Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια χειμώνα 2010 Νο4/οι ξεσηκώστρες & το σποράκι!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 998
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κι εγω δεν ειδα σημερα καθολου ειδησεις...

Ευη καληνυχτα,Ρουλα παω κι εγω...αντε πηγαινε κι εσυ να κανουμε τριαδα!!

η τριλιζα εχει καποια σχεση; :)):)):))

εχω ανοιξει το κουτακι με τις βλακειες και δε συμμαζευομαι...

πρωινες!!μη δινετε σημασια!!ατιμα γηρατεια!!! :lol::lol::lol:

Μαριέττα, σου βάζω δουλειά για τον ύπνο!!

Να δεις στο όνειρό σου το παιχνίδι που έλεγες πριν και να μας το πεις αύριο!!! =))=))=))=))=))=))

Καληνύχταααααααααααααααααααα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια !!!!!!!!! [smilie=icon_flower.gif] [smilie=icon_flower.gif] [smilie=icon_flower.gif] [smilie=icon_flower.gif] [smilie=icon_flower.gif]

Καλε τι σας επιασε με τις ηλικιες???????εγω απο το λιγο πουσας γνωριζω σας βρισκω σουπερ!!!!!!!!και γιατι να μην εισαστε δηλαδη??????σημασια εχει το πως νιωθουμε!!!!!εγω ειμαι σιγουρη οτι ολες νιωθετε το πολυ 20αρες!!!!!!!!!!και στην τελικη δεν ειστε μεγαλες!!!!!!!!!!

Το Ρουκ ζουκ το θυμαμαι και εγω!!!!

Απο τι καταλαβα ολες θα βολταρετε σημερα!!!!!ευχομαι να περασετε τελεια!!!!!και δεν χρειαζεται να τα βαζουμε και σε γυαλα τα μπεμπακια μας!!

Εμεις ακομη δεν εχουμε μιλησει με τον ανδρα μου γιατι ειχαμε κοσμο εχθες ποτε αναγκαστηκα ημασταν μια χαρα μπροστα τους!

Αλλα τον ειδα οτι δεν αντεχε αλλο ηθελε να τα βρουμε!!και γω δηλαδη θελω παρα πολυ ! [smilie=love10.gif][smilie=love10.gif][smilie=love10.gif][smilie=love10.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!

χθες το βραδυ,δηλαδη ξημερωματα ετσι οπως το πηγαμε με τον Μανο,βρεθηκαμε πολυυυυυυυυυυυυυυ κονταααααααααα... [smilie=love8.gif][smilie=love8.gif][smilie=love8.gif]

ο μικρος κοιμοταν κι οι γονεις του χορευανε!!

ξυπνησα 08:00 εφτιαξα το γαλατακι του παιδιου,δεν ξανακοιμηθηκε γιατι ειχε μυξουλα και παιξαμε με τον ορο,τωρα πινω καφε και παω να σιδερωσω κανενα ρουχο για να μην ειμαστε γυφτοι το μεσημερι..

Στελλα,ειδες!!ποσο να αντεξετε μακρυα ο ενας απο τον αλλον!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια αλκοολικα και μη καλημερα :D δεν διαβασα πολλα τα πανω πανω μονο γιατι τα ματακια μου κανουν αστερακια απο την αυπνια!!!πολυ ξενυχτι το βραδυ!!!τα χω παιξει πια!!!δεν νιωθω καλα!!!

μα ποτε θα ανοιξει αυτη η γιογκαααααααααααααααααααααααααα!!!!!

ακουσα για ηλικιες!!!!μμμμμεγω καλε 17 ειμαι απλα σας το εκρυβα μην σας στεναχωρησω!!!!!

μαριετα τι χορο εριξες???? :D καλαματιανο???? [smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif] μπραβοοοοοο!!!!

