Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,ΜΑΡΤΙΟΥ,ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜΕ Ν8


Recommended Posts

Ωχ κι εγω αποφευγω να της λεω διαφορα γιατι στεναχωριεται και ολο γιατι και γιατι ειναι και νομιζει τα ξερει ολα.Αν πω και για την πεθερα βγαζει ηδη διαγνωση πριν τον γιατρο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 931
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εδω ειμαι κι εγω!

Αναστασακι μου, κι εγω αργοτερα θα ετοιμασω δωματιο για τον μπεμπη!θα ειμαστε πιο ανετες μετα..

Μπιμπερο εγω πηρα δυο μεγαλα κιμενα μικρο, της nuk, πηρα πλαστικα ομως..τα γυαλινα μπορει να ραγισουν και να προκληθουν ατυχηματα..εξαλλου και η παιδιατρος μου ειπε να παρω πλαστικα..

Καλλιεργεια εμενα δεν μου ειπε ακομα να κανω..ουτε εχω κανει απο την αρχη της εγκυμοσυνης..ειναι απαραιτητο?το κανουν ολες?

Σχεδον ετοιμασα την βαλιτσα..μονο σερβιετες και πανες πρεπει να παω να παρω..ποσες τενα να παρω?

Σαμπουαν κρεμες οδοντοβουρτσες κτλ..θα τα βαλω την τελευταια μερα..

Βρε κοριτσια, με τι ρουχα βγαζουμε με το μωρο απο το μαιευτηριο??με φορμακια η με κανονικα ρουχα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομιζω ενα πακετο τενα θα σου φτασουν, ετσι πιστευω,ας μας πουνε και οι ηδη μανουλες Αγγελικουλα.Καλε με φορμακι θα το βγαλεις το μωρο τι κανονικα ρουχα?Κι αυτα κανονικα ειναι... :D απλα επειδη ακομα ειναι ζεστη με μια κουβερτουλα θα ειναι οκ,ή αν θες βαλτο και σε ρουχο εξοδου ή υπνοσακο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασακι μου, καποιες λιστες με τα πραγματακια που θελουμε, αναφερουν ρουχα εξοδου..

Εγω δεν ξερω ποτς θα γεννησω γιατι ειναι λιγο μεταβατικη εποχη αυτη και μπορει να κανει και ζεστη αλλα να βαλει και λιγη ψυχρα..ο υπνοσακος δεν ειναι μονο για χειμωνα?ενας που πηρα εγω ειναι καθαρα χειμωνιατικος..

Εχω φαει τον κοσμο να βρω κουβερτουλες!εχω παρει μια πικε αλλα ειναι μεγαλη και δυο τρεις φλις διαφορων ποιοτητων..δεν βρηκα καμια που να γραφει 100% βαμβακι σε κανεν μαγαζι..αλλα η πλακα ειναι οτι βρηκα καποιες που γραφουν οτι ειναι φλις και 100% βαμβακι αλλα και στραβος να εισαι καταλαβαινεις οτι δεν ειναι βαμβακι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικουλα με πορτ μπεμπε θα το βγαλετε ή καλαθουνα?Ας ειναι και λιγο μεγαλη η κουβερτα δεν πειραζει, σιγα την διαδρομη που θα κανετε μετα για το σπιτι.Η αληθεια ειναι οτι ο υπνοσακος ειναι για πιο χειμερινες καταστασεις οπως και οι στολες εξοδου.Αλλα νομιζω οτι καιρο και να εχει τα νεογεννητα θελουν καλη προφυλαξη,οχι να σκασουν αλλα καταλαβαινεις τι εννοω.

Τα ρουχα εξοδου που λενε φανταζομαι αυτο εννοουν,οχι δηλαδη με λεπτο φορμακι,μπυτζαμακι αλλα κατι πιο χοντρο.Νομιζω θα καταλαβεις τι πρεπει να παρεις!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι!!!

