Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια χειμώνα 2010+σποράκι Νο5/Working-mums-σε-κατάσταση-π


Recommended Posts

Μαριεττα η σιρα SP της Wella ειναι τα top προιοντα της σιγγεκριμενης αιτεριας, οποτε φαλακρη δεν θα μηνεις σιγουρα απλα δεν νομιζω οτι θα σου κανει και θαβματα γιατι αυτο που περναμε εμεις τωρα ειναι κιριος ορμονικο..Ειναι οπως τα λεει η Αννα, κατα την διαρκια της εγκυμοσυνης δεν χανουμε οσες τριχες μας αντιστιχουν ημερισιος και οταν γενναμε αρχιζει η αντιστροφη μετριση (τις χανουμε ολες μαζι) ~x(

Σημασια εχει να βγενουν σινεχια καινουριες φιτρες, αν εχεις φιτρες εισαι οκ, καπια στιγμη θα ισοροπισει παλι η ολη κατασταση...Σκεψου πως μπορει να χανουμε εος και 100 τριχες καθιμερινα στα νορμαλ μας και η καθε τριχα μεγαλονει περιπου 1 cm τον μηνα αρα λογικο ειναι να αδιασει το κεφαλι μας τωρα γιατι θελουν τον χρονο τους μεχρι να μακρινουν τα καινουρια μαλια μας.....

Να σας πω τωρα πως εφτιαξα την κρεμουλα απο βρωμη...

Προς το παρον του δινω μια που αγορασα απο το σουπερ μαρκετ (μεχρι να βεβεωθω πως την τρωει και μετα λεω να του παρω βιολογικη)

Ακολουθισα τις οδιγιες που αναγραφοντε στην σισκεβασια για την σοστη αναλογια νερο βρωμης (να μην μου γινει πολυ αρι ουτε πολυ πιχτο) απλα εγω ριχνω μεσα και σταφιδες για να μαλακοσουν και να μπορω να τις αλεσω μετα στο μουλτι και να γινει λιγακι πιο εβγεφστο..

Το βραζεις ελαχιστα 1-2 λεπτα,αμεσος χιλονει.

Μετα το βαζω στο μουλτι και το αλεθω λιγακι παραπανο (πιο πολυ για τις σταφιδες το κανω αυτο).

Την κολοκυθα την εψισα στον φουρνο μαζι εβαλα και μηλα ολοκλιρα (περιπου 45 λεπτα ηταν αρκετα)

απλα τα σκεπασα με αλουμινοχαρτο για να μην ξεραθουν.

Οταν ψιθικαν τα πολτοπιησα ολα μαζι στο μουλτι..

Επιδι εγινε αρκετο και περισεψε το εβαλα σε ενα βαζο και το φιλαξα στο ψυγειο..

Οποτε οταν του φταχνω την βρωμη βαζω και 5-6 κουταλιες κολοκυθομηλοκρεμα μεσα και το τρωει σαν τρελος το παλικαρι μου....

Τα μηλα ενοιτε πως δεν τα βαζω ολοκλιρα στο μουλτι, περνω μονο την ψυχα...

BON APETIT........ :D (Δεν ξερω αν το εγραψα σοστα, δεν την κατεχω την Γαληκη)

Ενω την Ελληνικη που την κατεχω εεεεε.......Την σκοτωνω καθιμερινα :)):)):)):)):ymblushing::ymblushing::ymblushing::ymblushing:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 983
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κοριτσια εδω ειμαι κι εγω,αλλα ανα πασα στιγμη μπορει να φευγω..εχει μυξα και δε καθεται γαμωτο να την ρουφηξω και μενει μεσα..ο ορος απο μονος του δε κανει και πολλα..τωρα προσπαθει να κοιμηθει,ηπιε μονο 110ml και θα δειξει...ταλαιπωρειται γαμωτο και τον λυπαται η ψυχη μου..τουλαχιστον σημερα ηταν απυρετος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευάκι όχι δεν ξεκουράστηκα αλλά ημουνα στο γραφείο από τις 7.30 το πρωι μέχρι τις 7.00 το απόγευμα. Χτύπησα 12ώρο πρώτη φορά (και ελπίζω και τελευταία).

