Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,ΜΑΡΤΙΟΥ,ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜΕ Ν8


Recommended Posts

Ουτε εγω τα παω καλα με το γαλλικο!μονη μου ποτε δεν καταφεραωνα κανω,εκανα μονο σε κοπελα δυο τρεις φορες στα χερια γαλλικο αλλα παντα το μετανιωνα αμεσως.. Νιωθω οτι ειναι αβαφα τα νυχια μου!προτιμω το κοκκινο!βεβαια τον χειμωνα που περασε τα εκανα και μαυρα μερικες φορες αλλα και παλι δεν ειναι ρου στυλ μου.. Η μαλλον δςν το εχω συνηθισει..

Καλα εδω, τα κανουν ολες με αυτο το τζελ που παει για ενα μηνα..εγω τα εκανα μερικες φορες αλλα σταματησα γιατι στις 4 μερες ολο και καποιο εφευγε..αυτο που δεν μου αρεσει ειναι που καποια φαινονται καπγς εντονα και περιεργα... Δωστου σχεδια , λες και ειναι πινακας..καπου το παραεκαναν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 931
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Λένα λες; Ξέρω γω; Διάβασα ότι είναι πολύ διαδεδομένη μάρκα στις Η.Π.Α. Θα το ψάξω πάντως, γιατί άρεσε πολύ και στον άντρα μου και είναι πολύ ξεροκέφαλος, όταν του μπει κάτι στο μυαλό...

Αγγελική, στην Κύπρο το έχουν παρακάνει με τα νύχια... Έχω μαθήτριες που έρχονται στο σχολείο με κάτι νυχάρες σαν τον Κόμη Δράκουλα. Μία θυμάμαι, τα είχε βαμμένα τιγρέ, και σε ένα νύχι από κάθε χέρι είχε κολλημένο ένα ανάγλυφο τριανταφυλλάκι... Και μ' αυτά τα νύχια, έκανε δουλειές, έπλενε το αμάξι της... Υπάρχει τεράστιο κόλλημα με τα νύχια. Μια φίλη μου, είχε σοβαρό πρόβλημα ιγμορίτιδας και έπρεπε να εισαχθεί στο νοσοκομείο, πάει το πρωί στα Επείγοντα, και τους λέει ότι θα ξαναγυρίσει σε λίγο, και πήγε στην αισθητικό να φτιάξει τα νύχια της, γιατί λέει, μετά θα μεγάλωναν και θα πονούσε, επειδή είχε και ψεύτικα πάνω κολλημένα... Ναι, είναι η ίδια που της είπε ο γιατρός ότι γεννάει κι αυτή πήγε στην αισθητικό για αποτρίχωση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενα ρωτησα την παιδιατρο για το αν πειραζει το μακιγιαζ(εγω ψιλοβαφομαι οταν βγαινω εκτος σπιτιου) και μου ειπε πως δεν τιθεται θεμα αρκει να μην το τριβεις ολη μερα στην μουρη σου και να εισαι και φρεσκομακιγιαριαμενη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι το ξερω οτι δεν πειραζει αν δεν τριβεσαι συνεχεια πανω του, απλα ενιωθα τρομερη ανασφαλεια!

οποτε εμενα σαν το ζομπι κ ο αντρας μου ελεγε συνεχεια οτι ειμαι η πιο ομορφη γυναικα στον κοσμο!! :lol::lol::lol: (τι σου κανει η γεννηση ενος παιδιου :lol::lol::lol::lol: )

αγγελικουλα για πες τι αλλο σου ειπε η παιδιατρος, για να φρεσκρουμε κ λιγο τη μνημη μας..

ναι αννα μαρια δες το, γιατι τωρα που ρωτουσα για καθισματακια αυτοκινητου για τον ανασταση μια κοπελα μας εδειξε 2 εταιρειες που πρωτη φορα τις ακουγα, αλλα μου ελεγε οτι ειναι καινουριες εισαγωγες κ το εψαξα κ πραγματι βρηκα καποιες πληροφοριες σε κενα σαιτ (τωρα φυσικα δεν τις θυμαμαι..)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΑΙ ΓΩ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΕΙΧΑ ΩΡΑΙΑ ΜΑΚΡΙΑ ΝΥΧΙΑ ΚΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΟΥ ΤΑ ΧΑΖΕΥΑΝ. ΑΛΛΑ ΑΠ'ΟΤΑΝ ΓΕΝΗΣΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΜΕ ΒΟΛΕΥΑΝΕ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΡΕΜΑ ΣΥΓΚΑΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΜΩΡΟΜΑΝΤΗΛΑ. ΑΜΑ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΣΕ ΕΝΟΧΛΟΥΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΤΑ ΚΟΨΕΙΣ. ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΠΩΣ ΣΕ ΒΟΛΕΥΕΙ.