Κορίτσια μου όπως πολύ σωστά είπατε στον μήνα μου μπάινω 20 Σεπτεμβρίου!!

Πάει τα΄χασα από τώρα!!

Εγώ πήρα ένα φορμάκι για την έξοδο και ένα σκουφάκι και θα την τυλίξω σε ένα

κουβερτάκι!!Λέω να την βγάλω στην καλαθούνα αλλά προβληματίζομαι μήπως

πρέπει να την πάρω σε αυτό το πρώτο καρεκλάκι του αυτοκινήτου το οποίο

και δεν έχω παραγγείλει ακόμα!!!

Δεν ξέρω τι να σας πω με αυτή την καλλιέργεια θα ρωτήσω τη μαία γιατί μου την

έκαναν....δεν ξέρω γιατί το πήρα τόσο βαριά, ίσως επειδή είχα καιρό να κάνω

εξέταση κολπική και ήμουν και χάλια χωρίς αποτρίχωση αφήστε...Βέβαια σήμερα

και το τρύπημα του αίματος μου πεσε βαρύ!!!Μάλλον είναι τσίτα η ορμόνη!!!

Σας φιλώ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δωρακι αν εχεις να κανεις αποσταση νομιζω δεν σε αφηνουν σε καλαθουνα να παρεις το μωρο.Εμεις Θεσ/νικη- Βεροια που θα κανουμε διαδρομη θελει απαραιτητα καρεκλακι!Μαθε το σιγουρα μην δεν σου δωσουν το μωρο και εχετε ιστοριες!!! :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι Αναστασάκο θα πάρω αύριο να ρωτήσω!!

αλλά νομίζω ότι έτσι και αλλιώς πρέπει να το παραγγείλω το καθισματάκι γιατί θα το χρειαστούμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΓΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΤΑ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ.....

ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΙΚΑ ΠΗΡΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΠΟ 32 Ο ΑΙΜΑΤΟΚΡΙΤΗΣ ΠΗΓΕ 34 ΕΥΤΗΧΩΣ Κ Η ΓΕΝΙΚΗ ΟΥΡΩΝ ΕΥΤΗΧΩΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ!!!!!ΜΕΤΑ ΠΗΓΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΚΑΦΕ Κ ΜΕΤΑ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΕΚΑΝΑ ΝΤΟΠΛΕΡ ΟΛΑ ΟΚ ΕΥΤΗΧΩΣ Κ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΜΙΛΗΣΑΜΕ ΓΙΑ ΤΑ ΓΙΟΥΤΟΠΑΡ Κ ΤΙΣ ΣΥΣΠΑΣΑΕΙΣ Κ ΟΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΗΡΕΜΗΣΩ ΘΑ ΑΥΞΗΣΟΥΜΕ ΤΙΝ ΔΟΣΗ.

ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΜΟΥ ΤΑ ΓΥΑΛΙΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ Κ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΝΟΝΤΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.....ΡΩΤΑ Κ ΑΛΛΟΥ ΦΥΣΙΚΑ Κ ΟΤΙ ΣΟΥ ΠΟΥΝ ΚΑΝΕΙΣ.ΚΑΛΕ ΜΙΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΣΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΞΕΚΟΥΡΑΣΟΥ ΛΙΓΑΚΙ.ΕΜΕΝΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΞΑΠΛΑ ΛΟΓΩ ΣΥΣΠΑΣΕΩΝ Κ ΚΑΝΩ ΥΠΟΜΟΝΗ....

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΙΝ ΑΝΧΩΝΕΣΑΙ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ.ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΤΕΛΕΙΑ!!!!!

ΝΑΣΙΑ ΜΟΥ Ε ΝΑ ΜΙΝ ΕΡΘΩ ΣΤΟ ΚΛΑΜΠ ΤΩΝ ΣΥΣΠΑΣΕΩΝ?ΝΑ ΛΕΙΠΩ ΕΓΩ?ΑΣΕ ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ ΝΙΟΩΘΩ ΚΑΤΙ ΠΟΝΟΥΣ ΣΑΝ ΜΑΧΑΙΡΙΑ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ.ΤΙΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΩ ΤΗΛ.ΝΑ ΤΟΥ ΠΩ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ.Η ΜΙΚΡΗ ΣΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙ?Η ΝΥΦΟΥΛΑ ΜΟΥ?

ΗΛΙΑΝΑΚΚΙ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ?

ΒΑΝΕΣΑΚΙ ΑΝ ΠΟΝΑΣ ΚΛΠ.ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΣΥΝΤΟΜΑ.....ΜΙΝ ΤΟ ΑΦΗΝΕΙΣ ΕΣΤΩ Κ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΑ ΠΕΣΤΟΥ ΤΙ ΝΟΙΩΘΕΙΣ.

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΠΑΡΕ ΜΙΑ ΑΝΑΡΩΤΙΚΗ ΑΠΟ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙΣ....ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΝ ΜΕΝΕΓΑΚΗ ΤΙΝΑΠΩ ΕΙΝΑΙ ΒΟΥΡΛΟ.ΤΟΣΑ ΛΕΦΤΑ Κ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙ Κ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΠΑΕΙ ΠΟΛΥ :evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΚΟΛΠΙΚΟ ΥΓΡΟ ΘΑ ΚΑΝΩ Κ ΕΓΩ ΣΤΙΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΙΣ 3 ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ ΜΗΝΑ.ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ Κ ΣΤΙΝ ΑΡΧΗ ΤΙΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΑΠΟ ΤΟ ΤΕΣΤ ΠΑΠ ΤΟ ΠΡΟΤΙΜΩ ΧΙΛΙΕΣ ΦΟΡΕΣ.

ΚΙΣΚΑ ΜΟΥ Η ΜΙΚΡΗ ΜΙΛΑ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ!!!!!!

ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΕΣΕΝΑ ΤΩΡΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!!!!!Κ ΜΕΤΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ Κ ΜΑΡΑΚΙ 12 ΤΕΛΕΙΑ!!!!!!1 :P:P:P:P

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου, εδω ειμαι κι εγω!

Αναστασακι μου, θα το βγαλουμε με καθισμα αυτοκινητου το μωρο απο την κλινικη..καλαθουνα και πορτ μπεμπε απαγορευονται για μεταφορα στο αυτοκινητο..η διαδρομη δεν ειναι μεγαλη απο το σπιτι μεχρι την κλινικη, κανενα 20λεπτο αλλα επειδη μενουμε προαστια αναγκαστικα βγαινουμε εθνικη οδο-αυτοκινητοδρομο για κανα δεκαλεπτο και ειναι σιγουρα πιο ασφαλες σε καθισμα αυτοκινητου..πηραμε ηδη για 0-13κιλα, θα μας παρει μεχρι να παει εννια μηνες περιπου μας ειπαν..

Δωρα μου, γρηγορα κανονισε να παρετε το καθισμα αυτοκινητου.. Προσεχε μου την μικρη φιλεναδα!κανονισε!

Μυριαμακι μπηκες κι εσυ στο κλαμπ των συσπασεων?ε μα κι εσυ δεν εβαλες καθολου τον πωπουλι σου κατω..κι υστερα λες για μενα..μπαινεις και στον μηνα σου σε δυο βδομαδες..ξεκινησες να πλενεις?η ντουλαπα οπου να ναι ερχεται φανταζομαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδώ είμαι κι εγώ Αγγελικάκι μου αλλά.........σκοτώνω άνθρωπο τώρα :evil::evil::evil::evil::evil: και συγκεκριμένα το αφεντικό του άντρα μου (πρώην αφεντικό πλέον).....τον απέλυσε X(X(X(X( Αν είναι δυνατόν!!!!!!!!!!! Μικρό το κακό βέβαια γιατί ούτως ή άλλως σε 15 μέρες έκλεινε το μπουρδέλο του αλλά........στα καλά του καθουμένου την ώρα που έκαναν διάλειμμα με έναν άλλο πήγε και τους βρήκε και τους πλάκωσε στα βρισίδια και μετά απέλυσε τον δικό μου!!!!!!!!! Εμ τους σκυλόβρισε και τους καταπρόσβαλλε (τους αποκάλεσε παράσιτα των οικογενειών τους) εμ τον απέλυσε κιόλας!!!!!!!!!!

