Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο16! Γεννητούρια Τέλος!!!!


Recommended Posts

οντως μεγαλωνεται πολυ...παντως κουκλακι ο μικρος...οσο για τις συνηθειες,θα αλλαζουν συνεχεια...εκει που θα στρωνεις το ενα θα αρχιζει κατι αλλο...

για τα κιλα δεν αγχωνομαι γιατι τα εχασα ολα της εγκυμοσυνης κ χθες που ανεβηκα ειδα πως εχω χασει αλλα 2,5 :D:D:D πως εγινε δεν ξερω...μαλλο απο τα +++ του θηλασμου...γιουπι!!!ειμαι στα 62,5...αν τα καταφερω κ φτασω στα 60 θα ειμαι μια χαρα...

οσο για το θεμα μωρο-πεθερικα-μαμα ειναι μεγαλο...δεν προλαβαινω να το αναλυσω τωρα γιατι ερχεται η μικρη απο το σχολειο απο λεπτο σε λεπτο...χθες ειχαμε αναλογη συζητηση με τον αντρα μου κ θα συνεχιστει κ το μεσημερι...ελπιζω να καταληξουμε καπου γιατι ειναι πολυ ψυχοφθορο να δινεις οδηγιες για το τι θες για το παιδι σου κ να μην σε ακουει κανεις....ειδωμεν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα Γιελιζ, καλημερα Μαχη, Καλημερα συμπεθερα

Ωστε τετοια νουμερα η μεγαλη...

ασε εμεις μια απο τα ιδια...αφου τον Χριστοφορο τον αποκαλω Ξανθοπουλο..κλαμα και κακο ΚΑΘΕ μερα...στο σχολειο...κυριος...αφου οταν τον παιρνω ειναι μεσα στα χαμογελα και στα κεφια..το σκατουλι

Ασε..ξεκουραση δε λες τιποτα..βεβεια εχω ενα θεμα γιατι πρεπει να αντλω γαλα και στη δουλεια δυσκολο..αλλα ΟΚ..κατι θα κανω

Στα δικα μας...

ειμαστε αισιως 7250 και 63 εκατοστα...

επισης..ετοιμαζομαστε για δοντι....γι'αυτο το καημενο ειναι ανυσηχο και μασουλαει συνεχεια το χερι του

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααα μπηκα μια στα γρηγοραα γιατι παω για 10 μερες στη μανα μου και θελω να ετοιμαστω...Ππιπιτσα μου δεν πειραζει καθολου να δωσεις ξενο...απο τη μια παλια ηταν ντροπη να δινεις μητρικο τωρα να δινεις ξενο??μην αισθανεσαι ετσι..εγω απορω πως αντεξες τοσο καιρο με το θηλαστρο..εγω πολυ σπανια το χρησιμοποιω...επισημα πλεον εχρι κοψει το βραδυνο..τρωει 9.30 και μετα 5.30..ξυπναει καποιες φορες με λιγη γκρινια μεσα στη νυχτα αλλα περνει πιπιλα και ξανακοιμαται δεν πειναει..μηπως να κανρεις το ιδιο...λογικα επρεπε να το ειχε κοψειτο βραδυνο..νομιζω..εμενα εχει καινουργιο χουι...θελει την ημερα να κοιμαται στο ρηλαξ για να εχει φασαρια..αμα την βαλω στην καλαθουνα ξυπναει απο την ησυχια...κουφο εε??αλλα μεχρι να το καταλαβω..αχ κατι ουρλιαχτααα μου ειχε παρει το κεφαλι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ευη.........εμενα ετσι ηταν η μεγαλη μου...την ημερα μονο ριλαξ κ μονο το βραδυ στο κρεβατι....μεχρι 1,5 χρονων κοιμοταν στο ριλαξ...το ειχαμε λοιωσει κ τα ποδια κρεμονταν κατω :lol::lol::lol: κ την μικρη τωρα εκει την κοιμιζω την ημερα γιατι την εχω στο σαλονι που τριγυριζω κ εγω με τις δουλειες....κ τα τραγουδια δυνατα οταν κανω δουλειες :lol::lol::lol: οταν μαθαινουν στην φασαρια ο παραμικρος θορυβος στην ησυχια τα ξυπναει...τωρα κ να θελουμε να εχουμε ησυχια δεν γινεται γιατι εχουμ μια σισσυ που ολη μερα χοροπηδαει κ παιζει με τα οπλα μπαμπα μπουμπα :lol::lol::lol: οποτε κ το μικρο εμαθε στην φασαρια ;);) καλα να περασεις στην μαμα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευακι μια χαρα στρωσατε με το βραδινο!!Μπραβο!!Να δω εμεις ποτε θα το κοψουμε..θα το κοψει αραγε???

