Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια Χριστουγεννων 2009!αντε γεμιζουμε σπορακια!Νο16


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια....

μαρακι πιστευω οτι θα της αρεσει η κολημβηση της μικρης........με τα δυο ταλιμπανακια θα ερθω....με το γιωργο και την μικρη ευα........τον ιασονα θα τον αφησω στο χωριο...

κατερινακι μου γιγαντακι το κουνελακι σου.......περαστικα στη μικρη σου............τα φιλια μου....

εμεις τα ιδια........ο ιασονακος εκλαιγε παλι σημερα.....ενω θελει να παει στο σχολειο.....οταν τον ρωτας σου λεει ναι....αλλα θελει να κατσω και εγω :D ενταξει πιστευω θα του περασει......

αυτα τα φιλια μου σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 671
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα κοριτσια

αρχισε κι ο Δημητρης παιδικο σταθμο και του αρεσει πολυ απο την πρωτη μερα δεν τον ενοιαξε καθολου αν ειμαι εκει ή αν εφυγα και το πρωι ξυπναει με χαρα για να παει σχολειο,εχει παρεα την αγαπημενη του ομως ενα κοριτσακι που κανουνε πολυ παρεα και συνεχεια ειναι αγκαλιες και φιλια, στον παιδικο πηγαινουν χερακι χερακι σαν ερωτευμενα :lol::lol: και ειναι συνεχεια μαζι ,τα μεγαλα μου ξεκινησανε διαβασματα ο Γιωργος παει πρωτη και ο Νικος τριτη δημοτικου εχουμε πολυ διαβασμα φετος :o

Νασια μου πολυ χαρηκα που εχεις και παλι ιντερνετ και θα τα λεμε και απο εδω εκτος τηλεφωνου,καλα μεγαλος ανταρτης η Μαμια πολυ γελασα μεγαλο ζιζανιο ειναι,στις φωτο ειναι κουκλιτσες και οι δυο μοιαζουν πολυ μεταξυ τους να τις χαιρεσε!!!

Σοφακι χρονια πολλα για χθες κι απο εδω δεν μπορεσα να σε ξαναπαρω μετα ωσπου να τους βαλω ολους για υπνο και να συμμαζεψω περασε η ωρα θα σε παρω καποια στιγμη να τα πουμε καλυτερα

μιλησα και με την Ευα προσφατα ηταν Αμοργο οταν μιλησαμε ειναι ολοι τους καλα

Γιωτα καλη προσαρμογη στον Ιασονα στον παιδικο,ο Γιωργος παει προνηπιο;;

Μαρακι κουκλιτσες ειναι οι κορουλες σου στη φωτο,τη μεγαλη τη στελνεις παιδικο;;

Κατερινιω εμεις τα λεμε καθημερινα και στο καφε...........

φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα καλημέρα!!!!!!!

Φίλες μου τί κάνετε???????? Σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια για τα κοριτσάκια μου! Ξέχασα να σας βάλω φωτος και από την βάφτιση της Χρυσουλίτσας......θα βάλω κάποια στιγμή, θα σας πώ......

Η Μαμία σήμερα δεν ήθελε να πάει στον παιδικό :( δεν ξέρω τί την έπιασε, όλο γκρίνια ήταν το πρωί.....μια έλεγε ότι την πονούσε η κοιλίτσα, μια ότι την πονάει το ποδαράκι......μετά επέμενε να καθίσω κι εγώ μαζί της στο σχολείο!!!!!! Τί να πώ...την μάτιασα που παινευόμουν πόσο καλά τα πάει! Ρώτησα τις δασκάλες της μήπως έγινε κάτι εκεί ή μήπως δεν την παίζουν τα άλλα παιδάκια και γι'αυτό βαρέθηκε τόσο γρήγορα αλλά μου είπαν ότι δεν έχει γίνει κάτι συγκεκριμένο........Πολύ στεναχωρέθηκα!

Την Χρυσούλα την έστειλα στην πεθερά για να κάνω καμιά δουλειά.....να συμμαζέψω, να σκουπίσω, έβαλα πλυντήριο (έχω κι άλλα δύο να βάλω και περισσότερο βαριέμαι το σιδέρωμα μετά :(( ) ξεσηκώθηκα να φτιάξω και τις ντουλάπες γιατί έβγαλε αρκετό κρύο πια εδώ και τα περισσότερα καλοκαιρινά των παιδιών δεν θα φορεθούν πλέον! Ήθελα να δώ και ποιά ρουχαλάκια/παπουτσάκια της Μαμίας θα κρατήσω για την μικρή.......το Μαρουλάκι μου χρειάζεται επειγόντως φανελάκια χειμωνιάτικα, παπούτσια και μπλούζες οπότε πρέπει να πάω για shopping! Η Χρυσούλα έχει ένα βουνό ρούχα και παπούτσια.......

