Μετάβαση σε περιεχόμενο

MΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2012


Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσάκια μου και καλό μήνα αν και με μια μέρα καθυστέρηση.Διόρθωσα και την λιστούλα μας ,ευχαριστώ πολύ βελουδένια για την πληροφόρηση :x .Όσον αφορά το θεματάκι σας για το αν νιώσατε το μωράκι σας ή όχι , έχω να σας πω ότι και εγώ περίπου στην εβδομάδα σας στον Δημητράκη μου, είχα νιώσει ένα μεσημεράκι μετά το φαγητό-είχα τα χέρια μου ακουμπισμένα στην κοιλιά μου - ένα χτυπηματάκι ,είπα μπα ιδέα μου θα ήτανε.Οι εβδομάδες περάσανε και γύρω στις 21 εβδ. ένιωσα όντως τον μικρό με τον ίδιο ακριβώς τρόπο όπως τον είχα νιώσει τότε.Οπότε ναι πολύ πιθανό να είναι τα σπαράκια σας που σας κάνουν εμφανή την παρουσία τους.

expectingmummy εγώ που είχα φοβερή δυσκοιλιότητα στον Δημήτρη μου αναγκάστηκα και πήρα κάποιο σιροπάκι από φαρμακείο που μου έγραψε ο γιατρός.Βέβαια δεν είδα και καμιά τρελή διαφορά αλλά τουλάχιστον δεν υπέφερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

a!!egw sta kila eimai sta idia!eutyxws edw kai 1 mina den exw valei grammario parapanw!alla vre koritsiaaa entaksei mhn treleneste me thn zygaria!!egkyes eimaste!exoume ena mwraki mesa mas!logiko einai pleon na pernoume varos..kai oses den eixane parei na arxizoun na pernoun!meta tha ta xasoume!

emena me katalavan kai pali simera sthn trapeza pws eimai egkyoula!kai poly xeromai!!! :D:D:D

aaaaaaaaaa expextingummy emeis ta idia simptwmata exoume :lol::lol: kai egw exw na paw toualeta 6 meres!!!ti na kanw?????? ponouse h koilia mou apo ayto xthes!mono aeria exw!sorry kiolas :oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μωρουδένια μου έλα μαζί θα κλαίμε τη μοίρα μας!!!! Εγώ έχω 4 αλλά και πάλι σε νιώθω γιατί και πριν από αυτό πάλι δεν είχα και καμιά ιδιαίτερη κινητικότητα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μωρουδένια μου έλα μαζί θα κλαίμε τη μοίρα μας!!!! Εγώ έχω 4 αλλά και πάλι σε νιώθω γιατί και πριν από αυτό πάλι δεν είχα και καμιά ιδιαίτερη κινητικότητα!

αν συνεχιστει θα παρω τον γιατρο να μου δωσει σιροπακι!γιατι θα σκασω στο τελος! :roll::roll:

τι να πω??ας πλακωσουμε τα φρουτα!μπας και γινει δουλεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia ean sas po pos se emena exi simbi akribos to antitheto :) ? pote den antimetopiza problima me diskiliotita , diladi na me ponai i kilia mou giati ixa meres na paw toualeta . an k i sixnotita me tin opia pigena den itan katholou sixni . diladi mia fora stis 5-6 meres as poume alla den ixa enoxlisis oute fouskomata . e tora me tin egkimosini pao sxedon kathe mera :) an ine dinaton!!!!

marriana mou poli xerome pou epestrepses . blepo eklises k rantebou gia b epipedou orea . alithia pies alles exoun kanonisi ranteboudaki gia b epipedou ??

aa k kati akomi , esis exete ponokefalous stin egkimosini ?? emena mou fenete pos sixna exo...k den 3ero pos na tous antimetopiso ,me tin enia oti mono me pafsipono pernai k den thelo na perno sixna