Σεσιλια μεγαλωσατε πολυυυυυυυ!!!!Μπραβο!!Αντετωρα στη δουλεια θα ξεσκας κ λιγο!!Εγω εχω λαλησει ολο μεσα μεσα..ετσι επιστρατευσα τον αντρα μου καναμε ασφαλεια στο αμαξι του ,αυριο περνα κτεο ελπιζω κ θα χω κ γω το αμαξακι μου επιτελους!!!!

Μαχουλα γλυκας ο μικρουλης σου!!Καλωσηρθες κ παλι στην παρεα μας!!

Μιχαελα υπομονη στρωσει κ η μεγαλη σου!!Δυστυχως οταν ερχεται δευτερο βγαζουν αυτες τις αλλαγες!!

Κ μενα ο μικρος οοοολη τη μερα ειναι στο ριλαξ!!Κ τωρακαμια βδομαδ παρακολουθει κ τηλεοραση..κ γελαει κιολας..τι βλεπει ενας Θεος ξερει!!!Μονο το βραδυ κρεβατι!!

Κ επισης οταν νυσταζει γριλιζει στο ριλαξ να τον παρω αγκαλια να κοιμηθει :D ε μολις τον παρω αγκαλια σε χρονο dt κοιμαται!!

Δεν ξερω για μετα αλλα τωρα μου αρεσει που ζητα την αγκαλια μου για να κοιμηθει!!!!!ειναι τοσο τρυφερο!!!!!!

Εγω απο κιλα ειχα ακομη 5 να χασω..εχω να ζυγιστω καιρο..αλλα νομιζω πως θα χω παρει 1-2 γιατι τρωω οοολο βλακειες!!Κ πολλα γλυκα πολλα ομως!!Εγκυος δεν ετρωγα τοσα!!

Καλο μεσημερι ομορφες μανουλες!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έκανα λίγες δουλίτσες και επανήλθα!

Εύη μου καλά να περάσεις στη μαμά σου!!

Και ο Κερεμ έχει μάθει να κοιμάται με φασαρία αλλά και με ησυχία δεν έχει θέμα, αν κοιμάται και δεν "ψευτοκοιμάται" δεν τον ενοχλεί τίποτα! Αφού καμιά φορά του αλλάζω πάνα ενώ κοιμάται και δεν ξυπνάει!

Στο ρηλάξ εμάς δεν πολυκάθεται, μόνο στο πορτ μπεμπέ με σηκωμένη τη πλάτη κάθεται και κοιμάται κιόλας (το πορτ μπεμπέ το έχουμε πάνω στο καρότσι και κάνουμε και βόλτες μέσα στο σπίτι) Έχουμε γεμίσει πράγματα που δεν τα χρισημοποιούμε!! Το ρηλάξ και ένα ρηλάξ κούνια που έκατσε μόνο 3 φορές για 5 λεπτά!! και μου πιάνουν και πολύ χώρο ρε γμτ!! Προχθές τον έβαλα στο γυμναστήριο και πιο αδιάφορος δεν μπορούσε να είναι, στα 10 λεπτά άρχισε να γκρινιάζει για να τον σηκώσω!

Χρύσα μια χαρά μεγάλωσε ο μικρός σου!! Τέλεια τα κιλάκια του! Φτού φτού!!