Έχουμε και παιδίατρο για την μικρή το απόγευμα, δεν έχουμε εμβόλιο (15 μηνών θα ξανακάνει) αλλά θα πάμε για τον μηνιαίο έλεγχο και ένα άγχος το έχω γιατί όλο το καλοκαίρι δεν έβαζε και πολύ βάρος, 100-200 γρμ. το πολύ!

Σοφάκι μου χρόνια πολλά για χθές!!!!!!!!! Να είσαι πολύχρονη, γερή και σύντομα ξανά μανούλα!!!!!!!!

Κατερινάκι μου μια χαρά ο Δημητράκης στο σχολείο!!!!! Μπράβο το πουλάκι μου......έχει και το αίσθημα μαζί :lol: .....τέλεια !!! Οι μεγάλοι πώς τα πάνε με το σχολείο????? Σε ποιές τάξεις είναι φέτος? Να πείς πολλά χαιρετίσματα στην Εύα όταν μιλήσετε!

Κανγκουράκι μου πανύψηλο μωράκι ο μπέμπης σας!!! Φτου φτου!!!!! Κρίμα για την Αγγελικούλα που ταλαιπωρείται το καημένο, από ένα χαζοχτύπημα ολόκληρη μόλυνση! Τί εμβόλιο ήταν να κάνει???? Πανάκριβο το κολυμβητήριο που πηγαίνατε........

Μαράκι πώς τα πήγε η Χρυσάνθη στο κολυμβητήριο τελικά??????? Εμείς δυστυχώς δεν έχουμε τέτοιες δραστηριότητες εδώ κοντά αλλά σκέφτομαι αν μας το επιτρέψουν τα οικονομικά μας να στείλω κάποια στιγμή την Μαρία μου στο καράτε, να εκτονώνεται κιόλας γιατί είναι υπερκινητική!

Γιώτα μου σου κάνει νούμερα με το σχολείο ο Ιασωνάκος ε???? Κι εγώ στεναχωρέθηκα σήμερα με το Μαρούλι που δεν ήθελε να πάει, πρέπει να πάνε όμως ρε γμτ....μαθαίνουν τόσα πράγματα εκεί!!!!!!!

Το Πασχαλάκι δεν μπαίνει πια??????????

Σας φιλώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νασια μου μη στεναχωριεσαι ισως περναει φαση ,ισως να στραβωσε με κατι και δεν ηθελε να παει,αφου της αρεσε απο την αρχη πιστευω οτι παλι γρηγορα θα προασαρμοστει και δεν θα εχει προβλημα,ο Νικος μου παει τριτη και ο Γιωργος πρωτη,μια χαρα τα πανε προς το παρον, ο Νικος δεν με κουραζει καθολου διαβαζει μονος του οταν θα αρχισουν θρησκευτικα και ιστορια θα θελησει λιγη βοηθεια ωπσου να καταλαβει τι πρεπει να κανει και ο Γιωργος αρχισε να γραφει λιγα γραμματακια σιγα σιγα ωσπου να μπει στο νοημα κι αυτος ,ασε κι εδω τα ιδια με τον καιρο ηδη φοραμε μακρυμανικα και ηδη εχω φτιαξει ντουλαπες μαζεψα τα πολυ καλοκαιρινα και εβγαλα φουτερακια κι εγω απο πλυντηρια στο φουλ να δουμε πως θα σιδερωσω :twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τί να πώ Κατερινάκι μου.......μακάρι να είναι φάση και να προσαρμοστεί σύντομα το Μαρουλάκι μου γιατί δεν θέλω να στεναχωριέται στο σχολείο το πουλάκι μου!!!! Σκοπός είναι να περνάει καλά και να χαίρεται που είναι με τόσα παιδάκια και που μαθαίνει τόσα πράγματα.........αν είναι να τυρρανιέται......Εχθές μου έφερε και την πρώτη της χειροτεχνία, ένα συννεφάκι με βροχούλα!!!!!!! Πολύ συγκινήθηκα η μάνα!!!!! Πήρα κι έναν μεγάλο φάκελο για να μαζεύω εκεί ότι μου φέρνει από το σχολείο και να μείνουν ενθύμιο!

Τί καλά που διαβάζει μόνος του ο Νίκος!!!!!!! Και ο Γιωργάκης μεγάλωσε......πάει κιόλας πρώτη???? Αχχχχ μεγαλώνουν....γερά να είναι μόνο.......

Σίδερο..........κι εγώ μια απ'τα ίδια!!!!!!!! Το σιχαίνομαιιιιιιι και δυστυχώς μέχρι να καταφέρνω να βρίσκω χρόνο να το κάνω συνήθως μαζεύονται πολλά γμτ :evil::evil::evil::evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Σοφάκι πολύχρονη για χθες ξεχαστηκα να σου ευχηθω! Πάντα γερη και ευτυχισμένη να είσαι!