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΟ ΝΟΗΜΑ ΤΟΥ ΓΑΛΛΙΚΟΥ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΠΟ ΜΟΔΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΑ ΦΤΙΑΧΝΕΙ Η ΜΑΝΙΚΙΟΥΡΗΣΤΑ. ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΤΑ ΕΒΑΦΑ ΠΑΝΤΑ. ΤΩΡΑ ΒΕΒΑΙΑ ΠΟΥ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΤΟ ΓΑΛΛΙΚΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΤΑ ΑΡΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΤΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑΝ ΟΙ ΓΑΛΛΟΙ ΠΑΠΑΔΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΛΥΠΤΟΥΝ ΤΗΝ ΒΡΩΜΑ ΤΗΣ ΑΠΛΗΣΙΑΣ ΤΟΥΣ. ΜΠΟΡΕΙ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΒΑΦΟΥΝ ΤΑ ΝΥΧΙΑ ΑΣΠΡΑ ΣΤΑ ΑΚΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΦΑΙΝΕΤΕ ΤΟ........ΠΕΝΘΟΣ, ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΤΙ ΕΝΝΟΩ :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!!!!!!!!!!! Επιστήμη λες; Πάντως, ένας Γάλλος που μου έκανε μαθήματα γαλλικών στη Θεσσαλονίκη ήταν ΚΟΥΚΛΟΣ, απίστευτα όμορφος, αλλά φαινόταν το παιδί, ότι δεν έκανε μπάνιο και πολύ συχνά... :lol:

Άντε, κορίτσια, θα πάω να την πέσω!

Φιλιά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αμ δε που θα την πέσω... Πήγα στο δωμάτιο να ξαπλώσω κι ανακάλυψα ότι το κρεβάτι δεν έχει σεντόνια. Τα έβγαλε, τα έπλυνε, τα άπλωσε, αλλά δεν έβαλε καθαρά. Τώρα ξαναμπήκα στο μάμμυ μέχρι να στρώσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΚΑΙ ΓΩ ΛΙΓΟ EYE LINER ΤΟ ΘΕΛΩ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΚΑΙ ΜΑΣΚΑΡΑ ΚΑΙ ΛΙΓΗ ΣΚΙΟΥΛΑ.

ΤΟ ΜΕΙΚ ΑΠ ΑΠΕΦΕΥΓΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΡΧΕΤΕ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ.ΑΛΛΑ ΛΙΓΟ ΣΤΟ ΜΕΤΩΠΟ ΚΑΙ ΚΑΤΩ ΑΠ'ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΑΝΑΔΕΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΜΑΥΡΟΥΣ ΚΥΚΛΟΥΣ ΤΟ ΕΒΑΖΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΓΕΝΗΣΑ.

ΛΕΝΑ ΜΟΥ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΣ ΚΥΡΙΟΣ. ΤΟ ΙΔΙΟ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΘΕΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά, κι εμένα ο δικός μου κάτι τέτοια λέει. Ή, όταν του λέω "μήπως είμαι πολύ χοντρή;" αυτός απαντά "ναι, αλλά εμένα μου αρέσουν οι χοντρές". Καλά, για πλάκα το λέει, αφού δεν έχω βάλει πουθενά εκτός απ' την κοιλιά, αλλά δεν αντέχω να βλέπω τη φρικτή χαλάρωση στα πόδια μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι δε μπορω να πω, με προσεχει κ μου λεει γλυκολογα ο καλος μου!

αντε ρε αννα μαρια, εσυ εισαι κορμι!!!!

θακανεις κ βουτια στα καθαρα σεντονια!!!

καλε εγω ακομα μπρουμυτα κοιμαμαι, κ μερικες φορες οταν ξυπναω ειμαι κ τελειως μπρουμυτα, κανονικα.. ξερω οτι αν ενοχλουταν το μωρο θα με κλωτσουσε κλπ αλλα ειναι φυσιολογικο???