Μιχαέλα και εγώ το σκέφτομαι όταν είναι να γυρίσω στη δουλειά που θα τον αφήσω... με τη μαμά μου δεν θέλω ( θα μου το τρελλάνει το παιδί με τα μη και τα όχι!!!) για την πεθερά μου ούτε συζήτηση... μάλλον θα βρούμε καμιά γυναίκα να έρχεται στο σπίτι... μπορεί να είναι ξένη αλλα τουλάχιστον θα μπορώ να δίνω οδηγίες χωρίς να έχουμε παρεξηγήσεις και δράματα μετά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι και ο Κερεμ όταν έχει ειδήσεις στην τηλεόραση πιάνει συζήτηση με τον παρουσιαστή!!! :lol::lol::lol::lol: του μιλάει του γελάει!!! Πολύ γέλιοοο!!Προχθές "τα λέγανε" με τον Βενιζέλο που μιλούσε στη βουλή!! Και λέω κάνει παράπονα ο γιός μου στον υπουργό για τα χάλια μας!!! :lol::lol::lol:

Επίσης κοιμάται επιτόπου όταν έχει φορμουλα1, μάλλον τον νανουρίζει ο ήχος που κάνουν τα αυτοκίνητα!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι εχει πολυ γελιο!!

Εμενα παλι ριλαξ κ παλι ριλαξ!!!

Κοιμαται κ με φασαρια κ με ησυχια..αν κοιμηθει δεν ξυπναει με τιποτα!!Μεχρι να κοιμηθει ομως θελει την ησυχια του!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου..... σας γράφω λιγάκι βιαστικά τώρα..... έχουμε τάϊσμα μόλις ξυπνήσει ο μπέμπης.....

Καταρχήν σας ευχαριστώ όόόόλες για τη στήριξη!!!!!! Σήμερα είμαι πολύ-πολύ καλύτερα & πολύ χαρούμενη!!!!! Μίλησα με Μαία & μου έδωσε πολύ αναλυτικές οδηγίες για επαναγαλακτισμό!!!!! Μου αναπτέρωσε το ηθικό λέγοντας μου πως δεν έχω χάσει ακόμη το παιχνίδι & προλαβαίνω να κάνω την ανατροπή αλλάάά..... θα χρειαστώ πάάάάρα πολύ υπομονή & χρόνο.... δεν αλλάζουνε τα πράγματα από τη μία στιγμή στην άλλη!!!! Θα επανέλθω αργότερα & θα σας τα γράψω.... μου είπε κατά λέξη.... να τα κάνω Ευαγγέλιο εάν θέλω να πετύχει!!!!

Κατά τ΄ άλλα καλά είμαστε..... είχαμε 1 σχετικά ήσυχο βράδυ...... κοιμηθήκαμε καλά..... γκρινίτσα ελάχιστη & το βράδυ μιλώντας με την Παιδίατρό μας θα σχολιάσουμε τ΄αποτελέσματα της καλλιέργειας & θα την ρωτήσω και για εισπνοές αιθέριων ελαίων που μου είπανε 2 φίλες μου στο φατσομπούκι (κορίτσια από το ΜΑΜΜΥ βασικά) 2 μέρες που χρησιμοποιήσαμε το ρουφηχτήρι για τις μυξούλες μετά τον ορό έκανε πολύ καλή δουλειά..... χθες δε βάλαμε καθόλου ορό..... αλλά βρε κορίτσια..... μεγάλη ταλαιπωρία..... θέλαμε να κλάψουμε κι εμείς μαζί του..... το πουλάκι μου..... βλέπει τον ορό & βαλαντώνει.... πόσο μάλλον το ρουφηχτήρι......

Χαιρετώ!!!!!!! Επανέρχομαι αργότερα!!!!!! Φιλιά σε όλες!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι διαβασα παλι κ φρικαρα!!!!!

