Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια Χριστουγεννων 2009!αντε γεμιζουμε σπορακια!Νο16


Recommended Posts

Καλησπέρα φιλενάδες μου!!!!

Τι κάνετε????????? Εγώ πτώμα πάλι σήμερα, ευτυχώς ήταν η αδερφή μου κ κράταγε τα παιδιά για να μπορέσω να κάνω τις δουλειές μου, η Μαρία έκανε εμετό προχθές το βράδυ από τον πολύ βήχα (η καημενούλα τρόμαξε πάρα πολύ κ μετά μου έλεγε "να σε βοηθήσω να τα καθαρίσουμε μανούλα!") κ τα έκανε όλα μέσα στο δωμάτιο.........ας μην εκφραστώ καλύτερα!!!!!! Έβγαλα όλο το δωμάτιο στο μπαλκόνι για να πλύνω τα πάντα.....σεντόνια, κουβέρτες, ρούχα ακόμα κ τα μαξιλάρια!!!!!!

Δεν την ξαναστέλνω στον παιδικό μέχρι να γίνει τελείως καλά, αν και ακόμα κ τότε το φοβάμαι γιατί όλες οι (αναίσθητες) άλλες μαμάδες τα στέλνουν άρρωστα κ ξανακολλάει κ η δικιά μου!!!!!!!!! Αν συνεχιστεί αυτό το πράγμα εγώ θα το σταματήσω το παιδί μου....δεν γίνεται να πασχίζω να αναρρώσει κ μέσα σε δύο μέρες να μου ξανάρχεται στο σπίτι με ίωση (κ να κολλάει κ την Χρυσούλα φυσικά) επειδή κάποιες βαριούνται να τα κρατάνε στο σπίτι τα παιδιά τους όταν είναι άρρωστα!!!!!!!!

Τις έδωσαν κ ποιήμα για την 28η Οκτωβρίου, δύο τετράστιχα.....το ξέρει ήδη απ'εξω, θα ντυθεί Αμαλία κ θα κάνουν κ παρέλαση!!!!!!! Απίστευτο μου φαίνεται πόσο μεγάλωσε το κοριτσάκι μου!!!!!!!!! Η Μαρία μου έφτασε κιόλας 1 μέτρο ύψος κ 16500 κιλά (δεν φαίνεται παχουλή όμως ίσως επειδή είναι ψηλή!)

Στις 24 χρονίζει κ το Χρυσουλούδι μου!!!!!!! Πότε πέρασε ένας χρόνος...........

Τα νεύρα κρόσσια αυτές τις μέρες πάλι με την πεθερά........τώρα που δουλεύει πολλές ώρες ο κανακάρης της, με παίρνει τηλέφωνο κάθε μέρα κ μου κάνει έλεγχο τί θα φάει το παιδί κ να προσέχω γιατί κουράζεται κ πρέπει να τρώει κοψίδια :evil::evil: Στην αρχή δεν μιλούσα αλλά προχθές από τα νεύρα μου για τις μλκ που μου έλεγε πέταξα ένα ταψί παστίτσιο (το πιστεύετε????????? κι όμως το έκανα!!!!!!!!) ΄Ηρθε μετά ο άντρας μου κι έψαχνε το παστίτσιο για να φάει........τον είπα να την μαζέψει την μάνα του γιατί πλέον άρχισε να γίνεται πολύ προσβλητικό αυτό το πράγμα.....να με ρωτάει κάθε μέρα τί έφτιαξα κ αν το έχω μέρες στο ψυγείο κτλ!!!!!! Κ αυτή το μόνο που είχε να πεί ηταν ότι είναι μάνα και ανησυχεί για τον γιο της ~x(:-q Εγώ πάντως του είπα του άντρα μου ότι αν με ξαναπάρει να με ρωτήσει τί θα φας θα της απαντήσω ΣΚΑΤΑ (σόρρυ κιόλας)!!!!!!!!!!!

