Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες 2008-Νο 16 καλή σχολική χρονιά!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 449
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσάκια τι κάνετε;;;;

Χάθηκα λιγάκι το ξέρω :oops::oops::oops: ...Έχω φάει φρίκη..Φέτος τα πράγματα είναι πιο πιεστικά από πέρυσι.Μάλιστα την εβδομάδα που μας πέρασε πέρασα και ένα ψυχολογικό πατατράκ..Είχα χάλια ψυχολογία, έκλαιγα άνευ λόγου και άλλα τέτοια ευχάριστα. Γυρνούσα από τη δουλειά και έπρεπε να ασχοληθώ με τη δουλειά. Ο Πάνος ήθελε να παίξουμε κι εγώ ήμουν χάλια.Άγχος τρελό, πίεση μεγάλη. Σιγά σιγά όμως βρίσκω τους ρυθμούς μου και νομίζω ότι θα τα πάω καλύτερα. Την Κυριακή βγάζω αρκετή δουλίτσα ώστε να είμαι πιο χαλαρή (όσο μπορώ) μέσα στην εβδομάδα..Τα Σάββατα φροντίζω να βγαίνω και με το παιδί και μόνο με τον άντρα μου και έτσι κάπως καλύτερα είναι τα πράγματα. Πολλές φορές έμπαινα και μόλις σας διάβαζα δεν είχα κουράγιο να απαντήσω...Δύσκολος χειμώνας προβλέπεται..Λίγο η ψυχολογία θέλω να μου φτιάξει και όλα θα είναι καλά. Θα προσπαθήσω πάντως να μπαίνω όσο πιο συχνά μπορώ ;) !

Κατά τα άλλα είμαστε όλοι μια χαρούλα! Ο Πάνος μου με τρελαίνει. Λέει ατάκες που με στέλνουν αδιάβαστη και γελάω πολύ :lol::lol: .Είναι και τρυφερούλης και με κάνει να λιώνω. Μια μέρα λοιπόν που ήμουν στα χάλια μου και με είδε σταναχωρημένη, ήρθε, μου έπιασε με τα χεράκια του τα μάγουλα και μου λέει: "μη στεναχωριέσαι ανθρωπάκι μου"...ΕΛΙΩΣΑ..ΠΕΘΑΝΑ!!!!

Αυτά τα νέα μας.

Πολλά φιλάκια σε όλες σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια κοπελιές!!!!! Τι μου κάνετε???

Εμείς εδώ χαλαρά δουλειά και πάει λέγοντας ….

Σαβ/κο περάσαμε όμορφα, είχαμε μια βάφτιση την Κυριακή….αλλά γενικότερα πολύ γκρίνια με τα παιδιά. Με φτάνουν ειλικρινά στα όριά μου….ώρες-ώρες δεν τα αντέχω καθόλου ειδική την μεγάλη που γκρινίαζει και χωρίς λόγο.

Και τιμωρία να την βάλω, και χαστούκι να φάει….αυτή τον χαβά της, πέρα βρέχει, δεν υπολογίζει τίποτα και κανέναν.

Φτάνω σε σημείο ρε γμτ να χαίρομαι που είναι καθημερινή και πάω δουλειά και αυτή παιδικό….μέχρι που φτάσαμε……. :(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες.........

Λοιπον να σας πω τα νεα μου και μετα θα ερθω και στα δικα σας.......

Σημερα ξεκινησαμε παιδικο....

Το πρωι σηκωθηκε πολυ χαρουμενος τον παμε με τον μπαμπα του φτανουμε στην πορτα

και απο μεσα ακουγαν τα αλλα παιδακια τραγουδακια του λεω

ΜΑΜΑ-Μπες αγαπη μου μεσα να παιξεις με τα αλλα παιδακια..

ΔΗΜΗΤΡΗΣ-(με θλιμενο υφος σουφρομενα χειλη και κατευασμενο κεφαλη)Δεν θελω να παω μεσα

ΜΑΜΑ-πανε αγαπη μου θα περασεις πολυ ομορφα θα παιξεις θα ζωγραφισεις.κ.α.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ-δεν θελω μανυλα μου γλυκια θελω να ερθω μαζι σου

ΜΑΜΑ-Κανε ακρη απο την πορτα να μπουν τα αλλα παιδακια

ΔΗΜΗΤΡΗΣ-δεν θελουν να μπουν μανουλα μου.........

Εγω μονο που δεν εκλαψα με το ζορι κρατιομουν.........

Τελικα τον πηρα αγκαλια και μπηκαμε μαζι πηγε στα παιχνιδια και τα ακουμπουσε δυστακτικα

του λεω παρτα αγαπη μου και μου λεει δεν θα με μαλωσουν?του λεω οχι ειναι για να παιζεις

ε και πηρε τα παιχνιδια και εγω την εκανα...........

Πηγα τον πηρα και δεν ηθελε λεει να κατσουμε εδω του ειπα οτι θα ερθουμε ξανα αυριο και

χαρηκε....

Ηταν ησυχος πολυ και δεν μας ζητησε καθολου..........

Ξελαφρωσα αφου ειμαστε καλα προς το παρων........

ΑΥΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθη μου η φωτο σου στο προφιλ ειναι τελεια ειστε και οι δυο σας

κουκλακια :D

Τι επαθες για παρε τα πανω σου και σκεψου μονο θετικα ακου εκει καταθλιψη θα στρωσουν

μωρε τα πραγματα με την δουλεια αρχη ειναι μωρε και ειναι λογικο να σου φαινονται ολα βουνο

δυσκολα ειναι να εχεις δουλεια και να εχεις και τον μικρο που να θελει παιχνιδια........

Οι ατακες τους ειναι σκετη τρελα να τα φας ειναι οταν λενε κατι τετοια.....σε κανουν και νιωθεις

τον πιο ευτυχισμενο ανθρωπο στην γη :D

Ασπακι σε τρελαναν τα μικρα :?:

Καλα απο γκρινια αλλο τιποτα και εμενα τον πιανουν μερικες φορες και παρακαλαω να

δουλευω 10ωρες την μερα παρα να ακουω την γκρινια που πολλες φορες την εχουν χωρις

να υπαρχει καποιος λογος...........και τωρα που θα μπει και ο χειμωνας και θα ειναι μεσα θα

ακουμε πολυ μουρμουρα...........

Φιλια και στα υπολοιπα κοριτσια που δεν ανεφερα :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κοριτσάκια μου?

Ασπάκι μου υπομονή με την μικρή και ο δικός μου συχνά πυκνά γκρινιάζει χωρις λόγο.. Τα πρώτα 100 χρονια ειναι δύσκολα.. Τα χαστούκια πάντως μονο ατίθετα αποτελεσματα μπορει να έχουν.. Ξέρω οτι ειναι δυσκολο να κάνουμε υπομονή αλλά και να σηκώσουμε χέρι δεν ειναι λύση, τα κάνουμε χειρότερα τα πράγματα. Γενικά πρέπει να τους αγνοούμε λέει όταν γκρινιάζουν χωρις λόγο.. :x

Ανθή μου τι ωραία φωτογραφία! :x Εισαστε κουκλάκια και εσυ και ο γλυκός Πανούλης!

Μην στεναχωριέσαι κοριτσάκι μου, σκέψου θετικά, σιγά σιγά με πρόγραμμα όλα θα μπουν στην θέση τους.

Τέλειος ο μικρός με τις ατάκες του, ειδες μια κουβεντούλα και μας κάνουν να νοιώθουμε φανταστικά!

Βασούλα μπράβο στον μικρό για τον παιδικό, όλα καλά θα πάνε, αρχηγός θα γίνει εκεί μέσα, το βλέπω!

Φανη, Τόνια τι κάνετε?

Φιλενάδα τι κάνει ο Χαράκης? Εσυ πως είσαι?

Εμεις ειμαστε καλά, περάσαμε ωραία το σκ και τωρα ηρεμα ξεκινάμε την τελευταία βδομάδα του Σεπτεμβρίου.. Το Σαββατο εχουμε τραπέζι σε κάτι φιλους μας για τα γεννέθλια του αντρα μου και τα δικά μου.. Ψαχνομαι τώρα να δω τι θα φτιάξω..

Φιλάκια σε όλες κορίτσια! :-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε κοριτσακια??

βασωμου καλη αρχη να εχετε!!!!!!!!!!αλλα αφου πηγε καλα η πρωτη μερα δεν νομιζς να εχετε προβλημα

ανθη καλα κουραγιαα...

ασπαακι μου γλυκο μωρε ολες λιγο πολυ πιστευω βγαινουμε εκτος...οπως λεει κ η ερη τα πρωτα 100 χρονια ειναι δυσκολα...

ερη μου θαρρω πως ειμαι στα καλυτεραα μου :D:D:D:D:D:D κ ο χαρακης μια χαρα ειναι το αγορι με τρελαινει καθε μερα με τις ατακες του....τι καλουδια θα φτιαξεις για το τραπεζι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια :D !Είστε όλες καλά;;

Εγώ πότε έτσι και πότε γιουβέτσι :lol::lol::lol::lol: Πάντως δε συμβαίνει και τίποτα καλό γύρω μας για να χαρούμε λιγάκι...Γκρινιάζει όλος ο κόσμος και δικαιολογημένα..Τέλος πάντων..Πάντως αυτό το παθαίνω κάθε φορά τέτοια εποχή γιατί κάθομαι 3 ολόκληρους μήνες το καλοκαίρι και μετά μου κακοφαίνεται..Ειδικά με τον Πάνο τρώω μεγάλη φρίκη που δεν μπορώ να του δώσω όσα θα ήθελα. Αύριο για παράδειγμα αποφάσισαν να μας φωνάξουν το πρωί στο φροντιστήριο για συνάντηση καθηγητών..Ο Πάνος λοιπόν πήγε στη μαμά μου να κοιμηθεί..Μετά θα πρέπει να ξαναφύγω και θα λείπω μέχρι τις 10 το βράδυ..Αχχχχχχχ...Πόσο στεναχωριέμαι ώρες ώρες..Θα ήθελα να δουλεύω λιγότερο αλλά σε τέτοιες εποχές που διανύουμε δεν έχουμε το δικαίωμα της επιλογής δυστυχώς :(:(:(

Άσπα μου μη μασάς με τη γκρίνια και μη χάνεις την υπομονή σου..Έτσι είναι όλα τα παιδιά. Την ώρα της γκρίνιας απλά να αδιαφορείς. Όσο της δίνεις σημασία τόσο περισσότερο θα γκρινιάζει. Τον Κινέζο εσύ :lol::lol:

Βάσω μου καλή αρχή στον παιδικό! Εϊδες που του άρεσε;; Μακάρι να πήγαινε και ο Πάνος να εκτονώνεται λιγάκι αλλά δεν τον στέλνω γιατί τα πρωινά τον έχω μαζί μου και τον χαίρομαι..Αν πάει και παιδικό μετά θα τον βλέπω ακόμα λιγότερο :(:(:( Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια για μένα και τον Πανούλη!