Μια κοπελα ετοιμαζεται να κανει 2η εξωσωματικη για το 2ο μωρακι της κ μια γνωστη της ειπε..να μην κανει γιατι λεει τα παιδια απο εξωσωματικη φαινονται!!!!!!!!!!

Βλεπετε κατι διαφορετικο στο δικο μου παιδι????????

Ελεος δηλαδη!!Σεβασμος μηδεν!!!Πεταμε την μπουρδα μας κ οποιον παει η μπαλα!!!!

Πιπιτσα καλα αποτελεσματα με την καλλιεργια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι διαβασα παλι κ φρικαρα!!!!!

Μια κοπελα ετοιμαζεται να κανει 2η εξωσωματικη για το 2ο μωρακι της κ μια γνωστη της ειπε..να μην κανει γιατι λεει τα παιδια απο εξωσωματικη φαινονται!!!!!!!!!!

:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::-o:-o:-o:-o:-o%-(%-(%-(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(x_xx_xx_xx_xx_xx_xx_x:-q:-q:-q:-q:-q [smilie=angryfire.gif] [smilie=angryfire.gif] Μα για όνομα του Θεού!!!!! Τι μα@$&^$%% ες λέει ο κόσμος!!!!

Βλεπετε κατι διαφορετικο στο δικο μου παιδι????????

Ελεος δηλαδη!!Σεβασμος μηδεν!!!Πεταμε την μπουρδα μας κ οποιον παει η μπαλα!!!!

Μα Κατερινάκι μου τι πράγματα είναι αυτά που ρωτάς??? :shock::shock: Και βέβαια βλέπω κάτι διαφορετικό στο δικό σου παιδί (σε σχέση με το δικό μου!) Το δικό σου έχει μαλλιά ενώ το δικό μου όχι!!! :lol::lol::lol::lol::lol: Λές να είναι απο την εξωσωματική??? :roll::roll::roll::lol::lol::lol:

Αχ Θεούλη μου τι άλλο θα ακούσουμε πιαααα!!! Είναι πολύ κακός ο κόσμος τελικά!!!!

Πιπίτσα μοιυ χαίρομαι που πήρες τα πάνω σου!!! Εύχομαι να τα καταφέρεις και να ξεφορτωθείς μια και καλή το θηλαστρο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::-o:-o:-o:-o:-o%-(%-(%-(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(x_xx_xx_xx_xx_xx_xx_x:-q:-q:-q:-q:-q [smilie=angryfire.gif] [smilie=angryfire.gif] Μα για όνομα του Θεού!!!!! Τι μα@$&^$%% ες λέει ο κόσμος!!!!

[/quote:ao34yv34]

Μα Κατερινάκι μου τι πράγματα είναι αυτά που ρωτάς??? :shock::shock: Και βέβαια βλέπω κάτι διαφορετικό στο δικό σου παιδί (σε σχέση με το δικό μου!) Το δικό σου έχει μαλλιά ενώ το δικό μου όχι!!! :lol::lol::lol::lol::lol: Λές να είναι απο την εξωσωματική??? :roll::roll::roll::lol::lol::lol:

Αχ Θεούλη μου τι άλλο θα ακούσουμε πιαααα!!! Είναι πολύ κακός ο κόσμος τελικά!!!!

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Mπραβο ρε Γιελιζακι με εκανες κ γελασα!!!!!!Απο μακακιες αλλο τιποτα γιαυτο παμε κατα διαολου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου γλυκά τι κάνετε??Καλό μήνα να έχουμε!Μου λείψατε!!! Γυρισαμε Κυριακή βραδυ, καλά περάσαμε αλλά η αληθεια είναι πως μου έλειψε τόοοοοοσο πολύ το αγοράκι μου...και μεγαλωσε!!Ειναι ένας ναζιάρης αυτος.... :D:D:D:D Ολο αγκαλιές είμαστε απο τότε που γύρισα...