Νασια αφου περνάει καλα στον παιδικο να δεις που μονο σήμερα ήταν έτσι μια δύσκολη μέρα. Έπιασε κρύο και σε σας απο νωρίς! Για το εμβόλιο που με ρωτησες είναι η δευτερη δόση απο αυτο της υπατιτιδας είχε κάνει την πρώτη δόση όταν εγινε 2 και η δευτερη ήταν να γίνει μετα απο έξι μήνες αλλα το αργησαμε λιγάκι.

Συγκινηθηκες με την χειροτεχνία και εγω έτσι.

Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανουλίτσες!!!

Είμαι πάρα πολύ ταραγμένη σήμερα.....έχω σκάσει στο κλάμα από χθές!!!!!!! Σας το λέω κι εσάς να έχετε τα μάτια σας 100000000014.........όσες από σας καπνίζετε ή καπνίζει ο άντρας σας ή γενικά μπαινοβγαίνουν τσιγάρα μέσα στο σπίτι, ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΤΕ ΤΟ!!!!!!! Τα τσιγάρα έξω από το σπίτι και γενικά μακριά από τα παιδιά!!!!!!! Εμένα ο άντρας μου δεν μ'ακούει που φωνάζω όλη μέρα.....γενικώς με έχει γραμμένη και θεωρεί ότι είμαι υπερβολική σε όλα αλλά εχθές την έκανε την χοντρομλκ!!!!!!

Η Χρυσούλα βούτηξε το πακέτο από την τσέπη του και μέχρι να γυρίσω τα μάτια από την άλλη μεριά την βρήκα πασαλειμμένη με καπνό.......ο καπνός από το ωμό τσιγάρο ιδιαιτέρως (γενικά ο καπνός όμως) είναι σκέτο δηλητήριο που μπορεί να επιφέρει μέχρι και τον θάνατο αν δεν αντιμετωπιστεί εγκαίρως!!!!!!!!! Της ξεπλύναμε το στόμα κατευθείαν και πήγαμε παιδίατρο, έπρεπε να τρέξουμε απευθείας στο νοσοκομείο για πλύση στομάχου αλλά τί να πώ ρε κορίτσια........δεν μας έκοψε ότι μπορεί να ήταν τόοοοοοοοσοοοοο επικίνδυνο πια........Η παιδίατρος την έβαλε να κάνει εμετό (είχαμε ήδη χάσει πολύτιμο χρόνο για να πάμε νοσοκομείο γι'αυτό η γυναίκα πάλευε να δώσει τις πρώτες βοήθειες στο ιατρείο), δεν έβγαλε κομματάκια καπνού αλλά ακόμα την παρακολουθούμε να δούμε αν προκύψει κάτι!!!!!!!!!!!

Είμαι συνέχεια από πάνω της και την κοιτάζω.........από χθές πρέπει να έχω χάσει τουλάχιστον 20 χρόνια από την ζωή μου!!!!!!!!! Αισθάνομαι σαν να άσπρισαν τα μαλλιά μου μέσα σε μια μέρα........Η παιδίατρος μας είπε να την παρακολουθήσουμε και σήμερα, αν έχει υπνηλία, αν κάνει διάρροια κτλ και αν δεν παρουσιάσει κάτι και σήμερα μπορούμε να ηρεμήσουμε ότι φτηνά την γλιτώσαμε..........Μακάρι να βάλει η Παναγία το χέρι της και να πάνε όλα καλά αλλά εγώ θα κάνω πολύυυυυυυυυυυυυυ καιρό να συνέλθω!!!!!!!!!!! Νιώθω τόσο ένοχη.......

Κατά τα άλλα, έφτασε τα 9500 κιλάκια και 77 εκατοστά ύψος!!!!!!!!!

Φιλάκια πολλά σε όλες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες μου χάθηκαν τελείως,το ξέρω είμαι απαράδεκτη!νασια μου σοκ άριστης με αυτό που πάθαμε γιατί και σε εμάς κυκλοφορούν τσιγάρα και όλο φωνάζω στον άντρα μου που τα αφήνει όπου να ναι...περαστικά σας και εύχομαι να μη ξαναλαχταρισετε έτσι!

Εμείς είμαστε καλά, ο Μάκης άρχισε παιδικο, την πρώτη εβδομάδα μια μέρα τον έπιασε υστερία ξαφνικά χτυπά όταν να μη παει, αλλά από Δευτέρα όλα κυλούν ρολόι παει κανονικά 8.30 με 1.30 το μεσημέρι με χαρά!και μένα μου είπανε πως έφτιαξε εργασία αλλά δε μου τη στείλαμε....θα τις ρωτήσω,λέτε να τις κρατάνε εκεί;

Η μικρή είναι πολύ καλή να μη τη ματιασω .εγω θέλω να αποθηλασω σιγά σιγά αλλά αυτή όχι ακόμα!οποτε συνεχίζουμε και τρώμε φρούτο και κρέμα!

Σας φιλώ,θα μπαίνω συχνότερα!φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια.......