Σοφία μου εγώ πολύ πρόσφατα ξαναγύρισα στο παρεάκι γιατί είχαμε διακόψει το ίντερνετ για 6-7 μήνες περίπου οπότε δεν είχα δεί ότι ξαναέγραψες καλό μου!!!!!!!! Απλά όποτε τύχαινε να μπώ από το ίντερνετ καφέ διάβαζα συνήθως την τελευταία σελίδα.......Τις ίδιες ταλιμπανιές με τον Βασίλη κάνει κ η Μαρία!!!!!!! Κι έχει γίνει μια γλωσσού πρώτης γραμμής!!!!!!!!! Όλη μέρα δεν σταματάει ούτε η γλώσσα της ούτε τα ποδαράκια της........

Γιώτα μου αφού σας το είπαν τόσοι γιατροί τότε πρέπει να την βγάλετε την ελιά του παιδιού....Η μπουμπού τόσο κακόφαγη είναι????????? Αν παίρνει το βάρος που πρέπει μην ανησυχείς καλό μου, σιγά σιγά θα μάθει να τρώει!!!!!!

Κανγκουράκι μου έπαθες έρωτα με τον γιο ε???????

Το Κατερινιώ μας τί κάνει??????????? Έχω καιρό να την πάρω τηλ.

Φιλάκια πολλά σε όλες!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 671
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα.......

πως τα περνατε κουκλες;;;;;

η μικρη ειναι πολυ περιεργη στο φαγητο......προχθες εφαγε σολωμο....μη φανταστητε τιποτα τρελο......6 με 7 μπουκιες.....και χθες εφαγε λιγο κοτοσουπα.....αλλα οχι αλεσμενα.....ουτε να τα δει δε θελει αυτα,.......

νασια μου δυστυχως δεν γινεται να μη στειλεις τα μικρα παιδικο.εμενα απο τοτε που πηγαν ειναι μονιμως με μια μυξα στη μυτη.......προσωπικα τα παω......με τις μυξες.....αν ηταν καθε φορα που ειναι αρρωστα να τα κραταω σπιτι.....ζητημα ειναι να ειχαν παει 5 μερες......ετσι λοιπον κανουν ολες....ειδικα αν δουλευεις και δεν εχεις που να τα αφησεις,αναγκαστικα τα πας......εννοειται οτι αν εχουν πυρετο μενουν σπιτι......

σοφακι πιστευω μετα τα 3 θα στο ζηταει απο μονος του.......και μενα ο ιασονας δε βαζει γλωσσα μεσα του...στο παιδικο εχουν παθει πλακα με το φαι που τρωει αλλα και με την παρλα του....... :lol::lol::lol:

κατερινακι μου εχεις παθει ζημια με τον μικρο ε;;;;;;; :D

φιλακιααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλήθεια πού είστε κουρτσούδια μου???????

Τώρα που επέστρεψα το διαλύσαμε????????

Δεν σας είπα.........το Χρυσουλάκι μου περπατάει!!!!!!!!! Σε δύο εβδομάδες χρονίζουμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια

Χάθηκαν λίγο αλλα τρέχω πολυ τις τελευταίες μέρες.

Καταρχήν έχουμε ξενιτευτει στο πατρικο μου γιατι πάθαμε μια ζημιά στο σπίτι με τα πατωματα μεγαλη ιστορία και αδειασαμε τελείως τα δυο υπνοδωμάτια. Ευτυχώς σήμερα τελείωσε ο πατωματζης και απο το σαββατο θα ξαναγινουμε σπίτι σιγα σιγα.

Έχω και την Αγγελικουλα μου άρρωστη δυο μέρες με λίγο πυρετο, και βήχα και προσπαθω να την κράτησω μακριά απο τον μπέμπη μην μου κολλησει και τρέχουμε.

Νασια μπράβο που περπάτησε η μικρούλα θα κυνηγάς και αυτήν τώρα. Πως πέρασε ένας χρόνος ε απίστευτα γρηγορα. Νασια και εγω όπως και η Γιωτα μονο με πυρετο δεν την στέλνω με μυξουλες και βήχα έχει παει δεν γινεται αλλιώς.

Γιωτα περίεργη η μικρη στο φαγητο, μα σολωμο γκουρμε τύπος σου βγήκε.