Εσεις τι κάνετε??Δεν σας διαβασα καθολου γιατι σας γραφω απο τον υπολογιστή του άντρα μου...το απογευμα μαλλον θα εχω τον δικό μου....Θα προσπαθησω να σας διαβασω τώρα κι επιστρέφω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο εμενα τι μου κανετε?καλα λιγο ξενυχτι λιγο ετσι λιγο αλλιως μια χαρα...

χρυσα καλη δουλεια να εχεις καλη μου ολα καλα κ τα κιλακια του μικρου τελεια εγω αμφιβαλλω να ειμαστε τοσα ανυσηχω γιατι την προηγουμενη φορα εβαλε μονο 600γρ να δουμε τωρα το πολυ να εχει φτασει η μικρη τα 6500.

πιπιτσα υπομονη να ξερεις δεν ειναι το αλφα και το ωμεγα το γαλα που θα φαει αλλα ολα τα υπολοιπα πιστεψε με...

εμεις το βραδυνο το εχουμε κοψει εδω και παρα πολυ καιρο συνηθως τρωεις γυρω στις 11 με 11,30 και μετα ξανα γυρω στις 6 αλλα προσπαθω να κοψω και αυτο και να τρωει μια και εξω απο τις 8 και μετα να δουμε γιατι τις μισες μερες τις εβδομαδας μου ξυπναει 5,30 με 6 και τις μισες 8 με 9 σερι να δουμε...θελω και αυτες τις μερες να παω να κανω τα χαρτια μου για το 6μηνο ...

ενα θεμα που με ψιλοπροβληματιζει ειναι η πιπιλα δεν την θελει...την κραταει παρα πολυ λιγο εως καθολου θα μου πειετε μα γιατι σκας ειναι καλο ναι αλλα με τη πιπιλα ενα μωρακι αποσχολειεται αποκοιμιεται και παει λεγοντας ο μεγαλος μου τις ειχε 3-3 τωρα με τη μικρη δεν...προτιμαει το στηθος να πιπιλισει για 5 λεπτα και να κοιμηθει δεν τις το κανω ισως ν=μια φορα τη μερα αλλα της αρεσει περισσοτερο..

οσο για το καρεκλακι αυτοκινητου εγω την εχω γυρισει ηδη μπροστα αφου δεν χωραει καν και μπροστα τωρα σε κανα μηνα θα παω να αγορασω καινουργιο μεγαλο και θα το βαζω λιγο ξαπλωμενο εκει κανα 2μηνο θα χωραει παλι πισω και μετα μπροστα παλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Κατερινα τι να πω..μαλλων η συγκεκριμενη κυριουλα που το ειπε...το χε καημο..τι να ωοπ

τι αλλη χαζομαρα θα ακουσουμε...

δε μας διευκρινησε απο που ακριβως φαινονται...εχουν μεγαλυτερο τσουτσουνι μηπως;;;;;

τι να πω...ελεος

Μακαρη ολες οι μανουλες που προσπαθουν με εξοσωματικη να τα καταφερουν...

Τι αλλο ηθελα να πω..το ξεχασα...διαβασα αυτο και συγχηστηκα

Την καλημερα μου

Στη δουλεια ολα καλα..ηρθα..χαλαρα...θα δουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALHMERA KORITSAKIA MOU!!!!!!!!!EDW EIMASTE KAI EMEIS GYRISAME KYRIAKH VRADY APO TO EKSOXIKO!!!!!pOLY WRAIA ERASAME!!!!!O MPEMPIS MALLON SYNITHISE KAI TWRA POU GYRISAME EINAI LIGO GRINIAROULIS!!!!EKTOS KAI AN PERNAEI ALMA..TI NA PW!!!!!

SHMERA PAME GIA TA PRWTA EMVOLIA KAI EXW POLY AGWNIA!!!!!!!STENAXWRIEMAI POLY POU THA MOU TON TRYPISOUN ALLA TI NA KANOUME PREPEI NA GINEI!!!!!!!!!GIA NA DOUME PWS THA EINAI??????