Μίκι μου που είσαι?????? Για δώσε τα φώτα σου......μπορεί ο άντρας μου να του κάνει μήνυση για τα βρισίδια??????????

Πήραμε τηλέφωνο έναν συγγενή λογιστή και μας κατατόπισε για το τί ακριβώς δικαιούται από την απόλυση με την παρούσα κατάσταση οπότε αύριο θα πάει προετοιμασμένος!!!!! Αλλιώς υπάρχει και η επιθεώρηση εργασίας!!!!!!!! Θέλει να κατέβει και υποψήφιος στον νομό Χαλκιδικής το στραβάδι.......μωρέ θα φάει κυνηγητό που θα πάει σύννεφο.....ούτε η μάνα του δεν θα τον ψηφίσει :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μυριάκι μου μια χαρούλα οι εξετάσεις σου.......και ο αιματοκρίτης σούπερ για τον μήνα που είμαστε.......κι ο δικός μου τόσο ήταν στις τελευταίες εξετάσεις (συγκεκριμένα 33.8)......αν ξανανιώσεις ατονία μέτρα και την πίεσή σου......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νασια μου, μιλας σοβαρα?τον απελυσε επειδη ετσι του καπνισε..για τις βρισιες υποθετω πως πρεπει να εχει μαρτυρα αλλα οπως λες θελει να κατεβει υποψηφιος αρα υπολογιζω οτι εχει και τις γνωριμιες του για να κανονισει τετοια θεματα..

Καλα και τωρα τι θα κανει ο αντρας σου?ετσινκι αλλιως λες οτι θα σταματουσε σε 15 μερες ..εχει βρει κατι αλλο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τον απέλυσε επειδή η μάνα του (η μάνα του αφεντικού δηλαδή) πήγε και τους σκυλόβρισε την ώρα που κάνανε διάλειμμα με κάτι άλλα παιδιά αλλά απέλυσε μόνο τον δικό μου γιατί οι άλλοι είπαν κι ευχαριστώ (τα μώμολα).......και ο δικός μου δεν είπε τίποτα απλά τον δικό μου τον έχει στην μπούκα καιρό τώρα επειδή όλοι οι πελάτες πήγαιναν και έλεγαν ότι είναι ο καλύτερος υπάλληλος μέσα στο ξενοδοχείο κι αυτός ο κομπλεξικός δεν θέλει να λένε καλά λόγια για τους υπαλλήλους του για να μπορεί να τους έχει με τα κεφάλια σκυμένα!!!!!!!!! Απίστευτο???????? Κι όμως........

Δυστυχώς δεν υπάρχει κάτι άλλο στον ορίζοντα προς το παρόν και θα δυσκολευτούμε πάρα πολύ αλλά είμασταν σχεδόν προετοιμασμένοι γι'αυτό επειδή ούτως ή άλλως θα σταματούσε σε 15 μέρες.....τώρα με το ταμείο ανεργίας του ΟΑΕΔ (αστεία λέω ε?????), με κάποιες αγροτικές δουλειές (κλαδέματα κτλ.) τέτοια πράγματα μέχρι να βρεθεί κάτι άλλο.......έχει ο Θεός, θα δούμε!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πωπω, σήμερα τα είδα όλα...