Φιλακια κοριτσακια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα φιλεναδες μου.......

νασια μου μπραβο στη μικρη σου......η δικια εχει βολευτει στο καροτσι και δεν κανει τιποτα.......ουτε μπουσουλαει οτι περπαταει.......αν την βαλεις κατω απλα κανει μονο οπισθεν σαν τους καβουρες........ :lol:

κατερινιω περαστικα στην μικρη....ελπιζω να μην κολησει τον μικρουλη σου........

φανταζομαι στο σπιτι θα γινεται χαμος.......ελπιζω να ξεμπερδευεται γιατι ολο αυτο ειναι πακετο......

η μικρη ειναι πολυ ιδιαιτερη στο φαγητο....πιο φαγητο δηλαδη...λεμε τωρα.........το ψαρι παντως ειναι αδυναμια της.....χθες εφαγε λιγο αυγο.....δεν τρελαθηκαμε κιολας...... :?

αυτα τα νεα μας.........

φιλιααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και καλή Κυριακή φιλεναδίτσες!!!!!!

Τί κάνετε??????????

Κανγκουράκι μου περαστικούλια στην Αγγελική κι ελπίζω να μην κόλλησε τελικά ο μπομπιράκος!!!!!! Είστε καλύτερα???????? Ποιήμα θα πείτε για την 28η Οκτωβρίου???????? Εμάς μας έδωσαν ένα - η Μαρία θα κάνει την Ελλάδα σε ένα σκετς - το έμαθε κιόλας απ'έξω η σκατούλα!!!!!!! Εγώ όταν το είδα είπα αποκλείεται να το μάθει όλο αυτό απ'έξω αλλά τελικά μέσα σε δύο μέρες το είχε μάθει! Της πήραμε κ στολή Αμαλία να βάλει στην γιορτή αλλά κ στην παρέλαση (εδώ είναι μικρό το χωριό κ κάνουν όλοι παρέλαση, ακόμα και οι σπόροι :lol::lol::lol: )

Γιώτα μου η Εύα είναι μικρούλα ακόμα....εμείς χρονίζουμε σε 10 μέρες.....μπορεί να μην μπουσουλήσει και καθόλου κ να περπατήσει κατευθείαν οπότε μην αγχώνεσαι!!!!!!!!! Τί κάνατε τελικάμε το χειρουργείο του Γιωργάκη???? Ο άντρας σου????

Αχχχ μα πού είναι οι άλλες μανούλες ρε γμτ.......μόνες μας κρατάμε ακόμα το κάστρο???????? Κατερίνααααααααααααααααααααααααααααααα.......................

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικα μετα την Αγγελική αρρώστησε η μαμα μου και τώρα και εγω, είμαι απο το πρωι με πυρετο.

Θηλαζω τον μικρο αλλα έχω κάνει και κάτι 39,4 και μονο με το depon δεν πέφτει και πολυ.

Νασια τέλεια που έμαθε το ποιηματακι η μικρη σου μια γλυκα θα είναι στη γιορτη και στην παρέλαση, εμάς δεν μας έχει πει κάτι νομίζω δεν θα κάνουν.

Το πρωι την πήγε ο άντρας μου στο Αττικό ζωολογικό πάρκο, ξετρελαθηκε με τα ζώα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια......

κατερινακι περαστικα......

νασια μου δεν αγχωνομαι...καποια στιγμη θα περπατησει...να μπουσουλησει ουτε εγω το πιστευω...κοιτα να δεις δε με χαλαει το γεγονος οτι καθεται σε ενα καροτσι συνεχεια......ξερω οτι οταν με το καλο ξεκινησει το περπατημα....θα τα δω ολα.....

με το γιωργο για το χειρουργειο το ψαχνω.....θα κανω μαλλον ιδιωτικη ασφαλεια......θα μου κοστισει 800 το χρονο αλλα η επεμβαση κανει 1500...οποτε μια χαρα.....και για τον αντρα ετσι θα κανω.......