Ήθελα και έκατσα βέβαια. Το ευχαρηστήκα όμως που επιτέλους έχουμε τηλεφωνικο κέντρο και internet. Απο βδομαδα θα δουλεύουμε όπως πριν και καλύτερα μπορω να πω!

Και η δικια μου κοιμάται ευτυχως σαν πουλάκι.

Συνήλθε ο Τριαντάφυλλος;

Αχχχχ ξεχασα πως σημερα δεν θα καθοσουν στο σπιτι οπως θα επρεπε κανονικα, αρα τι ξεκουραση ενα πτομα θα εισαι και σημερα...Τουλαχιστον να κουραστιτε μια φορα τωρα και μετα να μπιτε στην σιρα σας..

Ο Τριανταφυλλος σημερα δεν βιχει τουλαχιστον γιατι απο μιξα μια χαρα παμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εδω ειμαι κι εγω,αλλα ανα πασα στιγμη μπορει να φευγω..εχει μυξα και δε καθεται γαμωτο να την ρουφηξω και μενει μεσα..ο ορος απο μονος του δε κανει και πολλα..τωρα προσπαθει να κοιμηθει,ηπιε μονο 110ml και θα δειξει...ταλαιπωρειται γαμωτο και τον λυπαται η ψυχη μου..τουλαχιστον σημερα ηταν απυρετος...

Μαριεττα γιατι δεν τον βαζετε κατο μαζι με τον Μανο για να γινει σοστη δουλια? Εμεις ετσι κανουμε, ο Βεργος τον κραταει και εγω τον καθαριζω αλιος δεν γινετε δεν καθετε με τπτ...

Αν και σημερα το απογεβμα δεν κουνιθικε καθολου, μολις εβγαλα το μαραφετι για τις μιξες εκατσε σαν παναγιτσα...Μαλον καταλαβε πως τον ανακουφιζει και δεν αντισταθικε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριεττα γιατι δεν τον βαζετε κατο μαζι με τον Μανο για να γινει σοστη δουλια? Εμεις ετσι κανουμε, ο Βεργος τον κραταει και εγω τον καθαριζω αλιος δεν γινετε δεν καθετε με τπτ...

Αν και σημερα το απογεβμα δεν κουνιθικε καθολου, μολις εβγαλα το μαραφετι για τις μιξες εκατσε σαν παναγιτσα...Μαλον καταλαβε πως τον ανακουφιζει και δεν αντισταθικε..

ρε συ αυτο κανουμε,αλλα γυρναει σαν σβουρα στο πι και φι,σπαραζει στο κλαμμα κι ιδρωνουμε κι οι τρεις...τι χερια κραταμε τι ποδια..ειναι πολυ δυσκολο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια υπομονή και μένα η Σοφούλα έτσι ήταν τρεις μέρες. Αλλά το περίεργο ήταν πως κοιμόταν μια χαρά. Παρόλο το βήχα μέσα στον ύπνο της.

Τις μυξούλες δεν της άφηνα να μένουν. Της έριχνα ορό και μετά της τραβούσα με το ειδικό αυτό σωλήνάριο.

Εμένα κάθεται με αυτό (είναι μαζόχα...), το κρατάει κιόλας μόνης της για να με βοηθήσει όταν της το κάνω!??? τι να πεις!?

Για τον βήχα της έκανα μάσκα αερολίν κάθε 8 ώρες. Και έτσι το πέρασε στο πόδι, χωρίς να χαλάσει η όρεξή της, χωρίς γκρίνια, χωρίς τίποτα. Πυρετό δεν έκανε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είχα βάλει ένα πλυντήριο και τώρα το ακούω που σφυρίζει (τελείωσε). Πρέπει να το απλώσω γαμώτο.

Δεν ξέρω αν την παλεύω να γυρίσω κοριτσια. Πάω να το απλώσω και βλέπουμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευη ευχαριστω για τις συμβουλες σου για το προιον αυτο,θα το αρχισω αυριο τοτε..

Νατασσα κι εγω παω να την πεσω,γενικως ειμαστε αυπνοι..

