Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια Χριστουγεννων 2009!αντε γεμιζουμε σπορακια!Νο16


Recommended Posts

καλημερα κοριτσια.........

τελικα μιλησα με την γιατρο...μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικο....τεσπα...

σοφακι που το πηγες το παιδι ακαρδη μανα :lol::lol::lol::lol::lol::lol: σα δε ντρεπεσαι....ωραια θα ηταν αλλα χωρις τους πολιτικους.....του χρονου να ειστε καλα και να πατε χωρις το μικρο να το δειτε ολο....φανταζομαι θα εχει πολυ ενδιαφερον.....

που ειστε οι αλλες;;;;;;;;για κοπιαστε!!!!!!!!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 671
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γειά σας φιλεναδίτσες μου!!!!!!!!!!!

Είμαι επιτέλους στο σπίτι μου με τα κοριτσάκια μου!!!!!!!!!!!!!!! Εξιτήριο πήρα την Πέμπτη αλλά αυτές τις μέρες προσπαθούμε όλοι να προσαρμοστούμε οπότε......

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις όμορφες ευχές κοριτσάκια μου!!!!!!!!!!!!

Αυτή την στιγμή είμαι μόνη με τον σπόρο...η Μαμία μου πήγε με τον μπαμπά της βόλτα και είπα να μπώ να πώ ένα γειά....μην με ξεχάσετε κιόλας :lol:

Γέννησα την Δευτέρα (24-10-2011) το βράδυ στις 22:30......η μπουμπού 3850 και 53 εκατοστά (καλά μου έλεγε ο γιατρός στο ντόπλερ ότι θα ήταν πολύ ψηλή)......Είχα πάααααααρα πολύ εύκολο τοκετό και πάααααααααρα πολύ γρήγορο επίσης! Μάλλον θα γελάσετε με την περιγραφή μου παρά θα συγκινηθείτε.......η αλήθεια είναι ότι εκείνο το πρωί ένιωθα πολύ περίεργα και είχα πολλά κιτρινωπά υγρά! Το απόγευμα ξεκινήσαμε με τον άντρα μου να πάμε στην Θεσ/νίκη στην Γενική Κλινική να δούμε τα τετράκλινα και να ρωτήσουμε για τις τιμές και τις εκπτώσεις που μπορεί να δικαιούμασταν (τζίφος......μόνο αν είσαι ΑΜΕΣΑ ασφαλισμένος στο ΙΚΑ έχεις έκπτωση στο τετράκλινο.....είχα μόνο 10% ώς δευτερότοκη)!! Σταματήσαμε στα Μουδανιά να πάρουμε σάντουιτς να φάμε και πήγα στην τουαλέτα.......εκεί έσπασαν τα νερά, βασικά κάτι βλέννες είδα......ούτε τον γύρο μου δεν πρόλαβα να φάω (η γουρούνα!!) Πήγα στον γιατρό μου που έχει ιατρείο στα Μουδανιά να με δεί και να μου πεί.....κορίτσια μιλάμε για την απίστευτη γαϊδουριά από τις άλλες γυναίκες εκεί, καμία δεν μου έδινε την σειρά της να μπώ να με δεί ο γιατρός....καθόμουν και έτρεχαν τα υγρά από κάτω κι αυτές οι μουλάρες να με στραβοκοιτάνε!!!!!!!!! Παραλίγο να γεννήσω εκεί......τελικά πήρε ο άντρας μου τηλέφωνο τον γιατρό και του είπε ότι είμαστε απ'έξω και μάλλον γεννάμε και καμιά δεν μας αφήνει να μπούμε....φυσικά ο άνθρωπος με έβαλε κατευθείαν μέσα, μόλις με είδε μου είπε να φύγω κατευθείαν για την κλινική (ευτυχώς τα πράγματα μου ήταν ήδη στο αμάξι και δεν χρειάστηκε να γυρίσουμε στο χωριό)! Στον δρόμο ήδη είχα πόνους κάθε 3 λεπτά.......τα νερά έσπασαν στις 7 το απόγευμα, έφτασα στην Θεσ/νίκη 9 παρά, με ετοίμασαν, μου έκαναν την επισκληρίδιο και γέννησα στις 22μιση!!!!!!!!! Ούτε που κατάλαβα τί μου έγινε....να φανταστείτε γεννούσα και έβλεπα στην ΤιΒι το τούρκικο του ΑΝΤ1 :lol: μιλούσα στο τηλέφωνο..........φέεεεεεετα (σαν την μπέμπα κι εγώ)....

Ειλικρινά εύχομαι στις εγκυούλες να έχετε όλες έναν τόσο εύκολο τοκετό (συμπεθερούλα μου τί δπήρε το μάτι μου???? Αγοράκι ε???? Με το καλό κουκλίτσα μου).....δεν κατάλαβα τίποτα!!!!!!!! Η μικρή παρόλο που βγήκε θηριάκι (φτου φτου το πουλάκι μου) και ερχόταν και λίγο στραβά με τον ώμο, ήρθε πολύ εύκολα, δεν με παίδεψε καθόλου!!!!!

Είναι πάρα πολύ γκρινιαρούλα και χαδιάρα...της αρέσουν πολύ οι αγκαλιές!!!!!!! Μοιάζει πάρα πολύ με την αδερφή της, έχει πολλά μαλλάκια σκούρα καστανά προς το παρόν αλλά και της Μαμίας μου έτσι ήταν και τώρα είναι ξανθομπάμπουρας!!! Οι μαίες μου έλεγαν ότι από φωνή καλά πάει, πολύ τσιρίδα!!!!!!!!!!!! Ειδικά όταν πεινάει σηκώνει τον κόσμο από τις φωνές.....το καταλάβαμε φυσικά τώρα που ήρθαμε στο σπίτι.......