νασια μου μεγαλη λαχταρα περασατε.....ευχομαι ολα να πανε καλα.......εμεις καπνιζουμε και οι δυο...ποτε μεσα στο σπιτι και τα τσιγαρα παντα σε θεση ασφαλειας αλλα και οι αναπτυρες.....δε ξερω τι να σου πω....θελει πολυ προσοχη....ειναι εγκλημα να καπνιζουμε σε κλειστους χωρους με παιδια...μεχρι 3 χρονων ακομα αναπτυσσονται οι κυψελιδες στους πνευμονες......χειμωνα καλοκαιρι εξω...ουτε σε απορροφητηρες η με ιονιστες....

θελει προσοχη!!!!!!!!

πασχαλια μου πολλα φιλια στα παιδακια σου και μη χανεσαι.....

εμενα χθες η μικρη μου εκανε ενα 37,5 το βραδυ...στις 2 κοιμηθηκε....βγαζει δοντακι ομως....εχουμε και λιγο γκρινια....

τα ταλιμπανια μια χαρα....ο ιασονας συνεχιζει να κλαιει καθε πρωι... :(

εγω ειμαι στεναχωρημενη....μια κοπελα απο εδω απο το φορουμ πεθανε μολις 24 χρονων με μια κορουλα 8 μηνων...κριμα....

και μια φιλη γεννησε και η μικρη της εχει σοβαρο προβλημα...ειναι ποσες μερες στο παιδων....20 ημερων μωρακι....ειμαι να σκασω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!!!!

Πασχαλάκι μου κι ότι ρωτούσα πριν λίγες μέρες που είσαι και χάθηκες........βέβαια είχα χαθεί κι εγώ για πολλούς μήνες επειδή είχαμε κόψει το ίντερνετ αλλά τώρα ξαναβάλαμε και επέστρεψα στο παρεάκι μου! Είσαι πολύ τυχερή που η μπέμπα βγήκε ησυχούλα....τα δικά μου είναι θηρία και τα δύο, η μικρή δε ακόμα χειρότερη και απίστευτα γκρινιάρα οπότε έχω λαλήσει!!!!!!!! Κι εγώ την έστειλα την Μαρία στον παιδικό φέτος, της αρέσει πολύ αν και κάποιες φορές γκρινιάζει το πρωί όταν την αφήνουμε εκεί, δεν θέλει να φύγω...Κουκλί ο Μάκης στις τελευταίες φωτος που είδα....τις έχεις βάλει εδώ και καιρό υποθέτω αλλά εγώ τις είδα πρόσφατα!

Γιώτα μου κι εγώ δεν αφήνω κανέναν να καπνίσει μέσα στο σπίτι (χειμώνα καλοκαίρι έξω) και γενικά δεν κυκλοφορούν τσιγάρα εδώ μέσα...εγώ το έχω κόψει εδώ και 6μιση χρόνια, ο άντρας μου τώρα τελευταία παρατούσε το πακέτο επάνω στο τραπέζι και του φώναζα συνεχώς γιατί φοβόμουν ότι θα γίνει καμιά μλκ όπως και έγινε τελικά.....το κακό είναι ότι ο άντρας μου γενικώς είναι του "ωχ μωρέ δεν έγινε τίποτα!" και δεν δίνει σημασία σ'αυτά που φοβάμαι για την ασφάλεια των παιδιών, θεωρεί ότι είμαι υπερβολική αλλά όπως διαπίστωσε τελικά τίποτα δεν είναι υπερβολικό σε ότι αφορά τα παιδιά!!!! Παρακάλεσα και την παιδίατρο να του πεί δυό κουβέντες, αφού δεν ακούει εμένα να ακούσει έναν ειδικό........

Ευτυχώς η Χρυσούλα δείχνει ότι πάει καλά......δεν μας έκανε κανένα παρατράγουδο προς το παρόν, εγώ δεν εφησυχάζω προτού περάσουν μερικές ακόμα μέρες να βεβαιωθώ ότι όλα πάνε καλά!

Για την κοπελίτσα από τις μανούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου το διάβασα κι εγώ και στεναχωρέθηκα πάρα πολύ!!!!! Κρίμα την κοπέλα ρε γμτ, τόσο νέα και η μπέμπα της δεν έχει χρονίσει καν.......

Φιλάκια σε όλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!

εύχομαι όλα καλά με υγεία!!!

Δεν ξέρω τι συνέβη με την κοπέλα αλλα ότι και να εγινε είναι φρικτο ...

Θα τα πούμε κάποια άλλη στιγμή.. φιλιά σε όλες !!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νασια τι ήταν αυτο που περασατε,ευτυχώς που όλα είναι καλα να την παρακολουθείτε πάντως.

Πασχαλια χαθηκες και εσυ, Να μπαινεις να μας λες τα νεα σου οπότε μπορείς.