Ευη Νατασσα καληνυχτα :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια ειμαι εξαλη αυτην την στιγμη X(X(X(

Εχω απλοσει ρουχα της Φλωρας στα σιρματα και η μαλακιζμενη η απο πανο απλοσε μολις κατι ρουχα που μαλον εχει πλενει στο χερι και εσταζαν πανο στα ρουχα του παιδιου :evil::evil::evil:

Καλα που ακουσα κατι σαν σταγονες πανο στην τεντα και βγικα να δω τι γινετε...

Τωρα την κατεβασα μεχρι κατο για να μην τα βρεχει με τα παλιορουχα της η μ@λ@#!ζμε$!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάλι δεν πρόλαβα καμία;;;; πάει, χαλάσατε όλες :lol::lol:

Εύη η συνταγή σου με την κολοκύθα και το μήλο ακούγεται ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ!!! θα πάρω κι εγώ αύριο από το σούπερ μάρκετ να της φτιάξω, ζήλεψα! δεν έχω δοκιμάσει ακόμα να της δώσω βρώμη αν και έχουμε στο σπίτι γιατί αρέσει στον άντρα μου.

Περαστικά στα μωράκια που είναι κρυωμένα και κουράγιο στις μανούλες...

Αννα δεν έχω λόγια για το αστεράκι σου, μπράβο ρε σεις! λες πριν το χρόνο να κόψει την πάνα;;

Αναστασία μην αρχίζεις τα 12ωρα γιατί αν καλομάθουν μετά δύσκολα τα κόβεις, άκου και μένα που τόσα χρόνια 12ωρα και 14ωρα δούλευα, τώρα όμως προσπαθώ να μην το κάνω γιατί ακόμα και με τη μία φορά θα ξαναρχίσουν πάλι τα όργανα. Τι να πω, ελπίζω να τα καταφέρω γιατί στις 17 παραδίδουμε budget 2012 και μας περιμένει τρελό τρέξιμο από εβδομάδα.

Κορίτσια είχα πάλι οδοντίατρο το απόγευμα, είχα ραντεβού 4.30 και ξέρετε τι ώρα τελείωσα;;; 9 παρά τέταρτο!!!!! ήθελα να πάω και για ψώνια αλλά που να προλάβω. Ευτυχώς τελειώσαμε 2 δόντια, τα έσκασα χοντρά όμως, ξεφραγκιάστηκα...

Οπως καταλαβαίνετε λοιπόν δεν χάρηκα την μικρή μου σήμερα. Οταν μπήκα σπίτι την τάιζε ο μπαμπάς το γιαουρτάκι της, μετά έκατσα κι εγώ να φάω (όλη μέρα νηστική ήμουν), πέξαμε λίγο, της εδωσα το γάλα και κατά τις 11.30 κοιμήθηκε. Αύριο να δω τι θα πρωτοπρολάβω, έχω κομμωτήριο, πρέπει να πάμε να πάρουμε κάτι δώρα, να κάνουμε μια αλλαγή, να πάμε λαϊκή και σούπερ μάρκετ. Και λαχταρούσα και βολτούλα για καφεδακι... χλωμό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερα!!

ευτυχως ειχαμε καλο και ηρεμο βραδυ,πριν πεσουμε για υπνο τον ακουγα που ροχαλιζε σαν φορτηγατζης,ξυπναω τον Μανο και του βαλαμε ορο και μετα τραβηξα οσο μπορουσα τις μυξουλες του και κοιμηθηκε σαν πουλακι!! [smilie=sleepy2.gif][smilie=sleepy2.gif][smilie=sleepy2.gif]

Νατασσακι θα συμφωνησω με την Ελενη,μη ξαναπας αλλη Παρασκευη στο γραφειο,θα το εχουν δεδομενο και δε θα μπορεις να κανεις πισω..σου λενε αφου μπορει και το αφηνει το παιδι,εχει καλως!!μη τους λυπασαι!! κανεις εργοδοτης δεν ειναι για λυπηση!! :mrgreen::mrgreen: απολαυσε τα δικαιωματα σου και μεινε με την κορουλα σου να παιξεις και να την ευχαριστηθεις!!ΤΟ ΔΙΚΑΙΟΥΣΑΙ!!

Ελενη χαρας στο κουραγιο σου με την ιστορια που ανοιξες με τα δοντια!! πρεπει κι εγω να παω για εναν καθαρισμο και το σκεφτομαι...