Η Μαμία μου λέει ότι η μπέμπα είναι δική της και της δίνει συνέχεια φιλάκια στα μάγουλα...καναδυό φορές την κοπάνησε λίγο πιο άγαρμπα αλλά προσπαθούμε να μην την εξαγριώνουμε και ξεσπάσει πάνω στο μωρό!!!!! Μάλλον ψιλοζηλεύει το γλυκάκι μου γιατί όταν κρατάμε την μπέμπα αγκαλιά μας στραβοκοιτάει λίγο κι έρχεται κι εκείνη για αγκαλιές παρόλο που δεν τις πολυγουστάρει......

Από την κλινική είμαι υπερευχαριστημένη, οι μαίες πάρα πολύ ευγενικές και εξυπηρετικές σε όλα (δεν είμαι και ο ευκολότερος άνθρωπος στον κόσμο)......όσο για το δωμάτιο ήμουν πολύ τυχερή, είχαμε ζητήσει τετράκλινο αλλά επειδή δεν υπήρχε διαθέσιμο εκείνη την μέρα, με έβαλαν σε δίκλινο και......με ξέχασαν εκεί!!!! :lol: Όσο έμεινα στην κλινική ήμουν στο δίκλινο και μάλιστα μόνη μου γιατί δεν υπήρχε άλλη κοπέλα στο άλλο κρεβάτι.....οπότε το είχα πριβέ!!!!!!!!!!!

Θα μπορούσα να σας πώ πόσο ευτυχισμένη νιώθω κοιτάζοντας τα κοριτσάκια μου αλλά είναι πολύ δύσκολο να το περιγράψω με λόγια!!!!!!!!!! Ακόμα μου φαίνεται απίστευτο (κι ας είναι η δεύτερη φορά που το ζω) ότι αυτό το σκαθαράκι που έχω δίπλα μου και κοιμάται (επιτέλους!!!! Γιατί τα βράδια.......) ήταν για 9 μήνες μέσα στο σώμα μου.....μου λείπει ήδη από κεί μέσα!!!!!!! Λέτε να ζητάω και τρίτο σε λίγο καιρό???????????

Φιλάκια πολλά σε όλες κι ελπίζω να επανέλθω πιο ενεργά σύντομα!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νασουλα μου να σου ζησει κοπελα μου σου ξαναευχομαι να ειναι γερη και καλοτυχη,να χαιρεσε τις κουκλες σου και να ειστε ευτιχισμενοι!!!εγω παντως συγκινηθηκα με την ιστορια σου κι ας λες εσυ οτι θα γελασουμε,καλα να μην προλαβεις να φας το γυρο :lol::lol: καλα κι αυτες πολυ γαιδουρες εγω θα χαλουσα τον κοσμο παντως ακου εκει να μην σε αφηνουν να μπεις,τι κοσμος υπαρχει τελικα :twisted::twisted:,τελοσπαντων αφου πηγαν ολα καλα μην σκεφτεσε τα αρνητικα πια,καλη λοχεια να εχεις,με τον θηλασμο τι εκανες;;;επιασε η μικρη ;;3800 θηριακι βγκηκε :lol::lol: και ψηλη :o:o γερη να ειναι και προσοχη με τη Μαρια οσο μπορειτε να ασχολειστε μαζι της μη βγαλει καμια ζηλια στο μωρο

Σοφακι ευχαριστω για τις ευχες,να ειστε καλα!!!!

πολλα φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάσια μου να σου ζήσει και πάλι η μικρούλα, όντως θηριάκι και ψηλή και όλα πήγαν καλά με τον τοκετό.

Να είστε πάντα ευτυχισμένοι και οι τέσσερις πλέον και να καμαρώνετε τις κορούλες σας.

Εμείς αποκτήσαμε ένα ωραιότατο καρούμπαλο σήμερα. Ανέβηκε στην πλάτη του καναπέ και έσκασε με το κεφάλι στο μάρμαρο το γκουπ ήταν τόσο δυνατό αφού στην αρχή νόμιζα οτι έπεσε ένα ξύλινο ράφι που είχε εκει δίπλα ο άντρας μου. Κλάψαμε αρκετά αλλά οταν πήγα να της βάλω πάγο ήθελε να βάλει μόνη της...θα με τρελάνει να κλαίει και να λέει μόνη μόνη....

Πάντως καλά την λέει η Γιώτα μικρή ταλίμπαν χθες μου έβαψε με κηρομπογιες πάτωμα, τοίχο και την μία πλευρά του ηχείου και πήρε και το μαύρο δεν της άρεσε κάνα πιο ανοιχτό χρώμα. Ευτυχώς πάτωμα και ηχείο καθάρισαν εύκολα με σαπουνόνερο τον τοίχο τον τρίβω από χθές και μόνο με jif καθάρισε.

φιλιά σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλιτσες και απο μενα..

Νασια να σου ζησει η μπεμπα !!!Μια χαρα και στα κιλα και στο υψος..Καλα διαβασα αυτα που εγραψες για τη γεννα ..Οι γαιδουρες στο γιατρο γεννουσες και δεν σου εδωσαν σειρα?Ευτυχως που ολα πηγαν καλα και γεννησες και ευκολα..

Βικακι περαστικα στον Αντωνακη ..Ελπιζω να ναι καλυτερα τωρα..Και ο Νικολακης απο χθες εχει μυξουλες αλλα ευτυχως εχει διαθεση..