Γιωτα Βγάζει δοντακι η μικρη και ταλαιπωρείται ελπίζω να ανακουφιστεί σύντομα, πως τα πατε με τις στερεες τροφές. Αχ βρε Γιωτα τι λες τώρα, ποσο σοκαριστηκα για αυτη τη μανούλα, Κρίμα για την ίδια τοσο μικρουλα και κυρίως για το μωρακι της, γιατι να συμβαίνουν τέτοια γεγονότα....

Χρύσα μου τι κανεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα φιλεναδες μου.........

νασια πολυ χαιρομαι που η μικρουλα σου ειναι καλα......πιστευω οτι αν ειχε κατι θα ειχε φανει....εχε το νου σου και το σκ αλλα ολα μια χαρα θα ειναι......

χρυσουλινι μου εισαι καλα;;;;οι μικρες σου;;;;

εμενα τελικα η μικρη ειναι αρρωστουλα...χθες το απογευμα μου εκανε 38,7 και τα ξημερωματα παλι τα ιδια....την πηγα παιδιατρο σημερα δεν εχει ουτε μιξες ουτε κοκκινο λαιμο ουτε κατι στα αυτακια...θα περιμενουμε το σκ και αν συνεχισει θα παμε για καλλιεργια ουρων....

το πρωι ειχε μυξες ο γιωργακης...ουφφφφφφφφφφφφ ξεκινησαμε απο τωρα....

εγω νυσταζω φρικτα...περιμενω πως και πως να ερθει το μεσημερι μπας και καταφερω να κοιμηθω λιγο....χθες κοιμηθηκα στις 1 και ξυπνησα στις 4 και μετα καθε 20 λεπτα ημουν στο ποδι με τη μικρη.....

αυτα κουκλες .......τα φιλια μου σε ολες ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου γεια σας κ απο μενα!

εχω χαθει κ εγω απο εδω κ μακαρι να ξαναζωντανεψουμε οπως παλια.

σας γραφω λιγο βιαστικα γιατι πρεπει να φυγω θα ξαναμπω ομως πιο αναλυτικα.

γιωτακι περαστικα στο κοριτσακι σου!

επαθα σοκ με τη κοπελα που λετε,απο τι πεθανε;αχ θεε μου...

νασιουλινι μου πολλα φιλακια κ σε σενα,τι λαχταρα ηταν αυτη;κ εμεις τσιγαρα προσεχουμε πολυ,ειδικα εγω εχω κολημα να τα κρυβω.

χρυσουλινι μου φιλια κ σε σας κ στα κοριτσια!

πασχαλακι μου χαθηκες κ σε σκεφτομουν αυτες τις μερες.αντε να μπαινεις κ εσυ πιο συχνα!

κατερινακι μου εμεις τα λεμε καθημερινα στο αλλο ποστακι!

εμεις γενικα καλα,ευτυχως ο τονι δε ζηλευει πολυ την αδελφη του,η μικρη γενικα ειναι ως τωρα σχετικα ησυχη.αλλα δυσκολο με δυο παιδια,πολυ κουραση κ αντε να παω κ δουλεια..ας μη το σκεφτομαι καλυτερα.. :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Γιωτα περαστικα στην μικρούλα σου, είναι καλύτερα σήμερα?? θα ανέβεις τελικα Αθήνα?

Νασια όλα καλα τελικα με την Χρυσουλα, ευτυχώς !!!!

Ο μικρουλης κλαίει τα λέμε μετα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας.....

αυριο ανεβαινουμε το απογευμα...η μικρη καλα ειναι....τα αλλα δυο με μυξες και βηχα.....τι να κανουμε φετος ετσι θα την βγαλουμε....

κατερινακι στειλε μου το τηλ σου γιατι χαλασε το τηλ μου και τα εχασα ολα.........

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτακι περαστικα στα αγοράκια σου!

Θα σου στείλω το κινητο μου, πάρε με να κανονισουμε. Ποσο θα κάτσεις?

Αν το κανονισουμε προς το τέλος της βδομάδας θα με βολευε περισσότερο για να έχω και αυτοκινητο.

Μαρακι, Χρύσα θα μπορέσετε και εσείς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ανεβαινω αθηνα....αλλα πεμπτη φευγω...αν θελετε να πιουμε καφεδακι κανονιστε για αυριο....αν μπορειτε...συνενοηθειτε και παρτε με ενα τηλ....φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι εγινε βρε κοριτσια που χαθηκατε ολες;;;;

εμεις λεμε καλα.......