το ρουκ ζουκ το θυμαμαι και γω!!!! ;)

ρε κοριτσιααααααααααααααααα θελω να κοιμηθω αμαν πια!!!!να βαλω τον τζεμ να κοιμηθει μαζι της και αν ξυπνησει να της δωσει γαλα δικο μου σε μπιμπερο??/?? :roll: για την νυχτα μιλαω

ποναει ολο μου το κορμι εχω πονοκεφαλο και ζαλαδες και ολα αυτα λογο αυπνιας....

LA ΚΑΤΑΣΤΑΣΙΟΝ TRES ΑΠΕΛΠΙΣΤΙΚ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσουδια μου κυριακη σημερα μην δω καμια μεσα θα σας μαλωσω παρτε παιδια σκυλια και ξεχυθειτε στις εξοχες..

ρεββεκακι μου παλι αυπνη???δοκιμασε και αυτο που ειπες...να ρωτησω?πιπιλα της δινεις???μηπως απλα θελει πιπιλα και δεν πειναει??να χρησιμοποιει δηλ.το στηθος σαν πιπιλα...αχ τι να πω και εγω..υπομονη κοριτσακι μου...

στελλιτσα ειδες κοριτσακι μου?αντε να του κανεις χαδακια να τα ξαναβρειτε να ηρεμησετε και μην αφησετε ποτε ξανα κανεναν να σας ανακατωσει...

βρε γριες κοτες δεν το ξερετε οτι εσεις εχετε το ζουμι? ;);););):lol::lol::lol::lol: (να βαλω και τον εαυτο μου μεσα 21/03/1978)και να σας πω και κατι εμεις εχουμε πολυ περισσοτερο κεφι και ζωντανια απο πολλες 20αρες που βαριουνται να μιλησουν και στελνουν sms...απο την κουζινα στο σαλονι..

εχθες μιας και ο μπεμπης κοιμοταν παλι απο νωρις εβαλα μπροστα σχεδιο...μαγειρεψα για δυο ειδαμε μετα εργο και τελειωσαμε την βραδυα με χορο σαν τον δικο σου μαριεττα.. ;);):oops: αντε να ακολουθησουν κι αλλες τετοιες βραδυες να ξαναβρουμε τον εαυτο μας... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hallo manoules....

Telika girisame meta to mnimoshno sto spiti giati o mikros htan teza kai twra koimate, se kanena 2wro tha pame na fame sthn pethera mou kai to apogevmataki sto party ths vaftistiras mou :ymparty::ymparty::ymparty:

Rebbeka auto akrivos na kaneis, antlise gala kai afise thn ston Tzem kai 1 kai 2 vradies akomi..

Eipame na thilazeis alla oxi na katarefseis kiolas.. Alla kanonise na mhn exeis kamia epafh mazi ths olh thn nuxta giati an thn exeis enia pali den tha ksekourasteis...

Stella aporw pws antexete toses meres sto idio spiti xoris na milate???? Kante pera tous egoizmous kai ta xaza kai pane kantou mia aggalitsa, etsi ksafnika xoris na to perimenei kai an den se arpaksei na se ksezoumisei ela na me x#s!$ meta....Ase pou to kalitero sex einai meta apo kavga [smilie=love6.gif][smilie=love6.gif] ...

Den vlepeis edw ta koritsia olh mera ston xwro to exoun riksei =))=))=))=))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε κοριτσιααααααααααααααααα θελω να κοιμηθω αμαν πια!!!!να βαλω τον τζεμ να κοιμηθει μαζι της και αν ξυπνησει να της δωσει γαλα δικο μου σε μπιμπερο??/?? :

Ρεββεκα αυτη ειναι μια ερωτηση που μονο εσυ μπορεις να απαντησεις...

μονο εσυ ξερεις τις αντοχες σου ...

μονο εσυ ξερεις το παιδι σου..

μονο εσυ γνωριζεις τι θα σε κανει να νοιωσεις καλυτερα...

μονο εσυ ξερεις αν αντεχεις το co sleeping στο οποιο καταφευγουνε πολλες μητερες για να αντιμετωπισουν παρομοια προβληματα...