εμεις περασαμε ενα χαλια σκ..και τα τρια αρρωστα.....τα αγορια με βηχα και μυξες και η μικρη με πυρετο 39 ακατεβατο......της βαζω υποθετο γιατι το σιροπι το φτυνει..την πηγα γιατρο εχει ωτιτιδα και μου εδωσε αντιβιωση.....αυτα τα νεα μας φιλιαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλα ρε Μπουρεκάκι.....και τα τρία αρρωστούλια????????? Πωπω και ο συνδυασμός βήχα-μύξα πολύ σπαστικός!!!!!!!!!!!! Και οι δικές μου είχαν βήχα και μύξες κ έκαναν πολλές μέρες (και από ένα μπουκάλι αντιβηχικό η καθεμία, άσε δε τον ορό!!!) για να συνέλθουν!!!!!!!

Περαστικά στα ζουζουνάκια!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα

Γιωτα περαστικα και σε σας και τα τρία αρρωστουλα ε, να γίνουν γρήγορα καλα.

Η Αγγελική είναι μια βδομάδα με βήχα και μυξουλες πυρετο έκανε μονο δυο μέρες αλλα εμάς δεν μας δίνει τίποτα η παιδιατρος για τον βήχα. Σήμερα την έστειλα και σχολείο δεν υπήρχε λόγος να την κράτησω αλλο στο σπίτι.

Εγω σήμερα είμαι καλύτερα χθες όλο το απόγευμα είχα απο 39 μέχρι 39.6, αφου θηλαζα τον μικρο και ιδρωνε λέτε να ήταν πιο ζεστό το γάλα?????πηρα ponstan και κατα τις δυο τη νύχτα άρχισε να πέφτει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωχ μανουλες μου ολα τα μωρουλια αρρωστα???

περαστικα πολλα βρε αγαπες!!!!

Νασια μου κακως δινεις τοση σημασια στην πεθερα βρε αγαπη μου...αστην κ οταν σου τηλεφωνει να λες εχω δουλεια κ ετσι δεν θα μπορει να σου πιανει την παρλα κ κλειστο ουτε να σκας ουτε να χαλας την ζαχαρενια σου κ φυσικα ουτε να πετας το ωραιο σου φαγακι..μα καλα πως σου ηρθε αυτο??? επειδη σου σπαει τα νευρα εσυ πεταξες το φαγητο σου??? πες εχω δουλεια μια καλημερα κ κλειστο!

εγω εδω τα ιδια κοριτσια μου!! αυτην την εποχη εχουν ξεκινησει οι παραγγελειες με τα πλεχτα κ εχει παρει φωτια το βελονακι μου!! χαχαχα η Καγκουρουλα τα βλεπει στο φεις εσεις Νασια κ Γιωτου μηπως ηρθε η ωρα να φτιαξετε κ εκει μια σελιδα να τα λεμε??? ειναι πολυ πιο ωραιο απο εδω κ πολυ πιο ευκολο να μιλαμε!!

Γιωτου μου εμενα ο μικρος ταζ δεν τρωει κανενα αλλο ψαρι εκτος απο σωλομο..μα κανενα ομως! οτι κ αν εχω δοκιμασει με τιποτα! οποτε κ εγω πλεον το πηρα αποφαση οτι θα δινω 12€ το κιλο κ τελος!! :lol:

κ εγω σκεφτομαι αυτες τις μερες να κανω ασφαλεια του μικρου μιας κ καποια στιγμη θα χρειαστει να κανει επεμβαση στο πουλακι του,να προσεξεις πολυ τα ψιλα γραμματα..πολλες παθησεις που χρειαζονται χειρουργειο πρεπει να περασει περιπου ενας χρονος απο τοτε που θα κανεις το συμβολαιο μεχρι το χειρουργειο κλπ να ρωτησεις τα παντα για να μην βρεθεις ξεκρεμαστη μετα!! ενημερωσε με κ μενα οταν καταληξεις για ασφαλεια κλπ γιατι το ψαχνουμε πολυ αυτες τις μερες!