Εράκι μου και σένα ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια!Ευτυχώς που έχουμε και αυτά να μας λένε κανένα γλυκόλογο για να ξεχνάμε τα άσχημα που μας συμβαίνουν..Μεγάλη ευλογία η μητρότητα! Χρόνια πολλά σε σένα και στον αντρούλη σου!!!!!!! Να περάσετε τέλεια στο τραπέζι που θα κάνεις! Τι φαγητά σκέφτεσαι να φτιάξεις;;Μακάρι να μπορούσα να δοκιμάσω τις νοστιμιές σου!!!!

Βίκυ μου καλά κουράγια σε όλες μας γιατί λίγο πολύ όλες τραβάμε τα ζόρια μας...

Πολλά φιλάκια σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσαρες :)

Σημερα ειμαι πολυ χαρουμενη με τον μικρο τον πηγα στον παιδικο και

ηταν μεσα στην τρελη χαρα το πουλακι μου τον αφησα χωρις να παραπονεθει

για τιποτα του ειπα παω στην δουλεια μου ειπε να κατσω λιγακι μαζι του αλλα

η δασκαλα τον πηρε αγκαλια και του ειπε πως θα παιξουν μαζι και πηγε χαρουμενος μεσα :D

Οταν πηγα να τον παρω ηθελε να κατσει και αλλο αλλα του ειπα πως κλεινει ο παιδικος και

θα ανοιξει αυριο.........

Τωρα ομως που τον αφησα με τον μπαμπα του γκρινιαζε ηθελε να ερθει μαζι μου............αλλα

τωρα που πηρα τηλ.ηρεμησε και παιζει στο δωματιο του............

Οποτε αλλη μια μερα που ηταν υπεροχα........

Ερι τι λαχταριστο θα φτιαξεις :?:

Να ερθουμε και εμεις να φαμε καλε ;):lol:

Βικαρα ανεβασμενη στο φουλλλλλλλλλλ :?::?::?::?:

Ετσι η ζωη ειναι μια τρελαααααααααααα..............

Ασπακι ηρεμησες καθολου :?:

Που εισαι :?:

Ασε την δουλεια και μπες να μου κανεις παρεα........

Ανθη μου καθε αρχη και δυσκολη θα συνηθησεις σιγα-σιγα και θα βρεις συντομα

τους ρυθμους σου ;)

Οσο για τον Πανο που να τον στειλεις παιδικο δεν θα τον βλεπεις καθολου μετα........

Εγω εχθες τον πηγα παιδικο τον πηρα στην 11 και μετα ηρθα εδω οταν σχολασα στις 7 πηγαμε

σπιτι και μετα στις 9τον ςβαλα να κοιμηθει 2ωρες μονο τον ειδα και μου κακοφανηκε αλλα τι να

κανουμε δυστυχως πρεπει να πηγαινουμε και στην δουλεια αλλιως καηκαμεεεεεεεεεε.........

Φιλια και στα υπολοιπα κοριτσια :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχουμε ονομααααααατακιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!βαφτιστηκαμε και ολα πηγαν τελεια η μικρη γκρινιτσα οχι πολλα κλαμματα και ο γιος μου κυριος!!!!τωρα ωτρχω για αλλαγες σε μερικα δωρακια τα ξαναλεμε φιλια!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσαρες..........

Φανουλα καλοφωτιστη η μικρη σου να ειναι παντα γερη και χαμογελαστη :D

Που ειστε καλε οι υπολοιπες :?:

Γιατι τοσο νεκρα :?:

Εγω σημερα πηγα τον μικρο στον παιδικο αλλα ειχαμε λιγακι γκρινια και δεν με αφηνε να

φυγω καθησα κανενα 10λεπτο και μετα τον πηρε η δασκαλα του αγκαλια για να τον ηρεμησει

και εφυγα μεχρι να ανεβω τις σκαλες ειχε σταματησει το κλαμα ευτυχως ξεχαστηκε πολυ ευκολα......

Τωρα που τον πηρα ηταν χαρουμενος και δεν ηθελε να φυγει :lol::lol: τρελοκομειο ;):lol:

Και τωρα στην τρελη δουλεια μου :evil:

Βαριεμαι πολυ και δεν εχω καθολου ορεξη να βλεπω κανεναν..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια :D !

Νέκρα έπεσε καλέ..Και έλεγα ότι δε θα προλαβαίνω να διαβάζω τις σελίδες μια που χθες δεν κατάφερα να μπω..

Βασούλα όλα καλά με τον παιδικό! Περνάει καλά εκεί ο Δημητράκης σου και γι' αυτό δε θέλει να φύγει! Είναι λογικό στην αρχή να γκρινιάζει λιγουλάκι που φεύγεις. Κοινωνικό το βλαστάρι σου!