NA SAS RWTHSW POTE SAS HRTHE H PRWTH PERIODOS??????GIATI EMENA AKOMA DEN EXEI ERTHEI....MHPWS HRTHE KAI DEN KATALAVA ME TA LOXEI POU EIXA?????DEN NOMIZW THA EIXA KAI PONOUS LOGIKA!!!!!!!!!

KALO MHNA NA EXOUME KAI TA MWRAKIA MAS NA EINAI PANTA KALA!!!

EGW PERIMENW MIA FILH NA PAME VOLTA TON MPEMPH!!!!EXEI POLY WREES MERES KAI TIS EKMETALEVOMASTE!!!!!!

MA TI XAZOMARES EINAI AYTES POU DIAVAZW????TA PAIDIA THS EKOSOMATIKHS FENONTE????????????? :shock::shock::shock::shock: O XRHSTOS KAI H PANAGIAAAAAA!!!!!!!MA POSO AMYALOI ANTHRWPOI KYKLOFOROUN TELOS PANTWN??????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινακι εμενα στον μεγαλο ηρθε μετα απο 5 μηνες...

τωρα ακομα οχι..

περιμενε καλε και εσυ...τι βιαζεσαι...θα ερθει...

Απλα να ξερεις οτι παρολο που δεν εχεις περιοδο, και ειδικα εαν δεν θυλαζεις, μπορεις να μινεις εγγυος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

OXI OXI DEN VIAZOMAI KALE!!APAPPAAP KALA EIMAI KAI XWRIS!!!!!!!!APLWS PARAKSENEFTIKA KAI DEN HXERA POTE ERXETE!!!!!!!TO XERW WS MENEIS GIA PLAKA EGYOS STHN ARXH MOLIS GENISEIS GIAYTO KAI XRHSHMOPOIOUME PROFYLAKTIKO!!!!!!!

EYXARISTW GIA THN APANTHSH!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααααααααααα!!!!!!!!!!τι κανετε μανουλες!!!

εμεις ειχαμε ξενυχτι σημερα!!Ειχε ορεξη για κουβεντες απο τις 2.15 μεχρι τις 4.30!!!!!Ενδιαμεσα εφαγε κιολας 120...τι να πως λες κ εχει κοφτη κ στα 110 σταματα αντε να επιμεινω κ να φαει αλλα 10!!Κ μετα εχει ενα χαμογελο μεχρι τα αυτια σαν ναμου λεει παλι σε ξεγελασα κ στην εφερα!!!!

Ξαναξυπνησε στις 6.30 κ εκανα αυτο που δεν θελω να μαθει οσο κ αν μου αρεσει..τον πηρα αγκαλιτσα κ στο κρεββατι μαζι μας!!!Αλλα δεν μπορουσα κουτουλαγα!!

Τωρα κοιμαται παλι ξερος!!

Σε λιγο θα ρθει η παιδιατρος!!!!!!!!!!!!Εχω ερωτησεις ουουου!!!

Μαρακι κ Χριστινιω ανανεωθηκατε ε??Ειδικα εσυ Μαρακι μηνα μελιτος κανατε παλι!!!!!Αλλα κ μεν αθ αμου ελειπε τρομερα το μπουλουκακι μου!!!!

Χριστινιω εγω αδιαθετησα ακριβως στους δυο μηνες!!!

Κ δεν ποναω το ιδιο με πριν την εγκυμοσυνη!!

Σεσιλια συγχυστηκες ε?εγω τι να πω??τα πηρα κρανιο κ εβριζα ολη μερα χτες την πανηλιθια!!Που θα πει πως ξεχωριζουν!!

ελεος δηλαδη!!!

Αχ βλεπω ολες κοψατε το βραδινο ταισμα!!!Μονο εγω εμεινα!!!!!

Να δω ποτε!!!Επισης διαβασα σε αλλο φορουμ μαμαδες που ειχαν το ιδιο θεμα με το φαγητο απο τον 3ο μηνα..αλλα την λυση δεν ειδα τελικα..αλλες αλλαζαν γαλατα,αλλα μωρακια παρουσιασαν παλινδρομηση αλλα συνεχισαν σε αυτο το ρυθμο..