ο γιωργακης απο την ημερα που γεννηθηκε εχει μια ελια στο κεφαλι του....τωρα που ανεβηκαμε στην αθηνα πηγαμε σε δερματολογο και μας ειπε οτι πρεπει να την βγαλουμε...χειρουργιο δηλαδη...μιλησα με τον παιδοχειρουργο μας και μου ειπε 1500 ευρουδακια..... :(

ο αντρας μου το τελευταιο καιρο δεν κοιμαται καλα...ειναι συνεχεια κουρασμενος......πηγαμε σε γιατρο και μας ειπε οτι κανει πιθανον κανει απνοιες το βραδυ...οποτε ξεκιναμε τρεξιμο...βρηκα ενα ωρυλα πολυ καλο στην αθηνα...με το καλημερα 150 ευρω για ενα μηχανημα που το βαζεις στον υπνο και δειχνει αν κανεις απνοιες και σε τι οφειλεται.....συνηθως χρειαζεται χειρουργικη επεμβαση η οποια αν γινει με την κλασικη μεθοδο δηλαδη νυστερι σημαινει οτι θα φαει πολλες μερες στην αναρρωση μιας και ειναι πολυ επωδυνη....υπαρχει και μια αλλη μεθοδος μεσω χειρουργικου υπερυχου που δεν καθεσαι καθολου στο νοσοκομειο και μεσα 5 μερες εχει πληρη αναρρωση...αλλα κοστιζει..το ποσο ακομα δεν το ξερω....ουφφφφφφ...φυσικα μας ειπαν να κοψει το τσιγαρο και να χασει πολλα κιλα.........δεν ειναι χοντρος αλλα ουτε και αδυνατος......μας ειπε οτι πρεπει να φτασει σε σημειο να τον λυπασαι οσον αφορα τα κιλα.....

μια χαρα και 2 τρομαρες....τεσπα........ας ειναι μονο αυτα...... :roll:

κατ αλλα καλα ειμαστε........πολυ αγχος....

η μικρη ξεκινησε παλι και δεν θελει να φαει τιποτα....τι μιζερο παιδακι εχω κανει;;;;δεν καταλαβαινω γιατι δεν γουσταρει να φαει τιποτα....βυζι και αγιος ο θεος........

φιλια σε ολες.......

και μην χανεστε ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε γιωτακι μου στεναχωρηθηκα με αυτα που λες..γιατι η ελια του παιδιου να πρεπει να βγει;

τελικα μονο η υγεια μετραει,ολο αυτο λεω κ ξαναλεω κ ας μας εχουν κανει οπως μας εχουν κανει οι αχρηστοι της ελλαδας.

ευχομαι να μη σας πει κανενα τεραστιο ποσο για τον αντρα σου κ να κανετε οτι ειναι καλυτερο,να μην υποφερει κ πολυ ο ανθρωπος..

θα περιμενουμε νεα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου!!!!!!

εχω μερες παλι να γραψω αλλα διαβασα ολα τα νεα σας...

καταρχην επαθα σοκ με την Χρυσουλιτσα της Νασιας..περαστικα κ αγυριστα να ναι κοπελα μου...ελπιζω να το πηρε το μαθημα του ο αντρας σου τωρα πια...

Γιωτακο γιατι 1.500 μαναρι μου δεν γινεται σε δημοσιο?? κ οσο για το μηχανημα υπαρχει σε ενα νοσοκομειο δεν ξερω αν ειναι κ σε αλλα ιατρειο υπνου που θα μπορουσε να κοιμηθει εκει κ να τον παρακολουθησουν δεν χρειαζοταν να το παρει σπιτι..εχει κανει κ ο πατερας μου... οπως κ να χει ευχομαι να πανε ολα καλα...

κοριτσια διαβασα που λετε για μια μανουλα 24 χρονων με 8 μηνων μωρακι???? ειναι τραγικο...δεν μπορω καν να το φανταστω...μονο το γιατι σκεφτομαι σε τετοιες περιπτωσεις....

Κατερινα καταλαβα οτι θα εχεις δουλειες δεν πειραζει...να μου φιλησεις τα αγορακια σου!!

Πασχαλιτσα μου εχουμε παρα πολυ καιρο να τα πουμε..μια χαρα κ σενα ο μικρος στον παιδικο!!!

Καγκουρουλα μου εσενα βλεπω τα νεακια σας στο φεις κοπελα μου! καλα ο μικρος εχει μεγαλωσει κιολας!!!!!!

Βικακυ απολαυσε το οσο μπορεις τωρα που καθεσαι,μολις ξεκινησει η δουλεια θα σου λειπουν παλι τα παιδακια σου κ θα στεναχωριεσαι...

σας ευχαριστω ολες για τις ευχες σας! να ειστε ολες καλα κοριτσια μου με τις οικογενειες σας!!!