Γιωτα με το καλο και συ .Κοντευεις ..Τικαλα που συναντηθηκατε .βαλτε καμια φωτο...

Πασχαλακι μαλλον αγορακι ??Μπραβο ....βεβαια στον μεγαλο υπερηχο θα το δεις καλυτερα..

Κοριτσια και γω το σκεφτομαι για μωρο αλλα δεν ξερω μου φαινεται βουνο και πρεπει να κανω παλι τις εξετασεις.Απο την αλλη βλεπω και το Νικολακη που βλεπει παιδακι και τρελενεται ....Δεν ξερω .

Σοφακι και ο Νικολακης ειναι νευρικος αν δεν κανουμε οτι θελει γινεται χαμος .. Φιλια στο βασιλακη σου...

Καγγκουρακι τι εγινε με το καρουμπαλο ????Η μικρη πως ειναι?Εμενα σημερα ακουμπησε το σιδερο με ενα δακτυλακι και το εκαψε εκανε φουσκαλα.Το τι κλαμα εριξε ο καημενος συνεχεια το εδειχνε ...

Κατερινακι περαστικα !!!

Πατσυ μου εφυγες τελικα απο το σπιτι ?? πως εισαι ?

αυτα απο μενα κοριτσια φιλια πολλα !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες και καλη εβδομαδα!!!!!!!

Γιωτα μου ο Ανδρεας από την αρχη ελεγε με σιγουρια πως θα ειναι αγορακι, εκοβε το κεφαλι του.Αν και πιστευω οτι αν ειχαμε κοριτσι θα ειχε μουρλαθει, ασχετως αν δεν το παραδεχεται!

Οι πονοι που λες ειναι απολυτως φυσιολογικοι και γω τους ειχα απο τον 7ο μηνα και μετα αλλα μολις μπηκα στον *9ο ηταν πραγματικα ανυποφοροι...

Σοφακι μου που χαθηκες;;;;;;;;;;;Μας ελειψες !!!!

Παντως κοριτσια οσες θελετε 2ο παιδακι νομιζω πως οσο νωριτερα τοσο καλυτερα, με την αννοια οτι τα παιδια μας τα πρωτοτοκα εννοω εαν το παρατηρησετε οσο μεγαλωνουν εχουν και περισσοτερες απαιτησεις και επειση ακριβως ειναι μονα και εμεις τους δινουμε 1000 παραπανω απ'οσα μας ζητανε!

Βεβαια Σοφακι εσυ που θηλαζεις κιολας ακομα εισαι ηρωας δεν το συζητω, απορω με την υπομονη σου!από αυτο ομως συμπεραινω πως εχεις ολα τα προσοντα για να αντεξεις τα "ζορια"ενος 2ου παιδιου!

Βικακι μου ηθελα να σου πω οτι αυτο που φοβασαι για το πως θα το σηκωνεις το σκεφτομουν και γω συνεχεια μιας και ειχα πολυ δυσκολη εγκυμοσυνη στο Μακη , αλλα τελικα το μονο που μου επετρεψε ο γιατρος ειναι να σηκωνω το παιδι(τιποτα αλλο βεβαια) αλλα με προσοχη και παντα καθιστη(ασχετως ανα το τηρω ή όχι).θελω να σου πω πως αυτα λυνονται μη σε απασχολουν...

Ολια μου και σενα σε καταλαβαινω που σκεφτεσαι να ξαναμπεις σε διαδικασια εξετασεων κλπ...και γω επειδη με το Μακη περασα πολυ ασχημη εγκυμοσυνη οπω ςπροειπα(2 αποκολλησεις-ενεσεις-ακινησια-μετα ζαχαρο-ινσουλινη-μετα προωρες συσπασεις...κλπ..κλπ) το σκεφτομουν παρα πολυ να ξαναμπω σε αυτη τη διαδικασια, για τι δεν μου ηταν καθολου ευχαριστη η 1η φορα...σε πληροφορω ομως πως τωρα που εχω ηδη ενα παιδι πραγματικα τις περισσοτερες φορες ΞΕΧΝΑΩ αν το πιστευεις πως ειμαι εγκυος...πραγματικα λειτουργω οπως λειτουργουσα πριν.

όπως βλεπετε εχω βαλθει να σας πεισω να μου κανετε ολεςςςςςςςςςς παρεα.!!!!!!!!!!!!!!!!Εμ βεβαια!αντε μονο εγω θα ειμαι εγκυος με το γκρουσακι;;;;;;;;;;Βιαστειτε και μας προλαβαινετε!!!!!

Φιλακια!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπω σας εχω πρηξει αλλα ξεχασα να σχολιασω!

Νασια μου κουκλα μου και παλι να σας ζησει!!!!!!!!!!Καλα δε σχολιαζω τη γαιδουρια απο τις καρακαξες που δεν σε αφηναν να μπεις πιο μπροστα...απορω με τον αντρα σου..πως κρατηθηκε και δεν αποπηρε καμια εκει μεσα...που λες ναι αγορακι μας ειπε...χαχχα οποτε δεν το γλυτωνεις το συμπεθεριλικι...2 γιους εγω 2 κορες εσυ....αμα λες οτι και η μικρη ειναι ομορφη σαν τη Μαμια μας...ε!ολο και θα ταιριαξουμε!!!!!!!!!!!!!!!