κ αν με κλωτσαει το ερμο κ εγω δεν παιρνω ζαμπαρι? μ αγχωνει λιγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ Η ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ ΑΛΛΑ ΟΣΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΟ 7:20 ΠΟΥ ΞΥΠΝΑΕΙ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΚΑΘΕ ΠΡΩΙ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΞΥΠΝΗΤΗΡΗ ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ. ΟΠΟΤΕ ΛΕΩ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ.

ΣΑΣ ΣΤΕΛΝΩ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΜΕ ΑΥΡΙΟ.

ΟΝΕΙΡΑ ΓΛΥΚΑ ΚΑΙ ΑΣΚΑΝΔΑΛΙΣΤΑ ;);););););););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια, καλη Κυριακη ξεκουραστη και ομορφη!!!

Σημερα εχει πολυ ομορφη ημερα και μια βολτουλα ισως την κανουμε.Μου αρεσει στην Εδεσσα, ειναι και εδω διπλα!Ο αντρας ακομα κοιμαται, που τον βρισκει τον υπνο δεν μπορω να καταλαβω. Εχω απο χθες με ποναει το αριστερο μου χερι στο μπρατσο λες και το πλακωσα αλλα δεν θυμαμαι κατι τετοιο.

Βλεπω χθες το ξενυχτήσατε παλι με επικεντρο συζητησης το νυχι.Εμενα μου αρεσει πολυ το γαλλικο,θεωρω οτι δεν εινα υπερβολικα βαμμενο το νυχι και φαινεται περιποιημενο.Αλλα αυτα τα πολλα σχεδια που βαζουν δεν μου αρεσει, προτιμώ το κλασικο!

Αν παμε βολτουλα θα φαμε εξω αλλιως λεω να κανω κοτοπουλακι με ρυζακι στο φουρνο!!!

Αντε ξυπνατε υπναρουδεςςςςςςςςςςςς!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα καλημερααααααααααα!

οντως το ξενυχτισατε χθες τσουπριτσες!

εγω να σας πω την αληθεια μου αρεσει πολυ το γαλλικο ακριβως οπως ειπε και η αναστασια , δεν ειναι κατι εντονο/κατι υπερβολικο και φαινεται το νυχι περιποιημενο.. αν και μονη μου πολυ δυσκολα το κανω, αμα ειναι να τα βαψω μονη μου τα κανω τωρα το καλοκαιρι ειτε απαλο ροζ ειτε κοραλι.. τον χειμωνα κανενα μπορντο κανενα κοκκινακι!

εγω θα παω σε κανα 10ημερο να μου τα φτιαξουνε και ελπιζω να κρατησουν μεχρι να γεννησω!

αντεε αντεε ξυπνηστεεε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!τι κανετε?εχθες το ξενυχτησατε βλεπω!εμενα με πηρε ο υπνος στον καναπε, ο αντρας μου ειχε αποκοιμηθει ωρα πριν..ξυπνησαμε κατα τις δυο παρα και πηγαμε στο κρεβατι μας..

Μαρακι, καλημερα!τι κανεις?

Οι υπολοιπες κΟιλιτσες που ειστε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασακι μου, βολτουλα,ε?δροσισε καθολου εκει πανω?

Λενα μου, η παιδιατρος μου ειπε πολλα και διαφορα, καποια τα ηξερα, καποια οχι..κυριως για τον θηλασμο..

Αυτα που μου εκαναν εντυπωση ειναι για τον αφαλο(δεν πειραζει αν βραχει, πλενουμε κανονικα σκουπιζουμε και βαζουμε οινοπνευμα η αντισηπτικο), μου ειπε για τα μωρομαντηλα (να χρησημοποιω οποτε ειναι αναγκαιο αλλα οχι οτι κι οτι -τα mustela ειναι καλα, δεν ξερω αν υπαρχουν στην ελλαδα, για πανες, για το οτι δεν υπαρχει προβλημα να ειναι στο ιδιο δωματιο με τον σκυλο απο την πρωτη μερα, για το θερμο που λεγαμε, να χρησημοποιηται αλλα με μετρο και να μην μενει το νερο πανω απο 2-3 ωρες, να παρω καλο ομως απο το φαρμακειο και οχι με πολυστερινη απο το τζαμπο, α, οχι βραστηρα αλλα κατσαρολακι που να το χρησιμοποιω μονο για νερο του μωρου για το γαλα..κτλ.