Φτάνουμε στο σχολείο, κάνουμε συγκέντρωση, χωρίζονται οι τάξεις, πηγαίνω εγώ στην τάξη που θα είμαι υπεύθυνη, όλα μια χαρά. Πέντε άτομα γράφτηκαν, όλοι γνωστοί, όλοι ήσυχοι, μόνο ένας ψυχοπαθής, μια χαρούλα περάσαμε. Χτυπά κουδούνι, βγαίνουμε διάλειμμα, τσουπ, έρχονται και μου δίνουν γραπτά εξετάσεων και μου λένε ότι πρέπει να κάνω και προφορικές εξετάσεις σε τέσσερα άτομα. Έξι φιλόλογοι στο σχολείο, εγώ έπρεπε να κάνω τις εξετάσεις. Να ψάχνω εγώ (και όχι ο υπεύθυνος βοηθός διευθυντής) να βρω κάποιον άλλο να έρθει μαζί μου γιατί στο προφορικό πρέπει να είμαστε δύο, τελικά βρίσκω κάποιον, έρχονται οι μαθητές, δεν ξέρανε τίποτα, ένας μας είπε ότι ο αρχηγός των Ελλήνων στην Τροία ήταν ο Μέγας Αλέξανδρος και μάλιστα ήταν και πολύ σίγουρος γι' αυτό. Τελειώνουμε τις εξετάσεις, στο καπάκι μπαίνω στη γ' τάξη, δηλαδή την πρώτη τάξη του εσπερινού. Δεν μπορείτε να φανταστείτε για τι τάξη μιλάμε. Μόνο αγόρια, όλοι ανάμεσα στα 16 και στα 18, όλοι κωλόπαιδα, σκατόπαιδα, σιχαμεροί, σα ζωολογικός κήπος. Τους ρωτούσα το όνομά τους και χαζογελούσαν, πετούσαν χαρτάκια, λέγανε εξυπνάδες, μετά έρχεται η θεολόγος να τους δώσει βιβλία και συνέχιζαν έτσι και χειρότερα, τους ζήτησε να υπογράψουν ότι πήρανε βιβλία και της λέγανε ότι δεν ξέρουν, έρχεται ο βοηθός διευθυντής να τους δώσει τα βιβλία του δικού μου μαθήματος, ίδια συμπεριφορά και μπροστά του, πηγαίνω εγώ να τους δώσω τον κατάλογο να υπογράψουν, να με έχουν δύο κωλόπαιδα όρθια και να σπάνε πλάκα. Να μου λένε ότι δεν έχουν στιλό, και να χαζολογάνε. Τους λέω "ωραία, φέρτε τα βιβλία, μη βάλετε υπογραφή, κι όταν φέρετε στιλό υπογράφετε και σας δίνω τα βιβλία, γιατί δεν μπορώ να στέκομαι και να σας περιμένω". Μου τα τραβάνε, "εε, εντάξει, θα μας δώσει ο φίλος μας στιλό". Αν ξεκίνησαν έτσι την πρώτη μέρα, μπορείτε να καταλάβετε... Χτυπά κουδούνι, στο καπάκι πάω στην ε' τάξη. Έλεος, ούτε το φρούτο μου δεν πρόλαβα καλά καλά να φάω, κι όχι μόνο αυτό, αλλά στη γ' τάξη συγχύστηκα κιόλας. Τελειώνουμε, φεύγουν οι μαθητές και με ρωτά ο διευθυντής πώς ήταν η πρώτη μέρα. Του λέω ότι κουράστηκα τρομερά και μου λέει "ε, τι να κάνουμε έτσι είναι". Ναι, ναι, βέβαια, έτσι είναι και θα κάνω υπομονή!!!!! Αν με ξαναδούν από Δευτέρα, να μου τρυπήσετε τη μύτη. Θα πάω πάλι αύριο, αν είμαι καλά, βέβαια, γιατί έχω μόνο μία ώρα με τους ήσυχους, και έχουμε και συνεδρίαση για τα αποτελέσματα των εξετάσεων κι εγώ φυσικά, διόρθωσα τα περισσότερα γραπτά! Αφήστε που στις 2/9 δώσανε Νέα Ελληνικά κατατακτήριες και ανεξετάσεις και διόρθωσα εγώ των ανεξετάσεων και ένας άλλος των κατατακτηρίων και προχτές δώσανε κατατακτήριες δεύτερη σειρά, και ο άλλος έκανε το κορόιδο και τα πήρα εγώ πάλι να τα διορθώσω. Όχι ότι με χάλασε, έσπασα πλάκα με τα μαργαριτάρια, αλλά ήταν δική του δουλειά κανονικά, όχι δική μου.