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aa k kati akomi , esis exete ponokefalous stin egkimosini ?? emena mou fenete pos sixna exo...k den 3ero pos na tous antimetopiso ,me tin enia oti mono me pafsipono pernai k den thelo na perno sixna

kai egw exw sixna...kai malista kai simera apo to prwi exw zalades-ponokefalo!den exw parei pausipono apla to ypomenw h' ksaplwnw...fysiologiko einai! :D

egw twra pou tha ksanapaw tha kleisw rantevou gia B epipedou...gia na doume pote tha me valei!konta tha maste emeis...giati mia meroula diafora exoume! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

to thema omos mwroudenia mou ine oti emena ama me piasi tis perissoteres fores den me afini me tipota . k oso pernai i ora dinamoni . as poume ego apo xthes to bradi exo ponokefalo kimithika xipnisa k oxi mono den mou perase exo k simera oli mera . tha to anafero tin tetarti pou tha paw ston giatro na doume pos mporo na to antimetopiso giati kapies stigmes katantai anipoforo k den 3ero an kani na perno pafsipona toso sixna .

oso gia to mia meroula diafora , stin listoula mas grafi oti exis pht 17/05 , telika exis 15/05??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα νομίζω ότι με πιάνει όπως με έπιανε, όχι πιο συχνά ούτε πιο αραιά. Την τελευταία φορά πήρα παυσίπονο όμως γιατί νόμιζα ότι θα εκραγεί, χώρια που πήγαινε να γίνει ημικρανία οπότε και να ξάπλωνα δεν θα βοηθούσε σε τίποτε, απλά δεν θα κοιμόμουν το βράδυ καν. Σε γενικές γραμμές όμως κοιτάω να μην παίρνω τίποτε και να το αντιμετωπίζω με ντουζ, χαλάρωση και ξάπλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

to thema omos mwroudenia mou ine oti emena ama me piasi tis perissoteres fores den me afini me tipota . k oso pernai i ora dinamoni . as poume ego apo xthes to bradi exo ponokefalo kimithika xipnisa k oxi mono den mou perase exo k simera oli mera . tha to anafero tin tetarti pou tha paw ston giatro na doume pos mporo na to antimetopiso giati kapies stigmes katantai anipoforo k den 3ero an kani na perno pafsipona toso sixna .

oso gia to mia meroula diafora , stin listoula mas grafi oti exis pht 17/05 , telika exis 15/05??

βασικα ο γιατρος μου ειπε 15/05 με 17/05 ...οποτε κρατησαμε το 17/05!οπου και αλλαζω μηνα καθε 17!

μια μερουλα διαφορα εχουμε γιατι εσυ εισαι 16 εβδομαδων+4 ημερες και εγω +3 ημερες!

αυτο εννοουσα! :D λες να γεννησουμε την ιδια μερα??? :D:D ωραια θα ειναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΥΚΛΙΤΣΕΣ!!!! :):):):):) ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?

expectingmammy μηπως παιρνεις σιδηρο σε χαπι? Αν ναι αυτα συνηθως φερνουν δυσκοιλιοτητα να δοκιμασεις σε υγρη μορφη (σιδηρο).

Εγω κοριτσια εχω βαλει ηδη 5 κιλακια και η κοιλια μου ξεχωρισε αμεσως!!Αλλα στη 2 εγκυμοσυνη λενε ανοιγει πιο ευκολα η κοιλια. :shock::shock: Απο την αρχη δεν εμπεινα στα παντελονια μου λες και η λεκανη αλλαζει αμεσως.

Χθες πηγα στη γυκαικολογο και ειδαμε το νινακι μου, ολα καλα εγινε 10,5 εκατοστα και 175 γραμμαρια αλλα για β' Επιπεδου μου ειπε οτι ειναι νωρις ακομη βλεπω ομως αλλα κοριτσια οτι εχουν ραντεβου τον Ιανουαριο.Με το καλο λοιπον...

Καλο βραδακι ... :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια, είπα να έρ8ω κι εγώ στην παρέα σας. Μένουμε Κρήτη, Ηράκλειο και πριν 4 μέρες ο γιατρός μας είπε οτι περιμένουμε αγοράκι. Εμείς ήμασταν σίγουροι οτι είναι κορίτσι :lol: .. . ΠΗΤ έχουμε 18/5 και 13/1 ραντεβού για τη β' επιπέδου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalws hr8es sthn parea mas elena kai h wra h kalh :) ! mwroudenia kai egw auto nomizw pws 8a einai me to ugro.einai 8 sxedon exw 20 lepta pou mphka spiti hmoun gia ma8hma apo tis 9kai 30 noiw8w h' mallon de noiw8w to mualo mou plewn.pfff ante 22 meres gia xristougenna!!!!!! <3 polla filakia pou eisaste oles shmera???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΛΑ ΝΤΕ!!!ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΑΤΕ ΟΛΕΣ ΟΕΟ???? :roll:

ΚΑΛΩΣΗΡΘΕΣ ΕΛΕΝΑ!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ??