Πιπιτσα τι εγινε με την καλιεργια?????

Το μενου σημερα εχει γιγαντες της μαμας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια!

χαθηκα λιγο,γιατι ειχα προβλημα με τη συνδεση.

Εμεις ειμαστε πολυ καλα.Καναμε το 2ο εμβολιο και πηγε πολυ καλα παλι.Υπνος,υπνος και υπνος.Το βραδυ κοιμομαστε μια χαρα.Δεν εχει σταθερη ωρα που θα κοιμηθει,μπορει να ειναι 11,12,1 ή 3 αλλα κοιμαται σερι 6-7 ωρες.

Στις 30/10 αδιαθετησα μετα απο 1 χρονο ακριβως.Τι ειρωνεια!!!Η Τ.Ε.Ρ πριν μεινω εγκυος ηταν 29/10.

Εχω λιγο αιμα παραπανω αλλα τουλαχιστον δεν ποναω.Αλλαζω τα ταμπον τα σουπερ καθε 2 ωρες.

Δεν διαβασα τα νεα σας γιατι ειχα να μπω μερες,

Κατερινακι τι εγινε με την κυστεογραφια του μπεμπη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο τονια μου στρωσατε κ εσεις!!!!

Η κυστεογραφια εδειξε πως εχει μια μικρη παλινδρομηση ουρων 2ου βαθμου η οποια θα στρωσει απο μονη της..εν καιροοο!!

Μολις εφυγε η παιδιατρος!!Καναμε το 2ο εμβολιο!!!!Και κλααμαααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!! Ειμαστε 6770 κ 62εκ!!

Μου πε οτι παρολη την ταλαιπωρια που περασε το βαρος του ειναι πολυ καλο κ ας κανει κ τα νουμερακια του με το γαλα!!

Μου τον χαρακτηρησε δυσκολο μωρο!!Αλλα σκετη γλυκαααα!!!

Για το γαλα μου πε πως δεν φταιει..απλα ετσι θελει να κανει κ τοσο να τρωει!!Αν δουμε οτι μειωνει περισσοτερο τοτε θα δοκιμασουμε σιροπακι επαντορεν για λιγο να δουμε πως θα παει!!επισης μπορω να δοκιμασω για λιγες μερες αλλο γαλα κ μετα ξανα το ιδιο!!Αλλα κ αυτο μονο αν μειωσει κ αλλο!!

Σε 2 βδομαδες αποστειρωση τελος!!!Αλλα συνεχιζουμε να βραζουμε το νερο μεχρι 9 μηνων!!Πιπιλες καλο πλυσιμο με ζεστο νερο οπως κ τα μπιμπερο!!

Σε ενα μηνα θα ξεκινησουμε κρεμουλα κ ελπιζει τοτε να στρωσει!!!Κ σε εναμιση μηνα φρουτακια!!

Για την παλινδρομηση ουρων..θα πινουμε αντιβιωση για 2 χρονια μια φορα καθε βραδυ!!Με τον παραμικρο πυρετο εστω κ για δοντακια εμεις θα κανουμε καλλιεργια ουρων!!Επισης καθε μηνα καλλιεργια ουρων!!

Θα κλεισουμε ραντεβου με παιδονεφρολογο που θα τον παρακολουθει για την παλινδρομηση!!

Α επισης μου πε να σταματησω να σημειωνω ποσο τρωει γιατι μονο αγχος μου προκαλει κ αυτο το μεταδιδω κ στο μωρο!!

Θα προσπαθησω να το κανω μολις αρχισουμε κρεμουλα ομως!!

Αυταααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτέλους κατάφερα να σας διαβάσω!!!!Εκανα και δουλιτσες ταυτοχρονα, παιχνιδάκια με τον Στεφανάκο μου αλλά τα κατάφερα!!! Μην νομίζετε...δεν θυμάμαι και πολλά από όσα γράψατε....Θα προσπαθησω όμως!!!