Επιστημη, κι εγω κανω τα βασικα στο μακιγιαζ αλλα δεν το αντεχω το eyeliner, στην κλινικη δεν θελω να ειμαι σαν μουμια (θά ναι και η κουραση και η ταλαιπωρια, επιβαλεται το κονσιλερ και το ρουζ, σαν χρωμα εγω ειμαι το εκρου εως ασπρη...κι ο αντρας μου λεει οτι μια χαρα ειναι το δερμα μου αλλα εγω βαφομαι για να νιωθω εγω καλα κι οχι για να ειμαι ομορφη για τους αλλους..

Κοριτσια ειναι πολυ σημαντικο για την ψυχολογια μας οταν ερθουν τα μωρα μας να συνεχισουμε να κανουμε αυτα που μας αρεσουν και μας ευχαριστουν (αρκει να μην βλαπτουν τα μικρα μας) γιατι αλλιως θα μας παρει απο κατω και το μωρο πρεπει να μας νιωθει ηρεμες και χαρουμενες και οχι στην τσιτα και μελαγχολικες!

Τι αλλο γραψατε, δεν θυμαμαι..εδω θα ειμαι ομως να τα λεμε... Αντε ελατε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωραιος ο υπνος στον καναπεε εε? εμενα μαρεσει να αποκοιμιεμαι εκει αλλα το πρωι ξυπναω πιασμενη 5-6 φορες που το εχω κανει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΜΕ ΤΙΣ ΟΜΟΡΦΕΣ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ!!!!!!

ΔΩΡΑ ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΠΑΡΩ ΒΑΛΙΤΣΑ ΜΕ ΡΟΔΑΚΙΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΣΑΚ ΒΟΥΑΓΙΑΖ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟ.ΠΟΥ ΠΑΝΕ Κ ΤΑ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΧΡΗΣΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΟΡΩ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΚΟΒΕΙ?ΠΕΘΕΡΕΣ ΛΕΝΕ ΜΕΤΑ.

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΟΥ ΠΑΡΕ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΤΗΛ.ΣΤΙΝ ΚΛΙΝΙΚΗ Κ ΡΩΤΑ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΠΑΜΠΕΡΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ Κ ΣΤΙΝ ΚΛΙΝΙΚΗ.

ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΜΟΥ ΘΑ ΠΑΡΩ Κ ΓΩ ΒΑΛΙΤΣΑΡΑ ΛΟΙΠΟΝ ΧΑΧΑ!!!!!ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ Κ ΜΠΟΥΡΝΟΥΖΙ Κ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΩ...

ΝΙΑ ΜΟΥ ΜΕΓΕΙΑ ΤΑ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ ΕΓΩ ΤΙΝ ΑΛΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΧΩ ΒΑΦΤΙΣΙΑ Κ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΝΑ ΦΟΡΕΜΑΤΑΚΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΓΙΑΤΙ ΣΤΑΚΑΠΑΚΙΑ ΕΧΩ ΚΙΑΛΗ ΒΑΦΤΙΣΗ Κ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΩ Κ ΣΤΙΣ 2 ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ.

Κ ΜΕΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ ΓΑΛΛΙΚΟ ΣΤΟ ΓΑΜΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΤΑ ΕΚΑΝΑ ΓΑΛΛΙΚΟ.ΑΠΟ ΜΑΝΩ ΕΧΩ ΕΝΑ ΝΕΣΕΣΕΡ ΜΟΝΟ ΜΑΝΩ ΚΟΚΙΝΑ ΚΙΤΡΙΝΑ ΜΠΛΕ ΚΟΡΑΛΙ ΚΛΠ.Κ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΑ ΑΛΑΖΩ.

ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ ΜΕ ΧΥΛΟΠΙΤΕΣ.ΕΣΕΙΣ?

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μυριαμακι!!πωπω..πακετο να εχεις κοινωνικες υποχρεωσεις και να εισαι με την κοιλια στο στομα και στον μηνα σου!!