Τέλος πάντων...

Κορίτσια, στο αμάξι το παιδί ΠΑΝΤΑ σε καθισματάκι αυτοκινήτου. ΟΧΙ σε καλαθούνα, ΟΧΙ σε πορτ μπεμπέ, ΟΧΙ αγκαλιά, ακόμα κι αν είναι να πάμε μέχρι τη γωνία. Δεν έχει σημασία πόσο μεγάλη είναι η απόσταση. Το ατύχημα μπορεί να συμβεί οπουδήποτε, μέσα στην πόλη ή εκτός, ακόμα και σε μία απόσταση πέντε λεπτών.

Νάσια, τι ήταν αυτό που σας βρήκε πάλι;;; Καλά, κι εμένα ο άντρας μου είχε πιάσει δουλειά όταν ήρθαμε Κύπρο σε ένα μαγαζί με αθλητικά είδη, κι ο υπεύθυνος όλη μέρα φώναζε. Τις κοπέλες που δούλευαν εκεί τις έκανε και κλαίγανε. Περνάει ένας μήνας, και τον απολύουν!!!! Τελικά, πριν λίγο καιρό, μάθαμε ότι και τον υπεύθυνο τον απέλυσαν, γιατί έδιωχνε συνέχεια υπαλλήλους!!!

Φαντάζομαι ο άντρας σου θα έχει μάρτυρα τον άλλο υπάλληλο, ο οποίος, όμως, είναι κι αυτός θύμα, αφού κι αυτόν τον έβρισε. Οπότε, δεν ξέρω πόσο θα στέκει η μαρτυρία (αυτά τα ξέρουν οι δικηγόροι) και επίσης, δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο να πληρώσετε μια περιουσία σε δικηγόρους και να τραβιέστε για μήνες στα δικαστήρια, σε μια υπόθεση που το πιθανότερο είναι να χάσετε άμα λες ότι ο άλλος πολιτεύεται κιόλας. Τουλάχιστον δε σας ήρθε κεραμίδα, ούτως ή άλλως ξέρατε ότι θα βγει πάλι στην ανεργία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα αυτη η βλαμενη με ποιο δικαιωμα εκανε οτι εκανε? τι κομπλεξικοι ανθρωποι ρε γμτ..

Κατι θα βρεθει μωρε..ξερω ειναι δισκολα αλλα κατι θα βρεθει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία μου δεν νομίζω έτσι κι αλλιώς ο άλλος να πήγαινε μάρτυρας γιατί εκείνον δεν τον απέλυσε οπότε τον έχει στο χέρι.........ναι έχει πολλές άκρες το καθίκι (μιλάμε για πολύ βρωμιάρη άνθρωπο και δεν είναι ούτε 30 χρονών ακόμα) αλλά έχουμε κι εμείς γνωριμίες.........άμα θέλαμε να το τραβήξουμε θα του κάναμε ποοοοοολύ χοντρά σκηνικά.................Γιατί σε βάλανε να περάσεις από όλα τα τμήματα βρε πουλάκι μου?????? Και όλα λουλούδια ε??????? Πάρε αναρρωτική και χαιρέτα τους γιατί το βλέπεις το εργάκι πώς πάει από την αρχή!!!!!!!!!!! ~x( [smilie=angryfire.gif] Καλά πέθανα στο γέλιο με τον αρχηγό των Ελλήνων στον Τρωϊκό Πόλεμο..... =))=))=)) Θα μπορούσες να είχες ακούσει και χειρότερα υποθέτω από αυτά τα ντουβάρια!!!!!!!!