εμενα ο μικρος μου δοκιμασαμε σχεδον 2 εβδομαδες αλλα με τιποτα δνε καθεται στον παιδικο εαν φυγω εγω..δεν συνεργαζεται καθολου,ειναι συνεχως πισω απο την εξωπορτα κ την χτυπαει κ ουρλιαζει να φυγει,δεν μπαινει στην αιθουσα του δεν καθεται να φαει τιποτα...μονο κλαιει κ εκανε κ εμετο κιολας...δεν υπαρχει λογος να ξεκινησω πλεον να τον παω το πρωι γιατι εγω κοριτσια μου ειμαι σπιτι,εκει τον πηγαινω μονο κ μονο για να εχει κ αλλα παιδακια να παιξει αφου ο ιδιος δεν θελει κ κλαει κ αντιδραει ετσι κ ειχε γινει αλλο παιδι απο τα νευρα του τον σταματησα με την λογικη μηπως μολις κλεισει τα 3 αλλαξει λιγο...μου λεει μαμα συγνωμη που ειμαι κακο παιδι αλλα δεν θελω να φυγεις απο το σχολειο,δεν μπορω χωρις εσενα κ κλαιει...κ οι δασκαλες μεσα αυτο λενε πως δεν ειναι καθολου ετοιμος..βεβαια ειναι δημοσιος κ τις συμφερει οσα λιγοτερα τοσο καλυτερα για αυτες..ειναι 1 για 22 παιδια,δεν κανει κ πολυ προσπαθεια να μεινουν τα παιδακια...

τεσπα ειπα πολλα. φιλια σε ολες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας φιλεναδίτσες μου!!!!!!!!

Κοιμούνται τα θηρία μου (μα να τα δείτε μόνο πώς κάνουν.......τα βλέπεις κ λες α τί γλυκούλια κοριτσάκια και μετά ααααα μα τί διαολάκια!!!!!!!!!) και μπήκα λίγο στα πεταχτά! Φυσικά μόλις ξύπνησε η Χρυσούλα - με γκρίνια όπως πάντα - οπότε άκυρο......δεν προλαβαίνω να σχολιάσω πολλά!!!!!

Σοφάκι μου πόσο χαίρομαι που διάβασα νεάκια σου μετά από τόσον καιρό!!!!!!!! Τελικά ο Βασίλης με την καμία στον παιδικό ε?????????? Εεεεε δεν πειράζει μωρέ......σκοπός ήταν να περνάει αυτός καλά, αφού τυραννιέται το παιδί καλύτερα να μην πάει!!!!!Μικρός είναι ακόμα.....όταν αρχίσει η υποχρεωτική εκπαίδευση θα πρέπει να συνηθίσει έτσι κι αλλιώς.... Έτσι κι ο Θανούλης της Δήμητρας.......δεν λέει να συνηθίσει με τίποτα, η Δήμητρα λέει η καημένη να τον φέρνει για να ξεδίνει το παιδί (ξέρετε από τα διαζύγια κτλ) αλλά ο Θάνος δεν θέλει καθόλου να κάτσει!!!!!!!

Γιώτα αλήθεια γιατί ο δερματολόγος τόσο άγχος για την ελιά του παιδιού??????? Είναι και πολλά τα 1500......μήπως να παίρνατε κ μια δεύτερη γνώμη????????

Βικάκι μου βάλε μας καμιά φωτο της μπέμπας......

Φεύγω.....η μικρή ωρύεται!!!!!!!!!!!!!!

Φιλιά!!!!!!!! Αν μπορέσω θα ξαναμπώ το βράδυ!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλη σας μερα.........

λοιπον...οσον αφορα το γιωργακη σαφως και τον πηγα σε γιατρο χειρουργο του δημοσιου...μου τον συστησε η δερματολογος...πηγα σε αυτον λοιπον τον βλεπει και μου λεει θελει 2 χειρουργεια και να τον παρω αυτη τη βδομαδα να μου πει ποτε θα το κανουμε......λοιπον τον περνω και εγω και μου τα μασαγε....να και εχουμε απεργιες και θα αργησουμε ρωτα και πουθενα αλλου και αλλες τετοιες μαλακιες....οπως φανταζομαι καταλαβατε ηθελε λεφτα.....και επειδη ειναι διευθυντης της χειρουργικης θα ηθελε στανταρ 500 ευρω εκαστως...ετσι λοιπον προτιμω να τα δωσω σε αυτον που μου εσωσε το παιδι μου που του εχω και εμπιστοσυνη,που θα κανονισω εμενα ποτε με βολευει και θα εχει την περιποιηση που πρεπει και θα παρω και αποδειξη παρα να δωσω σε αυτον τον μακακα 1000 ευρωδακια που δεν παρω και τιποτα και μου ειναι αγνωστος...εξαλλου επειδη ξερω τι γινεται στα δημοσια χειρουργια θα παρει αυτος τα λεφτουδακια και θα βαλει αλλον καποιον ειδικευομενο να κανει τη δουλεια ναι μεν θα ειναι παρον αλλα μεχρι εκει....επισης περιμενω μια απαντηση απο εναν ασφαλιστη δικο μας μηπως κανουμε καποια ασφαλεια και γλιτωσουμε καποιο ποσο......αυτο σκεφτομαι να κανω και με τον αντρα μου....ειδωμεν λοιπον...