Εγω σημερα κανω τον κινεζο!θα παμε καμια βολτα το βραδακι και μαλλον θα παρουμε κατι απ εξω..εγω που δεν τρωω απ εξω μαλλον καμια μακαροναδα κατα τις πεντε θα ειναι καλα για να μην μου πεσει βαρυ για βραδυ..

Πολυ κοτοπουλο παιζει σημερα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα το κοτοπουλο εχει ρεντα σημερα βλεπω.Μιριαμ θα ριξω μια συσκευασια μεσα στη βαλιτσα παμπερς και τελειωσε η δουλεια.Μωρο μαντηλα ουτος η αλλιως παντα κουβαλαω μαζι μου.

Και εμενα μου αρεσει ο καναπες, αλλα οντως το πρωι εισαι σαν ξυλο πιασμενη οταν ξυπνησεις.

Κι εγω μασκαρα και κονσιλερ θα βαλω μονο στην κλινικη γιατι οταν θα μου φερνουν την μπεμπα να μπορω να την ακουμπαω κοντα στο προσωπο μου.Τωρα δεν ξερω αν κανει να βαζω την κρεμα μου,ή να προτειμισω λαδακι φυσικο καλυτερα.

Κοριτσια εγω το ψυχολογισα το θεμα, θα αλλαξω συμπεριφορα για να ειμαι εγω καλα, τι εννοω...θα τα ριξω ολα στο δε βαριεσαι και με πεθερες και κουνιαδες και τον οποιο προσπαθει να μου σπασει τα νευρα,γιατι θελω να ειμαι ηρεμη για το μωρο μου.Λενε πως αν εισαι αναστατωμενη το μωρο το καταλαβαινει και παιζει να κοπει και γαλα...γι αυτο δεν το διακυνδυνευω.Το μωρο θα εχει το προγραμμα του,το μονο που δεν θα επιτρεπω θα ειναι οταν θηλαζω,θελω αποκλειστικοτητα και κανεναν πανω απο το κεφαλι μου!!Φυσικα το ιδιο ισχυει και αν δεν θηλαζω, αυτο ειναι σχεση μανας-παιδιου και κανενας δεν επεμβαινει!!

Αγγελικη αυτο για τον βραστηρα κι εγω το ειχα σκεφτει, μαζευει και αλατα απο την πολυ χρηση, νομιζω σωστο αυτο να εχει το δικο του κατσαρολακι το μωρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsares .........ti moy kanete ??????

egv mia xara ksypnhsa stis 11.00 giati gyrisame 4.30 to prwi xixixiixi kala ta mwra moy trelathikan exthes mallon me thn moysikh poy den htan vevaia katholoy dynata mia kai afoy strwthike to krevati eimasten oloi katv sthn piloth toy spitioy ............phge to klwtsompoynidi synnefo =))=))=))=))=))=))=)) ..............

to fagaki mas shmera einai karmponara kai salata toy sef ..........mporei na kalesw kai to adelfaki moy poy trelenete gia karmponara............

aaa ksexasa na pw oti mia xara eimoyn me thn pantelona poy phra den htan kai kanenas poly ampige ntymenos opote eimoyn mia xontroyla koykla xaxaxaxaxaxxaxaxaxa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Αγγελική, καναπές ε; Εγώ έτυχε να κοιμηθώ 2-3 φορές στον καναπέ τώρα τον Αύγουστο που βάψαμε το σπίτι. Βγάλαμε τα μαξιλάρια της πλάτης, στρώσαμε και ήταν πάρα πολύ άνετα. Κοιμήθηκα καλύτερα κι απ' το κρεβάτι. Αλλά να με πάρει ο ύπνος στον καναπέ δε μου έχει τύχει ποτέ, ούτε εμένα, ούτε τον άντρα μου.

Το κατσαρολάκι για το γάλα του μωρού κι εμένα μου φαίνεται πιο σωστό και το θερμός εννοείται ΟΧΙ από τα Τζάμπο. Τα Τζάμπο έχουν κάκιστη ποιότητα, δε θέλω να πάρω τίποτα από εκεί. Μακάρι, βέβαια, να μη μας χρειαστούν όλα αυτά και να τα καταφέρουμε να θηλάσουμε!

