Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,ΜΑΡΤΙΟΥ ,ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ Ν ΛΕΜΕ Ν9


Recommended Posts

Μας άρεσε ένα μπεζ με κάτι σχεδιάκια γεωμετρικά νομίζω. Απλά μια ματιά έριξα, δε διάλεξα. Είπε ότι θα έρθουν καινούριοι χρωματισμοί από 10 Οκτώβρη, αλλά όπως μας τα περιέγραψε, νομίζω αυτό το μπεζ θα πάρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 968
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αν μπεις στην σελιδα της pegperego θα δεις ολα τα σχεδια..εμενα και το κοκκινο μου αρεσε πολυ αλλα δεν αρεσε στον αντρα μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε, εντάξει, θα ξαναπάμε και θα τα δούμε. Άλλωστε, όποτε κοιτάω καρότσια, είναι λες και ακούω κάποιον να μιλάει φιλανδικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηρθα κοριτσια.Ολα ενταξει με τις εξετασεις ευτυχως.Μαλιστα και ο δεικτης ζαχαρου επεσε....τωρα τι συμαιανε θα το μαθω το απογυμα με το διαβητολογο.!!!

Η μικι(λυδια)που χαθηκε συναιβει κατι και δεν το πηρα χαμπαρι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικούλα εμένα ο πάγος με ανακουφίζει!!!!!!!

βαζω παγάκια σε πετσέτα και τυλίγω το χέρι μου, η παγώνω μπουκάλι και το κρατάω και με τα δυο μου χέρια,,ανακουφίζομαι!

Μπράβο Αναστασάκι όλα καλά!!!!!!

2011.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε βρε αναστασακι να δουμε τι θα σου πει..κι αν δεν σου αρεσει αυτο που θα ακουσεις να παρεις και δευτερη γνωμη απο αλλο γιατρο..

Αννα μαρια, ειναι ευχαριστη διαδικασια να διαλεγεις καροτσι..ειδικα οταν εχεις καταληξει στο μοντελο , το να βρεις το χρωμα που σου αρεσει ειναι το πιο ευκολο..το δυσκολο ειναι να φτασεις εκει..

Μαρακι ετσι κι αλλιως δεν τα νιωθω και τοσο καλα τα δαχτυλακια μου..αν βαλω και παγο νομιζω πως θα παθουν αγκυλωση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπα, για μένα δεν υπάρχει τίποτα ευχάριστο στα ψώνια. Ειδικά όταν πρόκειται για καρότσι, που μου φαίνεται σα διαστημόπλοιο. Το χρώμα σίγουρα είναι το πιο εύκολο, αλλά να κάθομαι να βλέπω καρότσια σε διαφημιστικά φυλλάδια ή στο ίντερνετ είναι λες και κοιτάω μια σελίδα με το ίδιο σύμβολο γραμμένα ξανά και ξανά.

Ευτυχώς εγώ δεν έχω πρηστεί ακόμα. Τα δάχτυλά μου είναι ούτως ή άλλως πάρα πολύ λεπτά, κοκαλιάρικα και δεν τα βλέπω να έχουν πρηστεί καθόλου. Με εκνευρίζουν αυτοί που έρχονται και λένε "σίγουρα θα πρηστείς, θα πρηστεί και το πρόσωπό σου". Τι ζόρι τραβάνε δηλαδή, δεν μπορώ να καταλάβω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον κοριτσακια μπαινω εμβολιμα στο θεματακι σας να ευχηθω καλες γεννες κ υγιη μωρα στις φουσκοκοιλιτσες και στις υπολοιπες μια ευκολη λοχεια... το χερακι που σας πονα ειναι συνδρομο καρπιαιου σωληνα μη ξοδευεστε υπομονη γεννατε! Η συμβουλη μου για καροτσι ειναι maclaren techno xt εμας μας ειχαν κανει δωρο το στοκκε αλλα δεν ενδεικνυται για σκαλια κτλ Αναφορικα με το ρηλαξ εμεις ειχαμε ενα με μουσικη κτλ αλλα της κορης της αρεσει και αυτο της babybjorn ενω το εχει πιο φθηνα στο e baby. Οσες σκοπευετε να θηλασετε μην παρετε μπιμπερο η γαλατα σε σκονη τιποτα που να σας βαλει σε πειρασμο... αφηνετε τις θηλες σας στον αερα μεσα στο σπιτι κ χωρις σουτιεν ενω προτιμειστε rooming in. κοιταξτε κ την ιστοσελιδα kellymom.com...και ... καντε σεξ στον ενατο η προσταγλαδινες που περιεχει το σπερμα προετοιμαζουν τον τραχηλο. Φιλια πολλα