Καγκουρουλα μου αρρωστουλα ε? περαστικα μαναρι μου!! :YMHUG:

τι ζημια παθατε βρε παιδι μου? φουσκωσαν τα πατωματα??

παντως κοριτσια μου σας θαυμαζω με 2 κ 3 παιδακια εγω ενα εχω κ εχω κοντεψει απο την ενταση κ τα νευρα μεσα στο σπιτι να χωρισω με τον Κωστη εκατομμυρια φορες κ αλλες τοσες να παω στο Δαφνι!! :lol:

τιποτα δεν ειναι ευκολο με τον Βασιλη μου,ξερει πολυ καλα τι θελει κ δεν τον ξεγελας με τιποτα! δεν ειναι καθολου συγκαταβατικος! μακαρι οταν μεγαλωσει παντως να του μεινει αυτος ο χαρακτηρας κ ο δυναμισμος γιατι τα χρονια που ερχονται ειναι πολυ ζορικα αλλα προς το παρον τρελαινει μαμα κ μπαμπα!! 8-}8-}

φιλια πολλα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια!!!

Η Μαρία στον παιδικό, η Χρυσούλα κοιμάται, ο άντρας μου στον Η/Υ κι εγώ πίνω καφέ...σε λίγο θα βάλω φακές και θα ετοιμάσω την φρουτόκρεμα της μικρής.....ααα έχω να μαζέψω και μια μπουγάδα απ'έξω!!!!!! Καλά, τα ασιδέρωτα έπιασαν ταβάνι αλλά βαριέμαιιιιιιιι......

Σοφάκι μου εσύ καλά τα λες αλλά η πεθερά μου εκτός από πολύ μαλάκω (και πρήχτρα) είναι και πάααααααααρρρρρρααααααα πολύ μαλάκω....................

Εχθές μετά από πολύ πίεση δέχτηκα να της επιτρέψω να πάει να πάρει αυτή (η πεθερά δηλαδή) την Μαρία από το σχολείο - μου υποσχέθηκε ότι θα την κρατούσε κανένα δίωρο και θα μου την έφερνε - τί το 'θελα?????? Αφού δεν της έχω εμπιστοσύνη και πολύ καλά κάνω όπως αποδείχτηκε τελικά........Μέχρι τις 8μιση το βράδυ τους έψαχνα....κόντεψα να σαλτάρω.....Πήραν το παιδί και χωρίς να με ρωτήσουν ή έστω να με ενημερώσουν την γύρναγαν βόλτες με το αμάξι (ένας Θεός ξέρει πού, ενώ τους έχω πεί ότι δεν θέλω τέτοιες πρωτοβουλίες γιατί αν συμβεί το παραμικρό θα τους θάψω..)!!!!!! Κάποια στιγμή πέτυχα τον πεθερό στο τηλέφωνο κι αυτός δεν ήξερε που είχαν πάει..........έξαλλη εγώ του είπα να τους βρεί και να τσακιστούν να μου φέρουν το παιδί στο σπίτι!!!!! Τελικά μου την έφεραν μετά από μία ώρα, μέσα σε καταρρακτώδη βροχή φουλ ιδρωμένη και μέσα στην βρώμα..........εννοείται ότι εγώ είχα σκάσει μέχρι εκείνη την ώρα γιατί δεν ήξερα ούτε καν που το είχαν πάει το παιδί.........

Ο άντρας μου τον έκραξε τον αδερφό του (γιατί αυτός την είχε πάρει τελικά) και το μόνο που είχε να πεί το βόδι ήταν ότι ήξερε ότι δεν θα τον άφηνα να την πάει βόλτα γι'αυτό και το έκανε κρυφά!!!!!!!!! Θα φταίω εγώ που δεν πρόκειται να τους ξαναεμπιστευτώ τα παιδιά μου?????????????

Για πέστε μου...........

Σοφία μου και τα δικά μου παιδιά έτσι είναι σαν τον Βασίλη....νευρασθενικιά κοντεύω να καταντήσω....αλλά όπως κι εσύ έτσι κι εγώ το προτιμώ να είναι τσαούσες γιατί ο κόσμος έχει γίνει πολύ δύσκολος πια κ πρέπει να έχουν κότσια και τσαγανό για να επιβιώσουν!!!!!!!!!