Πιπίτσα μου τι έγινε με την καλλιεργεια του μικρού??Υπομονή λίγο ακόμα και θα στρώσει...Και για το θηλασμό κάνεις υπεράνθρωπες προσπάθειες και δεν νομιζω να υπάρχει κανείς που θα σε κατακρίνει...Μπράβο μανούλα!!

Γιελιζ μου εγώ απο το αμαζον πήρα τη Σοφη και την λατρεύει ο γιόκας μου!!!Μονο που την ξεχάσαμε στους γονείς μου και μας λείπει!!! :D Μεγάλωσε πολύ ο κούκλος σου!!!

Χρύσα μου κι ο δικός σου μεγάλωσε!!Ακόμα άρρωστοι είστε???Περαστικά σας!!

Μιχαέλλα μου εχει αντιδράσεις η ΄μεγάλη ε??Ειναι φάση και θα περάσει...

Κατερινάκι ταλαιπωρείται το καλό σου, ελπιζω να ειναι και το τελευταιο σας!! Και συμφωνω με την παιδίατρο...σταματα να αγχώνεσαι για το γάλα, εφόσον τα κιλά του είναι μια χαρά...

Τόνια σου ήρθε περίοδος ε??Κι εμένα σχεδόν ένα χρονο μετά μου ήρθε...

Ευη μου πηγες διακοπούλες στη μαμά???Η μικρη έχει προτιμήσεις!!!Κουκλάκι είναι!!!

Μάχη μου, καλώς μας ήρθες πάλι!!Μας έλειψες!!Κουκλος ο γιος σου!! Αρχίζετε και κρέμες??Τι ωραία!!!

Συμπεθέρα τι κάνεις εσύ???Η νύφη μου???

Αυτά θυμάμαι προς το παρόν....ουφ!! :roll::roll::roll::roll: Αν θυμηθω κάτι άλλο θα επανέλθω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο Kατερινα μου πολυ χαιρομαι που ειναι ολα καλα.πολυ αντιβιωση ομως βρε παιδι μου.

Αντε ξεμπερδευετε με τις αποστειρωσεις τυχερη!Εμενα μου ειπε 5 1/2 μηνων που θα αρχισουμε κρεμες.

Ξεχασα να σας πω οτι ειμαστε 6200 και 65εκ.Παμε πολυ καλα.

Συμπληρωμα του δινω αραια και που το βραδυ στο τελευταιο του γευμα,εαν δω οτι δεν κοιμαται.Μια χαρα τα παμε δοξα το Θεο.

Αχ αυτη η Σοφι τι μας εχει κανει.κι εμενα με αυτη παιζει τωρα και ολο ακουγετε ιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας ομορφομανουλες!!!

πως μου ειστε?τα μωρουλινια σας??

εμεις ειμαστε μια χαρουλα..ξεκινησαμε κρεμουλα..1 βδομαδα νωριτερα απ'οτι μας ειπε η παιδιατρος(γιατι ειμαστε φαγανα παιδακια)...χεχεχε

ετσι αποστηρωση τελος...το νερακι το βραζουμε κ αφου περασει 1 βδομαδα που θα εδρεωθει η κρεμα θα ξεκινησουμε φρουτοκρεμα κ αφου εδρεωθει κ η φρουτοκρεμα

ξεκιναμε φαγητακια...

αχ κατερινακι μου πονεμενο θεμα ο υπνος...εσυ κ γω δεν προκειται να κοιμηθουμε μεχρι να μεγαλωσουν...κ μεις μια απο τα ιδια...δεν κανουμε κανενα καλο σερυ..εχτες η μπεμπα ξυπνουσε ανα 3ωρα..χειροτερα κ απο νεογεννητη...

ειμαι πολυ κουρασμενη κοριτσια μου..μου λειπει υπνος κ τα νευρα μου αρχιζουν κ σπανε..

αισθανομαι πως δεν κανω τπτ πια για μενα..

τα ψυχολογικα μου δεν ειναι κ πολυ καλα..

σας φιλω ολες μια μια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...