Φανούλα να σας ζήσει η Νάσια!!!! Αλλάζεις δωράκια ε;; Εγώ όταν βάφτισα τον Πάνο για ένα μήνα άλλαζα δώρα. Αγόρασα ρούχα για 3 χρόνια :lol::lol::lol::lol: Μα κανείς δε σκέφτηκε να πάρει μεγαλύτερο νούμερο;; Για να είμαι βέβαια ειλικρινής κι εγώ πηγαίνω ρούχα στο νούμερο του παιδιού που βαφτίζεται :lol::lol::lol:

Τα νέα μου;;No news good news! Τα ίδια..Τρέξιμο και άγιος ο Θεός.

Πολλά φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και παλι κοριτσαρες..........

Νεκρα τρεληηηηηηηη......

Αλλη μια μερα στον παιδικο και ο Μητσαρας παλι γκρινιαζε αλλα και παλι ηταν για λιγο.....

Τωρα ειναι με τον μπαμπα του.....

Αυριο θα ερθω πρωινη μεχρι τις 11δουλεια και μετα καλη Τριτη ;)

Ανθη μου ειδες κινηση :?: Χαμος...

Μονο εγω γραφω ολες εξαφανισμενες.........

Φιλια σε ολες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια εδώ ειμαιιι!!! :x:x

Φανούλα καλοφώτιστο το κοριτσάκι σου! Να χαιρεται το όνομά της!

Εγώ στις βαφτίσεις παίρνω πάντα μεγαλύτερα.. :roll:

Βασούλα μπράβο στον μικρό βρε, μια χαρά στον παιδικό!

Ανθή μου είσαι καλύτερα ε? Λογικό μωρέ ειναι αυτο που λες, 3 μήνες να κάθεσαι και ξαφνικά να πνίγεσαι!

Φιλενάδα τι κάνεις που εσαι???

Ειχα γεννέθλια χθες κορίτσια και πέρασα τόσο ωραία! Βγηκαμε τα 3 μας και πήγαμε και φάγαμε αστακούς, καβουρια και γαρίδες! ο μικρός κάθησε τόσο καλά στο εστιατόριο! Ολα ηταν σουπερ! Τα έτσουξα και λίγο!

λοιπον σημερα θα πάω σουπερ μαρκετ να κάνω προετοιμασία για το τραπέζι. Αυριο θα κάνω μερικά και θα τακαταψύξω για να μην πνιγώ το Σαββατο..

Λοιπον θα ειμαστε 6 άτομα έτσι? Μπορει να ειμαστε και 8.. 6 μεγάλοι και 2 παιδάκια..

θα φτιάξω

Καροτόσουπα

2 διαφορετικές σαλάτες

καλτσουνια με χόρτα και τυρι

Κιμαδοπιτάκια

Κολοκυθάκια τυλιχτά με τυριά (στην οδοντογλυφίδα)

Μπεικον με δαμάσκηνο (στην οδοντογλυφίδα αν με πιάνετε)

Και για κυρίως θα κάνω μαριναρισμένο χοιρινό με πορτοκάλια στην γάστρα και θα κάνω και εναν πουρε σελινόριζας...

ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΑ??? ή ειναι καλα??? :?::?::?::?::?:

Φιλάκια πολλά!!! :x:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες...........

Ερη μου χρονια σου πολλα κοριτσαρα μου να τα εκατοστησεις και να εισαι παντα χαρουμενη

και πανω απο ολα υγιεια.......... :D

Καλοπερασες ε :?: Και ο μικρος κυριος εμ τι περιμενεις τον πηγατε σε εστιατορειο να φαει

αστακους και θα ηταν ταλιμπαν δεν ελεγε ;):lol::lol::lol::lol:

Μπραβο χαιρομαι που περασατε καλα :D

Οσο για τα φαγητα που λες ειναι μια χαρα μου ανοιξες την ορεξη καλε εμας δεν θα μας καλεσεις :lol::?:

Οι υπολοιπες που γυρνατε :?:

Ασπακι εσυ παντα ησουν εδω το πρωι τι εγινε μπαστακωθηκε η αφεντικινα σου και δεν μπορεις να μπεις :?:

Εγω σημερα ειμαι απο τις 6 μεχρι τις 11 και μετα θα ερθω την Τριτη για δουλεια..........

Ξυπνησα πολυ χαλια συναχωμενη και εχω ενα πιασιμο απο τον αυχενα μεχρι την μεση μου αχχχχχχχχχχχ

γερασαμε :lol::lol:

Τον μικρο θα τον παει ο μπαμπας του στον παιδικο εχθες το βραδυ μου ελεγε οτι τοου αρεσει παρα

πολυ που τον παμε και οτι εχει πολλους φιλους..........

Το καμαρι μου μεγαλωσε και εχει και φιλους καλε :D:D:D

Αλλα μου ειπε πως θελει και εμενα να πηγαινω εκει.........

Να δουμε τωρα απο βδομαδα ποσες ωρες θα μενει.......

Φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ασπακι εσυ παντα ησουν εδω το πρωι τι εγινε μπαστακωθηκε η αφεντικινα σου και δεν μπορεις να μπεις :?:

Βρε ξεμοιαλίστρα κοπελιά……λέμε έχω δουλειά….μην με δελεάζεις…….χαχαχαχαχα…..