Φιλάκια σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα....

τι ερημιες ειναι αυτες;;;;

σοφακι ακομα δεν εχω καταληξει σε καποια ασφαλιστικη...μαλλον την αλιανζ σκεφτομαστε....βεβαια χειρουργιο μετα απο ενα χρονο απλα καλυπτει παρα πολλα.....

κατα αλλα καλα ειμαστε....τα μικρα ολα με μυξα......αχ!!!!!!βαρεθηκα μυξες και βηχα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας........

νασια μου να χαιρεσαι την κορουλα σου.....να τα χιλιασει.....καλοτυχη να ειναι......

ποτε περασε ενας χρονος..........περναει τοσο γρηγορα ο καιρος........

τα φιλια σε ολες.,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτάκι μου σ' ευχαριστώ πολύ κουκλίτσα μου!!!!! Είδες πως περνάει ο καιρός........και ο Ιασωνάκος κ η Μαμία κοντεύουν τα τρία (σε ενάμιση μήνα!!!) Κ η μπουμπού σου Δεκέμβριο δεν είναι???? Πόσο?????

Κάνατε γιορτούλα στον παιδικό??? Η Μαρία είπε ποίημα (8 σειρές, έκανε την Ελλάδα....δεν πίστευα ότι θα καταφέρει να το μάθει) κ ντύθηκε Αμαλία :lol: Την Κυριακή θα κάνουν κ παρέλαση...εδώ το χωριό είναι μικρό κ κάνουν όλοι παρέλαση!!!!!!!!!

Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μανουλες γλυκιες τι μου κάνετε

Χάθηκα αυτες τις μέρες αλλα μου έχουν βγει πολλές δουλειές στο σπίτι, τακτοποιω τα πράγματα έφτιαξα και τις ντουλάπες, πλυντήρια σίδερο χαμός.

Ο μικρουλης μου έχει βήχα και του κάνω αερολιν με μάσκα και ευτυχώς παει καλύτερα.Εμ ήμασταν ολοι άρρωστοι και πάλι καλα που το περνάει ελαφριά.

Η Αγγελική ως συνήθως ζουζουνιζει, έχει πάρει ύψος πολυ απο πέρσι και δεν τις κάνει τίποτα απο ρούχα είναι παρα τρεις πόντους ένα μετρο!

Νασια να χαίρεσαι την Χρυσουλα σου να τα εκατοστησει! Πως τα περασατε τα πρώτα της γενεθλια? ήμουν σίγουρη ότι η Μαρία σου θα έλεγε το ποιηματακι της αφου είναι αστέρι!Άντε να την καμαρωσεις και στην παρέλαση την Κυριακή.

Γιωτακι εσείς συνηλθατε?

χρονια πολλα για αυριο σε όσους γιορτάζουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νασια μου να χαιρεσαι την Χρυσουλα σου κοπελα μου!!!

καλα δεν εχω λογια για τον κουνιαδο.... :evil:

περαστικα Καγκουρουλα μου...

Γιωτακο ναι καλυπτουν αυτο ειναι η αληθεια..κ εμεις στο ψαξιμο ειμαστε ακομα..

καλα κοριτσια το τι καιρο εχει εδω δεν μπορω να σας περιγραψω...φυσαει κ βρεχει τοοοοοσο πολυ,χτυπαει η βροχη επανω στα πατζουρια κ εχει τοσο πολυ φασαρια...κατακλυσμος σας λεω κ ειναι λιγο!

φιλακια πολλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας μανουλίτσες!!!

Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας για το Χρυσουλάκι μου!!!!!!!!! Άντε σε λίγο ξεκινάνε κ τα χριστουγεννιάτικα γενέθλια.....πρώτος ο Ιασωνάκος!

Πώς περάσατε το σ/κ?????? Πήγατε στην παρέλαση (Σοφάκι εσείς με τόση νεροποντή φαντάζομαι δεν πήγατε πουθενά)????

