Μετάβαση σε περιεχόμενο

serpafar


μπαμπαλου 24

Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια θελω να με βοηθησετε αν μπορειτε ο μηνας που περασε ηταν ο πρωτος μηνας που ξεκινησα θεραπια με serpafar τωρα ειμαι στη 19 μερα του κυκλου μου 1)ποτε μπορω να κανω τεστ εγκυμοσηνης να δουμε τι πιασαμε; κ 2)εγω πανω στην θεραπια μου πηρα μονο τα χαπια αυτα κ δε πηγα γυναικολο διαβασα ομως καπου αλλου απο αλλες κυριες που εχουν παρει τα ιδια χαπια οτι πρεπει να γινει κ καποια ενεση υπαρχη καποια κοπελα που ακολουθησε αυτον τον δρομο κ ειδε αποτελεσμα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπαμπαλου μου γεια σου..να σου κανω μια ερωτηση??τα σερπαφαρ τα πηρες απο μονη σου η μετα απο οδηγεια του γιατρου??γιατι αν κανουμε πραγματα απο μονες μας μπορει να μην εχουν τα αποτελεσματα που θελουμε...δηλαδη μπορει να σου δημιουργησει πολυκυστηκες ..δεν στο λεω να τρομαξεις αλλα παντα πρεπει να ρωταμε γιατρο πριν παρουμε οτιδηποτε φαρμακο ακομα και αν το εχουμε ξαναπαρει..πρεπει να σου κανει υπερηχο μετα την θεραπεια να δει τα ωοθυλακια σου και το ενδομητριο για να δει πως αντιδρας (καθε φορα ειναι διαφορετικα) και την ενεση που λενε τα κοριτσια ειναι για να σπασει το ωοθυλακιο και τοτε ξερεις οτι εχεις 36 ωρες να μεινεις εγκυουλα..στα λεω γιατι φυσικα τα εχω περασει...και επιασε αρκει να εχεις και εναν γιατρο να σε οδηγει...τεστ θα κανεις με σιγουρια την πρωτη μερα της καθυστερησης...καληεπιτυχια να εχεις και ευχομαι γρηγορα να ακουσουμε τα ευχαριστα..θα μας το πεις εεε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπαμπαλου μου γεια σου..να σου κανω μια ερωτηση??τα σερπαφαρ τα πηρες απο μονη σου η μετα απο οδηγεια του γιατρου??γιατι αν κανουμε πραγματα απο μονες μας μπορει να μην εχουν τα αποτελεσματα που θελουμε...δηλαδη μπορει να σου δημιουργησει πολυκυστηκες ..δεν στο λεω να τρομαξεις αλλα παντα πρεπει να ρωταμε γιατρο πριν παρουμε οτιδηποτε φαρμακο ακομα και αν το εχουμε ξαναπαρει..πρεπει να σου κανει υπερηχο μετα την θεραπεια να δει τα ωοθυλακια σου και το ενδομητριο για να δει πως αντιδρας (καθε φορα ειναι διαφορετικα) και την ενεση που λενε τα κοριτσια ειναι για να σπασει το ωοθυλακιο και τοτε ξερεις οτι εχεις 36 ωρες να μεινεις εγκυουλα..στα λεω γιατι φυσικα τα εχω περασει...και επιασε αρκει να εχεις και εναν γιατρο να σε οδηγει...τεστ θα κανεις με σιγουρια την πρωτη μερα της καθυστερησης...καληεπιτυχια να εχεις και ευχομαι γρηγορα να ακουσουμε τα ευχαριστα..θα μας το πεις εεε?

εδω κ 6 μηνες δεν κανω βημα χωρις την γυναικολογο μου κ εννοειτε οτι εκεινη μου συστησε την θεραπια αλλωστε συζηταμε αρκετη ωρα μαζι για ολα απλα σημερα διαβασα κ για μια ενεση που δεν μου την ανεφερε κ θελω να μαθω περισσοτερα σε ευχαριστω πολυ κ φυσικα δε με τρομαξες να εισαι καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera mpampaloy kai ego pira serpafar ton aygousto !!!kai ta kataferame kai den mporesa na pao sto giatro gia na me dei stis gonimes giati epefte pano sto dekapentaygousto!!!enesi oute emena mou ekane !!!kai doxa to theo tora eime egkioula kai tha pao tin alli evdomada na akousoume kardoula!!!sou eyxomai oti kalitero kai na exeis ena sporaki sti koilitsa sou!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπαμπαλου 24 γεια σου και απο μένα! Πριν μόλις 3 μέρες ξεκίνησα και εγω την θεραπεία μου με clomiphene..(ή καπως έτσι δεν εχω το κουτάκι τωρα μαζι μου) που απο οτι μου είπαν στο φαρμακείο είναι τα παλία Serpafar (Εσεις κοριτσια που γνωρίζεται περισσότερα έτσι είναι; Εχουν κάποια διαφορά....;)

θα τα πάρω ακομα 2 μέρες (συνολικά μου είπε 5 μέρες απο την 2η εως την 7η του κύκλου). Στην συνέχεια κατα την 10 μερα θα πάω για υπέρηχο για να δω ποσα αυγουλάκια θα έχουν ετοιμαστεί και θα μου κάνει ενεσούλα (ή θα μου πει ποτε να την κάνω εγω..) ώστε να έχουμε στα σίγουρα ρήξη του ωοθυλάκιου... Τον προηγούμενο μήνα έκανα επίσης ενεσούλα αλλα χωρίς τα χάπια και δεν είχα αποτέλεσμα :( Δεν πειράζει όμως το καλο πράγμα αργει βρε να γίνει! Αυτο θα λέμε! Σου εύχομαι καλή επιτυχία!

Υ.Σ Για το τεστ εγκυμοσύνης μήπως πρέπει πρώτα να έχεις καθυστέρηση και μετα να το κάνεις;;; Πραγματικά δεν ξέρω απλώς υποθέτω και εγω :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lena 81 κ εγω την ιδια οδο ακολουθησα κ τωρα περιμενο θα κανω το τεστ σε καμια βδομαδα αν κ ειμαι αισιοδοξη οτι τα εχουμε ειδη καταφερει επλιζω δηλαδη το μυστικο ειναι να μην ανχονεσε να κατεβασεις τα τηλεφονα σου κ να μην ακους κανεναν οσο εισαι σε ενταση κανενα φαρμακο δε θα σε βοηθησει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera mpampaloy kai ego pira serpafar ton aygousto !!!kai ta kataferame kai den mporesa na pao sto giatro gia na me dei stis gonimes giati epefte pano sto dekapentaygousto!!!enesi oute emena mou ekane !!!kai doxa to theo tora eime egkioula kai tha pao tin alli evdomada na akousoume kardoula!!!sou eyxomai oti kalitero kai na exeis ena sporaki sti koilitsa sou!!!

καλη επιτυχια κ καλη κ τελειομενη εγκυμοσηνη να σε ηρεμη καλη επιτυχια σε οτι κανεις κ να :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια σημερα απογοητευτικα :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry: μου ηρθε η περιοδο αυριο θα παω στη γιατρο να δω τι εχει συμβει μου ηρθε περιοδος μετα απο 8 χρονια ακριβως στις 28 μερες ολα αυτα τα χρονια μου ερχοταν αρεα κ που λογικα θα παμε για δευτερη προσπαθια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...