Μετάβαση σε περιεχόμενο

τι ασφ.ταμειο να διαλεξω?


voola25

Recommended Posts

γεια σας κοριτσαρες!!!!!!!!!!!!!!!!!!γενναω την πεμπτη με κεσαρικη προγραμματισμενη και δε ξερω τι ασφαλεια να βαλω στο μωρο μας?εγω ειμαι ικα και ο αντρας μου τεβε?καμια γνωμη?ο παιδιατρος που επιλεξαμε δεν ειναι σε τιποτα απο τα δυο αλλα ειναι καλος οποτε δε κοιταξαμε για καποιο αλλον!!!ομως οι αλλες παροχες?εμβολια συνταγογραφησεις?που απ τα δυο ειναι καλυτερα?τεβε ΄¨η ικα?δε ξερω ας με διαφωτησει καποιος!!!!!!!!!!!!!!!!αααααααααααααα!!!επισης με τα επιδοματα εχει να κανει ?δηλαδη αν επιλεξω τεβε χανω κατι εγω η ασχετο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με τις παροχεςτου τεβε ειμαι ευχαριστημενη αλλα νομιζω πως χανεις εσυ τους πρωτους 6 μηνες..νομιζω εαν ειναι το παιδι στο ικα παιρνεις ενα εξτρα επιδομα..

απο την αλλη ομως δεν κλειενεις ραντεβου ποσους μηνες πριν γιατ α εμβολια πας απλα στον γιατρο στο ιατρειο και τελος..πιο ευκολα γραφεις εξετασεις κτλ μιας που πας στα ιατρεια τους..

νομιζω τεβε καλυτερα... :?

με το καλο!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

voola25 με το καλο να κρατησεις το μωρακι αγκαλιτσα.Κοιτα επειδη το εχω ψαξει το θεμα και στο 1ο παιδι αυτο εκανα.Οταν γεννησεις και θα πας να παρεις το επιδομα θα γραψεις το μωρο σε εσενα γιατι περνεις καποια extra λεφτα(δε θυμαμαι ποσα ακριβως) και μετα οποιαδηποτε στιγμη μπορεις να φυγεις απο το ΙΚΑ και να πας στο ΤΕΒΕ .

Πιστευω να σε βοηθησα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό η μπεμπούλα σου.

Νομίζω τελικά όπου και να την γράψεις θα είναι το ίδιο. Ο γιατρός μου προχτές μου είπε ότι ΟΠΑΔ, ΙΚΑ, ΤΕΒΕ και ΟΓΑ θα συγχωνευτούν σε ένα ταμείο με τις ίδιες παροχές (αλλά όχι και τις ίδιες εισφορές). Καλό ε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμφωνω με την κορινα.ολα τα ταμεια απο τωρα και στο εξης θα ενοποιηθουν και θα υπαρχει ενας οργανισμος υγειας ,ο εοπυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...