κανγκουροκατερινουλα πολυ γελασα με τη μικρη σου!!!!!!!!πρεπει να ναι σωστο ταρζανακι!!!!!!!!χαχα! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωπ! Είχαμε γεννητούρια και δεν πήρα χαμπάρι η γαϊδούρα? :oops::oops::oops:

Να σας ζήσει Νάσια μου! Να είναι πάντα γερή κι ευτυχισμένη!

Τι καλά που είχες τόσο εύκολο τοκετό! Και τι αναίσθητες οι άλλες που δε σου έδιναν τη σειρά τους :shock: Εγώ θα είχα βάλει τις φωνές και θα έμπαινα μόνη μου...

Εμφανίστηκε κι η συμπεθέρα μου είδα :x

Καλά...τα παιδιά μας ως ζευγάρι, θα ήταν τρομερό καταστροφικό δίδυμο :lol: Κι η Μαρκέλλα έχει πολύ έντονες κρίσεις θυμού. Εγώ δεν κάνω τίποτα πλέον όταν την πιάνουν. Όταν είμαστε σπίτι την αφήνω να χτυπιέται μόνη της στο πάρτωμα κι αλλάζω δωμάτιο. Όταν είμαστε έξω την παίρνω σηκτή και φεύγουμε να μην ενοχλούμε και τον κόσμο :oops:

Κι αν έχω προσπαθήσει να τη μεγαλώσω ήρεμα, χωρίς φωνές και εκρήξεις... Αλλά τελικά κάποια πράγματα είναι καθαρά στο χαρακτήρα του παιδιού. Οπότε μη στενοχωριέσαι... τη δόλια τη γυναίκα που θα πάρει να σκέφτεσαι :lol:

Κανγκουράκι εγω δεν έχω παράπονο με τις κηρομπογιές ....δε ζωγράφισε τίποτα. Την άφησα όμως 2 λεπτά μόνη της και γύρισα και βρήκα τη μισή κηρομπογια φαγωμένη :shock: Τη μασούσε κανονικά και την κατάπινε... Έπαθα σοκ. Η μαύρη ήταν κι εμάς :lol::lol::lol:

Πάτε και φέτος κολυμβητήριο ε? Εδώ δεν έχουν γμτ κάτι για την ηλικία της. Έχουν ή για πολύ μωρά ή για μεγαλύτερα που αρχίζουν κανονική εκμάθηση...

Η Μαρκέλλα πάει σταθμό για 5-6 ώρες περίπου. Την πηγαίνει ο μπαμπάς της κατά τις 10 και πάω εγώ και την παίρνω 3 -3.30 ανάλογα... Έχει προσαρμωστεί πλέον και το δέχεται μια χαρά. Αλλά μπορεί να είναι και ένας απ'τους λόγους που έχει γίνει ακόμη πιο νευρική. Να νιώθι άγχος και ανασφάλεια και να το βγάζει με νεύρα στο σπίτι :?

Αυτά απο μας, πολλά φιλιά σε όλες και ειδικα στις γεμιστούλες μας Εύα, Πασχαλάκι και μπουρέκι :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας.......

κοριτσια θα συμφωνησω με το πασχαλακι....καταρχην οσο το σκεφτεσαι τοσο δεν το κανεις....και δευτερον ο πιο ανασταλτικος παραγοντας για μενα στο να μην κανω αλλο παιδι ειναι τα χρηματα....αν και εκει λυσεις υπαρχουν....αντε γκαστρωθειτε :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

καγκουρο καλα λεω εγω οτι ειναι θηλυκια ταλιμπαν...χαχαχα

που εισαι ρε μαγδουλα;;;;η μαρκελλα ζορικη οπως παντα ε;;;;ελλαδα ποτε ερχεσαι;;;;

φιλια κουκλες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια

Μια χαρά είναι το θηριάκι μου ευτυχώς το καρουμπαλάκι ίσα που φαίνεται το βούτυρο έκανε καλή δουλεια.

Ολια περαστικά στον Νικολα σου, δαχτυλάκι έχουμε κάψει και εμείς οχι στο σίδερο αλλά στη σχάρα του φούρνου.

Μάγδα όπως βλέπω οι κηρομπογιές έχουν πολλές χρήσεις :lol::lol::lol:

Κολυμβητήριο πάμε και φέτος, έχει διάφορα τμήματα πέρσι είμασταν στα σαρδελάκια (3μηνών εως περίπου 16μηνών) και φέτος είμαστε στα μπαρμπουνάκια (απο 16 μηνών μέχρι 2,5 χρονών περίπου). Στα τελευταία μαθήματα έχει αρχίσει να επιπλέει μόνο με τα βατραχοπέδιλα όχι οτι κολυμπάει αλλά χτυπάει ποδαράκια και προσπαθεί να κρατηθεί στη επιφάνεια για δευτερόλεπτα. Κολυμπάει μόνη ή κρατώντας δύο σανιδούλες ή με ένα μακαρόνι απο αφρολέξ κάτω απο τα χεράκια.

Κορίτσια εγώ θέλω σα τρελή δεύτερο και μετά την αποβολή που είχα το καλοκαίρι η επιθυμία είναι ακόμη μεγαλύτερη. Θέλω πολύ να είναι κοντά στην ηλικία. Ελπίζω να έρθει ....

:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:YMHUG: Αχ Γιώτα μου με συγκινείς με αυτά που μου γράφεις, μακάρι να είναι τυχερός

Να είσαι πάντα καλά να χαίρεσαι τα ζουζουνάκια σου και την μπουμπου που έρχεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τζα...τι κανετε?αυριο θα ξερω αν θα φυγω δευτερα.τελειωσα με τα παντα.τωρα ειμαι στην πεθερα μου.εστειλα κ λεφτα στον κωνσταντινο.θα παει αυριο με ολα τα δικαιολογητικα και τα λεφτα της εγγυησης στο μεσιτικο.ευχομαι να παρει τα κλειδια.αν ναι απογευμα κλεινω εισιτηρια.πεμπτη παω τα πραγματα στην μεταφορικη κ δρομο.

εχω προβλημα.ειχα πολυ φαγουρα κ τρελα υγρα κατω.πηγα γυναικολογο κ ειπε οτι δεν τον βλεπει καλα τοντραχηλο μου.καναμε τεστ παπ.βγηκε 1-2 αρνητικο για κακοηθεια με ηπια εως μετρια κολπιτιδα-τραχηλιτιδα λογω μυκητιασης.αλλα στα παω γραμματα εγραφε οτι πολλα απο τα κυτταρα εχουν αντιδραστικες αλλοιωσεις.ειπε πως στο 75 τοις εκατο των περιπτωσεων ειναι απο κολπιτιδα κ μετα την θεραπεια ολα καλα.αλλα λεει υπαρχει ενα 25 τοις εκατο που ειναι η αρχη του κακου,ξερετε εσεις.τι ηθελε κ μου το πε.μου δωσε χαπια μια 7 μερες.μετα θα μου ρθει περιοδος κ μετα οταν τελειωσει να παω να δει τον τραχηλο.οποτε θα παω στην γερμανια σε ελληνιδα γυναικολογο και ο θεος βοηθος να ειμαι καλα.εχω χεστει φυσικα.ειμαι που ειμαι απο μονη μου....

αυτα τσουπρες.σας φιλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τί κάνετε κοριτσάκια μου?????????

Χάθηκα αλλά καταλαβαίνετε......με το μωρό και την Μαμία επικρατεί ένας πανικός εδώ!!! Και σαν να μην έφτανε αυτό, τα πεθερικά ξεκίνησαν να μαζεύουν ελιές (είναι η εποχή για τις μαύρες) και ο άντρας μου λείπει σχεδόν όλη μέρα! Ήρθαν οι γονείς μου το πρωί και πήραν την Μαμία για καναδυό μέρες αλλά τί να σας πώ.....πρώτη φορά που δεν ήθελα με τίποτα να φύγει το κοριτσάκι μου (ακόμα κι αν έχω απόλυτη ανάγκη από ξεκούραση)....έσκασα στο κλάμα μόλις έφυγε!!!!!

Γενικά δεν είμαι και στα καλύτερά μου....δεν θέλω να μένω μόνη μου ούτε λεπτό, με έχουν πιάσει οι φοβίες μου για το μωρό, με τον θηλασμό το προσπαθούμε αλλά χωρίς πολύ επιτυχία γιατί μάλλον δεν έχω πολύ γάλα και η μικρούλα δεν χορταίνει οπότε της δίνω και συμπλήρωμα αναγκαστικά, έχουμε κι ένα θέμα με τα κακάκια δεν κάνει κάθε μέρα και αγχώνομαι ότι πονάει και ζορίζεται.....Πολύ φοβάμαι ότι η επιλόχεια μου χτυπάει πάλι την πόρτα, και στην Μαμία είχα πάθει και νομίζω ότι αυτά τα συμπτώματα που έχω τώρα μάλλον τα έχω ξαναδεί.....Αυτό που πραγματικά με διαλύει είναι η σκέψη ότι κάτι θα πάθουν τα παιδάκια μου!!! Ακούγομαι υπερβολική και πιθανότατα να είμαι κιόλας αλλά πραγματικά νιώθω πανικόβλητη......μ'αρέσει που ήθελα και τρίτο, τότε είναι που θα σαλτάρω τελείως!!!!!!!!!!

Φίλες μου και πάλι σας ευχαριστώ για τις ευχές σας!!!! Θα πάω ύστερα να σας βάλω φωτος στην ομάδα (στο ίδιο άλμπουμ) να δείτε πόσο μεγάλωσε η Μαμία μου και να δείτε και την μπεμπίκα μου!!!

Πάτσυ μου φεύγεις τελικά ε??? Με το καλό να πάτε λοιπόν και να βρείτε την τύχη σας....έτσι είναι, αφού η Ελλαδίτσα μας διώχνει τα παιδιά της......Όσο για το θέμα με το παπ, γιατί πρέπει σώνει και καλά να είσαι στο 25% καλό μου????? Μήπως να πάρεις και μια δεύτερη γνώμη? Κι εγώ με τα γυναικολογικά έχω φοβία και κάθε φορά που πάω για τεστ παπ τρέμει το φυλλοκάρδι μου.....κι εμένα πολλές φορές γράφει στο χαρτί για εκφυλιστικές αλλοιώσεις (που δεν έχω και ιδέα τί στο καλό είναι αυτό) αλλά ο γιατρός μου είναι πάντα καθησυχαστικός! Αλλά αφού βγήκε αρνητικό για κακοήθεια μάλλον δεν υπάρχει κανένας λόγος να σε πανικοβάλλει έτσι ο γιατρός σου! Άλλωστε από όσο ξέρω το οτιδήποτε προκύψει για να μεταλλαχθεί σε κακοήθεια πρέπει να το έχεις παραμελήσει τουλάχιστον μια πενταετία...εσύ εφόσον το παρακολουθείς δεν θα το αφήσεις να συμβεί!!!!!!