Καλά μάντεψες πάντως……η άλλη έρχεται από τις 9:00, αλλά ευτυχώς φεύγει 1:30 που πάει και παίρνει τα παιδιά από το σχολείο.

Αλλά μιλάμε έχω πολύ δουλειά….που χρόνος να μπω……σου λείπω εεε??????χαχαχαχα….κουτσομπολίτσα μου εσύ!!!!!.....εδώ που τα λέμε κι εμένα μου λείπεις……τώρα με ποια να κουτσομπολεύω???????????????? Οεο………….

Δεν προλαβαίνω να σας διαβάσω για να σχολιάσω….

Θα τα ξαναπούμε, φιλάκια πολλά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Καλή Παρασκευούλα να έχετε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσουδες!τι κανετε;

ελπιζω ολες να ειστε καλα!!χαθηκα παλι αλλα χρονος μηδεν...

εμεις ειμαστε καλα τα ζουζουνια ανταρτευουν εγω τα εχω φτυσει κ παιζω ολη μερα κουκλες κουζινικα κ αλλα παιχνιδια! :lol::lol::lol::shock::shock:

κατα τα αλλα απο διαθεση νιωθω καλυτερα...μελανχολω βεβαια καποιες φορες ακομα αλλα ευχομε να μην φτασω στο σημειο που ημουν κ ολα να γινουν καλυτερα!

σας φιλωωωωω!!!!!!καλο σκ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια!ευχαριστω πολυ για της ευχες!!!!!!!!!!!σημερα μεταλαβαμε κιολας!!!!ολα καλα φτιαχνουμε το παιδικο τωρα για να βαλω μεσα και την μπουμπου και καθε απογευμα ολο και σε καποιο μαγαζι παω εβαψα αλλαξα κουρτινες πηρα ενα σουπερ ξυλινο επιπλο με υφασματινα συρταρια για τα παιχνιδια τους στολισα φωτο και διαφορα διακοσμητικα και αυριο στρωνω και την μοκετα την οποια πλυναμε και τελος,μεχρι να παει δημοτικο ο μεγαλος και μετα το χωριζω και τα κανω δυο τα παιδικα!!!!!!φιλουρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιουχουυυυυυυυυ!!!!!!! :lol: Ω ναι εγω ειμαι και δεν σας ξεχασα!! :D

Τι κανετε κοριτσακια μου? Μου λειψατε αλλα τρεχω συνεχεια με τα μικρα!

Τα νεα μας: Βαπτισαμε τον Γιωργη μας στης 10 Σεπτεβριου και ολα καλα! Μπουσουλησε 7μιση μηνων και τωρα σηκωνεται ορθιος παντου και εχει φαει το κεφαλι του απειρες φορες! Καλα που ειναι ποντιακο και δεν καταλαβαινει πολλα :lol: Βγαλαμε 2 δοντακια πριν 10 μερες με πολυυυυυυ γκρινια...καλα...απο 3 μηνων γκρινιαζει αλλα τελευταια το παρακανε! Η Ειρηνη ξεκιναει παιδικο 1 Νοεμβριου! Σε λιγες μερες κλεινει τα 3!!! Εγω συνηλθα πληρως θα ελεγα και ειμαι μια χαρα αν εξαιρεσουμε την ψυχολογικη κουραση απο το κλαμα του μικρου και τα καψωνια της Ε.

Ποσο χαιρομαι που σας βλεπω ολες μαζι παλι!! Θα προσπαθησω να γραφω πιο συχνα υποσχομαι!

Τονακι καλοφωτιστος να ειναι ο μικρος σας και απο εδω!

Φανουλα καλοφωτιστη και η μικρη σου! Με γεια τα πραγματακια σας!!

Βικακιιιιιιιιιι πως εισαι χαρα μου? Ο Χαρακης?

Βικουλινη ελπιζω να εισαι πολυ καλυτερα απο την τελευταια φορα που μιλησαμε! Περνε τα μικρα και βγαινεται βολτουλες με τα ποδια. Εξω εξω εξω! εγω ετσι συνηλθα!

Ασπακι τελειο ακουγεται το καλοκαιρακι σας!! Και του χρονου με υγεια!

Βασουλα να χαιρεσαι το αντρακι σου εστω και καθηστερημενα!! Μια χαρα τα παει στον παιδικο!! Ποτε μετακομιζεται τελικα?

Ανθη πως να μην εισαι πεσμενη αφου συνηθησες να καθεσαι 3 μηνες και τωρα καλεισαι να κανεις βουτια στα βαθεια? Με τον καιρο θα συνελθεις. Αυτη η περιοδος ειναι πολυ δυσκολη για τους περισσοτερους απο εμας. Μα τι κουκλακια εισαστε μανα και γιος? Φτου φτου ομορφιες!

Ιωανναρα μου τι κουκλος που ειναι ο μικρος!!!! Καλα και ο μεγαλος ειναι αλλα τον μικρο τωρα τον βλεπω!! Ποτε προλαβαινεις και τα κανεις ολα αυτα μαρη? Εγω ουτε τουαλετα δεν προλαβαινω να παω! Θηλαζεις ε?

Ερακι μου εμεις τα λεμε και στο εξπρες. ;) Πως πηγε το τραπεζι?