τωρα αυτη η ελια πρεπει να βγει μεχρι την εφηβεια γιατι μπορει να αναπτυξει εκει πανω κατι κυτταρικο(κατι κακο)οποτε δεν το ρισκαρεις.....τον εχω παει σε 5 διαφορετικους δερματολογους,ολοι παιδοδερματολογοι....ολοι το ιδιο μου λενε να βγει.......αυτη η ιστορια ξεκιναει απο οταν ηταν 6 μηνων.......απλα μου ειπαν εκει περιπου 4 με 5 να τον ξαναδουν οποτε και πηγα και μου ειπαν οτι πλεον μπορει να αφαιρεθει.....θελω να βγει για να μου φυγει ενα αγχος αλλα και απο θεμα αισθητικης μιας και σε εκεινο το σημειο δεν βγαζει μαλακια....δε θελω να παει σχολειο και να τον κοροιδευουν τα αλλα παιδια.......

σοφακι συμφωνω και εγω για τους παιδικους στους δημοσιους δε κανουν προσπαθεια να τα κρατησουν ισα ισα προσπαθουν με το τροπο τους να τα διωξουν......σε αντιθεση με τους ιδιωτικους που περνω τα λεφτακια και εκει αναγκαζονται να τα κρατησουν............τεσπα..προσπαθησε να τον ξαναπας με το καινουργιο χρονο που θα γινει και 3 ετων και θα θελει πιο πολυ την ανεξαρτησια του.......

αυτα τα νεακια μας.....

σας φιλω ολες πολυ γλυκα και να προσεχετε......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου

Γιωτακι σας πέσανε μαζεμένα, περαστικα να είναι. Καλα το έχεις σκεφτεί και να πας σε αυτόν που έχεις εμπιστοσύνη για το παιδι.

Η μικρούλα σου βγήκε δύσκολη με το φαγητο απο κιλα πως είναι ο παιδιατρος τι λέει ?

Σοφάκι δεν πειράζει άφησε τον ένα διάστημα και προσπάθησε πάλι μετα κατα την άνοιξη, απο το να στεναχωριετε έτσι και να στεναχωριεσαι και εσυ, καλύτερα. Σίγουρα δεν κάνανε και εκείνες την προσπάθεια τους να τον προσεγγίσουν και να του τραβήξουν το ενδιαφέρον. Δεν έχετε κανένα παιδάκι στην ηλικία του που να κανουν παρεα και που πηγαίνει παιδικο? πολλές φορές βοηθαει αν του το πει κάποιο άλλο παιδάκι ότι περνά καλα και τι κάνουν εκει.

Νασια τι κάνουν τα θηριακια σου?

Εμείς καλα είμαστε η Αγγελική μια χαρα με το σχολείο και μια χαρα με τον μικρούλη τον αγαπάει και ρωταει ποτε θα μεγαλώσει και θα βγάλει δοντακια :lol::lol: και ο μπεμπαρος μεγαλώνει και με τρελαίνει μου κάνει κάτι χαμογελα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου!!!

Γιωτα μου εχεις πολυτο δικιο στο θεμα του δημοσιου κοριτσι μου...ετσι ακριβως ειναι..εμενα ο μικρος χρειαζεται να κανει επεμβαση στο πουλακι του αλλα το καθυστερω οσο μπορω κ θα παω κ εγω ιδιωτικα ας ειμαστε οικονομικα με την θηλια στον λαιμο..θα τα μαζεψω κ θα παω!

Νασια μου εχω ξαναγραψει μωρο μου τον τελευταιο καιρο!! μαλλον σου ξεφυγε το ποστακι μου!!! φιλησε μου τις κοριτσαρες σου κ να δωσεις πολλα πολλα χαιρετισματα στην Δημητρα!!!

Καγκουρουλα τα περισσοτερα φιλαρακια του ειναι εκει στον παιδικο αλλα δεν του καιγεται καρφακι,το μονο που θελει ειναι να ειναι μαζι μου...αυτο κανω τον αφηνω για να κλεισει τα 3 κ βλεπουμε!!!

κατα τα αλλα ειμαστε μια χαρα!!! απο την ωρα που θα ξυπνησει μεχρι την ωρα του βραδυνου υπνου δεν σταματαει να μιλαει!!!!!!!! μας φτιαχνει κ ιστοριες φοβερες!!! η μεγαλος ψευτης θα γινει αυτο το παιδι η καθηγητης σε κανα πανεπιστημιο!!! δεν το κλεινει το στομα του ο ταζουλης...

ζωηρος ζωηρος κ ζωηρος....πολλες φορες με ποναει ο λαιμος μου απο τις φωνες αλλα τι να κανω??? τον λατρευω!!!!!!!!! κ ας μου λεει συνεχεια ''μαμα θα σε κρεμασω αναποδα...με ακους μαμα???? ''

απορω που τα ακουει κ τα λεει??? O:-)O:-)O:-)O:-)

φιλακια πολλα αγαπες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...