Κατερινάκι μου τί κάνουν τα ζουζούνια σου???? Συγκινήθηκες με την ιστορία του τοκετού μου? Και πού να σου πώ για όταν φεύγαμε από τον γιατρό για Θεσ/νίκη και παρόλο που είχα πόνους κάθε 3-4 λεπτά και τα αμνιακά έτρεχαν, εγώ είχα έννοια το χρυσόψαρο στο σπίτι κι έπαιρνα τηλέφωνο τον κουνιάδο μου να πάει να το πάρει μην μου ψοφήσει...είμαι ότι να'ναι...τελικά το καημένο "τα τίναξε" λίγες μέρες μετά παρόλο που το τάϊζε ο κουνιάδος!!!! Με τον θηλασμό το παλεύουμε αλλά όπως έγραψα και πριν όχι με πολύ επιτυχία......πάντως προσπαθώ!!!!

Κανγκουράκι μου μακάρι να έρθει πολύ γρήγορα το δεύτερο μπεμπάκι.....που ξέρεις, μπορεί να είναι ήδη στον δρόμο!!!!!!!!!

Μάγδα μου πέθανα στο γέλιο με την Μαρκελλίτσα που έφαγε την μαύρη κηρομπογιά.....αν το έκανε αυτό η Μαμία (καλά η δικιά μου έχει φάει μέχρι και κάρβουνο!) θα πάθαινα ένα ψιλοεγκεφαλικούλι βέβαια.......Πώς το καθάρισες το στοματάκι της μετά???

Πασχαλάκι μου όντως το συμπεθεριό εμείς το έχουμε έτοιμο!!!!!!!! Γερά να είναι τα παιδάκια μας πάνω απ'όλα!!!!!

Όλια μου πως είναι το δαχτυλάκι του Νικόλα???? Φαντάζομαι πόσο θα πόνεσε ο καημένος!!!!!!! Το κάψιμο πονάει πάααααρα πολύ ακόμα και όταν επουλώνεται.....

Βικάκι μου περαστικούλια στον Αντωνάκη!!!!!! Πώς είναι τώρα? Κι εγώ σ'αυτήν την εγκυμοσύνη ζορίστηκα πολύ λόγω αποκολλήσεων και συσπάσεων....πήρα ένα κάρο χάπια.....αλλά όταν η Μαμία μου άπλωνε τα χεράκια για να την πάρω αγκαλιά εγώ την έπαιρνα, καθιστή σχεδόν πάντα βέβαια αλλά την έπαιρνα! Βάλε μπρός για το δεύτερο και μην φοβάσαι τίποτα!!!!!

Σοφάκι μου ταρζανάκι ο Βασιλάκης!!!!!!!!! Αλλά όπως λέει και το Πασχαλάκι, με τόσο τέντωμα που έχεις φάει από τον Βασίλη όλα τα άλλα θα σου φανούν παιχνιδάκι......κάθε φορά που ξενυχτάω σε θυμάμαι και λέω πως αντέχει τόοοοοοσους μήνες αυτό το κορίτσι? Και παίρνω λίγο θάρρος......και μετά με παίρνει ο ύπνος με την μπέμπα αγκαλιά!

Τί κάνουν οι φουσκοκοιλίτσες μας??????

Φιλάκια πολλά σε όλες!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάτσυ μην ανυσηχεις και εγώ πιστεύω οτι είναι απο την κολπίτιδα κάνε την θεραπεία θα δεις θα περάσει και μετα δεν θα είναι τιποτα. Να σκέφτεσαι θετικά!!!! Με το καλό και η μετακόμιση μετανάστευση να τακτοποιηθείτε και να προσαρμοστείτε εύκολα και γρήγορα, να θυμάσαι οτι η τύχη και η ζωή θα σας χαμογελάει σε λίγο καιρό!!!

Νασιούλα είναι μολις μια βδομάδα που γυρίσατε σπίτι και πρέπει να προσαρμοστείτε καλύτερα να μη μένεις μόνη να ζητάς βοήθεια απο όποιον μπορεί και για σένα και για τη Μαρία. Μακάρι να είμασταν πιο κοντά να ερχόμουνα να σου έκανα παρεούλα!Θα έφερνα και την δικιά μου την ταλιμπανίτσα να χαλάγαν το κόσμο οι δυο τους :lol::lol::lol:

Κουράγιο και υπομονη με θηλασμό και ξενύχτια.

Κοριτσια εγώ χθες είχα γενέθλια, μου έφτιαξε η μαμά μου γλυκάκι και το βράδυ έσβησα ένα κεράκι με την Αγγελική και τον άντρα μου, άκρως οικογενειακά. Είχα πάρει αυτά τα κεράκια που ανάβουν πάλι μόνα τους και ξετρελάθηκε η μικρή όλο φώναζε πάλι πάλι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!!!!!!!!!!!!