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΕΠΑΘΑ ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ!!! ;)

ΗΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΗ ΓΙΑ ΑΓΟΡΙ ΚΑΙ ΠΡΙΝ 10 ΗΜΕΡΕΣ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΣΟΥΠΡΑ!!!! :P

ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΖΕΥΕΣΤΕ ΚΑΙ ΝΙΩΘΩ ΜΟΝΑΞΙΑ!!

SOTKOU ΜΟΥ ΞΑΠΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΤΩΡΑ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ!ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ!

ΦΙΛΙΑΑΑΑΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimeraaa koritsakia mou, ti kanete???an krino apo tin kinisi sto postaki mas oi perisoteres to.rixate stis voltoules xthes!

Elena kalos irthes stin pareoula mas . To onomataki sou tha mpi stin listoula mas k me to kalo na dextis ton mpempi.

Den katafera na mpo xthes mias k ixa mia gemati mera . Stolisame me ton veloudenio mou to dentraki mas , valame k to stefanaki mas stin porta k vgikame sta magazia mipos k vro kati na paro giati ta rouxa mou me esfigan arketa . Prota piga mothercare k meta prenatal k APOGOITEFTIKA ENTELOS . Kala re koritsia pite mou se pies apefthinonte ta rouxa egkimosinis. Se ginekes 60 xronon???epidi ise egkios epapses na ise gineka??? Kati foremata poli poli pio makria apo to gonato, panathlia klismena mexri ton lemo, mes ton sintiritismo, k panakriva . En teli apo to prenatal pira dio kolan k ena panteloni egkimosinis mias k afta eprepe na ta paro apo idi egkimosinis gia na min me sfiggoun stin kilia k piga apo terranova k pira dio noumera pio megalo megethos se mplouzoforemata k poulover pou foriounte me kolan . Tora kati prepi na vro na valo k ta xristougenna giati ta foremata pou exo me piezoun poli sto stithos . Pantos ena ine sigouro po se magazi me idi egkimosinis den xanapatao!!!!

Filakiaa na perasete omorfa simera

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, στο Ηράκλειο έχει απίστευτη ζέστη! Ττι κάνετε?

xouanitaki το πρώτο παιδάκι μου είναι, μακάρι να πάνε όλα καλά σε όλες μας. Ήμουνα σίγουρη από την αρχή οτι είναι κορίτσι και έχω φάει απίστευτο δούλεμα από τις φίλες μου! Επειδή την αυχενική διαφάνεια την κάναμε σε άλλο γιατρό και δε μας είπε φύλο, λέω κορίτσι είναι, σιγουρεύτηκα. Και πάμε στο δικό μας και μας λέει το φύλο σας το είπανε? Λέμε όχι, λέει αγόρι. Κοιταζόμαστε με τον άντρα μου και μένουμε παγωτό. Ημασταν τόσο σίγουροι που ψάχναμε κοριτσίστικο όνομα και τσακωνόμασταν!! Και λέω στο γιατρό "σιγουρα?" λέει 100%. Στισ 23 Δεκέμβρη που έχουμε πάλι ραντεβού ελπίζω να μη μας το αλλάξει!