α το καροτσι αυτο βγαινει σε γκρι και ειναι κ χειμωνικο κ καλοκαιρινο κ κανει 300 ευρω η ιδια εταιρεια εχεθ ποικιλια χρωματων σε ενα αλλο που ειναι γυρω στα 45ο ευρω κ αυτο κλεινει σαν ομπρελλα αλλα ειναι 1,5 κιλο πιο βαρυ, για μενα καλυτερα πιο πρακτικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τιτινακι δες το λιγο με τις ρουκετες.. μπορει να τον ενοχλει το γαλα του

ποσο καιρο εχει που πινει αυτο το γαλα? ποιο του δινετε?

για το ριλαξ να σου πω την αληθεια δενειμαι 100% σιγουρη, γιατι ο δικος μου απλα δεν καθισε καθολου κ δεν αναρωτηθηκα..

αγγελικουλα με μειλ να μου στειλεις!! θελω να δω το τεκνοσου!!!

ρεσυ πολυ ακριβο το ριλαξ.. μη δωσετε τοσα λεφτα, σκεψου οτι υπαρχει το ενδεχομενο να μην κατσει καθολου!

οτανειχα γεννησει ο γιατρος μου ελεγε οτι πρεπει να πλενομαι καλα με σκετο νερακι τις πρωτες μερες. ντους στην κλινικη δεν εκανα (σιχαινομαι να παταω σε αλλα πλακακια μπανια κλπ ξυπολητη) κ καθε φορα που πηγαινα για πιπι τραβουσα μαζι κ το τηλ του ντουζ κ πλενομουν! με χλιαρο νερακι, ανακουφιζομουν κιολας απο το τσουξιμο

μαρακι μιας φιλης μου ο μικρος καθοταν στο ριλαξ μεχρι 2 χρονων!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

αχ καλε αν ξερετε για τα αχρτια που χριεαζονται για τη γεννα γραψτε τα, δεν τα θυμαμαι...

αχ δωρα με το καλο να τα παρουμε ολες τα μικρα μας αγκαλια!!! κοντευεις!!!

αννα μαρια με γεια τα πραγματακια!!!

αναστασακο μια χαρα οι τιμες.. για να δουμε τι θα σου πει κ αυτος το απογευμα

αφρο ευχαριστουμε για τις ευχες κ τις συμβουλες! να χαιρεσαι το μωρακι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια, δεν το παθαινουν ολες οι εγκυες.. Πολυ πιθανο να μην πρηστεις..σου ευχομαι να μην το ζησεις..

Οσο για τα ψωνια , μαλλον τα εχεις παρει μς κακο ματι..κουραστικη αλλα πολυ διασκεδαστικη εμειρια..

Πχ εγω τωρα πρεπει να πεταχτω να παρω κατι ψιλοπραγματα για να κλεισω την βαλιτσα και βαριεμαι ελεεινα να παω ..αχ αυτος ο ενατος!!!σε κουραζει πολυ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απαπαπαπα!!!!! Διασκεδαστικά τα ψώνια; Για ποιο λόγο; Μόνο να αγοράζω βιβλία μου αρέσει, αν και πάλι εκνευρίζομαι που δεν μπορώ να τα αγοράσω όλα!

Άφρο, εγώ πήρα τρία μπιμπερό, σε περίπτωση που χρειαστούν. Τα MacLaren στην Κύπρο είναι σε ιλιγγιώδεις τιμές, κι απ' το ίντερνετ δε συμφέρει γιατί είναι πολλά τα μεταφορικά...

Το σεξ στον ένατο κάποιοι γιατροί το συνιστούν και κάποιοι το απαγορεύουν. Εγώ πάντως σεξ με την κοιλιά στο στόμα και το μωρό να κλωτσάει, δεν μπορώ να κάνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ταυτοτητα κ αν υπαρχει γαμος ληξιαρχικη πραξη γαμου αυτα θελουν

αν σε κανει να αισθανεσαι ασφαλης καλα εκανες κ τα πηρες τα μπιμπερο ! με την κοιλια στο στομα ισως να μην ειναι ευκολο το σεξ παντως σιγουρα ειναι πιο ευκολο απ οταν τι μωρο ειναι εκει κ θελει φροντιδα! εμενα μου χε πει η μαια μου οτι πρεπει :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

την ωρα του σεξ τα μωρα δεν κλωτσουν ισως κ να νανουριζονται ετσι τουλαχιστομ ελεγε το βιβλιο εγκυμοσυνης μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου afro!!!!!!