Τί να κάνουμε Αγγελικάκι μου...έτσι όπως μας τα κάνανε οι 300 της βουλής κανένας νόμος δεν θα είναι υπέρ του εργαζόμενου και όλοι οι εργοδότες θα κόβουν και θα ράβουν!!!!!!!!!!!! Θες κύριε να σε πηδάμε κάθε μέρα (συγνώμη κιόλας αλλά έχω φουντώσει η έγκυος)???? Έχει καλώς......αν δεν θες ορίστε η πόρτα!!!!!!!!!!!!!!! Αχχχχχχχ τί να κάνουμε....εμείς να είμαστε καλά και τα παιδάκια μας............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαριαμπες στον γιατρο σου να σου γραψει μια αδεια να τελειωνει η υποθεση..αφου θελουν να μεινουν στουρναρια, θα χαλασεις εσυ την ζαχαρενια σου να τους μορφωσεις?και μην περιμενεις να σου πουν και μπραβο που τρεχεις 7μηνων εγκυος γυναικα..

Οσο για τον μεγα αλεξανδρο, σε λιγο θα μας πουν οτι τα ειχε και με την ωραια ελενη και τους εγραψε κι ο ομηρος επος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άσε, Νάσια, σε τρία τμήματα κάνω φέτος (πρώτη φορά τόσο λίγα) και με βάλανε απ' την πρώτη μέρα να περάσω και από τα τρία + οι εξετάσεις + τα γραπτά που μου δώσανε να διορθώσω. Τουλάχιστον τους έκοψα όλους, εκτός απ' αυτόν με τον Μέγα Αλέξανδρο, για να μην τον έχω μες στα πόδια μου φέτος! Δηλαδή δεν τον πέρασα, εννιά του έβαλα, αλλά αν έχει περάσει στα υπόλοιπα, το εννιά μπορεί να γίνει δέκα.

Ευτυχώς τα δύο από τα τρία τμήματα φαίνονται καλά, όχι όμως και η γ' τάξη. Δυστυχώς αυτά είναι τα πολύ κακά κατάλοιπα της περσινής χρονιάς και των άπειρων λαθών που έκανε η περσινή διευθύντρια. Τα κωλόπαιδα έρχονται για πλάκα στο σχολείο. Σπάνε πλάκα, περνάνε την ώρα τους ανέξοδα και βρίσκουν και καμιά γκομενίτσα. Μια χαρά δηλαδή. Ο φετινός διευθυντής φαίνεται να μη σηκώνει πολλά πολλά, για να δούμε...

Δυστυχώς το εσπερινό σχολείο έχει καταντήσει ο σκουπιδοτενεκές του πρωινού σχολείου... Ο κάθε ψυχοπαθής, προβληματικός, αναλφάβητος, καταλήγει στο εσπερινό, μη σας πω ότι τους στέλνουν κατευθείαν τα πρωινά σ' εμάς για να μην τους έχουν μες στα πόδια τους.

Εγώ αλλιώς το φανταζόμουν το εσπερινό σχολείο: με ανθρώπους μεγάλους, που δουλεύουν και έρχονται στο σχολείο για να μάθουν γράμματα, κι όχι με ανήλικα σκατόπαιδα που έρχονται για να περάσουν την ώρα τους...

Αγγελική, αυτός μας είπε ότι την Ιλιάδα την έγραψε ο Οδυσσέας κι ότι ο Όμηρος ήταν ήρωας της Ιλιάδας. Α, επίσης μας είπε ότι η Ωραία Ελένη ήταν παντρεμένη με τον Οδυσσέα. Όλη την ώρα μας μιλούσε για τον Οδυσσέα, και μετά τον ρωτήσαμε ποιο άλλο έπος έγραψε ο Όμηρος (ξεκαθαρίστηκε ότι ο Όμηρος τα έγραψε) και δεν μπορούσε να θυμηθεί την Οδύσσεια!!!