Στην κλινική δεν ξέρω αν θα βάφομαι, δε νομίζω, όμως. Όσες λεχώνες έχω δει στην κλινική δεν είδα καμία βαμμένη. Θα φοράω τα γυαλιά μου και όχι φακούς, οπότε θα καλύπτονται οι μαύροι κύκλοι :lol: και αν είμαι χλωμή, που πάντα είμαι, ε, και λοιπόν; Και τι έγινε; Κρέμες και τέτοια που λέτε, γιατί τις βάζετε; Εγώ βάζω απλά μια ενυδατική κάτω απ' το μέικ απ, αλλά μόνο όταν θα βαφτώ. Αλλιώς δε βάζω τίποτα.

Αλλά σίγουρα είναι πάρα πολύ σημαντικό να μην παραμελήσουμε τον εαυτό μας και να μην ξεχάσουμε όσα κάναμε πριν, γιατί σίγουρα θα καταλήξουμε με καμιά επιλόχειο...

Όσο για τα μωρομάντηλα, σίγουρα πρέπει να πάρουμε για έξω, αλλά μέσα στο σπίτι δε μου φαίνεται σωστό να τα χρησιμοποιώ. Έχω δει πολλές φίλες μου να αλλάζουν το μωρό τους στο σπίτι και να το καθαρίζουν με μωρομάντηλα, αλλά νομίζω είναι επειδή έχουν διώροφες μονοκατοικίες, το μπάνιο είναι στον πάνω όροφο και είναι κουραστικό να ανεβαίνουν κάθε φορά πάνω για να πλύνουν το παιδί. Εγώ τέτοιο πρόβλημα δε θα έχω, οπότε, όταν είμαι σπίτι θα το πλένω. Άλλωστε, αν δεν μπει νερό, δεν καθαρίζεις, το βλέπω και στον εαυτό μου! Αγγελική, όχι ό,τι κι ό,τι μωρομάντηλα ε; Οπότε, τα made in Turkey μωρομάντηλα που μου έστειλε η πεθερά μου, πάνε για φούντο (όχι ότι δε θα πήγαιναν ούτως ή άλλως!!!!!).

Μύριαμ, αυτά τα κοινωνικά δεν τα μπορώ... Ειδικά τους γάμους που στην Κύπρο είναι σαν του Κουτρούλη το γάμο όλοι... Χάλιαααα.........

Νία, μια χαρά σε βλέπω!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια μου, εχεις δικιο!εσυ θα εισαι η μανα του παιδιου, και θελεις τον χρονο σου με το μωρο, να σε μαθει καο να το μαθεις!πρεπει να εισαι ηρεμη και εννοειται κανενας δεν πρεπει να ειναι πανω απο το κεφαλι σου..αποψη μου ειναι οτι πρεπει να ειναι η μαμα με το μωρο και ο πατερας!αυτη ειναι η οικογενεια!οι υπολοιποι απ´εξω!τοσο καιρο μας στεναχωρουσαν και μας ταραζαν αλλα οταν δουν τα μωρα θα το παιζουν ειδικοι και θα προσπαθησουν να μας βγαλουν εκτος!ε ρε πορτα που θα φανε καποιοι στα μουτρα!πρεπει να ειμαστε καλα για τα παιδια μας!οσο για την κρεμα ημερας, σε 5-6 λεπτα θα εχει απορροφηθει απο το δερμα, μην φοβασαι..εγω σωματος βαζω λαδακι η ειδικη κρεμα για ραγαδες που βαζουν στηνεγκυμοσυνη αλλα δεν την εβαλα ποτε στην κοιλια..

Νια μου σε τρελαναν τα ζουζουνακια σου χθες!καλε στο κρεβατι δεν ντυνονται πολυ αμπιγιε, ειδικα αμα εισαι εγκυος..τι επισημο να βαλεις ρε φιλεναδα?ξεχνα το lbd οσο εισαι εγκυος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια κι εγω προτιμω τον υπνο στον καναπε γιατι γυρναω στο πλαι και εχει καπου η πλατη μου να ακουμπησει..κρεμα απλη ενυδατικη προσωπου βαζω καθημερινα!προσεχουμε για να εχουμε φιλεναδα!!

Κοιτα, θα τυχει και στο σπιτι να χρησημοποιησεις μωρομαντηλα φανταζομαι..αν κανει κακακια το μωρο με τι θα τα σκουπισεις πριν τον πλυνεις?αρα καθαριζουμε τα πολλα πολλα με μωρομαντηλο καο μετα πλενουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...