Εμείς ίσα που προλάβαμε να δούμε την παρέλαση κ μετά έπιασε βροχή.....ήπιαμε κ έναν καφέ στο γρήγορα στον παιδότοπο με την Δήμητρα κ μετά στο σπίτι, τα κορίτσια τα πήρε η αδερφή μου στο χωριό κ θα επιστρέψουν σήμερα! Εγώ φυσικά δεν έκατσα καθόλου...έκανα φασίνα κ έστρωσα τα χειμωνιάτικα χαλιά, είχα κ σίδερο πολύ αλλά με έπιασαν τα νεύρα μου μόνο που το έβλεπα κ έτσι το προσπέρασα (λες κ θα το κάνει κάποιος άλλος :lol: )

Η Μαρία έκλαιγε, δεν ήθελε να κάνει παρέλαση...ήθελε να πάει στην τσουλήθρα η οποία λόγω της βροχής ήταν χάλια κι επειδή δεν την αφήναμε σήκωσε τον τόπο από τις τσιρίδες!!!!! Δεν ξέρω τί έχει πάθει ρε κορίτσια.....όσο μεγαλώνει τόσο παραξενεύει, δεν θέλω να την χτυπήσω αλλά εχθές της το τράβηξα το αυτί...έκανε σαν βουρλισμένο μέσα στην εκκλησία (κι έξω απ'αυτή, στο Ηρώο, ρεζίλι γίναμε), ο παπάς μας στραβοκοιτούσε συνέχεια........ζητούσε την θεία της (την αδερφή μου), είπα σίγουρα θα κάνουν μαζί παρέλαση αυτές οι δύο :shock::shock: Κ στο τέλος, παρέλασε σαν να μην συμβαίνει τίποτα (χωρίς την θεία της) κουνώντας ρυθμικά την σημαιούλα της πιασμένη χεράκι-χεράκι με τον συμμαθητή της τον Δημητράκη (που κι αυτός έκλαιγε κ δεν ήθελε να παρελάσει :roll: )

Κανγκουράκι μου περαστικούλια στον μπεμπάκο!!!!! Εεε σίγουρα δεν θα την γλίτωνε ο καημένος αφού είσασταν όλοι γριπωμένοι......τί να κάνεις???? Έτσι πάει, ειδικά άμα έχουμε μικρά παιδάκια που πάνε σχολείο.....κ μεις τα ίδια, η Μαρία μας έχει κουβαλήσει ένα κάρο ιώσεις από τον παιδικό! Η μύξα πάει σύννεφο.........

Σοφάκι μου ότι κ να σου πώ για τον κουνιάδο θα είναι λίγο....ούτως ή άλλως δεν λέγαμε ούτε καλημέρα εδώ κ καιρό...μετά από το τελευταίο συμβάν περνάμε ο ένας δίπλα από τον άλλο κ γυρνάμε το κεφάλι απόμτην άλλη μεριά! Έχει κ θράσος ο.....άντε μην πώ (είμαστε κ μαμαδοφόρουμ κ δεν επιτρέπεται).....να φανταστείς στα γενέθλια της Χρυσουλίτσας δεν μου ευχήθηκε καν! Κάθισε απέναντί μου κ με στραβοκοιτούσε το ζώον!!!!!! Τί κάνει ο Βασιλάκης?????????? Με την δουλειά πώς τα πάτε???

Αχχχχ σας είπα που το Μαρουλάκι έφτασε ένα μέτρο ύψος??????????????? Ακόμα λίγο κ θα με φτάσει....δεν είμαι κ το πρώτο μπόι βέβαια :mrgreen:

Γιωτάκι πώς είστε????? Η μικρούλα???

Φιλάκια σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια

Εμείς ευτυχώς αναρρωσαμε η Αγγελική βέβαια έχει ακόμα μυξουλες αλλά νομίζω λόγω παιδικού θα είναι μονιμο αξεσουάρ όλο το χειμώνα.

Νασια μήπως κουράστηκε στην εκκλησία και γι αυτό έκανε έτσι τι να πω αφού στο τέλος έκανε παρέλαση πάλι καλά. Ενα μετρό η κούκλα σου μας περνάτε τρεις πόντους :lol::lol::lol:

Δεν έχω άλλο νέο . Φιλακια!!!!!!!!