Η αδερφουλα μου που ειναι???? :( Η Ρια? :(

Δεν θυμαμαι τιποτα αλλο...ειμαι κομματια..τα ξαναλεμε κοριτσακια μου! Φιλια σε ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!!!!

Είστε καλά;; Εγώ είμαι μια χαρούλα γιατί είναι Σάββατο. Από Παρασκευή στις 21.30 μέχρι και Σάββατο βράδυ πετάω!!!!!!!!!!!Σήμερα λοιπόν πήγα το πρωί κομμωτήριο και μετά σούπερ μάρκετ μαζί με τον Πανούλη μου! Το απόγευμα ήρθαν οι κουμπάροι μας με τα παιδάκια τους και περάσαμε όμορφα! Ο Πανούλης έπαιξε με τα παιδάκια και χάρηκε πολύ! Αύριο έχω διόρθωση, διάβασμα, προετοιμασία μαθημάτων, σιδέρωμα και άλλα τέτοια υπέροχα :evil::evil::evil: Ετοιμαστείτε για νέο κύμα γκρίνιας :lol::lol::lol:

Βασούλα την Τρίτη ξανά δουλίτσα;; Αυτά είναι! Να ξεκουραστείς και να χαρείς το Δημητράκη σου!

Εράκι ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!! Να τα χιλιάσεις!!!!Το γιορτάσατε οικογενειακώς ε;; Όσο για τον Κώστα σου..σωστός κύριος στο εστιατόριο! Φτου να μην τον ματιάσω :D ! Όσο για τα φαγητά....μου άνοιξες την όρεξη. Αναρωτιέσαι αν είναι πολλά ή λίγα;;; Διάβαζα, διάβαζα και τελειωμό δεν είχαν :lol::lol: Θα το ευχαριστηθούν οι καλεσμένοι!Τώρα που το σκέφτομαι έγινε το τραπέζι. Το Σάββατο δεν ήταν;; Πες νέα!

Άσπα στο έχω ξαναπεί.Αυτή η αφεντικίνα σου τελικά έχει μεγάλο θράσος. Μα να μη σε αφήνει να κάνεις τη δουλειά σου;;; :lol::lol::lol: Να μπεις στο mammy εννοώ :lol::lol::lol:

Λενάκι πολύ χάρηκα που διάβασα νέα σου!Μεγάλωσε και ο γιόκας σου και απ' ό,τι βλέπω στη φωτό είναι ένα κουκλί! Αντράκι σωστό! Δε σου έχω ευχηθέι για τη βάφτιση..Να σου ζήσει κοπέλα μου! Όσο για τα καλά σου λόγια για τη φωτό μας..ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!!!!!Κι εσείς όμως δεν πάτε πίσω! Κούκλα η μαμά, κουκλιά και τα παιδάκια της!

Βικουλίνι μου χαίρομαι που νιώθεις πολύ καλύτερα. Φαντάζομαι ότι με 2 παιδιά τα πράγματα είναι ζόρικα. Υπομονή. Θα μεγαλώσουν και θα μας λείπουν αυτές οι στιγμές..

Φανή τι κάνουν τα παιδάκια σου;;; Αλλαγές διαβάζω κάνετε! Χαρά στο κουράγιο σου! Το παιδικό πώς θα το κάνεις 2 δωμάτια;; Είναι τόσο μεγάλο :roll::roll: ;;;;;Κάτι απορίες που τις έχω κι εγώ ε;;; :lol::lol::lol::lol:

Αυτά και για σήμερα! Τα φιλιά μου σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια παγωμενα!!!!!καλε πολλη ψυχρα επιασε ξαφνικα???????????λενακι σε ευχαριστω πολυ να σου ζησει και σενα ο μπουμπουκος!!!!!!!ανθη μου ναι ειναι μεγαλο αλλα επειδη εχει καποια εξοδα παραπανω το χωρισμα των δωματιων ειπαμε να κανουμε μια ανακοινιση προστοπαρων και σε 3 με 4 χρονακια το χωριζουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια!!!τι κανετε?εμεις μια χαρα!!!

εγω αρχισσα δουλεια οποτε εχω καθε μερα διαβασμα και προετοιμασια αλλα δεν παραπονιεμαι..δεν αντεχα αλλο μεσα στο σπιτι...αρχισα και το μεταπτυχιακο μου οποτε σε λιγο στρωνομαι για διαβασμα και το απογευμα με περιμενει ενα καταπληκτικο βουνο απο ρουχα για σιδερωμααα

τα φιλια μου σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες ηρθα για δουλεια δυστυχως :(

Νιωθω πολυ κουρασμενη νυσταζω παρα πολυ εχθες απο τον βηχα που ειχα δεν κοιμηθηκα

καθολου ειμαι κομματια λεμεεεεεεεε...........

Να σας πω τα νεα μας απο τον παιδικο και μετα θα σας σχολιασω ;)

Λοιπον την Παρασκευη πηγα και τον πηρα εγω και ολα μελι γαλα την ρωταω απο Δευτερα τι ωρες

και μου λεει στις 9 και μετα θα σας πω τι ωρα θα ρθειτε...........