Ο θηλασμος χρειαζεται να τον θελουνε και οι 2 για να επιτυχει και κυριως ψυχικη ηρεμια...

εχω και εγω περασει απο παρομοια φαση με τον μεγαλο μου γιο..ειδικα γυρω στον 8ο μηνα θυμαμαι μου ειχε αλλαξει τα φωτα...Καθε μια ωρα ξυπναγε και βυζοπιπιλαγε :o:o:o

Πως νομιζεις οτι δημιουργηθηκε και το ομωνυμο θεμα "το εξπρες του βυζονυχτιου";;; :lol::lol::lol:

ειχαμε μαζευτει ολες οι αυπνες και λεγαμε τον πονο μας :lol::lol::lol:

η καθε μια ακολουθησε αλλη τακτικη..εγω ας πουμε αποθηλασα...εεεεεεε ..προκοπη δεν ειδα...ειναι 2 μιση και ακομη ξυπναει το βραδυ!!!! [smilie=banghead.gif] [smilie=banghead.gif]

Καλημερα Ευη Και Μαρια και Στελλα και Μαριεττα!!!Καλη Κυριακη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ παναγιωτα μου λες και δεν τα ξερω ολα αυτα!!!!

ο θηλασμος εχει σιγουρα επιτυχει γιαυτο ειμαι και σε αυτην την φαση!!για να αποθηλασω δεν μου περναει καν απο το μυαλο!!!πρεπει να κοψω το βραδυνο γαλα!!!αυτο ειναι που μας τρωει!!!

αλλα οσο και να υποφερω δεν αποθηλαζω!!αυτο θα το αφησω να γινει μονο του!!εσυ σε ποιον μηνα αποθηλασες?

χαρα στο κουραγιο σου και σενα!!!

να ξυπναγε ρε παιδι μου 2 με 3 φορες δεν θα με πειραζε!!!αλλα καθε μια ωρα και να μην ηρεμει εεεεεεεεεεεε αυτο με πειραζει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαίρεται!!!!Τι κάνετε όμορφες??Χορεύετε βλέπω!! :D Κι εμείς δυο βράδια τώρα... :oops: Εγώ τελικά το πήρα απόφαση κι εκεί που θηλάζαμε 5-6 φορές τη νύχτα,χθες τον θήλασα 8-12-6 τις άλλες φορές δεν πάει να χτυπιέται,βυζί δεν έχει!!Έκοψα και το κούνημα στην αγκαλιά γιατί κοντεύει 9 κιλά κι εγώ είμαι μόλις 42,θα πέσω κάτω!Ξυπνούσε κάθε 1 ώρα αλλά ξανακοιμόταν γρήγορα,ελπίζω κάθε φορά να είναι και καλύτερα,για να δούμε...Ρεββέκα,πρέπει να το πάρεις απόφαση και κάτι να κάνεις,θα πέσεις κάτω!!Στελλίτσα,άντε χορέψτε κι εσείς για να ξεχάσετε τις κακίες!!Φιλιάάάάά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!

Αννούλα με'γεια το δεύτερο δοντάκι σας!!!! :D

Ρεββέκα, δεν είναι κακό να το κάνεις αυτό που λες μερικές φορές.. αρκεί να μην το κάνεις συνέχεια, γιατί θα σου επηρεάσει την παραγωγή σου.

Όταν ο Φίλιππος ήταν πιο μικρός το έκανα κι εγώ μερικές φορές.

Αντλούσα το πρωί και όταν ξυπνούσε το βράδυ του το έδινε ο Γιάννης.

Κι έτσι κοιμόμουν μερικές ώρες παραπάνω σερί και ξεκουραζόμουν.

Βέβαια να σου πω την αλήθεια, δεν ξυπνούσε τόσο πολύ τη νύχτα. Μέχρι 3 μηνών ξυπνούσε μια φορά μόνο, μετά για κανά δίμηνο κοιμόταν σερί όλη νύχτα και μετά ξανάρχισε να ξυπνάει μια φορά...