Veloudenia για παντελόνια εγκυμοσύνης ποιοτικά ξέρω οτι έχει στα benetton, τουλάχιστον οι φίλες μου από εκεί παίρνουν. Δεν έχω πάρει ακόμα την παλεύω με κολάν και μπλουζοφορέματα.Για τις γιορτές (και για ένα γάμο που έχουμε ενδιάμεσα) πήρα ένα φορεματάκι από τα mango, ένα νούμερο μεγαλύτερο για να είμαι σίγουρη. Στην Αθήνα έχω ακούσει οτι στα H&M έχει ρούχα εγκυμοσύνης. Την πρωτοχρονιά που θα ανέβουμε Αθήνα στους δικούς μου θα ρίξω μια ματιά, εδώ δεν έχει. Αυτά, καλή σας μέρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera molis gurisa apo thn melisokomikh ek8esh sto sef.ti wraia mera pou exei!! kafedaki xalara meta thn ek8esh kai twra exoume er8ei spiti me filous gia BBQ . gia ta rouxa Veloudenia to eixa grapsei kai egw to idio ekana me sena phga ekei pou pswnizw kai phra xalara mplouzoforematakia gt lhtw ,mothercare kai benetton htan kai panakriva kai apaisia! ta karo fiogkakia mas eleipan.

elpizw na eisaste oles kala emena ksanagurisan oi anoreksies kai x8es pou vghkame eksw tpt den efaga kai shmera den exw dia8esh gia kreas...to mono pou mou murizei einai h salata marouli me to kremmudaki kai to ani8o...

to stenaxwro einai oti o aderfos tou mpampa mou epese se kwma kai den mporw na paw sthn entatikh... :( kai stenaxwriemai giauto.53 xronwn an8rwpos sxetika neos kai ola auta apo mikrovio pou phre se odontiatrio...gakraina koritsia an einai dunaton! to 2011! pffff makari na epanel8ei gt kai o pateroulhs mou einai polu xalia!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα...

καναμε και εμεις την αυχενικη ολα μια χαρα ευτυχως το μωρακι μου ηταν 7,5 εκ. αλλαγη ΠΗΤ απο 29/05 σε 27/05... φυλο δεν μας ειπε μαλλον στην επομενη επισκεψη που θα ειναι 3 μερες πριν τα Χριστουγεννα. Για την Β επιπεδου υπολογιζω τελη Ιανουαριου. Αυτα απο εμενα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλες τις μανούλες και τις μανούλες και τις μανούλες to be!!

Είχαμε καμία εορτάζουσα χθες;; Αν ναι, χρόνια της πολλά!!!

Εγώ είμαι μια χαρούλα, το ΣΚ το περάσαμε πολύ πολύ όμορφα με τον αντρούλη μου, πήγαμε τις βολτούλες μας και ξεκουραστήκαμε κιόλας!!Δεν ξέρω αλλά τώρα με την εγκυμοσύνη νομίζω ότι είμαστε 1000 φορές καλύτερα από ότι πριν...Ξύπνησα πολύ ερωτευμένη με τον άντρα μου μου φαίνεται σήμερα!!! :D:D:D

Ανυπομονώ την Παρασκευή να πάω στον γιατρό να δω το μπεμπάκι μας, μπορεί να μας πει και φύλο οριστικά αύτη την φορά!!! Πάντως το Σάββατο εκεί που καθόμουν ήσυχα ήσυχα, τσουπ την ένιωσα την κλωτσούλα του!!! Τόσο υπέροχο συναίσθημα πάντως....

Με το θεματάκι μου (το εντεράκι δηλαδή) νομίζω ότι πάω καλύτερα, μετά από μια ολομέτωπη επίθεση που δέχτηκε με τσάι από φύλλα αλεξάνδρειας (σαν να πίνω ζωμό από ρίζες είναι αλλά με μέλι κάτι παλεύεται), 3 ακτινίδια και ξηρούς καρπούς καθημερινά, σαν να ζωντάνεψε από τον λήθαργο...Μακάρι θεούλη μου!!

Τόμα συγχαρητήρια για την αυχενική!!!

sotkou όλα καλά θα πάνε με τον θείο σου, να σκέφτεσαι θετικά και όλα θα βελτιωθούν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα.

elenac καλώς ήρθες στην παρεούλα μας και με το καλό να δεχτείτε το αγοράκι σας.

sotkou ελπίζω να πάνε όλα καλά με τον θείο σου και σύντομα να επιστρέψει κοντά σας.

Τόμα μπράβο ,έτσι πάντα να έχετε ευχάριστα νέα.

expectingmummy στο χέρι του είναι να κάνει ότι θέλει το εντεράκι μας :D ;Θα το νικήσουμε :lol: .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...