Γενικως περασαμε ενα σ/κ καλο ημουν και χαλια αλλα ενταξει παλευοταν πιαστηκα κιολας και

ο μικρος μου αντρας με εκανε μασαζ συνεχεια το καμαρι μου :D:x:x:x:x:x:x:):)

Και ηρθε η Δευτερααααααααα ξυπναμε το πρωι και τον πηγαινω μου λεει αυτη η υπολοιπες θα τα

παρουν στις 12 και εσυ στις 11 :shock: τι και πως δεν προλαβα να ρωτησω γιατι τον πηρε κατευθειαν

μεσα και ηταν και μονη της λεω οταν θα παω να τον παρω θα την ρωτησω...

Παω σπιτι ξυπναω τον αντρα μου και με επιασε το παραπονο, οτι κανεις δεν θελει το παιδι μου επειδη

ειναι ζωηρο και αλλα τετοια και οτι θελω να παρατησω την δουλεια για να τον εχω εγω συνεχεια αφου κανεις δεν τον κοιταει ημουν πολυ χαλια

ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ 12 ΚΑΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ 11 :cry::cry::cry::cry:

Παω λοιπον και εγω στις 11 να τον παρω και εκεινη την ωρα ολα ηταν εξω και επαιζαν

με το που παω στην πορτα βλεπω την κυρια του και την πιανω και την ρωταω για ποιο λογο

να παρω τον μικρο στις 11 και τα αλλα να φυγουν 12 τι συμβαινει......ειναι ζωηρος και δεν μπορειτε

να τον κρατησετε :?: Η μηπως κλαιει και με ζηταει :?: (κατι που δεν το πιστευω βεβαια γιατι ειναι μαθημενος να τον αφηνω συνεχεια λογο δουλειας και οταν ειναι με παιδια δεν τον νοιαζει)

Αυτη μου ειπε πως δεν θελει να στεναχωριουνται τα παιδια και θελει να γινει ομαλη η προσαρμογη

τους στον παιδικο......

Λεω κλαιει :?::?:

Μου λεει οχι με το που φευγεις ξεχνιεται και παιζει......

Και της ειπα και παλι ε τοτε γιατι ετσι :?: αρα λεω ειναι ζωηρος :?:

Και ειπε οχι μια χαρα ειναι..........

Ακρη δεν εβγαλα τον μικρο τελικα τον πηρα και εγω στις 12 γιατι ηθελε να κατσει να παξει με

τα παιδακια......Συμπερασμα= δεν γκρινιαζει γιατι θελει εμενα αρα ειναι ζωηρος και ειμαι σιγουρη

πως δεν θελουν να τον κρατανε πολλες ωρες γιατι κουραζονται αυτες

Τι να πω δεν ξερω ισως ειμαι υπερβολικη και τα παραλεω αλλα δεν ξερω δεν εβγαλα ακρη και δεν με καλυψε καθολου .............

Που θα παει θα κανω υπομονη μεχρι και το τελος αυτης της εβδομαδας και μετα θα δω τι θα κανω.

Σημερα θα τον παει ο αντρας μου να δουμε τι θα τον πει για την ωρα.........

Νιωθω πως μονο εγω αντεχω και αγαπαω τον γιο μου και κανεις αλλος δεν τον θελει

ενταξει ειναι ζωηρος τι να κανουμε παιδι ειναι αν δεν τα κανει τωρα ποτε θα τα κανει ολοι τον

μαλωνουν και δεν τον αντεχων πανω απο μια ωρα αλλα δεν ειναι ετσι ειναι καλος σε εμενα ειναι μια

χαρα το παιδι καθεται ομορφα απλα θελει να ασχολουμαστε μαζι του λογικο πιστευω...

Οπως η βλαμενη η πεθερα μου που δεν τον κραταει και δεν δουλευει και την ταιζουμε και μια χαρα ειναι

και τα ταξιδια της πληρωνουμε και απο πανω γκρινιαζει αχχχχχχχχχχ μαζεμενα τα εχω

Σας ζαλισα αλλα επρεπε να τα πω ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελπιζω να βγαλετε ακρη με αυτα που εγραψα γιατι τα εχω οπως να ναι μεσα στο μυαλο

μου :roll:

Ασπακι ασε κουκλα μου την δουλεια και ελα να σε πω τον πονο μου ;)

Καλα ειμαι η μονη που δουλευω και κολοβαραω :?::lol::lol:

Βικουλινακι χαιρομαι που εισαι καλα και ας μην μπαινεις δεν επιραζει κατσε εκει και

παιξε με τα παιδακια σου ;)

Φανη χαρας στο κουραγιο σου που κανεις και αλλαγες......

Φιλια στα παιδακια σου

Λενακι που εισαι βρε κοριτσι καλα ειδα φωτο του μικρου στο φεις κουκλος ειναι φτου φτου

μεγαλωσε πολυ αντρακι σωστο :D

Για την μετακομιση που ρωτησες τελικα δεν θα παμε πουθενα ααααααααα ξεχασα να το πω

το σπιτι ειναι αθλιο κλαι θελει πολυ χρημα για να το φτιαξουμ ε οποτε δεν θα μετακομισουμε

ε και δεν νομιζω να παει κανεις να μεινει εκει γιατι ειναι χαλια..........

Ευτυχως γλυτωσα απο αυτο....