Οι υπόλοιπες που είστε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες!!!!!! Στο τέλος μόνη μου θα μιλάω σ΄αυτό το ποστάκι..........

Μόνη στο σπίτι σήμερα......βαριέμαι......Εχθές πήγαμε παιδότοπο, τα κορίτσια μου το καταευχαριστήθηκαν, είχε κι άλλα παιδάκια κι έπαιξαν! Ήταν κ δύο αγοράκια (εντελώς σκατόπαιδα) που έκαναν πολύ τους μπούληδες κ με νευρίασαν γιατί ενοχλούσαν ακόμα κ το Χρυσουλάκι.....τους έκανα παρατήρηση να μην την κάνουν να κλαίει, είναι μωράκι ακόμα κτλ. αλλά με έγραψαν κανονικά κ στο τέλος ο ένας έριξε κάτω την Μαρία κ χτύπησε το κεφάλι της (ευτυχώς ήταν ελάχιστο το χτύπημα αλλά θα μπορούσε να ήταν κ χειρότερο)....Ο άντρας μου πήγε εκεί κ τους έλεγε ΟΚ δεν έγινε τίποτα αλλά νευρίασα κ του έλεγα καλά πώς λες ότι δεν έγινε τίποτα, αν είχε χτυπήσει άσχημα???????????? Έφαγε της χρονιάς του από τον πατέρα του αυτό το αγοράκι αλλά το λυπήθηκα γιατί ντράπηκε.........η μάνα του άλλου ρε κορίτσια ούτε που κουνήθηκε......με το τσιγάρο, τον καφέ κ το ένα πόδι πάνω στο άλλο (κ ο γιος της μέσα να τα βαράει όλα)!!!!!!!!!! Μου 'ρθε να την βουτήξω από την κοτσίδα.......

Δεν είμαι καλά σήμερα.........νιώθω πολύ μελαγχολική, δεν ξέρω γιατί........Τα κορίτσια μου είναι στην μαμά μου κ λέω να ασχοληθώ λίγο με τον εαυτό μου μήπως ανέβω λίγο ψυχολογικά!!!!!!!!! Μάλλον ξέρω τί μου φταίει αλλά γμτ δεν μπορώ να διορθώσω τίποτα.........είναι πολλά στην μέση........

Κανγκουράκι μου κι εγώ έτσι λέω.....οι μύξες θα μας συντροφεύουν όλο τον χειμώνα.......

Σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα

Ε είμαι και εγω εδώ, λίγες μείναμε...Νασια θα σου κάνω εγω παρέα.

Να ασχοληθείς με την Νασια σήμερα να γίνεις όμορφη και να ανέβεις :D

Καλα και εγω τέτοιους γονείς έχω συναντήσει πολλές φορές οκ θες να πιεις τον καφέ σου αλλά αν ξέρεις ότι ειναι ζορικο το παιδί σου έχεις το νου σου για τα αλλα παιδάκια. Εμείς ήμασταν μια φορά σε ταβέρνα δίπλα στην θάλασσα και ήταν έτσι ένα αγοράκι που έσπρωχνε γενικά τα παιδάκια οι γονείς του εξαφανισμένοι, ένα μικρό το είχε σπρώξει στην θάλασσα και κάποια στιγμή μια κυρία το είχε άρει αγκαλιά και πήγαινε απο τραπέζι σε τραπέζι να βρει τους γονείς του....

Πως τα περασατε σαββατοκύριακο, εμείς οικογενειακά με φίλους

Θέλω να βάλω και φωτογραφίες αλλα δεν μπορώ στην ομάδα δεν ανεβαίνουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κανγκουράκι μου Χρόνια Πολλά για την Αγγελικούλα!!!!!!!!! Πολύχρονη κ γερή να είναι!!!!!!! Να την χαίρεστε!!!!!!!!!! :ymparty::ymparty::ymparty:

Φιλιά σε όλες!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...