Αννα τα θερμα μου συγχαρητηρια!! ο Μανωλακης μας ειναι αλλη φαση σε κινητικο επιπεδο και το αντρακι σου ειναι υποδειγμα εκπαιδευσης!!!και παλι μπραβο!!!(ειπαμε,μετα εχεις εκπαιδευση του Ηλια!!!)

Παναγιωτα και Σαρα με το καλο η βαπτιση των μικρων σας!!!

παω να αρχισω την μερα μου και τα λεμε...ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ 10 ΜΗΝΩΝ!!!

στην φωτο που εβαλα,ειμαστε στο τραπεζι της βαπτισης το βραδυ και πισω ειναι ο αδελφος μου με το αγορακι της αδελφης μου...ο γιος του δε φαινεται,ειναι κρυμμενος πισω μου :roll: το αντρακι μου παει καρφωτο στον φωτογραφο!!!

φιλια σε ολες,καλο Σαβ/κο να εχουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλό μήνα σε όλες!!

Μαριέττα,να χαίρεσαι το αντράκι σου!!!Μεγάλωσε ο μπουμπούκος!!!

Ελένη μόνο που τα διάβασα,κουράστηκα!!!

Εύη.....όόόμμμμμμ....μη νευριάζεις με τέτοια,πάντα θα υπάρχουν....Εμείς να δεις τι πάθαμε με τους γείτονες..Η πολυκατοικία που μένουμε (ισόγειο,1ος,2ος όροφος) ανήκει στην οικογένεια,το ισόγειο είναι του άντρα μου,το από πάνω μας της αδερφής του και στο πιο πάνω μένει ο πεθερός μου.Ε η αδερφή του δεν γουστάρει να μένει εδω (ευτυχώς για μένα :lol: ) και το νοικιάζει ενώ η ίδια μένει κέντρο (τι καλό βρήκε εκεί θα θελα να ξερα... :roll: )Μέχρι τώρα ζούσαν ένα ζευγάρι 50ηδες και ήταν όλα ήσυχα και ωραία,μόνο τις Κυριακές έρχονταν τα παιδιά τους με τα εγγόνια και είχε λίγο φασαρία αλλά οκ...Αυτοι ξενοικιάσανε το καλοκαίρι και η ηλίθια πήγε και το νοίκιασε σε μια χωρισμένη μαμά που δουλεύει νύχτα μέρα και έχει δυο κωλόπαιδα 16 και 20 χρονών που κάνουν κάθε μέρα όργια εκεί πάνω και ο ένας παίζει και ντράμς!! :twisted::twisted::twisted: Δεν σου λέω τίποτα άλλο....

Όσο αφορά την πάνα,αν συνεχίσω έτσι και δεν βαρεθώ,πιστεύω γύρω στον χρόνο,δεν θα την έχουμε ανάγκη...αρκεί να αντέξω και να μην τα παρατήσω...θα δούμε...μακάρι να τα καταφέρουμε!!Ευχαριστούμε και για τα καλά σας λόγια!!!

Φιλούρες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ να εχουμε ολες!!!!!!!!

Μαριετα θα συμφωνησω με την Ευη οτι αυτη η σειρα ειναι απο τις καλυτερες!και αυτο το προιον το εβααζε και ο ανδρας μου που ειναι λιγο αραια τα μαλλια του μπροστα!μια χαρα ητανε αλλα βαρεθηκε να το συνεχισει!!και εγω χανω πολλα μαλια αλλα ειναι λογω εγκυμοσυνης και γεννας!!κατευθειαν στον φωτογραφο ο γιος ε?????αχου το μωρε!!!!!κουκλος με τα ασπρα!!! :x:x:x:x

Ευη εισαι κομμωτρια δεν το ηξερα!!!!!τι τραβαμε και εμεις οι κομμωτριες ε????????????? :lol::lol::lol::lol:

κοριτσια υπομονη με τους γειτονες τα εχω περασει οτν εμενα στους γονεις μου!!!!!! αυτα που λετε ειναι ευκολα πραγματα μιλαμε για κατασταση να θες να τους σκοτωσεις!!!!!! :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Αννουλα μπραβο στον Ακη μας!!!!μακαρι να τα καταφερετε!!!!!