Μπράβο δεν πρόκειται να μου πει κανείς και το ξέρω. Θα πάω αύριο να δώσω τα γραπτά και τις βαθμολογίες, να συμμετάσχω στη συνεδρίαση (αν είμαι καλά εννοείται) κι από Δευτέρα δε θα με ξαναδούν.

Τι να πω για το αφεντικό του άντρα σου. Νομίζω μας έχεις ξαναπεί γι' αυτόν. Δυστυχώς, όλα τα δικαιώματα των εργαζομένων, τα οποία κερδήθηκαν με αγώνες και αίμα, τώρα έχουν χαθεί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιλάμε ότι έχω λιώσει στο γέλιο με τους μαθητές σου Άννα Μαρία...να ΄σαι καλά, με έκανες και γέλασα μετά την σύγχιση που πήρα σήμερα!!!!!!!!!!!!! Πλάκα πλάκα, για κλάματα είναι αυτά τα παιδιά......ντουβάρια μπαίνουν στο σχολείο, τσιμεντόλιθοι βγαίνουν!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νασια, το δικιο δεν το βρισκεις σε αυτες τις περιπτωσεις..μωρε να σου πω κατι..ωρες ωρες ξερεις τι λεω?οτι ως εθνος, ειμαστε το εθνος του παραλογου, της αρπαχτης , της μιζας , του ρουσφετιου κτλ..μονο στην ελλαδα και στην κυπρο γινονται αυτα..επειδη η ιστορια μας εβγαλε εκατο σπουδεεσ προσωπικοτητες, την εχουμε δει γ@μαω και δερνω κι οτι εμεις ειμαστε κι αλοος δεν ειναι..επειδη εχουμε μια ωραια χωρα που την θαυμαζε ολος ο κοσμος, φροντισαμε να την καταστρεψουμε επειδη ειμαστε μαγκες και μπορουμε να το κανουμε..και ειμαστε περιφανοι που η δημοκρατια γεννηθηκε στην ελλαδα αλλα ξεχναμε οτι την γ@μης@με ασυστολως και την σκοτωσαμε!αυτη ειναι η ελλαδα!για πηγαινε σουηδια,νορβηγια να δεις τι γινεται..

Εδω εχουμε τον καθε μαλακα που το παιζει εξουσια με τον εναν και τον αλλον τροπο επειδη εχει λεφτα και με το ετσι θελω απολυει κοσμο, αγοραζει συνειδησεις..

Νευριασα, δεν συνεχιζω αλλο γιατι εδω ειμαστε φορουμ για εγκυες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πραγματικά τους λυπάμαι... Σε μια εποχή που έχεις πέντε πτυχία και δύο διδακτορικά και σου λένε ότι δεν έχεις προσόντα, αυτοί είναι πραγματικά αναλφάβητοι. Όχι δεν έχουν απολυτήριο, είναι οργανικά αναλφάβητοι...

Έρχονται στο σχολείο και δεν κάνουν καμία απολύτως προσπάθεια να μάθουν, και δε λέω να μάθουν τον Όμηρο και τον Οδυσσέα, αλλά τα βασικά, ανάγνωση και γραφή... Και όταν τους βλέπω να νομίζουν ότι κοροϊδεύουν εμένα, εκεί τα παίρνω.

Αγγελική, έτσι είναι δυστυχώς... Οι Έλληνες έχουν μείνει κολλημένοι σ' αυτά που έκανε ο ελληνισμός στο παρελθόν, έχουν καταντήσει ξεφτίλες, αδαείς, αμόρφωτοι, ανήθικοι, και όταν τους πεις και τίποτα σου λένε "Όταν εμείς χτίζαμε Παρθενώνες αυτοί ζούσαν στις σπηλιές". Το θέμα είναι τώρα τι κάνεις ρε φίλε, όχι όταν έχτιζε ο Περικλής τον Παρθενώνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...