Ξυπνάει πιο συχνά όταν έχει θέμα με δόντια. Πχ πριν σκάσει μύτη το 2ο, είχαμε κάτι ξυπνήματα ανά δίωρο για 1-2 βράδια..

Κάτι άλλο που διάβασα πρόσφατα είναι ότι το γάλα που αντλείς πρέπει να καταναλώνεται την ίδια ώρα που το άντλησες γιατί η σύσταση του γάλακτος είναι διαφορετική πρωί και βράδυ. Το βραδινό γάλα έχει συστατικά που είναι κατά κάποιο τρόπο ηρεμιστικά, χαλαρωτικά κλπ, για να κοιμάται το μωρό καλύτερα... Έτσι, αν πχ αντλησες γάλα το πρωί, πρέπει να το πιει την άλλη μέρα το πρωί. Ή αν άντλησες το βράδυ, τότε πρέπει να το πιει βράδυ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να ξυπναγε ρε παιδι μου 2 με 3 φορες δεν θα με πειραζε!!!αλλα καθε μια ωρα και να μην ηρεμει εεεεεεεεεεεε αυτο με πειραζει!!!!

Καλα Ρεβεκα ποσες φορες το ειχα πει αυτο...αχ και να ξερες...

εγω τωρα με το 2ο γιο μου που ειναι πολυ πιο βολικος και ξυπναει μονο για να φαει και οχι για να "μαλακιστει" οπως ο Νικολας μου (σορρυ ε :oops::oops::oops: ) καταλαβα οτι ειναι θεμα παιδιου τα βραδυνα ξυπνηματα και οχι θηλασμου.

οκ..καποια βραδυα θα μπορουσε να της δωσει ο αντρας σου να πιει γαλατακι για να ξεκουραστεις και εσυ.

εγω στον Νικολα αποθηλασα τον 11ο μηνα...ηθελα να μεινω εγκυος και μονο στη σκεψη οτι θα εχω αναγουλες και ζαλαδες και το βραδυ ενα μωρο να βυζοπιπιλαει μου ερχοταν πανικος!!!

τωρα το εχω παρει πολυ χαλαρα...εχω πει οτι αυτο το παιδακι θα το αφησω να αποθηλασει μονο του και οσο φτασει. :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!που ειστε καλε???

σημερα αν και αυπνη ολη μερα εξω!!!

πηγαμε σε ενα μουσειο παιχνιδιων ηταν πολυ ωραιο!!!θα σας βαλω φωτο να δειτε!!η Πολη εχει πολυ ομορφα πραγματα να δεις ειναι ατελειωτη!!!!

μετα πηγαμε σε ενα απο τα πολλα παρκα που εχει εδω γυρω με παρεα!!!ωραια ηταν!!κουραστηκε η μικρη ηπιε γαλα και κοιμηθηκε αμεσως!!!!

ελπιζω να εχω καλη νυχτα αποψε γιατι και αυριο μας περιμενει μερα ολο εξοδους!!!γνωρισα και αλλη μια ελληνιδα που μενει εδω!!!!

μαρακι πιπιλα περνει οποτε της καπνισει!!!της αρεσει να κανει το στηθος πιπιλα!!!προσπαθω να το κοψουμε!!την μερα δεν εχω θεμα αλλα την νυχτα ασε!!!!

αννουλα μπραβο ο μπουλουκος να δουμε τα δικα μας ποτε θα βγουν....

παναγιωτα συνχαρητηρια βρε κοριτσι για τους θηλασμους!!!!

στελλακη τι εγινε πες μας τα νεα!!!

τι κανετε καλε ολες χορευετε αποψε???

κατερινακη????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια μου τι κανετε???

ρεββεκακι μια χαρα περνατε...μπραβοοοο..και η μικρη ειναι κουκλα..το καταφχαριστιεται..μου λειπει που μια φιλεναδα..μια παρεα...καποιον να μου χτυπησει την πορτα το πρωι και να μου πει βαλε καφε...να με παρει και να βγουμε μια βολτα στην παραλια...αραγε θα το εχω ποτε αυτο???