Εμένα αυτό μου είπε ο γιατρός μου ότι έχω, σύνδρομο καρπιαίου σωληνα!!!

Αλλά ψάχνω τρόπους για ανακούφιση!!!

Ευχαριστούμε για τις συμβουλές!!!!!

Λενάκι μέχρι 2 χρονών έκατσε στο ρηλάξ…….πρώτη φορά το ακούω…για αυτό δε μπορείς να πεις κάτι με σιγουριά., ότι βολέψει την κάθε μανούλα και το κάθε μωράκι!!

Όσο για τα χαρτιάαααααα……για δες αυτό…..

ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΜΑΖΙ ΣΑΣ

• Αστυνομικές ταυτότητες μητέρας και πατέρα

• Ληξιαρχική πράξη γάμου

Τα έγγραφα αυτά θα χρειαστούν για τη δήλωση του νεογέννητου παιδιού σας στο ληξιαρχείο, αλλά και την παραλαβή του.

Άννα Μαρία δεν θα πρηστείς απαραίτητα, η αδερφή μου δεν είχε πρηστεί καθόλου...φορούσε κανονικά και τη βέρα της!!!!!! Η καθεμιά έχει τα δικά της!

2011.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α για το πρηξιμο που λες..

το καλοκαιρι ειχα πρηστει (μαλλον ηταν απο την πολυ ζεστη) ουτε η βερα δε μου χωρουσε

τωρα παλι ξεπρηστηκα.. ουτε στο προσωπο ειμαι πολυ πρησμενη γενικα

καλε ολοι με τον καλο το λογο στο στομα ειναι, ολο κ κατι τετοιους καλοθελητες θα βρισκεις! ελεος!

σαν μια φιλη της μιριαμ που της ελεγε να ετοιμασε τη βαλιτσα της γιατι η κοιλια της ειναι πολυ χαμηλα κ θα γεννησει προωρα.. τραγικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπα, απλά τα πήρα για να βρίσκονται, μακάρι να μη χρειαστεί να τα χρησιμοποιήσω! Άλλωστε, δεν πήρα και ολόκληρο σετ, τρία μπιμπερό πήρα, αχρείαστα να 'ναι!

Λένα, εμένα η μάνα μου, μου λέει να ετοιμάσω τη βαλίτσα μου γιατί κάποια παιδιά γεννιούνται εφταμηνίτικα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδιτη, μικρος που ειναι ο κοσμος τελικα..με εβαλες σε σκεψεις με το rooming in μιας και θα ειμαι σε μονοκλινο αλλα ρε ξερω οτι θα μου κατεβει η σαρα και η μαρα..

Λενα , δεν το λεω επειδη ειναι δικο μου μωρακι αλλα απο το λιγο που ειδαμε στο νεο μηχανημα του γιατρου, ειναι πολυ γλυκοφατσουλης ο γιος μου..αντε να τον δω κι απο κοντα..

Οσο για το μπανιο στην κλινικη, εννοειτε οτι θα μπω με παντοφλακι μεσα..

Αχ πιο πολυ με φοβιζουν αυτοι οι πονοι μετα την γεννα και τα ραμματα και οχι τοσο οι πονοι της γεννας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LENAKI PERIPOU 2 EVDOMADES TO PINEI!!O GIATROS EIPE META TIS 2 EVDOMADES STRWNEI SYNITHWS!!!!!!GIA NA DOUME MAKARI!!!!!!

ORISTE KAI H PRWTH MAS APOPHRA STON MARSIPO EKEI POU GRINIAZE ME TO POU TON EVALA HREMHSE KAI KOIMITHIKE KATYTHEIAN!!!!!!!!!!!!!

AX HTAN TOSO WRAIA POU TON EIXA PANW MOU KAI EIXA TA XERIA ELEYTHERA!!!!!!!!XIIIIIXIXIXIXIXIXI

post-11182-13873937740358_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι 2 χρονων! φαντασου τωρα χερια ποδια κεφαλι να κρεμονται, να προεξεχουν!! :lol::lol::lol:

α μονο αυτα θελει μαζι? η ληξιαρχικη πραξη γαμου πρεπει να εχει εκδοθει προσφατα φανταζομαι ε?

α ωραιο κουραγιο σου δινει η μανα σου βρε!!!!

κοριτσια κ τα χαδια στις ρωγες φερνουν συσπασεις ;)

αγγελικουλα κ εγω σε μονοκλινο ισως ειμαι

ρωτα στο μαιευτηριο αν τις βρες του επισκεπτηριου μπορεις να τους το αφηνεις να το κανουν μπανιο, να το αλλαζουν κλπ, εγω αυτο θα κανω, δε θελω να ειναι κοσμος μεσα στο δωματιο μαζι με το μωρο, κ εννοειται ουτε κατα διανοια δε θα τον ακουμπησει κανενας!!! μονο εγωκ ο αντρας μου!

