικό όμως τρόπο. Αντισταθείτε στο να βοηθάτε συνέχεια το μωρό σας με ενδιαφέροντα παιχνίδια ή δραστηριότητες, έτσι ώστε να είναι σε θέση να πειραματιστεί και να εκπαιδευτεί από μόνο του (δώστε του ωστόσο μια μικρή βοήθεια εάν εξακολουθεί να έχει δυσκολίες και αρχίζει να δείχνει ανήσυχο). Ολοκληρώστε το χρόνο ψυχαγωγίας του μωρού σας πριν αρχίζει να αποσπάται η προσοχή του -σημάδι ότι πλέον έχει κουραστεί.

4. Κρατήστε πολλά από τα βιβλία του μωρού σας στο σπίτι. Ξεφυλλίστε τα μαζί του, δείχνοντάς του εικόνες και μιλώντας του γι΄ αυτά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγω μου μερικες φορες ειμαστε τοσο τρελαμενες με τα μωρα που το μυαλο βαραει οφ!!!

Ανδρια υπομονη τι να κανεις. Ειναι το αγχος της βαπτιση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεωργιαννα μου δεν με στεναχωρεις εσυ!!!κουραστηκα με την κουνιαδα...ολο σχολια κ παρατηρησεις κανει κ επιρεαζετε κ η πεθερα μου τοσα χρονια δεν μαλωσαμε τωρα θα πλακωθουμε..μια με τον θηλασμο με εκαναν να νοιωσω ασχημα μια τωραα με τις μυξουλες αμαν πια!!!

αντρια μεγαλο θεμα ανοιξες στο facebook...ναι ειμαι κατα τον εκτρωσεων αλλα ποτε δεν κατακρινω καποια γυναικα που επιλεγη να το κανει για τον α,β λογο...κ προς θεου εχω βαρεθει να διαβαζω συνεχεια...αλλες δεν μπορουν να κανουν παιδι κ αλλες τα ριχνουν!!!φτανει πια με αυτην την καραμελα επειδη καποιες γυναικες δυσκολευοντε λιγο περισσοτερο να αποκτησουν παιδακι αυτες που συλλαμβανουν ευκολα πρεπει ντε κ καλα να τα κραταν γιατι αλλες δεν μπορουν????αν μια νεαρη κοπελα βιαστει ειναι υποχρεωμενη να κρατησει το μωρο γιατι αλλες δεν μπορουν???

κ για πιο λογο οι κοπελες που εχουν ενα εμβρυο με συνδρομο ειναι οκ να το ριξουν???εκεινα τα παιδακια δεν εχουν φωνουλα???δεν εχουν δικαιωμα να γεννηθουν ασχετα με τα προβληματα τους????για μενα ηταν πολυ ασχημο ειδικα αυτο το ''αστο διαλο''που εγραψες :cry:ειναι ωραιο να υπαρχουν διαφορετικες γνωμες αλλα να εναι ολες δεκτες!!!!

προτειμησα να στο πω εδω γιατι απο οτι διαβασα η αφροδιτη ειπε την γνωμη της κ καποια κοντεψε να την φαει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γωγακι πολυ ωραιο το κειμενο που βρηκες!!!!

γιατι ομως δεν κανει να στεκοντε στα χερακια τους???η δικια μου αρχισε να το κανει μερικες φορες στεκετε στα 4...εχω την εντυπωση οτι το χριστουγεννιατικο δεντρο μας φετος δεν θα σταθει κ για πολυ ορθιο :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

happy ναι ειναι πολυ ωραιο κειμενακι κ μας αφορα ολες λιγο πολυ....δεν κανει να στεκονται γτ επιβαρυνονται οι μυες κ δεν αναπτυσονται σωστα απότι μου είπαν,οπως δεν κανει να στεκονται στα ποδαρακια τους οσο κ να το θελουν...

Τι εγινε στο fb θελω κ εγω να διαβασω ...παντως ετσι οπως τα λες συμφωνω εντελως.

Αυτο ειδικα αλλες τα ριχνουν κ αλλες δεν μπορουν...επειδη δεν μπορουν οι αλλες να αναγκαστεις να πιεστεις να νοιωσεις οτι εισαι ετοιμη να γινεις μανα....εφοσον δεν το χουν βρε παιδι μου,τι φταινε τα παιδακια να τρωνε απορριψη στο μελλον???

Οπως μια που γνωρισα,δεν θηλασε καν το παιδι,ειχε κανονησει χαπι ισχυρο με το που γεννησει για να της κοπει το γαλα,μου λεει δεν το χω κ πολυ κ διακοπες πηγαν χωρις το μωρο που ηταν ασαραντηστο για να ξελουραστουν λενε....ΕΛΕΟΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Soulla mou den anoi3a egw to 8ema sto facebook itan ena keimenaki pou ekana copy paste epeidi eniw8a tin anagki na to kanw k aplws egra4a tin gnwmi mou apo katw k epeidi i gnwmi mou den itan i idia me tin afroditi tin sxoliase k EINAI APOLITWS DEXTO K SEVASTO POU EGRA4E TIN APO4I TIS (min pare3igi8w k se auto)..Den exw krinei tin gnwmi kanenos k opws esi eipes tin apo4i sou k tin dextika etsi k egw eipa auto pou pistevw..Sto ai diaolo den pigene se kapoia sigkekrimeni den onomasa kammia oute prosvala itan mia ekfrasi..