Αναστασια μην τους δινεις πολυ θαρος γιατι μετα ξερουν να σε εκμεταλευονται ειδικα αυτη την εποχη!!!!! :evil:

Ελενη τοσες ωρες στον οδοντιατρο πο πο ταλαιπωρηθηκες πολυ !!!!!!!καλα ψωνια σημερα!!!!!

κοριτσια η μικρη μου εχει μυξουλες πολλες!! :(:(:(:( και βυχει κιολα λιγο!!!μαλλον θα παω να της παρω αυτο το σωληνακι για τις μυξουλες!δεν το εχω κανει ποτε!

εχθες πηγαμε για ψωνια το απογευμα της πηρα πολυ ωραια πραγματα απο ΖΑΡΑ!και πηρα και εγω ενα αρωμα πολυ ωραιο της Lancome καινουργιο!εχει απιστευτη διαρκεια!

Ρεββεκακι που εισαι?

πο πο τι σεντονι απλωσα!!!!!!!!!! :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

φιλακια πολλα!!!!!!!! :-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μανες!!!!

δεν ξερω αν κολαει και σε σας το μαμμυ η σας πεταει αλλα εμενα το κανει!!!

εχτες εγραψα τοσα και με πεταξε στο τελος :evil:

τα νεα μας ειναι οτι επιτελους εσκασε το πρωτο δοντακι μας!!!!

τωρα κανω σκαν στο πσ και εχει βρει 2 ιους!!!μαλλον γιαυτο θα μου κολαει,οχι σε ολα σε μερικα!!!

θα το φτιαξω και θα επανελθω!!!

αργει πολυ και νευριαζω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ κ καλό μεσημέρι κ απο εμένα :D

αα,θα πάω Δευτέρα να πάρω κι εγω αυτο που τραβανε τις μιξουλες,έλεγα να μην το ταλαιπωρησω ,αλλά αν ξαναεχει μιξουλες θα χρειαστεί τελικά ,απ οτι καταλαβαινω κάνει δουλειά!

Ευη ευχαριστώ για την συνταγή.Να σε ρωτήσω έβαλες σε βαζο στο ψυγειο την ψημενη κολοκύθα με το μήλο,αυτο πόσο καιρο θα μείνει εκεί χωρίς να χαλάσει?ή μηπως το έκανες σαν μαρμελαδα κονσερβοποιηση??σκεφτόμουν να βρασω την κολοκυθα κ να την βαλω στην καταψυξη κ να την χρησιμοποιώ οταν θελω,αυτο που γραφεις ομως νομιζω ειναι πιο πρακτικο .Αχ πόσο επιθυμώ γλυκιά κολοκυθόπιτα της μαμας μου με ζαχαρη κ κανελίτσα αρκετή 8-}

Για τα μαλλια εγώ ξερω πως το φθινοπωρο ειναι η εποχη που πέφτουν περισσότερο από το νορμαλ!

Καποιες,όπως η Ελενη που ειδα για παραδειγμα δίνεται γιαουρτάκι στα μωρα σας,εμενα η παιδιατρος μου δεν με αφήνει ακόμη,μετά τον χρόνο μου είπε.καθε παιδιατρος τα δικά του....όμως με έβαλε να του δώσω όσπρια,φακές θα φτιάξω για να δουμε.....

ΟΣΟΝ αφορα τους γειτονες είχα μια αρχή πάντα ,ΡΕΤΙΡΕ Κ ΠΑΛΙ ΡΕΤΙΡΕ έχω τραβήξει διάφορα....

Ο Βεροπουλος σημερα εχει 50% τις λιμπερο,εγώ πήρα πρωί πρωί

marinax εμεις εχουμε αυριο τα μικρα γενεθλια των 10 μηνων,να σου ζησει βρε!αντε πλησιαζουν τα μεγαλα γενεθλια για ολες μας με πρωτη το κρητικομαρακι,που κανει προετοιμασιες.Σκεφτομουν να μην κανω κατι ιδιαιτερο ,αλλά ζηλευω κατι πρεπει να σκεφτω να κανω...βέβαια εγώ κορίτσια θα έχω γιορτή κ γενεθλια μαζι , 2 Δεκεμβριου γεννηθηκε ο Νικολας κ 6 Δεκεμβριου γιορταζει,οπότε καθε χρονο θα κανω μια μεγαλη γιορτή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια,περιμένω καλεσμένους,οπότε θα μπω αργά το βράδυ να σας διαβάσω!!Κοιτάξτε μας:

ποσα like να κανω ???ειναι τελειος!!!!!!! :ymapplause::ymapplause::ymapplause::-*:-*:-*:-*:-* αχ ξεπεταχτηκαν τα παιδακια μας!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κορες τι κανετε..ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ σε ολες με μονο ευχαριστα νεα...μολις διαβασα τα νεα σας και εχω συγκρατησει τα εξης...

παναγιωτα να χαιρεσαι τον κουκλο σου να ειναι παντα γερος δυνατος και χαμογελαστος...και θελουμε και φωτο εεε??μην ξεχνατε αγορομανες εχω βαφτιση πισω και ψαχνω ιδεες να κλεψω...

ειρηνακι και εσυ σημερα βαφτιζεις???τι καιρο κανει εκει πανω???εδω φυσαει παντως και κανει ψυχρα..αλλα ο ηλιος ηλιος... 8-)8-)8-)

αννουλα εχεις το παιδι θαυμα αλλα και εσυ πρεπει να εχεις τρομερη υπομονη αν και ο δικος σου δεν ειναι αγριμι σαν τον δικο μου...τον ειδα και στο μπουσουλημα του μια γλυκα ειναι...παντως για να ξαναγυρισω στο θεμα της πανας το οτι ηταν στεγνη η πανα του το βραδυ ειναι και ενα σημαδι οτι με λιγη προσπαθεια μπορει να τα καταφερει...

τι εγινε αρχισαν οι ιωσεις???φτου φτου μακρια απο μας..δεν αντεχω να το βλεπω αρρωστο μυξωμενο το αντρακι μου...μου φαινεται αν χρειαστει το μηχανημα της μυτης φετος θα εχουμε θεμα..δεν καθεται με καμια κυβερνηση..για να αλλαξουμε μπεμπιλινο μαρτυραω και για να τον ντυσω πρεπει πρωτα να κανω ταμα και προσευχη...δεν θελει με τιποτα ρουχα πανω του..και τωρα που κρυωνει ο καιρος και του βαζω μανικακι λιγη δυναμη παραπανω να ειχε και θα τα ξυλωνε τα μανικια ...

οπου γραφεται συνταγες οπου μιλατε για φαγητο γενικα να ξερετε το προσπερναω...οοοοοχιιιι δεν θα μου χαλασετε εσεις την ροη μου...εφτασα αισιως τα -4 και προχοραω ακαθεκτη...

ρεββεκακι με γεια το δοντακι με το καλο και ολα τα υπολοιπα..ηρεμησατε καθολου???

στελλιτσα εσεις καλα ειστε??ευη??μαιρουλα???μαριεττα???(ειναι καμια αλλη αρρωστη???)περαστικα κοριτσια τα μωρα μας και τα ματια σας...

εγκυουλα τι κανεις??λογικο ειναι να νοιωθεις ετσι οταν τον αφηνεις αλλα πιστεψε με χρειαζεται και στους δυο σας...μην νοιωθεις ασχημα καθολου... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και τωρα να σας πω και τα δικα μας...το παιδι μου χθες ξελυσαξε(αγνωστη λεξη?δεν ξερω αν την λενε και αλλου ειναι δικια μας εμπνευση..)στο αμαξι μεσα (ειναι 2ωρες η αποσταση ιεραπετρα-ηρακλειο)κοιμοταν το πρωτο μισαωρο με μια ωρα και μετα αρχιζε γελια φωνες μαλλον τραγουδουσε γιατι ειχα τα τραγουδια του και επαιζαν..τρελαμενος...οταν δε φτασαμε στα τζαμποδεν ηθελε με καμια δυναμη να κατσει στο καροτσι...(οχι οτι δεν του αρεσει ετσι κι αλλιως πως καθεται στο σουπερ μαρκετ?)ηθελε η να τον κραταω η να περπαταει...περιττο να πω πως δεν αφησε κουκλακι που δεν αγκαλιασε ειχε τις προτιμησεις του και εδειχνε ιδιαιτερη αγαπη στα ταμπελακια στα ραφια που ηθελε να τις ξηλωσει ολες...