τιτινα τελεια η φωτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενάκι εμένα μου έλεγε μια…… ασε να σου πάνε όλα καλά μην πάθεις εκείνο …. Μην πάθεις το άλλο …. Και το χειρότερο μην κάνει ¨κακά ¨ το μωρό μέσα στην κοιλιά σου!!!!!!!! Και εγώ ήμουν 4,5 μηνών!!!

Εγώ παντρευτηκα το Δεκέμβριο του 2009, και έβγαλα κάπου 7, από αυτές θα πάω γιατί να ξαναπάωωωωωωωω….

Άννα Μαρία μου και εγώ την ετοίμασα την βαλίτσα μου πριν μπω στον 7ο αλλά για να αισθάνομαι ΕΓΩΩΩΩΩΩ καλά!!!! Αν είναι έλεγα θέλημα θεού…ας είμαι έτοιμη!!!! Όχι όμως ότι αγχώθηκα.

Χριστινάκι μάλλον αγκαλιέςςςςςςςς θέλει ο δικός σου!!!!!!!! Σου λέει καλά ημουν στην κοιλιάαααααα!!!!! Τι γλυκά που κοιμάται!!!!!!

2011.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, καλά, εμένα μου λέει μια μέρα η θεολόγος στο σχολείο "να κάνεις ό,τι σου λέει ο γιατρός, γιατί δεν ξέρεις ποτέ, η ανηψιά του άντρα μου ήταν έγκυος και είχε προβλήματα και σπάσανε τα νερά όταν μπήκε στον πέμπτο και το παιδί δεν έζησε". Κι ήμουν στον τέταρτο!

Ή σε κάποια φάση είχα πάει να δω μια φίλη μου που γέννησε και ήταν εκεί και μια άλλη κοπέλα έγκυος σχεδόν στο μήνα της. Και ανοίγουν θέμα συζήτησης την περιτύλιξη με τον ομφάλιο λώρο!!!!!!!!!! Ενώ η κοπέλα που γέννησε δεν είχε τέτοιο θέμα, κάτι που τουλάχιστον θα δικαιολογούσε αυτή τη συζήτηση. Και να λένε ότι στην τάδε τυλίχτηκε το παιδί με τον ομφάλιο λώρο και λειτούργησε σαν αγχόνη και γεννήθηκε πεθαμένο κι άλλα τέτοια. Εγώ τα άκουγα κι ένιωθα πάρα πολύ άσχημα για την έγκυο κοπέλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

άσε Άννα Μαρία και εγώ πήγα σε ένα γάμο στον 6ο μήνα και μου είπαν για μια γνωστή που έχασε το μωρό της στον 8ο!!!!!!!! :shock:

Δε λέω σίγουρα συμβαίνουν αυτά, είναι μεσα στη ζωή,,,,,αλλά σκέψου και λιγο την ψυχολογία της εγγύου!!!!! :cry:

2011.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινακι, δλδ ο μπεμπης τωρα κοιμαται εκει μεσα?καλα το κεφαλι πρεπει να το εχει μεσα?δεν θα παθει ασφυξια?

Λενακι, θα ρωτησω αυριο που θα παω..αν εχουν συγκεκριμενες ωρες για επισκεπτηριο κτλ..δεν θελω με τιποτα να ερχεται ο καθενας και να θελει να πιανει το μωρο..οπως λες κι εσυ μονο εγω κι ο αντρας μου..

Αχ βρε κοριτσακι, τι πραγματα ειναι αυτα?δεν λεω , ολα μεσα στη ζωη ειναι αλλα ειναι οτι χειροτερο και ειναι μεγαλη αγενεια να σου λενε τετοιες ιστοριες ενω εισαι εγκυος..Μεγαλη γαιδουρια, δεν το συζητω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

EINAI POLY MIKROULIS MWRE GIAYTO EXEI VOLETYEI ETSI...AFOU AKOMA OUTE TO KEFALI DEN STIRIZEI.......PANTWS MIA XAROULA KOIMITHIKE KAI NA FANTASTEISOTI TON EVGALA KAI TON EVALA STO KREVATI TOU NA SYNEXISEI TON YPNO TOU KAI XAMPARI DEN PHRE!!!!!!!!!!!!

WX KSYPNAEIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!!!!!!!!!!!TON AKOUW NA MOURMOURAEI!! :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...