αννουλααα με γεια το δευτερο :ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια γεια χαρα νταν!!!

τωρα ηρθαμε απο το baby shower,ηταν πολυ ομορφα..παω να φτιαξω το γαλατακι του και θα μπω μετα..ελπιζω να πατε να χορεψετε ολες και να μη βρω καποια μεσα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακη ειναι ωραιο να χεις φιλους.....

εγω φιλες πραγματικες επρεπε να παω 30 χρονων και ερθω κωνσταντινουπολη για να τις βρω....

μαριετα ακομα δεν τον κοιμησες??εχεις καμια φωτο απο το παρτυ???αντε θα μου ρθει ντουβρουτζας σε λιγο :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωραιο δεν θα πει τιποτα βλεπω την μαμα μου με τις δικες της φιλες και ζηλευω...ηρθα σε μια πολη που δεν ηξερα κανεναν δεν ειχα παρεες δεν ειχα γνωστους κανεναν απολυτως...με εναν ανθρωπο μοναχα κολλησα με μια κοπελα μπορουσα να πω δυο κουβεντες παραπανω και η αγαπημενη μου πεθερα αντι να χαιρεται εκανε οτι περνουσε απο το χερι της για να μας χωρισει...τωρα μονο στο τηλεφωνο μιλαμε...και ελπιζω συντομα να αρχισουμε ξανα να κανουμε παρεα...ειναι δυσκολο πολυ να προσπαθεις να μπεις σε μια κοινωνια...ειδικα οταν οι ανθρωποι δεν ειναι και τοσο προσχαροι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαριετακι ειδες που ανησυχουσες???αντε τελειωνε μπες να μας πεις λεπτομερειες :D:D:D:D ...κουτσομπολα που ειμαι...πες τα ολαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε καταλαβαινω απολυτα...

εχω μια φιλοσοφια....

μην περιμενεις να σου προτεινει ο φιλος η γνωστος κατι προλαβε τον εσυ και βομβαρδισε τον με ιδεες και προτασεις...οχι μιζερια....και δεν με πηρε τηλ δεν την περνω....δεν μου πε να παω...και τετοια...

και μην βομβαρδιζεις τους φιλους σου με ολα τα προβληματα σου συνεχεια,εχουν και αυτοι προβληματα.... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσαρες!!!!!!Πως περασατε την Κυριακη σας ολο βολτουλες διαωαζω!!!!!μπραβο καλα κανατε!

Αννουλα μπραβο μεγεια το καινουργιο δοντακι σας! :ymapplause::ymapplause::ymapplause:

Ρεββεκακι μηπως θα επρεπε να το εφρμοσεις αυτο που σκεφτεσαι να ξεκουραστεις λιγο!!πραγματικα σε θαυμαζω!ολες τις γυναικες δηλαδη που προσπαθουν σαν τρελη θα ηθελα!!

Μαρακι και εμενα μου λειπει αυτο παλια ολο αυτο γινοταν αλλα βλεπεις ειμαι η μονη μανουλα στην παρεα οποτε δυσκολα ταιριαζουν τα θελω μας!αλλα ο.κ το παιδι μου πανω απολα!

ωραιο το baby shower τελικα?ταλαιπωρηθηκε ο μικρος τελικα?

Εγω με το αντρακι μου μια χαρα τα βρηκαμε καταλαβε οτι εκανε λαθος και μου ειπε οτι δεν θελει να ξαναμαλωσουμε για κανεναν!τον αγκαλιασα και τον φιλησα και μαλλον παμε για χορο αποψε! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::oops::oops::oops:

το πρωι λεγαμε για ρουκζουκ και το μεσημερι ειδα τη Μιλιαρεση της ειπα οτι το συζηταγα με κατι φιλες μου! :lol::lol:

αν δςν ξαναμπω ευχομαι μια ομορφη νυχτα σε ολες μας! ;););););););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...