ειναι ωραιο να υπαρχουν διαφορετικες γνωμες αλλα να εναι ολες δεκτες!!!!

.

K fisika einai oles dextes k nomizw den eipa i ekana kati pou deixnei pws den dextika tin gnwmi sou.. Mallon to anti8eto esi den dexese tin gnwmi mou gia na anoigeis 8ema..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χμμμ... Πολύ "φορέθηκε" αυτό το κειμενάκι για την έκτρωση σήμερα και δεν αντέχω να μην πω κι εγώ τη γνώμη μου... Λυπάμαι αλλά το βρίσκω απαράδεκτα δακρύβρεχτο, ενοχικό και θρησκόληπτο και δε θα έπρεπε να αφορά μια κοινωνία του 2011. Πολλές ζωές καταστράφηκαν επειδή δεν υπήρξε το δικαίωμα της έκτρωσης. Επίσης βλέπω πολύ φανατισμό κατά του "φόνου" των υγιών παιδιών αλλά απόλυτη αποδοχή του "φόνου" των παιδιών με σύνδρομα, δηλαδή των διαφορετικών παιδιών κι αυτό μου κάνει κάτι σε Καιάδα...

Έχω κι εγώ τα νεύρα μου απόψε και κάτι τέτοιες συζητήσεις με ταράζουν. Ζούμε μια εποχή στην οποία καταπατώνται ουσιαστικά ατομικά και συλλογικά δικαιώματα. Δικαιώματα που κατακτήθηκαν με αίμα. Ζούμε μια εποχή που κατακλύζεται από νεοσυντηρητισμό, νεοφασισμό και θρησκευτικό φανατισμό - και μη βιαστείτε να υπερασπιστείτε την πίστη σας, δεν έχω κανένα θέμα με την πίστη κανενός αρκεί να μη την χρησιμοποιήσει για να μου ανέβει στην πλάτη (που λέει ο λόγος). Αφήστε την έκτρωση στη θέση της. Είναι ένα από τα τελευταία δικαιώματα που μας έχει μείνει.

Ξέρω, κάποιοι θα φρίξετε, μπορεί και να με κράξετε, σας αγαπώ όπως και να'χει! Όνειρα γλυκά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε αντρια δεν στην λεω απλα λεωκ εγω την γνωμη μου πανω σε αυτο το θεμα,που ολη μερα σημερα κυκλοφορει κ θελοντας κ μη θα πεις την αποψη σου...δεν ειπα οτι το αστο διαολο απευθηνοταν σε καποια το καταλαβα οτι το εγραψες γενικα απλα σου λεω οτι φανηκε ασχημο κ δεν στο λεω με κακια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!

Γωγώ,σ'ευχαριστώ για το ενδιαφέρον άρθρο!Η αλήθεια είναι οτι της πλένω όλα τα παιχνίδια της με προδερμ κ μετά καυτό νερό,αλλά δεν της τα στεγνωνα...Και πίστευα ότι είμαι υπερβολική με το πλύσιμο, της τα πλένω κάθε 2 μέρες περίπου επειδή σκονίζονται μέσα στο πάρκο κ όλο κ μαζεύουν καμιά τρίχα από τα μαλλάκια της.

Χθες το απόγευμα είχε πολλή γκρίνια κ την έτρωγαν τα ούλα,πρώτη φορά της έβαλα σαλιάρα γιατί είχε κάνει 2 φορμάκια μούσκεμα, το ζουζούνι μου.

Συμφωνώ με την άποψη της Σούλας, θεωρώ ότι η έκτρωση προφανώς και δεν είναι μέτρο αντισύλληψης και ότι χρειάζεται να είμαστε και εμείς και οι σύντροφοί μας υπεύθυνοι, ωστόσο κάθε γυναίκα διατηρεί το δικαίωμα να αποφασίσει για το πότε θα γίνει μητέρα.Και οπωσδήποτε δεν έχω το δικαίωμα να κρίνω εγώ αυτή την επιλογή.Με τη λογική αυτή-όμοια με της καθολικής εκκλησίας και της ορθόδοξης ("οσα δώσει ο Θεός")-απαγορεύεται και η αντισύλληψη διότι σκοτώνεις υποψήφια έμβρυα...Επίσης θεωρώ ότι δεν υπάρχουν "φυσιολογικές γνώμες"όπως έγραψε κάποια κοπέλα.Ταπεινή μου γνώμη...Μεγαλο και ευαίσθητο θεμα σιγουρα και υπάρχουν επιχειρήματα υπέρ κ κατά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Egw den eipa na min peite tin gnwmi sas Daphne mou alla vlepw mia ex8rikotita sta logia sou, sevasti i gnwmi sou..Molis ir8a stin mama mou na afisw tin mikri gia na paw stis koinwnikes asfaliseis na graftw gia anergeiako afou douleia giok k i mama miou kapou pige k eipa na ka8isw k ligo sto pc gaiti to diko mou den anoigei ante pali ti epa8e? :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...