κατερινακι μου να τα εκατοστησεις!!!!!!!!!!!!!!!!και με ενα γερο σπορακι στην κοιλιτσα σου @};-@};-@};-@};- [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=wav.gif][smilie=wav.gif]

πατσουλινι ολα καλα θα ειναι θα δεις.........μην τρελενεσαι........με το καλο να πατε στον αντρουλη σου..και ολα απο δω και μπρος να πανε δεξια για σενα και την οικογενεια σου.....εγω καλα...αυριο επιτελους εχω ντομπλερ......και το απογευμα πρεπει να παω τον ταλιμπαν σε παιδοδερματολογο γιατι τον τρωει ο ποπος του..ελπιζω να μην κατι το σοβαρο......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κανγκουράκι μου να τα εκατοστήσεις!!!!!!!!!!!! Να είσαι γερή και να χαίρεσαι την οικογένειά σου!!!!!!! Και σύντομα με ένα αδερφάκι για την Αγγελικούλα μας!!!!!!!! Με συγκίνησες που είπες ότι θα ερχόσουν να μου κάνεις παρεούλα κοριτσάκι μου, σ'ευχαριστώ....εδώ κανένας δεν καταλαβαίνει ότι ακόμα το ορμονικό μου σύστημα δεν είναι στα πάνω του και δεν νιώθω και πολύ καλά...άσε που έχω ανάγκη από βοήθεια τουλάχιστον για αρχή!!!!!! Απλά μου λένε να πώ στον γιατρό να μου δώσει χάπια μην πάθω πάλι επιλόχεια κατάθλιψη :(

Γιωτάκι μου με το καλό το ντόπλερ αύριο!!!!!!! Είναι ερεθισμένο το πωπουδάκι του ταλιμπάν? Μήπως έχει καμιά αιμορροϊδα????? Μην γελάσεις που στο ρωτάω αυτό επειδή είναι ακόμα μικρούλης (μιας φίλης μου η κόρη έχει αιμορροϊδα από νεογέννητη) και ίσως αυτό να του προκαλεί φαγούρα...μπορεί να λέω και βλακεία, δεν ξέρω.......Ελπίζω να μην είναι τίποτα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε νασια το εχω σκεφτει και εγω αλλα δεν φαινεται τιποτα..........λογικα φαγουρα προκαλει οταν ειναι εξω.......αχ!!!!!!δεν ξερω........ουφφφφφφφφφφφφφφ........

φιλακια στις ταλιμπανιτσες σου :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπουρεκάκι μου εγώ πάντως που έχω αιμορροϊδες από μικρή (εσωτερική και εξωτερική) νομίζω ότι με φαγουρίζουν το ίδιο κατά καιρούς!

Έβαλα μερικές καινούριες φωτος στο άλμπουμ που έχω στην ομάδα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καγκουρουλα μου!!!! χρονια πολλα!!!!!!!!!!!! παντα τρισευτυχισμενη κ αυτος ο μηνας οπως λεει κ η Γιωτου μας να σου φερει ενα γερο σπορακι!!! κ 2 κ 3 αμα λαχει!! ;):D

Γιωτου μου τιποτα δεν θα ειναι μην αγχωνεσαι ισως ειναι κ αυτο που λεει η Νασια..πες μας τα νεοτερα.

Νασια μου η μικρη ειναι ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ!!!! σου μοιαζει κιολας!!! αγαπη μου εδω νιωθουμε πανικο εμεις οχι εσυ που οι ορμονες σου εχουν τρελο παρτι!! υπομονη ολα θα περασουν. οσο για τον θηλασμο ειναι παρα πολυ νωρις κ αν θελεις να θηλασεις δεν πρεπει να δινεις συμπηρωμα κανεις μεγαλο κακο στην παραγωγη σου κ δεν θα τα καταφερεις ετσι. δεν θελω να σε αγχωσω απλα στο λεω γιατι δεν θα τα καταφερεις γιατι δεν θα εχεις το ''σωστο'' γαλατακι σε ποσοτητα αν δινεις ξενο στο παιδι. να ξερεις πως αν την βαζεις στηθος ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΖΗΤΑΕΙ ακομα κ καθε μιση ωρα δεν υπαρχει περιπτωση να μην χορταινει απλα θελει υπομονη.εσυ νομιζεις πως δεν χορταινει επειδη ζηταει συχνα κ ετσι υπονομευεις την παραγωση σου μωρο μου.καντην σκουλαρικι τωρα που ειναι νωρις κ μετα θα ειναι ολα πολυ πιο ευκολα.η δυσκοιλια ειναι κατα πασα πιθανοτητα απο την φορμουλα που δινεις.ειναι πολυ συνηθες.

εχω γινει παραδειγμα κουρασης ε?? χαχαχαχαχα...ευχαριστω για τα παρηγορητικα σου λογια κοπελα μου..

ευχομαι να τα καταφερετε με τον θηλασμο..για οτι θελεις μπορεις να με ρωτησεις. :x

Πασχαλιτσα μου σ'ευχαριστω πολυ για τα λογακια σου.. :x

Πατσυ μου εισαι στο 75% κ το ξερεις αλλα ο καλος στο κεφαλι σου δεν σε αφηνει να σκεφτεις καθαρα...τα υπολοιπα θα τα πουμε..

ΣΥΜΠΕΘΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑ :YMHUG: που εισαι βρε?!?! καλα η νυφουλα μου ειναι φωτοτυπια με τον αντρουλη της...ποσα κοινα εχουν αυτα τα παιδια πια??? ποσα??????? εμαθα κοιμασαι τα βραδια τωρα ε??? :lol: εγω να δεις.. =)) ευτυχως ομως περα απο την πλακα εχουμε φτασει σενα σημειο που ''συνηθως'' ξυπναει μονο 2-3 φορες. ειμαι πολυ πιο ξεκουραστη ετσι!!

εγω κοριτσια μου δεν εχει περασει ουτε μια μερα που να μην μετανοιωνω που δεν φυγαμε για Αυστρια..ουτε μια μερα που δεν το εχω αναφερει...τι μελλον εχουν εδω τα παιδακια μας..ολα πουλημενα ειναι...σκατα..αυτα σκεφτομαι καθε μερα κ τρελαινομαι.. :( τεσπα...