πηραμε ολα τα απαραιτητα του παρτι απο διακοσμητικα μεχρι πιατα και λοιπα..πηραμε τελικα ενα φουσκωτο καστρο σαν αυτα που εχουν στους παιδοτοπους αλλα σε home edition..εχει ξετρελαθει και ενα θα σας πω μπαινω και εγω μεσα(φυσικα και με χωραει..ειπε κανεις κατι??? :lol::lol::lol::lol::lol::lol: )και γινεται χαμος..πηραμε και ενα σπιτακι οχι σαν αυτα που κοιτουσαμε (αν και ειδα ενα τελειο που εκανε γυρω στα 80-90 και με την πρωτη ευκαιρια θα το παρω)αλλα δεν τον βλεπω και πολυ ενθουσιασμενο με αυτο...πηραμε ρουχα παπουτσια παντοφλακια..τα παπουτσια ειναι στο ιδιο στυλ με αυτο που διαλεξε η αννα και τον βλεπω πολυ ανετο και ευχαριστημενο με τις παντοφλες παλι οχι και τοσο γιατι περπαταει και τιναζει το ποδι του ..θα δουμε..μεχρι και εγω ψωνισα τρεις φορμιτσες μουρλια για μεσα στο σπιτι..μαυτα και μαυτα εφυγαν γυρω στα 300 :shock::shock::shock::shock: και γυρισα σπιτι με 5ευρω..κατι ειναι και αυτο...

χαλαλι του..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!!Καλέ που είστε όλες??Βολτάρετε???Καλά κάνετε!!Ευχαριστούμε για τα καλά σας λόγια!!!Μαρία,για βγάλε φώτο αυτό το φουσκωτό!!!Πόσο έκανε??Και τον δικό μου τον πιάνει κάτι και αρχίζει να φωνάζει σαν να τραγουδάει ένα πράμα!!Εϊχαμε καλεσμένους σήμερα που έχουν ένα κοριτσάκι 18 μηνών πολύύύύύ ζωηρό...πόσες φορές μου τον τρόμαξε τον μικρούλη της με τις φωνές της...Ο καημένος δεν έχει συνηθίσει τις φωνές και κάθε φορά πατούσε κάτι κλάματα!!Έφαγε και μια τούμπα προς τα πίσω,σε παπλωματάκι βέβαια αλλά όσο να'ναι σε πλακάκι,πρέπει να πόνεσε αν και δεν έκανε ούτε καν κοκκινίλα...εκεί να δείτε κλάμα....απαρηγόρητος!!Ευτυχώς θηλάζω αλλιώς ακόμα θα τον ηρεμούσα....Αυτά τα νεάκια μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννουλα με την πρωτη ευκαιρια θα βαλω και βιντεονα τον δειτε να ανεβοκατεβαινει να τρελαθειτε...50 ευρω εκανε ειναι της index και ειναι πολυ καλο...αφου σου λεω ολο το απογευμα εκει την εβγαλα...και δεν ειμαι και σαν την ρεββεκα η την νατασσα να ειμαι φτερο στον ανεμο...μια χαρα ηταν...κι αλλους χωραει...λεω του αλεξη ελα μωρο μου να κουνηθουμε :oops::oops::oops::oops::oops: να δουμε αν αντεχει... :lol::lol::lol:

και εμενα το παθαινει αυτο...οταν ερχονται τα ξαδερφια του που ειναι πιο μεγαλα και φωναζουν τρεχουν πιανουν απο δω πειραζουν απο κει..καθεται σε μια γωνια μονος του υσηχο υσηχο και κοιταζει καλα καλα...να δω στα γενεθλια του πως θα αντιδρασει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λεω του αλεξη ελα μωρο μου να κουνηθουμε :oops::oops::oops::oops::oops: να δουμε αν αντεχει... :lol::lol::lol:

Πονηρούλα!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Δοκιμάστε το,γιατί όχι???Μήπως πιάσετε και το μωράκι με το κούνημα!!!αχαχαχαχα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...