Ανθη εκανες μποτεεεεεεε :?::lol::lol::lol: και μετα απο ολα αυτα σιδερο :?:

Α σε βρισκω κατσε καλα :lol::lol::lol::lol:

Τι κανει ο Πανουλης σου :?: τα φιλια μου ;)

Τονια τι μεταπτυχιακο :?: δεν θυμαμαι αν ειπες :roll:

Αντε να φυγω να δουλεψω και λιγο :lol::lol::lol: (ανεκδοτο αλλα ηρθαν μερικα φοτηγα και θα απασχοληθω για λιγουλακι) :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φιλενάδες μου!!!!

Χάθηκα λίγο, αλλά με έφαγε η δουλειά.

Βασούλα μου τι προβλήματα έχεις??? Μην σκας με τον μικρό, έτσι είναι όλα τα παιδάκια. Και κυρίως μην επηρεάζεσαι από τους άλλους για το παιδί σου, εσύ τον ξέρεις καλύτερα από τον οποιοδήποτε.

Κάτι τέτοια πέρασα κι εγώ με την Μαρία στην φάση που ήταν στο αποκορύφωμα της η σκανδαλιά της. Με νευριάζανε όλοι που μου λέγανε πόσο ζωηρή είναι η κόρη μου, και μάλωνα συνέχεια το παιδί μου.

Στο τέλος βέβαια μου την βίδωσε και εμένα και λέω…..τέλος δεν θα ξανάρθει σε σένα η μικρή αφού σε ζαλίζει, δεν θα την ξαναφέρω εκεί αφού κάνει φασαρία και δεν την αντέχεται…και πάει λέγοντας.

Σε πληροφορώ όλοι έστρωσαν……και στην τελική ας κοιτάει ο καθένας το δικό του παιδί και να μην ασχολείται με το δικό μου.

Έτσι κι εσύ κάνε υπομονή με τον παιδικό και μην τον παίρνεις νωρίς….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια  Πώς είστε εσείς; Εμένα ξεκίνησε η δυσκοιλιότητα όπως στο πρώτο τρίμηνο... Ότι χειρότερο αυτή την περίοδο, που έχουν φουσκώσει και όλα, χέρια, πόδια. Χαλάλι βέβαια, καλά να είναι τα παιδάκια μας και θα τα αντέξουμε και αυτά. Λίγο έμεινε.  
    • Αχ άσε... Αναπολώ τις μέρες που κοιμόταν πολύ τα πρωινά και προλάβαινα να πιω καφεδάκι 🤣 εμένα το παληκάρι κοιμάται 1,5 το πολύ 2 ώρες το μεσημέρι αλλά μόνο πάνω μου... Αν κάνω να τον αφήσω δίπλα ανοίγει μάτια και κλαίει... Οπότε είμαστε αυτοκόλλητοι μέχρι το βράδυ που θα κοιμηθεί. Δε προλαβαίνω τι-πο-τα 🤯 ξέρω όμως ότι αυτές οι στιγμές αργότερα θα μου λείπουν.  Αααααα σιδερένιο το 7ο δοντακι σας! (Κι εμένα με δαγκώνει το κουνέλι μου 🤣) Ναι όσο μπορείς πάλεψε το με τα πατημένα γιατί μετά αν το αφήσεις ίσως να δυσκολευτεις.  Κι εγώ νιώθω ότι δεν έχω συνέλθει πλήρως από τη φάση γέννα - νεογέννητο... Καταρχάς ακόμα σκέφτομαι τη καισαρική και τη περίοδο της λοχείας και ανατριχιαζω... Μπρρρρρ!  Πότε πέρασε ένας χρόνος Ε; Απίστευτο! Ένας χρόνος απαιτητικός αλλά συνάμα όμορφος! Πως έχουν αλλάξει τα μωράκια μας... από μικρά νεογέννητα έχουν γίνει μικροι εξερευνητές 🤣 Κοιτάζω τις φωτογραφίες από την εγκυμοσύνη ή βιντεάκια με τη κοιλιά μου να κινείται και ακόμα δε μπορώ να πιστέψω ότι το έζησα, σαν ένα γλυκό όνειρο.... Τον κοιτάζω και η καρδιά μου πάει να σπάσει από αγάπη... 💙      
    • Πώς τη παλεύω; Πφφφφ ανάλογα τη μέρα .. υπάρχουν μέρες που βγαίνουμε βόλτα, μέρες που συναντιεμαι με φίλες που έχουν κι αυτές μικρά παιδάκια και μέρες που είναι σκέτη καταστροφή...  Εμένα αν ξυπνήσει μέσα στη νύχτα θέλει οπωσδήποτε να πιει γάλα αλλιώς δεν ηρεμεί με τίποτα.  Ευτυχώς 20:30-21:00 κοιμάται. Τις τελευταίες δυο μέρες και μένα κοιμάται περισσότερο.... Μωρέ λες; Λες να κοιμόμαστε σαν άνθρωποι σιγά σιγά; 🤣🤣🤣🤣 Φτου φτου φτου μη το ματιασω!   
    • Να χαίρεσαι!! Μια χαρά είναι ο τράχηλος! Άλλες έχουν μικρό τράχηλο και κάνουν περίδεση, εσύ δεν έχεις να το σκέφτεσαι αυτό!!  Σε κάποια φάση λογικά ξεκινά και μειώνεται το πάχος για τον τοκετό! Τα κορίτσια που είναι μαμάδες θα ξέρουν καλύτερα κιόλας!
    • Καλά εσενα θα θέλει σίγουρα να σου το αυξήσει όταν μιλήσεις μαζί του πες μας 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...