φιλακια πολλα σε ολες! δεν σχοιαζω αλλα γιατι εχω γραψει παρα πολλα οπως παντα! πιο πολλα στις γεμιστουλες μας ομως!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια..

κατερινιω χρονια πολλα κοριτσαρα!!!!!υγεια υγεια υγεια κ ευτυχια!!!!

νασια κοψε τωρα αμεσως το ξενο μην ερθω εκει και μετα θα δεις τις ορμονες σου πως θα γινουν....ελεος με την σκονη στα νεογεννητα.κ κοψε κ τον γιατρο που λεει οτι δεν χορταινει.τα μωρακια γουσταρουν ολη μερα να τρωνε βυζουλι.οσο για την μαρια την επομενη φορα αμα νιωθεις ετσι οταν φευγει κρατα την σπιτι.

γιωτου και της λεμον ειχε καποτε φαγουρα.θα περασει.το παθαινουν καποια στιγμη τα παιδακια χωρις λογω.και τωρα που το λεω και η νεφεληγ ειχε κωλοφαγουρα.χαχχαχαχαχα

εμας η μεσιτρια μας ειπ οτι θα μας απαντησει την παρασκευη αμα θα μας δωσει το σπιτι-τρυπα.ρε κοριτσια.η οι γερμανοι ειναι μπιπ η εμεις πιο μπιπ.ο κωνσταντινος μηνιαια βγαζει 800.αλλα καθε μερα κανε υπερωριες.παιρνει 5 ευρω την ωρα.εχει και 10 ευρω τιπς την μερα.δουλευει 6 μερες.δηλ ρε παιδια αυτον τον μηνα θα παρει ολα μαζι κανα 1200 και βαλε.μολις πανε τα παιδια γερμανια θα πιρνουμε επιδομα 370 τον μηνα.παμε στα 1500.και δεν θελει να μας δωσει το σπιτι που εχει 250 ευρω μαζι με θερμανησ και κοινχρηστα γιατι λεει πως θα τα βγαζουμε περα..θα τρελαθουμε τελειως????????????

οσο για το παπ το ξεπερασα αρκετα γρηγορα...χαχαχαχχαχαμαλακιες του γιατρου για να παρει παλι λεφτα.

σοφακι ελεος με τα σπιτια τους εκει...δηλ εμεις που εχουμε σπιταρωνες εδω τι να πουμε ρε???απο το 1900 σπιτια εχουν κ δεν τα δινουν κι ολας.χαχαχχα.τωρα δεν κοιταω αλλο απο μεσιτικα.ψαχνουμε απι ιδιωτες.κατι βρηκαμε αλλα ας το κλεισει πρωτα.οποτε κοριτσια μενω ελλαδα προς το παρων.μεγαλη απογοητευση.αντε να δουμνε τι θα απαντησει την παρσκευη.θα μας το δωσει το παλατι των 32 τεττραγωνικων?φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας.......

λοιπον πριν απο λιγο γυρισα απο το ντομπλερ......η μπεμπουλα μου ειναι 2540.....και ναι γυρισεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!! η γιατρος μου ειπε οτι θα βγει μεγαλη....μου αλλαξαν και παλι την πητ.....οποτε τωρα ειμαι 34 και οχι 35.....τουλαχιστον κατεληξαν.....τωρα σε 2 εβδομαδες παλι για το γνωστο χερι...χαχαχα!!!!!το μονο σοβαρο(κακο)της υποθεσης ειναι οτι ο πλακουντας για αλλη μια φορα ειναι κολλημενος στη μητρα.......ο θεος βοηθος τωρα.....

νασια συμφωνω απολυτα με το σοφακι και την πατσυ για το θηλασμο...βαλε το μωρο συνεχεια στο στηθος και ολα μια χαρα θα ειναι...μην κοιτας το ρολοι και κοψε τωρα που ειναι νωρις το ξενο......

σοφακι εγω προσωπικα δεν ειμαι της αποψης παω εξωτερικο.......βεβαια αμα δεν εχεις αλλη επιλογη.....τι να κανεις.......

πατσυ πολυ δυσκολοι το παιζουν οι γερμανοι......ουστττττττττττττ............οσο για την φαγουρα δεν μπορω να το αφησω αλλο παραπονιεται συνεχεια...ακομα ξυπναει οταν κοιμαται το βραδυ γι αυτο το λογο......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κούκλες

Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές, οτι καλύτερο σε σας και στα παιδάκια σας!

Νάσια μια γλύκα η μπουμπού σου είδα τις φωτο αλλά και η Μαμία είναι φοβερή φατσούλα. Συμφωνώ και εγώ για τον θηλασμό αν αντέχεις έχε την μικρή συνέχεια στο στήθος. Είναι πολύ μικρούλα και θα τα καταφέρει και χωρίς το ξένο.

Γιωτάκι γύρισε επιτέλους η μπεμπούλα, είχες και τις άλλες φορές πρόβλημα με τον πλακούντα, γέννησες φυσιολογικά όμως τι σε φοβίζει τώρα. Θα πας τον Γιωγάκη στο γιατρό σήμερα, ελπίζω να μην είναι τίποτα.

Πάτσυ να τους πείτε οτι τα βγάζατε πέρα και πιο δύσκολα, αμάν η γραφειοκρατία τους ...

Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινιω φυσιολογικα εχω γεννησει....απλα δεν βγαινει ο πλακουντας μετα και μου το βγαζουν με το χερι καθε φορα.κολλαει στη μητρα με αποτελεσμα να υπαρχει πιθανοτητα να κανει αιμορραγια η μητρα και φυσικα να την βγαλουν........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...